Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) concrete86


concrete86
aktív tag

Van itt olyan, aki a MM-ben vette át az előrendelt telót? Üzletben nem veszik fel, ügyfélszolgálat nem segít, de a facebook 10 percenként dobja fel a hirdetést, hogy megérkeztek a telefonok.

(#1402) Ck. válasza smc (#1383) üzenetére


Ck.
addikt

Persze, csak ez így elég visszatetsző, hogy a dobozból kivéve nem tudod összekapcsolni a nem USB-C laptopoddal.
Legalább egy átalakító elfért volna a dobozban...

(#1403) Gomba


Gomba
senior tag

Délelőtti 11 pro töltés tapasztalatok saját töltőjével:

10:52 - 22%
11:27 - 72%
11:52 - 91%
12:26 - 100%

ez alapján az első 50%ra ígért fél óra kb meglehet.

Ép hardverben ép szoftver

(#1404) Blizzardking válasza FuRiONight (#1382) üzenetére


Blizzardking
őstag

Biztos bírná az, csak visszafogták a teljesítményt, hogy kibírja délután fél ötig az aksi. A világ leggyorsabb processzorát kellett visszafogni, ezt ne feledjük! Ezért csak ennyivel lassabb! :DDD
Ahogy olvasom, a kábeleken, töltőn azért még spórolnak rendesen, hogy meglegyen az áltimét alma-életérzés, ha már úgy néz ki mint a saját kínai másolatának a tajvani másolata.
Semmi baj, ne csüggedjünk, majd jön rá frissítés! Ebben ez a cég verhetetlen, a többiek a fasorban sincsenek hozzá!
Lassan tényleg csak az ára lesz az ami a régi apple-re emlékeztet...
Ja mégegy; nemsokára kikopnak a trollok, ne etessük őket, és akkor megkezdődhet az érdemi szakmai fórumozás:
- ehhez a cunfangdao vagy a lipangpaok töltő a jó szerintetek, és hol a legolcsóbb?
- tokot ki honnan? szerintetek ez megy a late night fury almond green hátlapomhoz?
- indítsd újra, ha nem működik cseréltesd ki
- várd meg a frissítést
A világ legviccesebb szociológusai ismét megnevettettek :C

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1405) ruarua válasza Roland861010 (#1376) üzenetére


ruarua
tag

XR-ről váltottam, amit anno egy XS-ről váltottam. Amoled kijelzőt sajnos nem szerette a szemem.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#1406) Roland861010 válasza ruarua (#1405) üzenetére


Roland861010
addikt

Tapasztalt?
Mennyivel jobb mint az XR főleg a kamera meg az akkumulátor érdekelne !?

(#1407) Thom! válasza Roland861010 (#1406) üzenetére


Thom!
veterán

A főkamera ugyanaz a modul. A kameraszoftver jobb. Nem az A13 chip miatt lő jobb fotókat.

Apple se hülye ha jobbat akarsz vedd meg újat.

(#1408) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

11 Pro videó beállításnál a 4k /60 FPS most is nagy hatékonyságú, mint XS esetében?

(#1409) ruarua válasza Roland861010 (#1406) üzenetére


ruarua
tag

XR-em 64gb volt. Nem fértem el rajta. Új XR és 11 között 128gb-nál nem volt valami nagy árkülönbség, ezért váltottam. Annyira még nem volt időm tesztelni, de érzésre jobban döcög mint egy XR. Fotózni se tudtam nagyon. Kipróbáltam este, szinte korom sötétben, és egy szép pacás kép lett belőle. Úgyhogy majd ki kell tapasztalnom mennyi a minimum fény ami kell neki.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#1410) Wapmester válasza Dzsuri89 (#1408) üzenetére


Wapmester
senior tag

az mit jelent , hogy nagy hatékonyságú? :D

(#1411) Roland861010 válasza Thom! (#1407) üzenetére


Roland861010
addikt

Ugyan az a modul a 11ben lévő mint az XR-ben ?

(#1412) Thom! válasza Roland861010 (#1411) üzenetére


Thom!
veterán

iPhone 7,8,X ugyanaz a modul van...

(#1413) Dzsuri89 válasza Wapmester (#1410) üzenetére


Dzsuri89
őstag


Tömöríti a rendszer a fájlt.

