Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) zozo0201 válasza ΞΔGLΞ (#3899) üzenetére


zozo0201
csendes tag

Először nem figyeltem föl a merülésre mert folyamatosan raktam a programokat, meg én le szoktam tölteni az egész Európa térképet és igy töltőn volt a készülék, meg a gps, wi-fi, vagy gps mobilnet be volt kapcsolva. Ezeket estére kikapcsolom, ekkor volt, hogy nagyon merült. Aztán újra telepítés, hátha beakadt valami. Majd mikor már belaktam és lettem este ugyan ez. Ismét újra telepítés és ekkor már figyeltem és a kapcsolatok volt a legnagyobb akksi fogasztó. Jelzem a fentebb leírt (fotoval) hibakódot dobta folyamatosan.

Ja és az egész folyamatot megelőzően, ahogy kijött a.189 egyből volt az általad leírt újra telepítés.

Nem tudom miért de már az AU is bizonytalan volt nálam, ez a189 meg tök gáz.

Nekem nagyon bejön a win mobil, de kezdek kiábrándulni belőle. L 830 8.1-el kezdtem, az atom stabil volt. A 10 a nyomába sem ér stabilitásban. Remélem ez az idén még jelentősen változik pozitív irányba, ha nem akkor váltok. Nekem a stabilitás a fontos, nem a csilli-villi appok, de most pont ezt vesztette el aw10m még a saját dolgai sem mennek rendesen, ez pedig gáz. Pedig nem egy alap vason használom és egyébként a L 950 nagyon jó hardver,

Még egyszer hangsúlyozom nem az mflex féle telepítéssel van gond. Azt végig csinálva, tényleg nagyon gyors lesz a 950. Szerintem ez valami egyedi hiba lehetett nálam. Azonban láttam, hogy másnak is vannak gondjai a merüléssel, esetleg nekik segít.

[ Szerkesztve ]

Zoli

(#3902) ΞΔGLΞ válasza zozo0201 (#3901) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Érdekes ez a kapcsolatok csempe, mert a legtöbb embernél ez döglik ki-be állandóan, nálam is ez volt, de másfél hónapja ez is atomstabilan működik. Talán, megkellet volna úgy próbálni, hogy mi van akkor, ha ki sem teszed...Tudom ez hülyeség, mert az egy lényeges csempe, de ha főképernyőn fossa magát úgy össze, hogy emiatt kidöglik a készülék, akkor már lehet gondolkodni az MS felé hangosan!

(#3903) zozo0201 válasza ΞΔGLΞ (#3900) üzenetére


zozo0201
csendes tag

Nem tudom, nem hiszem, hogy program összeakadás lenne, kb 4 hónapja nem raktam rá semmilyen új programot. Szerintem akkor már régebben is előjött volna. Lehet most nagy hülyeséget írok, de a Hotmail fiókom rendetlenkedésére vetek, mert a kapcsolatokat írta ki legnagyobb fogyasztónak akkor is amikor kikapcsoltam a háttérben futását. Arra vetek, hogy az akart folyamatosan szinkronizálni.

Csak ugye az nem illik a képbe, hogy minden wifi, mobilnet, gps ki volt kapcsolva éjszakára és akkor fogyasztott a legtöbbet, viszont akkor is a kapcsolatok volt az első helyen az akku fogyasztásban. általában a kezdőképernyő van az első helyen.

Most nem tapasztalok merülést 8 óra alatt merült 7% (ennyit máskor is szokott) az éjszaka a 10586.318 verzióval. Most épp a skype-t írja legnagyobb fogyasztónak, épp az imént beszéltem rajta.

Zoli

(#3904) zozo0201 válasza ΞΔGLΞ (#3902) üzenetére


zozo0201
csendes tag

Jeleztem képernyőképekkel az MS felé a problémát részletes leírással.

Lényeg, hogy most rendesen működik.

[ Szerkesztve ]

Zoli

(#3905) Francia91


Francia91
veterán

Egyik percben még láttam a DNG fájlokat az Intézőben a telefon tárhelyén, mikor meg átmásolni akartam, sehol semmi... :F

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3906) NGC


NGC
tag

Sziasztok

Tudtok esetleg olyan akkumulátor alkalmazást, amely a glance képernyőn a való akkumulátor szintet mutatja? Az eddig használt Semenov-féle akkumulátor app sajnos nem frissül, csak ha feloldom a kijelzőt.
Másik kérdés, hogy ugyancsak a gyorsnézet képernyőn, a volt L925-ös telefonomon az idő, dátum időnként pozíciót változtatott, mozgott a kijelző teteje felé. A L950-en meg nem mozdul. Erre valami megoldás?
Egyébként más bajom nincs a telefonnal, az FM rádió előcsalogatása után teljesen elégedett vagyok vele. Persze vannak kisebb hibái, de azokkal együtt tudok élni :)

