Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Ricardo válasza w333 (#1044) üzenetére


Ricardo
félisten

"Én csak azt sajnálom hogy az XS nem kapja meg a kamera éjszakai módot, pedig ez csak szoftverrs újítás, na ez a hozzáállás nem tetszik "

Van valahol infó ennek az okárol? Biztos, csak szoftveres az újítás? Azért kérdezem, Mert az Apple fő fegyvere az, hogy sokáig támogatja a készülékeket. Természetesen ha valamire nem képes a régebbi készülék (fizikai korlát) akkor azt a funkciót nem kapja meg a frisítéssel, de ha elviekben tudná, akkor meg kellene kapnia.

(#1052) marcarc válasza concrete86 (#1027) üzenetére


marcarc
senior tag

Ez valóban jó ajánlat!

(#1053) eladogeppc válasza Blizzardking (#998) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én nem látom miért csak repedezik az iTojás, amikor nyers erőben itt egy Raptor tört ki korábban a tojásból, míg Huawei-ék krokodilja nem fog tudni elmenekülni a Raptor elől.
Csak halkan megjegyzem, hogy egy A10X-el működő AppleTV 4K brutális teljesítményt ad ma is.
Az 5G-t pont leszarom, mert még Budapesten is csak kevés helyen mérem a max közeli értéket......se. Egészen konkrétan autópályák mellet is ugyan van 4G kiírva, de a valós sávszél lószar.
Budaörsi úton illetve a Balatoni úton sincs, sok helyen visszavált 3G/Edge-re.
Látom a kínai gyors töltéseket, de azért én halkan hozzáteszem, hogy egy közel 4 éves iPhone 6S-ben most kellett aksit cserélnem, de csak azért, mert 86%-al 30% maradt estére páromnak. Erről ennyit.
Lehet mindent pumpálni, viszont az akkumulátorok még nem fejlődtek annyit. Majd a Samsung grafén akkujára leszek kíváncsi.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1054) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez is egy vélemény [link] (angol kell hozzá), ezért is írtam, ha lényegében a hardverben is alig tűnő változás lesz és fals grafikont raktak ki, akkor most szétkapják az Apple-t. És nem az ilyen fröcsögő, mert ez a faszi legfőképpen (sok szempontból inkább) fröcsög, hanem a milliós táború youtuberek. Pl LINUS TECH, aki a legkisebb Apple átcseszésre is azonnal ugrik és objektíven fogja szétcincálni az Apple-t.

(#1055) FuRiONight válasza eladogeppc (#1053) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ez az 5G túl van tolva, de nagyon.
A lefedettsèg mèg mindig nem az igazi. Kívàncsi vagyok, hàny helyen van a 4G+ maximàlisan kihasznàlva, mert hogy 50/30-tól mèg sehol nem mèrtem többet (Mo. nyugati ès dèli règiójàban, BP-et nem tudom), az is biztos.

(#1056) smc válasza ΞΔGLΞ (#1054) üzenetére


smc
addikt

Spekuláló clickbait videós. Meg van róla a véleményem, így nem is nézem meg, ha összefoglalod amit mondd akkor reagálok. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1057) Ricardo válasza eladogeppc (#1053) üzenetére


Ricardo
félisten

Kár hogy a raptoron szájkosár van, és ketrecbe van zárva. Hiába van brutális nyers erő a vasban, ha a rendszer zárt, és tele van korlátokkal.

(#1058) atike válasza eladogeppc (#1053) üzenetére


atike
nagyúr

"itt egy Raptor tört ki korábban a tojásból, míg Huawei-ék krokodilja nem fog tudni elmenekülni a Raptor elől."

Kész vagy.

(#1059) nyisziati válasza atike (#1058) üzenetére


nyisziati
veterán

Csak egy kis adalék: Magyarósi Csaba hasonlította egy-két éve Raptorhoz az iPhone-ok teljesítményét.

