Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) DaDa


DaDa
senior tag

Tegnap felraktam a V20f-EUR-XX-et OTA-n jelezte, hogy van. (BAL régiós) 2016.05. az android biztonsági frissítés benne. Kíváncsi vagyok jobb lesz-e. Bár nálam eddig is jó volt :)

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#28652) andreas49 válasza gipsztigris (#28636) üzenetére


andreas49
senior tag

1 hónapja jött meg innen [link] a SAMSUNG EVO+ 64Gb micro SD. Korábban is vásároltam náluk.
Most 3. hete levelezünk egymással, mivel a micro SD nem tudja azokat a paramétereket, melyet a weboldalán megadott. (W 20 Mb/s, R 80 Mb/s helyett írás ~16Mb/s, olvasás ~20Mb/s)
Sajnos a magyar SAMSUNG nem foglalkozik vele, mivel nem az Ö régiójában lett vásárolva.
A kínai partner azt mondja, hogy küldjem vissza és majd Ö bevizsgáltatja. (szállítási költséget nem vállalja).
Ez patthelyzet, mert nekem sincs kedvem kifizetni kb.2-3 eFt posta költséget.
Tud valaki erre esetleg megoldást? Hol tudnám beazonosítani a csomagoláson lévő hologram szerinti számot, hogy az valós-e?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#28653) brek666 válasza brek666 (#28650) üzenetére


brek666
tag

15 perc SW Galaxy Heroes:

Langyos

Imperium rom 2.0 ----3.1 es kernelével
V20G

(#28652) andreas49

Probálj meg videót készíteni az erdményről ahogy beteszed a kártyát a telefonba benchmarkolsz levideozod.
[link]

Nekem pont ilyen kártyám van és tőle megbízható eladó nem tudom ez nálad miért van.Az ény kártyám kopp kopp rendben hozza a sebességet
Ez nem Evo+ sebesség nyilván

[ Szerkesztve ]

(#28654) #86973952 válasza brek666 (#28653) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gyári v20d -n sem forrósodott fel.

30 perc, 1 óra EvilBane, Independence Day, vagy Dungeon Hunter 5.

(#28655) vigyori78 válasza andreas49 (#28652) üzenetére


vigyori78
őstag

U1-es kártyánál Write 10 Mb/s a hivatalosan garantált ezért is akarja bevizsgáltatni, neked ~16Mb/s a 20 helyett ez rendben az olvasásod ~20Mb/s viszont valamiért lassú.

Kolléga linkelt egy tesztet azt futtasd le, de úgymond rendes tesztet egy kártyaolvasóval tudnál.

SAMSUNG:
Read : up to 80MB/s with UHS-1 interface
Write : up to 20MB/s with UHS-1 interface
* Actual speed may vary depending on use host device conditions and environment.

[ Szerkesztve ]

(#28656) andreas49 válasza vigyori78 (#28655) üzenetére


andreas49
senior tag

A SAMSUNG EVO+-nál a garantált írás 20 Mb/s, az olvasás 80 Mb/s.
A tesztet a "HTESTW és a CrystalDiskMarkPortable" programmal végeztem el, aminél közel azon volt az eredmény. Írás 16,2 Mb/s, olvasás 19,72 Mb/s
Ma még lefuttatom a linkelt programot. A 'rendes tesztet egy kártyaolvasóval' - ezt miként lehet?

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#28657) Arween


Arween
senior tag

Aki cm lockert használ tud abban segíteni hogy a dupla koppintásos feloldást hogy tudom beállítani?

(#28658) brek666 válasza andreas49 (#28656) üzenetére


brek666
tag

elég lesz az androidos a1 bench tökéletes évek óta hazsnálom pontos.

(#28659) DaDa


DaDa
senior tag

Kis érdekesség:

[link]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#28660) koxx válasza DaDa (#28659) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jó naprakészek, máshol megvolt a teszt március végén-április elején.

(#28661) brek666 válasza koxx (#28660) üzenetére


brek666
tag

Máskor meg náluk van elöbb teszt egyébb termékről szolgáltatásrol
Egyébként a HWSWnél pont nem a tesztek a fő irányvonal ha olvasod őket ezt tudhatod.

