Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) #86973952 válasza Bass (#28448) üzenetére


#86973952
törölt tag

Látszódjanak a fogyasztó appok, elemek, eszközök is. Akkumulátor használatból fotózva.

[ Szerkesztve ]

(#28452) Quqesz válasza morneo.it (#28442) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Meg az aksi sem semmi benne! Majd nézd meg a Z2-t! Ütős lesz!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#28453) kocsij


kocsij
tag

https://shop.wowfixit.hu/products/wowfixit-1-csepp

Vélemény?

Galaxy S23 Ultra

(#28454) Bass válasza gipsztigris (#28449) üzenetére


Bass
addikt

Kiprobalom,igaz egyenlore a simat,ha jo akkor megveszem a pro-t is koszonom

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#28455) #86973952 válasza kocsij (#28453) üzenetére


#86973952
törölt tag

Volt már róla szó, és teljes mértékben igaz.

Szerk.:
Amúgy nem rossz, hogy magának mond ellent:

[ Szerkesztve ]

(#28456) brek666 válasza Bass (#28448) üzenetére


brek666
tag

20% ig elég lesz abból már látszania kell.Mindden oldalt

(#28457) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok! Az LG G4 H818P-ről mi a véleményetek? Ismeri a B20-as LTE-t?
Az összefoglaló szerint még nincs vele tapasztalat, de bátorkodom ide írni, hátha történt azóta változás...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#28458) Aryon87 válasza takacsbotond (#28457) üzenetére


Aryon87
félisten

Tegnap volt ez temaban, tudja a behuszat :K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28459) takacsbotond válasza Aryon87 (#28458) üzenetére


takacsbotond
őstag

:R Akkor úgy néz ki, hogy a topic egy újabb (boldog?) G4 tulajjal fog gyarapodni. Jó szolgálatott tett, de elég öregecske már, ideje nyugdíjazni az előd G2-őt. Köszönöm a választ! :))

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#28460) zsocasogi


zsocasogi
csendes tag

Sziasztok!

Itt is beütött a bootloop... :W (2015.05. volt az SN alapján a teló és ROM régiós) Az lenne a kérdésem, hogy az lg honlapján található javítás igénylését érdemes használni, vagy inkább délután munka után szaladjak fel a pesti szervizbe? 100km nekem Pest

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#28461) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Az létezik hogy a kameránál automatikus üzemmódban nem lehet manuálisan kapcsolni a vakut?

(#28462) Flayer válasza bghistvan (#28461) üzenetére


Flayer
senior tag

Ha kikapcsolod a HDR módot vagy autóra állítod akkor lehet csak!

[ Szerkesztve ]

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#28463) Stauffenberg válasza takacsbotond (#28457) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Az LG G4 H818P-ről mi a véleményetek? Ismeri a B20-as LTE-t? Az összefoglaló szerint még nincs vele tapasztalat..."

Akkor lehet másik összefoglalót olvastál! :DDD

(#28464) hard74 válasza bghistvan (#28461) üzenetére


hard74
senior tag

Ha aHDR be van kapcsolva, akkor nem lehet.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#28465) Jazz válasza #86973952 (#28444) üzenetére


Jazz
veterán

(#28443) Meggyi001:
"Android 4 felett lehetőség nyílt a kijelzőn elhelyezni a gombokat. Ezt sok cég kihasználja, ezzel is "spórolnak" valamennyit."

A gyártók ezt csak a költségcsökkentés miatt csinálják, vagy praktikusabb ha a kijelzőn van? Könnyen meglehet szokni?
Nekem kicsit furcsa hogy ezerrel megy a "fejlesztés" a minél jobb kijelző/telefon arányért, és akkor a gombokat a kijelzőre teszik, holott lenne neki hely bőven az alsó káván. Az meg ott van kihasználatlanul.:S És több százezres telefonokról beszélünk. Biztos nem csak a költségcsökkentés az oka. De akkor mi?

(#28444) porterocka:
"Plusz az értesítési legördítő szerintem nagyon hasznos dolog a navi sávon. Már csak azt kellene megoldaniuk, hogy a gyári ROM -ba bekerüljön a navi sáv legördítő"
Erről tudsz linkelni egy képet hogy mi ez pontosan?

(#28450) Remekelek28:
"létezik olyan napelemes hordozható power bank,melyhez nem kell vezeték,hogy feltöltse,hanem csak ráteszem a telefont és tölti?"

Vezeték nélküli töltés telefonra? Ez új. Azt hogy? Minitranszformátor van a telefonban meg a töltőn aztán megszaggatják az áramot?

