Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) ZavaBalazs válasza -secret- (#488) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

a beszállító cég nem vélemény kérdése. :N (mondjuk a #494-est nem tudtam, kinek szállítanak olyat, OP?)

502: no problemo. :R mondjuk ha átrendezzük a szavakat, még ki is jöhet úgy: az aktuális csúcs kijelző minden évban a samsung. ;]

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#502) -secret- válasza ZavaBalazs (#501) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én értettem félre, sorry!

(#503) noro79 válasza capulet75 (#201) üzenetére


noro79
tag

Note 10 se bővelkedik benne

(#504) marcarc válasza nozs23 (#499) üzenetére


marcarc
senior tag

Csak note 10+ mellé tettem, az baj?

(#505) Iphoneos25


Iphoneos25
friss újonc

Gondoljátok hogy a szolgáltatóknál is az Apple oldalán található árakról indulnak majd az új modellek?

(#506) nozs23 válasza marcarc (#504) üzenetére


nozs23
addikt

Akkor biztos latod, hogy nem az a Samsung legjobbja. :)

[ Szerkesztve ]

(#507) -secret- válasza Iphoneos25 (#505) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

(#508) capulet75 válasza noro79 (#503) üzenetére


capulet75
addikt

Ez most valamiféle érv?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#509) Wesder válasza capulet75 (#508) üzenetére


Wesder
félisten

Persze, mert nàla kòros viszketés lép fel, ha nem fikàzhatja a Samsungot.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#510) #16514048 válasza rep3at (#490) üzenetére


#16514048
törölt tag

Azért az 50mm ekv. még nem egy kukkolós lencse. Olyan körülbelül, ahogy a szemeddel látsz.

Autofókuszra meg nem nagyon van szükség ilyen mobilos ultra-wide kameráknál, akkora a mélységélesség, hogy minden fókuszban van úgyis.

[ Szerkesztve ]

(#511) marcarc válasza nozs23 (#506) üzenetére


marcarc
senior tag

Nekem az OP7Pro jobban bejön, szó mi szó.

(#512) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

uezt a kamera rendszert oist swt kernem Androidra....

esetleg meg egy 104mm persze azt is oisel. :DDD :DD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#513) Dare2Live válasza hmb (#489) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mit csinalnak es hol?

szakmat valtok...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#514) atike válasza Dare2Live (#513) üzenetére


atike
nagyúr

+1 :)

(és engem is érdekel a válasz)

[ Szerkesztve ]

(#515) pepe792 válasza Maxxy10 (#453) üzenetére


pepe792
tag

Ha 3000 ezer-ért vetted, akkor jó sokat fizettél érte. (3.000.000 ft)

(#516) moordavid válasza hmb (#489) üzenetére


moordavid
aktív tag

Szakmát váltok én is :DD

"Like tears in rain."

(#517) ttt1 válasza Ijk (#374) üzenetére


ttt1
őstag

Csak, hogy számoljunk is 1 óra 400 eur az 21 millás havi kereset, 22 munkanappal a 2 órás az ennek a fele. Azért megnézem azt a sima mezei eus átlagpolgárt aki 10-20 millát keres havonta :)

(#518) Ijk válasza ttt1 (#517) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondoltad oraberben keres annyit napi 8 órában aki ennyit keres?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#519) ttt1 válasza Ijk (#518) üzenetére


ttt1
őstag

Szerinted aki egy-két óra alatt megkeres 400Eur-t --tőled idéztem .. :) , de attól azért ez nem a nagy átlag ..

[ Szerkesztve ]

(#520) #24536576


#24536576
törölt tag

Nem is értem, hogy miért nem hívták el. :DDD

Aki nem ismeri: videó infó 1 (YT)

[ Szerkesztve ]

(#521) Ijk válasza ttt1 (#519) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát nem gyári melosokra, alkalmazottakra gondoltam. Szabadúszókra, ügyvédek, orvosok...

