Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#552) concrete86


concrete86
aktív tag

Bocs a láma kérdésért, de ha eladom a mostanit, icloudból mindent vissza tudok húzni az újra?

(#553) macikos válasza concrete86 (#552) üzenetére


macikos
addikt

Igen, viszont ha van Vibered, akkor azzal vigyázz. Kényes a biztonsági mentése. Azt külön meg kell csinálni. Mással nem lesz gond.

(#554) -secret- válasza concrete86 (#552) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Biztonsági mentést csinálj mindenképp és akkor visszamegy minden.

(#555) moleculez


moleculez
veterán

A keynote kritikán aluli volt... incredible new design... meg amúgy minden IS incredible, meg amazing.
A telók olyanok amilyenek, az Apple nagyon elmozdult a szolgáltatások felé. Nem nagyon érdekli őket, mennyit adnak el, nem a telót akarják eladni nekünk, mint vasat, hanem a szolgáltatásokat, ami az i-ökoszisztémában van. Music, TV+ (új telóhoz egy év ingyen), Arcade (családi csomagban 5$). Pl az új iPad "csak" A10-t kapott... iPad Mini A12-t, kb 60$ különbség. Az árban, experiencben kb semmi.
Ami azt illeti a felhasználó használja a telót, mégpedig olyan progikkal ami van a rendszerre. Ha a programok/appok/rendszer jó, a usert nem érdekli a többi, nem fog sírni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#556) concrete86 válasza macikos (#553) üzenetére


concrete86
aktív tag

Köszi szépen. A vibert eddig sosem rakta vissza se droidon, se ios-en, akárhogyan is mentegettem, mindig besz*ptam..

Na jó, akkor rábeszéltetek, rányomok egy 11 Pro-ra.

(#557) Dany007 válasza Viszlát (#429) üzenetére


Dany007
veterán

Üdv!
Az utóbbi években többet beszéltünk élőben, mint itt. Jó az új avatar!
Nekem még mindig teljesen passzentos. Időről időre bekoszolódik, nem akar tölteni, de egy tűvel kitisztítom és megy minden tovább. :)

(#558) hb400


hb400
tag

Zseniális a topic :) ! Amúgy kíváncsiságból, mert mindenki mondja a 0 innovációt, meg, hogy Jobs idejében minden jobb volt, itt az iPhone 4 teszt alatti topic linkje: [link] . Érdemes elolvasni az első 100 hsz-t, kb. mintha ezt a mostanit olvasnám. Fanyalgás az árra, a szerény funkciókra, nincs benne ez, nincs benne az, ami az androidban. :) Nagyon jó! :)
Mondjuk az elején azért többen dicsérik mint ezeket, de kb. ugyan ennyire megosztó.

(#559) hmb válasza Carasc0 (#548) üzenetére


hmb
aktív tag

Hatton Garden, london es eleg skilles a szakembergarda.errefele meg ez visszakoszon a fizetesi papirodon is.
Hb400 azert akkor meg az apple diktalt es ahogy emlekszem arra a telora mondtak hogy na vegre tokeletes lett az iphone.

[ Szerkesztve ]

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#560) Dare2Live válasza moleculez (#555) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem HWben magában a 13mm + 26mm OIS + 52mm OIS és az SW körítés nagyon komoly előrelépés.
de sokan a +1-5h üzemidőnek fogank örülni.

Én meg nagyon remélem, hogy pixel tudni fogja uezt... de erősen félek, hogy OIS csak egy optikába jut...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#561) nozs23 válasza Dare2Live (#560) üzenetére


nozs23
addikt

Durva mit tudnak a kamerak. A bemutato alapjan teljesen osszedolgoznak, hogy mindegyik azonos szint adjon. A legtobb telefonnal ez eleg problemas, van ahol 3 kamera 3 szinvilag.
Illetve a Deep Fusion is erdekesen hangzik, ami kesobb jon meg:

How "Deep Fusion" works:
it shoots a total of 9 images even before you press the shutter button, it has already captured 4 short images and 4 secondary images when you press the shutter button, it takes 1 long exposure photo then in just 1 second, the Neural Engine analyzes the fused combination of long and short images, picking the best among them, selecting all the pixels, and pixel by pixel, going through 24 million pixels to optimize for detail and low noise.

