Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) coolrider válasza icecave (#22) üzenetére


coolrider
tag

..

(#8052) Sefneni


Sefneni
őstag

Sziasztok!
Olyanokhoz szól a kérdésem akik esetleg használtak hosszabb távon g3-t és G2-t is:
Mennyi különbség van a két telefon között használat közben? Akksi idő eléri a g3nál is a várt hatást, vagy az a bitang képernyő mindent leszív? :D
EÉrdemesebb lenne inkább egy g3-ra beruházni a g2 helyett, vagy inkább visszalépés hozzá képest?
EElőre is köszönöm :)

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#8053) mckangi válasza fmfizikus (#8050) üzenetére


mckangi
senior tag

E táblázat szerint Európa több országában is kiadták az L verziót.
Nekem a DEU régiós van fent.

Poco F3

(#8054) Lecs@ válasza szoporiz (#8039) üzenetére


Lecs@
addikt

:K

512 GB

(#8055) fmfizikus válasza mckangi (#8053) üzenetére


fmfizikus
tag

Aha! Akkor csak belevágok és felfrissítem az L re, hátha azzal nem fog annyira laggolni, mint az i-vel. ;)

(#8056) Khelben válasza mckangi (#8053) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezeket mennyire szabályos feltenni? Mert annó a Samsungnál a gyári romokat odinnal garivesztés nélkül fel lehetett flashelni. Itt mi a helyzet ezzel?

(#8057) Pala1989 válasza mckangi (#8049) üzenetére


Pala1989
csendes tag

Az új T-s rom (10d) nekem javulást hozott térerő fronton. Eddig ~20% jel nélküli időm volt, most 0-t ír. Néha rajta kapom, hogy 0-1 csíkot jelez, de el nem dobja a hálózatot.. 10c-nél még jellemző volt. (tegnap tettem fel, ez egy nap tapasztalata)

(#8058) mckangi válasza Khelben (#8056) üzenetére


mckangi
senior tag

Hát szerintem mindenki olvassa el a garanciális feltételek azon részét ami tartalmazza ezt a kritériumot.
Itt arra gondolok,hogy pld. hiába mondja az lg hogy frissíthetsz (mert azért van és adják ki a romot) ha a telekomnál vetted a készüléket , ők meg azt mondják,hogy ezt már így nem garanciálisan javítják.

Mindig ott kell megtudakolni ahol vetted.
(weboldal,telefon,személyesen).

Poco F3

(#8059) szabochris válasza Sefneni (#8052) üzenetére


szabochris
aktív tag

ÉN NEM VAGYOK EGY NAGYON HOZZÁÉRTŐ EMBER, DE EZ A 8EZREDJÉRE FELTETT KÉRDÉS MÁR NÁLAM IS KIVERIA BIZTOSÍTÉKOT!!!
AMIKOR ÉN MEGVETTEM ( ÉS AZÓTA IS) FOLYAMATOSAN FIGYELEM, OLVASOM EZT A FÓRUMOT, MEG VAGY 10 ILYET!!!

OLVASSATOK WAZZE ÉS NE LEGYETEK LUSTÁK!!!!!!!!!!!!
:W

(#8060) Jana018


Jana018
csendes tag

Valaki tudja ,hogy a PC suite miért akarja a 7-ik frissítés után is a V10J frissíteni V10J re?

(#8061) Jana018 válasza Jana018 (#8060) üzenetére


Jana018
csendes tag

Mindig ezt írja ki!

(#8062) Khelben válasza Pala1989 (#8057) üzenetére


Khelben
nagyúr

Honnan van új T-s romod? Mert ota-n nem jelez frissítést, nekem még mindig c.

(#8063) mckangi válasza Jana018 (#8061) üzenetére


mckangi
senior tag

Mert talán előtte nem a te imei számodhoz rendelt(más régiókódos verzió ) lett sima kdz flashtool-al felrakva?

