Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) Phülöp válasza jagertibi (#16450) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha van címke az akksi alatt, az még nem jelenti azt, hogy lehet regisztrálni.... csak csendesen súgom meg.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16452) lezerpiramis


lezerpiramis
őstag

Attol, hogy tudtad regisztralni, meg nem biztos, hogy nem lovik le x het/honap mulva... csak csendesen sugom meg :)

[ Szerkesztve ]

(#16453) eventus


eventus
veterán

Jó, akkor mindenki okos :)

(#16448) soldi3r: és milyen jó böcsületes dolgozók is voltak :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16454) soldi3r válasza eventus (#16453) üzenetére


soldi3r
veterán

Tudom, en is meloztam :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#16455) eventus válasza soldi3r (#16454) üzenetére


eventus
veterán

Persze vannak pozitív becsületesek is :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16456) elttiL válasza eventus (#16445) üzenetére


elttiL
senior tag

Akkor ha jól értem az internet se fog menni bis nélkül? én eddig csak a mélektől paráztam...

(#16457) lezerpiramis válasza elttiL (#16456) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Szolgaltatotol fugg, hogy a gyari browser mukodik-e, es ha igen, hogyan. Opera Mini menni fog.

Hivd fel a szolgaltatodat, mondd el a leendo parametereket, aztan rogzitett hivasban mondja meg neked valaki, hogy mi fog mukodni :) Nagyon sok mulik BB eseteben az operatoron is, foleg akkor, ha a bongeszorol van szo.

[ Szerkesztve ]

(#16458) elttiL válasza lezerpiramis (#16457) üzenetére


elttiL
senior tag

Ha a kezemben lesz akkor visszatérünk ezekre a dolgokra.

(#16459) Tamy válasza elttiL (#16458) üzenetére


Tamy
senior tag

E-mailre a Smartmail-t javaslom a Logicmail helyett, beépül a rendszerbe, így a gyári levelezőklienst használja, viszont nem kell hozzá BIS :) Böngészővel kapcsolatban csak Telenorról tudok nyilatkozni, ott megy BIS nélkül is, de a saját véleményem az, hogy sokat nem vesztesz vele, ha a Te szolgáltatódnál esetleg nem menne.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#16460) Peti78


Peti78
őstag

Üdv!
A Smartermail, illetve a ActiveSync alkalmazásokhoz kell BIS?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16461) lovace


lovace
aktív tag

Most beszéltem a Telekom honlapon egy chates ügyintézővel. Arra lettem, volna kíváncsi, hogy a jelenlegi - Like300 - díjcsomagom mellé mennyiért tudnám igénybe venni a BIS-t. Titkon bíztam benne, hogy úgy járok, ahogy már páran előttem, hogy netalántán még ingyen is megkaphatom, de a 690 Ft-os BlackBerry Instant E-mail 3 sem esett volna még annyira rosszul, de amikor az ügyintéző bejelentette, hogy az én díjcsomagom mellé csak a 2100 Ft-os csomag rendelhető eléggé meglepődtem. Ezzel az összeggel majdhogynem megdupláznám a havidíjam, ami nekem már sok.
Létezik ilyen? Legjobban annak örülnék, ha lenne itt olyan, aki szintén Like díjcsomagban van és mellé igényelt BIS-t, de természetesen bárki másnak a véleményét is szívesen meghallgatom! :)

(#16462) bigsee válasza lovace (#16461) üzenetére


bigsee
addikt

Azt hiszem, ennek csak a felét kell kifizetned, jóváírnak egy ezrest köbö

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#16463) eventus válasza lovace (#16461) üzenetére


eventus
veterán

Válts alap csomagot, amihez mehet a kis bis :) vagy fix jár a kedvezmény a nagy bisbol.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16464) Polarstar válasza lovace (#16461) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem valami S, M akármi csomagom van.
Ahhoz csak 690 a BIS.
Mióta megvan egy forintot sem emelkedett a számlám, csak kari, szilveszterkor.
Én is valami olcsóról jöttem el, ami megérte!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16465) lovace


lovace
aktív tag

bigsee
A honlapon azt írják, hogy akkor írnak jóvá 1100 Ft-ot, ha már van mobilinternet díjcsomag előfizetésed. Nekem nincs, tehát vagy az egészet ki kellene fizetnem vagy előfizetnem mobilinternet díjcsomagra és akkor járna a kedvezmény.

