Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) smc válasza ΞΔGLΞ (#1000) üzenetére


smc
addikt

Elég hihetetlenül hangzik ez a pontszám. :D
Az XS 348247 pontot hoz, ez meg több mint a dupláját?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1002) ΞΔGLΞ válasza smc (#1001) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Passz, én 600K körüli értékre tippelek. :)
Ha figyelembe veszem, hogy a tavalyi ipad-em (a12X) 560 ezer körül gurít, na mármost, az Apple azt is "mondta", hogy az A13 bionic egy hangyapöcsnyivel erősebb lesz az A12 x-nél.

[ Szerkesztve ]

(#1003) adise válasza smc (#1001) üzenetére


adise
őstag

550-et kb hoznak a legujabb ipad prok. Szóval ahhoz képest simán lehet 700 feletti

(#1004) smc válasza ΞΔGLΞ (#1002) üzenetére


smc
addikt

Nem tudom, szerintem az is sok, a geekbench eredményeket nézzük, bőven nincs ekkora gyorsulás. :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1005) ΞΔGLΞ válasza adise (#1003) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah épp most írtam be szerkesztve, hogy miből gondolom... :)

(#1006) aprokaroka87 válasza smc (#1004) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A kettőt nem érdemes összevetni.
Meg ugye a bench progik kb max terhelés esetén mérnek, amibe hoszabb távon szerintem belahalnának a telefonok:D

(#1007) smc válasza ΞΔGLΞ (#1002) üzenetére


smc
addikt

Egy szálon erősebb 20%-kal, de a 12x-ben több a mag. Így szerintem ha behozza már az is nagy érdem, de hogy ennyire lenyomná? Nem tudom.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1008) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Én az Antutuban nem bízok kicsit sem....
Majd amikor az AndandTech-en lesz teszt. Ott szokott igazán kiderülni mit is tudnak a procik.
:DD

(#1009) w333 válasza adise (#1003) üzenetére


w333
félisten

Nem hozza ... itt a normális eredmények vagyis 460k körül hoz :)

Durván 20-30% -al lett gyorsabb, 700k ? akkor 100% -al kéne hogy gyorsabb legyen !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1010) smc válasza w333 (#1009) üzenetére


smc
addikt

Ez már reálisnak tűnik. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1011) adomok válasza Drp81 (#996) üzenetére


adomok
tag

Köszi a választ, amit el is fogadnék, ha nem ez lenne az állandó fő üzenet. Akkor hivatkozzunk erre tapsviharban, ha mellé tesszük, hogy ez miért is jó az egyszeri usernek. Természetesen ezt gondolom a többi csúcstelórol is, de úgy gondolom, hogy nem ezzel érvel már régen a sok konkurens gyártó. Ezért is kérdeztem a nálam tapasztaltabb felhasználóktól, hogy mire használja a rendszer ezt a hardvert? Főleg annak tudatában, hogy a másik állandó érv a márka mellett, hogy több generáció megkapja az aktuális ios verziót, tehát nem ahhoz kell atomerőmű. Ez éppen öngólnak tűnik, olyan mintha azt üzenné, tudom én is amit a többiek, csak sokkal erősebb proci kell hozzá. Szerintem amit példaként említettem (desktop mód) releváns lehetne, ilyen erőforrás mellett. Laikusként nem látok más olyan felhasználást jelenleg, ami indokolná ezt pontszám méregetést egyik oldalon sem. Egyébként most tesztelgetem az ipados-t, pont azért, hogy kiváltsam az otthoni laptop használatot.

(#1012) smc válasza adomok (#1011) üzenetére


smc
addikt

A mindennapokban arra hogy minden azonnal történjen, illetve gondolom a kamera is meg tudja dolgoztatni ezeket a procikat.
Ezen kívül pedig ott vannak a játékok, illetve a videós alkalmazások.
Aki pedig csak netezik a telefonján és hasonló egyszerű dolgok, azoknak bőven elég lenne egy 4 éves SOC.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1013) concrete86


concrete86
aktív tag

https://youtu.be/rHGND0sx7Xs

(#1014) Kozmatyi válasza ΞΔGLΞ (#999) üzenetére


Kozmatyi
csendes tag

Pénteken minden kiderül!
Őszintén szólva én elvárnám a 6gigát. Titkon reménykedtem a 90hz-ben is.

