Hirdetés

2019. október 21., hétfő

Gyorskeresés

(#801) Quqesz válasza -secret- (#798) üzenetére

Quqesz
(veterán)

Egy telefon értéke az elején csökken, aztán már amikor alig van belőle gyűjtői darab lehet és drága.... Persze nem mondjuk a samsung galaxy ace, hanem a komolyabb készülékek.
Nekem is van pár teló elrakva, mind működik a mai napig (droidosak).

Szok kici occó.....többet veszel mégoccóbbb...helo koci

(#802) hitchins válasza -secret- (#788) üzenetére

hitchins
(őstag)

Az mondjuk erdekes hogy az xs ara nek valtozott.
Konkretan xs es 11pro egy arban vannak...

(#803) delta1017 válasza eladogeppc (#787) üzenetére

delta1017
(tag)

Szerinted miért értékálló?

Ha egyik gyártó sem engedne az árakból, akkor bármelyik telefonra rá lehet mondani, hogy értékálló.

(#804) Ck. válasza Maxxy10 (#232) üzenetére

Ck.
(őstag)

Pontosan miről maradtam le amiről ennyien beszéltek? Milyen baki volt? Csak egy rövidített 10 perces keynoteot néztem, abban nem láttam azt a híres bakit. Hány percnél van, mi történt pontosan?

(#805) Rolie Polie válasza laci_csk (#789) üzenetére

Rolie Polie
(junior tag)

soha nem volt tok egy telefonomon sem 2001 ota. Nem tokot akarok hanem telefont a kezemben
Jogos
Bárcsak én is jobban bevállalnám mint szoktam, elvégre nem egy szaros ragacsos koszgyűjtő plasztik darabot kéne tapizni hanem egy elegáns hideg fém/üveg tárgyat.

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#806) spawn21

spawn21
(veterán)

Egyedül azért lesz meg, mert a telekomnál fizetek a csere programért.
Nem szép

"Note 9; Mate20pro; XS; Xperia1; G8s"

(#807) kalanchoe

kalanchoe
(tag)

Ennyiért inkább vennék egy aktuális MacBook Air-t. :D

(#808) nikkike05 válasza spawn21 (#806) üzenetére

nikkike05
(lelkes újonc)

Van ilyen promóció?

(#809) nozs23 válasza kalanchoe (#807) üzenetére

nozs23
(senior tag)

Azt nem rakod zsebre, nem fotozol/videozol vagy telefonálsz vele. Szerintem mar teljesitmenyben is gyengebb.
Ugyhogy en azt mondom telefonnak eleg hulye dontes lenne.

(#810) spawn21 válasza nikkike05 (#808) üzenetére

spawn21
(veterán)

Igen.
Azt hiszem csak nagy előfizunál van ilyen.

"Note 9; Mate20pro; XS; Xperia1; G8s"

(#811) doooo válasza Drakmusz (#769) üzenetére

doooo
(őstag)

Remélem általánosítva hangsúlyozod az egyes szám, második személyt... mert nem feltétlenül a magam nevében beszéltem fentebb, egyik hsz-ben sem, hanem úgy általánosságban arról, hogy miért lehet valamit kritikával illetni, ha tetszik ez másoknak, ha nem.
Egyébként ha nem dobják be páran a "minek ennyit problémázni a kinézet miatt" dolgot, miután már lecsengett amúgy is az egész, akkor most nem lennénk itt, még mindig erről tárgyalva. Ha azt akarjátok, hogy ne legyen téma, ne dobjátok be folyamatosan.

(#812) Drp81 válasza doooo (#756) üzenetére

Drp81
(tag)

Az, hogy Neked vagy másoknak nem tetszik a telefon, az nem esztétikai hiba. Az a Te és még mások egyéni szubjektív vélemenye. Ha nem tetszik, ne vedd meg.

(#813) EclipseGT válasza eladogeppc (#787) üzenetére

EclipseGT
(addikt)

Ez az érv még talán oké is lenne, csak épp soha nem adok el telefont.
A másik oldalról meg épp ez a hátránya is. Egy nyamvadt iPhone 8 annyiba kerül még mindig, mint 1-1 akcióban a Note 9, vagy pl. egy S10e.
Ugyanaz a kategória mindegyik.

Szolgáltatókat meg inkább meg sem említem. Kb. P30 Pro-t kapsz a kicsi i8 áráért...

[ Szerkesztve ]

"A gondolkodás nehéz dolog. Ezért csinálják olyan kevesen."

(#814) Zsolt39 válasza concrete86 (#437) üzenetére

Zsolt39
(újonc)

Meg fogsz lepődni: Svájcban a legolcsóbb.
És bónuszként még az ÁFÁ-t (Mehrwertsteuer) is visszakaphatod.

