Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) gyga


gyga
senior tag

üdv.
S7 E-vel használja valaki?
Gondolkodok egy ilyen óra beszerzésén.
Ugye s7 -en az s health-ot használom lépés számlálásra stb, össze tudom e az órát az s health-al hozni?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#1102) Barthezz2 válasza gyemipapa (#1100) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Most direkt kötekszel? :U

Everybody lies.

(#1103) Macika66


Macika66
addikt

Akinek Amazfit Pace-e van, az tudna segíteni?

Az eladás ELŐTT a reklámban hintik az igét, hogy 12-14 nap a készenlét, ha nem használjuk a szenzorokat, csak okosóraként működik (nincs lépésszámlálás, pulzusmérés, nincs automatikus megvilágítás, stb-stb.) és 5-7 nap, ha használjuk és a folyamatos GPS és egyéb nyalánkságok használatánál is megvan 2 nap a töltési ciklus.

Nos, tehát, ki lehet kapcsolni (bárhogyan) minden szenzort? Legelőször is pl. a lépésszámlálást?
Az alvásszenzor esetleg maradhat, de az sem létkérdés, de tetszik.
Nem találtam ilyenre vonatkozó segítséget eddig.
Köszönöm előre is...

(#1104) Macika66 válasza Memmaao (#1099) üzenetére


Macika66
addikt

Már csak az kell, hogy ne fogják meg a NAV-osok...

(#1105) Memmaao válasza Macika66 (#1104) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, azért fizettem 12 dollárt az EU express szállításra, mert mindenhol azt írják, hogy akkor Anglián keresztül hozzá a dpd és így olyan, mintha Európából jönne.

My name is Bond, James... Dean.

(#1106) Gery20 válasza Memmaao (#1099) üzenetére


Gery20
tag

Helló!

Ha Gearbest-ről rendelted, akkor most készülj fel egy jó hosszú várakozásra. Én az enyémet október 19-én rendeltem, de még mindig csak Processing állapotban van, még nem adták postára. Múlt héten rákérdeztem, hogy ennek mi az oka és arról tájékoztattak, hogy "the item below is currently back ordered" és legalább 2 hetet kell még várnom, mire postázni tudják.

Remélem Te nem szaladsz bele ebbe, de érdemes lehet rá felkészülni.

üdv,
Gergő

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#1107) Memmaao válasza Gery20 (#1106) üzenetére


Memmaao
addikt

Köszi! A xiaomi headsetre annyit kellett várnom, hogy a végén a paypalon keresztül refundoltattam a vásárlást ( az ugye tracking number nélkül jött), végül majd 2 hónap után jött meg, így írtam, hogy küldjenek egy 11 dolláros invoice-t, hogy vissza utaljam a pénzüket. Nem ismeretlen a gearbestes várakozás. Van egy pebble time roundom, kibírom, ha várnom kell, de remélem hamar itt lesz.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1108) drpele válasza Gery20 (#1106) üzenetére


drpele
senior tag

Hmm, én október 24-én rendeltem kettő db Pace-t EU Expressel, s október 31-én már Angliában volt. Azóta mondjuk nincs róla hír, de a lényeg, hogy úton van...

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#1109) Gery20 válasza drpele (#1108) üzenetére


Gery20
tag

akkor ezek szerint csak én kerültem feketelistára :)

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#1110) Joe.36 válasza gyga (#1101) üzenetére


Joe.36
addikt

Igen ha a stravat bejelölöd mint forrást, de csak a sport tevékenységek mennek át.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1111) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Tudom volt mar rola szo de nekem a korabbi megoldasok nem hoztak sikert. Playbol letoltott Stravaval hogy tudom szinkronizálni az órát? Egyszerűen semmilyen osszekotesi funkciót nem latok se Stravaban, se Amazfit Watchban se MiFitben. Kinai Amazfit Watch angolositva, kinai programokkal ( kiveve a Stravat) Stravabol van kínai verzio?