(#1414) aprokaroka87 válasza Dzsuri89 (#1413) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

gondolom hevc kódolást használ.

(#1415) Roland861010 válasza Thom! (#1412) üzenetére


Roland861010
addikt

Ekkora különbséget nem lehet szoftveresen elérni szerintem!

Szenzor mérete vagy a rekesz értéke tuti hogy nem ugyan az.

(#1416) ΞΔGLΞ válasza ForRedGlory (#1399) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Használom mind a kettőt. Note 10+ és az ájfont, csak azt nem értem, miért ezekkel tesztelik.
Ki a tkmet érdekli ezek a játékok? Ha meg betöltötte, azzal a "brutális" fél másodperc elmaradással utána már tökmindegy.
De a lényeg. Hasonlítsák már egyszer össze néhány banki alkalmazással, vagy iMovie szintű videorendereléssel, mert mire a note-tal belépek, addigra az ájfonon már végbe ment az utalás is. Előbbit meg sosem használnám banki funkciókra, még akkor sem, ha gyorsabb lenne, de hát ráadásul még lassú is.

[ Szerkesztve ]

(#1417) R a y válasza ΞΔGLΞ (#1416) üzenetére


R a y
senior tag

Banki alkalmazás mint benchmark?
Milyen banki alkamazást használsz ami jobban fut egy iphone 11en mint flagship androidon?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#1418) Thom! válasza Roland861010 (#1415) üzenetére


Thom!
veterán

Erre csak annyit mondok gcam!

(#1419) ΞΔGLΞ válasza R a y (#1417) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Te most tényleg olyat akarsz adni a számba, amit nem írtam le?
Nem írtam azt, hogy az benchmark, csak azt, hogy amiket én használok naponta az mind gyorsabb, de az kb az összes ezekkel való tesztelésére igaz lenne, hogy az mitől benchmark és miért is mérvadó...
Ami nyomna a latba, az egy videórender.

[ Szerkesztve ]

(#1420) R a y válasza Thom! (#1418) üzenetére


R a y
senior tag

Igy van, a szoftver sokat számít. Ezek nem hardveres dolgok.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#1422) ForRedGlory válasza concrete86 (#1401) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nekem sem szóltak. Elkönyveltem annak, hogy elfogyott és későn rendeltem elő.

(#1423) ΞΔGLΞ válasza Roland861010 (#1421) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na, erről "zagyváltam", az igazi benchmark egy videórender, ahol az ájfonok egyszerűen legyaláznak mindent sok éve már. Attól, hogy egy játék, vagy app etc... 0.3 sec alatt előbb töltődik be, lényegében csak akkor látod, ha ott van mellette egy másik, de az "igazi" cpu nyers erő ekkor jön ki. Viszont, amit eddig jó pár helyen láttam tesztekben, (egyelőre) semmivel nem gyorsabb az xs max-nál az új pro, csak épphogy... :U

[ Szerkesztve ]

(#1424) Wapmester válasza Roland861010 (#1421) üzenetére


Wapmester
senior tag

ez egy retek :D minden csak nem rendes, várd meg a teszteket

(#1425) icecave válasza ΞΔGLΞ (#1423) üzenetére


icecave
nagyúr

"az igazi benchmark egy videórender"

Kinek? Az életben nem rendereltem egy darab videót sem semmilyen mobilon. Ha azokat a dolgokat, amiket meg tényleg használok, kb. ugyanannyi idő alatt nyitják meg, vagy épp ugyanolyan jól futtatják, akkor nem a videórender alapján fogok dönteni, mert kb. az én szempontomból meg az nem mérvadó.

(#1426) ΞΔGLΞ válasza icecave (#1425) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tökmindegy, hogy kinek, a benchmark lényege a cpu erő, egyébként, kb ugyanazt írtad le, amit én. A francot sem érdekli ezek az youtube féle benchmark alkalmazásokkal való tesztelgetések...Mindig az a mérvadó, hogy amit Te/én/Mi használunk az stabil és gyors legyen. De én nem egyszer csináltam már tengerparton koktélt szürcsölgetve kicseszett frankó videót az ájfonon a családról, mert oda lapost nem viszek.

[ Szerkesztve ]

(#1427) aprokaroka87 válasza icecave (#1425) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A videó render inkább alkalmas arra hogy összemérd a telefonod teljesitményét.

