Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) hmb válasza ΞΔGLΞ (#621) üzenetére


hmb
aktív tag

Sokra mentem vele ha allandoan ujratoltott a safari... Kepfeldolgozason kivul megis mire kell brutal cpu?

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#652) ZavaBalazs válasza jacis (#649) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nem is írt note 6-ot. :F note 2-5, S 2/4/6.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#653) #92253184 válasza Ricardo (#639) üzenetére


#92253184
törölt tag

Látom nem olvastad el, amit írtam. Nem mintha ez meglepne.

(#654) marcarc válasza Taci (#643) üzenetére


marcarc
senior tag

Azért mind emelett vannak egyéb költségek is R&D, összeszerelés, processzor gyártatás egyebek ami azért még kihasít egy szép szeletet abból a 60% ból, de mindezt figyelembe véve is szerintem legalább 30% tiszta profitot realizálnak.

(#655) udblack válasza adise (#640) üzenetére


udblack
csendes tag

Szerintem az a vicces vagy inkább nevetséges amikor külföldi árakat hoztok példának. Magyarországon vagyunk itt kell megvennünk és itt kibaszottul drága. Az hogy Angliában, Hollandiában mennyibe kerül, itthon a kutyát nem érdekli. Piszáut

[ Szerkesztve ]

(#656) marcarc válasza udblack (#655) üzenetére


marcarc
senior tag

Évek óta sokan nem értik meg hogy amit apple mutat az egy nettó ár, míg NY-ban 0% a VAT az elektronikai eszközökre addig egy másik államban 10%. Ugyanez vonatkozik az európai árakra is, nem hogy a VAT-al kell csak számolni, de vámmal, artijus al, viszont eladói profittal és az egyszerű ténnyel hogy 1 USD = 1 EUR al indul a matek.

(#657) Predatorr


Predatorr
őstag

Hűha, úgy látom, nem kamu a ksh átlagkereset adata, csak én forgok csóró körökben... :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#658) MikeWazowski válasza jacis (#649) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem is írt note 6-ot.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#659) adise válasza udblack (#655) üzenetére


adise
őstag

Látom nem jött át a mondanivaló. Semmi köze se a vámhoz se az áfához annak, hogy a T itthon listaáron drágábban adja, mintha megvennéd bármelyik apple boltba vagy akár az apple.hu-n.
Nézd meg marcarc hozászólását, valoszinuleg látta valahol, hogy new yorkba 0 az áfa és bőszen hangoztatja persze, az eredeti felvetést mellett inkább elment, inkább írt egy random dolgot.

Mondjuk az itt kell megvennit sem értem? Miért kéne itt megvenned? Valaki rád akarja eröltetni? Ha neked drága nem KELL megvenni. Ott vannak a régebbi modellek.

[ Szerkesztve ]

(#660) Zanik válasza udblack (#655) üzenetére


Zanik
addikt

Ez inkább a hazai szolgáltatókat, illetve az elkényelmesedett magyar felhasználókat minősíti, nem pedig az Apple-t. Itthon az emberek lusták szolgáltatót váltani, nincs nagy verseny, így nincsenek rákényszerítve hogy küzdjenek az előfizetőkért. Pl. hogy a hűséget úgy jutalmazzák, hogy kétévente potom pénzért csúcstelefont adjanak. Kártyafüggetlenül meg külföldön se sokkal olcsóbb, mi a horror áfa meg az Artisjus miatt fizetünk valamivel magasabb sarcot.
Én egy flottában vagyok, elég jóárasított havidíjért, így inkább 3év alatt magam spórolom meg a kártyafüggetlen telefon árát, ahelyett hogy magasabb havidíj formában fizessem be a szolgáltatónak, és hűségidőm sincs. Egyszer kiszámoltam egy kollégának, hogy ő 2 év hűségidővel kb. 40ezer Ft-tal többet fizetett ki a telefonjáért, mintha megvette volna kártyafüggetlenül és ugyanazt a havidíjas csomagot választja készülékvásárlás nélkül. Azt mondta, neki így kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#661) Wesder válasza Predatorr (#657) üzenetére


Wesder
félisten

Na és mennyi a mediàn?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#662) Ijk válasza adise (#659) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem vennék szolgaltatotol telefont. Radsoznak valami havidíjat amit ki sem használsz, ne mondja nekem senki hogy maganhivasokra havi 15-20k kell bárkinek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#663) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Ezek valami játéktelefonok?

(#664) #40359168 válasza hmb (#634) üzenetére


#40359168
törölt tag

Na most lehet, hogy a napidroidról nyalod a lenyűgöző jólértesültségedet, de egyrészt pl. itt Németországban rengeteg iPhone-t látok, tehát hagyjuk ezt a státusz-dolgot lécci; másrészt 8s széria nincs és nem is volt, harmadrészt most épp egy SE-ről pötyögök, ami ugye a 6s technikája, és köszöni szépen, jól van és nem akad, ennyit a két évedről.

