Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16501) elttiL válasza eventus (#16500) üzenetére


elttiL
senior tag

Miota nalam van. Talan szerda v csutortok ota... Es folias volt meg. Qwerty- vel hogyan irok ekezetes betut? Erintossel megz a mechanikussal nem

(#16502) eventus válasza elttiL (#16501) üzenetére


eventus
veterán

Lenyomva tartod az adott betűt és a trackpaddal kiválasztod az ékezetest. Másik simmel is rossz a térerő?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16503) elttiL válasza eventus (#16502) üzenetére


elttiL
senior tag

Irtam hogy masik simmel is. Ékezetek rendben, egyszer mar tudtam hogyan kell. Ez a terero ugy elveszi a kedvem a dologtol. Bar emlekszem az s4mini is tereroben szenvedett akkoriban.

(#16504) elttiL válasza eventus (#16502) üzenetére


elttiL
senior tag

Mennyire bonyolult ujrarakni a rendszert? Enged korabbi romot felrakni vagy tegla lesz a gepbol? Droidbol lenyegesen komolyabb ismereteim vannak...

(#16505) lezerpiramis válasza elttiL (#16503) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nincs lockolva 3G-re veletlenul?

(#16506) eventus válasza lezerpiramis (#16505) üzenetére


eventus
veterán

Korábban írta, hogy 2g alatt van a telo.

Elttil: gépnél leszek, linkelet cuccokat hozza. Egyszerűbb, mint a droid. Nekem is volt zöld kuka :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16507) elttiL válasza eventus (#16506) üzenetére


elttiL
senior tag

Udv. An egy kis felreolvasas. Ahol full terero van masik telo ott a bb-n is lasd Pecs. A gond ott van ahol a masik telon van meg 1-2 csik a bb-n sos 0 terero. Itt mar hire hamva sincs a 3g-nek. A mobilnet tudom hogy szar itt. Nekem a tererovel van bajsagom. (Droidrol irok aminek a simje a bb be van)

(#16508) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
9300 és 9900 készülékekkel kapcsolatban van kérdésem. Felraktuk rájuk a FB application-t, és a fb messengert, viszont az étesítések csak jelentős késésekkel jelennek meg a telefonon, és 30 percnél kisebb érték beállítására nem találtunk lehetőséget. Lehet ezt valahogy orvosolni?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16509) lezerpiramis válasza eventus (#16506) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Jogos. Akkor radiosan van gaz vele velhetoen.

(#16510) littledon


littledon
tag

Feltettem ezt a kérdést a Q10 topicban is de ott nem kaptam választ, hátha itt tud valaki segíteni... :)

"Nem tudjátok véletlenül hogy hogyan tudnám visszarakni a 10.4 és facebookot? Frissítettem a 10.5-re és igaz hogy smoothabb egy fokkal de ugyan azt csinálja Q10-en mint a 10.2-es talán, hogyha írok akkor a szovegfelajanlasnal egy nagy fekete sávot kihagy. Baromi idétlen és idegesítő, frissítés meg szokoevente 1x jön szóval addig nem akarom így hasznalni..."

Köszönöm! :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#16511) eventus válasza littledon (#16510) üzenetére


eventus
veterán

Nagyrészt ugyanazon emberek olvassák mindkettő fórumot, nem kell több helyre írni :) Keresel régebbi verziót és Sachesi programmal feltöltöd, előtte engedélyezed a downgrade lehetőséget benne.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16512) eventus válasza elttiL (#16507) üzenetére


eventus
veterán

Itt a frissítés menete: [link]
Szoftver pedig itt: [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16513) eventus válasza eventus (#16512) üzenetére


eventus
veterán

+ Legyen egy biztonsági adattörlés előtte

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16514) elttiL válasza eventus (#16512) üzenetére


elttiL
senior tag

A szoftveletolteshez reggelni kellene valahova? Vagy letölthető egyszerüen mashonnan?

