Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Kösz fiúk, levettem inkább :R

Everybody lies.

(#602) kekigyu válasza kakukkmarci (#600) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Nekem kínai óra van, stravaval nem tudom szinkronizalni. Mifitben es Amazfitben nem mutatja, eszköz nem tamogatott.

(#603) Pirga555 válasza kakukkmarci (#598) üzenetére


Pirga555
újonc

Külön nem kell bekapcsolni szerintem a magasság mérését, nincs rá külön opció. Nincs bekapcsolva a telefonomon a bluetooth folyamatosan, néha szokta kérni az óra, hogy a GPS miatt kapcsoljam be, ez eddig kb. kétszer fordult elő.

[ Szerkesztve ]

(#604) kakukkmarci válasza Pirga555 (#603) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Köszi!

noob... rooter... geek

(#605) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, pár napja nem méri a pulzust... elállítottam valamit vagy mi lehet a gond?

Kösz Árpi

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#606) sanyirigo válasza padi68 (#605) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Nincs lazán a csuklódon? Mert ha nem fekszik a bőtödre az óra, akkor nem tudja mérni.

Pixel 7

(#607) dusanek válasza Barthezz2 (#594) üzenetére


dusanek
csendes tag

Nekem, amire vettem, bevált.
Amióta megvan, csak tölteni vettem le eddig. Tehát kád, zuhany nem tett benne kárt. Most jöttünk haza a Balcsiról, öt nap után, mindent bírt. Úszás, baromkodás, vízben hűsölés.

[ Szerkesztve ]

(#608) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Tehát küldeném szervízbe. Végigpörgettem a régebbi edzéseket. Lehet, hogy sohasem volt jó? A hortobágyi menéseken is simán regisztrált az óra 800- 1000 m szintkülönbségeket már az elejétől...
Gondolom, a terepszintet is a GPS méri. Tud erről valaki biztosat ?
#Pirga555: A te méréseid terpszinjei kb. jók? Hogy látod?

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#609) Pirga555 válasza kakukkmarci (#608) üzenetére


Pirga555
újonc

Igen, 1-2 méteres eltéréseket tapasztaltam csak a csúcsoknál, reális a szintek összesítése is.

(#610) kakukkmarci válasza Pirga555 (#609) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Oké, köszönöm!
Ma a hazafelé tekerés közben az iránytű "alatt" lévő menüpontot megnyitva haladtam. Sok méteres magassági eltérések váltakoztak, miközben síkon haladtam. Gondolom, ez a hibás adathalmaz sok lehet a vasnak, így inkább egy vízszintes vonalat ad kiolvasáskor...

noob... rooter... geek

(#611) -h2o- válasza kakukkmarci (#610) üzenetére


-h2o-
csendes tag

Elnézést, hogy belekotyogok...
Tudtommal a (relatív) magasság méréséhez a nyomásmérőt használja az óra. Éppen ezért lehetnek furcsaságok, ha nem csak a magasság miatt változik a légnyomás.
Csak bizonyos tevékenységtípusok esetén tárolja ezeket az értékeket (pl. sima futásnál
nem, csak terepfutásnál).
A Strava is - legalábbis az xda fórumban ezt olvastam - az importálásnál a
magasság adatokat a nyomásértékekből veszi. Ha az nincs, akkor a saját adatbázisából (már ha
van adat az adott területre).