Kozmatyi

(#1015) adomok válasza smc (#1012) üzenetére


adomok
tag

Köszönöm, ez így tiszta, nem így értettem a kérdést, ennyire azért nem vagyok laikus :) Extrákat keresek az extra hw-hez.

(#1016) leslien


leslien
nagyúr

előrendelés folyamatban pénteken érkezik a medve zöld 11 pro.. :D és rögtön lesz P3 vs 11 pro csata...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1017) aprokaroka87 válasza adomok (#1015) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Extra hardver igazából elvégzendő feladat miatt kell.

Pl ha bejön egy új videóformátum, amit még nem tud a megfelelő hardver gyorsitani, akkor marad a "cpu" gyorsitás, ami meg simán leterhelhet 8 magból 6-7-et, pláne ha mondjuk 4k@60fps, hdr meg kitudja még mi.

(#1018) Noukoum válasza Kozmatyi (#1014) üzenetére


Noukoum
veterán

Majd 3 év múlva lesz az is:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1019) w333 válasza leslien (#1016) üzenetére


w333
félisten

Na kíváncsi vagyok ! :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1020) Quqesz válasza leslien (#1016) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Gyors vagy mint mindig. Van tippem melyik marad majd... :D

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1021) ΞΔGLΞ válasza w333 (#1009) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Miből gondolod, hogy ez a "normális"? Mert ez IS kering a neten a 720k mellett?
Pont ez a lényeg, hogy az Apple konkrétan le(meg)tiltotta mindenkinek, hogy bármi infó is kikerüljön a készülékről, különben már tele lenne a youtube ilyen tesztekkel.

Lényegében senki nem tud semmit, csak azt ami a keynote-on elhangzott, vagyis, kb a nagy semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1022) ΞΔGLΞ válasza leslien (#1016) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Telenor rendelés?

(#1023) Noukoum válasza ΞΔGLΞ (#1021) üzenetére


Noukoum
veterán

Majd kiderül melyik eredmény áll közelebb a valósághoz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1024) leslien válasza ΞΔGLΞ (#1022) üzenetére


leslien
nagyúr

igen..
Quqesz : most lehet h mindketten maradnak pláne ha függetlenül adja a Telenor.
w333: most én is...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1025) ΞΔGLΞ válasza Kozmatyi (#1014) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tegyük fel, hogy azok a jó eredmények és csak 4 GB RAM. Akkor most szétkapják az Apple-t.

Egy olyan grafikont kidobni, ahol konkrétan a 855-nél kétszer gyorsabb CPU eredményt mutatott az A13 bionic, de a valóságban ez kb szinte semmi, nos az Apple, ha valamivel,akkor ezzel sosem szokott szórakozni.

(#1026) ΞΔGLΞ válasza Noukoum (#1023) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én most is azt mondom, hogy 600 ezer körül, ha tavalyi ipad tud 550 ezret.

(#1027) concrete86


concrete86
aktív tag

Most rendeltem elő a MediaMarkt-ból, ezt a 30 hónap 0% THM-et egyszerűen vétek lenne kihagyni. A megrendelés véglegesítésénél kiírt néhány alapadatot a telóról, ott is 4 GB RAM van :( Mondjuk a MM azt is írja, hogy "single sim", gondolom ez azért így nem felel meg teljesen a valóságnak.

(#1028) leslien válasza concrete86 (#1027) üzenetére


leslien
nagyúr

dual sim >>>csak Kína ha jól tudom..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1029) w333


w333
félisten

Most olvasom ... kimaradt most már a Pro modellekből is a 3D touch ? :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1030) concrete86 válasza leslien (#1028) üzenetére


concrete86
aktív tag

Azt hittem, itthon is esim+nanosim lesz.. Mondjuk személy szerint mindegy, de azért gondolom van, akinek nem mindegy.

