Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Habib[HUN] válasza nevemfel (#450) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Type-C-re váltás? Rosszat akarsz nekem? A lighting kábelek elhullásából egész szép árrést tudok generálni :) Viszik mint a cukrot.

(#452) nevemfel válasza Habib[HUN] (#451) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nem akarok én másoknak rosszat, inkább csak magamnak jót. :D

Forget your troubles, c'mon get happy

(#453) Maxxy10 válasza Stimpy001 (#369) üzenetére


Maxxy10
addikt

Meglepődnèl mennyi ember fogja ennyiért bevinni...
Két évvel ezelőtt mikor egy olyan cégnél dolgoztam aki szintén beszámított telefont,ott vettem az iPhone 6-ot kemény 3000 ezer forintért mert annyiért számította be a cég.
Nem volt lopott vagy blacklisted egyszerűen ennyiért adta oda az előző tulajdonos mert kellet neki az újabb iPhone

(#454) Habib[HUN] válasza nevemfel (#452) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Amúgy én kifejezetten szeretem, hogy alig változik valami Apple fronton. 2 generációt simán kiszolgál egy pakk üvegfólia, telefontok.... Most az új széria miatt rendezhetem megint át a polcomat, hogy elférjen az új kiadáshoz alkalmas kiegészítők. Ellenben a többi gyártó. Még véletlenül se gyárt 2 egyfomra szériát. Minden telefonhoz új tokok, fóliák. Apple telefonoknál nyugis az élet.

(#455) concrete86 válasza gyuromoj (#440) üzenetére


concrete86
aktív tag

Ott is 382.000. :(

(#456) gyuromoj válasza concrete86 (#455) üzenetére


gyuromoj
veterán

Igen, utána megnéztem.
Nézd meg a környező országok apple oldalát és számolgass. :)
USA beszerzés lenne a legjobb, főleg egy olyan államból ahol nincs áfa.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#457) ViSAS válasza Zanik (#432) üzenetére


ViSAS
senior tag

Hát, érdekes ilyen véleményt olvasni, pláne hogy át is érzem, mert én is 5S-ről váltottam 7-re, aztán tavaly 7-ről XR-re 3 tényező miatt: egyik pont a kijelző, második a kamera, harmadik meg a Face ID-s feature az értesítéseknél, miszerint addig nem bontja ki a tartalmukat, amig fel nem ismerte a pofid, így más nem tud "kémkedni", belepillantani.
3 nap XR használat után ismét bekapcsoltam a 7-est hogy továbbadjam családnak, de tök "ridegnek" tűnt a kijelző, annak ellenére hogy mindkettő LCD. Ettől a szériától kezdődő smart HDR is láthatóan rengeteget segít fényképezésnél, sok részletet előhoz zoomolásnál, nem úgy működik mint a korábbi modellekben.

Szerintem a mai felsőkategóriás telefonok generációváltásánál a processzorsebességbeli különbséget ma már nem igazán lehet érezni, csak a benchmarkok mutatják ki. Én pl. a 7-es sebességével is elégedett voltam, nem azért váltottam mert lomhának éreztem volna.

Persze te tudod hogy neked mi a jó, mely featureök fontosak, de biztos éreznéd te is a pozitív változást minden téren 7-ről 11-re váltás során. Bár nem kis pénzről beszélünk..

[ Szerkesztve ]

(#458) Remus389 válasza nyisziati (#431) üzenetére


Remus389
veterán

Nekem nem, épp ellenkezőleg.

A Nova Launcher Pro javított az S6-osom smoothságán.

De a régi SGS1-esemen még annál is többet javított egy akkori jó launcher, pl a launcher pro, és még a RAM-ból is több maradt.