(#3907) Sztyepadzso válasza ΞΔGLΞ (#3900) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Erről a "viszlát"-os dologról eszembe jut egy AU előtti fast ringes update(éjszaka szokott jönni, reggel indítom újra, munkába menet meg elolvasom az aktuális frissítési infókat). Ekkor oldották meg, hogy a telefon addig a kijelzőn tartsa a viszlát feliratot, amíg a telefon ténylegesen ki nem kapcsol. Ami azért jó, mert akkor nem nyomogatja a vak kijelzős telefont az ember, h újraindítsa vagy bekapcsolja, amikor az még ki se kapcsolt. Ez nekem most épp 36 másodperc, ami után a felirat eltűniuk, a telefon pedig újraindítható. Szerintem azt kell megnézni, hogy mikortól kapcsolható be a telefon, hogy lássuk, h nem akadtak-e be a dolgok.

Kíváncsi vagyok, hogy kinek mennyi idő. Fast ringen vagyok, belakott telefonnal.

(#3908) Sztyepadzso válasza NGC (#3906) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Tudtommal nem tud ugrálni, pár oldallal ezelőtt volt is erről írogatás. De a kijelző ilyenkor kikapcsol, ha a közelségérzékelő bekapcsol, szóval zsebben nem indul be, magától meg kb 20 sec múlva kikapcsol. Töltés közben fordítsd kijelzővel lefelé, és akkor nem ég bele, ha ettől félnél.

Egy gyors kérdés:

A másik régiós telepítéssel oldottad meg az FM rádiót?

Köszi a választ.

(#3909) NGC válasza Sztyepadzso (#3908) üzenetére


NGC
tag

A helyzet az, hogy szeretem, ha bármikor ránézek, látom az időt, még éjszaka is. Sajnos most miután tartok a beégéstől, 5 perc időzítésre kapcsoltam a kijelzőt, így mindig el kell húznom a kezem felette, ha látni akarom az időt, vagy hogy jött értesítésem.

A rádiót ezzel a módszerrel hívtam elő. Annyi még, hogy ki kell kapcsolni a wifit, mobilnetet, bluetooth és a helymeghatározást, csak így sikerült feltelepítenem a Root Tool-t. A programon belül pedig a "For all Windows Device" registry szerkesztővel tudod átírni.

[ Szerkesztve ]

(#3910) pikszel válasza NGC (#3906) üzenetére


pikszel
őstag

Szia, a LockMix tud ilyet.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#3911) NGC válasza pikszel (#3910) üzenetére


NGC
tag

Köszi, kipróbálom.

(#3912) Clemi


Clemi
veterán

Kérdés: Vajon direkt van, hogy az ébresztésnél nincs rezgés? Pontosabban van, de csak néhány, amúgy csengőhangnak szánt hangnál. A riasztásoknál, illetve a hallhatóan ébresztőnek szánt hangoknál nincs rezgés.

(#3913) Sztyepadzso válasza NGC (#3909) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszi!

Ahh, azt anno én is belinkeltem;)
A második módszer viszont itt nem volt működőképes, az elsőbe bele se fogtam.

[ Szerkesztve ]

(#3914) NGC válasza Sztyepadzso (#3913) üzenetére


NGC
tag

Az első módszerrel nem nehéz megcsinálni. A Radio FM Phone alkalmazással egész jól működik.

(#3915) bcl válasza NGC (#3906) üzenetére


bcl
senior tag

Battery X is tud ilyet.
Ez viszont elvesz egy helyet a kijelzőre tehető 5 értesítésből.

Viszont van live tile is (lockmix nekem meg se mozdul), meg rahedli statisztika is :)

(#3916) NGC válasza bcl (#3915) üzenetére


NGC
tag

Igen, kipróbáltam a Lockmix-et, de nem igazán akar úgy működni, ahogy szeretném. Battery status-t próbálgatom éppen, de kipróbálom a Battery X-et is. Ámbár azt hiszem, hogy a rendszer kötöttségei miatt nem igazán fogok találni egy olyan akkumulátor appot, amelyiknek a glancen megfelelően frissül az állapota.
8.1-en hogy lehetett ezt megcsinálni?

(#3917) NoNick


NoNick
tag

Mostanában rendszeresen találkozom két hibával, amik nagyon idegesítenek. Találkoztatok már ezekkel, vagy csak nálam ilyen?
Az egyik, hogy ha be van dugva a füles, és hívnak, nagyon hangosan elkezd csörögni a telefon. Ilyenkor gyorsan kihúzom, és onnantól a beállított normál hangerőn folytatja. Van, hogy visszhangosan két szólamban. Kisalkalmazások halott, nem látja sem a fülest, sem a dokkolót.
A másik pedig, hogy a Facebook app-ban rendszeresen szétesnek a képek. Legutolsó hivatalos build van fent.