(#16515) eventus válasza elttiL (#16514) üzenetére


eventus
veterán

Ahonnan linkeltem....... Germany-Free Download area-Endgeräte-BlackBerry-Device Software-9810-Handheld_Software_7.1_rel_2807 és itt ezt letöltöd: 9810M_PBr7.1.0_rel2807_PL5.1.0.692_A7.1.0.1033.exe

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16516) elttiL válasza eventus (#16515) üzenetére


elttiL
senior tag

Szia! Ma reggel ahogy kifordultam az "útra" 3G lett a telón, és azóta is van úgy látszik a lakásomat vhogy nem szereti. Egy full pucolást újraflash-elést csinálok rajta, hátha. Az érdekes az, hogy ha kikapcsolom a mobilhálózatot, és visszakapcsolom, akkor felmegy a kb. kívánt szintre néhány másodpercre, aztán átvált sos-ba. Relatíve közel a határ, korábban más teló küldözgetett üdvözöljük Horvátországban sms-eket, ahogy tök egyhelyben otthon voltam, de már egy ideje ilyen nem történik. Elvileg ma jön kollégámhoz a T képviselő és rákérdezek a BIS árára.
A 9810 felső némító gombja hogyan működik, mert én még nem jöttem rá. Megnyomom, és nem történik semmi. Vagy csak hívás közben lenne funkciója? Nem hinném. Leszedek egy manuált és átnézem.

(#16517) Peti78


Peti78
őstag

sziasztok!
Egyszerű kérdés a bold touch 9900 és a bold 9900 elnevezés ugyanazt a készüléket takarja?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16518) eventus válasza Peti78 (#16517) üzenetére


eventus
veterán

Igen. Touch azt jelenti, hogy érintős a kijelző.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16519) Peti78 válasza eventus (#16518) üzenetére


Peti78
őstag

A jelentését értem, csak zavaró volt, hogy így is meg úgy is emlegetik. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16520) Polarstar válasza Peti78 (#16519) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Pedig egyértelmű. Ez a Bold, mint kialakítás család tagja és Touch - mert ez már érintő kijelzős. (hyrid)
Nekem is van egy Boldom, de ez nemtács. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16521) BB9360


BB9360
aktív tag

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy szervizbe kell adjam a készülékemet.
Mit javasoltok az adatokkal? Addig ok, hogy készítek egy mentést (arra gondoltam, hogy Protect-tel és Desktop SW-rel is), de a készüléken maradhat bármi, vagy inkább töröljem? Ugye az is benne van a pakliban, hogy nem a beadottat kapom vissza...
Hogyan csináljam, hogy ha akár másik típust kapok, akkor is problémamentesen mindent visszanyerhessek, és az adataimhoz se férhessem hozzá senki? Ha esetleg szükségem lenne valamilyen adatra a mentésből, azt milyen módon tudom kinyerni (pl. vmilyen partner adat vagy jelszó)?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#16522) Hoffy86


Hoffy86
csendes tag

Kedves BlackBerry felhasználók!
Érdeklődnék, hogy az új rendszeren van-e valakinek tapasztalata a Polar pulzusmérő órákhoz használható Polar Beat szoftverrel? Jelenleg egy HTC ONE M7-t használok ami ezen szoftver segítségével kommunikál a egy polar bluetooth övvel. Tervezem, hogy visszatérek a BlackBerry márkához és fontos lenne számomra, hogy az edzéshez továbbra is tudjam használni a szoftvert és az övet. Tudom, hogy a BlackBerry nem az a tipikus edzőtársnak használható telefon, de ezért nem akarnék 2 telefont megtartani, ha a BB is képes ezen feladat ellátására.
Előre is köszönöm a tapasztalatokat.