Lenne még néhány kérdésem a G4-el kapcsolatban, hátha megtudja valaki válaszolni:
1. A dual sim-es verzió két antennát tartalmaz vagy egyet és azon osztozik a két sim?
2. Stauffenberg kollega írta: "A dual SIM változatok utólag sem okosíthatók fel vezeték nélküli töltésre. De ezt leszámítva lényegében azonosak."
- Tehát alapból nem tartalmaz vezeték nélküli töltés lehetőséget? Új rom kell neki? Viszont hardveresen gondolom benne van a "transzformátor" tekercs a dual sim-es telefonokban, különben nem lehetne előhozni software-esen.
3. Led visszajelzést és magnetometert illetve iránytűt nem láttam a G4-en. Ezek nincsenek neki, vagy csak lefelejtették a specifikációs listáról? (nem gps alapú iránytű amihez mozogni kell, hanem valódi iránytű)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#28466) bghistvan válasza Flayer (#28462) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszi szépen,hard74 Neked is :)

Még egy.
A kézi módot tapasztalgatom,van-e olyan opció hogy a kézi módot visszaállítsam az alap értékekre,mert elég szépen össze-vissza állítottam az értékeket.

Pl a wb érték az minden ki-be kapcsolásnál automatikusan más értéket mutat? (tényleg most tanulom)

(#28467) Stauffenberg válasza Jazz (#28465) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Biztos nem csak a költségcsökkentés az oka. De akkor mi?"

A virtuális gombok szabadon programozhatók, hozzáadhatók újak. A fizikai gombok meg fixek. Teljes képernyős módban amúgy eltűnik a képernyőről és egy suhintással visszahozható. Sétálj be egy boltba és próbáld ki. Mi nem tudjuk helyetted eldönteni, hogy neked ez mennyire kényelmes vagy nem kényelmes.

"Tehát alapból nem tartalmaz vezeték nélküli töltés lehetőséget? Új rom kell neki? Viszont hardveresen gondolom benne van a "transzformátor" tekercs a dual sim-es telefonokban, különben nem lehetne előhozni sofware-esen."

Többek között ez is benne van az összefoglalóban, nem értem miért olyan nehéz elolvasni. Fizikailag hiányzik a Qi tekercs a készülékből, de egy matricával vagy gyári QuickCircle tokkal pótolható. A Dual-SIM modellekben ennek a tekercsnek a csatlakozásánál van a második SIM foglalata, emiatt ezek nem tudják felvenni ezen keresztül a töltőáramot.

[ Szerkesztve ]

(#28468) Flayer válasza bghistvan (#28466) üzenetére


Flayer
senior tag

Ha visszább olvasol egy kicsit a fórumon vannak leírva tanácsok,hogy milyen értékeket kell beállítani!
Attól függ mit akarsz fotózni!Ha veszed a fáradságot és egy kicsit tanulmányozod és próbálgatod a manuális beállítási dolgokat sokkal jobb képeket lehet csinálni mint az automata módban!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#28469) bghistvan válasza Flayer (#28468) üzenetére


bghistvan
senior tag

Értem,de viszont akkor nincs olyan opció ,hogy vissza tudjam állítani az "alap" értékekre?

(#28470) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Aki akar beégést nyomja maximumra a fényerőt és toljon egy Antutu stressz tesztet. Most már nem csak törött, hanem be is van égve a kijelzőm. :N

Az 808 sem bírja a nagy magokat max terhelésen. Volt hogy lekapcsolta mindkettőt egy rövid időre. A kis magok végig majdnem maximum órajelen mentek. Azt hittem jobban bírja majd. Lehet tényleg igaz, hogy még a 801 is erősebb lehet maxon járatva, minit a 808 azonos körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#28471) #86973952 válasza Jazz (#28465) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem hinném, hogy bármi köze lenne ennek a költségcsökkentéshez. Egyszerűen vannak olyan gyári ROM -ok, ahol lehetőség nyílik a navigációs sáv személyre szabására. Van ahol kevésbé, van ahol jobban.

Beszélhetünk itt további navigációs gombok hozzáadásáról, vagy akár a grafika módosításáról. Van ahol a navi sávon elhelyezhető navigációs sáv legördítése, eltűntetése. Ilyenkor alulról egy gyors mozdulattal újra előhozható. Valakinél ide tehető a SIM 1 és SIM 2 közötti váltás a könyebb és gyorsabb elérés miatt.