[ Szerkesztve ]

(#815) Maxxy10 válasza Ck. (#804) üzenetére

Maxxy10
(senior tag)

Látszott a nőn, hogy magát se győzte meg arról amiket mond...
Amikor mondja, hogy egy órával tovább bírja a telefon, ott elrohogte magát de gyorsan el is fojtotta. Számomra az volt a legszembetűnőbb.
Míg a többi "előadó" úgy csinálta, hogy ez igen ez már valami. Addig a nő inkább csak ilyen "yèèèy de jó" szinten mozgott.

(#816) Zanik válasza Maxxy10 (#815) üzenetére

Zanik
(addikt)

Mondjuk érdekes hogy az XR utód 11-es aksija nőt legkevésbé. Lehet ciki volt hogy az olcsóbb teló verte az XS és XS Max nagytesókat...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#817) Zsolt39 válasza Zsolt39 (#814) üzenetére

Zsolt39
(újonc)

Kiutazás meg megoldható WizzAir Baselbe 3.190,- Ft/irányért.
Olcsóbb, mint autóba ülni bármely szomszédos országba.

(#818) Z10N

Z10N
(addikt)

Most akkor a kilences tenyleg kimaradt, mint a Windows-nal? :D

2019-ben eleg gaz, hogy nincs 1080p kijelzo, miozben 4K-ban rogzit.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#819) Z10N válasza unskillful (#601) üzenetére

Z10N
(addikt)

:DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#820) atus72 válasza Zsolt39 (#814) üzenetére

atus72
(senior tag)

"És bónuszként még az ÁFÁ-t (Mehrwertsteuer) is visszakaphatod."
ezt hogy?

(#821) Dany007 válasza eladogeppc (#775) üzenetére

Dany007
(veterán)

Jó, de azért jegyezzük már meg, hogy mit is jelent ez a valóságban.
Az, hogy egy ezeréves iPhone megkapja a frissítést az mindig kizárólag "személyre" / adott évjáratra értendő frissítést jelent kizárólag.
Ami azt jelenti, hogy az i5S hiába kapja meg a 12-es frissítést egy csomó funkció nem lesz elérhető benne, ami mondjuk az X-ben igen. És így tovább...

Nekem 6S-em van és a 11.2 környékén leálltam a frissítésekkel, mert már a használhatóság határára került a telefon teljesítményileg! Ezalatt azt értem, hogy amikor megvettem pár évvel ezelőtt a nemtudom hányas OS-sel, akkor még kiválóan, zökkenőmentesen futott. Most meg éppenhogy nem idegel ki teljesen, annyira belassult. Okés, hogy kaptam pár új funkciót, cserébe jóval lassabb és akadozósabb lett a telefonom, mint amikor anno megvettem!
Szóval kitörölhetem a seggem azzal a pár új funkcióval, amit megkaptam, mert közben a telefon legalább 30%-ot lassult!

Szóval attól még, hogy egy ős régi iPhone is kapja azt a frissítést, amit mondjuk egy 11 pro is megfog kapni, az még nem azt jelenti, hogy minden újdonság elérhető lesz a régi iPhone-on is. Csak az, amire az adott hardver még képes. Cserébe viszont biztos, hogy lassabb lesz tőle... hurrá. Ez így nézve már mindjárt nem olyan nagy előny, mint iPhone user mondom!
Maximum 1-2 évig lehet menőzni azzal, hogy megkapja a frissítést, a többi már inkább csak szívást jelent.

(#822) kalanchoe válasza nozs23 (#809) üzenetére

kalanchoe
(tag)

Jo, persze, de en leginkabb az arazasra gondoltam, hogy ennyiert mar felsokategorias laptop is kaphato. :D teljesitmeny meg attol fugg mire, dokumentumok szerkesztesere, 20-30 lap megnyitva tartasara, esetleg videovagasra jobb a notebook ertelemszeruen.

(#823) Ijk válasza Dany007 (#821) üzenetére

Ijk
(nagyúr)

Az SE gyors ios12-vel is, akadasmentes. Azt meg nyilván nem várom el hogy face id-t tudja.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#824) nozs23 válasza Dany007 (#821) üzenetére

nozs23
(senior tag)

Ha azt akarod, hogy gyorsabb legyen a 6S-ed erdemes utana olvasni a 12-nek es felrakni.

"20-30 lap megnyitva tartasara, esetleg videovagasra jobb a notebook ertelemszeruen."

Egy Air nem. Tok mas felhasznalas. De nyers eroben ezek az iPhone-ok mar megszorongatnak egy Air szintu notit.