(#1031) FuRiONight válasza concrete86 (#1030) üzenetére


FuRiONight
őstag

Jol tudtad. Kínàban van fizikai dual simes verzió. Nàlunk nano sim+ esim van csak.

(#1032) Noukoum válasza ΞΔGLΞ (#1026) üzenetére


Noukoum
veterán

Énmeg ezt a ~450ezres szintet, ezzel veri az összes 855-os modellt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1033) w333 válasza Noukoum (#1032) üzenetére


w333
félisten

Ezek csak számok ... majd egy Speedtestel kiderül :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1034) Noukoum válasza w333 (#1033) üzenetére


Noukoum
veterán

Nyilván, ráadásul megbízhatatlan is.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1035) san2000


san2000
tag

Érdekes:

"A múlt heti Keynote-on viszont egyáltalán nem került említésre az U1-es chip és a marketinges is anyagok csak abban a kontextusban említik meg, hogy ezentúl a legközelebbi kapcsolatokat dobja fel megosztás során az AirDrop. Vártuk még “One more thing”-nek a kis Apple tracker kütyüt, de sajnos az sem érkezett, pedig abban nagy szerepe lehetne az U1-es chipnek.
A Six Colorson is publikáló Jason Snell azonban talált még néhány haszonosítási lehetőséget is.
A technika potenciálisan felhasználható lenne okos otthoni eszközökkel, kiterjesztett valósággal, mobilfizetéssel, kulcsnélküli zárnyitással vagy akár még épületen belüli navigáció során is.
Képzeld el, ahogy az egész házat átszövő zenerendszered akár azon az elven is automatikusan működhetne, hogy te melyik szobában vagy. Mindezt úgy, hogy semmit sem kéne állítgatnod. Vagy akár azt, milyen lenne tudni, hogy otthonod teljesen biztonságban van, mert az ajtó addig nem nyílik, amíg te nem állsz előtte.
Az Apple már eddig is nagy hangsúlyt fektetett a kiterjesztett valóságra, az U1-es chip ezen a területen is sokat adhatna hozzá az eszközökhöz és azok pontos helymeghatározásához.
Egészen érdekesen hangzik. És csak egy aprócska megjegyzés azoknak, akik mindig azzal jönnek, hogy egyetlen egy igazi újítás sem kerül az adott év új eszközeibe. UWB chipet a világon először az Apple ültetett okostelefonba. És bár a Google-nél, Samsungnál és HTC-nél is voltak már ilyen tervek, egyiküknek sem sikerült eddig a megvalósítás. Apróság, de igenis számít, és van benne bőven potenciál."
Forrás: 9to5Mac

(#1036) smc válasza ΞΔGLΞ (#1025) üzenetére


smc
addikt

1. A 855-nélkül nem kétszer gyorsabb a grafikonjukon.
2. Azon a grafikonon az a12 is gyorsabb mint a 855, pedig hát antutuban pont nem így van.
3. A saját diájukon mutatják be, hogy a cpu 20 a gpu szintén 20 százalékot gyorsult.
Ezek alapján továbbra is ezt mondod:
”Én most is azt mondom, hogy 600 ezer körül, ha tavalyi ipad tud 550 ezret”
?

én továbbra is lassabbnak mondom az a12X-nél, de majd nemsokára kiderül.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1037) ΞΔGLΞ válasza smc (#1036) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha. Továbbra is.

(#1038) concrete86


concrete86
aktív tag

Vajon a teli előlapi fóliák az X-hez kompatibilisek a 11 Pro-val?

(#1039) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[20 new feature]

W333
Hamár feldobtad: [Note 10+ vs XS Max] szóval SD855 vs A12....az A13 gyorsabb lesz ......vagy csak utoléri....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1040) gyuromoj válasza concrete86 (#1027) üzenetére


gyuromoj
veterán

Magyar MM?
Ha igen linket dobsz legyszives?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1041) concrete86 válasza gyuromoj (#1040) üzenetére


concrete86
aktív tag

https://www.mediamarkt.hu/hu/shop/30havi-nullthm.html

(#1042) icecave válasza w333 (#1029) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen ki, nekem is szemet szúrt.

