Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) Palibá válasza Palibá (#4394) üzenetére


Palibá
tag

A kép készítési késlekedést én nem is csak a mentésen veszem észre, ott elvétve tényleg van hogy nincs meg a kép, ami elkészült elvileg. Viszont a vakuhibához hasonló gyakorisággal, mikor ellőnék egy fotót, rátappintok az elsütő körre, és beszürkül, de még nem készít képet, vár, várakozik, közben rég elszalasztom a pillanatot (bemozdul a személy, állat, stb), és csak akkor süti el. Mintha várná hogy az arcra fókuszálhasson, de ha az épp nem portrét akar állni, akkor csak bemozdult, szar lesz a végeredmény, nem elkapott pillanat, amin már nem is biztos hogy olyan jóízűen nevet, csak mondjuk mosolyog, vagy másfelé fordult.

Előbbi vakuanomáliát tapasztalta már más is rajtam kívül?

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#4402) jimmedly


jimmedly
senior tag

Üdv mimdenkinek! Amatőr kérdés: a kamerát milyen felbontásban használjátok? Mert elég sok variáció van és nekem egy kicsit magas...

(#4403) koxmatyi


koxmatyi
tag

En 16:9 12mp, da ha eloakarod hivatni akkor 4:3 a jo arany. Ha laptopon tv-n nezni akkor szerintem a 16:9 hisz azok azt jelenitik meg

(#4404) OPiiPO válasza NandorHUN (#4400) üzenetére


OPiiPO
addikt

nálam megvan

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4405) jimmedly válasza koxmatyi (#4403) üzenetére


jimmedly
senior tag

Köszi!

(#4406) parts válasza unravel (#4232) üzenetére


parts
tag

Szia!
Miért gondolod, hogy a Rock Jaw Alpha Genius V2 kevés lenne hozzá?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T Pro

(#4407) hetn válasza jacis (#4396) üzenetére


hetn
tag

...de hát az androidnak pont ez a (egyik) lényege. Ha a szabad memória terület túl pici a következő feladathoz, akkor kitörölgeti a memóriából a legrégebben használt vagy a legnagyobb vagy ... "programokat". Ez a normális. Akkor működik jól, ha a memória telítettség mindig 80-95% közt van. Az összehasonlítós youtube videók vége felé ezért látod, hogy mindig megnyitják mégegyszer a korábban elindított programokat, hogy lámlám milyen gyorsan elő tudja hozni ismét. Az android agyának törlésére (ha mint felhasználó mégis úgy döntesz hogy az Oreo nem végzi jól a dolgát) a Beállítások-Általános-Smart Doctort érdemes használni (sok érdekeset lehet itt még találni :) )

[ Szerkesztve ]

(#4408) Brett001


Brett001
aktív tag

Na megjött a VIP-phone-tól a teló. :) Nagyon jól néz ki élőben, forgalmazói garanciát kaptam hozzá (tehát a számla egyben a gar jegy is), de ezt nem tartom olyan nagy hátránynak, a jelenlegi G3-am is VIP-től volt, volt garis problémája is, felküldtem, megjavítatták, jött vissza a készülék, semmi gond nem volt.

Most per pillanat azon tanakodom, hogy microról a szolgáltatónál cseréltessem nanora a SIM-et vagy faragjam meg magam? :F Úgy tudom a Vodánál ingyenes, lehet, hogy nem b@szkódok vele.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#4409) OPiiPO válasza Brett001 (#4408) üzenetére


OPiiPO
addikt

Grats!