eventus, hagel
Amíg tudok mutatni egyetemi diákot nem szívesen váltanék. 300 órát lebeszélhetek ingyen 3 szám felé, ezen kívül a 2800 Ft-os havidíjat teljes egészében telekom irányába, ha ez elfogyna 18 Ft-ért hívok 30-ast, 28-ért egyéb számot. A számlám soha nem megy 3000-3200 Ft fölé, mivel akivel sokat beszélek beállítom a 3 kedvenc közé és máris van egy 300 órás keretem.

Az az opció kizárt, hogy esetleg rosszul tudta Levente (már ha tényleg így hivják), akivel beszéltem a telekom honlapján és esetleg mást mondanak a 1430-on?

(#16466) Polarstar válasza lovace (#16465) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jó kis csomag. Mi páran már ebből kinőttünk.
Hangra az jó, adatra gondolom ott a wifi majd neked.
Telekomon wifin megy a BBM, ha nem fontos, akkor az jó lesz úgy is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16467) eventus válasza lovace (#16465) üzenetére


eventus
veterán

Hát igen, a BlackBerry nem ez a világ.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16468) lovace válasza Polarstar (#16466) üzenetére


lovace
aktív tag

Ma már nem igényelhető, csak valamilyen light változata. Azt hiszem abban már "csak" 3 óra a lebeszélhető. Szerencsére nekem maradt a régi.
Egyébként mivel nincs BB-s ismerősöm (bár egyre több embernek tetszik a környezetemben) elsősorban az adatbővítés miatt szerettem volna előfizetni, de akkor lehet, hogy nézek majd egy sima mobilinternet csomagot.

eventus
Nem mondanám, hogy nem ez a világ. Az egyetemen ahol nagyjából minden második hallgató színes bőrű volt már alkalmam megfigyelni, hogy a szokásos felszerelésük: macbook, ipad, OS10-nél korábbi BB. A magyar hallgatók körében kevésbé elterjedt, de azért már láttam néhányat.
Tökéletesen megfelel a mi igényeinknek is ez a készülék és ha megfelel miért ne használnánk? Legalább gyarapítjuk a felhasználók - nem túl tág - körét, még ha időnként az alma rohadtabbik felét is képviseljük a tudatlanságunkkal vagy az androidos appok hajkurászásával. :D

(#16469) Polarstar válasza lovace (#16468) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ne csodálkozz ezen! A BBM igen elterjedt afrikában is. Illetve nagyon megy keleten, Malajzia környékén.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16470) bigsee válasza lovace (#16468) üzenetére


bigsee
addikt

IMHO eventus arra gondult, hogy BB=BIS=BBM :í tak dalse: :K

Ha nem tetszik, akkor nem tetszik és kész...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#16471) eventus válasza bigsee (#16470) üzenetére


eventus
veterán

Ja, vannak ilyen képzeleteim :DDD

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16472) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok, 3 törölt alkalmazásról még mindig kapok értesítést.
Próbáltam myworldből törölni, de arról,hogy lejárt az ingyenes licenc és töltsem le a fizetős verziót naponta megkapom az üzenetet.

Mi erre a megoldás?Annyira idegesítő.
:R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#16473) Polarstar válasza m3tr0 (#16472) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Reggelt! Látom, nem bírtál aludni. :D