Csak találni kell egy jót, és jól kell tudni beállítani. :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#459) Ijk válasza Atomgeszi (#441) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tőlem az teszi kvázi a fél élet kínai telefonra aki akarja, én biztosan nem fogom. Nem bízom benne. Lehet hogy nincs igazam és a saját belső megnyugvasom. De kvázi minden adatunkat eltarolja, bankkartya, bankszámla, képek, minden tranzakció, üzenet. Még a pined és cvv kodod is belepotyogod.
Mind gmail, mind Facebook jelszót kellett már cserelnem. 3 illetéktelen bejelentkezés volt, mind kinabol.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#460) Zanik válasza Drp81 (#436) üzenetére


Zanik
addikt

Nem annyira funkció, mint inkább elérhető legjobb hardverkomponens:
- Olcsóbb verzióban (8, XR, 11) is HD-nál nagyobb felbontású OLED kijelző, lehetőleg 90Hz-es.
- Kisebb notch
- Még keskenyebb káva
- Nagyobb akkumulátor
- Képernyőbe épített ujjlenyomatolvasó (mert miért ne?)
- és persze USB Type-C
- Alapból gyorstöltő
Apróságok. Csak jöhetnének/jöhettek volna korábban.

@ViSAS:
Nem azt mondom nincs változás, csak hogy nem elég ösztönző számomra. Talán jövőre jön egy új, Ive-mentes dizájn.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#461) totopad válasza Ijk (#459) üzenetére


totopad
senior tag

félre ne érts, mert nem akarom védeni a kínaiakat, sőt...
de miből gondolod, hogy az amcsik nem csinálják ugyanezt?

én semennyivel sem érzem biztonságosabbnak az almát ilyen szempontból

(#462) adomok válasza Drp81 (#436) üzenetére


adomok
tag

A hasznosság elég szubjektív dolog, de én mondanám a vezeték nélküli visszatöltést (párom telóját sokszor töltötte már az enyémről) és ha már ennyire ki van emelve, hogy a proci minden más mobilt agyonvág, lehetne egy klassz desktop mód a telefonban, amihez akár eladhatna egy csilivili dokkolót (bár vezeték nélküli megoldás lenne az igazi) és számos egyéb perifériát, jó drágán az apple. Máris értelmet nyerne számomra ez az árazás, ha valóban egyetlen eszközzel tudnék irodai munkákat végezni, kiváltva egy irodai laptopot (persze itt még szoftveres korlátok is vannak).

Én megfordítanám a kérdést: milyen hasznos (más mobilban nem elérhető) funkcióra használja jelenleg az Iphone, a világ legerősebb hardverét? (a kamerás témát most hagyjuk, mert ha csak ennyire, akkor fele árban vegyünk inkább egy videókamerát, ami körberöhögi a mobil megoldásokat).

Én is napi szinten használok ipad-et (nagyon szeretem is), de sajnos az iphone (ilyen árakkal) eddig nem győzött meg, pedig többször próbálkoztam.

Ettől még semmi problémám nincs azzal, hogy valaki megveszi ezeket az eszközöket, inkább csak kíváncsi vagyok az apple használók véleményére.

(#463) Thom!


Thom!
veterán

Valaki tud pontos információkat a főszenzorról 11es szeriánál, mérete, stb?

(#464) -secret- válasza Thom! (#463) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

1 topikban is kapsz választ. Nézd a másikat!

(#465) Atomgeszi válasza Ijk (#459) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Anno nekem meg oroszországból meg litvániából. És sima XP volt a gépen. A teló meg bada.

Most akkor kit okoljak?! A samsungot vagy a windowst?

Amúgy meg kínai és kínai között is óriási szakadék van. Valami dzsunka kínaira én se bíznám. De a mai nagyobb kínai gyártók mind google certificat. Szerintem semennyivel sem rosszabb vagy jobb, mint bármelyik másik társa. Egyébként igen, mindenki azt használ, amit akar :)

(#466) Ijk válasza totopad (#461) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyszer sem amerikai ip-rol jelentkeztek be a gmailembe. Nem mondom hogy bennük megbízom, de ha választani kell inkább ők, biztonsági szempontból.
De mint mondtam ez kizárólag saját nézőpont.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#467) #91034560


#91034560
törölt tag

Biztos nem leszek népszerű,de nekem nagy csalódás hogy azzal a fránya notchal nem tudnak valamit kezdeni.A legszebb a 3 model közül nekem a sima 11,de valószinű pro lessz a befutó

(#468) S e t h válasza Maxxy10 (#453) üzenetére


S e t h
nagyúr

3 millió forintért vetted vagy annyiért számították be?
Mert egyik esetben nagyon jól jártál, másik esetben viszont átvertek.
:D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#469) nyisziati válasza Wesder (#433) üzenetére


nyisziati
veterán

Kösz, de nem érzem magam ettől annak. Sőt, ha belegondolok, hogy a júzerek nagyrésze is így használja...