[ Szerkesztve ]

(#28662) vigyori78 válasza andreas49 (#28656) üzenetére


vigyori78
őstag

SAMSUNG EVO+-nál a garantált írás 20 Mb/s, az olvasás 80 Mb/s

Nem jól tudod :( ez a maximum.

(#28663) koxx válasza brek666 (#28661) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem olvasok hwsw-t.

(#28664) jimmedly


jimmedly
senior tag

Mostanában fényéveket javult az akkuidőm v20d alatt mobilnettel. Gondolom az appokat finomítják az MM-hez, ezért jött helyre. De érdekes módon van olyan app, ami egyébként elvileg nem nagy erő igényű, mégis igen szépen melegszik tőle a teló. Pl magnetballs free. Gondolom ezt még optimalizálni kéne MM-re.

[ Szerkesztve ]

(#28665) brek666 válasza koxx (#28663) üzenetére


brek666
tag

Akkor már érthető volt a kommented.

Szerk. Mérésem:

[ Szerkesztve ]

(#28666) zombinyul válasza brek666 (#28650) üzenetére


zombinyul
addikt

Talán megvan még a képernyőmentés, 78 fokosra felment egyszer (CPU-Z szerint), pedig csak itt írtam néhány hozzászólást. Majd megkeresem. Meg se kergettem a hw-t pedig, csak neteztem.
5.1-en is csinálta, 20d-n is. Régi alaplappal is, újjal is. Gondoltam akkor G4 / 808 sajátosság. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28667) brek666 válasza zombinyul (#28666) üzenetére


brek666
tag

Most írtuk többen is és az xda-n is ha olovasol nem 808 sajátosság..Pont ezt írtam/írjuk ,hogy nem melegszik sokunknak 50 fok felé sem terhelésnél.
Ha a tied igen akkor valoszinüleg 90%,hogy valamelyik ergya kutya app lesz a hibás ami felzabálja és tekeri a háttérbe a cpu-t.Meg is jósolom Facebook... :R

(#28668) zombinyul válasza brek666 (#28667) üzenetére


zombinyul
addikt

Ezt értem én, de mikor nem sok app volt rajta, akkor is forrósodott.
A tipp nem nyert, nincs fent a Facebook app. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28669) brek666 válasza zombinyul (#28668) üzenetére


brek666
tag

Akkor szerviz... nem jellemző a forrosodás .Ha meg hsz írás közben is akkor meg pláne.SZERVIZ!!!

[ Szerkesztve ]

(#28670) ctvagyok válasza DaDa (#28659) üzenetére


ctvagyok
őstag

A gagyi összeszerelés és kijelző miatt tuti nem vennék G5-öt. Ronda is, de azon még könnyen túl tudnék lépni.
A kijelző tulajdonságai alapból gyengék a konkurenciához képest, a G4 felülmúlja sok szempontból. Rengetegen panaszkodnak fényszivárgásra. Az összeszerelés minősége meg nagyon ingadozó. Volt olyan teszter akinek 4 ből 1 volt tökeletesen összerakva.
Ezt leszámítva szuper telefon, aksi lehetne nagyobb, de a G4-nél jobb ennyivel is.

[ Szerkesztve ]

(#28671) Aryon87 válasza brek666 (#28669) üzenetére


Aryon87
félisten

Nálam is jelen van. Régi alappal és a mostanival is.
Tegnap tuzforro volt sima böngészés alatt, pedig most gyári alapallapotban van, mivel szervizbe készül. (Persze ma se jutottam be, 2 órát dekkoltam az euronicsben.) kollégiuma még nem ér rá hogy 1 órával később menjek dolgozni..
G4 társa egy Huawei P8 Lite lett.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28672) brek666 válasza Aryon87 (#28671) üzenetére


brek666
tag

Szerviz!
Egyébként lőjj már egy képernyőmentést a teljes akku statról .Köszi.
Enyém langyos se betudható ez egyértelműen annak,hogy rendeltetésszerüen működik nincs semmi app bragadva. [link]
+Ugye custom rom amiből az lg szemetei kukázva.