(#562) FuRiONight válasza nozs23 (#561) üzenetére


FuRiONight
őstag

Főleg ha megnèzed 3:50-től, hogy Note 10+-nàl is milyen szèp àtmenetesen dolgoznak a kameràk. ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#563) stellaz válasza joey04 (#542) üzenetére


stellaz
addikt

Igazából degradálták is kicsit ezzel a márkát. Eddig vettél egy iPhone-t és kész, kimaxoltad. Ma meg veszel egy iPhone-t, ami lehet, hogy csak egy butitott verzió. Szerintem ettől is különleges volt az iPhone

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#564) Juhaszatti válasza eladogeppc (#334) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mellé tehetjük azt is, hogy nálunk pedig az asszony 6S-e már tavaly a hulladék kategóriába került, a frissítéseknek köszönhetően. Már a 10-es iOS-el kezdődtek a problémák, aztán vártuk hogy a későbbi frissítések majd javítják, de csak újabb és újabb hibák jöttek, amíg be nem telt a pohár, és le nem lett cserélve.
Volt egyébként újrahúzás iTuneson keresztül, megpróbáltunk mindent, de semmi sem segített már rajta.
Mivel párom a hibák megjelenése előtt szerette az iOS-t, így egy 8 Plus lett helyette. Ez most még szuper, pont mint a 6S a frissítések előtt.
Én júniusig egy S7 Edget használtam, 3,5 fél évesen is a legfrissebb, júniusi biztonsági frissítéssel adtam tovább öcsémnek. Egyetlen, a fényszenzort érintő bugon kívül soha semmi probléma nem volt vele.

Ezért nem szeretem ezeket az általánosításokat. Se az androidra, se az iOS-re nézve. Ahány felhasználó, annyiféle tapasztalat van velük, nem lehet általánosan rájuk húzni hogy az egyik szar, a másik jó. Én is pontosan tudom hogy annak ellenére hogy nagyon jó tapasztalataim vannak az androiddal a mai napig, nem mindegyik muzsikál ilyen szépen. Ahogy azt is, hogy a negatív tapasztalatunk ellenére, az iOS sem általánosan hulladék. Sajnos nagyon véletlenszerű, hogy ki hogy jár velük.

(#565) Dare2Live válasza FuRiONight (#562) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mondjuk Samsung kezdhetné úgy hogy nálunk is snapisan árulja Note 10et, mert exynos verzió mikrolagol összevissza...

Aztán vhogy csinálja meg az AFet mert a régi Iphone is elveri notet, S10et.
És detto HDR. SAmsung ott is csúnyán elhasal.

És itt még nagyon nem az új Iphones Night Moderól beszéünk, hanem a régiről...

szerk: lol még a te általad videoban is ott van. :) [link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#566) nevemfel válasza moleculez (#555) üzenetére


nevemfel
senior tag

Az élvezetes keynote Jobsszal együtt a sírba szált, méghozzá azonnal.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#567) zoleeno1 válasza Dare2Live (#565) üzenetére


zoleeno1
addikt

A Samsung nem az exynos miatt lagol, hanem a "tácsvíz" miatt, amit 10 éve képtelenek rendesen megcsinálni...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#568) Szellem. válasza FuRiONight (#562) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ja, szépen elcseszték a Note 10 kameráját. Én ezért nem vettem meg. Olvastam a topikját, meg megnéztem a videókat róla és förtelem lett. Sok Note 10 tulaj panaszkodik rá.
iPhone meg legalább kamera terén egyenletes teljesítményt nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#569) Viszlát válasza Dany007 (#557) üzenetére


Viszlát
addikt

Talán nem is baj, hogy így van. Köszi! :)

Én az autós tartóra gyanakszom, bár aztán lehet, hogy az intenzív használat miatt lett ilyen. Most azon filózok, hogy váltsak egy Pro-ra vagy inkább rakassam ezt rendbe. A mára elavultnak számító kameráján kívül sok bajom nincs vele...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#570) Sn00k válasza concrete86 (#556) üzenetére


Sn00k
veterán

Jo dontes✌🏼 :DDD Miert nem a maxot rendeled elo?

