Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) Aryon87 válasza Aryon87 (#27649) üzenetére


Aryon87
félisten

Fotos topiklakok altal a kepek siralmasak belenagyitva. Emlekszem a lencsecsere elott jobbak voltak a kepeim.
Erdemes ezzel szervizbe visszavinnem hogy csinaljanak valamit, vagy en vagyok tulsagosan bena?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27652) Quqesz válasza Aryon87 (#27651) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Tényleg nem jók.... nem volt koszos a lencse?
éjszaka hősök tere kézből

Vmi lesz ott......

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#27653) Aryon87 válasza Quqesz (#27652) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem. Direkt ugyeltem arra hogy az tiszta legyen.

Nekem ugyanez allvannyal:
Hosok tere ejszakai

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27654) Quqesz válasza Aryon87 (#27653) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Vajda kézből
[vonat éjszaka]

Ezt neked is tudnia kellene......nincs vmi elállítva neked? Képarány 16:9?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#27655) Aryon87 válasza Quqesz (#27654) üzenetére


Aryon87
félisten

Semmi nincs elallitva. Talan a HDR okozza a galibat, gondoltam azt bekapcsolom mert elvileg az javit..

[link]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27656) Busterftw válasza Aryon87 (#27655) üzenetére


Busterftw
veterán

Tied eleg szemcses valoban. Szerintem nalad nincs valami jol beallitva.

(#27657) Aryon87 válasza Busterftw (#27656) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem hiszem. Nagyon nincs is mit variálgatni a beállításokkal..

Ez a kép például a szervízelés elött készült, itt ahogy elnézem, sokkal jobb a kép.. És ez automata.
parlament

Margit-sziget bevezető körforgalom

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27658) toto0569 válasza Aryon87 (#27653) üzenetére


toto0569
addikt

ISO1200---az lesz a baj,azért ennyire zajos.
50-100 kell neked és hosszabb záridő.

(#27659) buliforma válasza jolti05 (#27647) üzenetére


buliforma
csendes tag

igen ez csak keret

(#27660) ToomyC válasza Stauffenberg (#27641) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Én nem kaptam hozzá , meg is reklamáltam , azt mondták nem jár hozzá .... a doboz be volt fóliázva nem hiszem , hogy kiszedték volna belőle ...

(#27661) Jumbozorz válasza monroe8609 (#27648) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Általában az értesítési sávon tapasztalható narancssárgás,piros színben.(legalábbis nekem)Az "enyém" csak szürke háttérnél jön elő egy bizonyos melegedés után. Pl. : ha kilépek egy játékból vagy egy app beragadása után a melegedés végett az értesítési sávon előjönnek a beégett ikonok, bár múltkor volt olyan, hogy egy játék szedte le a fájlokat és melegedett közben. Leraktam asztalra és a játék letöltési háttérképének a 30%-a "beégett" a képernyőmre, de csakis szürke színben láttam. Amint a telefon visszahűlt a "beégés" is eltűnt szürke háttér mellett is.

Engem nem zavar.

(#27662) blt.62


blt.62
őstag

Hát ez nem igaz!!! Hogy a fenébe éghet be a kijelző ennél a mobilnál????? Direkt ez volt az egyik fő ok, hogy lecseréltem az S6-om erre a mobilra mert a super amolednél sűrűn előfordul, hogy beég a kijelző. Az S3,S4-nél is így jártam. Azt mondták,hogy az Lg kijelzője soha nem éghet be.

MegtorloXp

(#27663) blt.62


blt.62
őstag

A hangerőn lehet valahogy erősíteni ha fülesen hallgatom? Nekem max hangerőn nem túl hangos.

MegtorloXp

(#27664) Weeman1 válasza blt.62 (#27662) üzenetére


Weeman1
veterán

Sajnos típushiba a G4-nél.
A G2 kijelzője meg sárgult. :)

Xiaomi 11T Pro

(#27665) Snoop27 válasza blt.62 (#27662) üzenetére


Snoop27
őstag

Csak oda kell kicsit figyelni rá, ennyi. Nálam van mikor 1 orán át ugyanaz a tartalom van rajta s eddig csak 1x láttam a beégés nyomait (amikor az energiatakarékosság be volt kapcsolva), de miután más tartalmat jelenitettem meg rajta eltünt s azota sem jelent meg. Sztem sokkal nehezebben tud ez beégni, mint az amoled, szoval nem kell rágörcsölni :N

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#27666) Nikaré válasza Snoop27 (#27665) üzenetére


Nikaré
őstag

Nálam ugyan így volt, és inkább szellemképnek nevezném.
Idővel eltűnt azóta nem is látom, pedig a navigáció sokszor megy napokon keresztül
2-6 órát is. Ott bizony meg kellene maradnia, de nem. Szóval nem kell túl reagálni, szerintem.