(#16523) Phülöp válasza BB9360 (#16521) üzenetére


Phülöp
addikt

Az Ultimate Backup nevű alkalmazást ajánlom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16524) BB9360 válasza Phülöp (#16523) üzenetére


BB9360
aktív tag

Kösz, megtalálható ez a BBWord-ben? Mert csak olyat találtam, ami a kontaktokat menti...
A Google Playben van olyan, ami mindent és pont ez a neve is, de az ugye droid... :-(

(#16525) Phülöp válasza BB9360 (#16524) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, fent van a BlackBerry World-ben.
Most fizetős, én még a karácsonyi ingyenes időszakban szedtem le.
Tud felhőbe menteni vagy akár csak az SD kártyára.
Nem tudom, hogy a régebbi rendszereket mennyire szereti, Passporton működik jól.

It can backup and restore the below contents. If the backup is scheduled, it would automatically run in background and backup below components to the cloud:

SMS and MMS
Contacts
Calendar
Reminder
Playlists
Music
Camera
Photos
Videos
Books
Documents
Express
Downloads
Print
Recorded Voices
Misc

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16526) BB9360 válasza Phülöp (#16525) üzenetére


BB9360
aktív tag

Biztos bennem van a hiba, de ezen a néven nem találom.
Ultimate kezdetűek csak:
Ultimate Maps
Ultimate Remote Lock
Ultimate SMS Backup
Ultimate Travel Guide
Nekem 7.1-es OS-em van...

(#16527) Phülöp válasza BB9360 (#16526) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor valószínű, hogy csak BB10-re érhető el. Sry.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16528) BB9360 válasza Phülöp (#16527) üzenetére


BB9360
aktív tag

Sejtettem, ettől féltem.

Más megoldás? Desktop SW-es mentés, majd esetleg készülékváltással vissza? Protectből lehet másik telóra is visszaállítani?

Létezik megoldás a mentésből való részleges adatkinyerésre?

(#16529) lezerpiramis válasza BB9360 (#16528) üzenetére


lezerpiramis
őstag

En mindig Desktop Software-rel mentettem a legacy BB-k tartalmat, illetve nalam a BES-en is volt mentes.

(#16530) BB9360 válasza lezerpiramis (#16529) üzenetére


BB9360
aktív tag

BES-em nincs, marad a Desktop.

Ha esetleg nem ezt a készüléket kapom vissza (sanszos), akkor a lementett adataimat az újra vissza tudom tenni? Mi van ha más lesz az OS?

(#16531) Polarstar válasza BB9360 (#16530) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Protekt lazán áttölt mindent, amúgy a BBLink.
Protekt egyszer, váltáskor átteszi a fájlaidat a BB10 telcsire. Mint nekem a 9900 -> Z10.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16532) BB9360 válasza Polarstar (#16531) üzenetére


BB9360
aktív tag

Kösz, akkor csinálok Protect-es és Desktopos mentést, ahogyan azt terveztem, a többi meg majd kiderül...

(#16533) lezerpiramis válasza BB9360 (#16530) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Amit tud, azt visszahúz másik OS-re is.

(#16534) BB9360 válasza lezerpiramis (#16533) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm. Sajnos újra előjött egy probléma, amiben korábban sem tudott senki segíteni: ma reggel jött egy üzenet, hogy leállt a partnerek szinkronizálása,tegyem ezt, meg ezt. Megtettem, de nem kellett volna, vagy nem úgy, ahogyan. Most kétszer két partnerlistám van. Nem jó! Hogyan tudnám törölni, hogy ne legyen duplán?

(#16535) lezerpiramis válasza BB9360 (#16534) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Gmail-es szinkronról van szó? Gmail-ben okés az összes névjegy, tehát nincs duplika? Ha nincs, akkor szerintem távolítsd el azt a Gmail-fiókot a BIS-sel használt email-fiókok közül, tehát ne legyen aktív a kontaktszinkron. Ezt követően BB Desktop Software-rel töröld le csak a kontaktokat (van szelektív adattörlési lehetőség, ha jól emlékszem), és utána állítsd be ismét a kérdéses Gmail-fiókot a kontaktok szinkronizálásával.

