Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) unskillful


unskillful
tag


:DD

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#602) NemMo válasza Rinocerosz (#595) üzenetére


NemMo
őstag

Az a baj, hogy az iphone x-nél régebbi modellt nem szívesen vennék, mert már megszoktam a nagy kávátlan kijelzőket és abból nem szeretnék engedni (tudom felültem a divat vonatra) illetve van egy olyan hülyeségem, hogy nem szeretek használt eszközt venni. 200 körül, ha tudnék venni, akkor a mostani telefonom eladásával 120-130 ezret kéne ráfizetnem. Ami még visszatart, hogy kb 1.5 hónapja vettem új telefont (mi 9t). Valamikor mindenképpen belevágok, mert nagyon izgatja a fantáziámat az ios.

(#603) Ádám16 válasza ΞΔGLΞ (#592) üzenetére


Ádám16
addikt

-secret-: Nekem az unalmas már. Az SE Space Gray-ét szerettem nagyon, dehát azt üvegen lehetetlen visszahozni.

Abszolút nem számít, hogy milyen marhaságokat írnak ki a kivetítőre, és hogyan hazudnak a Keynote-on.

Semmi incredible, de még csak new sincs, ezt mindenki látja, és tudja (ami a dizájnt illeti), de ez nem meghatározó náluk. Az iPhone 5-öt kiadták 3x, a 6-ot 4X, és mindenhol ment a bullshit duma, mégsem rokkantak meg.

(#604) nyisziati válasza ΞΔGLΞ (#600) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem csak óvatosan. :D
Itt a topikban kering egy láthatatlan ilyen:

Tegnap többekre lecsapott.

(#605) viera válasza unskillful (#601) üzenetére


viera
őstag

Ez tetszik :DD

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#606) FіkuszKukіsz válasza ΞΔGLΞ (#600) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Értem. De ha most is van, akkor nem értem a túlszaturáltságot. A Samsung már régóta defaultan nem alkalmazza a készülékeiben. Egyébként nekem is volt Maxom, (nem is egy), de pl. számomra a Samsung alap kijelző beállítása jobbnak tűnik, annak ellenére, hogy mindkettőben Samsung által gyártott panel van.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#607) ΞΔGLΞ válasza Ádám16 (#603) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez oké, de ez itt a 11, vagyis valami brand new elvileg a számozás alapján, nem pedig x >>xs, mert akkor mindenki tudja, hogy ez ugyanaz a dizájn, csak jóval erősebb hardverekkel meg néhány új ficsőrrel jön, de ez a 11, így XSS (MAX)imum.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az A13 mit virít valósan, mert a csaj mögött lévő kivitetőn azt látjuk, hogy 2X hosszabb a "csík", mint a snapdragon 855-nél.

(#608) noro79 válasza Wesder (#509) üzenetére


noro79
tag

Bocs ha a lelkedbe tapostam! Bár nem érdekel. Nem lehet hozzászólni,egyből az jön le hogy fikázom? Nem lehet megemlíteni a samsungot,mert az vallami Istenség... Lapozz ha nem tetszik....

(#609) ΞΔGLΞ válasza FіkuszKukіsz (#606) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én nem tudtam úgy belőni, hogy a MAX mellé helyezve egyből ne vágjam rá, hogy az ájfon kijelzője sokkal szebben , nyugtatóbban adja elő magát. De ez legyen az én gondom.

(#610) FuRiONight válasza domerator (#597) üzenetére


FuRiONight
őstag

Azèrt egy i8 utàn azèrt nem kis előrelèpès lenne egy 11 Pro. Tripla kamera, az új aksival és az A13-al sztem majd dubla akkora SOT, FaceID, rendszerteljesítmèny, nagyobb ès jobb kijelző (ips vs oled), illetve az új desing az X óta.

Nem èrtem, aki azt mondja, hogy nem èri meg vàltani. Főleg egy i8-at viszonylag jó àron ellehet mèg adni.

[ Szerkesztve ]

(#611) petymeg


petymeg
addikt

Kíváncsi vagyok, mi az az ár, amire a nép azt mondja: ezt már nem.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#612) -secret- válasza petymeg (#611) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Melyik nép, a magyar?!

Az külföldi meg szerintem pont leszarja, hogy 1000 vagy 1300$ vagy € az új. Meg ott azért előfizetés mellé jobb konstrukciókat kínál a szolgáltató és nem azt mondja egy tíz+ éves előfizetőnek, hogy adunk 10e ft kedvezményt...