[ Szerkesztve ]

(#825) Viszlát válasza Dany007 (#821) üzenetére

Viszlát
(addikt)

Nekem 6S-em van és a 11.2 környékén leálltam a frissítésekkel

Pont a 12 hozta azt, hogy szinte megújult a teló, pikkpakk lett, majdnem jobb mint újkorában. Az enyémen fent van a legfrissebb, de semmi lassulást nem érzékelek.

Illetve még az lehet, hogy az akksid van már legatyásodva és ezért automatikusan lejjebb vette a teló a teljesítményt. Nézted már ezt az akkumulátor menüpontja alatt?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#826) Maxxy10 válasza Viszlát (#825) üzenetére

Maxxy10
(senior tag)

3utools pontosabban megmondja az aksi élet tartalmát százalékra plusz a töltési ciklus számát is.

(#827) Atomgeszi válasza Viszlát (#825) üzenetére

Atomgeszi
(veterán)

Nekem ez a táblázat tetszett a legjobban:

iOS12-n visszahozták a 10.3.3 sebességét. Meg szépen néz ki az a difference, hogy ja mennyivel gyorsabb lett a 12 a 11 meg a 11.4.1-hez képest, csak ez ott sántít, hogy elhitették, hogy igen, gyorsítjuk a régi készüléket, az eredeti 10.3.3 sebességére, és mindenki örült, hogy hú de császárok. Pedig csak visszaadták(már ahol sikerült) azt a sebességet, amivel eredetileg rendelkezett. :D

[ Szerkesztve ]

(#828) Rolie Polie válasza Dany007 (#821) üzenetére

Rolie Polie
(junior tag)

12.4 van rajta röccenés mentes itt.

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#829) Atomgeszi

Atomgeszi
(veterán)

:DDD

(#830) nozs23 válasza Atomgeszi (#827) üzenetére

nozs23
(senior tag)

Mondjuk a rendszer sebessege tulmutat az alkalmazasok megnyitasi sebesessegen. Megjegyzem meg ha csak azt is nezed a 12 a leggyorsabb. A 13-al meg jobb lesz a helyzet, megnyitasi ido a felere csokken, ahogy az alkalmazasok merete is.
Azert ez eleg nagy szo, persze nem egyszeru rajta frocsogni es gyulolkodni igy konnyen eltunik egy ilyen info, pedig igazan udito ez, mikor a konkurens rendszer evrol evre durvan rendszerigenyesebb.

(#831) Hallosz

Hallosz
(aktív tag)

Tetszik, igazából kézben tartva dől el, hogy beindul-e a kémia. :-)

Van pénz lóvéra!

(#832) ΞΔGLΞ válasza Atomgeszi (#827) üzenetére

ΞΔGLΞ
(nagyúr)

A táblázat alapján, ezek olyan hangyapöcsnyi eltérések, amit észre sem veszel. Van a családban 6s is, tudod te, sokszor gyorsabb, mint a legújabb droid flagship-ek bizonyos applikációknál, de egyébként is a mai napig egy frankón pörgős készülék. hasonló évjáratú droid készülékeket oda-vissza körberöhögi mindenben.

[ Szerkesztve ]

(#833) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#832) üzenetére

Ricardo
(félisten)

"hasonló évjáratú droid készülékeket oda-vissza körberöhögi mindenben."

Azért megnéznék egy kamera összehasonlítást egy i6S vs nexus 6P között ;)

(#834) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#833) üzenetére

ΞΔGLΞ
(nagyúr)

Nexus-om nincs, de nem hinném, hogy köröket verne rá, ha egyáltalán verne rá

(#835) delta1017 válasza ΞΔGLΞ (#832) üzenetére

delta1017
(tag)

Akkor te miért nem használsz 6s-t?

(#836) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#834) üzenetére

Ricardo
(félisten)

Nem írtam, hogy köröket ver rá. te írtad, hogy a hasonló évjáratú droidokat mindenben körberöhögi. csak egy példát írtam hogy kamerábana hasonló évjáratú nexust (illetve nexusokat, mert az 5x is az az évjárat) nem röhögi körbe.