És persze az egész procedúra előtt ments egyet :)

(#16536) BB9360 válasza lezerpiramis (#16535) üzenetére


BB9360
aktív tag

Igen, legalábbis részben.
Ugyanis van egy privát gmailes fiók, és van egy céges - szintén gmailes, de céges.
A partnerek beállításánál 2x2 partnerlista (partnerek) van, ha rájuk kattintok, akkor partnerek tulajdonságai:
céges, bejegyzések száma X, itt nincs olyan négyzet, hogy vezeték nélküli szinkronizálás, pipa vagy nincs pipa
céges, bejegyzések száma: 0, itt van egy olyan négyzet, hogy vezeték nélküli szinkronizálás, pipa vagy nincs pipa
magán: bejegyzések száma: Y, itt van egy olyan négyzet, hogy vezeték nélküli szinkronizálás, pipa vagy nincs pipa
magán: bejegyzések száma: Y+Z, itt nincs olyan négyzet, hogy vezeték nélküli szinkronizálás, pipa vagy nincs pipa

+ az adattartalom mind a magán, mind a céges partnerek esetén nem teljesen egyezik, pl. a legutóbbi tevékenységnél...

A desktop SW-nél valóban van lehetőség kiválasztani az adattörlésnél a törlendő adatokat, ott van address book és address book all. Namost az address book-ba bejegyzett adatok száma: a második magán fiók, azaz Y+Z, az address book all pedig a teljes, azaz X+Y+Z+0.

Tehát vagy csak az egyik magánt törlöm, vagy az összeset, magán1-et, magán2-t és a céges1-et (és kettőt, de abba 0 van)...

A gmailes kontaktoknál (webes felületen) vannak az én kontaktjaim, és a többi kontakt. Az én kontakjaim száma megyezik a BB-n lévő kontaktok számával (Y), de egy újabb M db van a többi kontaktnál (itt valamiért vannak átfedések, valakinek itt van az email címe, másik helyen a telefonszáma...).

Meg persze vannak a SIM kontaktok, de azokat ez nem érinti...

Na, akkor most mit is csináljak? :D

(#16537) lezerpiramis válasza BB9360 (#16536) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Rakj rendet a Gmail-fiokban elso korben :) Mar ha ott akarsz tartani minden kontaktot. Utana letorlod a BB-rol a kontaktokat, majd visszahuzol mindent Gmail-bol. A lenyeg szerintem, hogy mindket szinkron meg legyen szuntetve, majd ujra beallitva, miutan torolted BB-rol a kontaktokat (+rend van a Gmail-fiokokban).

SIM-en szvsz nem erdemes kontaktokat tartani.

[ Szerkesztve ]

(#16538) BB9360 válasza lezerpiramis (#16537) üzenetére


BB9360
aktív tag

Hehe, ettől féltem... Mondjuk azt eddig nem tudtam - mert nem használtam a gmail kontaktokat így a pc-n -, hogy ennyi féle képpen vannak az adatok...

Akkor a SIM-es kontaktokat is valahogyan át kellene rakjam. Azokat csak hoztam magammal a múltból...

Hálás köszönet! :R

(#16539) domel válasza Hoffy86 (#16522) üzenetére


domel
tag

Max annyit tudunk tenni, hogy letöltjük ezt a polar beat szoftwert és megnézzük, hogy elindul-e egyáltalán az androidos verzió (mivel bb worldben nincs ilyen szoftwer). Te is nézz körül a polar weboldalán a támogatások körül

(#16540) Hoffy86 válasza domel (#16539) üzenetére


Hoffy86
csendes tag

Köszönöm, az is nagy segítség. Közben találtam egy oldalt ahol felsorolják mely telefon típusok képesek kommunikálni a Bluetooth Smart Ready eszközökkel (a pulzusmérő mellkaspánt is ilyen). Szerencsére a listában benne vannak az újabb BB készülékek köztük a Passport is, remélhetőleg a Classic sem fog kilógni a sorból. A Polar Beat program Droidon és Almán fut és ezekre letölthető. Ha tudsz valami új infót, akkor kérlek szólj. Ui.: Magát a polar szoftver apk fájlját át tudom küldeni, ha szükséges. Köszönöm.