(#1112) TommyX_


TommyX_
őstag

Első töltés óta nálam az óra 5 nap 8 órát bírt és akkor érte el a 10%-os töltöttséget.
Legfrissebb Pacefied rom van rajta, nem gyári "óralappal" használva
2x mértem pulzust vele, lépésszámlálás, alváz monitorozás megy, ha e-mailem jön jelez, meg ha hívnak akkor is jelez az óra.
Sportolás nem volt ez idő alatt + éjjelre se kapcsoltam ki, csak repülős üzemmódba kapcsol az óra 22:00-6:15-ig.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#1113) retesz147 válasza TommyX_ (#1112) üzenetére


retesz147
addikt

Skacok, ha van egy Miband 1, egy Bip és egy Pace, azokat hogy lehet működésre bírni, hogy mind szinkronizáljon valahova, hogy az órák megkapjá az értesítéseket, mikor rajtam vannak, bandnek nem kell értesítés, csak szinkronizálja fel a lépést?
A Bip és a Miband üti egymást mifitben. Vagy ez, vagy az.
A miband 1 a zsebembe van (mindig), csak lépést számlál. A Bip-et és a Pacet felváltva használnám, néha ezt, nehá azt, néha egyiket sem.
Hogy tudom megoldani, hogy mindegyik működjön akár mifittel, akár mással.

Az órák teljes tudását kihasználnám (értesítések, lépésszámlálás szinkronizálva).

Jól gondolom, hogy csak úgy tudom működésre bírni, hogy vagy Miband Mifittel és Pace Strava-val, vagy Bip Mifittel és Pace Strava-val?

Köszi!
:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1114) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Én valahogy nagyon megszívtam ezzel az órával. Gearbest-től rendeltem, és nagy a gyanúm, hogy ők mokolták kínai romról US romra, mert mindig lefagy. Bármelyik romot teszem fel ha utána Update-et talál, és engedem neki a frissítést, a frissítés végén megfagy. Lehet 0.9.50, 1.30, 1.31, US vagy CN mindegyikkel ez van, és nem működik a gps, és a pulzusméres sem. Lehet valahogy egy eredeti működő rendszer kellene lementeni és azt rá flashelni..

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1115) Joe.36 válasza VANESSZA1 (#1114) üzenetére


Joe.36
addikt

Én Eustock vettem még nyáron, 2 frissítés ment fel rá eddig, soha nem fagyott le, minden tökéletesen működik, hetente 1-szer töltöm, rendszerbe nem nyúltam bele, csak használom.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1116) kkdesign


kkdesign
senior tag

Egész hamar megérkezett a szíj, nagyon tetszik :)

(#1117) retesz147 válasza kkdesign (#1116) üzenetére


retesz147
addikt

Fém vagy kerámia?
Linket kérhetnék?

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#1118) Macika66 válasza kkdesign (#1116) üzenetére


Macika66
addikt

Azért a kerámia az jobban illik hozzá. :)

De úgy általánosságban a fémszíj is sokkal jobb hozzá, mint az eredeti szilikon...

(#1119) kkdesign válasza retesz147 (#1117) üzenetére


kkdesign
senior tag

Szia,

fém szíj. [link]

Valóban, kerámia is szépen néz ki most így látván, de engem az acél valahogy jobban megfogott, de lehet ha elkezd kopni, mivel festett, akkor lehet megnézem a kerámiát is. de nem hiszem hogy hamar elkezdene kopni.