(#470) doooo válasza nozs23 (#259) üzenetére


doooo
veterán

"Barmikor szo nelkul fogadnam el az XR-t, 11-et barmelyik android flagship helyett."

Ez nagyszerű, csak ennek semmi köze a kijelzőhöz.
Btw, lehet itt sütögetni a Pentile Matrix-ot, meg az ilyesmiket, de nincs az az isten, hogy egy QHD+-os AMOLED rosszabb legyen egy HD+ IPS-nél. Egyszerűen nincs, se szubjektív, se objektív kritériumok alapján. Az, ha valakit nem érdekel, vagy elfogadja, megtűri, az nagyon szép dolog, de kimagyarázni, vagy jobbnak kihozni egyszerűen nonszensz. Lehetetlen.
Tehát végső soron annyi lehetőségünk marad, hogy valaki vagy elfogadja vagy nem. Aki jogosan szóvá tette, hogy nem fogadja el, az nem, aki meg jogosan szóvá tette, hogy elfogadja, az meg igen. Téma lezárva.

(#471) Tibiajax válasza tomi5244 (#395) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a tökéletes iphone lehetne a 11, ha
-picivel könnyebb lenne
-megkapta volna a második kamerát, csak nem egy szájbakurt wide-ot, hanem 50mm-eset
-a kávák is keskenyedtek volna, mondjuk ~ a Xs szintjére
már rendelném is elő.

hiszen csakis ezek voltak a Xr negatívjai....
idiota apple. de hát csak a szelfifejlesztés megy

(#472) Neck válasza Zanik (#159) üzenetére


Neck
veterán

5,97 inch :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#473) nozs23 válasza Tibiajax (#471) üzenetére


nozs23
addikt

Kb. leirtad a 11 Pro-t.

(#474) Wesder válasza nyisziati (#469) üzenetére


Wesder
félisten

Launcher nélkül nem làtnàl semmit. Annak pont az a dolga hogy kirajzolja neked a dolgokat. Most az hogy ez a gyàri, vagy 3rd party, az teljesen mindegy.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#475) joey04 válasza Zanik (#159) üzenetére


joey04
titán

és 384:

Igazából nem értelek. A soc minden évben köröket ver a konkurenciára. A kamerában rohamosan fejlődnek. Élen járnak a használható biometrikus azonosításban, náluk volt az első kényelmes, pontos, biztonságos fp reader, és most így van ez a face id-val is. A kijelző minden évben az aktuális csúcs samsung szintjén van a tesztek szerint. a telefonok gyorsak, minőségi cucc benyomását keltik, jó képeket csinálnak, szép a kijelzőjük, stabilak. mi kéne még? árakban meg 1000 dollár a pro. a többiek sem sokkal olcsóbbak, sokkal nem drágább a Pro mint egy samu csúcsmodell, az iOS meg továbbra is csak az almánál van, ezért bőven belefér a minimális felár. A sima 11 meg 700 dollár, ez 300 dollárral kevesebb, ezért cserébe rosszabb a kijelző, meg -1 kamera kb. op7-ben meg hiába jobb a kijelző, ez csak 1 dolog, ráadásul butaság ppi-t nézni, olednéla pentile matrix miatt kell is a magasabb felbontás. az ips vs amoled vita pedig most eldöntött, a mai napig sokaknál kizáró ok az amoled.

Idén pedig ott javítottak ahol edig jogosan fogást találtak rajtuk: gyári csomagban gyorstöltő, éjszakai mód (lol), érezhetően jobb üzemidő. Szóval teljesen korrekt csomag és frissítés.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#476) joey04 válasza borand (#186) üzenetére


joey04
titán

dehogy tudja mindenki. Az emberek nem néznek ennyire a dolgok mögé. Azt látják, hogy van az iPhone 11, meg van belőle Pro drágábban. Ennyi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#477) joey04 válasza Wesder (#360) üzenetére