(#27667) Snoop27 válasza Nikaré (#27666) üzenetére


Snoop27
őstag

Pontosan, ez a helyes kifejezés rá (ugyanaz a jelenség,mint ami a plazma tv-knél is megfigyelhetö néha). Egyszer volt csak ilyen nálam, de akkor nagyon forro is volt a kijelzö, szerencsére hamar eltünt. Gondolom ha még egy fél orát ugyanaz a tartalom maradt volna rajta bele is ég.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#27668) majdnemkocka válasza Snoop27 (#27667) üzenetére


majdnemkocka
tag

Nem ugyanaz, de ugyanúgy átmeneti, a képernyő kikapcsolódása (és a készülék lehűlése) meg szokta oldani.

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#27669) Stauffenberg válasza blt.62 (#27662) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ahogy az előttem szólók is mondták már, ez nem ugyanaz a "beégés", mint az AMOLED esetén. Eltűnik magától, valószínűleg felforrósodás és/vagy nagy fényerejű tartalom hatására történik néha (nálam eddig sosem fordult elő, pedig például amikor fotókat szerkesztek és órákig szöszmötölök, akkor feltolom a fényerőt).

(#27670) siofok


siofok
őstag

én imádom a kameráját.bár ez szerkesztett,de jó alap nélkül azt is meglehet b..szni. :)

OnePlus nord 2t

(#27671) Gyugyu1987


Gyugyu1987
tag

Sziasztok!
Sajna ma hajnalban egy játék után nekem is előjött a "beégés", most előszőr! Lehülés után elmúlt!
Ja igen: 505-ös gyártású 6.0-val, hun régiós.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#27672) blt.62 válasza Gyugyu1987 (#27671) üzenetére


blt.62
őstag

Akkor addig nincs gond míg eltűnik a lehűlés után.

MegtorloXp

(#27673) #73499136 válasza Aryon87 (#27649) üzenetére


#73499136
törölt tag

Hát ezek tényleg siralmas képek, ilyent szinte bármelyik készülékkel lehet készíteni, valami gond van.

(#27674) nyesix


nyesix
senior tag

milyen megoldás van arra, ha olyan mappákat szeretnék, ami nem csak 4 db benne lévő app.-ot mutat, hanem 9-et?
VS
köszi

(#27675) Aryon87 válasza #73499136 (#27673) üzenetére


Aryon87
félisten

Fokozom:
Iso50, 15sec zarido, allvany

Hosok tere ejszakai elso foto. AE-L be volt kapcsolva, lencse tiszta volt.
Mikor az AE-L kikapcsoltam, normalisabb kep lett utana.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27676) toto0569 válasza Aryon87 (#27675) üzenetére


toto0569
addikt

Zsír!(a belselyében.)

(#27677) brek666 válasza Aryon87 (#27653) üzenetére


brek666
tag

Az égvilágon nincs semmi baja a kamerának csak töröld meg jobban.
ÉS!!!
Olvass alap fotzás elméleteket.
Pl ennél a képednél az egekben az iso(exif info chrom alá telepítve megmondja)pedig elég sok nagyteljesítményű lámpa van sok a fény!
Te 1200 ra húztad az isot és a shuttert 1/10 re ...pont fordítva kellett volna...

Isot max 200 ra húzni de szerintem még a 100 is bőven jó lett volna sőt ha a kezed bírja 50 se halott...A shuttert meg ha van állványod nyugodtan vihetted volna egészen akár 1 másodpercig is,.De talán már 1/2 vel is remek eredmény lett volna. pl hasonlo körülmények itt egy éjszakai :[link]

Ui ha Pesti vagy és netán kint jársz 17.ben egyik este szívesen segitek lövünk pár teszt képet elmagyarázok alapvetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#27678) toto0569 válasza Aryon87 (#27675) üzenetére


toto0569
addikt

itt egy esti utcai lámpával...
Még az esőcseppek is látszódnak a virágon.

