Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) nozs23 válasza concrete86 (#949) üzenetére


nozs23
addikt

El tudtok képzelni valami akciót 20-tól nagyobb áruházakban (nem GSM), amire érdemes lehet várni az előrendelés helyett? Gondolok itt arra, hogy +ajándékot adnak, vagy 10-20-szal olcsóbban odaadják a Pro-t pl.

Nem.

(#952) joey04 válasza concrete86 (#949) üzenetére


joey04
titán

kizárt. így is hiány lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#953) Noukoum válasza kalimist (#942) üzenetére


Noukoum
veterán

Ne haragudj de ez nettó marhaság. Az Apple már akkor nyomta az S modelleket, mikor a konkurencia sehol nem volt. Az Apple magától döntött az S széria mellett, és változtatta meg bizonyos dolgok miatt. Nem a konkurencia lépett át a számozáson azért hogy még előzze az Apple-t, hanem fordítva.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#954) concrete86


concrete86
aktív tag

Nekem tetszik a teló, de ez vicces 😁

(#955) Maxxy10 válasza concrete86 (#954) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ugyan ezt láttuk a Mate 20 Pro-nal is..
Először nekem se jött be a hátlap de minél többször nézem annál jobban bejön. Alig várom, hogy teszteket olvassak a telefonról.

(#956) aprokaroka87 válasza concrete86 (#954) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lassan minden csúcs telefon ilyen kamera fegyverrel van felszerelve:)

(#957) concrete86


concrete86
aktív tag

A mostani telómon (X) már a 2. hónapban meglátszódtak a karcok az oldalkeretén, pedig nagyon vigyáztam rá. Silver amúgy, szerintetek ugyanígy jár a 11 Pro-nál az összes szín, vagy pl. a feketénél nem annyira szembetűnő?

(#958) MasterMark válasza concrete86 (#957) üzenetére


MasterMark
titán

A feketén van festék, az ezüstön nincs. Az ezüstről szerintem ki is lehet polírozni.

Switch Tax

(#959) nozs23 válasza concrete86 (#957) üzenetére


nozs23
addikt

XS is ilyen. Festetlen/kezeletlen acel mindig ilyen lesz. 2p lepolirozni amugy.

(#960) concrete86 válasza nozs23 (#959) üzenetére


concrete86
aktív tag

Kocsihoz van polirpasztám, azzal nyomassam körbe? :D

(#961) nozs23 válasza concrete86 (#960) üzenetére


nozs23
addikt

Van egy nevr dull nevu vatta. Az jo ra, ez biztos.

(#962) Remus389 válasza concrete86 (#960) üzenetére


Remus389
veterán

Az jó

[link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#963) Zsolt39 válasza atus72 (#820) üzenetére


Zsolt39
újonc

"Meg fogsz lepődni: Svájcban a legolcsóbb.
És bónuszként még az ÁFÁ-t (Mehrwertsteuer) is visszakaphatod."
"ezt hogy?"

Nagyon fiatal lehetsz. EU csatlakozás előtt Ausztriából külön sport volt a visszaigénylés.

(közgáz szótár - merkantilizmus: egy ország annál gazdagabb, minél több aranya van, a politikának tehát arra kell törekednie, hogy az ország minél több aranyat halmozzon fel. Ez pedig csak úgy lehetséges, ha az ország tartósan többet exportál, mint importál.)
Tehát az országok exportra törekednek és azt segítik.
Mivel Svájc nem EU tag, az országból exportra kihozott termékek után visszaigényelhető a Mwst. Egy leírás a folyamatról:
https://www.travelerswifi.com/blog/vat-how-to-get-it-back-and-save-on-shopping-in-switzerland/

(#964) nyisziati válasza Zsolt39 (#963) üzenetére


nyisziati
veterán

Hagyjuk már ezeket az idejétmúlt dolgokat. Hihetetlen, hogy még mindig ilyen meghatározások vannak forgalomban, miközben a modern szemlélet már rég túllépett az aranytartalékon. Főleg az USÁban.
Ilyenkor értem meg azokat a szakikat, akik panaszkodnak, hogy több évtizede elavult tananyagot kell oktatni. Hát tényleg. Nem is véletlen, hogy állandóan rabszolgabéres szalagmunkásoknak pozicionálnak bennünket. :(((