[ Szerkesztve ]

(#612) kakukkmarci válasza -h2o- (#611) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Ez simán lehet, hogy így van, örülök is, hogy írtad.
Bár rögzítettem hegyvidéki edzést Strava-val és mobiltelefonnal, az jó magassági értéket adott, pedig abban nincs nyomásmérő. Az vagy a GPS, vagy a meglévő adatbázisból importált adat.
Viszont a végeredmény semmiképp sem jó, kezdetben fals adatokat mért, most pedig semmilyet. Legalábbis látszólag. Az okokat csak kíváncsiságból keresem, a megoldást pedig, ha okoskodással nem sikerül, a szervízre bízom...

noob... rooter... geek

(#613) Tillu70


Tillu70
tag

Gyerekek!
Pár napja használom ezt a kötyüt, tegnap este végre futottam is vele... és hát...
Adott egy 330 méteres futókör dél Budán (Bartók futókör?).
14 kört mentem rajta, a számított távolság mégis 4 km volt a kb 4,5 helyett. Aztán lemértem egy körön is, ahol kb 280 métert jelzett az óra GPS-e.
Bal kézen hordtam zenét is az első 2 percben hallgattam, mert lemerült a fülesem.
A legfrissebb gyári rom van rajta, megvártam, míg jelzett a GPS, hogy minden oké...

Ma megpróbálok egy háztömbnyit lemérni google térképpel, és ráeresztem a telefonom, és ezt is. Kiváncsi vagyok az eredményre, de nekem így elsőre nagy ez a pontatlanság...

Vagy van valami ötletetek arra, hogy ez jól működjön?
Köszönettel,
T.

(#614) Tillu70 válasza Tillu70 (#613) üzenetére


Tillu70
tag

Lemértem egy háztömböt, 660 méterre a Google maps-on. Az óra 620 métert, a telefon 710-et mért. Az óra kézen, a telefon zsebben. Restartolok és csekkolom megint...

(#615) sanyirigo válasza Tillu70 (#614) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Én balatonkört mértem vele leghosszabb távot (1 nap alatt körbe bicajjal), és a telefonon is futott a Strava. A 220 km-es körön 2 km lett csak a különbség. Ez szerintem elfogadható.

Pixel 7

(#616) Tillu70 válasza sanyirigo (#615) üzenetére


Tillu70
tag

igen az teljesen rendben van, 1% körüli a különbség. Nekem viszont kb. 10%. Az nem mindegy...

(#617) Ricardo


Ricardo
félisten

Sziasztok!

Beleolvastam a fórumba, de akad pár kérdésem.
Mennyire pontos a pulzus, lépésszám tekintetében?

(#618) sanyirigo válasza Tillu70 (#616) üzenetére


sanyirigo
senior tag

ebben igazad van

ricardo a pulzus mérés melkaspánttal összehasonlítva tökéletes. Pontosan azt az értéket mutatja, mint a melkasomon mért.

Pixel 7

(#619) Ricardo válasza sanyirigo (#618) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszönöm :R

(#620) Joe.36 válasza Ricardo (#619) üzenetére


Joe.36
addikt

Én S7 edge-vel hasonlítottam össze alig volt eltérés.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#621) Ricardo válasza Joe.36 (#620) üzenetére


Ricardo
félisten

Neked is köszönöm.
Jelenleg S6-om van, annak elég pontos a pulzus számlálója. Elgondolkodtam, hogy jól jönne egy óra, de ha már veszek akkor olyat amit érdemes. Mindemellett azért próbálok anyagilag is ésszerű határon belül maradni.

(#622) Ricardo


Ricardo
félisten

Most olvastam egy januári tesztet. Ott azt írják, nem tud "normális " mértékegységeket. Jó lenne láb, mérföld helyett métert, kilométert látni.
Ezt azóta orvosolták már?

(#623) kerxy válasza Ricardo (#622) üzenetére


kerxy
senior tag

Igen, ezt már egy jó ideje javították :)

(#624) Joe.36 válasza Ricardo (#622) üzenetére


Joe.36
addikt

Sok mindent javítottak, jönnek a frissítések, tudja már a 24 órás formátumot, meg azt is amit kérdeztél.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#625) Ricardo válasza Joe.36 (#624) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez jól hangzik. Nagyon gondolkodom :U

(#626) Ricardo


Ricardo
félisten

Még egy kérdés.