(#3918) NGC válasza bcl (#3915) üzenetére


NGC
tag

Úgy néz ki, a Battery X egész jó, mind a gyorsnézet képernyőn, mind az élő csempén. Ajánlom.

(#3919) bcl válasza NGC (#3918) üzenetére


bcl
senior tag

Valóban.
Azt használom én is egy jópár hete :)

(#3920) Clemi válasza NGC (#3918) üzenetére


Clemi
veterán

Nos a BatteryX valóban frissül a csempén is és a Glance-on is, csak az zavar, hogy tévesen riaszt a gyors merülés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3921) ΞΔGLΞ válasza Clemi (#3920) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

1 órája megvettem én is, de nálam eddig frankó.. Azok a riasztások meg százalékra finomíthatók, vagy kikapcsolhatók. :)

(#3922) garambe


garambe
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani a Disable Screen-en kívül más programot, ami kikapcsolja a kijelzőt, ha monitorra kötöm?

(#3923) ΞΔGLΞ válasza garambe (#3922) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Blackout.

(#3924) garambe válasza ΞΔGLΞ (#3923) üzenetére


garambe
tag

Köszi

(#3925) Clemi válasza ΞΔGLΞ (#3921) üzenetére


Clemi
veterán

Amint elindítok valami alkalmazást ami kicsit pörköli az akkut már jelez is.... könyörgöm 1 perc után tudja, hogy óránként 20%-nál gyorsabban merül az akku?

(#3926) ΞΔGLΞ válasza Clemi (#3925) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gondolom, azonnal riaszt, ha valami rendesen beleharapott az akksiba, abban a pillanatban.
Nekem 40-nél is bejelzett, ki is lőttem a francba ezt az opciót. :)

(#3927) Sztyepadzso válasza NGC (#3914) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Neked egyébként w7 van vagy w8/10 a pc-n, amivel csináltad?
Mert a leírás szerint Minimum az kell, h telepítsem ezt a Lite verziót.
Itt letöltöttem a nem Lite verziót, de a programot benne meg nem találom (Windows Phone Application Deployment tool.)...

Most én vagyok a hülye? Vagy csak a Lite verzióval megy? :F

(#3928) Sztyepadzso válasza Sztyepadzso (#3927) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Megoldottam, mén a rádió!

Köszönöm!

(#3929) turbulencia8 válasza Sztyepadzso (#3928) üzenetére


turbulencia8
őstag

Azt hittem, hogy a windows nem rootolhato.

(#3930) pikszel válasza Clemi (#3925) üzenetére


pikszel
őstag

Az ilyen alkalmazásoknak egyébként én semmilyen platformon nem látom sok értelmét, azaz plusz egy akkufogyasztót használni pont az akku végett. Gyárilag is teljesen jól informál erről. Persze ez személyes vélemény.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#3931) NGC válasza Sztyepadzso (#3928) üzenetére


NGC
tag

Király, hogy működik :)
Én a WPV XAP Deployer Tool -al tettem fel. Nem telepítős, csak ki kell csomagolni, és futtatni. (W10-em van)

[ Szerkesztve ]

(#3932) Clemi válasza pikszel (#3930) üzenetére


Clemi
veterán

Nos azért ha beragad egy alkalmazás, vagy egy folyamat, a rendszer nem fog riasztani, csak azt veszed észre, hogy kikapcsolt a telefon. Valamilyen szinten persze riaszt a rendszer is, de csak akkor, mikor már takarékos üzemmódra kellene váltani, mert alacsony az akku szint és persze mindezt csak diszkréten, amit esélytelen észrevenni, ha a zsebben van a telefon.

(#3933) egykori válasza Clemi (#3920) üzenetére


egykori
őstag

Mit rontok el, hogy nekem a csempén nem mutatja az akku százalékot? Glancen jól mutatja.

(#3934) Clemi válasza ΞΔGLΞ (#3926) üzenetére


Clemi
veterán

Konkrétan itt ülök a lezárt telefon mellett, ami most lett csumára feltöltve egy órával ezelőtt, erre tolja a riasztást, hogy 20%-nál gyorsabb a merülés.... a töltöttség jelző 98%-on áll. Barom ez a program de tényleg.

(#3933) egykoriNem tudom, nekem mutatja a csempén is és igazából minden beállítás alapon maradt.

(#3935) egykori válasza Clemi (#3934) üzenetére


egykori
őstag

Hát én letöröltem, de újratelepítés után már mutatja - fekete alapon, jól néz ki.
Azért első benyomásom így működés közben meglepő, mert azonnal a töltés állapotát mutatta (76%), ahogy bekapcsoltam (már 96%-ot), a másik app még mindig 12%-ot mutat...