3njoy the Lif3

(#571) concrete86 válasza Sn00k (#570) üzenetére


concrete86
aktív tag

Tepsi az màr nekem! Ezen is biztos hasítani fog az Insta 8)

csak találjak vevőt a X-re

(#572) janeszgol


janeszgol
félisten

Hm, nagyon elhalt az iPhone fika. Mi van gyerekek? Tudom holnap iskola. Jó éjt!
A felnőtteknek pedig jöhetnek beszélgetni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#573) Wesder válasza janeszgol (#572) üzenetére


Wesder
félisten

Mit szeretnél még megbeszélni? Màr kitàrgyaltunk mindent.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#574) S e t h válasza janeszgol (#572) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez a provokáció már úgy hiányzott, amúgy is egymást váltják már itt a moderátorok.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#575) QwErTy42 válasza janeszgol (#572) üzenetére


QwErTy42
addikt

Holnap melo... A komoly, felelossegteljes felnotteknek altalaban munkajuk van. Meg eletuk.

Tovabbi jo csevegest!

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#576) Maxxy10 válasza janeszgol (#572) üzenetére


Maxxy10
addikt

Mindenki várja a tesztet :)

(#577) Plug Life válasza Maxxy10 (#576) üzenetére


Plug Life
senior tag

Én nem.

(#578) janeszgol válasza Maxxy10 (#576) üzenetére


janeszgol
félisten

Jaj ne. Komolyan mondom lassan hanyingerrel jovok forumozni. Csak mert valaki nem szidja a HD+ felbontast, akkor mar ilyen 320x240-es kijelzovel jon a nagyokos a masik topicban, es csak bizonygatjak, hogy az nem jo.
Mint a kicsi telefonok esete. Akarhol szoba kerul, mar jonnek a tepsi kedvelok es hosszu HSZ csatakban bizonygatjak, hogy az miert nem jo.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#579) Wesder válasza janeszgol (#578) üzenetére


Wesder
félisten

Ez mind szép és jò, de mi köze van ennek Maxxy10 hozzászólásához?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#580) jacis válasza zoleeno1 (#567) üzenetére


jacis
nagyúr

Gondolom sok tácsvizes telót elhasználtál már azért vagy ennyire képben :W

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#581) Wesder válasza jacis (#580) üzenetére


Wesder
félisten

Miòta nincs tàcsvíz? 2-3 éve?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#582) Wapmester válasza jacis (#580) üzenetére


Wapmester
senior tag

nem értem az ilyeneket , akik ennyire a múltban ragadtak , szegény ;]

(#583) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Alma.. komolyan mondom menjenek picsába.. eddig elvoltam droidon, mikorra rászánom magam egy alma telóra akkorra lemennek alfába. Fingjuk sincs nekik se hogy mit kéne lépni az áron kívül.. ülnek egy valag lóvén és vegetálnak... és ez már pár éve tart..

(#584) hitchins válasza Gempas 70 (#583) üzenetére


hitchins
őstag

Legalabb sporolnak neked egy kis penzt. :)

En i6 ota droidon vagyok. Mostanaban en is elgondolkodtam hogy visszaterek egy proba erejeig de nem vagyok biztos hogy az uj keszulekekbol valasztok. Lehet eleg lesz egy xs is ha az ara ugy alakul.
Remeltem hogy 11be legalabb
egy samsung fele ujjlenyomat olvasot bepakolnak. Ez a face id nem tudom mennyire lesz jo nekem.

(#585) HarleyCustom válasza janeszgol (#572) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Majd a teszt után lesz ám szokásos cicaharc a topikjában. Olyan biztos, mint a halál...meg az adó.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#586) NemMo


NemMo
őstag

Én már egy ideje gondolkodom rajta, hogy kipróbáljam az iphonet, mert kíváncsi vagyok miért vannak úgy oda érte annyian, csak az a baj, hogy még a 200 ezer is túl van a lélektani határon nekem. Kénytelen leszek elszánni magam valamikor, mert tényleg nagyon kiváncsi vagyok.

(#587) -secret- válasza NemMo (#586) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Arra, hogy kipróbáld nem muszáj új szériásat és bontatlant venned. Szvsz még egy i7 is bőven jó. (70-90k)

(#588) HarleyCustom válasza -secret- (#587) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#589) Ádám16 válasza Gempas 70 (#583) üzenetére


Ádám16
addikt

De, pontosan tudják, mit csinálnak.
iPhone-t úgyis veszik, ha nincs hatalmas újítás, még ha kevesebbet is.

Az Apple 1-2 éve izomból ráfeküdt a szolgálatásokra, ebbe látja a nagyobb profitot a jövőben. Ennyi az egész.

Videókon nagyon csúnya az a kameraelrendezés. Még fotókon csak-csak, de a Xs-hez képest szerintem ez bazári lett. A Pro zöld színe viszont számomra etalon. Remélem, meghagyják a továbbiakban is.

