Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) martin66 válasza turbulencia8 (#3446) üzenetére


martin66
senior tag

Sokkal jobb lett az biztos :). Szépen jönnek az új UWP appok, lassan de biztosan javul az áruház :).

(#3452) turbulencia8 válasza martin66 (#3451) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nemetorszagba kb. havi 1200Ft-ert tudok venni szaz "skype percet" mobilra es vezetekesre. Meg a szamomat is kijelzi, ha nemet mobilt hivok, es a beszelgetesek minosege egeszen kivalo. Hiaba van Next XL dijcsomagom "ingyen" EU-s roaminggal, ha a kimeno nemzetkozi hivas min. 160 Ft/perc a Telekomnal. Szoval nagyon orulok az uj beta skype-nak.

(#3453) luminer88


luminer88
csendes tag

Évfordulós frissítés után másnak is baromi problémás a messenger (a nem béta)? Multitasking közben sokszor kifagy, meg van hogy beragad betöltés közben. Évfordulós frissítés előtt semmi ilyen nem volt. Ötletek? :D Vagy esetleg valami messenger helyett?

(#3454) myckey


myckey
veterán

Nem tudom kinek, hogy, de itt egész gördülékeny lett a rendszer, az új frissítéssel.
Simábban kocog. Nem agyal annyit, jobban érzékel.

Jobb.

De lehet placebo. :))

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3455) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

Két, hasonló ügyben kérek segítséget tőletek!

Mindkettő backup-restore.
Nem feltétlenül szájbarágós reírásrt kérek (de nyilván nagyon örülök neki! :) ), ha valakinek van linkje, esetleg régebbi hozzászóláshoz is, megköszönöm azt is! :)

1.)
Lumia 520 -> 950 migrálás (8.1 -> W10AU)
Itt elsősorban a telefonkönyvet, sms-eket, meg egy-két appot (Viber pl.) kell átmenekíteni.
Sosem csináltam még ilyet...

Lehet-e szelektíven menteni, és/vagx vagy visszaállítani adatokat? Ha az 520-on csinálok mentést, abból lehet-e csak sms-t, telefonkönyvet?
A Viber lesz még érdekes, arról mintha valahol olvastam volna, hogy először másodlagos eszközként kell az új telefont regisztrálni, majd aztán mehet a költözés.
Majd még megnézem, de ha valakinek van receptje, szívesen veszem, akár linket is! :)

2.) (ez talán egyszerűbb :) )
950 -> 950 csere.
Backup mindent átvisz?
sms, telefon, naptár, mail beállítások, esetleg szoftverek is? Pl Sportstrackert használom futás/biciklizés követésére. Fel lehet azt is szinkronizálni, de eddig nem tettem, sok az adat, és egyszerűbb lenne, ha helyben el lehetne intézni... :)
Gondolkozok egy 0-ról dolgon (tehát újból belakni), pl nekem az AU után megállt az MS Health... :)
Viszont megint az a kérdés, hogy szelektíven egy-egy dolgot (telefonkönyv, sms-ek) vissza lehet-e állítani, vagy "mindent, vagy semmit" a dolog.

Hálásan köszönöm a segítséget! :)

(#3456) confuser válasza bcl (#3455) üzenetére


confuser
senior tag

Az SMS+telefonkönyv teljesen backup független, az mindenképpen el van mentve az MS accountodba, így ha az új telefonon is ugyanazzal a fiókkal lépsz be, azok meglesznek. Lehet offline is backupolni ezeket, tudod őket exportálni (van egy ilyen nevű app -> sms+contacts backup), vagy outlook.com-ról a névjegyzéket szintén tudod exportálni. Visszafelé meg nyilván importálni kell...

A többi app biztonsági mentése eléggé appfüggő. Ahhoz, hogy a telefon biztonsági mentése készítsen az adatokról biztonsági mentést, ahhoz ezt az appnak támogatnia kell. A biztonsági mentés beállításai között meg fogod találni, melyik appok képesek erre (ugyanis egyesével ki-be kapcsolható, hogy mentse-e vagy sem).