[ Szerkesztve ]

(#613) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#607) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Erről az ábráról van szó. Az A12 és a 855 közti különbséget meg nem értem, hogy jött ki nekik...Én úgy tapasztaltam, hogy inkább egálban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#614) ForRedGlory válasza ΞΔGLΞ (#613) üzenetére


ForRedGlory
félisten

"idiotak.jpg" :DDD

(#615) domerator válasza FuRiONight (#610) üzenetére


domerator
veterán

Felreertettel... az i7-i8 valtaskor nem ereztem nagy innovaciot. (nem volt i8-am, i7 volt, de iden a zold kukaba kerultem, mert a ceges platform android)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#616) ΞΔGLΞ válasza ForRedGlory (#614) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kellett egy rövid név gyorsba az ashampoo hosszú elnevezése miatt és ha már minden i-vel kezdődik, ezért lett ez. :-D

(#617) Ricardo válasza -secret- (#612) üzenetére


Ricardo
félisten

"Az külföldi meg szerintem pont leszarja, hogy 1000 vagy 1300$ vagy € az új. "

azért ez szerintem nem egészen így van. nem véletlenül csökkennek az eladások.

(#618) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#617) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az Apple meg (ezek szerint) letojja az eladási statisztikákat, mert a durva árazásnak köszönhetően a bevétele meg nő(tt), nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#619) -secret- válasza Ricardo (#617) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Persze, hogy csökkennek az eladások mert évről évre kezdik belátni a felhasználók, hogy sok értelme nincs váltani.

Aki nem Apple fan az meg szerintem nem vált minden megjelenéskor telefont. Megvesz egyet használja amíg tönkre nem megy vagy be nem lassul.

[ Szerkesztve ]

(#620) Szellem. válasza ΞΔGLΞ (#613) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Szerintem Tim Apple :D csapata ezt benézte. Vagy csak ment az eszetlen nagykirály marketing a szokásos módon.

(#621) ΞΔGLΞ válasza Szellem. (#620) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Viszont, ha valamivel nem szoktak hazudozni, az a brutális cpu teljesítmény. Eddig így volt, hamarosan kiderül mi a valóság.

(#622) FіkuszKukіsz válasza ΞΔGLΞ (#613) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az A12 és az A13 közötti különbség sem pontos. Több helyen is azt lehetett olvasni, hogy az A13 max 10%-al gyorsabb mint az elődje.

Romanes eunt domus

(#623) Zanik válasza ΞΔGLΞ (#607) üzenetére


Zanik
addikt

Az pedzegetik, hogy jövőre jön dizájnváltás (Ive nélkül). Az előző széria is 3 évig ment (6 -> 6S -> 7), így a mostaniból ez az utolsó év (X -> XS -> 11).

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#624) Szellem. válasza ΞΔGLΞ (#621) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Abban biztos vagyok, mert brutálisak a csipjeik. Az eddig felhozatal alapján, remélem, hogy kamerában is jók lesznek a tesztek. Amúgy szerintem, csip téren, meg kamera téren mindig egyenletes teljesítményt nyújt a telefonjuk. Azaz, hozza az éve formát.
Amúgy nekem a 11 Pro Max nagyon tetszik, főleg a zöldben. :D

(#625) -secret- válasza Zanik (#623) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

6, 6S, 7, 8*

(#626) Rinocerosz válasza NemMo (#602) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ugyan így vagyok vele, még nekem se volt iPhonom(ezt a kicsit leszámítva most, de ez nem nagy cucc) aztán csak jó lenne kipróbálni, ha meg nem tetszik akkor majd eladom vagy 2 évet csak ki húzna szerintem lazán, de ha tetszene akkor 4 évig biztos kiszolgálna.

Mondjuk sokszor mondtam már, hogy lecserélem a samsungot aztán :)) mai napig csak azt használok :)

(#627) ΞΔGLΞ válasza FіkuszKukіsz (#622) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Macrumors-ra felkerült (nem tudom mennyire valós) geekbench képek alapján az inkább van vagy 40 is!
Ezek még a megjelenés előtt kerültek ki állítólag benfentesektől.

Single 5500 multi 16700, de volt olyan, ahol a multi "csak" 12 ezer körül volt, erre mindjárt írták, ami valós infó lehet az eredményre, hogy a magok túlhevültek, ilyenkor meg aztán minden védelmi izé bekapcsol az ájfonban. Max-nél nem egyszer tapasztaltam. Ha túlmelegedett, éppen kiköhögte, pl antutu-ban a 300 ezret, mert épp a háttérben (le)futott valami, ha meg semmi nem lépett közbe, akkor 370K és szinte langyos volt.
Az A12X-nél valamivel gyorsabbak az A13-asok, írták az usa fórumon, na most az A12X ipad, meg röhögve virít 560 ezret antutu-ban és hasonló geekbench eredményeket, mint amiket írtak.