A tesztben azt írják, hogy az órának van memóriája, és abban tárolja az adatokat. Ezek szerint ha nem akarok hívásjelzést, és értesítéseket az órán , akkor elég lehet, ha mondjuk naponta egyszer (esténként) csatlakoztatom a telefonhoz, és áttöltöm az adatokat?

(#627) vicces1 válasza Ricardo (#626) üzenetére


vicces1
aktív tag

Szia, ez pontosan így van. Az óráról is feltudod feltölteni, illetve az Amazfit app-ról is tudod szinkronizálni az összes adatot, tetszőleges időpontban.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#628) Tillu70 válasza sanyirigo (#618) üzenetére


Tillu70
tag

Gyerekek!

Most megmértem a megtett utat RUN22 app-al a telefonomon, illetve RUN opcióval indítva az óráról és 660 méteres körben a telefon 700 métert, az óra 600-at mér. Egykézben volt mindkettő.

Ha az útvonalat nézem, akkor az óra nyomvonala nem ugrál, de nagyon szűken méri a háztömböt, a telefoné jobban "kacsázik", de még így is közelítőbb eredmény ad, mint az óra.

Én nem tudom mivel lehetne még javítani a pontosságot, szíjazzam a fejem búbjára?

Illetve ti csináltatok már ilyesféle tesztet? Háztömb körül, vagy valami olyan körül, amit a Google MAPS-ban le lehet mérni viszonyításképpen? Ha nektek is ilyen, hát megnyugszom, hogy ez ennyit tud... csak azért b....ssza a csőröm, hogy amire szerettem volna, na arra pont nem az igazi...

(#629) kakukkmarci válasza Tillu70 (#628) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Bal oldali az óra, jobb a telefon.
A szintvonal miatt csináltam összehasonlító mérést.

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#630) Tillu70 válasza kakukkmarci (#629) üzenetére


Tillu70
tag

hmmm.... korrekt..., köszi!

(#631) Tillu70 válasza Tillu70 (#630) üzenetére


Tillu70
tag

közben áttettem a jobb kezemre. jobb lett a pontosság. Hí így marad, az elfogadható. Majd szombaton futok, megnézem...

(#632) Tillu70


Tillu70
tag

Gyerekek, segítsetek egy kicsit.
EU-s órám van és szeretném a custom kínai rom-ot feltenni a youtube-os leírás alapján, de itt:
Download root file and latest permanent install files:
elakadtam, mert a linken nem találom azt a temp_root_adb fileokat, amit bele kell másolni ab adb könyvtárba.

Vagy én nem értem? vagy van valami más mód?

Köszönök minden segítséget!

(#633) buca84 válasza Tillu70 (#632) üzenetére


buca84
őstag

Zárt a bootloader bizonyos ROM verzióktól már.

(#634) vicces1 válasza Tillu70 (#632) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ezt kíváncsian várom! :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#635) StLui


StLui
veterán

Szeretem a bringázásaimat az órával mérni, majd a Strava-nak átadni, Strava pedig továbbadja a Reliev nevű jópofa alkalmazásnak. Na most eddig azt hittem így nem tudok a Strava-ba fényképet rakni időben, hogyy a Reliev-be is bekerüljön, de kiderült ma, hogy ha óa szinkronizálás után egyből megcsinálom a telefonon a fényképek hozzáadását, akkor még bekerül a Reliev-be is mert nem egyből veszi át az adatokat ezek szerint.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#636) Tillu70 válasza buca84 (#633) üzenetére


Tillu70
tag

Igen, lehet. De nekem az a jelzett boot-os fileok hianyoznak, ha kell egyaltalan. Nincs meg valamelyikotoknek?

(#637) buca84 válasza Tillu70 (#636) üzenetére


buca84
őstag

Ne haragudj, ne nem értem a kérésed/kérdésed. Milyen fájlt keresel?