joey04
titán

Nem irigység ez. Sokakat frusztrál, hogy ha valami drága, az meg még inkább ha meg is veszik, és elkezdik fikázni a termék mellett a vásárlót is. Akkor is megfigyelhető ez, ha valaki vagyonos. Az mindegy. Persze a kisebb pénzűek körében valóban többször olvasni negatív kritikákat, de közel sem csak náluk, szóval nem irigység, hanem frusztráció. Egy olyan cég esetében amelyik meg csak drága termékeket ad ki, ez fokozottan jelentkezik, és fokozottan kapják az ívet a vásárlók is. Hajnal óta 350 komment érkezett. Aminek a fikázás a többsége. Ez minden iPhone topikban így van, de minden drága termék topikjában is (legyen az telefon, cpu, laptop, vagy akár billentyűzet). Ezzel van tele, hogy hülye aki megveszi, szar, stb. És nem elégszenek meg azzal, hogy beírják hogy szar és hülye aki megveszi, de még akár heteken keresztül győzködik is azt aki ellent mer mondani, és ez még a jobbik eset, rosszabb esetben elfogult hülyének tartják. Sajnos az emberiség ilyen, nagy tömegben meg hatványozottan jön ki a butaság, mert egymást erősítik. legfrissebb példa a 481-es komment.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#478) Tibiajax válasza nozs23 (#473) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a tökéletes iphone nem 1100dollár 400ezer huf..
+ nem tudok megbarátkozni a xs/11/pro csicsás fényes króm oldalkávájával. a 7/8/Xr mattfeketéjét imádom.. persze ez szubjektív, tudom

[ Szerkesztve ]

(#479) joey04 válasza #16514048 (#383) üzenetére


joey04
titán

A 9t nem csak ezzel, de egy átlagos droiddal sem mérhető össze jelenlegi állapotában, annyira bugos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#480) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#444) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Tisztában vagyok a G3-al. Mint írtam, bő 3,5 éve használom. Azt is tudom, h mit kapok 50-60ért. És nem csak Xiaomit. Azért ennyire nem vagyok sötét.

(#449) atike: Én sem csak telefonálásra használom. De már nem tud érdekelni ez az egész telefonmizéria. Az meg kb abszolút nem érdekel, h más mire használja és hogy van belebuzulva a telefonjába. :) Én a 3/32-es G3-at kb 2,5 éve vadi újonnan (előtte 2/16 volt) vettem pont 60-ért és tökéletesen kiszolgál a mai napig. (telefonálás, böngetés, email, gps, távirányító, klotyón film- tv nézés, stb. Csak h értsd, én sem csak telefonálok rajta)

[ Szerkesztve ]

(#481) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na már jönnek a hater képek. :D

(#482) Emericus Max válasza Atomgeszi (#481) üzenetére


Emericus Max
tag

Durva, de nagyon igaz :)
Semmi olyan plusz nincs a 11 Pro Max-ban, ami megérné a majdnem 1000 EUR felárat.
Legalábbis nekem...

(#483) Wesder válasza Atomgeszi (#481) üzenetére


Wesder
félisten

Az iPhone-t vàlasztom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#484) hmb válasza eladogeppc (#402) üzenetére


hmb
aktív tag

Ne farassz kerlek,uj frissites,uj bug.,lassabb bongeszoben.1 ev utan mar idegesito hibai voltak a telonak is,a tabletnek is.hiaba eros a proci,ha peldaul kollegam nem tud azokkal a grafikus progikkal dolgozni ami neki kene igy apple helyett pc lett meg wacom...videoban tenyleg jok, de azt a szintet azert boven meglepi samu is.5 ev hasznalat? Vegulis igen ha beraknam a fiokba talan nem vernem szet...inkabb elajandekoztam.pedig iphone se akksiban es meretben is tokeletes lett volna nekem evekig, de az ios az fos,akkor meg minek?olcsobban is tudja azokat a hibakat nekem egy oneplus is.ertem en, hogy magyarisztanon a szart is el lehet meg adni csak apple legyen de nem lehet veletlen hogy itt mar nem ok a legnepszerubb ha telefont kell venni.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#485) nyisziati válasza Wesder (#474) üzenetére


nyisziati
veterán

Oké.
Akkor érthetőbben: GYÁRI launcheren kívűli egyebet nem rakok rá, mert eddig rossz tapasztalataim vannak az ilyesmivel. Akadt, bugos volt, bonyolult, hagytam.