Írd le a build számot,frissíts,majd nézd meg újra.
Valószínűleg nem veszel észre semmi különbséget,a nagyobb buildszámon kívűl.)

Illetve ha tényleg igaz a fent leírtak,lehet hogy rosszabb esetleg jobb lesz a rom,attól függően hogy pontosan melyik más régiókódos rom volt fent a telefonon frissítés előtt.

A betűjel nem sokat ér igy magában,kell hozzá a buildszám is.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#8064) Pala1989 válasza Khelben (#8062) üzenetére


Pala1989
csendes tag

#7825 hozzászólásban Grawens linkelte. kdz, nem ota. :)

(ezúton is köszönöm az összefoglalót, elsőre sikerült a flash. Grawensnek is a linket.)

[ Szerkesztve ]

(#8065) Khelben válasza Pala1989 (#8064) üzenetére


Khelben
nagyúr

Köszönöm. Wipe nélkül tetted fel?

(#8066) DJ. Ru$y válasza Jana018 (#8060) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mert egy fos az a szoftver, ahogy a LGMobile support tool is.

mckangi
Biztos nem, ugyanis először felraktam OTA-n, aztán ráküldtem a support toolt és kiírta, hogy van frissítés, de ugyanaz a verzió... Szóval egy rakás, ez a két program.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8067) Jana018 válasza mckangi (#8063) üzenetére


Jana018
csendes tag

Csak OTA-n frissítettem még a telefonom, kdz flash toolal még nem.

(#8068) tomalbert válasza DJ. Ru$y (#8034) üzenetére


tomalbert
tag

Kíváncsi leszek nagyon. Az egyetlen amit nem tudok, lehet a bizonytalanságom szüli, de kapunk ota-n értesítést ha mókolt készülékünk van, vagy vissza kell tenni a gyári romot és arra már megjön? Vagy jönnek sorra a lillis kdz-k, és lehet flashelni szokás szerint?

(#8069) DJ. Ru$y válasza tomalbert (#8068) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Előbb kint lesz mondjuk bármilyen KDZ, mint OTA, de főverzió váltás lesz, szerintem az OTA-t el is lehet felejteni, nem szokták szeretni azt OTA-ra dobni, Support Tool, PC Suite, ezeket szokták ajánlani, de szerintem nem sokat érnek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8070) tomalbert válasza DJ. Ru$y (#8069) üzenetére


tomalbert
tag

Rendben, köszi, várjuk akkor az első tapasztalatokat.

(#8071) DJ. Ru$y válasza tomalbert (#8070) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Messze van még december :D

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8072) tomalbert válasza DJ. Ru$y (#8071) üzenetére


tomalbert
tag

A nyakunkon :D

(#8073) -=Jam=-


-=Jam=-
őstag

Valakinek valami ötlet, hogy a Quick Remote-ban ha kiválasztom, hogy milyen típusú eszköz távirányítóját szeretném beállítani, akkor a gyártók listája miért teljesen üres? Már próbáltam leszedni és az app store-ból vissza, de a helyzet változatlan. Gyári N firmware van rajta, rootolva.

(#8074) DIEGO15 válasza -=Jam=- (#8073) üzenetére


DIEGO15
őstag

Mindegyik típusnál ez van?

(#8075) -=Jam=- válasza DIEGO15 (#8074) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Aha, és eddig jó volt.
Mintha root után tűnt volna el, de ebben nem vagyok biztos, mert tegnap akartam használni és nem működött. De szerintem az lesz, hogy újraflashelem az egészet, meg a bootloadert is kinyitom akkor már :D Csak nem akartam megint elölről mindent beállítani.

(#8076) DIEGO15 válasza -=Jam=- (#8075) üzenetére


DIEGO15
őstag

Érdekes, ilyet még nem láttam. Bár nem használom rendszeresen.

(#8077) -=Jam=- válasza DIEGO15 (#8076) üzenetére


-=Jam=-
őstag

XDA-n is csak 1 topic van róla, de válasz ott sincs rá sajnos.