Bizonyos ROM verzió felett zárta a gyártó a bootloadert. Ergo nem tudsz rá feltenni másik (kínai vagy Pacefead ROM -ot).
Ha itt rákeresel a fórumban a bootloader vagy a zárt szóra biztos kidobja a ROM verziót, hogy melyiktől zárt.

Az angol verzió már kezd ott tartani funkcionalitásban, mint a kínai. Illetve az amazfit app is egyre több mindent tud már.

(#638) sanyirigo válasza Tillu70 (#636) üzenetére


sanyirigo
senior tag

1.2.13 kína, és 1.3.2b az EU verzió. Ebben a verzióban már zárva van a bootloader.

Pixel 7

(#639) Tillu70 válasza sanyirigo (#638) üzenetére


Tillu70
tag

Ok, köszönöm!
Mostmár értem. Nem akartam nagyon mókolni vele, de nagyon idegesített ez a GPS, ügy. A konklúzió a következő:
2-3 emeletes házak között az utcán középen futva lesz nagyjából rendben a megtett úthossz. (-5-10% különbséggel)
Relatíve kis futókörön (330 méteres) a sok kanyar miatt -15% különbség van a tényleges és a megtett út között.
400 méteres futókört (focipálya) relatíve jól leköveti, itt 5 méteren belül van a kör pontosság.
Kertes házas övezetben majd még kipróbálom mit tud a járdán...

(#640) Bazs-


Bazs-
tag

Ha valaki szeretne kisérletezgetni, itt van néhány program, amit az órára lehet telepíteni:

Amazfit Apps

Itt pedig 5468-as hozzászolásban oroszul egy rövid ismertető.

Nekem még nem volt időm őket tesztelni, de ha valaki megteszi, majd írjon róla véleményt :)

(#641) StLui


StLui
veterán

másodszor dobja el a kapcsolatot az óra és a telefon az elmúlt 3 napban, eddig sosem csinálta(redmi note 4x) nagy nehezen rájöttem, hogy csak az appot kell kilőni és újraindítani, (leírás amit az app bedob kb használhatatlan). EU verzió a teló és az óra is, nincs semmi mókolás egyiken sem, csak amit hivatalosan magától frissít

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#642) vgez


vgez
csendes tag

Sziasztok!

Előjött már másnak is az iránytűhiba? Odalapozok iránytűhöz kalibrálás nélkül beáll 0-ra és ott marad, ha rákattintok, akkor a légnyomásnál nem az értéket dobja ki hanem csak a loading-ot, régen azonnal beugrott a légnyomás értéke. Külföldi fórumokon más is panaszkodott erre a hibára, de megoldás egyelőre nem találok.
A legnagyobb gond hogy 2x gyorsabban merül, kb. 3 nap üzemidő folyamatos pulzus méréssel 2 nap, régebben 6 és 4 nap voltak ezek az értékek.

:F
Volt ki-be kapcsolás, factory reset, semmi változás.
Angol verzió alap ROM 1.3.3a verzió, Amazfit watch 1.7.1
Valakinek ötlet?

(#643) vgez válasza kakukkmarci (#589) üzenetére


vgez
csendes tag

Szerintem ugyanaz a hiba van nálam is, nem mér a nyomásmérő ill. iránytű sem működik. Kérlek nézd meg iránytűdet. Lehet beázott, egy nagy strandolást követően jött elő ez a hiba. :(

(#644) Joe.36 válasza vgez (#643) üzenetére


Joe.36
addikt

Én véleményem az hogy ésszel kell kezelni az óra vízálló képességeit, az előző alcatel órám is így ment tönkre, fürdőben víz ment bele, elkezdett gyorsan merülni, és aztán jöttek elő más hibák is, aztán idővel vége is lett.
Ezt már leveszem ilyen esetekben inkább, nem viszem vízbe.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#645) Ricardo válasza Joe.36 (#644) üzenetére


Ricardo
félisten

Pedig a vízállóság fontos egy óra esetében. A jelenlegi telefonomban van lépésszámláló, pulzusmérés is. Pont az lenne a lényeg, hogy olyankor is legyen valami (például strandon), amikor a telefon nincs a zsebemben.