(#665) Maxxy10 válasza udblack (#655) üzenetére


Maxxy10
addikt

Miért vicces?
Nem csak Magyarország létezik a világon, nem egy ismerősöm van aki külföldre utazott megvenni egy két terméket ( S itt nem csak az iPhone-ra gondolok) mert egyszerűbben jobban kijöttek pénzügyileg mintha otthon vették volna.
Arról nem is beszélve, hogy ez eleve egy utazás ami szerintem már csak bónusz.

(#666) concrete86


concrete86
aktív tag

Az árral kapcsolatban azért hozzátennék valamit (sok éves, személyes tapasztalat).
A véleményem, hogy a szolgáltatók, apple store-ok igenis simán megtehetik, hogy a 11 Pro-t pl. 400-420-ért adják oda itthon és erre akkor is nagy marad a kereslet, ha az itthoni - teljesen legálisan működő - GSM boltok 330-ért fogják adni. Sokan valóban nem tudnak egy összegben ennyit kiadni, amit ki is használnak a szolgáltatók, store-ok, mert náluk "kamatmentes" részletre is megveheted a telót. Csak éppen annyival legalább drágábban, amennyi amúgy a kamat lenne. :)
Én pl. ezért tudtam a X-et megvenni 290-ért, mikor máshol 350-360 volt.

(#667) janeszgol válasza Maxxy10 (#665) üzenetére


janeszgol
félisten

Plusz az 1 év gari bárhova jó a világon. Innen nézve a dolog a következő is lehet. Kimész, megveszed 50-70 ezerrel olcsóbban. Az utazás legye 10-20 ezer ft, fogtál minimum 30-at. Az 1 év gari itt is jó, majd egy évesen eladod és mész a következőért. 1 évesen meg el tudod adni (pláne függetlenül) a vásárláskori árának 60-70 százalékáért.

(#668) adise válasza Ijk (#662) üzenetére


adise
őstag

igen igazad van nem létezik csak 15-20k-s csomag és azt is rád eroltetik. LOL :C :W

(#669) Ijk válasza adise (#668) üzenetére


Ijk
nagyúr

Van 3k- s csomag csakneppua készülék drágább miht boltban megvenni

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#670) adise válasza Ijk (#669) üzenetére


adise
őstag

olvass már vissza 2-3 oldalt, mielőtt válaszolsz valakinek

(#671) -Ben-


-Ben-
veterán

Végül 4 vagy 6 GB ram került a Pro verzióba?

(#672) -secret- válasza -Ben- (#671) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

4

(#673) zoleeno1 válasza ZavaBalazs (#652) üzenetére


zoleeno1
addikt

Persze, hogy nem, de addig mar nem terjedt az ertelmi szint...:D Csak a gúnyolodas, az megy:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#674) Maxxy10 válasza janeszgol (#667) üzenetére


Maxxy10
addikt

+1
Aki részletve vesz egy telefont, nem feltetlenult jelenti azt, hogy nem tudja egybe kifizetni hanem egyszerűen biztonságosabb így megvennie.

(#675) FuRiONight válasza -secret- (#672) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ennyièrt elfèrt volna a 6gb ram, igy biztos csak XS-re ruhàzok be.

-secret-: az S szèria szokott több ramot kapni, ha jol emlèkszem.

[ Szerkesztve ]

(#676) -secret- válasza FuRiONight (#675) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Majd 2 év múlva. :D

(#677) Wesder válasza FuRiONight (#675) üzenetére


Wesder
félisten

Minek egy iPhone-ba 6GB RAM?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#678) doooo válasza Wesder (#677) üzenetére


doooo
veterán

Pár éve még a 2GB-ra is ezt mondták... Aztán érdekes módon felszaporodott.

(#679) Atomgeszi válasza adise (#668) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Pedig meglepődsz, de rengetegen nincsenek tisztában a csomagjaikkal.

Tavaly nyáron vették ismerősömék az i8plust telekomnál, hót fogalma nincs az előfizetésről. Neki ez presztízs kérdés. Engem kiröhögött, amikor mondtam, hogy mindent kp-ra veszek, egyösszegben, és feltöltőkártyás vagyok, egyedül egy mobilnet flottás "előfizum" hűség nélkül.