Vigyétek szervizbe 2 .alkalom után meg csereutalványt kell kérni uyganazon hibával.

[ Szerkesztve ]

(#28673) Reinkz válasza Aryon87 (#28671) üzenetére


Reinkz
senior tag

most lehet hülye kérdés de mobilnet és wifi alatt is melegszik?

(#28674) Aryon87 válasza Reinkz (#28673) üzenetére


Aryon87
félisten

Igen.

Brekk, gyári alapon van, fölösleges a screenshot.
De jó párat osztottam meg korábban, estére megkerestem azokat.
Holnap szerviz mindenképp, melegedést is szóba hozom, mert tényleg nem helyénvaló a dolog.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28675) Vikooo válasza Aryon87 (#28674) üzenetére


Vikooo
addikt

Eddig a topicban szinte csak nektek volt ilyen jellegu problematok, biztos, hogy nem valamelyik app porgeti?

[ Szerkesztve ]

(#28676) Aryon87 válasza Vikooo (#28675) üzenetére


Aryon87
félisten

Újra leirom:
Jelenleg a telefon gyári visszaállítását kapott, esbtegnapbegy sima forumozas alatt forrosodott.
Ma BT zene ment rajta, langyos volt a telo

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28677) Aryon87 válasza Vikooo (#28675) üzenetére


Aryon87
félisten

Sorry, dupla

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28678) brek666 válasza Aryon87 (#28674) üzenetére


brek666
tag

Ne keresd meg csinálj most a mostani rendszered akkustatja és az applistád érdekelne ha nem gond
Á tudod mit biztos ,hogy nem a telefonnal van gond ott nálatok valami app van beragadva úgyhogy hagyd is nem kell a képmentés. :R
Főleg gyanus ,hogy alaplap(kvázi új készülék után is)Fut valami prögrti a procit zabál.

(#28675) Vikooo

+1000000 ...

[ Szerkesztve ]

(#28679) Bitmill


Bitmill
csendes tag

Mivel nem eladás, ide is megosztanám:

Ingyen vihető tőlem egy ilyen tok:[link]

(#28680) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

G2 telenoros készüléknek mennyi lenne a reàlis ràfizetés a g4 re ami szintén telenoros 2 év garis?

(#28681) zombinyul válasza Vikooo (#28675) üzenetére


zombinyul
addikt

A hangsúly azon van, hogy szinte.
Nem egyedi problémák ezek, ráadásul belakott telefonnál is jelentkezik, meg szűz telefonon is. Már a második alaplappal. Én is alkalmazásra gyanakodnék egyébként, de ez a mi esetünkbe kizárható.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28682) bigrock válasza Bitmill (#28679) üzenetére


bigrock
addikt

Szerkesztve

[ Szerkesztve ]

(#28683) #86973952 válasza Aryon87 (#28676) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azt kb. be tudjátok határolni, hogy melyik részen indulhat a melegedés?

(#28684) zombinyul válasza #86973952 (#28683) üzenetére


zombinyul
addikt

Ahol a proci van. Elsősorban a kijelző teteje forró.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28685) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Jó lenne meghatározni, mi az hogy meleg. Nagyon nem mindegy, hogy 40 fokot mondunk melegnek, vagy 60-at. És itt most külső kőmérsékletről beszéljünk. Nálam is felmegy egy hosszabb böngészési ciklus során 40 fokra legalább, ha nem többre. Na olyankor hívni is kellemetlen, mert a fülemnek egy kicsit meleg már.

Ennyire minden telefon melegszik, de 40 foknál nem nagyon van hidegebb ha meg van hajtva. sajna nincs IR hőmérőm, hogy lecsekkoljam ténylegesen mennyi az az annyi.

A 808 meg melegszik annyira, mint a 810 simán. Hiába csak 2 nagy mag, azok tovább bírnak nagyobb órajelen menni. Ez az IPS kijelző is sok hőt termel magasabb fényerőn. Na meg a műanyag ház sem segít a hő eloszlatásában.

Hát ha valakinek érzékeny a kezecskéje azt megértem, és elnézést. Vagy ha már 50 fokos, és olvad a műanyag. Akkor vegyétek úgy hogy nem szóltam.

