Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) darkmann válasza KaoszTom (#150) üzenetére


darkmann
őstag

Ugyanúgy magyar gari van rá, és kb. 2 km-re van a magyar határtól. :K

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#152) Soybex válasza darkmann (#151) üzenetére


Soybex
őstag

Plusz megbízhatóbb ;)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#153) darkmann válasza Soybex (#152) üzenetére


darkmann
őstag

+1
Rendeltem már tőlük telefont (saját, és céges telefonokat), BT hangszórót is. A telefonommal volt garanciális probléma is, szervíz két hét alatt kicserélte a hibás alkatrészt.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#154) KaoszTom válasza darkmann (#153) üzenetére


KaoszTom
aktív tag

Rendben, csak jelezni szerettem volna, hogy itthonról is elérhető (mi áruljuk egyébként). Garanciális hiba esetén mi 1-2 napon belül újra cseréljük a hibás órát, persze a 20%-os szlovák ÁFÁ-val nem olyan könnyű versenyezni.. :)

(#155) doongoo válasza KaoszTom (#154) üzenetére


doongoo
addikt

Így azért már nem fér bele a topic szabályzatba szerintem, de majd a topicgazda eldönti...

(#156) kerxy


kerxy
senior tag

Tegnap délután hozzájutottam egy ilyen órához, eddig nagyon bejon :)
Most reggel jött is frissítés az apphoz illetve az órához is (v1.3.1m), épp most telepíti az óra, elég sok dolgot írt az update logban, optimalizált GPS, pulzus, óra számlap szerkesztés, fordítási hibák javítása stb!

(#157) Tailorzsolt válasza kerxy (#156) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Ez az EU-s verzió vagy a kínai? A km, mérföld probléma is megoldódott a frissítéssel?

(#158) doongoo válasza Tailorzsolt (#157) üzenetére


doongoo
addikt

1.3.1 EU-s verzió lesz

(#159) Tailorzsolt válasza doongoo (#158) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Remélem én is hogy az. :) És hogy ezzel a km-mi beállítási lehetőség is helyet kaphat.Tudom hogy öt perc alatt meg lehet oldani, de mókolom a telefonomat, a laptopot, az órát már nem akarom... :) Működjön úgy gyári állapotában, ahogy az elvárható.. :K

(#160) kerxy válasza Tailorzsolt (#157) üzenetére


kerxy
senior tag

EU-s igen, konkrétan eustockos vétel, ajánlom őket!

Egyelőre nem találok benne mile/km átváltási lehetőséget, én is ahogy olvastam jön rá frissítés, ezek szerint ez még nem az :) Hőmérsékletnél állítható a F/C, de itt ezt nem látom se az appban se az órában.
Bekerült egyébként még bringás mód is, egy-két új óralap, a saját magam által létrehozhatót egyelőre nem teljesen értem, egy képet kéne kiválasztani, de utána nem történik semmi :D

(#161) Tailorzsolt válasza kerxy (#160) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Köszi. :) És akkor jelenleg is mérföldben mér, ugye?

Hát akkor majd csak jön idővel az a frissítés is...

(#162) sirály69 válasza Tailorzsolt (#161) üzenetére


sirály69
őstag

A Garmin órámban is kavar van a mértékegységek terén... az óra kilométerben számolja, a telefonon mérföldben jelenik meg.

Szerver Hosting Debrecenben

(#163) kerxy válasza Tailorzsolt (#161) üzenetére


kerxy
senior tag

Alapesetben mérföldben igen.

Más: leginkább azoktól kérdezném, akinek megvan az óra. Bejövő hívás esetén nekem nem mutatja ki a hívó nevét csak a telefonszámot. Gondoltam, hogy valami beállítás kérdése... bejöttem telefonon az appba, sysem permissionsnél a contact read permissiont egyszerűen sehogy sem tudom bekapcsolni.
Ha belelépek kiírja, hogy "Please turn on the contact read permission", de magánál az alkalmazáskezelőben a többi között az Amazfitnek megadtam az engedélyt. Itt valamiért mégsem látja. (Galaxy S7, Android 7.0) (lehet ez útóbbi a probléma?)