Van ahol témázható, változtatható a navigációs gombok grafikája, ami szerintem változatossá teszi a kinézetet. Ahogy egy témázás.

Jelen esetben a navigációs sáv személyre szabása így néz ki:

Azt értesítési sáv/függöny legördítése pedig így (nálam jobb szélső gombbal):


Vannak olyan gyári ROM -ok máshol, ahol a navi sávon elhelyezhető a legördítő, elrejtő gomb. Ebben az esetben erre gondoltam:


Itt viszont a legördítés nem a navigációs sávra van bízva, hanem egy külön menüpontban állítható, hogy egyes appoknál látható legyen -e vagy nem. A módszer egyébként majdnem ugyanaz. A navigációs sáv ilyen esetben is úgy jön elő, hogy az ujjaddal kicsit megpöccinted a képernyő alját. Majd magától visszamegy az egész panel.

Szerk.:
Ott hülyeség a szoftveres navigációs gombsor, ahol nincs opció ezek változtatására, sem plusz funkciók kezelésére. Természetesen ROOT után kis mókolással ott is megoldható.

Az abszolút értelmetlenség akkor van, ha sem személyre szabni, sem pedig BL nyitás nélkül ROOT -olni nem lehet az eszközt. Olyankor tényleg nincs értelme a szoftveres gomboknak.

[ Szerkesztve ]

(#28472) Stauffenberg válasza bghistvan (#28469) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A fotózásban nem létezik "alapérték". Kapcsolgasd az AE-L gombot, ezzel tudod az automata és manuális mód között váltani, de automata módban is lehet expozíció kompenzációt (+/- gomb) állítani.

(#28473) Jazz válasza ctvagyok (#28470) üzenetére


Jazz
veterán

Már mint a G4-ed égett be? Egy IPS kijelző? És egy Antutu teszt-től?

free your mind

(#28474) bghistvan válasza Stauffenberg (#28472) üzenetére


bghistvan
senior tag

Rosszul tettem fel a kérdést,nem alap értékekre gondoltam,hanem ami a készülék kamera kézi módjában volt belőve mielőtt nem állítottam el :) ,de már kapizsgálni kezdem :)

Ugye nekem volt egy olyan problémám,hogy a kamera leállt magától,és a többiek tanácsára a micro sd-t formáztam,és csináltam egy gyári visszaállítást,azóta nincs probléma,remélem nem is lesz !
Viszont a visszaállítás után direkt nem töröltem le a következő appokat: evernote,foodpanda,foursquare,hsr hotels,magist,pocket guide,swiftkey tripadvisor,wunderlist, és persze a telekomos appokat ,valamint a google+ sem tiltottam,hogy megtudjam figyelni vajon ezen appok törlése,tiltása befolyásolja - e a kamera működését.

Z2-n minden ilyen hasznavehetetlen appot töröltem anno mindig,és nem volt belőle gond,viszont asszony S5-je a viber felrakása után szintén labilis lett,ezért lennék kíváncsi a véleményedre hogy az előbb felsorolt appok törlése,tiltása befolyásolhatja -e a kamera appot?

(#28475) Jazz válasza #86973952 (#28471) üzenetére


Jazz
veterán

Nagyon jó, ez tényleg jó. Köszönöm a részletes válasz adást, sokat segítettél.
És persze köszi a többieknek is.

Az lap mutató pontok is lejjebb tolhatóak hogy minél kevesebb helyet foglaljon?

(#28465) hsz. 1-es és 3-as pontját is megtudnád válaszolni?

(#28476) Remekelek28:
Közben már kitárgyaltuk, igen. Lényegében feltalálták újra a transzformátort magas frekin telefonra is így 150 év után.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#28476) Remekelek28 válasza Jazz (#28465) üzenetére


Remekelek28
őstag

Van olyan,hogy rátesszük egy valamire és azon zöltődik,vagy rosszul tudom? Az s6 nál láttam.

(#28477) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#28476) üzenetére


Remekelek28
őstag

Na [link] itt 3:30 nál ráteszi valamire. Az nem töltő?

(#28478) #86973952 válasza Jazz (#28475) üzenetére


#86973952
törölt tag

Dual antennás. Szokásos módon elhelyezve fent a kameránál és lent a mikrofonnál. 1 SIM is használja mindkettőt, ez független a SIM kezeléstől.

Szerk.:
Nem lehet lejjebb helyezni az oldal mutatókat.

Másik launcherrel vagy mókolással lehet csak megoldani, eltűntetni.