(#1060) eladogeppc válasza Ricardo (#1057) üzenetére


eladogeppc
veterán

Életedben nem használtál ezek szerint MacBook-ot, konzolt. Ezek mind zártak, ja és természetesen ezek szerint mind szarok is.
Az iPhone előnye még mindig, hogy a gyártónak nem kell 500 fajta eszközre fejlesztenie, hanem van pár típus (chipset).
Az OS zártsága azért az előnye is tud lenni.
Egyénként meg nem értem mi az ami annyira hiányzik egy iOS-ből ?
Ja, az a kismillió ingyen ócsak alkalmazás, amik adathalász cuccokkal van tele ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1061) atike válasza nyisziati (#1059) üzenetére


atike
nagyúr

Ő is kész... :DDD

(#1062) Atomgeszi válasza FuRiONight (#1055) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ez az. Az 1 cellára jutó felhasználó ami az utóbbi időben megsokszorozódott.. 1-2 évvel ezelőtt simán mértem vidéken is napközben 80-90 mbit-et Telenoron. Most? Jó, ha megvan a 20.

De elv az 5G ezen is segít: "A Huawei szerint az 5G-s hálózatokhoz 100-szor annyi eszköz kapcsolódhat majd egyidejűleg, mint a jelenlegi 4G-sekre: 1 négyzetkilométeren akár 100 millió eszköz. A vállalat úgy számol, az 5G elhozhatja majd a 100 milliárd hálózatra kapcsolt eszközt."

Bár ez lehet megint valami marketing bullshit. Ha viszont igaz, akkor nem lesz gond a sebességgel sem.

(#1063) Atomgeszi válasza eladogeppc (#1060) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"iOS-ből ?
Ja, az a kismillió ingyen ócsak alkalmazás, amik adathalász cuccokkal van tele ?"

Nem értem, hogy jön a play áruház alkalmazásbázisa a két rendszer működésbeli eltéréséhez.

(#1065) Noukoum válasza eladogeppc (#1060) üzenetére


Noukoum
veterán

Hogy mi hiányzik nekem az iosbol?
Mondjuk az hogy bárhonnan elerjem a beállításokat
Ne kelljen minden szarert a beállításokba menni (Bluetooth, wifi be kikapcs hogy mast ne mondjak)
Ne évekkel később kapjon meg minden új funkciót
Testreszabhatóság

Csak így ami 5 másodperc alatt eszembe jutott.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1066) -secret- válasza Noukoum (#1065) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#1067) atike válasza -secret- (#1064) üzenetére


atike
nagyúr

Nem Youtube-os teszt van már...? :) Hidegrázást kapok a Youtube-os kameratesztektől... :DDD

(#1068) w333 válasza -secret- (#1064) üzenetére


w333
félisten

Elég jónak tűnik főleg sötétben :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1069) Noukoum válasza -secret- (#1066) üzenetére


Noukoum
veterán

Ehhez ugyanúgy ki kell lépnem az alkalmazásból, nem elég lehúzni fentről le, nem?

Illetve ki is kapcsolja, vagy csak ideiglenesen kapcsolja ki?

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1070) m0h0senator válasza Noukoum (#1069) üzenetére


m0h0senator
őstag

lentről felfelé húzd és ott a wifi meg a bt

An odyssey through the realm of consciousness.

(#1071) -secret- válasza m0h0senator (#1070) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Az csak reggelig kapcsolja ki de nem is értem minek kapcsolgatni.

(#1072) Noukoum válasza m0h0senator (#1070) üzenetére


Noukoum
veterán

Az nem kapcsolja ki teljesen

-secret-: Mert idegesít. Automatikus fényerőről nem is beszéltem.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1073) Viszlát válasza -secret- (#1066) üzenetére


Viszlát
addikt

Mindig belefuttok ebbe... Jön valaki aki kitalálja, hogy neki valami apróság miatt nem jó az IOS vagy az adott iPhone, és jön a győzködés, hogy de lehet, vagy nem is kell az a funkció. Pedig tök egyszerű a megoldás, használjon akkor mást, ti meg ne hagyjátok magatokat behúzni ezekbe ilyen primitív módszerrel. Legalábbis számomra biztosan nem lesz használhatatlanabb csak mert valakinek nem jön be. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1074) nozs23 válasza -secret- (#1064) üzenetére


nozs23
addikt

Brutális a képalkotás. Ez mind Deep Fusion nélkül még, arra még várni kell.