( én cseréltettem, nyugodtabb megoldásnak tűnt számomra ;) )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4410) Brett001 válasza OPiiPO (#4409) üzenetére


Brett001
aktív tag

Köszi! :R

Megyek is, elintézem a Vodánál.
Más! Tudom, hogy apróság, de figyelmes dolog, hogy mellékeltek egy mikroszálas törlőrongyot. Egy mozdulttal lehozza a ujjnyomokat a képernyőről. :) Rendeltem egy olcsó szilikontokot is hozzá Vip-éktől, majd később nézek hozzá valami frankóbbat. (Nem flipest, azt nem szeretem)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#4411) NandorHUN válasza OPiiPO (#4404) üzenetére


NandorHUN
addikt

Furcsa, valami olyasmit olvastam g6 esetén, hogy aki Oreo update után tett factory resetet annak eltűnt ez az animáció.
Valaki meg tudja ezt erősíteni v30 esetén.
Kiváncsiságból tettem egy teljes resetet en is most, meg új telo nem gáz, de nem segített, ugyanúgy nincs anim,szóval nem program okozza elvileg.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4412) unravel válasza parts (#4406) üzenetére


unravel
őstag

Szia!

Nem értek hozzá. 🙃 Itt írták hogy 50 ohm ellenállás felett kapcsol High Gainbe a quad dac amivel szebben szól.

¯\_(ツ)_/¯

(#4413) unravel


unravel
őstag

Kicsit elbizonytalanodtam hogy V30 vagy G7 Thinq 😔
De úgy néz ki hiába csinosabb, lő szebb képet a G7 ha hamarabb lemerül.

https://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/lg/v30-64gb-h930-p395141723/
Jelen állás szerint az emag az én boltom?

¯\_(ツ)_/¯

(#4414) parts válasza unravel (#4412) üzenetére


parts
tag

Csak azért kérdeztem, mert ilyet használok V10-zel (mondjuk extenderrel nem hallgattam még high gainben) és szerintem szépen szól. Azt hittem próbáltad a V30-cal és találtál valami hiányosságot. Nem kötözködtem, vagy ilyesmi. :N
Ha meg lesz a V30 + E80 és van lehetőséged extenderrel becsapni a Hi-Fi módot az Alpha Genus-szal , azért kíváncsi lennék a véleményedre, hogy szerinted sok különbség van-e. :)

Xiaomi 13T Pro

(#4415) OPiiPO válasza unravel (#4413) üzenetére


OPiiPO
addikt

én ennyit nem adnék érte, habár a kék jó választás nagyon, ha egy SIM kell akkor kb. bármelyik olcsóbb de normális számlát kiállító cégnél megveheted, jelen állás szerint az egy év gyári garit úgyis megkapod rá

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4416) stemplar07 válasza Palibá (#4394) üzenetére


stemplar07
őstag

:D tegnap velem megcsinálta amit írsz , kiballagtam este gázórát lefotózni,..ba...ott villantani, be sem tudtam a vakut kapcsolni (tök sötétben szürke maradt a vaku ikon), így aztán maradt a régi módszer felírtam az óraállást .. :W meglepődtem,mert ez volt az első baki a V30-tól eddig .

Illetve volt egy fagyásom pár hónapja ,de ott én feszítettem a húrt :
Autóban navigáció iGo/Google Maps egyszerre ment háttérben, +tidal offline hallgatás Auxon, és közben mailok jöttek ezerrel, no ezt nem bírta már a 4GB .. odafagyott , de megrázta magát és észhez tért, kikapcsoltam egy két dolgot .

(#4417) NandorHUN válasza OPiiPO (#4404) üzenetére


NandorHUN
addikt

Na! Lehet megvan a megoldás? :

Áttettem a telefon nyelvét angolra és voala, ott van az animáció, nem mellesleg a google képernyő fótó" / google képernyő kereső funckió is működik.

Ti milyen nyelven használjátok a telefont? Google képernyő kép megy magyar nyelv esetén (NEM Magyarul!! hanem magyarra állított telefonon, de angol nyelven appon belül).
Illetve magyar telefonon animációt valahogy nem lehet bekapcsolva tartani?
Elég szemétség, hogy még az ilyen apróságokat se kapja meg csak az amcsi telefon.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4418) NandorHUN válasza NandorHUN (#4417) üzenetére


NandorHUN
addikt

Magyarul Google Tap" féle feature-hoz az egész system nyelvet angolra kell állítanom mindenképp?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4419) unravel válasza parts (#4414) üzenetére


unravel
őstag

Nem éreztem kötözködésnek. 🙃
Volt szerencsém kipróbálni a media marktban az alpha geniust a V30al. Jól szólt, de a beállításokra nem mentem rá, csak az eladó kapcsolta be nekem a hifi módot, szoval nem tudok még igazi véleményt megfogalmazni.