(#965) Hadrianus


Hadrianus
csendes tag

(#966) Jeanne d'Arc válasza nozs23 (#959) üzenetére

Van az 30-60p is ha nagyon csúnya.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#969) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Annyira szar a dizájn, hogy már a Pixel is hasonló kamera kávával érkezik.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#970) Ricardo válasza eladogeppc (#969) üzenetére


Ricardo
félisten

De a pixelek eddig sem a voltak szépségükről voltak ismertek. ;)

(#971) FIREBLADE78 válasza Hadrianus (#965) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszönjük Emese. Ülj le fiam,egyes. Troll... :N

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#972) Blizzardking válasza eladogeppc (#969) üzenetére


Blizzardking
őstag

"már a Pixel is hasonló kamera kávával érkezik"

Nem lehet valami bonyolult szerkezet a csúcs iphone ha 5 nap alatt le lehet másolni...

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#973) marcarc válasza eladogeppc (#969) üzenetére


marcarc
senior tag

Mindig amikor ránézek, kedvem támad forró csavarhúzót döfni a szemembe.

(#974) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#970) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ti nem olvasok Mobilarénát? :)

Lassan 1 hónapja lehozták ezeket a kikerült képeket [link] , hogy ilyen "ronda" lesz, sőt az Iphone ehhez képest már szinte szép mert ez valóban ocsmány így... [link]

De a pixelek eddig sem a voltak szépségükről voltak ismertek. ;)

És ez elég ok arra, hogy tartsa a színvonalat? :D Mert tartja, ez tény...

[ Szerkesztve ]

(#975) FuRiONight válasza eladogeppc (#969) üzenetére


FuRiONight
őstag

Pontosan igy nèz ki:

[ Szerkesztve ]

(#976) Hadrianus válasza eladogeppc (#969) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

De valahogy még ez is jobban néz ki... :U

Fireblade78: https://www.youtube.com/watch?v=c1NAxmNZmJg :D

[ Szerkesztve ]

(#978) Drakmusz válasza Ricardo (#970) üzenetére


Drakmusz
őstag

Viszont legalább már tudhatjuk ebből a topikból kiindulva, hogy mire is készüljünk.
Nagyjából a 879. hozzászólás után számíthatunk majd érdemi párbeszédre a készüléket illetően.....;]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#979) Juhaszatti válasza eladogeppc (#969) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A szar design, az bizony minden telefonon szar design marad. A Pixelen is.

(#980) eladogeppc válasza Juhaszatti (#979) üzenetére


eladogeppc
veterán

A dizájn kérdését nem te, és nem én fogjuk eldönteni, hanem az, hogy mennyien vásárolták meg. Nekem tetszik ez a megoldás is ugyanúgy, mint a Samsung S10-ek vízszintes kamera elrendezése is.
A Mate 20-é például nekem nagyon gagyentusznak hat, de ettől még lehet hogy az is jó dizájn :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#981) Juhaszatti válasza eladogeppc (#980) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A design kérdését akkor döntené el az hogy mennyien veszik, ha a design miatt vennék, az lenne a döntő tényező. De nem az, más designal nincs 2019-es iPhone, sőt még más iOS-el szerelt 2019-es telefon sem.
Valószínűleg designtól függetlenül ugyanannyian vennék, akik az Apple legújabb technológiáját szeretnék.

Persze a design kérdése erősen szubjektív. Itt a topikban is előfordulnak olyanok akik lenyelik mert nincs más alternatíva új iPhonera, de olyanok is akiknek kifejezetten tetszik.
Pont mint a notch esetében tavaly, (tavalyelőtt ebben még volt alternatíva. )

(#982) Noukoum válasza eladogeppc (#980) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk teljesen mind1 hogy néz ki a mobil, ha meg kell venni a legujabb iPhone-t, akkor meg kell venni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#983) Jakesz


Jakesz
őstag

Nem ide akartam

[ Szerkesztve ]

(#984) nyisziati válasza Jakesz (#983) üzenetére


nyisziati
veterán

Én sem, de most már mindegy.

