Hirdetés

2019. október 21., hétfő

Gyorskeresés

(#701) Maxxy10 válasza Xeon7 (#697) üzenetére

Maxxy10
(senior tag)

Teszt függő lesz.
Nem tetszik a hátulja a Pro-nak de nem is fogom nézegetni..
Az első tesztek után döntök majd, ha lesz akkor viszont biztosan a Pro.

(#702) Juhaszatti válasza nikkike05 (#695) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Nem valószínű hogy más márkánál tudsz hasonló ökoszisztémát kiépíteni, de igazából nem is szükséges egyetlen márkára támaszkodni. Az androidos eszközök, legyen az telefon vagy tablet (talán a TV is, de ezzel nincs tapasztalatom), gyártótól függetlenül elég jól kommunikálnak egymással. A Windowsal annyira biztosan nem, mint mondjuk az iPhone a Macbookkal, de azért itt is vannak előrelépések.
Például a napokban vettem észre, hogy mikor jobb egérgombbal kattintottam egy linkre a gépemen, a lehetőségek között kiadta hogy "link küldése: és itt volt a Samsung telefonom neve". Pedig semmivel sem volt összekötve az Asus laptopom meg a telefon, csupán egy wifin lógtak.

A legtöbb munkára valószínűleg jobban használható egy ilyen Apple ökoszisztéma, persze ez függ a munka jellegétől is. Bizonyos esetekben a Samsung Dex módja, vagy a Huawei hasonló megoldása akár ki is tud váltani egy gyengébb notebookot. De komolyabb munkára kellhet a Macbook, vagy egy hasonló üzleti laptop/PC.

Szerintem érdemes felmérni az igényeid, mit mire használsz, mit mennyire használsz ki, és ehhez igazítani hogy belefér-e a váltás, vagy kénytelen vagy maradni az Apple ökoszisztémában.

(#703) Zanik válasza doooo (#690) üzenetére

Zanik
(addikt)

Szerintem a Pro kameraelrendezésének 2 fő oka van:
1) Igyekeztek a három kamerát egy közös középpont köré, egymáshoz minél közelebb elhelyezni, hogy minél kisebb pozícióbeli eltérés legyen a perspektíváik között, és így a kamerák közötti váltás és a közös szoftveres képfeldolgozás minél simább legyen.
2) A kamerák mindig is a telefon sarkában voltak az iPhone-oknál, valamint a hardverkomponensek belső elrendezése is úgy fejlődött az évek során, hogy közepén az akkumulátornak minél nagyobb hely maradjon. Ezt az elrendezést nem szívesen rúgja fel az Apple, kb. nulláról kéne egy új belső struktúrát kitalálniuk. Ezért nem teszik a hátlap közepére a kameraszigetet.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#704) Rolie Polie válasza LosBlancosrm (#520) üzenetére

Rolie Polie
(junior tag)

és őket sem ;]

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#705) zoleeno1 válasza Zanik (#703) üzenetére

zoleeno1
(addikt)

Szerintem meg azért, mert így is sokan mondják, hogy a huawei-től nyúlták. Ha középre teszik, az még nagyobb öngól lenne... Azt az "óriási" akkut amit bele raknak akkor is el tudnák helyezni, ha a telo fele kamera lenne... :U

Huawei Mate 10 Pro BLA-L09 Mocha Brown; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#706) Rinocerosz válasza Juhaszatti (#702) üzenetére

Rinocerosz
(aktív tag)

Igen az működik, de nekem csak a edg böngészőbe hajlandó megnyitni + össze kell kapcsolnom a windowst a telefonnal. Viszont most, hogy írtad ki fogom már próbálni.

Mac-en ha kimásolsz egy szöveget telefonnal akkor azt be is tudod illeszteni a gépen?