Szerk.2.:
Természetesen van LED visszajelzés, meg szerintem a korábbi hozzászólások között van kép a szenzorokról.

[ Szerkesztve ]

(#28479) zachary


zachary
tag

Valahol láttam egyszer egy olyan opciót, hogy ne rakja ki az albumborítót lock screen-re, ezt nem tudja valaki merre van?

(#28480) Stauffenberg válasza Remekelek28 (#28477) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Újszülöttnek minden vicc új. :) De igen, az egy vezeték nélküli töltő. A G4 alapból nem tudja, csak ha belerakod a tekercset tartalmazó matricát a hátlapba.

(#28481) Jazz válasza Remekelek28 (#28477) üzenetére


Jazz
veterán

Válaszoltam, csak az előző hsz.-emben, szerkesztve.:)

Lényegében feltalálták újra a transzformátort magas frekin telefonra is így 150 év után. A primer oldal (amire a töltőt rakod) megaszaggatja az áramot, ami a secunder oldal (telefon) tekercsében el. áramot indukál. Gondolom így működik. Még nem olvastam utána. Minél nagyobb a freki, tekercs huzal hossz...annál nagyobb feszt képes generálni.

(#28478) porterocka:
Tehát igazi dual antenna, nem csak standby. Az igen! Azaz egyszerre effektíve mind a két simmel jelen lehet a hálózaton, két hívás is bejöhet egyszerre.(?) Tökéletes!

mobilarena spec.: giroszenzor, infraport, optikai képstabilizátor, lépésszámláló, gyorsulásmérő, értesítő led

Led van igen. Viszont compass-t és magnetometert nem találtam a cikk specification részében.

Visszapörgettem több száz hsz.-t, képet nem találtam a szenzorokról, sem a szóra keresve.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#28482) Remekelek28 válasza Jazz (#28481) üzenetére


Remekelek28
őstag

Azt hittem irónikusan irtad :) mindegy is Akkor ilyet a flex2 re se vegyek? Nem fog működni? [link] ilyesmire gondoltam

Ha jól tudom csak a samsungokban van ilyen wireless valami.

[ Szerkesztve ]

(#28483) #86973952 válasza Jazz (#28481) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mint írtam a SIM kezelésnek nincs köze ahhoz, hogy mennyi beépített antenna van a készülékben. Vételi jelerősség és stabilitás miatt fontos. Eleve csak single -ként gyártott telefonnál is van több antenna.

[ Szerkesztve ]

(#28484) Harcsai válasza Remekelek28 (#28482) üzenetére


Harcsai
senior tag

Ha veszel a hátlapba egy qi matricát, vagy gyári quick circle tokot, akkor természetesen működni fog. Nincs olyan, amit a samu tudna a g4 nem :DD

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#28485) Remekelek28 válasza Harcsai (#28484) üzenetére


Remekelek28
őstag

Jah értem,azért gondolom a samsungokban ez alapból benne van :) Ebayről ezek rendelhetők? A töltő is €rdelelne,hohy melyiket érdemes. Csak solar érdekel.

(#28486) dkovizoli válasza Remekelek28 (#28482) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nem jól tudod. A g3, nexus5 például alapból tudja. De mint írták fentebb úgynevezett okostokkal vagy matricával ez is képes rá. Nekem qc tok van rajta. Szóval nem kimondott samu tulajdonság.

(#28487) Remekelek28 válasza dkovizoli (#28486) üzenetére


Remekelek28
őstag

De,hogy az ottani jelenlegi csúcstelókba nem kell semmi külön dolog hozzá. Errefel irtam.

(#28488) #86973952 válasza Remekelek28 (#28487) üzenetére


#86973952
törölt tag

(#28489) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Csak tesztelem, hogy átlátszók-e a hozzászólásaim.

Szerk: Nem. Nem azok.

[ Szerkesztve ]

(#28490) Jazz válasza #86973952 (#28483) üzenetére


Jazz
veterán

Az ok hogy lehet benne több. Csak kérdés hogy tud-e kezelni is egyszerre többet egy időben.

Az én telefonom pl. csak Dual sim standby-os. Mindkét SIM kártya folyamatosan kapcsolódik a mobil hálózatra, de csak az egyiken lehet aktív kapcsolat.

Az Asus zenfone 2 pl. dual-active módban képes működni. Ha az egyik kártyán beszélgetünk, akkor a másik ugyanúgy elérhető marad, érkezhet rá hívás, azt fel is tudjuk venni.