(#3457) Joe215 válasza Francia91 (#3445) üzenetére


Joe215
aktív tag

Pénteken rendeltem az a..a -ból 10690.- volt, de ahogy most látom már eltünt a kínálatukból.

(#3458) pikszel válasza spidersoft (#3448) üzenetére


pikszel
őstag

„Egyből ki is derült, hogy a beépített kamera app nem 360°-os panorámát csinál.”

Nem bizony, akkora panorámát készít, amekkorát akarsz. És ahhoz miért kellene külön alkalmazás, hogy megnézd? Ez nem gömbpanoráma.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#3459) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A Whatsapp mit rak az sd kartyara backup cimszoval? Hol lehet ezt kikapcsolni?

(#3460) spidersoft válasza pikszel (#3458) üzenetére


spidersoft
senior tag

Akkor még nem jöttem rá, hogy hogy csinál 360°-ost, pláne hogy miképp lehet rávenni, hogy gyógyítsa össze a két végét a képnek. Nekem jóval előbb "telerakta" a képet, talán 20-30°hiányzik a teljes körből, nemtom. A progi meg arra volna jó, hogy a digitális iránytűt igénybe véve lehet egy-egy panorámaképen belül nézelődni.

(#3461) NoNick


NoNick
tag

(#3462) Amiens válasza NoNick (#3461) üzenetére


Amiens
tag

Sajnos a barna bőr hátlapos nem lett olcsóbb... :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#3463) Tomy Yayo válasza Amiens (#3462) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Biztos? A linkelt cikk azt írja, hogy checkoutnál kell beírni a vastagon szedett kuponkódot, ami MINDENből ad 30% mínuszt. Úgy azért már 10k környékén van a normál 13-15k helyett, ami szerintem nagyon jó ár. Lehet, hogy veszek mégegyet :)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#3464) Amiens válasza Tomy Yayo (#3463) üzenetére


Amiens
tag

A kupon frankón működik, de nincs a készleten ez a barna csoda. :) :(

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#3465) ΞΔGLΞ válasza Amiens (#3464) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem győzik gyártani az alap és egyben ultraszánalmasangagyi gyári hátlap miatt. Mondjuk én rendeltem most 3 félét is (fekete, bőr és fehér), de szerintem a legtöbbet a fekete lesz rajta, ahogy a volt 950 XL-es telefonom is. Ebay-en 12 ezer volt darabja. Az eladóval ledumáltam, ha mind a hármat rendelem, meg pluszban még egy-két dolgot tőle, akkor egy csomagban ingyen szállítják. Így nekem már megérte...

(#3466) Clemi


Clemi
veterán

Hali mindenki, beléptem a klubba tegnap este, de máris értetlenül állok egy dolog előtt. A csengőhangokról van szó. (tettem be egy SD kártyát a telóba és azon vannak a zenéim)
A 930-as telón használt csengőhangjaim ahogy van, mappástól átemeltem a 950-re ugyanoda és nem látja őket. A Zedge-vel direkt letöltöttem egy hangot, beállítottam csengőhangnak, be is tette abba a mappába amit feltettem a telóra, de a telefon csak azt az egy hangot találja meg a gyáriakon kívül. Ez most szerintetek miért van így? A 930-on minden hang jó volt, a 950-en meg már nem?

(#3467) pikszel válasza Clemi (#3466) üzenetére


pikszel
őstag

PC-n másold be a hangokat és akkor látni fogja.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#3468) Amiens válasza Clemi (#3466) üzenetére


Amiens
tag

Nem hiszem hogy a telefon hibája...
Ments le a zenéket, formázd le az SD kártyát 950-tel, aztán tolhatod rá Rihanna meg Gigi D'Agostino slágereit.