(#837) Viszlát válasza Atomgeszi (#827) üzenetére

Viszlát
(addikt)

Értem a szándékod, de ez így butaság. Egy operációs rendszer optimalizálása minden csak nem alap a gúnyolódásra, sőt, nagyon is üdvözölendő, ha egy gyártó nem csak azzal van elfoglalva, hogy miként lehetne újabb bőrt lehúzni a vásárlókról. Emiatt lehetséges az, hogy az egyébként évenként frissülő mobilpiaci területen megelégedéssel tudok egy 4 éves készüléket is használni, és ha úgy döntök, hogy még várnék az új készülék megvásárlásával, azt is megtehetem kompromisszumok nélkül még legalább 2 évig, a legfrissebb operációs rendszerverziót használva, minden funkcióval amit a sokéves készülékem hardvere lehetővé tesz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#838) ΞΔGLΞ válasza delta1017 (#835) üzenetére

ΞΔGLΞ
(nagyúr)

Mert Apple készülékből XS max-om van (még egy darabig, amíg a pro max meg nem jön)? Nem értem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#839) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#836) üzenetére

ΞΔGLΞ
(nagyúr)

Mivel a sebességről volt szó, nyilván a mondat része is arra tért ki. Nem is volt említve a kamera.

(#840) 😃

😃
(friss újonc)

előrendeltem a telenornál zöld színben egy 11 pro-t,majd kiderűl mennyire fog beválni.Iphone 6-ot cserélek erre,biztos nem bánom meg.
Bár ez a notchos megoldás nagyon nem tetszik,olyan mintha a kijelzőböl hiányozna egy darab

[ Szerkesztve ]

(#841) ΞΔGLΞ válasza 😃 (#840) üzenetére

ΞΔGLΞ
(nagyúr)

Hamar meglehet szokni a "noccsot".

(#842) -secret- válasza 😃 (#840) üzenetére

-secret-
(Arcképgyáros)

Inkább vedd azt egy "toldásnak". Alap helyzetben elférnek a notch mellett az állapotsori ikonok. Egyedül játék közben volt zavaró számomra, máskor sosem.

[ Szerkesztve ]

Eladó iPhone SE 32GB Rose Gold -> bit.ly/31qI99a

(#843) Rinocerosz válasza Dany007 (#821) üzenetére

Rinocerosz
(aktív tag)

Sajnos androidnál ennél sokkal rosszabb a helyzet frissítések terén. Az apple amit lehet szerintem megold szoftveresen, de amit nyilván hardveres okok miatt nem tud azzal nincs mit tenni.
Itt androidnál ha van hardveres korlát ha nincs, akkor se kapod ugyan azt.

[ Szerkesztve ]

(#844) delta1017 válasza ΞΔGLΞ (#838) üzenetére

delta1017
(tag)

[6s is, tudod te, sokszor gyorsabb, mint a legújabb droid flagship-ek bizonyos applikációknál, de egyébként is a mai napig egy frankón pörgős készülék/I]

(#845) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#839) üzenetére

Ricardo
(félisten)

nekem a mindenben az is benne van ;)

(#846) Blizzardking válasza delta1017 (#835) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Rafinált kérdés, nem is értette... +1
A választ itt, itt és itt találod :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#847) nozs23 válasza delta1017 (#844) üzenetére

nozs23
(senior tag)

Nem értem, hogy a hozzászólásból mi indokolná, hogy neki is 6S-e legyen? Vagy direkt adod a hülyét? :)
Leírta, hogy mai napig jó a 6S. Az még nem azt jelenti, hogy az ő igényeit/felhasználását is mai napig kielégíti.

(#848) ΞΔGLΞ válasza nozs23 (#847) üzenetére

ΞΔGLΞ
(nagyúr)

Nagyon frankó válasz, kérdés. Kb ezt akartam írni. De az egyik kislanyomnak 6s van és tapasztalom, hogy mai napig gyors es kamerában is bőven megállja a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#849) delta1017 válasza nozs23 (#847) üzenetére

delta1017
(tag)

#846 köszi

Tisztában vagyok vele, hogy milyen telója van meg, hogy mire fog váltani.

Nem is akartam kötözködni.

Akartam volna hallani - látni az ő írásából, hogy miért nem a 6s-t használ.

Csak maga a kényszer és dobni kell a régit, mert van egy újabb.

(#850) ΞΔGLΞ válasza delta1017 (#849) üzenetére

ΞΔGLΞ
(nagyúr)

Ha ezt így kérdezed, akkor válaszoltam volna is rá.
Való igaz buzifon mániás váltogatos vagyok.
A face id számomra sokkal megbízhatóbb és gyorsabb, mint a touch.
Videó rendernel mert azt is szoktam csinálni nem is keveset, nagyon jól jön a durva cpu erő .
Oled kijelző
Jobb dac
Esim
A nagy tepsiket szeretem
Az egész Apple ökoszisztéma amivel a 6s már néha nehezen boldogul,de a gyorsaság nálam a lényeg.
4K 60fps amit azonnal kitudok lőni oled-re és rengeteg családi videó készül nálunk ezért is csak az 512 jön szoba, mert zabalja a tárhelyet.
És a többi hadd ne írjam tovább...hogy meg mennyi minden másra is be van kötve a rendszerbe a mobil ...is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.