1.: A G4 ebből melyik? Dual standby-os, vagy dual active-os? (nem találtam eddig rá választ sem az összefoglalóban, sem a cikk-ben...)
2.: Az LG G2-ben van iránytű [link]. A G4-ben is megtalálható? (Specifikációknál ez szintén rendre mindenhol hiányzik. Most kivették belőle, vagy csak sehol nem írják ki?
Közben ezt találtam: [link]

free your mind

(#28491) Pőze


Pőze
aktív tag

Kezd eldurrani az agyam ettől a rohadt telefontól. Ma nem nyúltam hozzá és teljesen lemerült mire újra használnám este. Rohadtul nem megy deep sleepbe folyamatosan jár a CPU. Nincs is már rajta semmi app mert már letöröltem mindent letiltottam mindent.

4 hónapja raktam rá a 20D-t nem akarom mindig factory resetelni de most eljutottam arra a szintre hogy felakartam rakni a 10E rootolt imaget DE PERSZE HOGY NEM TUDOM MEGCSINÁLNI. Send_Command.exe \\.\COMportszámom nem történik semmi. Igen minden driver felvan rakva ADB usb debug minden és semmi nem történik. Se a gépemen se a laptopon se másik csatlakozóban. Felidegesítettem úgy magam hogy veszek egy szaros nexust ahol azt csinálok a telefonommal amit akarok gari vesztés nélkül. Kösz LG a sz#patást :o :o :o

Mit tudok ezzel csinálni, hogy legalább rootom legyen és rendbe tudjam tenni az akksit a régi rootos eszközökkel.

[ Szerkesztve ]

(#28492) Aryon87 válasza Pőze (#28491) üzenetére


Aryon87
félisten

Korabban mar irtuk (foleg en) hogy a biztonsagi mentes kikapcsolasaval javul az akku.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28493) #86973952 válasza Jazz (#28490) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tudom mit jelent a dual aktív és a dual standby, csak az antennáról kérdeztél, aminek ehhez nincs köze. Dual standby, de a korábbi hozzászólásokban írták már néhányan.

Feljebb meg tettem be képet a szenzorokról. Iránytű alkalmazás nincs, de ott a Play.

(#28494) brek666 válasza Pőze (#28491) üzenetére


brek666
tag

A gyors merülés miatt a googlenél kopogtass.
A 10e felrakás meg user error Tegnap álltam vissza 20g ről lguppal.
És raktam fel a rootolt img-t
Te ugye visszaálltál lguppal LP-re mielőtt próbálkozol?...

Magad bociztatod semmi köze az lgnek hozzá.
Egyébként merg ja vegyél nexust kösz : :)) :D

[ Szerkesztve ]

(#28495) Jazz válasza #86973952 (#28493) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi, látom, ott a magnetic sensor. Kicsiben nem láttam hogy mit tartalmaz a printscreen.
Az hogy app nincs hozzá nem érdekes. 90%-ban amúgy is ki van szórva a gyári app launcherestől mindenestől és a helyén normális appok vannak.

free your mind

(#28496) #86973952 válasza Jazz (#28495) üzenetére


#86973952
törölt tag

"90%-ban amúgy is ki van szórva a gyári app launcherestől mindenestől és a helyén normális appok vannak."

Ennél arra gondolsz, hogy kimókolod a gyári ROM -ot, akkor tudnod kell, hogy 6.+ droid alatt nincs ROOT BL nyitás nélkül. Az meg kukázza a garanciát. 5.+ -nál viszont lehet nyitás nélkül is. Már ha jól értettem a mondatot.

(#28497) zombinyul


zombinyul
addikt

Skacok!
A telefon iszonyat lassan tölt, 2 óra alatt kb. 40%. Restart megvolt, másik töltővel se jobb a helyzet. Van valakinek ötlete, mi a francot csináljak vele?
Ha megint szervizbe kell vinni, engem esküszöm a guta megüt...
Járt már így valaki?

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28498) Aryon87 válasza zombinyul (#28497) üzenetére


Aryon87
félisten

Jelen :D
Nem foglalkozom vele, ejjel tolt tobbnyire, van ideje..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28499) zombinyul válasza Aryon87 (#28498) üzenetére


zombinyul
addikt

De ennek mi a túró lehet az oka?

Nekem is éjjel szokott tölteni, de mivel szinte fix éjszakás vagyok, nálam ez nem enyhítő körülmény. :D
Feltűnően lassú, azóta se töltött föl...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28500) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Új firmware [KDZ][H815] New firmware V20h (United Kingdom) 2016-06-10
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.