(#707) nozs23 válasza zoleeno1 (#705) üzenetére

nozs23
(senior tag)

Soha nem volt meg kozepen a kamerajuk. Nem is lesz. Ennek semmi koze a Huaweihez. Ergonomikus szempontbol elonyosebb a sarokban.

(#708) Juhaszatti válasza zoleeno1 (#705) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

De miért tették volna középre? Eddig az összes iPhoneon a szélen volt.

(#709) concrete86

concrete86
(tag)

Ez? [kép]

(#710) Zanik válasza zoleeno1 (#705) üzenetére

Zanik
(addikt)

Ha nekem nem hiszel: [link]
Teljesen újra kéne gondolniuk az elrendezést. Az XS továbbfejlesztéseként ezt nem fogják meglépni.

Talán jövőre tényleg jön egy új dizájn irányvonal, ahol akár a belső struktúra átvariálása is belefér, bár nem sok esélyt látok rá. Azért az jó lenne ha legalább a külső tekintetében kicsit felráznák az állóvizet, mert már tényleg nagyon unalmas a mostani forma. Esetleg az iPad Pro-k formavilágát érdemes volna adaptálni valahogy. :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#711) ΞΔGLΞ válasza zoleeno1 (#705) üzenetére

ΞΔGLΞ
(nagyúr)

A kamera az tökmindegy kitől, vagy hogyan, rondább már is nem lehetne. De a kikerült képek alapján a pixel 4-nél ez a kamera megoldás még rondább lesz.
Az aksi témához. Nézzél már meg egy XS (MAX) szétszedő videót, aztán majd jelezd, hogy hova raknád a szinte fullosan megpakolt házban a nagyobb akkut. Biztosan meglehetne oldani, csak nem ebben a házban, amit a pro is kapott, mert ez inkább XS (max) pont2.
Nem olyan rég írtam, hogy a note 10+ szinte játéknak tűnik a súlya miatt egy XS MAX mellett, néha olyan érzésem van, hogy erősebb nyomásra össze tudnám roppantani a telefont. Valahogy egy max mellett (még mindig) nem tűnik nekem minőséginek a note 10+.
Dizájnra viszont a legszebb készülék manapság.

[ Szerkesztve ]

(#712) laci_csk

laci_csk
(senior tag)

szerintem a legocsmanyabb ifon amit eddig gyartottak

Xperia XZ3

(#713) laci_csk

laci_csk
(senior tag)

!

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#714) ΞΔGLΞ válasza Zanik (#710) üzenetére

ΞΔGLΞ
(nagyúr)

Egy új iPhone dizájn nagyon kell már, viszont ha a 11 incredible new design Tim Cook szerint, akkor azt majd szavakba sem tudja majd "önteni". :DDD

(#715) zoleeno1 válasza Juhaszatti (#708) üzenetére

zoleeno1
(addikt)

Csak mert így borzasztóan néz ki, nagyon sok ember szerint :)

(#710) Zanik: Én elhiszem, meg látom. De, ha az összes többi gyártó meg tudja/tudta oldani, hogy középen legyen a kamerasziget, sokkal nagyobb akksival, pont nekik ne menne? Értem én, hogy mindig is a szélen volt náluk, de tegye fel a kezét, aki szerint ez a mostani jól néz ki... :D Eltekintve az elvakult fanoktól, mert nekik úgyis minden álomszép, csak alma legyen rajta :)

Huawei Mate 10 Pro BLA-L09 Mocha Brown; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#716) kalimist válasza Zanik (#710) üzenetére

kalimist
(tag)

A Pro-ban változott a belső, sokat csökkent az alaplap mérete ami eddig is marha kicsi volt. Ugyanakkora méretű házban a kapacitás 2,658 mAh-ról 3,190 mAh-ra nőtt XS/11 Pro viszonylatban.

(#717) Juhaszatti válasza zoleeno1 (#715) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Ez a mostani valóban borzalmas, de nem azért mert a szélén van. Ez sajnos középen is ocsmány lenne. Persze ez szubjektív, de én így látom.