(#1120) sharp4 válasza Macika66 (#1118) üzenetére


sharp4
őstag

Pfejj, mintha cél lövöldében lőtted volna. Ez nagyon nem illik hozzá.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#1121) kkdesign válasza sharp4 (#1120) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nekem mondjuk azért is lett acél, mert a szilikon alatt allergiás tünetek jöttek elő, kipöttyösödtem tőle. Meg alapból is jobban vonz acélszíjjal, sztem jobb :)

(#1122) sharp4 válasza kkdesign (#1121) üzenetére


sharp4
őstag

De ebben a kínai színben?! 😂

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#1123) Barthezz2 válasza VANESSZA1 (#1114) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem azért, de 2 vagy 3 hete vetted emlékeim szerint, azóta az ide való kommenteléseid alapján össze-vissza mókoltad rajt az fw-t. Nem lehet, hogy te magad okoztad? :U

Everybody lies.

(#1124) VANESSZA1 válasza Barthezz2 (#1123) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Lehet, de amikor az első bekapcsolás után frissítést talált és frissítés közbe lefagyott akkor ?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1125) Macika66 válasza sharp4 (#1120) üzenetére


Macika66
addikt

Háááát, tudod, a gyár által ajánlott, a keret-gyűrűvel azonos anyagból készült cirkónia-szíj.
Az óra árának > harmadába kerül... :)

Szerintem céllövöldében 4pálcásra sem raknak ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#1126) sharp4 válasza Macika66 (#1125) üzenetére


sharp4
őstag

Teljesen mind1, a lényegen az ára sem változtat. Ízlések és pofonok.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#1127) Macika66 válasza sharp4 (#1126) üzenetére


Macika66
addikt

Ez már azért kicsit kevésbé bunkóra sikeredett, mint a Pfejjjj.... Már bocs...

A lényeg, kerámia.
Teljesen azonos az órán használttal, nem kopik, nem karcolódik. Szerves egységet alkot az óra keretével.

[ Szerkesztve ]

(#1128) gyemipapa válasza Macika66 (#1127) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Csak kíváncsiságképp: megmérnéd, pontosan mennyi a súlya így az órának kerámia szíjjal?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1129) Macika66 válasza gyemipapa (#1128) üzenetére


Macika66
addikt

Durva nagyon! :)
Meglepődtem, mennyire nehéz. Aztán felvéve már észre sem veszem, kényelmes.

(#1130) gyemipapa válasza Macika66 (#1129) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Szép, jól néz ki, de durva lehet benne aludni (alvásfigyelés).
Amazfit BIP-em pont negyed ilyen súlyú, 32 gramm, 3 napja éjjel-nappal rajtam van, mióta megérkezett, aludni is kényelmes benne, zuhanyozást is jól bírja.
95%-on áll, pedig lett csesztetve az újdonság öröme miatt. Persze GPS-t nem használtam még.
Pace tényleg elegánsabb, csak hát az ára... pláne szíjjal együtt....
Én megúsztam az ÁFÁT, így kuponnal 13 ezerből megúsztam.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1131) Memmaao válasza gyemipapa (#1130) üzenetére


Memmaao
addikt

Azért a Pace is messze van a drágától. 89$ teljesen reális ár érte. A Bip olyan, mint a cholito, ronda, de jó. Én is gondolkoztam rajta, de aztán 89$-ért a Pace kihagyhatatlannak tűnt.

My name is Bond, James... Dean.

(#1132) Joe.36 válasza Macika66 (#1118) üzenetére


Joe.36
addikt

Nagyon szép! :) honnan rendelted?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1133) Joe.36 válasza Memmaao (#1131) üzenetére


Joe.36
addikt

Én is látom, nálam az óra ékszer is. Nagyon fontos hogy néz ki. Ezt aki látta dicsérte. Szerintem is árban is nagyon ott van. Nem tartom drágának.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1134) Pzoli2 válasza Gery20 (#1106) üzenetére


Pzoli2
tag

Én ma kaptam meg szeptember 11.-ei rendelés. :)

(#1135) sharp4 válasza Joe.36 (#1133) üzenetére


sharp4
őstag

Az óra, mint ékszer a Seiko-nál kezdődik. Ez csak egy kütyü, mely segíti az életed ;)

[ Szerkesztve ]

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#1136) Memmaao válasza sharp4 (#1135) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez ízlés kérdése. Nálam a Tag Heuer-nél kezdődik. De ettől függetlenül egy okos kiegészítő is lehet esztétikus. És mivel ez a kütyü pont ott foglal helyet, ahol egyébként a Tag Heuer órámat hordom, nem vennék fel olyat, ami kétpálcásnak néz ki.