Bemész a World-be, és a saját alkalmazások és játékoknál van egy "Elérhető" fül. Ott lesznek a mobilról letörölt alkalmazásaid, mert a szerver erre még emlékezik. Na, onnan kellene azokat kitörölni. Hosszan nyom és kuka. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16474) m3tr0 válasza Polarstar (#16473) üzenetére


m3tr0
senior tag

:D

Ezt meg megpróbáltam, onnan kitöröltem azokat a dolgokat,de mégis megjönnek minden nap az említett emlékeztetők vagy mik azok. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#16475) Polarstar válasza m3tr0 (#16474) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Passz! Ilyen gondom nekem nem volt, mert a törlésre minden felesleges emlékeztetőm megszünt. Esetleg javaslom a programok alkotó részeit megkeresni az almappákban. Oda idegen progik szemetelni szoktak.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16476) eventus válasza m3tr0 (#16474) üzenetére


eventus
veterán

World frissítve lett? Erre a 10.3 ikonosra.. Én sokáig nem tettem meg (borzalmas az az ikon a 10.2 többi mellett) és jelzett össze-vissza mindent. Aztán véletlenül rányomtam, majd megszűntek ezek az anomáliák.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16477) m3tr0 válasza eventus (#16476) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nem találok újabb verziót, BBW verzió 5.0.0.263.
:U

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#16478) eventus válasza m3tr0 (#16477) üzenetére


eventus
veterán

Nem is azt mondtam, hogy most van frissítés, hanem hogy korábban lett-e frissítve (aminek a 10.3 flat ikonja van). Másik: World megnyit, feltrol swipe, általános, World frissítés. Saját adatait frissíti le ekkor.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16479) elttiL


elttiL
senior tag

No hát megvan a 9810-em. Csilli-villi fóliás szépség. matt ezüst vagy milyen színű.
Kérdés(ek): fájdalommentes contakt áthelyezés android-ról, v google fiókból hogyan?Idáig jutottam: összes.vcf-ből az elsőt beteszi a névjegyek közé. googlesync-et feltettem, naptár sync megtörténik aszem (de legalábbis nem fail a vége), a kontaktoknál viszont fail, próbáld újra. BT-n az összes.vcf-et átküldve ulyan mintha megcsinálná (% elmegy 100-ig), aztán megáll hogy megszakítva.
olvastam utána hogy .csv-be kirakva és ilyen formában betolva a BB-re kell ezt csinálni. Valóban?

Logicmail: feltéve, hiba nem volt, (gmail-t akarok rácsinálni) 3 db mail-t letöltött és slussz (csillió levél van fent)
gmail, imap beállításokat csináltam meg. /szívtam vele hogy miért utasítja el a gmail a lekérést, aztán benéztem a gmail-re a webes felületről és írta kb 10xhogy lehet, illetéktelen hozzáférés történt és hogy mi a hejjzet. ráböktem, hogy dehogy illetéktelen (igaz, hogy nyavajog, hogy most aztán nagyon védtelen a gmail (kell ettől tartani egyébként?), no ezután nem adott hibát már, de hát csak 3 levél van letöltve...

gmail app: szedtem egyet a netről, feltettem, de már az elején beáll: először APN hiba volt, aztán érvénytelen szerverválasz, egyeszer angol egyszer magyar hibaüzi a

A "valamilyen book" hiányzik neki, minden indulásnál szól érte. Tudom, hogy a smartmail miatt van, ebbe a történetbe még nem ástam bele magam. A smartmail fizetős ugye? valamit vhonnan :U letöltöttem, az van fent de a csomagban volt bat file is, én csak az ota mappában levő dolgot telepítettem fel.

Ha a billentyűzetről írok be egy jelszót, akkor csak csillagot ír be, nem 1 mp-ig a beírt karaktert, mint az érintőgombos bevitelnél. Ez valahogy megoldható lehet? kisbetű-nagybetű, alulvonás is van a jelszavaimban és kicsit szar úgy használni (lehet meg kell tanulnom az alt capslock használatát tanulnom :) ), hogy a jelszó beíráshoz inkább összecsukom a telót, és utána a lezáró gombbal feloldom és beírom az érintő felületen a jelszót, ahol látom is hogy mit írok.

Pillanatnyilag ennyi.

(#16480) lezerpiramis válasza elttiL (#16479) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Service book hiányzik (több is vélhetően), ezek 90%-a BIS/BES megléte esetén jön meg. Ezek amolyan előre konfigurált beállítások/profilok az egyes funkciókhoz. BIS-sel tud a telefon kontakt- és naptárszinkront is Gmail-fiók esetében.