(#646) elsőáldozó


elsőáldozó
csendes újonc

Sziasztok!

A fórumon olvasottak hatására is döntöttem úgy, hogy megrendelem az eu verziós órát Kínából.
Azonban most valami megoldhatatlan előtt állok és szeretném a segítségeteket kérni. Sajnos nem vagyoktúl jártas a technikai dolgokban. :)
Megjött, feltöltöttem fullra, bekapcsoltam, QR kódot beolvastam az addigra feltepített amazfit appot használva.. Felismerte a telefon, csatlakoztattam őket, wifit megismertettem az órával, majd a telefon feldobta, hogy frissítés elérhető az órára. A telefon appban rá is böktem erre, és el is kezdődött valami.
Azért valamit mondok, mivel a telefon képernyúje feketére váltott, gondoltam így tölti le/telepíti az új szoftvert. Egy idő (jó pár perc) után benyomtam az óra gombját, de semmi. Hagytam, de semmi továbbra sem. Újra benyomtam és ekkor feldobta az A (gondolom Amazfit) logót, majd kikapcsolt.
Telefonnal ekkor elvesztette a kapcsolatot.
Az óra gombját hossazn nyomva bejött egy képernyő, ami azt írta: Optimizing apps 18 out of 41. Majd eljutott 40-ig, ahol újra bejött a logó, majd kikapcs.
Azóta nyomkodom és próbálkozom, de csak néha jön fel az A logó és utána kikapcs. Néha csak rezeg egyet, ez előfordul ha töltőre rakom és más nem ismert esetben is random ha éppen nyomom a gombot.
Laptopba bedugva a számítógép felismeri az órát, látom a mappákat is.

Mi történhetett? Az óra még éppen frissített én pedig kikapcsoltam és így se új se régi szoftver, hanem két szék közül a földre estem és így halott az óra?
Mit lehetne szerintetek tenni?
Bocsi a hosszú posztért, remélem valakinek lesz valami ötlete.

(#647) Joe.36 válasza Ricardo (#645) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem alcatel ázott be, a fórumában másnak is, ez még nem, de nem is szeretném nagyon próbára tenni... Én csak óvatos vagyok vele mert másikkal már megjártam. 36-ot buktam sajnos.

(#646) elsőáldozó

Én az Eustock-on vettem, nekem simán felment a frissítés, bár jó sokáig tartott, sajnos nincs ötletem, talán másnak lesz.
Nekem van rá magyar garancia, ha neked van talán az segíthet.
Úgy tudom hogy zárt már a bootloader.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#648) kakukkmarci válasza elsőáldozó (#646) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Töltőn hagynám egy jó ideig aztán megpróbálnám újra bekapcsolni, rövid, majd hosszú gombnyomással. Akár egy percig is nyomd, ha másra nem reagálna...

MÁS:
A garanciában visszaküldött órám helyett újat küldött a szervíz. Ennél rendben van a magasságmérés is, az akkuidő is, sőt, rájöttem, hogy például a karemelésre háttérvilágítás bekapcsolása is tökéletes ennél. A hibánál az is esetleges vol, 10-ből kétszer, ha működött.
Örülök!

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#649) -h2o- válasza elsőáldozó (#646) üzenetére


-h2o-
csendes tag

Ha esetleg semmi más nem segítene, akkor megpróbálhatod ezt is: https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/tutorial-unbrick-huami-amazfit-t3547300

[ Szerkesztve ]

(#650) vgez válasza kakukkmarci (#648) üzenetére


vgez
csendes tag

Megkérdezhetem honnan vetted, esetleg kínai webshop, ha igen mennyibe került visszaküldeni, kellett e még plusz papírokat kitölteni, ha a cserekészülék megérkezik ne legyen vele gond a vámon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.