(#164) Papirkutya00 válasza kerxy (#163) üzenetére


Papirkutya00
csendes tag

Helló, ezzel engem is megszívatott az óra, a telefonkönyvben nézd meg hogy a számok között van e szünet.
Pl.: +3670 123 45 67 Mert ha így mentetted el akkor csak számot ír ki, ha viszont át írod hogy egybe legyen akkor már kiírja a nevet is. :) Pl.: +36701234567

(#165) kerxy válasza Papirkutya00 (#164) üzenetére


kerxy
senior tag

Egyben vannak a számok, legalábbis amikről hívtak azóta, azok mindenképp, mégsem írta ki... Nálad az appban belül mit ír az általam említett helyen? :)

(#166) kerxy


kerxy
senior tag

Most egy email is jött ami ismerteti a frissítést, ebben az egyik pont: "Support metric (km) / imperial (mi.) unit switch"

Egyszerűen sehol sem találom.

[ Szerkesztve ]

(#167) Tailorzsolt válasza kerxy (#166) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Az Amazfit alkalmazásban tudod beállítani elvileg és az órán is módosul mérföldről kilométerre.

(#168) kerxy válasza Tailorzsolt (#167) üzenetére


kerxy
senior tag

Igen ez számomra is egyértelmű, csak kérdés hogy pontosan hol, mert én sehol nem találom ezt az opciót.

(#169) kerxy válasza kerxy (#168) üzenetére


kerxy
senior tag

Aha megvan... Appban bal felső sarokban a kis profilképre kell menni és ott jön be a menü, ahol lehet állítani. Általában átlátom a dolgokat, de ez finoman szólva se volt egyértelmű, hogy arra nyomva egy menübe kerülök... Mindenesetre megvan és műköik a km-re váltás :)

(#170) Tailorzsolt válasza kerxy (#169) üzenetére


Tailorzsolt
tag

A lényeg, hogy megvan.. 😊

(#171) kk831228 válasza kerxy (#142) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem a garminnak is egy rakás f.. s a pulzusmérése, gobdolom ennél se különb. Sajnos nem csak annyi hogy 4-el többet mér hanem van hogy 10-20 percig magához se tér... utána meg viszonylag jó mér valameddig. Szóval van amikor mér, van amikor meg az istennek se akar normális értéket mutatni. Van akinél egész jó mér, de a garminosok is írták hogy vegyek pántot inkább...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#172) kerxy válasza kk831228 (#171) üzenetére


kerxy
senior tag

Nekem volt egy mellkaspántos Garmin órám, azonban azt nem igazán tudtam használni a mindennapokban, csak futáshoz, ezért azt eladtam és az árát beolvasztottam az Amazfitbe.
Ma reggel voltam is vele futni, végig tartotta a pulzus jelet, és a gps-t, utóbbi nagyon pontosnak bizonyult. A pulzusmérő egyszer kétszer szerintem alul mért, mivel amikor a végén belehúztam picit akkor 110-re ugrott le pedig minimum 140 volt, de aztán észhez is tért. Mondjuk nem volt nagyon szorosra meghúzva az óra, legközelebb megpróbálom kicsit jobban.

Szóval én eddig tökre meg vagyok vele elégedve, részemről ajánlott :)

(#173) kk831228 válasza kerxy (#172) üzenetére


kk831228
addikt

Nem csak az a baj hogy nem pontos, hanem késik, ami egy intervall edzésnél pl. kellemetlen... Attól persze használható...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#174) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Ma én is rendeltem egyet.
Mivel szeretem a főzött ROM-ok nyújtotta pluszt, ránéztem és látom, hogy van ehhez is az XDA-n. Viszont például magyar nyelv sajnos nincs abban sem...
Esetleg van itt még valaki, akit effélék izgatnak ;] ?

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#175) doongoo válasza kakukkmarci (#174) üzenetére


doongoo
addikt

XDA-s romba gitlabon lehet magyar fordítást beküldeni és akkor bekerülhet...

(#176) kakukkmarci válasza doongoo (#175) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Köszi !
Akkor bele kell ártanom magam, ha akarok valamit.
Mennyire vágod, van erre valami formátum, vagy elérhető forrás, amiből a nyelvet kimentve és a megfelelő szavakat lefordítva
tudok is valakit, akit megkérdezhetek erről ;] , gondolom, szimpla ROM-ok fordításának menete is ugyanez...