Szerintem rendeld meg, anélkül szvsz nincs értelme régi BB-t nyüstölni.

(#16481) eventus válasza elttiL (#16479) üzenetére


eventus
veterán

BIS/ BES és minden gondod megoldódik. Lehet falábbal élni BB-vel, de nem az igazi. Egy élmény használni a rendszer minden funkcióját :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16482) elttiL válasza lezerpiramis (#16480) üzenetére


elttiL
senior tag

Üdv. A kontaktok végül is átmentek ennek a segítségével: ABC Amber Vcard Converter. Gmail.com-ról vcf kimentése, onnan ezzel a konverterrel megnyitottam, kijelöltem az összes nevet és külön van egy BB gomb, amire. ipd fájlt kreál. Onnan már a BB Desktop Sotfware-el be lehett vinni. (az ipd a BB saját formátuma, de biztos tudjátok).
A BIS szerintetek a cég 30-40 előfizetése mellett lehet hogy erre az én 1 db számomra ingyenes lesz? T-s a kártya. Egyébként kalandnak szántam a BB-t az s4 mini helyett. Valahogy túl sokat nyomogattam a mini-t, túl nagy figyelmet szenteltem neki. Pillanatnyilag többet izélem a BB-t, és sajna kicsit eredménytelenül.

Ja, az ékezetekkel még bajom van, @&#łŁ$ߤ jelek vannak helyettük a névjegyekben.

Nektek egyébként milyen BB van?

[ Szerkesztve ]

(#16483) Tamy válasza elttiL (#16482) üzenetére


Tamy
senior tag

E-mailre továbbra is azt mondom, hogy használd a Smartmail-t. Anno próbáltam a Loigicmail-t is, de az tényleg egy kalap... Gmail appot meg csak kíváncsiságból kérdezem, hogy hol találtad? Úgy tudom, hogy egy pár éve már nem elérhető, én is széttúrtam érte a netet úgy másfél éve, mikor megvettem a telót, de nem akadtam rá. Most már ugyan nem kéne, a Smartmail teljesen jó, gyakorlatilag a gyári levelezőklienset használom. Szóval tényleg csak kíváncsiságból: Hol lehet ráakadni?

Smartmail-ről tényleg azt mondják, hogy fizetős (nem havidíjas, csak egyszer kerül pénzbe), én meg is vettem volna (bár akkor még nem tudtam valójában milyen), de elég sokat kerestem, mire nagy sokára ráakadtam valahol. Onnan meg csak letöltöttem és telepítettem, gondoltam talán majd ott kér kódot, vagy inkább, hogy vegyem meg. Aztán nem szólt semmit, csak működik másfél éve hibátlanul :) Lehet, hogy most akaratomon kívül bűnöző vagyok, de örültem, ha valahonnan le tudom vadászni.

Szervizkönyvekkel nálam nem kellett semmit mahinálni, Telenornál vagyok feltöltős, az előző tulaj más szolgáltatónál volt, és újra is telepítettem már többször is, mindig megjött minden szükséges. Más szolgáltatóról nem tudok nyilatkozni, de szerintem csak a Tré szivat.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#16484) lezerpiramis válasza elttiL (#16482) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Névjegyek másolásánál ez előfordul sajnos - leginkább akkor, ha más platformról másol az ember ("szabvány"...).

Nekem van több is, összesen kb. 15 :D

(#16485) Peti78


Peti78
őstag

sziasztok!
Most jutottam hozzá egy 9300 hoz, és a következő nehézségbe botlottam. Wifivel próbálok castlakozni a nethez, írja is, hogy csatlakozva van, de amikor az alap böngészőt, vagy abb app storet akarom megnyitni, akkor azt írja, hogy nincs internetkapcsolat. Van valami spec beállítás amit meg kell lépni? A wifi WPA2 ha ez számít valamit

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16486) lezerpiramis válasza Peti78 (#16485) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Adatszolgáltatás engedélyezve van a telefonon? A régi BB-knél a Data Services-nek bekapcsolva kell lennie, mert ha ki van kapcsolva, az a Wi-Fi-t is lelövi, nem csak a mobilos adathálózatot.