Opiipo: köszönöm.

¯\_(ツ)_/¯

(#4420) OPiiPO válasza NandorHUN (#4417) üzenetére


OPiiPO
addikt

jogosnak tűnik - évek óta angolul de magyar beviteli nyelvvel használom minden mobilom, fel sem tünt eddig ez

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4421) jacis válasza hetn (#4407) üzenetére


jacis
nagyúr

Ohhh de jó, hogy írtál. Sokkal jobb most már. Köszi :U

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4422) DeBe


DeBe
tag

Sziasztok!
Most váltottam G6-ról V30ra és lenne pár kérdésem.
Az AI Camera miben változtat a képen? Ahány képet csinálok vele/nélküle mind ugyan olyan. Van hogy rezgéssel és ikonnal jelez, hogy felismer(nem ismer fel) egy témát (személy, ég, autó stb) és feldob bizonyos effekteket amit kiválaszthatok, de mindig ugyan azokat. Így mi értelme a témafelismerésnek?
Működik videózás közben is?

Korai cikkekben írnak HDR videó felvevésről, ez végül csak spekuláció volt, vagy tényleg tudja?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#4423) NandorHUN válasza OPiiPO (#4420) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen sajnos :/
+ rendes Google-s assistance is csak így megy.

Arra nincs valami mód, hogy csak Google-t angolra állísam rendszer meg marad magyar nyelven?
Nem annyira zavar csak a rendszer, de vele együtt minden app is angolra vált ilyenkor, ami zavaró.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4424) Palibá válasza stemplar07 (#4416) üzenetére


Palibá
tag

Na, most reprodukáltam, nem villan, pedig kéne neki. (Nálam nem a vaku gomb szürke és inaktív, hanem a funkció nem működik annak ellenére hogy bekapcsolom a vakut, de ki is meg automatára is engedi tenni, de tökmindegy, sehogy nem villant, ha nem akar).

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#4425) joco1977 válasza Palibá (#4424) üzenetére


joco1977
tag

Próbáld ki: a kamera beállításnál a Bright módot ki kell kapcsolni, vagy Auto módról Manual módra kell váltani. Így talán menni fog a vaku. A Manuál módban is van Auto funkció.

[ Szerkesztve ]

(#4426) unravel


unravel
őstag

Elismerően jelentik a G7 topikban hogy nincs hozzászólás akkor minden szuper a telefonnal.
Vegulis a Nokia 3210 topikja sem pörög.
🙃

¯\_(ツ)_/¯

(#4427) NandorHUN válasza unravel (#4426) üzenetére


NandorHUN
addikt

Pedig az nem egy rossz telefon. Én is gondoltam rajta, de árának tört reszéért jutottam v30hoz :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4428) turbuczn válasza NandorHUN (#4427) üzenetére


turbuczn
tag

És mivel törted? 1,1-el?! Nagyjából egy árban vannak, legalább is közel egymással. Mindkettőnek vannak előnyei, és hátrányai a másikhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#4429) olddog válasza stemplar07 (#4416) üzenetére


olddog
aktív tag

Üdv! Ha a beállításokban fixre be van állítva a HDR mód, nem fog villantani, és a vaku ikon 'szürke' nem elérhető. Ezt ellenőrizd le.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#4430) stemplar07 válasza olddog (#4429) üzenetére


stemplar07
őstag

:) köszi, ,,auto,,-n volt és még is szórakozik, na majd kikapcsolom..