De igaz ez bármire aminél az elvégzendő feladat kevesebb idővel jár.

Az hogy te vagy én nem nem használunk ilyeneket, más igen.
Ha meg valamivel végez 2 percel hamarabb mint a másik akkor ez van.

(#1428) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Mi8,PocophoneF1 8GB = nem elég, fos RAM management, de persze lehet hypeolni, de ettől ez van. Appok bezáródnak, sokszor reload volt.

4GB RAM = De hallottam a Multitaskról, csak éppen iOS sokkal több appot tud memóriában tartani. Megjegyzem az iOS13-al csökkennek az app méretek is. Az ígéret 50% csökkenés, kvázi mégtöbb app fér el a memóriában.

Párom 32GB-os tabletre rommá van pakolva játékkal, ugyanazok nem férnek el androidos társán. Lehet hitetlenkedni, mert kezdem pont lefosni ki mit valaszol.

Azért azt csak látja az ember, ha már volt iPhone XR-em, hogy ugyanazokkal az appokkal használva a telefont, összehasonlítva egy Mi8-al, vagy akár a PocoPhoneal, hogy melyik mennyit tartott a memóriában. Mind a kettőt használtam, ugyanúgy, ugyanazokkal az appokkal , és hiába a 8GB RAM. A Xiaomi sajnos szar RAM managementtel dolgozik.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1429) Atomgeszi válasza ΞΔGLΞ (#1423) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mondjuk nem tudom, hogy mi akasztja meg ennyire ezeket, miközben [link] és itt [link] nem ez látható.

Pedig elvileg az iMovie, ami Apple fejlesztés(csúnya is lenne, ha nem a saját eszközükön futna a legjobban), nem? Kinemaster meg egy 3rd party app.

(nem szoktam renderelni sűrűn, amit meg igen, az Kinemasterrel is gyors Mi9-en) De tény, hogy nem próbáltam másikakat. Szóval fene tudja.

Valakinek ez fontos, valakinek meg az instagram. :D

(#1430) concrete86 válasza ForRedGlory (#1422) üzenetére


concrete86
aktív tag

Nagynehezen felvették a telefont.
westend: volt, mindet elvitték, de az előrendelt készülékek várnak a gazdájukra.
duna plaza: még 1 db új iphone sem érkezett hozzájuk... Van tanulság.

Én csak azèrt a másodikba rendeltem elő, mert ott sokkal kevesebbet kell várni a soromra. Ennyit erről. Ma lett volna lehetőségem 390-ért megvenni, telefonomat 170-ért beszámîtotta volna, de nem akarok egy 30 havi ingyen hitellehetőséget kihagyni.

(#1431) aprokaroka87 válasza Atomgeszi (#1429) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Vajon a kinemaster mennyi cpu magot használ?:)

Mert az is számít.

(#1432) Atomgeszi válasza aprokaroka87 (#1431) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem tudom :) Nem szoktam renderelni. Mondjuk az is gyanús, hogy tiltva vannak a kommentek. Azért linkeltem ide be, hátha tud valaki erre valami magyarázatot adni, hogy hogy működik ez

(#1433) Wapmester válasza eladogeppc (#1428) üzenetére


Wapmester
senior tag

a nem elég ram és a nem jól optimizált ram menedzsment között hatalmas különbség van,viszont nem xiaomi-val kellene összehasonlítani , nem épp egy ligában vannak és pusztán miatta nem bizonyítottad, hogy nem kell a több ram ezekbe az eszközökbe :D ram-ból mindig minél több kell ,ez iphone-ra is és mindenre igaz, attól, hogy kisebbek lettek az appok az apple tárhely spórolása miatt a ram-ból esznek rendesen multitasking-nál, ez látszik is mikor összemérik a videókban, minden harmadik negyedik app-ot zárja, a weboldalak szintén nem visszafelé zsugorodnak , a fiatalok insta ,facebook stb közösségi oldalai rendesen kérnek helyet a multitasking-ban, így meg tudom érteni azokat, akik 6 giga ram-ot vártak a pro verzióba, mert ebben az esetben a több mindig jobb mint a kevesebb. Szerintem nem hitetlenkedésről van szó, csak hiteltelenségről , ami részedről jön főleg ilyen kijelentésekkel , hogy kezded ... ki mit válaszol :D

(#1434) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Magyarosi aszonta 6 gb ram van a proban. Akkor most mennyi? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#1435) Tiger. válasza Amiens (#34) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez nem jó, a maxban 3900 valamennyi van.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1436) FuRiONight válasza Tiger. (#1435) üzenetére


FuRiONight
őstag

3969mah pontosan, de 4000mah a hivatalos.