Csak szerintem egy nem létező problémába kezdünk belelovagolni. Egyszerűen el akarjátok cserélni a G4-et egy másik telefonra, aztán kell az indok.

[ Szerkesztve ]

(#28686) zombinyul válasza ctvagyok (#28685) üzenetére


zombinyul
addikt

Na! Nem akarom sehova elcserélni. Vettem már másik telefont, ha ezt bevinném szervizbe, és csereutalványt akarnának adni, inkabb hanygám forrósodni, de nem mennék bele.
Egyszerűen ha valami nem működik normálisan (és sokak hozzászólása alapján a forrósodás nem normális, pláne egy hozzászólás megirásától), akkor azt meg kell nézetni, és kész.
Cserélni meg hangsúlyozom, eszemben sincs.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28687) ctvagyok válasza zombinyul (#28686) üzenetére


ctvagyok
őstag

Nem neked szólt ez igazán. Csak annyira különbözik a hőérzetünk, hogy ez hogy forrósodik nem mond sokat senkinek. Csak pánikkeltésre jó. Nem használjuk azonos körülmények között a telefont. Zsebből kivéve már 36 fokon van, persze hogy hamarabb felmelegszik. satöbbi satöbbi

Nem azonos a viszonyítási pontunk. Lehet az neked már forró, ami másnak még csak langyos.

De próbálok megnyugtatni mindenkit, tesztek alapján sem egy hideg telefon a G4.

Ez nem zárja ki, hogy lehet hibás készülék. Rosszul van eloszlatva a paszta ha van benne, vagy akármi más rontja a hőátvitelt. De ettől is inkább a teljesítmény fog csökkenni, mert túlmelegedést megakadályozandó, le fogja magát szabályozni az SoC.

Én csak annyit tudok tanácsolni ,senki ne pánikoljon, ha a telefon nem lassul be ilyenkor. Valószínűleg normális minden.

Megjegyzem, van olyan a G4 esetén, hogy valami beragad és tényleg brutál meleg lesz. ÉS tényleg lehet hibás készülék. De ha ez megnyugtat, akkor az enyém is hibás.

Akinek rossz, az rakjon fel egy CPU-zt vagy valami benchmarkot, és kérjen meg valakit akinek nem melegszik, hogy teszteljék hasonló körülmények között. Csak ugyanazt a terhelést kell megcsinálni. Készülék-készülék között is lehet különbség, de nem hiszem hogy nagy.

[ Szerkesztve ]

(#28688) totattis


totattis
tag

Helló Hozzáértők!
Mi az a mm qcamera daemon? Megjelent az aksit fogyasztók közt. Viszont nincs ilyen az appjaim között. Segítsetek! Előre is köszi!

(#28689) zombinyul válasza ctvagyok (#28687) üzenetére


zombinyul
addikt

Igen, ez világos volt. :)

És egyet is értek Veled, de mikor 76-82 fokot ír a CPU-z több érzékelőnél egy egyszerű böngészésnél, az gáz. Ilyenkor már dadogást, laggolást is pprodukált.És hát azt már szerintem mindenki forrónak érezné. Hozzáteszem, nem feltétlen kánikulában jön elő a dolog, volt, hogy a klimatizált melóhelyen is igy felmelegedett.

Mindegy, nem fogok fejvesztve rohanni a szervizbe. Majd ha bajos lesz a dolog, akkor. :) Most meg annyira nem zavar a téma, csak beszálltam a beszélgetésbe. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28690) Bass válasza zombinyul (#28689) üzenetére


Bass
addikt

A Honor 6 keszulekemmel jartam igy hogy az elso verzios google fotok annyira beragadt hogy 72-76 fok volt a cucc es a ragasztott hatlap le is jott plusz eldeformalodott a keszulekhaz is amit a szerviz nem csinalt meg ezert csere lett a vege. De ez pl nekem meg nem melegedett tul. Amugy az normalis hogy a rendszer lezabalja az akkumat? Nem is a kijelzo a legnagyobb fogyaszto hanem a zsebembe is merul a telo ha hozza sem nyulok