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#3469) confuser válasza pikszel (#3467) üzenetére


confuser
senior tag

PC-n, és PC-ről! Ez amióta WP a WP így van, Clemi mindig tud meglepetést okozni, hogy ennyi idő után meg lehet lepni ilyenekkel :D

Másik opció meg a Ringtone maker lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3470) Clemi válasza pikszel (#3467) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi valóban... mondjuk eddig is úgy másoltam fel mindig, de tegnap még nem volt adatkábelem így az SD-re másoltam fel a kártyaolvasóban a PC-n, majd betettem a telóba a kártyát.

Más: Most van, vagy nincs FM rádió chip a 950-ben?

[ Szerkesztve ]

(#3471) Francia91 válasza Clemi (#3470) üzenetére


Francia91
veterán

Elvileg van, csak a Windows 10-ből vették ki a gyári alkalmazást

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3472) Clemi válasza Francia91 (#3471) üzenetére


Clemi
veterán

Azt tudom, hogy kivették a gyárit, de ami FM programot eddig a 930-on használtam, az induláskor közli velem, hogy "FM radio not available FM receiver not found or your windows phone 8 software is outdated"
A szöveget értem, csak a miértet nem, mivel a 930-on akár most is elindítom és ugyanaz a W10M verzió van rajta.

(#3473) Francia91 válasza Clemi (#3472) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor lehet, hogy tényleg nincs benne... :(
Érdekes módon az XL-ben meg van

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3474) Pacee87 válasza Clemi (#3472) üzenetére


Pacee87
aktív tag

3322-es hozzászólásom lesz a barátod a témában! :)

(#3475) Joe215 válasza Pacee87 (#3474) üzenetére


Joe215
aktív tag

Sajnos nálam 950 DS a leírásod alapján végig csinálva is ugyan ezt a hibaüzenetet dobja. 🙃

(#3476) Clemi válasza Pacee87 (#3474) üzenetére


Clemi
veterán

Na neee.... tegnap vettem, mára lettem kész a belakással, erre most csináljak egy HR-t?

(#3477) Pacee87 válasza Clemi (#3476) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Próbáld meg csak régióváltással!

(#3478) Clemi válasza Pacee87 (#3477) üzenetére


Clemi
veterán

Csak régio és nyelve váltás (USA és USA English) sajna nem segít, átállítva nem engedi a rádiót.

(#3479) confuser


confuser
senior tag

Kerestem a topikban, de nem tálaltam, úgyhogy álljon itt az én tapasztalatom: kijelző csere egy Nokia Care-ben (konkrétan a győri "armoszerviz"-ben) 45000 huf.

(#3480) Gusztáv válasza ΞΔGLΞ (#3465) üzenetére


Gusztáv
addikt

A 930 szuper minőségű fém keretén meg ha van egy kis leverés, akkor a központi MS szerviz nem javítja garanciában. Ha meg csak viseltes, akkor max cserélheted a kijelzővel együtt 55e Ft-ért. Szóval nekem semmi gondom a 950 hátlapjával, ha nem tetszik valakinek, az meg vesz Mozo-t.

Laci

(#3481) Francia91 válasza Gusztáv (#3480) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem pl nem a hátlappal vannak gondjaim, hanem az oldalsó gombok olyan gagyik, hogy ennyi pénzért azért csinálhattak volna jobbat is... Még a Lumia 1020-ast használom, amíg a 950-eshez nem jön meg a fólia és flip tok, de az 1020-asnak fényévekkel jobbak az oldalsó gombjai...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3482) bcl válasza confuser (#3456) üzenetére


bcl
senior tag

Aha, köszönöm.
Megnézem a beállításokat majd; a napokban talán (talán...) lesz időm:)

Köszi mégegyszer!