(#3936) ΞΔGLΞ válasza Clemi (#3934) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt, mint írtam valószínűleg akkor írja ki, ha a valami ott hirtelen beleharap a rendszerbe, de így semmi értelme, ha nem írja ki, hogy mi az és konkrétan nem is érdekel, ha ez csak egy pár másodperces dolog, hogy hirtelen felpörög a hat mag.

Ezért ki is kapcsoltam ezt az opciót, bár én megvettem, nem tudom mi a különbség a pro meg a sima között, talán ott vannak reklámok?

(#3937) Clemi válasza ΞΔGLΞ (#3936) üzenetére


Clemi
veterán

Nem tudom mi a különbség, (reklám tuti van) de 1€-val nem szoktam vacakolni, annyit látatlanba is kifizetek egy programért. Itt sajna nem érte meg, de majd keresek másikat.

(#3938) meszipeti


meszipeti
aktív tag

Na, nekem is eltűntek az outlook-os névjegyekből a profilképek, amelyik fb-al van összekapcsolva, az ok.

"A játék az nem játék"

(#3939) Clemi válasza Clemi (#3937) üzenetére


Clemi
veterán

A működésről egy érdekesség, ami miatt le fogom cserélni:

Az vajon hogy jött ki, hogy ha 13 óra alatt 13%-ot merült, akkor 5% az óránkénti merülés?

[ Szerkesztve ]

(#3940) ΞΔGLΞ válasza Clemi (#3939) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, elég furcsa! :-D

(#3941) egykori válasza Clemi (#3939) üzenetére


egykori
őstag

Kíváncsi leszek, hogy találsz-e ettől jobbat, mert én már száznál biztosan többet kipróbáltam, és eddig talán ez tűnik az egyik legjobb akkuállapot követőnek. Sajnos van sok olyan Battery app, amelyek saját maguk egy nagy akkuzabálók. És még a future-ökről nem is szólok, hogy mit tudnak és mit nem.

[ Szerkesztve ]

(#3942) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Aki egy ideje hazsnálja a telefont szeretnék érdeklődni, hogy mennyire éri meg ilyet venni? Egy Oneplus One után vennék telót, de főleg csak telefonálok netezek illetve sokat fényképezek. Erre a célra mennyire jó a telefon? Mennyire hajlamos belassulni? Kb mennyit bír az akksija?

Picivel olcsóbb a dual kivitel (84400) van ennek valami hátránya vagy ugyan azt tudja mint a sima single LTL (88200 Ft)?

Szerintetek feketében vagy fehérben jobb a telefon?

[ Szerkesztve ]

(#3943) hroberto válasza SPeti1984 (#3942) üzenetére


hroberto
veterán

Fényképezésre az egyik legjobb, lassulástól nem kell tartani. Ennyiért jó vétel szvsz. A dual SIM-es is ugyanaz mint a single, úgyhogy hátránya nincs.
Az akkuja egy napot simán elmegy.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3944) SPeti1984 válasza hroberto (#3943) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszi, akkor érdemesebb a dualt vennem. Amúgy 101-ért lenne Xl változat, az megér annyival többet?

(#3945) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Itt néztem a telefont. Amúgy nem alapból 24 hó a gyári garancia, mert nem akarom hogy véletlen ha baj van a telóval akkor kiderüljön hogy ez a 12 hó nem gyári gari.

Lumia 950

(#3946) hroberto válasza SPeti1984 (#3945) üzenetére


hroberto
veterán

A Lumia telefonokra két év gyári garancia van itthon. Vásárlás előtt kérdezz rá, az a biztos.
Hogy az XL megéri-e a felárat, azt Te döntsd el. Sok különbség nincs köztük. Kicsit erősebb SoC (808 vs 810), nagyobb kijelző, nagyobb akku.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3947) pikszel


pikszel
őstag

Urak/hölgyek!

Készítettem ma pár fotót sötétben és arra lettem figyelmes, hogy a "vaku" használata után a két szélső led tovább "izzik". 1-2 percig egyértelműen látszik egy halvány derengés. Másnál hogy néz ki a dolog?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#3948) ΞΔGLΞ válasza pikszel (#3947) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, nálam is ilyen...

(#3949) Cooley18 válasza pikszel (#3947) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Dettó, és nekem is most tűnt fel a napokban.

(#3950) telemann válasza NoNick (#3917) üzenetére


telemann
csendes tag

Ez a "hangos csörgés" probléma engem is nagyon zavart. Ha a füles be van dugva, akkor a "hangerő-beállítás" menüben ki lehet kapcsolni a csengést (hívásnál leáll a zene).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.