(#985) Jakesz válasza nyisziati (#984) üzenetére


Jakesz
őstag

A friss iPhone cikkhez írtam, ha reagálni akarsz rá:D

(#986) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Általában amúgy sem úgy veszek telefont, hogy hogy néz ki, hanem ahogy a pénztárcám, az épp aktuális kívánalmaim, és a feleségem ahogy engedi :D
Még olyan telefont nem gyártottak, ami nekem ne tetszett volna küllemre.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#987) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#974) üzenetére


Ricardo
félisten

"És ez elég ok arra, hogy tartsa a színvonalat? :D Mert tartja, ez tény..."

Nem erre gondoltam, hanem arra hogy a "Pixel lemásolta az iphone-t". Abból kiindulva hogy ez egy csúnya dizájn, inkább a pixel sajátja, és nem a Pixel utánozta az iPhone-t , hanem fordítva, hiszen az alma csúnyult hozzá a droidos társához
:DDD

(#988) concrete86


concrete86
aktív tag

A véleményetekre kíváncsi lennék, mert nekem azért szemet szúrt - főként a watch 5 kapcsán -, hogy a keynote-on egy csomó feature-t úgy harangoztak be, mintha az a hardverhez kapcsolódna, közben meg olvasom, hogy az új OS-sel pl. megkapja a 3-as, 4-es óra is a menstruációs cuccot, meg még 1-2 dolgot. Sőt, iJoe (vagy ki) a youtube-on azt mondja, hogy az iOs-sel jönnek az új bokeh effektek, meg a mittudoménmik.

Bocs, hogy nem részletes magyarázattal teszem fel a kérdést, de a lényeg: elképzelhető, hogy csak ügyes marketing a sok új funkció a 11-es iphone-ban, közben meg nem is a telóhoz társul a legtöbb, hanem az új operációs rendszerhez?

(#989) nozs23 válasza concrete86 (#988) üzenetére


nozs23
addikt

Az új telefonok mindig kapnak új funkciókat. Az iOS 13-at már rég bemutatták. Nem hiszem, hogy az ott elhangzottakon kívül kapnánk még extrákat.
Tehát a kérdésedre a válasz. A keynote-on elhangzott feature-ök az új készülékeken lesznek elérhetőek. iPhone-oknál legalábbis. Órában nem vagyok annyira otthon.

(#990) Noukoum válasza concrete86 (#988) üzenetére


Noukoum
veterán

Pontosan mire gondolsz az iPhone esetében?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#991) concrete86 válasza Noukoum (#990) üzenetére


concrete86
aktív tag

Pl.: Új effekt a portré módban, videoszerkesztő. Engem nem érdekel, mert úgyis megveszem a 11 Pro-t, csak feltűnt a youtube-os előzetes tesztek kapcsán, hogy olyan dolgokat fog tudni az iOs 13-mal az X, XS is, mint amit a keynote-on az iPhone 11 sajátjaként harangoztak be, de mondom, ez igaz az órára is. Nekem series 4 van és az AOD-n, meg az iránytűn kívül nem sok minden újdonságot fog adni az 5-ös változat.

(#992) Roland861010 válasza concrete86 (#991) üzenetére


Roland861010
addikt

Igazából ami újítás az a 3 kamera szenzor a bővített cinema program és az éjszakai mód.

Gondolj bele mekkora gáz lenne ha soha semmit nem kapnának a régebbi készülékek és még szoftveresen is csak az új telefon kapna plusz funkciókat.