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#177) porkiy


porkiy
aktív tag

Sziasztok, az miért fordul elő, hogy a kapcsolat a telefonnál rendben van, bármit változtatok az appban az megjelenik az órán, de a telefonhívás, üzenet, vagy semmilyen más értesítés nem jelenik meg az órán? Ez csak az update óta megy, azóta újrapárosítottam, törtöltem az appban mindent....és semmi változás....előtte jó vol..... :((

(#178) csepi.peter


csepi.peter
csendes tag

Sziasztok,

Aki használja az órát, azoktól kérnék segítséget. Az óra párosítva van az Amazfit Watch alkalmazással. Viszont a Mi Fit alkalmazás kéri, hogy párosítsam...pedig már párosítva van. Ha megnyomom a párosítás gombot a Mi Fit alkalmazásban, akkor elindítja az Amazfit Watch alkalmazást és nem történik semmi. Valakinek valami ötlet?

Köszönöm,
Péter

(#179) Tailorzsolt válasza porkiy (#177) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Nekem frissítés után a Silent Mode be volt kapcsolva. nézd meg, lehet ez a baj.

(#180) porkiy válasza Tailorzsolt (#179) üzenetére


porkiy
aktív tag

igen. :W :o :Y

(#181) Tailorzsolt válasza csepi.peter (#178) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Nekem is ugyanezt csinálja.. 😕 Több dolgot is megoldottak ezzel az update-el, de ezek szerint ezt nem sikerült. A kínai verzióban tudomásom szerint működik, de az EU-s verzióban valószínűleg nem. Nekem legalábbis az van. Majd talán a következő frissítés megoldja.. :/

(#182) kerxy válasza Tailorzsolt (#179) üzenetére


kerxy
senior tag

Nálam ez nem állt fent frissítés következtében. Azonban a korábban említett beerkezo hívásoknál lévő probléma még fennáll, miszerint csak a telefonszámot írja ki, a kontakt nevét nem :/

(#183) Tailorzsolt válasza kerxy (#182) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Nekem a beérkező hívásoknál minden kontakt nevét kiírja. +36-al van mentve minden szám és tagolva szerepelnek a számok a kontaktok alatt. Pl. +36 30 123 4567

Amit én még tapasztaltam, hogy a frissítést követően elég nehezen frissíti az időjárást. Viszont a legnagyobb probléma szerintem, hogy a Mi Fit alkalmazással nem tudom párosítani... :(

(#184) internetezoo


internetezoo
senior tag

Nekem Tomtom Runner GPS óra van. Ehhez van androidos app, desktop app.
Amazfit Watchoz mi van pontosan? Illetve pulzusmérő mellkaspánthoz csatlakozik az óra?
És van vhol képek mégis mit mutat futás közben? km, idő, km/perc, kaloria, pulzus és milyen variációban.

[ Szerkesztve ]

(#185) kakukkmarci válasza Tailorzsolt (#183) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Nekem Mifit alkalmazáshoz való párosításkor azonnal az Amazfit alkalmazásba ugrik és továbbra sincs az óra csatlakoztatva...
Korábban már haszáltam Miband-dal a Mifit alkalmazást, jó lenne most is hozzáférni!

noob... rooter... geek

(#186) Tailorzsolt válasza internetezoo (#184) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Három alkalmazással lehet használni:
- Amazfit Watch
- Mi Fit
- Strava

A Mi Fit appal tudomásom szerint nem lehet párosítani az EU verziót, a CN verziót igen. A Mi Fit arra jó, hogy ne az órán nézd meg a napi aktivitás, alvás és pulzus adatokat, hanem a telefonon. Valószínűleg a következő frissítéssel ez javítva lesz.

Az Amazfit alkalmazással tudod beállítani az órát.

Futás közben az alábbi képeken látható adatokat jelzi ki.

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#187) kerxy válasza Tailorzsolt (#183) üzenetére


kerxy
senior tag

Fő probléma az az lesz, hogy az Amazfit alkalmazásnál a system permissionson belül nem látja a contact read permissiont. Hiába van a telefonon az alkalmazáskezelőben bekapcsolva az alkalmazáshoz minden engedély, itt az alkalmazáson belül azt írja, hogy adjak engedélyt neki...
Gyanítom, hogy az android 7-el való kompatibilitás lehet a gond.

(#188) Tailorzsolt válasza kerxy (#187) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Én iPhone 6 telefonnal használom iOS 10.2.1-el, de próbáltam a tartalék telefonomon is ami egy Xiaomi Mi3, bár azon andriod 6.0 van. Mindkettővel működik a hívó nevének kijelzése.