(#590) -secret- válasza Ádám16 (#589) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Érdekes a zöld de nekem csak a fekete ismét.

[ Szerkesztve ]

(#591) zoleeno1 válasza jacis (#580) üzenetére


zoleeno1
addikt

Note 2, 3, 4, 5. S 2, 4, 6.
Utana elég volt:D Es bizonygathattok nekem barmit, a mai napig sokan panaszkodnak a samsung topikokban mikrolagokra. Hívják azt a rendszert bárminek:) Saját nincs évek óta, de attól nyomkodom a kornyezetemben lévőket eleget. De tényleg nem akarok ezzel off aradatot inditani az alma topikban, van ennek elég baja, hogy ne erről kelljen itt beszélni:D peace

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#592) ΞΔGLΞ válasza Ádám16 (#589) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én, mint régi Apple fan, most azt mondom, hogy ez már tényleg elég gáz, holott tudtam a kiszivárgott képek alapján én is, hogy kívül semmi változás nem lesz a ronda kamera megoldást kivéve. Tim "topis" Cook úgy nyit, hogy incredible new design!? És erre tapsolnak. Megáll az eszem. Mi az új? Ez egy az egyben XS (max), felbontás, ppi. Jah az XDR, mi? Inkább az XDD

(#593) concrete86 válasza ΞΔGLΞ (#592) üzenetére


concrete86
aktív tag

Vagy tapsolsz, vagy jövőre már nem engednek be. :D

(#594) ΞΔGLΞ válasza concrete86 (#593) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha, pl kijönnének egy note 10 +, vagy hasonló formával, meg néhány tényleg frankó innovációval, mert a kockás dizájnok a gyengéim, felőlem 2000 dolláros címkét is rátetetnének. szappantartóból már nekem is elegem van, de ahogy írták is, én sem (főleg) a külalak miatt fogom venni a pro max-ot, hanem a brutál jó rendszerük miatt. Ettől függetlenül a max-nek jóval szebb a kijelzője és nyugtatóbb is a szemnek (legalábbis nekem), mint az agyon szaturált samsung-nak.

(#595) Rinocerosz válasza NemMo (#586) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Én nem olyan régen kaptam kölcsönbe egy iPhone 5s-t azon próbálgattam milyen az ios. Nyilván nem mai készülék így vannak korlátai, de én meg lepődtem ezen is. A galaxy s4 acrive-om, s5 nem megy így mint ez a kis 5s. Hosszabb a töltési idő, de nem akad különösebben.
Nyilván csak így tartaléknak van mellettem mert azért az s9+ t nem helyettesíti. Viszont egy jobb modellt mondjuk X vagy XS-t már el tudnám képzelni a mindennapokban.

Nekem az iCloude működése nagyon meggyőző. Az értesítések is szerintem jobban állíthatóak, és úgy általában az apple appok nagyon jól működnek pc-vel is. Nekem kicsit jobban használható az ilyen általános felhasználói szokásokhoz.

Úgyhogy ha ki szeretnéd próbálni egy i6s vagy 7 lazán jó.

(#596) nyisziati válasza ΞΔGLΞ (#592) üzenetére


nyisziati
veterán

Jó, hát azért itt nemcsak a dizájn számít.
Régi adósság a Dolby Atmos, végre bekerült.
Mostani két telómon (samu és Xiaomi) van, zongorázni lehet a különbséget az előbbiekhez képest. Kocsiban és fülhallgatón is.

(#597) domerator


domerator
veterán

Az i8 utan masodszor erzem azt hogy izzadsagszaguakaz uj ajfonok.
Mondjuk kivarom az uzemidot, a fotok minoseget, de semmi mas lenyeges nincs ezekben mint ujitas.
A kameraelrendezesnek lehet hogy technologiai okai vannak?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#598) FіkuszKukіsz válasza ΞΔGLΞ (#594) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Gondolom amikor Samsungod volt a beállítások- képernyőmódig sem jutottál el.

Romanes eunt domus

(#599) #40553216 válasza viera (#21) üzenetére


#40553216
törölt tag

Aligha. A notch novum volt, a kretén kamera elrendezés pedig éppen az Apple részéről egy bénán kiélt követési kényszer.

(#600) ΞΔGLΞ válasza FіkuszKukіsz (#598) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem kell gondolkodnod, nem volt, most is az van a max mellett, amióta megjelent. Most megint az jön, hogy a user az csak hülye lehet, ha kritizál valamit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.