21-23 körül fizetett előfizetéssel. Kiszámoltam, 2 év után 528 ezret fizet ki az i8plusért! Úgy, hogy gyakorlatilag 1 óra beszélgetés van benne az előfizetésbe, meg valami 5 giga net, meg asszem korlátlan social pass.
Utána meg valami bődületes percdíj ugrik rá, az sms díjról nem beszélve. Pedig van nekik benne otthoni tv meg internet meg mittomén. Utána 3 havonta kapcsolták ki, mert nem tudták fizetni a havidíjat, mert az egész családnak kellett hirtelen, még hitelre noti is, meg mittomén, és EZ MILYEN JÓ ÜZLET.

De amikor bementem adatot egyeztetni, ott is sorban álltak a nepáliak a 25 ezres havidíjú törlesztőkkel, a saját fülemmel hallottam, új ÁJFON 9-ESRE! Vagy miez! Mert pont felhívták őket, hogy hol vannak és nagy büszkén mesélte, hogy most hozzuk ki az új ájfón 9-est.

Na kb. eddig tart az emberek értelmisége.

Nem a tudatos vásárlóból élnek meg ezek a nagy cégek, akik tisztában vannak vele, hogy menyit telefonálnak, mennyi net kell, aztán meg máshol megveszik mondjuk 0% kamatra ugyanazt a telót, és mondjuk 2 év alatt nem 528 ezret fizet ki valamiért, amit ki se használ, hanem mondjuk 300 -at. Lehet havi szinten elenyésző a különbség, de év végén nekem jól esne ebből a pénzből elmenni síelni akár...

(#680) Whist válasza jacis (#649) üzenetére


Whist
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#681) -Ben-


-Ben-
veterán

Egyébként arról lehet valamit tudni, hogy a szolgáltatóknál miért nincs még híre se az új szériának? :U Kíváncsi voltam, de nem találtam semmit. Pedig lassacskán indul az előrendelés..

(#682) Maxxy10 válasza -Ben- (#681) üzenetére


Maxxy10
addikt



UK

(#683) Taci válasza -Ben- (#681) üzenetére


Taci
addikt

Váratlanul érte őket, mint közútkezelőt a téli havazás.

(#684) Ricardo


Ricardo
félisten

A trypophobia-s felhasználók már jelezték nemtetszésüket az új szériával kapcsolatban.
Azt nem tudom, hogy ez a többi mobil esetében miért nem volt probléma?

(#685) -Ben- válasza Maxxy10 (#682) üzenetére


-Ben-
veterán

A hazai szolgáltatókra gondoltam. De valószínűleg ezt te is tudod.

(#686) doooo válasza Ricardo (#684) üzenetére


doooo
veterán

Gondolod, hogy a kamerák száma a baj, és még véletlenül sem a bénának ható dizájn? Pedig elég világosan fogalmaznak a kritikák, nem nehéz eligazodni rajtuk.

(#687) Ricardo válasza doooo (#686) üzenetére


Ricardo
félisten

A trypophobia az olyan tárgyaktól való félelem amin fúrt lyukak vannak. [link] , tehát nincs köze a kamerák számához. A dizájnhoz van, de azt nem értemtem más típusoknál (például egyes Motorola, vagy Huawei készülékek), hogy nem okozott gondot?
Nem hiszem hogy ez a betegség csak egy adott márka felhasználóit érinti.

(#688) Zanik válasza -Ben- (#681) üzenetére


Zanik
addikt

Egy olyan összeesküvés-elméletet hallottam, hogy a Samsung valami olyan deal-t kötött velük, hogy X időpontig nem hozzák és nem promózzák az új iPhone-okat. Valószínűleg nem igaz, de nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél.

Közben meg: [link]

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#689) kalimist válasza doooo (#686) üzenetére


kalimist
aktív tag

A telefont úgy használod, hogy a hátulját nézed? Amennyiben nem akkor ez hol számít? Ront ez a képek minőségén?

(#690) doooo válasza Ricardo (#687) üzenetére


doooo
veterán

Tudom mi az, de nyilván erősebb a fóbia, minél több van a lyukakból... vagyis minél több van a kamerákból, ha már erre vonatkoztatod, hozzátenném, hogy a kamerák nem "fúrt lyukak", ki vannak azok töltve rendesen, és még ki is állnak a hátlapból, de lényegtelen. Ilyen dizájn eddig semmin se volt, máshol ennyi kritika sem volt eddig, nyilván azért nem, mert eddig ügyesebben oldották meg. Persze voltak azért necces darabok, mondjuk Note 8 sem épp kellemes a szemnek hátulról (bár nevetségesnek az sem volt mondható). Tehát végső soron maradjunk annyiban, hogy a tripofóbia nem tartozik ide, a nyavalygás pedig azért van itt, mert ilyen dizájn is csak itt van. Notchnál is ez volt, pontosan ez. És az sajnos el is terjedt, így valószínűleg ez is el fog a kínaiak körében. Majd akkor ott is felhördülnek az emberek.