(#189) kerxy válasza Tailorzsolt (#188) üzenetére


kerxy
senior tag

Igen ez is erre utal, hogy ezért nem jó az S7esemen. Valaki használja android 7-et futtató telóval? :)

(#190) csepi.peter válasza Tailorzsolt (#181) üzenetére


csepi.peter
csendes tag

A support oldalon azt írják, hogy a fejlesztő csapat dolgozik a probléma elhárításán és remélik, hogy mihamarabb kész lesz, hogy kompatibilis legyen a MI Fit alkalmazással is. Remélik, hogy elérhető a közeljövőben.... mondjuk azt mi is reméljük..... :-)

(#191) Tailorzsolt válasza csepi.peter (#190) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Igen, tényleg jó lenne, én is remélem mihamarabb javítják.. :) Ha ez rendben lesz, akkor már nem nagyon tudok belekötni semmibe.. :)

(#192) Tailorzsolt


Tailorzsolt
tag

Sziasztok. Azt vettem észre hogy csak akkor frissít az időjárás, ha belépek az Amazfit Watch akalmazásba, ott az időjárásba és rabökök a lokációra. Másnál is így van? Persze nem nagy dolog, de így minden nap meg kell ezt tennem. Napközben már az időjárás frissül, de amíg az előzőekben leírtakat nem teszem meg, addig az órán az ötödik napi előrejelzés üres.

(#193) Gez02


Gez02
tag

Sziasztok!

pacefied romot próbálok felrakni párom órájára, de nem jelenik meg az adb devices parancsra bármivel próbálkozom, valakinek valami ötlete?
köszönöm

(#194) kakukkmarci válasza Tailorzsolt (#192) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Tegnap nekem sem volt időjárás infó. Újraindítottam és ó lett. Próbáld meg!
(Más:
Csináltam egy összehasonlító tesztet Bike programban egy mellkaspántos kerékpárkomputerrel. A későbbiekben megosztom a tapasztalataimat...)

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#195) Tailorzsolt válasza kakukkmarci (#194) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Kipróbáltam és nekem is frissítette az időjárást. :) Lehet valami beakadt. :/
Kíváncsian várom az összehasonlítást! :)

(#196) Steelers válasza kakukkmarci (#194) üzenetére


Steelers
senior tag

Én futáshoz keresek órát és ez kifejezetten tetszik. Kicsit tartok a csuklós pulzusméréstől és hogy mennyire pontos a gps, épp ezért kíváncsi vagyok a tapasztalataidra! :)

(#197) kerxy válasza Steelers (#196) üzenetére


kerxy
senior tag

A GPS szerintem igen pontosnak mondható! A pulzus mérés viszont hektikus, ha neked ez nagyon fontos akkor ne ezt az órát válaszd. Én is azon agyalok, hogy lehetne összehozni mellkaspánttal.

(#198) Steelers válasza kerxy (#197) üzenetére


Steelers
senior tag

Azt gondoltam, hogy hektikusabb mint egy mellkaspántos mérés, de arra lennék kíváncsi hogy mennyivel.
Meg hogy például egy csuklómérős Garminhoz képest mennyire pontos. Ha hozná azt a szintet, nekem megfelelne!

(#199) tau_ba


tau_ba
tag

Sziasztok, az lenne a kerdesem hogy hasznalja-e valaki az eszkozt Iphone-nal, es ha igen, akkor mi a tapasztalat vele? Mennyire van integralva az IOS-be? Jelenleg egy Motorola Moto360-at hasznalok, amin Android Wear fut. Ott peldaul csak a notification-ok jonnek at, meg limitalt vezerles lehetseges.

(#200) Tailorzsolt válasza tau_ba (#199) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Véleményem szerint tökéletesen működik iOS-el is. A hívásnál kijelzi a hívót, a hívást el tudod utasítani, vagy némítani. Az SMS, iMessage, Viber, Messenger, stb. üzenetek mind megérkeznek az órára is. Nem csak jelzés érkezik hanem végig is lehet olvasni ezeket. Az emailekkel más a helyzet. Ami gmail-en keresztül jön, annak kb. az első 2-3 sorát engedi olvasni, ami a gyári email kliensen jön azt végig lehet olvasni. Azt tapasztaltam hogy valamennyi alkalmazás jelzéseit megjeleníti az óra, amit persze az Amazfit Watch alkalmazásban állítgatni lehet. Ami nekem fontos volt hogy a naptarbejegyzéseket is jelezze, szerencsére az is tökéletesen működik. A GPS pontos.
Igazából ugyanúgy működik rajta minden mint androidon. 😊

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.