My name is Bond, James... Dean.

(#1137) sharp4 válasza Memmaao (#1136) üzenetére


sharp4
őstag

Ezért is hordom a Seiko-t, Omega-t. Ez meg maradjon meg sport kiegészítőnek, arra, amire tervezték.

[ Szerkesztve ]

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#1138) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Hát igen, ízlések és pofonok...
Én pl. az okosórát kifejezetten praktikus használati eszköznek tekintem, nem célom ékszerként hordani, nem is járok olyan társadságba, ahol ez alapján ítélik meg az embereket. Igaz, nagypapa vagyok már, akik ismernek, nem az órám alapján ítélnek meg, akik meg nem ismernek, azt pont lesz*rom, mit gondolnak az órámról.
Minden esetre nem vennék olyan órát, aminek az ára úgy tevődik össze, hogy 30% a tudás, 70%-ot meg az eszétikai élményért fizessek ki. De természetesen szíve joga ezt mindenkinek eldönteni.
Van, aki a félmillás órát is megveszi, mert megteheti, és amilyen körökben mozog, ott ez bizony számít.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1139) Memmaao válasza sharp4 (#1137) üzenetére


Memmaao
addikt

Én mióta okosórám van, a hagyományos óráim pihennek a dobozban, óraforgatón. Nekem munka közben jön jól az okosóra (orvos vagyok), mert helikopteren nem kell a zsebemben turkálni a telefonért és nem is tudnám felvenni, így egy csuklómozdulattal kilőhető, kórházban meg diszkréten tudom megnézni, hogy fontos okból jelez a zsebben némított telefon, vagy nem. Sportoláshoz ant+ céleszközt használok. Optikai pulzusmérésre alkalmatlan az összes okosóra. Egyedül a schoche rhytm+ felkarpánt közelíti meg egy mellkaspánt mérési pontosságát. Ha egyszer megszokja azt ember, hogy a csuklójára jön az értesítés, irgalmatlan nehéz leszokni róla. Én most is minden alkalommal, ha analóg óra van rajtam, azt nézem első körben.

My name is Bond, James... Dean.

(#1140) gyemipapa válasza Memmaao (#1139) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ami a pulzusmérést illeti, zömmel tényleg gagyik, de én az Amazfit BIT-emet több alkalommal is összevetettem a felkaros vérnyomásmérőmmel, és általában 4-6 bpm-nél nem mért nagyobb különbséget.
Orvosként meg gondolom Te is egyetértesz, hogy annak nagy jelentősége önmagában nincs, hogy valakinek 72 helyett 76-ot számol, vagy 83 helyett 78-at.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1141) Joe.36 válasza sharp4 (#1135) üzenetére


Joe.36
addikt

Nem értetted a lényeget... egy okos óra is legyen számomra igényes, ne valami kocka gagyi műanyag vacak. Mióta van okos órám én már nem használok hagyományos órát... ha vezetek és hívnak ( sokat vezetek ) elég ránéznem hogy ki keres... ha nagy zajban vagyok a rezgés miatt akkor észre veszem az eseményeket. Sport közben meg nagyon ott van :)

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1142) Memmaao válasza gyemipapa (#1140) üzenetére


Memmaao
addikt

Önmagában jelentősége, hogy nyugalomban 72/perc vagy 76/perc frekvenciát mérsz, lényegtelen. Pontos értéket a vérnyomásmérő sem mér, mert a systoles- dyastoles érték közti pulzusidőt szorozza fel a percfrekvenciára, és abban is van bőven hibalehetőség. De ezek mind "statikus" nyugalmi értékek. Egy pulzusmérő pánt jelentősége a "dinamikus" pulzusmérésben van. Itt a csuklós optikai eszközök elvéreznek. Nem tudják érdemben lekövetni a hirtelen pulzusváltozásokat.