(#718) smc válasza zoleeno1 (#715) üzenetére

Nincs iphone-om, soha nem is volt, de szerintem semmi baj a kinézetével. Nem tudom miért nem lehet túllépni már ezen. Impozáns a kamera sziget, messziről mutatja hogy van mögötte technika és nem csak bazári mint egyes telefonoknál.

i53570-2x4GB-GTX1050TIWF2OC4|MSSURBOOK|IPP12.9|MIMIX2

(#719) Predatorr válasza wesder (#661) üzenetére

Predatorr
(tag)

1db. Közvéleménykutató cég. Ha a medián bérre gondolsz, még az is felfelé csal.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#720) eladogeppc

eladogeppc
(veterán)

Azt kezdem látni, hogy ha már az iPhone 11 árába nem tudtok belekötni, akkor jön a kinézet, meg különben is nem adnak hozzá ezt meg azt, ááááááh. Nevetséges ez már emberek.
Én sem vagyok milliomos, de ha lenne rá pénzem, biztos a PRO-t venném meg.
309eFt-ot nekem meg fog érni a 2 kamerás kütyü. P30 PRO nyitó ára 350eFt körül mozgott rendes hivatalos boltban. Akkor meg mire ez a felhajtás.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#721) ΞΔGLΞ válasza eladogeppc (#720) üzenetére

ΞΔGLΞ
(nagyúr)

P30 PRO nyitó ára 350eFt körül mozgott rendes hivatalos boltban. Akkor meg mire ez a felhajtás.

Igen és a kettő közt a különbség, hogy a huawei, kb az egyik legrosszabb befektetés, ha egyszer el is akarod majd adni, mindig is az volt, manapság meg, kb idiótaság újonnan ilyen telefont venni. Fél év sem kell és esik minimum 100 ezret az ára újonnan...

[ Szerkesztve ]

(#722) nikkike05

nikkike05
(lelkes újonc)

Köszönöm a válaszokat :B

Magántanár vagyok, iPaden tanítok, óra közben lökdösöm Macről ide-oda AirDrop-on a fájlokat, hangokat, videókat, teszteket, kitöltés után vissza nekem, leellenőrzöm, stb.

(#723) janeszgol válasza smc (#718) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Nekem sem rontja a szépérzékem. Furcsának találom, de nem rondának. 2:46-tól: [link]

[ Szerkesztve ]

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban. / Intel is dead. nVidia targeted - AMD

(#724) ΞΔGLΞ válasza nikkike05 (#722) üzenetére

ΞΔGLΞ
(nagyúr)

Így meg aztán főleg maradj Apple vonalon.

(#725) ΞΔGLΞ válasza janeszgol (#723) üzenetére

ΞΔGLΞ
(nagyúr)

(#727) Viszlát válasza nikkike05 (#695) üzenetére

Viszlát
(addikt)

Millió dolláros kérdés... Sajnos vagy nem, ha ökoszisztémáról van szó, akkor egyszerűen nincs versenytárs. Én is áldom az eszem, hogy 2013-ban a csúcs MBP-t vettem, ez még kiszolgál jónéhány évig és akkor megúsztam millió alatt, a mostani kiadásból le sem merem írni mennyibe kerül egy hasonló...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#728) sohajda90

sohajda90
(csendes tag)

Amúgy New York-ban nem 0% az ÁFA iPhone-on, tavasszal business visiten vettem egy ismerősömnek XR-t hivatalos Apple Store-ban, azt hiszem kb. 11% volt rajta VAT, talán ezt ki lehet cselezni ha online rendeled más államból, de erre tapasztalatból nem tudok ráerősíteni. Egyébként akkor Forintra átszámolva azt hiszem 221e-re jött ki az XR, itthon a Telekom azt hiszem 310-ért adta volna oda neki előfizetéssel. Viszont most volt itthon iStyle-ban szervízen és simán elfogadják az USA-ban vásárolt számlát és ingyen javították ami dícséretes. Az egyedüli probléma most az lesz hogy mivel ezt már a gyorstöltővel adják ezért ha abból akarsz itthon venni egy EU-s töltőfejet gyárit azt is biztos jó drágán fogják utánad dobni, szerintem tuti 15k-z elkérnek érte alsóhangon...