(#691) Sn00k válasza zoleeno1 (#591) üzenetére


Sn00k
veterán

Ez tokban van ha igen gyari?

3njoy the Lif3

(#692) Macka


Macka
veterán

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#693) Ricardo válasza doooo (#690) üzenetére


Ricardo
félisten

Értem amit írsz, de nem értek egyet vele. Kettő nem zavar senkit három már százakat? :)

[link]

A mate 20 széria hasonló megoldása sem zavart senkit. Lehet hogy az a gond, hogy szélen van?

(#694) ΞΔGLΞ válasza hmb (#651) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A kérdés, hogy mennyire ismered az IOS-t és CPU igényes applikációit? Nyilván nem nagyon, mert akkor nem kérdeznél ilyet.

(#695) nikkike05


nikkike05
lelkes újonc

Sziasztok,

Eddig rendkívül néma megfigyelője voltam a fórumnak, most viszont tanácsra lenne szükségem (és nem oltásra, ha lehet ilyet :B ). Közel 10 éve használom az Apple-t, itthoni munkához tök jó hálózatot építettem ki (lehetőségeimhez és szükségleteimhez mérten), Macbook Air, iPad - pen, Watch, Airpods, AppleTv, és az iPhone persze. Nagyon elégedett vagyok velük, de megmondom őszintén most kicsit elszomorodtam az árak miatt, és nem csak a telefon miatt. Ha bekrepálnak a dolgaim, lehet, hogy nem fogok (vagy akarok) tudni már ennyit költeni rájuk.

Érdemes más márkára váltani, ami tudja ezt a színvonalat hozni minden kiegészítőben, és ha igen, mire? Nem ismerem nagyon a konkurensek pontos termékeit, nem is tudom, hogy van e egy-egy márkának ennyi féle terméke, meg persze a személyes tapasztalatok jobban érdekelnek, mint a fizetett review-k.

Köszönöm előre is.

(#696) nozs23 válasza Ricardo (#693) üzenetére


nozs23
addikt

Egyrészt egy Motorola nem fogja felkavarni az állóvizet. Másrészt három különálló lyukacska már zavaróbb azoknak, akiknek ilyen problémájuk van. Semmi köze ahhoz, hogy hol van a telefonon. Ha egy egybefüggő fekete üveggel lett volna letakarva, akkor most nem lenne miről beszélni.
Nekem nincs ilyen problémám, mégis elég frusztráló látványt nyújtanak a Pro-k, kimondottan a kamera miatt.
Az X, XS, XR hátlap nekem bejött. Az újak nem. Nincs harmónia, nincs szimmetria. Egyedül a matt üveget tudom értékelni. A 11 még szódával elmegy, de azt sem kell kifutóra küldeni.

(#695) nikkike05

Már két éve is azonos áron jött az X (=11 Pro). Tavaly ugyanitt nyitott az XS Max. A 11 pedig olcsóbb lett, mint tavaly az XR. Nem értem miért most keseregsz az árak miatt.
Teljes rendszerhez, amit írtál szerintem hülyeség androidos telefont venni, mert házon belül könnyebb a kommunikáció (amennyiben ezt kihasználod persze).
És nem muszáj a legújabb legdrágábbat venni. Sokáig lehet még kapni az XS szériát, a jóárasított XR-t pedig még tovább.

[ Szerkesztve ]

(#697) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Én arra lennék kíváncsi, hogy ki melyik verziót veszi meg.
Erősen gondolkodom a 11 vagy 11 Pro megvételén, sajnos a Max már nekem nagy méretileg.

(#698) ΞΔGLΞ válasza nikkike05 (#695) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

Amik ennyire összedolgoznak, főleg stabilan és ezt a színvonalat hoznák, mint az Apple termékeid, olyan a konkurenciánál egyszerűen nem nem létezik.
Nos, én biztos nem váltanék a helyedben semmi másra, főleg ilyen kütyükkel, amiket leírtál. A stabil és a színvonal itt a meghatározó.

(#699) ΞΔGLΞ válasza Xeon7 (#697) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem olyan nagy ám az, 2 nap múlva azt mondod, de jó, hogy nem a kisebbet vettem meg. :DDD

(#700) Zanik válasza nikkike05 (#695) üzenetére


Zanik
addikt

Kétlem hogy lenne olyan konkurens márka, ahol ilyen szintű kiforrott ökoszisztéma és évek alatt felfuttatott és finomra csiszolt termékskála lenne. Lehet szidni az Apple-t, hogy bizonyos termékeknél itt-ott le van maradva a konkurensektől, de az tény, hogy ennyiféle elektronikai terméket, ilyen stabilan minőségben egyik konkurencia se tud biztosítani. Csak hát bizony ennek (sokszor irreálisan) magas ára van.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.