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#522) stellaz


stellaz
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy nincs akkora érdeklődés az iphoneok iránt, mint régebben. Megnéztem, az Iphone 8 (ami ugye nem járt design változásokkal) bemutató másnapján eddig az időpontig a mobilarenán cirka 830 hozzászólás volt, most meg ez az 522-ik, pedig ez egy teljesen új széria.

Nem tudom, jelent ez bármit?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#523) atike válasza stellaz (#522) üzenetére


atike
nagyúr

Nem.

(#524) Tibee86 válasza stellaz (#522) üzenetére


Tibee86
veterán

Szerintem azt, hogy még sokan nem értek haza az iskolából. :D

[ Szerkesztve ]

(#525) Sinesol


Sinesol
veterán

Jól sikerültek, jó pont, hogy továbbra is van IPS opció, javult az IP védettség, jobb lett a kamera, üzemidő, prociban is nyilván a legerősebb a piacon. Mondjuk nem tudom miért a 855 van felhozva ellenfélnek, amikor még az A12 is leveri simán. Továbbra is az egyik legjobb csomag a piacon, viszont az árazáson nem ártott volna javítani. Mondjuk ha azt nézem, hogy ezek vagy 2 évig toptelók maradnak és akár 3-4 éven át kompromisszummentesen használhatóak, akkor nem annyira sok, de azért na.

[ Szerkesztve ]

(#526) Silenzio


Silenzio
addikt

Vajon a 13 mm-es ultra wide tud autofókuszt, vagy sem? Mert ha nem, akkor továbbra is a Huawei-ek azok, amikkel mindent meg lehet csinálni, pl. a makrovideót. Samsung pl. fixfókuszos.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#527) Viszlát válasza stellaz (#522) üzenetére


Viszlát
addikt

Valszeg sokan úgy vannak, hogy minek elolvasni akárhányadjára is az utálkozást, pocskondiázást és android-térítést. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#528) Zanik válasza joey04 (#475) üzenetére


Zanik
addikt

Nézd, 2016-ban az iPhone 7 volt az abszolút csúcs iPhone (Plus-t most ne vegyük ide). Induláskor ha jól emlékszem olyan €760 volt, ami átszámolva kb. 250ezer Ft. Na, nekem ez volt az a lélektani határ amennyiért még hajlandó voltam telefont venni. És mivel az 5S-hez képest számomra egyértelmű előrelépésnek látszott, így nem volt kérdés, hogy lecseréljem-e a régi iPhone-om.

Itt vagyunk 2019-ben, a csúcs 11 Pro 400ezer Ft, a "butított" sima 11 "csak" 290ezer.
És hiába van nyilván egy csomó előrelépés a sima 11-ben is a 7-eshez képest, attól még a sima 11 nem a csúcs iPhone, és bőven felette van a 250ezres korábbi lélektani határnak.

A másik, hogy 2016-ben nem volt olyan Android-os telefon (a számomra!) 250ezer forint vagy azalatt, ami miatt akárcsak egy pillanatra is elgondolkoztam volna azon, hogy ne iPhone-ra váltsak.
Most meg igenis van olyan Android-os telefon. Mert ha a kezembe adsz egy iPhone XR-t és a OnePlus 7-et, hát bizony az iOS-en és az ökoszisztémán kívül nem nagyon tudnék épkézláb érvet felhozni amellett, hogy az iPhone-t válasszam. Az iPhone 11-et meg már inkább a OnePlus 7 Pro-val tenném párba, és a kijelző miatt ott is erőteljesen a OnePlus felé vinne a "szemem"! (azért a OnePlus-szal példálózok, mert rokoni és ismeretségi körben többeknek is van).