Egyébként USA-ban iPhone-t a többség szolgáltatótól vesz, ott havi fix $99 dollárért elhozhatod bármelyik aktuális csúcsmodellt, az, hogy a többség az iPhone-t választja ott meg sima patriarchizmus, mint anno amikor még amcsi volt a Motorola azok is nagyon pörögtek. Egyébként ha az idén még sikerül kiküldetnem magam céges pénzen én is vennék egy 11 Pro-Maxot, ott tök jó áron beveszik az X-et, azt hiszem a 64GB-os modellért (ami nekem bőven elég, az X is annyi és még vagy 20 GB szabadon van másfél év használat után), ideadnák $600-700 kártyafüggetlenül, ami szerintem baráti ár érte.

Amúgy szubjektív vélemény nekem tetszik a design, mármint a hátlap-é, az előlap 2 éve ugyanolyan. Kicsit amorf, de én ebben is meg tudom látni a szépséget, egyébként amikor az X designja ki-leakelt 2 éve, akkor meg a vízszintes kamera elrendezésre fújolt mindenki, most meg azt sírják vissza...amúgy fél év múlva úgyis az Androidos telefonok 60%-a is így fog kinézni úgyhogy nyugi :D Egyébként ez a matt-nak kinézű finish a midnight green színnel nekem nagyon bejön, ez a zöld árnyalat már a Galaxy S10+-nál is tetszett...

(#729) FuRiONight

FuRiONight
(őstag)

Ide is leirom kicsit kiegèszítve:
Tavasszal S9+-om volt mèg, igazàból megvoltam elègedve a kèszülèkkel, de mègis eladtam(Előtte is csak Samsung telefonjaim voltak nagyrèszt). Hosszas teszt ès forumozàs utàn vègül P30Pro-t vàlasztottam, majd ugye jött a huawei botràny ès visszavittem ès elhoztam egy S10+ helyette. P30Pro a Samsung utàn bejött, bàr a kamera szàmomra nem hozta azt a szintet, a videó rèsze meg meh. S10+ pedig nem tudtam megszokni, zavarta a szemem a dubla kamera kivàgàs ès az elhelyezèse. 1hónap utàn pàrom S9+-t vàltottam le vele. Én addig a nèha falhovàgni való A7 2018-al elleszek ès kivàrom az őszi megjelenèsű telefonokat.

Igazàból 3 kèszülèk volt az amire vàrtam, de kb. egyik sem lett/lesz az igazi: iPhone 11 Pro Max - Mate 30 Pro - Pixel 4 XL.

iPhone: usb-c hiànya, ram mèret (most is kèrdèses, hogy 4 vagy 6), nincs visszafele töltès, csak egy XS upgrade
Mate 30 Pro: Google szolgàltatàsok nèlkül.. hàt elèg necces (főleg kèsőbb az eladàsa sem lesz egyszerű)
Pixel 4 XL: ugye eddig az egyik legjobb fotós mobil volt (ès a többi pixel elönyök: tiszta android, frissitèsek ès minden újdonsàgot elsőkènt kap meg) remènykedtem, hogy 3 lencsèvel tènyleg a mobilfotózàs kiràlya lesz, de...ez a hatalmas kàva felül, ez a semmilyen kamera desing, 2 kamera ès ràadàsul nincs ultrawide, csak 4k@30FPS videofelvètel.. ràadàsul iphone àrban.