(#1043) nozs23 válasza Quqesz (#1039) üzenetére


nozs23
addikt

Tul kene mar lepni azon, hogy az alkalmazasok megnyitasi ideje egy esszeru, hasznalhato merce a rendszer altalanos sebessegenek/stabilitasanak vizsgalatara.
iOS-on eleve hosszabbak az animaciok (tul hosszuak). A iOS 13 megfelezi ezt azt idot.
A SOC pedig brutal mint mindig, joval a konkurencia elott jar. Ez nem ott fog kijonni, hogy milyen gyorsan nyilik meg a Facebook, hanem peldaul kepalkotasban (extended dynamic range 4K 60fps video, deep fusion kepalkotas, bokeh, kep/videoszerkesztes).
Elmegy az egesz mobilkamera dolog egy computational photography irányba (ez mar 1-2 eve elkezdodott), mert optikailag nem tudjak athidalni a korlatokat. Ehhez kell a nyers ero.

(#1044) w333 válasza nozs23 (#1043) üzenetére


w333
félisten

De nyers erőben ezt már az A12 is tudná ... nekem egy Mi 8 van Snapi 845 és már az is tudja a 4K 60fpst :))

Én csak azt sajnálom hogy az XS nem kapja meg a kamera éjszakai módot, pedig ez csak szoftverrs újítás, na ez a hozzáállás nem tetszik :(((

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1045) Ck.


Ck.
addikt

Hogy egy kicsit más vizekre is evezzünk, mint a fóbiás betegséget okozó kamera lyukak...

Csak engem zavar a töltőkábel megvariálása? Jól gondolom, hogy autóban ezentúl kelleni fog egy külön átalakító vagy speckó szivargyújtó töltő, aminek USB-C csatlakozója van? Ha a telefon felőli vége lett volna USB-C az még teljesen logikus és érthető lépés lett volna, de erre így miért volt szükség?
Ha a régi lightning kábellel tölteném normál USB-n keresztül autóban, gondolom attól azért nem lenne semmi baja...? Ez lenne talán a legegyszerűbb és legköltségkímélőbb megoldás is, ill. az autót sem kellene hozzá összebarmolni egy újabb szükséges "átalakító csodával".

[ Szerkesztve ]

(#1046) nozs23 válasza w333 (#1044) üzenetére


nozs23
addikt

Az egy dolog, hogy kikohogi a 4K 60fps-t. A ket video messze nem ugyanolyan egymas melle rakva (meg mi9-e sem, kozel sem). Az ujak pedig HDR videot keszitenek, az pedig megint rendesen hozzanyul az eroforrasokhoz.

(#1047) koxkids válasza Ck. (#1045) üzenetére


koxkids
őstag

Ideje volt valamit lépniük, hisz a 11 Pro az első iPhone amit csatlakoztatni tudsz plusz kiegészítő vásárlása nélkül pl új MacBook-hoz, amin csak USB-C van! Természetesen tudod használni a régi USB-A kábeled is, csak a gyorstöltő feje USB-C.

[ Szerkesztve ]

(#1048) Quqesz válasza nozs23 (#1043) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ok, mutasd. Szívesen megnézem, ahol a te általad felvázoltak alapján mérik össze a 2 telefont. Én pl emiatt leszek kíváncsi az éjszakai képekre, hogy mit virítottak, mert videóban láttam mit tud és az jó.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1049) joey04 válasza concrete86 (#1027) üzenetére


joey04
titán

Teljesen mindegy mit írnak ott. Apple oldalán van a hivatalos adatlap.

Két SIM az eSIM funkcióval (nano-SIM és eSIM)

Ram meg hivatalosan soha nem derül ki, csak majd a szétszedős videókból, meg az első tesztekből.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1050) nozs23 válasza Quqesz (#1048) üzenetére


nozs23
addikt

Nincs ilyen. Jobb kiprobalni a kiszemelt keszulekeket. En abban hiszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.