(#16541) Polarstar válasza Hoffy86 (#16540) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ha megy, szólj, mert érdekel a használhatósága.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16542) Peti78


Peti78
őstag

Hali!
Báér volt már egy ilyen jellegű kérdésem, azt hogy lehet, (ha lehet) nbeállítani, hogy a FB és FB messenger valós időben jelezzen?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16543) Peti78


Peti78
őstag

Lejárt a szerk. idő, felvetődött hirtelen egy másik kérdés is. Mi a teendő, ha a BB worldhöz szeretnék csatlakozni, de azt írja ki, hogy győződjek meg arról, hogy kapcsolódjak a wireless hálózathoz és próbáljam újra. Nem értem, a szolgáltatóm által biztosított internet jelenleg van...

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16544) eduba válasza Peti78 (#16543) üzenetére


eduba
aktív tag

Régi bb-hez (nem bb10) BIS kell. Hívd a szolgáltatódat.

(#16545) Peti78 válasza eduba (#16544) üzenetére


Peti78
őstag

Még akár lehetne ez is, de a bbwordlon keresztül töltöttem le többek között az operát , az FB messengert. Igaz, akkor volt wifi kapcsolat. Most akkor ezt vehetem úgy, hogy ha nincs BIS, és nincs a közelben wifi, akkor nincs internetem? De ahogy ezt leírtam, dobom is a kérdést, hiszen index, prohardver, fb messenger bejönnek.

Az FB már nem, arra azt írja, hogy "you are currently on a servce plan that doesnt support this application"...etc. Nem mintha azon lógnék, csak bosszant, hogy ha szeretném, akkor nem tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16546) Polarstar válasza Peti78 (#16545) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát igen... Ahogy Edubá is említette... Blackberry Internet Service csomag megléte a régi mobilokon is aranyat ér.
(van egy eladó 9720-om, ha valaki ilyent keres ép)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16547) Peti78 válasza Polarstar (#16546) üzenetére


Peti78
őstag

Akkor pontosítsunk valamit. Elképzelhető az, hogy ami a Telenoros előfizetésemben szerepel havi forgalom, azt BIS nélkül nem tudom használni arra amire akarom? Mert megy vele a fb messenger, illetve minden, kivéve a facebook. A BB world nem zavar, ami kell aztt úgyis wifin keresztül szedem le.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16548) Polarstar válasza Peti78 (#16547) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen. A BIS az egy dolog, a "rendes mobil internet" az még egy dolog.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16549) Peti78 válasza Polarstar (#16548) üzenetére


Peti78
őstag

Értem. Ez azért érdekes helyzetet teremt, ugyanis fizetek az mobilnetért, és milyen alapon nem tudom a facebookra használni ha akarom?

A màsik kérdés, ami talàn fontosabb az a következõ. Hol lehet kikapcsolni az adatforgalmon alapulò internetkapcsolatot? Mert amit ên talàltam, az magàt a mobil hálòzatot is kikapcsolja ergo sem hìvást kezdemènyezni, sem fogadni nem tudok.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16550) sasa134 válasza Peti78 (#16549) üzenetére


sasa134
addikt

Erröl szol a topic cimet viselö cikk - erdemes elolvasni, mi az a BIS, mit kapsz erte, hogyan müködik.
A keresöbe ha beirod, hogy "facebook", a kerdeseidre is valaszt talalsz.

Avanti Roma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.