(#993) concrete86 válasza Roland861010 (#992) üzenetére


concrete86
aktív tag

Ezzel teljesen egyetértek, csak azt kifogásolom, hogy a keynote-os kommunikáció kissé félrevezetőre sikerült szerintem (bár hozzáteszem, ez volt az első - és utolsó - amit megnéztem :) )

(#994) eladogeppc válasza Roland861010 (#992) üzenetére


eladogeppc
veterán

No meg az AI fejlesztése, no meg a chipset ereje, no meg az 1200nit-es kijelző, no meg a 18W töltő, no meg a... a..... aa...... :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#995) Roland861010 válasza eladogeppc (#994) üzenetére


Roland861010
addikt

Ennyire nem akartam bele menni!

(#996) Drp81 válasza Zanik (#460) üzenetére


Drp81
aktív tag

"- Olcsóbb verzióban (8, XR, 11) is HD-nál nagyobb felbontású OLED kijelző, lehetőleg 90Hz-es." - Ez még jó pár más flagshipben sincs. De legyen, elvben egyetértek. Az OLED-del viszont nem. Nincs semmi baj egy jó IPS-sel sem.
"- Kisebb notch" - Használhatóságba nem szól bele. Kell a hely a hardware-nek. Egy széltől szélig érő káva jobb lenne?
"- Még keskenyebb káva" - Ld. előző pont.
"- Nagyobb akkumulátor" - Ezt már inkább el tudnám képzelni, de nekem így is általában elvan 1,5-2 napot.
"- Képernyőbe épített ujjlenyomatolvasó (mert miért ne?)" - :)
"- és persze USB Type-C" - Ettől miért lenne jobb?
"- Alapból gyorstöltő" - A Pro-knál megvan. Én amúgy iPad töltőt használok, ha nagyon sietek, de általában van időm tölteni.
"Apróságok. Csak jöhetnének/jöhettek volna korábban." - Jöhettek volna korábban. Jó érv! :D Miért is fontos, hogy a tyúk volt-e előbb, vagy a tojás? Az a lényeg, hogy ha már benne van a funkció/hardver, működjön is rendesen, ne 10-ből 8-szor, de 9-szer se. Inkább ne legyen akkor benne.

#462 adomok:
"Én megfordítanám a kérdést: milyen hasznos (más mobilban nem elérhető) funkcióra használja jelenleg az Iphone, a világ legerősebb hardverét?"

Ugyanarra, mint más flagshipek a csúcslapkáit. Vagy azok inkább a kisebb notch-ra? vagy a keskenyebb kávára? vagy a nagyobb aksira? vagy a képernyőben lévő ujjlenyomatolvasóra? vagy a Type-C-re? vagy a gyorstöltésre? vagy a motorikusan kiemelkedő kamerára használják? Nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#997) Kozmatyi


Kozmatyi
csendes tag

[link]
Sajna csak a 4 gb lesz a befutó

Kozmatyi

(#998) Blizzardking válasza Drp81 (#996) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Miért is fontos, hogy a tyúk volt-e előbb, vagy a tojás? "
Azért, mert a többi pajkos kis tyukocska tojásai már rég kikeltek, és a kiscsirkék kukaccal a szájukban rohangálnak, mire ez az i-tojás lassan és kínosan repedezni kezd...

eladogeppc - "a 18W töltő, no meg a... a..... aa......"
..zt a 18 Wattot kár volt leírni, annyira csekélyke ahhoz képest amit a kínai utánzatok már 2 éve tudnak... :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#999) ΞΔGLΞ válasza Kozmatyi (#997) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha, meg már kikerült ilyen is ennyi pontszámmal, meg 6Gb ram-mal. Na most, akkor ilyenkor mi van? :)
Az, hogy kb tele a net clickbait hírekkel és lófüttyöt nem tud senki. Mondjuk az Apple is nyaljon sót a titkolózásával, de komolyan...

(#1000) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#999) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyébként [link] itt a videó, ha valaki érti a vietkingkong nyelvet. Én nem.
Gugli fordítása szerint, Sokk! 720 ezerrel az iphone 11, kb mindenkit agyonvert.
De, hogy a csávó mit néz, mi alapján tesztel, honnan a frank infó, azt ebből a vietnámi gügyögésből még kivenni sem lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.