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#28691) KPistike válasza totattis (#28688) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Linux alapú rendszerek esetében a daemon egy rendszerfolyamat, ami egy szolgáltatást biztosít. Ez esetben a MarshMallow QuickCamera lesz, mely értelemszerűen a kamera elérhetőségét biztosítja.
Ha fő fogyasztóvá vált, akkor valamelyik alkalmazás, ami használ kamerát, lehet beragadva. Ebbe a Hangouts is beletartozhat - bár nálam a daemon meg sem jelenik a fogyasztási listán, annak ellenére, hogy szinte fő alkalmazás nálam. Hogy még mi lehet, azt Te látod, mivel nem tudom, milyen alkalmazásokat használsz a készülékeden.

K. P.

(#28692) Aryon87 válasza ctvagyok (#28685) üzenetére


Aryon87
félisten

Tessék, egy májusi hszem, 49 fokosan azért igencsak forronak mondható..
És merem állítani, hogy tegnap is elérte ezt az értéket.

[link]

Ez már az uj alaplappal volt.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28693) #86973952 válasza Aryon87 (#28692) üzenetére


#86973952
törölt tag

40-50 fok az még tök normálisnak mondható használat közben.

A feljebb írt érték már nagyon nem.

Szerk.:
Egyébként én még MTK6582 -t is fel tudtam tolni 60 fok fölé, ha nagyon erőlködtem. Stock közeli ROM -on. DE azt sem mondanám már normálisnak pl. böngészéstől. Ennél a telefonnál sem.

Emlékeim szerint 70-80 foknál már le kellene szabályoznia a magokat. DE fejből ezt most nem tudom megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#28694) Quqesz válasza Aryon87 (#28692) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem vr -ban melegedett fel annyira, hogy pár másodpercnél tovább nem tudtam a procinál fogni a kijelzőt

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#28695) SybenX válasza Aryon87 (#28692) üzenetére


SybenX
őstag

A cpu hőmérsékletet mérd meg ne az akksiét,mert az a 49 fok az nem a cpu hőmérséklete.65 fok cpu-nál teljesen normális még terhelés alatt.G4 előtt nexus 5-öt használtam amiben sd800 ami szintén üzemi hőmérsékleten hozta a 60-65 fokot és a G4 is hozza ugyanezt.Semmivel semmivel sem melegszik jobban a g4 mint az n5.

[ Szerkesztve ]

(#28696) zombinyul válasza #86973952 (#28693) üzenetére


zombinyul
addikt

Igen, nekem70-80 fokosan kezdett el laggolni a telefon, de keményen.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28697) KZP válasza Bass (#28690) üzenetére


KZP
őstag

Google Play Szolgáltatások adatait stb. javasolt törölni. Nekem legalábbis ez oldotta meg a hasonló jellegű problémámat.

(#28698) Bass válasza KZP (#28697) üzenetére


Bass
addikt

Koszi kiprobalom

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#28699) Vikooo válasza SybenX (#28695) üzenetére


Vikooo
addikt

Nekem az i5S "egette" meg a kezemet olyan forro lett par perc Apple terkep hasznalattol...

[ Szerkesztve ]

(#28700) ctvagyok válasza SybenX (#28695) üzenetére


ctvagyok
őstag

Az aksinak nem szabadna 50-re felmennie. Nem tudom milyen melyik érzékelőtől szedte a program a mért értéket mondjuk. CPUZ-ból érték jobb lenne, ott látszik az összes érzékelő adata. Szóval az is lehet, hogy rossz érzékelőről szedte az adatot a program, de 50 fokos aksi már lehet veszélyes is. Az élettartamot kinyírja az tuti.

(#28696) zombinyul
Azért lagol, mert olyan hőmérsékleten nem megy a 2 nagy mag, csak a 4 kicsi. Én is tapasztaltam lagot ha tényleg meleg a készülék.
Használat közben sokszor csak 1440 Mhz-en pörög a 2 nagy mag, mert throtllingol. Főleg ha netezés előtt ráterhelek egy kicsit egy 1080p 60fps youtubbal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.