De nyilván ez hamarosan kiderül, viszont, ahogy írtam is, ha valamivel nem szokott szórakozni az Apple és nagy pofont adni a konkurenciának, az az új cpu fejlesztés, teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#628) Taci válasza petymeg (#611) üzenetére


Taci
addikt

Szerintem ezt a felső határt a (Galaxy) Fold és kihajtogatható társai ismét feljebb fogják tornászni. Magamból indulok ki, az Xs Max árát látva anno csak néztem, hogy ne már... Most viszont már úgy néztem az új készülékek árára, hogy hát igen, ez bizony ennyibe kerül. Kvázi "hozzá szoktam". Ami szomorú, nem örülök neki, sőt.
És szerintem ez a határ az új típusú készülékekkel (lásd fentebb) ismét ki fog tolódni, és hiába azok más típusúak lesznek (kihajtogathatóak), a magasabb ár már ismét adott lesz, és ha más nem, a mostani és azok közé tudják majd pozicionálni az új árakat.
Plusz ugye ott lesz az 5G, mint ismét csak (erősen) áremelő tényező.

(#629) kiliman válasza ΞΔGLΞ (#613) üzenetére


kiliman
tag

Valószínűleg ez olyan ábra ami nem az abszolút értéket mutatja, szóval a skála nem 0 án indul hanem mondjuk 5 ezertől, jó kis marketing bull*hit 😄 nem kell messzire menni, intel stb, millió ilyen dia van.

(#630) kiliman válasza Szellem. (#624) üzenetére


kiliman
tag

Még olyat is letudok képzelni, hogy ez a teljesítményi érték, adott fogyasztás mellett, vagy egy adott programban stb. Nyilván olyan teszten nézték, ahol nagy lesz a különbsèg, csak már azt nem írták oda.

(#631) Ádám16 válasza ΞΔGLΞ (#607) üzenetére


Ádám16
addikt

Miért?
6 -> 7 -> 8. És ugyanaz kb.

(#632) adise válasza FuRiONight (#610) üzenetére


adise
őstag

dubla akkora SOT

ezt azért még várjuk meg a tesztekben, valoszinu nem a sot-ra gondoltak, mint 5 órával több hanem készenléti időre.

(#633) ΞΔGLΞ válasza Ádám16 (#631) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Így is lehet nézni, az tény. De nem emlékszem, hogy ezeknél így indított volt a Tim csávó, hogy incredible new design. Engem inkább ez késztetett, hogy gyorsan "üdvözöljem" az édesanyát a tv előtt.
Jah, ha már tv. Én oled-en néztem és nagyon furcsálltam, hogy egy ilyen esemény 2019-ben Apple-nél lemegy egy átlagos FHD-ban. Mikor Apple tv+, 4K HDR, Momoa >>> SEE és a többi fú , de mekkora durranások jönnek majd...

[ Szerkesztve ]

(#634) hmb válasza NemMo (#586) üzenetére


hmb
aktív tag

Arulkodo lehet hogy kina,oroszorszag,india,kelet europa miatt nem zuhantak meg be az eladasok,mert arrafele statusszimbolum,muszaly megvenni hitelre.nekem negativ taoasztalatom van vele,tesomek megy magyarorszagin hitelt vesznek fel mert mindegyikuknek kell....a 8s szeriaig vitathatatlanul szepek voltak,azota kozosen dolgozhatnak a google designereivel.csont uj keszulekkent nagyon jo az oprendszer.ket ev mulva meg vegyel ujat,vagy parokat

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#635) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#618) üzenetére


Ricardo
félisten

Tudom, hogy nem mozgatja őket tulságosan, csak arra reagáltam hogy a külföldi pont leszarja az árat. nem szarja le, mert kevesebben hajlandóak már megvenni. Az egy másik dolog, hogy a magasabb ár miatt, a kevesebb vevő is hozza a profitot.

(#636) #92253184 válasza Ricardo (#617) üzenetére


#92253184
törölt tag

Igazából nem csökkennek, tipikus féligazság, amivel igazolni lehet az Apple elleni negatív érzéseit egyes embereknek.
Ha hosszútávon nézed, akkor folyamatosan nőttek az eladások. Persze lassan csak elkezdett telítődni a piac és laposodtak a görbék, de ez nem az iPhone sajátossága volt. 2015-ben volt egy kiugrás, ami már akkor is mindenkit meglepett. Az indok viszont nyilvánvaló volt, kihozták a tepsi font, amit Ázsiában imádtak a vásárlók. Ehhez képest volt egy visszaesés, de ennyi és nem több.
Az utolsó egy-két évben viszont tényleg sokkal laposabbak voltak a görbék, erre most még jött a kereskedelmi háború. Kína egy kiemelkedő jelentőségű piac és nagyon nem jön ez jól a vállalatnak. Ráadásul tarthatatlan elvárások voltak a részvény piacon és ha ezt nem tudta hozni, akkor esni kezdett az árfolyam. Ezt megunták és nem közlik az eladott darabszámot, innentől pedig mindenki tippelgeti a számokat. Van, aki kicsit jobban, van aki kevésbé, de a valós tényeket nem tudjuk.
Ezekből pedig minden önjelölt jós, aki húsz éve minden évben bejelenti, hogy most már esni fog rögtön levonta a következtetést, hogy ő pedig megmondta.