(#4431) olddog válasza stemplar07 (#4430) üzenetére


olddog
aktív tag

Auto-n szerintem a vakut is annak függvényében engedélyezi.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#4432) NandorHUN válasza turbuczn (#4428) üzenetére


NandorHUN
addikt

"de árának tört reszéért JUTOTTAM v30hoz "

Nem az ítam, hogy általában tört áron lehet kapni, hanem hogy én mennyiért vettem V30-at.
G7 még használtpiacon is 120-150e között mozog. Én 1 év garis szinte új V30-at vettem ennek az árnak a feléért. :) Az most más kérdés, hogy itt oldalon általában 110-120 V30 is.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4433) stemplar07 válasza olddog (#4431) üzenetére


stemplar07
őstag

:) köszi megint tanultam, akkor off,

(#4434) gretzky77 válasza NandorHUN (#4432) üzenetére


gretzky77
veterán

A majdnem 1 év gari milyen gari? Gondolom nem gyári? 120-150 feléért vettél V30-at akkor vagy nagyon jól jártál vagy bibis sztem! Remélem,hogy az előző! Annyiért ajándék

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4435) NandorHUN válasza gretzky77 (#4434) üzenetére


NandorHUN
addikt

Innen PH!ról vettem egy olyantól akinek voltak azért már adás-vételei, profilt elnézve elég sok telefont ad-vesz. + szokásos adásvételi is megvolt. Garit meg nem fogom most beszkennelni de az is OK-nak tűnt. Bolti lapon is "újnak" volt feltüntetve, LG-s IMEI checkeren szintén új telefon, idén nyár elején készült teló: [link]

Azért én elég sokat megteszek, hogy ne verjenek át. :) Teszteken meg szintén átment, szóval nem panaszkodok. Valoszeg megvettem volna a telefont 120-130-ért is, de így 75-ért abszolut megérte.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4436) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Más:

Akik magyar nyelven használják a telefont: Google "mi van a képernyőn" féle keresője nálatok se működik olyan stabilan ha HOME-t hosszan nyomjátok?
Nálam van hogy előjön van hogy nem, viszont ha gyorsgombra tettem be vagy gesztusra a keresőt (pl. Swiftly Switch) akkor hibátlanul teszi a dolgát.
(Ha angolra teszem a telefon egész nyelvét, akkor tökéletesen működik, csak persze akkor nem a "mi van a kijelzőn" kereső jön be, hanem az új Google AI aszisztens és kérdezi hogy mit szeretnék).

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4437) gretzky77 válasza NandorHUN (#4435) üzenetére


gretzky77
veterán

Ne értsd félre nem kételkedtem! Mondjuk én biztos oda nem adnám 75-ért

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4438) NandorHUN válasza gretzky77 (#4437) üzenetére


NandorHUN
addikt

Pedig nem defektes.
Antutu-val is nagyon meg vagyok elégedve, nem is találtam olyan V30-at most YT-n vagy neten, ami ennél jobbat hozott volna (biztos van pedig):

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4439) gretzky77 válasza NandorHUN (#4438) üzenetére


gretzky77
veterán

Nagyon jó kis készülék ez a V30,nagyon szeretem!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4440) OPiiPO válasza gretzky77 (#4439) üzenetére


OPiiPO
addikt

++1

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4441) NandorHUN válasza gretzky77 (#4439) üzenetére


NandorHUN
addikt

Egyetértek.

Eddigi elmúlt 6 évben mindig azt láttam, hogy jött az új év, új telefon és bejött valami új: jobb design, új feature, gyorsabb működés, kijelző stb...
Aztán már előző telefonomnál se éreztem semmi olyat, ami cserére sarkallana, V30nak viszont volt pár ilyen extrája, kamera, DAC, kijelző.
Mostanra meg nem tudok olyat felhozni idei kínálatból, vagy abból ami majd jövőre jön, ami miatt cserélnem kellene következő években.
Fingerprint menő, de még évekre van attól, hogy olyan gyors és kényelmes legyen mint egy rendes fingerprint.
Max 2019 vége- 2020 -ban lesz majd olyan amire azt mondom ok. És kb. ennyit is az új képességekről, mert mostanra minden teló kb. ugyanazt tudja, max valamiben egyik kicsit jobb vagy rosszabb.