Most akàrhogyis nèzem, mèg igy is az iPhone 11 Pro hozza a legtöbbet. Szinte minden megvan benne, ami a többiben (ami nem azt fent leirtam). Legjobban azt sajnàlom, hogy az alap modell nem 128Gb tàrhellyel jött ki, mert 64Gb ilyen àrban elèg karcsú.
Samsung kiesik, ami tetszene az a Note 10+, de az mindennapi hasznàlatban, zsebben hordva szàmomra màr túl nagy a lite verzióra pedig nincs igènyem.

[ Szerkesztve ]

(#730) viera válasza FuRiONight (#729) üzenetére

viera
(őstag)

+1
Én is ezekben gondolkodom (kivéve M30)de még nem döntöttem el mi legyen.Note10 mérete teljesen jó volt de az akkuval nem voltam elégedett és vissza küldtem. :( Note10+ már nekem is nagy lenne,az i11 Pro teljesen jó méret.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#731) 42 válasza sohajda90 (#728) üzenetére

42
(senior tag)

Inkább patriotizmusból veszik. A patriarchizmus egészen mást jelent.

Viszlát, és kösz a halakat!

(#732) PreikeStoleN válasza 42 (#731) üzenetére

PreikeStoleN
(addikt)

+1

RAMONES '74 ___ *Johnny*Joey*Dee Dee*Tommy*

(#733) FuRiONight válasza viera (#730) üzenetére

FuRiONight
(őstag)

Vègül csak eljutottam ès megnèztem a Note 10/10+-t a veszprèmi Telekom boltban. A sima 10 mèrete nagyon jó, kàr, hogy tudàsilag az S10+ szintet sem hozza. A 10+ nekem nagy, tudom, biztos vagyok benne, hogy előbb utóbb leejtenèm (sokszor 1 kèzzel hasznàlom a telefonokat, akàrmilyen nagy is). Persze kötnèk rà biztosítàst, de nah.

A 11 Pro mèretileg nagyon rendben van, kènyelmes hasznàlni. Az üzemideje is jó lehet, mivel a tavalyi XS Max aksijàtól is nagyobbat kapott (mèg ha minimàlisan is). Az A13 Bionic-al szvsz 6-7 óra SoT meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#734) Maxxy10 válasza FuRiONight (#729) üzenetére

Maxxy10
(senior tag)

Az USB-C hiányát megértem.
De a visszafelé töltés miért fontos?

(#735) Imi1981

Imi1981
(addikt)

Mennyit tudtok rugózni a kamera elrendezésen :U. Komolyan nem mindegy hogy van a kamera a telefon hátulján? Telefon hátulját nézegetitek? Ráadásul úgyis tok lesz rajta akkor meg megjobban nem számít hogy néz ki (bár szerintem amúgy se).
Nem vagyok iPhone fan és még sose használtam de igazából érdekelne milyen. Persze úgyse veszek mert rohadt drága de szerintem jó és minőségi telók. A rendszert szokni kéne az biztos de lehet tetszene.

(#736) nikkike05 válasza Viszlát (#727) üzenetére

nikkike05
(lelkes újonc)

Az az igazság, hogy még az ős almaellenes ismerőseim sem tudnak erre választ adni. Azt látom, hogy egy-egy márkából az elemek egyenként feleannyiba kerülnek, de hogy ez hogy működik egészként, arról igazából nincs tapasztalat.

(#737) FuRiONight válasza Maxxy10 (#734) üzenetére

FuRiONight
(őstag)

Airpods, watch töltèsère. Ha lemerülne, akkor csak felraknàm tölteni a telefonra.

Az a kamera elrendèzés furcsa. De az Apple mindig olyan desing-t vàlaszt, ami megkülönböztethetővè teszi őket a többi gyàrtótól.
De az biztos, hogy megint a legjobbak között lesz 11-es szèria a fotózàs/videózàs terèn.