És ha visszaolvasol, akkor látnád, hogy nem az iPhone-okat fikázom, hanem azt a tendenciát, hogy piacvezetőből bizonyos dolgokban sereghajtóvá vált az Apple. És ez elszomorít. És hogy olyan dilemmában vagyok most, amivel korábbi iPhone tulajdonosként még nem találkoztam. És egyelőre fogalmam sincs hogy fogok dönteni.
Lehet elodázom a döntést egy aksicserével. De lehet hogy Android-ra váltok. Vagy mégis veszek egy 11-est. Vagy csak egy XR-t.
Mert egyelőre nem tudom, hogy számomra mi volna a jó, helyes döntés.
Bárcsak tudnám.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#529) benczeb


benczeb
aktív tag

A Telekom weblapján még híre sincs az új telefonoknak. Pedig az elmúlt években már másnap volt előrendelés/infó róluk, vagy legalább egy kis figyelem-felkeltés. Az iPhone 8 Plus-t árulják listaáron 276980 Ft-ért. Valaki szóljon már nekik, h helló.

(#530) macikos válasza stellaz (#522) üzenetére


macikos
addikt

Google Trends:

iPhone
Samsung
Huawei

Azt is kell nézni, hogy maga az "internet", tehát blogok, híroldalak, fórumok stb. nem érdekli az embereket. Mindenki a közösségi médiát fogyasztja.

(#531) Atomgeszi válasza Sinesol (#525) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link]

Szándékosan választották az S10-est. A többi márka 855-öse több pontot ért el, mint az A12.

(#532) Atomgeszi válasza Silenzio (#526) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi9-ben is van autófókusz wide-hoz.

(#533) Sinesol válasza macikos (#530) üzenetére


Sinesol
veterán

Azért vásárlásnál kb. mindenki átnézi a vonatkozó teszteket, fórumokat, blogokat, nem közösségi médiából tájékozódik, nem is nagyon lehet onnan.

[ Szerkesztve ]

(#534) Silenzio válasza macikos (#530) üzenetére


Silenzio
addikt

Indonézia? Szingapúr? Mianmar? Ez milyen már? :D

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#535) macikos válasza Sinesol (#533) üzenetére


macikos
addikt

Micsoda? Átnézik az emberek a teszteket? Hol? Ez nem az a világ. Emberek Facebookon vásárolnak, ott olvasnak híreket, stb. Azon élnek. Nem kérdés, hogy honnan tájékozódnak, mivel nem tájékozódnak.

Akik itt vannak a PH-n, azok valamennyire "Geek"-ek vagy legalábbis komolyabban érdeklik őket a dolgok, de a nagy többség nem ilyen.

(#536) Sinesol válasza macikos (#535) üzenetére


Sinesol
veterán

Hat figyelj rengeteg ismerősöm van és nem épp facebookrol tajekozodnak, egyaltalaban nem is értem hogy lehetne onnan. Ha most akarok egy öntözőrendzsert, vagy autóhoz egy vezerlescseret mégis hogy tajekozodnek facerol? :D
Hírek terén sem igazán hiszem, ha csak nem álhírekre vágyik az ember.

Nem kell geeknek lenni ahhoz, hogy használd a google-t, kb mindenki mindenre használja manapság, nem is tudom miért meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#537) Habib[HUN] válasza Sinesol (#533) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Sajnos el vagy tévedve. A teszt olvasók bizony egy szűk elithez tartoznak. A többség bizony nem olvas utána, nem néz tesztet. Vagy ha igen, akkor egy rövid youtube videót, és ez utóbbi se túl gyakori... GSM boltot vezetek. Sajnos az emberek itt sem néznek utána a döntéseiknek.

(#538) Sinesol válasza Habib[HUN] (#537) üzenetére


Sinesol
veterán

De nem célzott tesztolvasásról van szó, hanem csak arról, hogy adott cuccot, stb bepötyögi a google-ba és megnézi miket irnak róla, milyenek a vélemények árukeresőn, stb. Hidd el aki GSM boltba is megy, biztos beirta már a teló nevét a google-ba párszor, az már más kérdés, hogy milyen jellegű találatokra ment rá.