My name is Bond, James... Dean.

(#1143) sharp4 válasza Joe.36 (#1141) üzenetére


sharp4
őstag

Nekem ez a kör alak minden csak nem szép. Autó kiírja, hogy ki keres,sőt fel is tudom venni, ha pedig kabátban ülök az autóban, akkor nem fogom az ujját felhúzogatni, hogy lássam. Sportra nekem is van egy Garmin-om, a pulzus mérés csak HRM-el pontos, de majd meglátjuk milyen a BIP erre a célra.

(#1142) Memmaao: Garmin-ból is van optikai pulzusmérős, és megvannak vele elégedve. Persze az más kategória árban is.

[ Szerkesztve ]

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#1144) Macika66 válasza sharp4 (#1135) üzenetére


Macika66
addikt

Nekem is van egy 1000 USD-s rádiós Citizenem, de amióta okosórám van (3 éve) azóta alig volt a kezemen. Pedig csodálatos és imádom. De azóta csak tölteni rakom ki a napra párhavonta...
Az okosóra más. De azért nézhet ki exkluzívan. :)

(#1145) Macika66 válasza gyemipapa (#1130) üzenetére


Macika66
addikt

Azóta benne alszom folyamatosan. Nem zavar. Rohadtul tetszik az alvásfigyelés. Már lassan csak azért alszom, hogy megnézhessem utólag, hogy sikerült :D :D

Komolyra fordítva, a Citizenem majdnem 30 grammal nehezebb, pedig fehér titán a háza is, szíja is és abban is simán megy az alvás...

(#1146) Macika66 válasza Joe.36 (#1132) üzenetére


Macika66
addikt

Ez a link, ahol vettem.
Azóta még olcsóbb is lett... :)

(#1147) gyemipapa válasza Memmaao (#1142) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszönöm, így már értem, én csak statikus mérésre használom, arra írtam, hogy egész pontos.
Ha már itt tartunk, sosem értettem, kórházban minek méricskélnek a nővérkék, időnként az orvosok csak pulzust, vérnyomás nélkül, önmagában az nem sokat árulhat el. Ráadásul azt óra nélkül is érezni lehet, nagy rutin se kell hozzá, hogy valakinek túl lassú, vagy túl szapora a pulzusa. De ez már szakmai kérdés, csak most felvetődött bennem.
Másik kérdésem, mi a véleményed az ujjra csiptethető mérőről, ami szaturációt is mér? 3 ezer körül már rendelhető.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1148) Macika66 válasza gyemipapa (#1147) üzenetére


Macika66
addikt

Van, hogy az extra ütésekre kíváncsiak, szívritmus-zavarra...

(#1149) Memmaao válasza gyemipapa (#1147) üzenetére


Memmaao
addikt

Önmagában a pulzusból is rengeteg mindenre lehet következtetni. Ritmustavar, szív hallgatás mellett a szívverés és pulzus közti deficitet lehet számolni pitvarfibrilláció során. Más a pulzus kvalitása egy hyoertoniasnak, egy centralizált keringésű shockos betegnek. Érbetegnek végartéria kereséssel lehet az elzáródás magasságára következtetni. A szaturacio mérő "egyszerű" optikai eszköz, a kapillaris erekben lévő vörösvérsejtek O2 telítettségét nézi fotodinámiás méréssel. A pár ezer forintos mérők laikusok számára teljesen jók.

My name is Bond, James... Dean.

(#1150) gyemipapa válasza Memmaao (#1149) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi szépen a tájékoztatást. :R

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.