(#8078) Pala1989 válasza Khelben (#8065) üzenetére


Pala1989
csendes tag

full wipe-al tettem fel. Tiszta lappal akartam indulni, több fagyás és restart volt az utóbbi időben a 10c-vel. :)

(#8079) Lecs@


Lecs@
addikt

CM11 vótemár ? Indul a mandula szerintem.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#8080) Just_Reboot válasza Lecs@ (#8079) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Úgy vártam már mint a messiást!!

(#8081) -FreaK- válasza Just_Reboot (#8080) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azért csak óvatosan. Ha jól látom akkor ez csak tethered, ami azt jelenti, hogy csak fastboot-al, tetherelve tudod elindítani, simán nem is lehet újraindítani pl.

Ez a hátránya annak, hogy nincs bootloader unlock, csak megkerülés, custom kernel nem tud bootolni.

[ Szerkesztve ]

(#8082) SharpSA válasza Lecs@ (#8079) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem nem érdemes feladni a gyári extrákat ezért. Régen még az S2 korában jó volt, de ma már ezeken a készülékeken szerintem nem állja meg a helyét. Pont a lényeg veszik el, amit egyébként a G3 tud a gyári rommal. Na de persze kinek a pap... :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8083) Just_Reboot válasza -FreaK- (#8081) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nekem nincs meg még a teló, ez meg a nexus 6 között hezitálok. Akkor még sincs megoldás a bootloader nyitásra csak ilyen megkerülés. Akkor hagyom a picsába és kivárom a nexust.

(#8084) DJ. Ru$y válasza Just_Reboot (#8083) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De ezt már itt a fórumban is megírtuk párszor, hogy ez kerülés.

FreaK! Bele kell írni az elsőbe, ha belenyúlunk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8085) rettenet78


rettenet78
csendes tag

Sziasztok!

Mennyire korrekt az LG szervíz union belül vett telefonoknál? Továbbá van tapasztalatotok az expansysal kapcsolatban?

Ennyiért sehol máshol nem láttam:

http://www.expansys.hu/lg-g3-silk-white-262268/

(#8086) Khelben válasza rettenet78 (#8085) üzenetére


Khelben
nagyúr

Idézet az expansys oldaláról: tudomásul veszi, hogy rendelésére az EXPANSYS S.A.S. székhelye szerinti franciaországi jogszabályok vonatkoznak. Amennyiben az esetleges vitás kérdések és problémák rendezésére felek nem látnak békés úton megoldást, azokat a francia jogszabályok szerint kell rendezni.

Hogy klasszikust idézzek: "good luck" :)

(#8087) fmfizikus válasza rettenet78 (#8085) üzenetére


fmfizikus
tag

Talán megbízhatóbb, és árban is ott van kb. ;)

http://www.firstphone.hu/LG-D855-G3-32GB-Black-White

(#8088) eami válasza Khelben (#8086) üzenetére


eami
addikt

tehát eu belül bármelyik lg szerviz köteles bevenni.

(#8089) Just_Reboot válasza DJ. Ru$y (#8084) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nem kötekedés de az összefoglalban az van hogy: " 2014 október 10-én az ügyes XDA fejlesztőknek köszönhetően sikerült a telefon bootloaderjének kinyitása/feltörése,így megindulhat a custom rom és kernel fejlesztés" itt szó sincs megkerülésről! Valaki homályosítson már fel hogy most akkor mivan? Meg pár szót írhatna erről a fastbootos bohóckodásról is.

(#8090) DJ. Ru$y válasza Just_Reboot (#8089) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Éppen azért írtam, hogy bele kell írnunk. Itt leírta FreaK

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8091) Khelben válasza eami (#8088) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt melyik részből olvastad ki? A magyar LG képviselet dönti el, hogy beveszi-e a más országban vásárolt készüléket, semmi nem kötelezi rá.