(#1075) -secret- válasza Viszlát (#1073) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Másak az igényeink. Én évek óta nem kapcsoltam ki-be a wifi-t vagy mobilnetet. Az au. fényerő meg éppen azért automatikus, hogy ne kelljen hozzányúlni. Jó... a legutóbbi iOS frissítés óta néha rá kell segíteni de eddig nem volt vele gondom.

(#1076) Viszlát válasza -secret- (#1075) üzenetére


Viszlát
addikt

Értelek én, de ettől függetlenül ha az ember ténylegesen ki akarja kapcsolni, akkor bé kell másznia a beállításokba. Na most ha ez valakinek probléma, akkor nem lesz kevésbé az attól, ha leírod, hogy neked nem probléma. Vegyen mást és használja boldogan. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1077) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Na azért nem annyira szar az a kamera cucc. És még jön rá DeepFusion mód is pluszban.
iPhone 11 Pro review

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1078) -secret- válasza eladogeppc (#1077) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Már tettem a topikba.

(#1079) eladogeppc válasza -secret- (#1078) üzenetére


eladogeppc
veterán

Eztet ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1080) -secret- válasza eladogeppc (#1079) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

#1064

(#1081) eladogeppc válasza -secret- (#1080) üzenetére


eladogeppc
veterán

Há most má mindögy. :) Nem figyeltem.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1082) leslien válasza -secret- (#1064) üzenetére


leslien
nagyúr

pénteken kiderül... :D P3 lesz az ellenfél...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1083) Noukoum válasza Viszlát (#1076) üzenetére


Noukoum
veterán

Az volt a kérdés hogy mi hiányzik az iosből. Olvasd el az előzményeket.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1084) eladogeppc válasza Noukoum (#1083) üzenetére


eladogeppc
veterán

"Mondjuk az hogy bárhonnan elerjem a beállításokat"
Eléred a fő képernyőről is, lehúzod a sávot ott is, és az iOS13 után a Wifi még hamarabb állítható

"Ne kelljen minden szarert a beállításokba menni (Bluetooth, wifi be kikapcs hogy mast ne mondjak)"
Nem kell, ott a 3D touch

"Ne évekkel később kapjon meg minden új funkciót"
Megy minden a maga útján. Samsungnál sem kapja meg a közep szint a felső szint összes funkcióit.

"Testreszabhatóság"
Vegyél androidot, és testreszabható lesz minden. Engem nem érdekel.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1085) Noukoum válasza eladogeppc (#1084) üzenetére


Noukoum
veterán

Sorba megyek
Szóval lehúzom és nincsenek ott a beállítások. Ugyan tényleg lehet egy két dolgot bekapcsolni és kezelni (már ami működik) de nem férek oda a beállításokhoz.

Nem nincs ott a 3d touch mivel nincs benne a készülékben. És az iPhone xr-ben sincs, ahogy a legujabb telefonokban sincs. Remélhetőleg megoldja az ios 13. Ami még nem jelent meg (pedig valamennyire várom, az ipad OS miatt).

Szoftverről volt szó, és tudtommal az Apple csak felsőkategóriás készülékeket gyárt. Nem tudom hogy jön ide a samu kozepkategoria szoftveres része.

És a végére látom kifogytak az érvek. Pedig tényleg csak néhány dolgot írtam ami eszembe jutott, kár volt feltenned a kérdést akkor.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1086) markknight válasza Viszlát (#1076) üzenetére


markknight
veterán

De minek kikapcsolni? Most komolyan. Semmit nem vettem észre, nem merül jobban stb. Erre mondjatok nekem érvet, mert ez csak egy rossz megszokás.

(#1087) Roland861010 válasza Noukoum (#1085) üzenetére


Roland861010
addikt

Na szóval.

Én vagyok a világ egyik legnagyobb appel gyűlölje, De .
Lassan 1.5 hete használok egy XR-t, Note 10pluszt váltót (egy hétig bírtam vele).

Mióta az XR-t használom esküszöm nyugodtabb az életem.
Nem akarok minden programot tiltani nem kell játszani az aoddal vagy éppen romot cserélni.
Vagy azon agyalni mikor jön javítás a kamerához.
Vagy akár keresni egy olyan böngészőt ami nem zabálja meg az aksit(gyári böngészőt használom).