[ Szerkesztve ]

(#539) Sanyi489 válasza mjani1172 (#23) üzenetére


Sanyi489
újonc

Ez pont olyan kameraszigetnek tűnik mint ami a Mate 20 Pro-n volt egy éve... Csak azon volt egy negyedik lencse is. :)

(#540) Habib[HUN] válasza Sinesol (#538) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Nem tapasztalom ezeket. Azt látom, hogy ha éppen egy szolgáltató megnyomja egy tipus reklámait, azokhoz a készülékekhez hiretelen nagyon sok kiegészítőt adok el. Rengeteg olyan telefonhoz adok el apróságokatt, amit pl rettenetesen lehúz akár ez az oldal is. PL Samsung J4+. Nem olvastam róla pozitív tesztet, már stock állapotban is lagzik. Mégis rengetegen veszik.
Kifejezetten rá szoktam csodálkozni arra, ha valaki azt mondja hogy igen utána olvastam. Ez jó telefon ezért és ezért. Inkább az a tipikusabb, hogy az átlagos vásárló hozza a telefonját. Kell hozzá fólia, meg egyebek. Megkérdezi tőlem, hogy ez jó telefon? Mert a boltban ezt ajánlották... Sokkal többet számít neki az, hogy mi van a környezetében. Ismerősök barátok. Vagy még tipikusabb, hogy azt mondja én Samsungos vagyok. Húú ez utóbbi nagyon jellemző. És rendszeresen 2 évente kihozza az aktuális csúcsmodellt, vagy amit 0 forintért kap.

[ Szerkesztve ]

(#541) joey04 válasza ZavaBalazs (#486) üzenetére


joey04
titán

Azért ez nem így van, de a tudatlanság áldásos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#542) joey04 válasza Zanik (#528) üzenetére


joey04
titán

Árakhoz: mindenki ezt csinálja: volt a sima széria, aztán amikor már nem lehetett tovább emelni az árat jöttek a plus, pro stb verziók mindenkinél legyen az galaxy s vagy huawei p széria, aztán pluszban és/vagy ezek mellett a mate, note széria, majd abból is a plus, meg pro variáns. Így lőttek ki az árak. btw teljesen használható egy 60-70k-s redmi note 7 is. Amit egy csúcs apple, huawei, samsung ad az vagy megéri valakinek vagy nem. Ha nálad átlépte a határt akkor ez van, teljesen érthető. :R De a csúcs iPhone nem sokkal több mondjuk egy csúcs samunál, azért a plusz pénzért meg megkapod az ios-t, ami apple only, azért van felára, de ez eddig is megvolt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#543) RoBos


RoBos
senior tag

Na jól van, jönnek már a mém videók is... ;)

[link]

(#544) hmb válasza Dare2Live (#513) üzenetére


hmb
aktív tag

Ekszeresz ceg vagyun londonban, a tanulo alapfizuja nem sok,kicsit tobb mint az atlag duolaja,de 23ebes es 5 ev mulva a duplaja lesz.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#545) Wesder válasza hmb (#544) üzenetére


Wesder
félisten

"Alapfizu nem sok, kicsit több, mint az àtlag duplàja*

Mondtàk màr hogy telhetetlen vagy?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#546) hmb válasza Wesder (#545) üzenetére


hmb
aktív tag

Nekem 8 mennyit kap a tanulo a cegnel....

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#547) Napfénysüti

IP68 védettség jó dolog, a hátlap elég "érdekes" lett ezekkel a kamerákkal. A Pro ára meg húzós mint általában. Még ezt a Pro nevezést is szokni kell. :D
Fura hogy a notch eltüntetésére semmit nem találtak ki.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#548) Carasc0 válasza hmb (#489) üzenetére


Carasc0
őstag

Mi ez a kamu szöveg te jó ég... :W

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#550) Maxxy10 válasza S e t h (#468) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ez történik ha meló közben a topicot olvasom.. :U
Természetesen 3000 forintra gondoltam. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.