(#8092) DJ. Ru$y válasza Khelben (#8091) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hivatalos chat-en meg lett kérdezve, hogy számla ellenében igen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8093) -FreaK- válasza Just_Reboot (#8089) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, mikor írtam, még nem tudtuk hogy ez csak megkerülés sajna.

Frissíteni fogom az összefoglalót hamarosan, csak hétvégén mikor terveztem, akkor sikerült igen kellemetlenül lebetegednem, így az ágyat nyomtam inkább a billentyűzet helyett.

Azért még ne vedd szentírásnak amit írtam, ezt még én is csak kikövetkeztettem.

Viszont ha nálad egyáltalán szóba kerülhet a Nexus6, akkor szerintem ne hezitálj, válaszd azt. Amennyiben az alap droid felület, az ár és a méret nem hátrány, akkor már nincs versenyben a G3, de ez csak az én szerény véleményem.

(#8094) Just_Reboot válasza DJ. Ru$y (#8090) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi az infót még jó hogy nem rohantam a Telenyomorba megvenni,amikor olvastam hogy lehet "nyitni" a bootloadert.

(#8095) DJ. Ru$y válasza -FreaK- (#8093) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem értem miért bizereg mindenki a nyitásra, SharpSA írta le előttem tök korrekten, hogy egy gyári rom esetleg root után tisztára pucolva mennyire jó lehet, jó cseréljünk még launchert, hopp 2 perc, takarítsunk hopp 2 óra, de én nem érzem a késztetést a baszogatásra, oké, hogy régen "kellett", most már elég egy jól eső takarítás is szerintem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8096) Just_Reboot válasza -FreaK- (#8093) üzenetére


Just_Reboot
addikt

A méret nem zavar, az alap droid miatt veszem, az ár sem érdekel. Csak az hogy a Telenor forgalmazza. Viszont a G3 szebb és mégiscsak LG nem Motorola.

(#8097) -FreaK- válasza DJ. Ru$y (#8095) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, tökre egyet értek én is azzal amit írt. Igazából nekem már régen is egy fapad rendszer volt az alap Android, mióta megvettem az első robotos telómat (HTC Hero, 2009), talán pár napot ha futott ilyen rendszer összesen. Egy Sense vagy az LG G3 szoftvere annyi plusszt tud adni, hogy egy alap droid buta telefonnak tűnik mellette. Persze, tudom, azt is szét lehet mókolni minden félével, de egy ilyen gyári felülettel megkapsz mindent egyből és jóval konzisztensebb az élmény.
De ha még is nagyon hiányzik valakinek, akkor ahogy leírtad, takarítasz meg launchert cserélsz és kész.
Szerintem is rég elmúltak már azok az idők.

(#8096) Justreboot:
"Viszont a G3 szebb és mégiscsak LG nem Motorola."
Javaslom nézz meg videón egy új Moto X-et.. kicsit minőségibb és masszívabb a burkolata pl. mint a G3-nak. Az szépség persze ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#8098) Typhoon47 válasza Lecs@ (#8079) üzenetére


Typhoon47
őstag

Ez még csak tethered. Nem értem én sem ezt a nagy CM-re izgulást. Még a régi szép HTC HD(2)-ős időkben nagy számnak számított a CM a letisztuáltságával és takarékosságával, de ma már borzalmasan fapadosan néz ki, számít.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#8099) Just_Reboot válasza Typhoon47 (#8098) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nem kötelező használni. Szerintem meg nem fapados hanem a gyári van tele minden szaral. Egyetlen számomra hasznos dolog a Quick remote lenne.

(#8100) DJ. Ru$y válasza Just_Reboot (#8099) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Első mondat: ezért is vettük meg gyári felülettel.

Pont megbeszéltük, hogy kitakarítod és kész, attól még szebb, és jobb lehet, mert tele van "szarral" (igen helyesen így van) ideig óráig, míg ki nem dobálod belőle.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.