Az hogy 2s-el tovább tart a beállításokat megnyitni kit érdekel.
Nincs 3d touch van haptic touch ugyan az majdnem.

Zárt a rendszer kit érdekel mi olyan rohadt fontos programot használsz ami itt nincs meg.

Vagy a témák hiánya csak egy nyűg volt.

A note élőt MiMix3-at használtam ott se érdekelt annyira.

Üzletkötőként és üzletvezetőként nekem fontosabb egy megbízható rendszer egy megbízható telefonnal össze kötve mintsem mikor milyen színű témát vagy 3rdy programot tudok letölteni kétes helyekről.

Ha már telik felső kategóriás telefonra teljen már egy cigi áráért adót programra is.

De írhatnék még bármi mást is.

Az Apple most nőt fel nálam odáig,hogy simán dobjam az androidot.
Volt anno X-em nem lettünk barátok.

Most pedig annyira rá éreztem,hogy jövő hónapban jön a 11pro .

[ Szerkesztve ]

(#1088) Viszlát válasza markknight (#1086) üzenetére


Viszlát
addikt

Fogalmam sincs, én nem szoktam kapcsolgatni. Repülőn igen, de arra meg bőven megfelel a Vezérlőközpontban kinyomni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1089) Noukoum válasza Roland861010 (#1087) üzenetére


Noukoum
veterán

Én mindezt elhiszem csak nem nagyon vagyok vele előrébb. Az hogy neked bevált annak örülök.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1090) nozs23 válasza Noukoum (#1089) üzenetére


nozs23
addikt

Ha annyira hianyoznak ezek, akkor rossz rendszeren vagy.
Az iOS soha nem volt testreszabhato.
A funkciok kenyszeres ki/be kapcsolgatasara is alkalmasabb a droid. Ott szukseges is bizonyos esetekben. Itt nem.

(#1091) Ricardo válasza nozs23 (#1090) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez a lényeg. Droidot mindenki úgy használja ahogy szeretné, az iOS-t meg ahogy van. Erre értettem a zártságot.

[ Szerkesztve ]

(#1092) nozs23 válasza Ricardo (#1091) üzenetére


nozs23
addikt

Tokeletes megfogalmazas.
Erre panaszkodni, ezzel harcolni teljesen felesleges.
Alapjaiban nem valtoznak meg a rendszerek, mar tobb mint 10 eve ilyen es meg mindig haborognak ezen, ahelyett hogy megbekelnenek bizonyos hianyosagokkal es letennek a voksukat a szamukra megfelelobb rendszer melett.

[ Szerkesztve ]

(#1093) Szellem. válasza -secret- (#1064) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Azt kell mondjam Titok, hogy disznó lett a kamerája. :) Köszi a videót.

(#1094) Roland861010 válasza Noukoum (#1089) üzenetére


Roland861010
addikt

Szerintem akkor válts androidra ! ott van minden amit szeretnél !
Felesleges úgy valamit használni, hogy azt közben nem szereted!

(#1095) Noukoum válasza Roland861010 (#1094) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem mondtam hogy nem szeretem. De mind2-őt használom, látom mind2 hibáit és hiányosságait, és persze azt ami engem zavar.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1096) FіkuszKukіsz válasza eladogeppc (#1060) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A Macbookon mi zárt? Max, ha lelockolod a képernyőt. :)

Romanes eunt domus

(#1097) joey04 válasza Ricardo (#1091) üzenetére


joey04
titán

És a szájkosár meg a többi utalás arra, hogy felesleges a nagy erő? Egy adott kreatív program, vag játék pontosan annyira ki tudja használni a nagy erőt, mint a droid (sőt...) és igazából oda kell.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1098) Rolie Polie válasza Ricardo (#1091) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Ott a pont nálad!

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#1099) kalanchoe válasza FіkuszKukіsz (#1096) üzenetére


kalanchoe
senior tag

+1
MacOSnek nem tudom mi koze van a zártsághoz🤔🤷‍♂️ foleg, hogy windowst is lehet rá tenni legalisan.

(#1100) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az ÁK vajon honnan szedte az infót? [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.