[ Szerkesztve ]

(#27679) brek666


brek666
tag

(#27675) Aryon87

Ezt is te baltáztad el..Reflektorok mellett miért állítasz be 15 sec záridőt...?
15 sec az inkább éjszakai égboltra vagy nagyon gyér éjszakai kültéri világításhoz jó ott ahol nincs mozgás.

A baj az ,hogy tényleg koncepció és alapvető tudás nélkül tekergeted össze vissza a "tárcsákat"
Ne vedd sértésnek de tonnányi leírtást találsz a neten 5 perc átolvasni és nem egy rakéta tudomány tehát könnyü megérteni még laikusként is.

[ Szerkesztve ]

(#27680) Aryon87 válasza brek666 (#27679) üzenetére


Aryon87
félisten

Es a nappali kepeim miert elmosottak ill szemcsesek? :/

Nem sertodom meg, sot orulok is az ilyen okto jellegu kommentnek, tudom hogy van mit javitani a fotozasi tudomanyomon, de mikor egy automata modban is nagyitassal mosodik, szemcsezik a kep, az mar nem epp normalis sztem

(19.keruleti vagyok amugy)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27681) Aryon87 válasza Aryon87 (#27680) üzenetére


Aryon87
félisten

Az 1200as iso ertek az AE-L kikapcsolasaval lett. Csinalt olyan kepet is, hogy full feher lett, pedig mikor beallitottam normalisan latszott minden.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27682) blt.62


blt.62
őstag

Ha Vodás a kártyám akkor mire állítsam a Mobilhálózatot mert mostanában csak 1 csík van a térerőnél. Csak síma GSM-en hagyjam?

MegtorloXp

(#27683) Nikaré válasza siofok (#27670) üzenetére


Nikaré
őstag

Jó kép! Mivel szerkesztetted? Ez melyik tó?

(#27684) Mikemend válasza Aryon87 (#27681) üzenetére


Mikemend
senior tag

Mondjuk ez jó kérdés, hogy esetleg lövésnél valami fénymérő nem működik megfelelően és nem a beállított értékeket lőné, de ki tudja?

Amit a telefonoknál észben kell tartani az alábbiak:
- magas ISO -> szemcsézettség több fénnyel, alacsony ISO -> kevés szemcse, de sötétebb, több fény kell
- hosszú zársebesség -> elmosódó figurák, de több fény, rövid zársebesség -> gyors mozgás, de kevés fény.

Tehát a legjobb kombó az alacsony ISO és a még vállalható zársebesség. 1/4-nél hosszabb esetében már necces a bemozdulás, javasolt az állvány. Ennyi.
És full fényerőn fényképezz, ne Autón, ha manuálisan fotózol, másképp túllövöd.

[ Szerkesztve ]

(#27685) Stauffenberg válasza Aryon87 (#27681) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem inkább bekapcsoltad az AE-L-t? Kizártnak tartom, hogy automata módban ISO 1200-ra akarná felküldeni magát 15 sec záridő mellett. Ez egyszerűen túl hosszú záridő még jóval alacsonyabb ISO mellett is.

Tényleg leginkább az expozíció alapjait kellene tanulmányozni, hogy értsd mi miért történik.

Ez a fotó az éjszakai Hősök teréről egyszerűen csúnyán túl van exponálva. Az automata nem csinál ilyet. Ez itt teljesen user error.

Egyébként csak egy javaslat: Én hivatásos fotósként is alig az esetek 5%-ban használom a manuális módot, mert tök felesleges. A három fő üzemmód közül a középsőt (Auto) szoktam használni, mert alapvetően helyesen exponál, este meg a HDR elég jól megszűri a zajt. Tudom, csábító lehet a manuális mód, de sokszor csak önszivatás, főleg ha még a megértésével is akadnak gondok. A rendes fényképezőgépeimen utcai fotónál belövöm a rekeszprioritást és maximum csak exp. kompenzálok (de ha elég intelligens a fénymérőd, még azt sem kell sűrűn).

(#27686) Aryon87 válasza Stauffenberg (#27685) üzenetére


Aryon87
félisten

Ugy tudom hogy ha az AELnel vilagit keken akkor az automatikus. Azt megnyomva ugye kiszurkult, es utana is lottem kepet, na az jobb lett. (fotos topikba raktam be)
Esetek 90%-ban en is automatan fotozgatok, csak probalkozom a manualissal is, elvegre nem disznek van ez a plusz funkcio. De igen, van mit tanulnom boven :)
Csak az a bajom, hogy automatikaban is van, hogy zajosak, mosottak a kepeim belenagyitva.
Az oktatoanyagot pedig koszonom, neked is Mikemend.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27687) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Adott egy full hd lg monitor.Adott egy full hd lg tv.A kérdésem pedig az lenne hogy a G4-el készült képeket megnéztem itt is,ott is.Nekem az jött le hogy a tv-n ami 32colos sokkal szebbek a képek mint a pc monitoron ami 21colos.Van erre valami értelmes magyarázat?