(#458) Remusz911 : megvettem a Nova Launcher Pro-t (akciósan... :D ), mert sokan dicsérték, használtam is pár napig (fullra belakva), de nemcsak, hogy hasznát nem láttam, hanem darabosabb is lett a rendszer tőle (Redmi Note 2-n). Sőt, ha jól emlékszem előtte egy THL T6 pro-n is kipróbáltam, de ott is lassúcska volt.
Pár másikat is próbáltam még, de azok is hasonlóak voltak. Eddig a legjobb és leggyorsabb nekem mindig a gyári volt.
Nem beszélve arról, hogy gyakorlatilag néhány mappába gyűjtöm a lényeges appokat, és kiteszem a főképernyőre egy naptár widget kíséretében.
Számomra itt véget is ért egy launcher használata.

(#486) ZavaBalazs válasza joey04 (#475) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

A kijelző minden évben az aktuális csúcs samsung szintjén van a tesztek szerint.

azt hiszem ez így pontos. :P

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#487) marcarc válasza ZavaBalazs (#486) üzenetére


marcarc
senior tag

Máshogy vannak kalibrálva de ettől függetlenül pontos definició.

(#488) -secret- válasza ZavaBalazs (#486) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szerinted.

(#489) hmb válasza Ijk (#389) üzenetére


hmb
aktív tag

A cegnel a tanulo havonta osszefusiz a 700 ezres fizetes melle meg egy felmillat a fonokom havonta vesz ki maganak zsebpenznek 3.5 millat egyik egy huawei lite 8 ast hasznal a masik meg most vett egy galaxy s8-ast....ennyit a szar kinai telok meg ures bankszamlakrol.van ahol nem statusszimbolum egy szar telo,viszont napi szinten bankolnak a telefonon

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#490) rep3at válasza Tibiajax (#471) üzenetére


rep3at
őstag

Nem tudom hogy mi a bajtotok a wide kamerával, szerintem ha nem sokat kukkolsz sokkal hasznosabb mint egy telés, nyilván magánvélemény. Persze azért egy AF lehetne benne..

Forward thinking. كرر

(#491) nozs23 válasza hmb (#489) üzenetére


nozs23
addikt

Ennek mit kene reprezentalnia? Pont azt irta o is, hogy nem statusz szimbolum.

(#492) -secret- válasza hmb (#489) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

De lehet, hogy őt nem érdeklik az ilyen dolgok illetve technikailag analfa. (Nem sértésnek szánom, de vannak ilyenek.)

[ Szerkesztve ]

(#493) doooo válasza -secret- (#488) üzenetére


doooo
veterán

Mit szerinte? Ki gyártja a kijelzőket? Cupertino? Ja nem, "ő tervezi". Még azt se. Max ő kalibrálja.

(#494) marcarc válasza -secret- (#488) üzenetére


marcarc
senior tag

Szerintem sincs igaza, a samsung gyárt másnak jobb kijelzőt is (90hz) de a saját telefonjaiban sem használja. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#495) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Képeken nem tetszik, de biztos vagyok benne, hogy élőbe egészen más lesz. Sose vennék szifont, de azért meglesem. Teszteket várom.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#496) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ezt a kamera elrendezést már senki nem fogja másolni végre nyugalom lehet majd... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#497) -secret- válasza doooo (#493) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Azt hittem arra gondol, hogy a Samsungokban vannak a legjobb kijelzők. Lehet, nem tudom de ami biztos, az az, hogy túl vannak szaturálva.

(#498) Ijk válasza hmb (#489) üzenetére


Ijk
nagyúr

Biztosan félreértettél valamit. Üres bankszamlat nem lehet csapolni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#499) nozs23 válasza marcarc (#494) üzenetére


nozs23
addikt

Tettel mar a csoda 90Hz kijelzo melle S10-est? Nem csak a Hz szamit.

(#500) Habib[HUN] válasza marcarc (#494) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Gyanítom ez így pontosan megéri a Samsungnak. Az Apple megrendel egy rakás kijlezőt, az adott specifikációval. De szerződésben köti ki, hogy az adott paramérterekre kizárólagosságot élvez. A Samsung ezt vállalta, cserébe megkérte az árát. Egy iphoneX kijelző olyan 60 ezer forint körül mozog. Egy 7-nek 15 ezer volt.... Van az a pénz amiért a Samsungnak is korpásodik a haja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.