Illetve OS 5 vagy OS 6? Ha előbbi, akkor a Hotspot böngészőt kell kiválasztani a böngészőkonfigurációk közül, majd el is kell menteni.

[ Szerkesztve ]

(#16487) Peti78 válasza lezerpiramis (#16486) üzenetére


Peti78
őstag

Adatszolgáltatás engedélyezve van, mobilnettel tud csatlakozni. Hol tudom megnézni melyik OS van rajta? Egyébként szerintem az előbbi, mert az előző tulaja nem hinném hogy frissítette volna

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16488) elttiL válasza Tamy (#16483) üzenetére


elttiL
senior tag

Hat tudja s görcs hogy hol találtam... Több olyan oldal után ahol a googlehoz irányított utan leltem ra.

(#16489) m3tr0 válasza eventus (#16478) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez is megvolt,ugyanúgy megjön a 3 üzenet.
A tököm tele van már. Egyszerűen nem értem. :W

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#16490) lezerpiramis válasza Peti78 (#16487) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Alt + jobb Shift + H kombinációra kiírja (alk. verziószáma).

Wi-Fi-n mennie kellene az App Worldnek és a böngészőnek - hacsak nincs valami szolgáltatói korlátozás, esetleg IT Policy a telefonon. Javaslom, hogy ments egyet Desktop Software-rel, majd csinálj egy factory resetet így, avagy Desktop Software segítségével így.

[ Szerkesztve ]

(#16491) Peti78 válasza lezerpiramis (#16490) üzenetére


Peti78
őstag

a verziószám 6.0.0.358 nem gondolom, hogy van korlátozás, ugyanaz az előfizetés van mint ami nekem. Ez nem az én telefonom, hanme a menyasszonyomé. Meg nem tudom, de szerintem az előfizetésnek nem kellene szerepet játszania a wifi-nél.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16492) elttiL


elttiL
senior tag

Bereggeltem par bb-s forumra. Kerdes: a laked firmware a bb-nel mit jelent? Mint androidnal a root?

(#16493) icezozo válasza elttiL (#16492) üzenetére


icezozo
addikt

laked? nem Leak?

ha igen,akkor nem!

a Leak egy kiszivarogtatott firmware .( hivatalos elotti megjelenes ) tobb kevesebb hibaval.
amit menetkozben javitanak a fejlesztok.

http://qwankido.hu/

(#16494) eventus válasza elttiL (#16492) üzenetére


eventus
veterán

Bézik inglis Ildivel :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16495) elttiL válasza eventus (#16494) üzenetére


elttiL
senior tag

Haha. Sose tanultam. Mondjuk ha arra gondolok (gonoltam volna) vikiliksz :DDD még akár ki is találhattam volna
A nagyobb bajom az hogy gyakorlatilag nincs terero a 9810-en ott ahol az s4 minin vigan (sajnos otthon). Igy hetvegen nemigen vagyok elerheto. Csupaszon van, nincs tokban.

(#16496) eventus válasza elttiL (#16495) üzenetére


eventus
veterán

Ha más simet teszel bele, akkor sincs térerő? Melyik rom van rajta?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16497) elttiL válasza eventus (#16496) üzenetére


elttiL
senior tag

Kiprobaltam hogy 2g-re rakom de ua a helyzet. Belerakom nejemet. De az nagyon regi sim 7 1 0 1033 a rom

[ Szerkesztve ]

(#16498) eventus válasza elttiL (#16497) üzenetére


eventus
veterán

Nem baj ha régi. 1033 pedig jó rom épp.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16499) elttiL válasza eventus (#16498) üzenetére


elttiL
senior tag

A masik simmel is hasonlo a helyzet. Gyakorlatilag folyamatos sos jelzes van a tereronel. Tereros helyen nem volt problema. Otthon alacsony a terero de nem tok 0 mint a bb-n.

(#16500) eventus válasza elttiL (#16499) üzenetére


eventus
veterán

Pedig a 9810nek jó a térereje. Mióta tapasztalod?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.