(#27688) Stauffenberg válasza nünüke1975 (#27687) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Van erre valami értelmes magyarázat?"

Igen, például az, hogy a méretnek ehhez semmi köze. A kijelzőben lévő panel számít és annak a minősége (színtér fedés, kalibráció, stb).

(#27689) nünüke1975 válasza Stauffenberg (#27688) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Ha jól belegondolok nem csak a képek másabbak.Màr azt hittem hogy a g4-el van a baj mert ugye először ott néztem még ès kikerekedtek a szemeim

(#27690) Quqesz válasza nünüke1975 (#27687) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Röviden:xar a panel a monitorodban, a tv jobbat kapott......v nem jól állítottad be(kontraszt,fényerő,stb)...én kb fél napig bsztatom mire jó lesz, de senki nem panaszkodott még rá(4 tv)

Aryon
Jó jótanács:manuális módban először rakj mindent autómatára és onnan kezdj állítgatni pl nem akarsz zajos képet, akkor kisebbre veszed az iso-t és vele párhuzamosan növeled a zársebességet, de el kel döntened a zársebesség alatt lesz-e mozgó tárgy és van-e szetepe a fotón(kb mennyire legyen elmosódott, tehát statikus tárgyat v mozgó tárgyat fotózól)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#27691) Quqesz válasza Quqesz (#27690) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Folyt...
De ezért vannak a fotós könyvek,olvasgass meg próbálkozz sokat, de mindég az az első, hogy tudd mit is akarsz megörökíteni!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#27692) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Van olyan lehetőség, hogy az LG szerviz elpostázza nekem a telefonom? Holnap megyek fel utoljára Pestre, beviszem a telefont, de utána nem tudok feljutni egy jó darabig.

(#27693) Mikemend válasza Quqesz (#27690) üzenetére


Mikemend
senior tag

Fél nap vacakolás után már meg sem mernek szólalni :D Bocs, magas labda volt.

(#27694) Aryon87 válasza Quqesz (#27690) üzenetére


Aryon87
félisten

:R

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27695) brek666 válasza Aryon87 (#27680) üzenetére


brek666
tag

Próbálj "meg fényt mérni"
Mielőtt fotózol több éles kontraszt felé fokuszálj kézzel rábökéssel automata modban
Értem ez alatt,hogy fel a szikrázó napsütésre azután le a sötét földre majd ezután próbálj érintőfokuszálni a témára amit szeretnél és lődd a képet.A legfontosabb nézd meg nincs e a zoom elállítva!!!!
Csiptesd össze a képernyőt és húzd nullára a zoomt.Lehet beakadt és az okoz ilyen problémát.
G4 ben már jobb a digitális zoom mint mondjuk a g3 ban de még így sem szabad használni szerintem.Már az 1.1es lépték is ergya trágya hehe.Engem is szivatott meg, egyszer úgy maradt ... :D

[ Szerkesztve ]

(#27696) morneo.it válasza kentucky (#27692) üzenetére


morneo.it
senior tag

Nekem mindig ingyen küldte vissza futárral az LG szerviz. Jelzed nekik, szerintem nem akadály. :))

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#27697) kentucky válasza morneo.it (#27696) üzenetére


kentucky
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#27698) Pistakiss válasza Aryon87 (#27686) üzenetére


Pistakiss
őstag

Szerintem ezt érdemes tanulmányozni!

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#27699) Aryon87 válasza Pistakiss (#27698) üzenetére


Aryon87
félisten

Ó ez egész jó kis táblázat :) Köszi

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27700) #86973952


#86973952
törölt tag

Aki Vodától vette a telefont, és a Váci útra vitte szervizbe: a garancia papír elég volt, más nem kellett? Garancia ideje, illetve az IMEI is rajta van, úgy gondolom (/gondolnám) hogy elég.

Nem G4, csak annak a telefonnak nem aktív a témája, plusz itt azért szerintem nagyobb ebben a témában a tapasztalat.

Köszi előre is, és elnézést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.