[ Szerkesztve ]

(#1437) Szellem. válasza FuRiONight (#1436) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A 11 Pro Max-ban 3969 mAh az akku? És mennyi most a memória?

(#1438) Tiger. válasza Szellem. (#1437) üzenetére


Tiger.
nagyúr

4gb.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1439) FuRiONight válasza Szellem. (#1437) üzenetére


FuRiONight
őstag

Igen a Pro Max kapacitása 3969mah ès 4gb ram van (csak) benne.

Azert lett volna hàtrány a 6gb ram, akármilyen os-ről legyen szó.

[ Szerkesztve ]

(#1440) Szellem. válasza FuRiONight (#1439) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszönöm szépen! :R
Az az akksi akkor fasza lesz nekem. :) A memória nem érdekel, mert ez ios, csak nem tudtam, hogy 6 vagy 4, mert a Magyarósi művészúr 6GB-t említett!!!

[ Szerkesztve ]

(#1441) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Van itt olyan akinek már van pro maxa? Kiváncsi lennék milyen a hangja, és, hogy birja.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1442) Szellem. válasza FuRiONight (#1439) üzenetére


Szellem.
nagyúr

És mennyi a 11 Pro akksija?

(#1443) beaglepuppy válasza Tiger. (#1441) üzenetére


beaglepuppy
tag

Én pro max tulajdonos vagyok. Szépen szól, amennyire egy telefontól elvárható. Huuuh de wow érzést azért nem vált ki belőlem.
Nagyon jól bírja a kiképzést az aksi. Reggel 7-kor vettem le a töltőről, most 48%-on vagyok. Telefonáltam, neteztem, képeket készítettem és nyomkodtam rendesen ahogy egy új telefont szokás. Az X-esemet ilyenkor már tölteni kellett, sőt hamarabb is.

(#1444) Tiger. válasza Szellem. (#1442) üzenetére


Tiger.
nagyúr

3046
beaglepuppy x-hez képest milyen a hangja? Mert az xs-nek elég rendben van,

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1445) ForRedGlory válasza concrete86 (#1430) üzenetére


ForRedGlory
félisten

"duna plaza: még 1 db új iphone sem érkezett hozzájuk... Van tanulság."

Hát ez lol, mert én (is) a Duna Plazaba kértem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1446) beaglepuppy válasza Tiger. (#1444) üzenetére


beaglepuppy
tag

A X-hez képest javult, érezhetően. Tényleg nagyon szépen szól. Filmet nézni nem szoktam telefonon, de sok YouTube videót nézek és maximálisan elégedett vagyok. Én a x után azt mondom, nekem ez lett a tökéletes telefon. A X-et is szerettem de ezzel a készülékkel barátságot kötöttünk. :)

(#1447) Tiger. válasza beaglepuppy (#1446) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Milyen makrózni vele?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1448) Gomba


Gomba
senior tag

saját képek (gondolom a photo host oldal ront a minőségen de ettől látszik a lényeg)

iPhone x:

iPhone 11 Pro:

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#1449) nozs23 válasza ΞΔGLΞ (#1426) üzenetére


nozs23
addikt

Tökmindegy, hogy kinek, a benchmark lényege a cpu erő

A legtöbb android fannak borzasztóan nehezére esik lenyelni, hogy az adott készülékük CPU-ban mérföldekre van az új (vagy az előző genereciós) iPhone-tól.
Ezért jönnek a videó tesztekkel, amiben egy milliszekundumal hamarabb megnyílnak az appok a droidon. Pedig ennek semmi köze a nyers erőhöz. Az iPhone-ok sebessége kiütközik a képek/videók mentése/szerkesztésekor. És minden egyéb nyerserőt igénylő feladat/alkalmazás futtatásakor.

(#1450) Gomba válasza nozs23 (#1449) üzenetére


Gomba
senior tag

Egyébként ha a kamera nem számítana nekem még tökéletes lenne az iPhone x is. Azzal sem volt performancia gond

Ép hardverben ép szoftver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.