(#738) Plag válasza FuRiONight (#726) üzenetére

Plag
(veterán)

A 11 Pro és a 11 Pro Max esetében örvendetes a 6GB Ram! Az akkuméretek is kezdenek alakulni. Így, szerintem egész jó eredmények jöhetnek ki üzemidőben!

(#739) Plag válasza Maxxy10 (#734) üzenetére

Plag
(veterán)

Ezeknél a kicsi akkuknál a visszatöltést csak parasztvakításnak tartom. Ha lenne egy 6000-8000 mAh-s akksi a telefonban és arról menne visszatöltés akkor okés,de így nem.

(#740) PreikeStoleN válasza Imi1981 (#735) üzenetére

PreikeStoleN
(addikt)

+1

RAMONES '74 ___ *Johnny*Joey*Dee Dee*Tommy*

(#741) FuRiONight válasza Plag (#739) üzenetére

FuRiONight
(őstag)

Az óràknak 300-400mah az àtlag akkukapacitàsa. Ha csak csak 20-30%-ot tudna belepumpàlni, amig az ember haza nem èr, az pont tökèletes lenne.

(#742) Plag válasza FuRiONight (#741) üzenetére

Plag
(veterán)

Ebben igazad van! De! Egy másik telefon töltésére, mint ahogy a Huawei meg a Samsung promózza arra szerintem kevés és értelmetlen. Én nem adnék át a dzsedájból. .:)

(#743) FuRiONight válasza Plag (#742) üzenetére

FuRiONight
(őstag)

A szokàsos promók(jót nevetek rajtuk). Megnèzem, hogy ki hasznàlja tènylegesen arra, hogy valaki màs telefonjàt töltse, kemèny 5W-al. Bàr biztos vagyok benne, hogy vannak ilyen elvetemültek. :C

(#744) viera válasza FuRiONight (#743) üzenetére

viera
(őstag)

S10+ -ban egyszer sem használtam. :DD

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#745) janeszgol válasza FuRiONight (#729) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Azt az A7 2018at nálam lehet leadni. :)

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban. / Intel is dead. nVidia targeted - AMD

(#746) Maxxy10 válasza FuRiONight (#737) üzenetére

Maxxy10
(senior tag)

Az airpods számomra ilyen semmilyen termék( nem fogom részletezni nem akarok vitát :R ). Ha már Bluetooth, akkor legyen minimum aktív zajszűrős. Minden mása meg jó a gyári madzagos.

Ha valaki( és ezt most általánosan mondom, nem személyeskedès) amiatt nem veszi meg a Pro-t mert nincs rajta visszafelé töltés akkor neki eleve nem egy iPhone-on kellet volna gondolkodnia.

(#747) FuRiONight válasza Maxxy10 (#746) üzenetére

FuRiONight
(őstag)

Nem azt mondtam, hogy a visszefele töltès miatt nem veszem meg, csak jó lett volna ha belerakjàk. Volt is róla róla pletyka illetve hogy lehet usb-c aljazatot kap lighting helyett. Nem èszfeszejtő dolgok ezek, csak tènyleg jó lett volna, ha ezeket belekerülnek. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#748) janeszgol válasza Imi1981 (#735) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Azért csak elvonja a kamera kialakítás a tekintetet az alma logoról. Szerintem ez óriási tervezési hiba.

...

(#749) concrete86

concrete86
(tag)

Mivel látom, hogy jófejek és segítőkészek vagytok (én meg béna), tudnátok valami aliexpress-csodát linkelni az újabb iphone-ok autós gyorstöltésére? Ha jól vettem ki, akkor olyan szivartöltőt kell keresnem, aminek type-c a kimenete. Amit vettem, annak sima USB a kimenete és pont arra jó, hogy nem esik a %.. Az sem baj, ha adnak hozzá kábelt! Ezerkösz!

(#750) emre33

emre33
(addikt)

Csak 4GB ram van...

Samsung S10+ 512GB ceramic black

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.