(#3483) spidersoft


spidersoft
senior tag

Nincs valami trükk, amivel látom normálisan, meghajtóként az SD kártyát, mint egy androidos készülékben? Nyilván anélkül, hogy kivenném a kártyát egy kártyaolvasóba. Így egy az, hogy nehezebb elnavigálni a kártyára, másik meg, hogy nagyon lassan töltődik be egy-egy nagyobb mappa tartalma. A Camera Roll most 125 elemet tartalmaz, és kb. 3s, mire sikerül neki összeszedni a fileneveket (nem előnézeti képeket, csak a fileneveket total commanderben) -- gondolom egy méretesebb néhányezres darabszámú fotótár már értelmetlenül sokáig töltődne be. Próbáltam úgy is, hogy FTP szervert telepítettem a telóra, és úgy kapcsolódtam rá, az eredmény hasonló... valamit a háttérben kavarász, gyanús, hogy nem pont azt mutatja, ami valóban a kártyán van. Viszont másolni már tűrhető sebességgel tudok, kb. 20-22MByte/s sebességet tud wifin (FTP-n) és USB-n keresztül is. Gyanús, hogy itt a beépített SD kártya olvasó limitálhat, mert a Samsung EVO+ kártya, amit vettem bele 90MB körüli értéket simán tud kártyaolvasóval.

(#3484) turbulencia8 válasza spidersoft (#3483) üzenetére


turbulencia8
őstag

Vegyel egy normalis usb kabelt, azzal siman latod a telo es az sd tartalmat a sajat gepnel (nem meghajtokent, hanem csatlakoztatott eszkozkent), es persze csak a telefon feloldasa utan.

(#3485) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Lumia 950-et kamatmentes részletre valamelyik szolgáltatónál.

Keveset beszélek nagyon. :F Így a legkisebb csomagban hoznám el.

Melyik szolgáltatónál érdemes megvásárolnom ?

(#3486) touchscreen válasza jenei1994 (#3485) üzenetére


touchscreen
tag

Szia!

Én az edigitalnál vásárolnám a helyedben.
Dual sim-es, 129 990 Ft, 10 hónapos ingyenhitelre, 2 év gyártói garival és még független is.
[link]

(#3487) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

na üdv hölgyek urak, csatlakozom a társasághoz egy dual simes (mozo hátlapig) fekete készülékkel. :)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#3488) jeni válasza jenei1994 (#3485) üzenetére


jeni
félisten

Esetleg az aprón garival. Van jo pár darab Telenor,Telekom is. Biztos bele mennek,hogy havi részletre meg vedd valamelyiket.

(#3489) confuser válasza ZavaBalazs (#3487) üzenetére


confuser
senior tag

Hello itt is :D

(#3490) ZavaBalazs válasza confuser (#3489) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

helló! legalább itt nem te vagy a góré. :DDD

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#3491) confuser válasza ZavaBalazs (#3490) üzenetére


confuser
senior tag

Legálabb :D

(#3492) spidersoft válasza turbulencia8 (#3484) üzenetére


spidersoft
senior tag

Itthon saját kábelét használom, cégnél Tronsmartot (ez utóbbi se rossz szvsz), mindkettővel ez van. Viszont nem értem, hogy ez most hogy jön ide :F Írtam, hogy látom az eszközt, meg ha már megfogok egy filet, akkor azt gyorsan másolja, csak feltehetőleg mókolt mappastruktúrával, mert nagyon lassan jön be a könyvtárak tartalma, biztos valamit szenved rajta a telefon. Akár total commanderben nézem, akár explorerben, ilyen... ezért kérdeztem, hogy nincs-e valami app vagy beállítás rá, hogy átcsatolja meghajtóként az SD kártyát, hátha akkor nem szenvedne vele.

(#3493) turbulencia8 válasza spidersoft (#3492) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ugy ertelmeztem vmiert, hogy mindig kiveszed az sd-t.

[ Szerkesztve ]

(#3494) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Miben jobb a Lumia 950XL a sima 950-nél?
Melyik éri meg jobban ár/érték arányban?