(#637) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#635) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha valaki megtalálja, akkor tegye be azt a grafikont, vagy infót, ahol leírják, hogy az Apple mennyit keres egy eladott készüléken.
Ha jól emlékszem ez 120-140 dollár! körül volt, a Xiaomi meg pár dolcsit (nem elírás) keres egy eladott telefonon. Ezek közt van a többi kicsi, nagy gyártó. Huawei, Samsung, Sony etc... de az Apple magasan vitte a listát a nyereségen...

(#638) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#633) üzenetére


Ricardo
félisten

"De nem emlékszem, hogy ezeknél így indított volt a Tim csávó, hogy incredible new design."

Lehet hogy nem is látta addig a készülékeket :DDD

[link]

"Tim Cookot kifejezetten kevéssé érdekelte a termékfejlesztés. Egyre több olyan eset fordult elő, hogy egyes újdonságokat Cook konkrétan a bemutató eseményen, a keynote előadás után, az újságírók számára kialakított demó területen vett tüzetesebben szemügyre. "

(#639) Ricardo válasza #92253184 (#636) üzenetére


Ricardo
félisten

Gondolom nem véletlenül álltak le az eladott darabszámok publikálásával.

(#640) adise


adise
őstag

Amúgy vicces, hogy még mindig azzal jönnek itt sokan, hogy drága. Max itthon. Ennyire nem szokott senki körbenézni a világban? Sztm kb sehol nem divat egy összegbe megvenni a telefont. Nézzétek meg milyen konstrukcióval ad egy at&t vagy akár hollandiaban pl a T a csúcskészülékeket. Gyakorlatilaga kinai szarok árán dobálják utánad. Csak itthon van ez, hogy kb a teljes store árat kell fizetned még egy közepes csomag mellett is.

(#641) ViSAS válasza ΞΔGLΞ (#637) üzenetére


ViSAS
senior tag

Applenek mindenképpen nagyobb nyereséget kell hoznia amúgy is az egyes eladott hardverek után, hogy fedezzék a többi költséget. Androidos gyártók kis túlzással csak egy launchert írnak meg. Ne várják már el az emberek, hogy az egyes komponensek összesített áráért adja bármely gyártó a hardvereit. Fizetned kell a mérnököket, marketingeseket, supportot adni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#642) hmb válasza -secret- (#612) üzenetére


hmb
aktív tag

Pont nem szarja le,itt angliaban epp a magas ar, miatt csokkentek az eladasaik.mar a samu vezeti az eladasokat

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#643) Taci válasza ΞΔGLΞ (#637) üzenetére


Taci
addikt

Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#644) ΞΔGLΞ válasza adise (#640) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elég megnézni egy BOLGÁR telenor, kb xaréhúgyé hozzád vágják a legdurvább telefonokat, ha aláírsz két évet és a csomag ár, átszámolva kb 7000 ft, ami ugyanaz, mint az itthoni 19 ezres, amiben minden korlátlan.
Ez azért van, mert megvan nekik engedve, de "nép" meg elviseli. Áhh mindegy. A lényeg, hogy igazad van, ettől független, én kp veszem, szolgáltató függetlenül. Kenjék a hajukra a rabláncukat.

[ Szerkesztve ]

(#645) NemMo válasza hmb (#634) üzenetére


NemMo
őstag

Én nem a státusza miatt vennék, hanem techbuzi vagyok és hajt a kíváncsiság. Informatikusként néha kéne iphonet supportálni és nem ártana megismerni, de mondjuk nem ez a fő szempont ez csak pozitív hozadék lenne.

(#646) ΞΔGLΞ válasza Taci (#643) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem, de az is jó grafikon. Ott összpontosították a többi gyártóval, magyar oldal is írt róla. De egyszerűen nem találom..

(#647) janeszgol válasza hmb (#634) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha már fikázol, tedd értelmesen. Nincs 8s, és pont a felsorolt országokban csökkent az eladás.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#648) ttt1


ttt1
őstag

Azt nem tudom miért nem "divat" nagyobb aksival adni? Nem fér el benne ? Egy 4000-res vagy 4200as a nagyobb telefon esetén mennyivel jobban mutatna..

[ Szerkesztve ]

(#649) jacis válasza zoleeno1 (#591) üzenetére


jacis
nagyúr

Ebből a HSZ.-ból is látszik kb mennyire vagy képben :Y
Nem volt Note 6 soha az életben. Te kis tácsvíííz.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#650) Wesder válasza jacis (#649) üzenetére


Wesder
félisten

Honnan tudod, hogy neki nem volt tàcsvízes Note 6-ja?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.