Gyártókat nem sajnálom, de most törhetik a fejüket, hogy mivel adják majd el az új telefonokat.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4442) korpicschess válasza NandorHUN (#4438) üzenetére


korpicschess
veterán

Néha felbukkan egy-egy olcsó példány, én is majdnem rárepültem. Én az Antutut már kinőttem, nekem bőven elég, hogy azt teszi, amit szeretnék, nem akad, nincs semmi probléma. Eddig lassan 2 hónap alatt mondjuk egyszer kifagyott egy videó mentésekor a kamera alkalmazás. Ennyi.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#4443) Palibá válasza joco1977 (#4425) üzenetére


Palibá
tag

Hol tudom ezt a Bright módot kapcsolgatni? Nem találok hasonló menüpontot sem a kamera beállításokban.

Úgy vettem észre, ha valami közel van, hogy éles lehessen, tökmindegy, hogy milyen sötét/világos meg hogy mi van beállítva a vakukapcsolón, akkor sem fog villantani.

Vaku automódban, ha közel rakok valami sötétet, megjelenik a kijelző tetején a jobboldali 2/3-nál egy villám jel, miszerint érzi hogy vakut kell majd használnia, de ennek ellenére sem használja.

De a közelség nem feltétele a vaku nem működésének. Volt már, hogy egy pince folyosóján akartam vakuval fotózni, több méterre, de neki sehogy sem volt kedve fényt adni a fotózáshoz.

Ahogy a másodpercekkel késletetett fotózást is úgy tűnik attól függően alkalmazza a kicsike, hogy hány porszem kavarog a föld másik oldalán. Élesíteni akar, vagy arcra fókuszálni, ahelyett hogy lőne amikor megkapja a parancsot. :(

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#4444) gretzky77 válasza Palibá (#4443) üzenetére


gretzky77
veterán

A beállítások menüben az első pont : világos mód
Viszont itt egyértelműen látszik,hogy a vaku ikon szürke tehát nálad sztem nem ez a baj ha jól értem,mert te tudod kapcsolgatni csak nem működik rendesen!?
Esetleg a beállítások -> általános-> alkalmazások -> kamera alatt próbálj egy gyorsítótár és adat törlést hátha helyre billenti

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4445) unravel válasza korpicschess (#4442) üzenetére


unravel
őstag

Az Ázsiai gagyiphoneokat szokták Antutuval reklámozni. Tok magas pontszám és olyan optimalizálatlanok hogy egy hd video kifog rajtuk. 🙃

¯\_(ツ)_/¯

(#4446) NandorHUN válasza korpicschess (#4442) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én se szoktam nézegetni, csak új telefonba be szoktam próbálni hogy többihez azonos szériáshoz bemérjem.
Amúgy különböző típusok esetén nem sok értelme van, pl. nekem előző telóm S7 Edge Custom ROM-mal gyakorlatilag gyorsabb volt mint egy Samsung S9, holott Antutu teszten nyilván elvérzett volna az új telóval szemben.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4447) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Fél éve vettem egy V30+ telefont. Nagyon vigyáztam rá, sajnos mégis tegnap átesett a tűzkeresztségen leejtettem a földre és reccsent is a kijelző. :O

Hol érdemes hozzá kijelzőt venni és egyben beszereltetni?

A váci úti LG szerviznél már próbálkoztam de nagyon sokat mondtak...

Cimbee

(#4448) NandorHUN válasza NandorHUN (#4436) üzenetére


NandorHUN
addikt

No megoldottam, egy Fluid nevű gesture appal és ADB PC-s USB trükkel levettem a rendszerről a NavBart-t és helyette Android Pie szerű gestuskontrollt raktam be.
Szerintem nagyon jó kis app, az egész kijelző így gyakorlatilag az enyém, NavBarnak nem kell semmi ráadásul a használata is sokkal kényelmesebb a telefonnak.

+ Többi ilyen gesture alkalmazással ellentétben a bill. gépelést se zavarja. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4449) stemplar07 válasza Cimbee (#4447) üzenetére


stemplar07
őstag

:( lehet jobban jársz egy használttal ..

[ Szerkesztve ]

(#4450) dajkapeter válasza Cimbee (#4447) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Még külföldről az utángyárott kijelző kerettel is 99$ és neked kell házilag bele barkácsolni. 50 ezer alatt nem igen úszod meg.

Itt 59, ez pedig gyanúsan olcsó...

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.