(#3495) ZavaBalazs válasza timelord1987 (#3494) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

300 mAh-rel nagyobb akku, szebb kamerapukli,, +2 mag a SoC-ben. a fél collal nagyobb átlót gondolom nem kell mondani, de ez kinek előny, kinek hátrány. :)

ja, talán abban nincs szívás az FM rádióval, de ebben én nem vagyok illetékes, sosem használtam. :D

én most csak a használt árakat ismerem, az XL kb 1,5-2* annyiba kerül az apróhirdetésekben, mint a sima, nekem így nem volt kérdés. pedig amúgy gondolkodtam, hogy kipróbáljam, annyival nem is nagyobb a 930-nál, mint vártam volna.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#3496) ΞΔGLΞ válasza timelord1987 (#3494) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát nem sokban, majd 1 évig használtam, de a tepsissége már nagyon idegesített, az XL képminősége a kijelzőnek egy hangyányival szebb, mint a simának, talán kontrasztosabb és színesebb, ami nekem jobban bejön.
Fotók minősége szinte ugyanaz, vagyis nagyon jók a mobilok közt, egyenrangú az s7 edge-vel, a hangminőség mind a kettőnél trágya.

Mint írtam a tepsisség, ami zavart. Az 5.7 -es kijelző, túl durung házban van, ha teljesen kihasználják egy 6.4-est belepréselhettek volna, de egy hat collost simán.
De ami a lényeg, a kisebb 950, ami szintén jóval nagyobb házban van, mint kellene, de még elviselhető nekem, egyszerűen gyorsabb rendszersebességben és teljesen stabil. (tiszta recovery telepítés után), amit az XL-el sosem tudtam elérni, sokszor panaszkodtam is erre mindig, de a 950 egyszerűen frankó, na. Continuum is teljesen jó és gyors, szinte alig van különbség. 4K videót ez is azonnal viszi meg minden mást is.

A kijelző felbontás ellenére, sajnos egy s7edge-től sehol sincsenek, mert annál szinte lemászik minden a kijelzőről, de egyébként mind a kettő frankó készülék, de csak mozo hátlappal, mert az alap :).

Nagy vonalakban ennyi...

--------------------------------------

(#3495) ZavaBalazs

ja, talán abban nincs szívás az FM rádióval,

Ez csak azoknak szívás, akikek szüksége van rá, nekem nincs, de az is igaz, ha már flagship, alap, hogy benne legyen és jól is működjön. :)

[ Szerkesztve ]

(#3497) jeni válasza ΞΔGLΞ (#3496) üzenetére


jeni
félisten

ez a flagship mit jelent,egyre több helyen bukkan fel.
valami zászlós hajóra mondják?

[ Szerkesztve ]

(#3498) Pacee87 válasza jeni (#3497) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Mielőtt megkérdezted bedobhattad volna valami fordítóprogramba, mert pontosan azt jelenti amit írtál tükörfordításban. :)

(#3499) ΞΔGLΞ válasza jeni (#3497) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az adott cég elérhető legjobb telefonjait szokták így nevezni.
-----------------

Egyébként, continuum alatt most épp nem játssza le a YT videókat, nemhogy 4K, de semmilyet.
Most mi lehet a gondja?

[kép]

(#3500) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#3499) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Arra gondolok, hogy ezt a hülyeséget az évfordulós frissítés hozta magával.
Mert előtte ilyen hiba nem volt és azóta nem is használtam...
Sajnos a disable screen nevű applikáció sem működik már jól, teljesen nem lövi le a képernyőt continuum használata alatt, egy fehér csík ott marad. Ha már az MS képtelen egy ilyen egyszerű dolgot megcsinálni ugye?

Ha van egér és billentyűzet, akkor teljesen felesleges a telefon kijelzőjének menni, márpedig ha pc-ként használom, akkor több órán keresztül használom, és a kijelző feleslegesen megy tapi padként.

Más tapasztalta a fent írtakat?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.