Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) buca84 válasza sanyirigo (#400) üzenetére


buca84
őstag

Ébresztett az óra. :)

(#402) sanyirigo válasza buca84 (#401) üzenetére


sanyirigo
senior tag

:R

Pixel 7

(#403) doongoo válasza Dexxter182 (#387) üzenetére


doongoo
addikt

Hát igen, nem mindig jobb a gyári rendszer, mint a custom...

Sajnos nincs más lehetőséged, mint várni, hogy egy újabb OTA esetleg javítja a hibát.
Vagy a kínai verzió esetén megpróbálhatsz regisztrálni a fejlesztői programba...

(#404) Dexxter182 válasza doongoo (#403) üzenetére


Dexxter182
tag

Jött OTA-n frissítés ami rendbe tette, nem esik már szét.
Kicsit több a kínai írásjel, de egyébként most legalább működik rendesen :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#405) doongoo válasza Dexxter182 (#404) üzenetére


doongoo
addikt

Az jó. Amúgy neked melyik típus van (EU vagy kínai) és milyen rommal (stabil vagy dev)?

(#406) Dexxter182 válasza doongoo (#405) üzenetére


Dexxter182
tag

Csájná típusu 1602, és szerintem a gyári ROM érkezik rá OTA-n, ami jelenleg 1.2.22 nem tudom hogy dev-e :)
És ez angolul (zárt képernyőn a hét napja kínaiul van :) és a datashit full kínai.

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#407) cneref69


cneref69
tag

Párocskámnak, még az elsők között rendeltem kintről, még tyúklábas verziót.
Most belefutottam abba, hogy telefon csere után nem tudom párosítani, az új készülékkel sem, de már a régivel sem :(
QR kódot lefényképezi és eldobja, IOS és android alatt is. Olyan mintha Amazfit Watch tyuklábas verzióra hivatkozna. Tudok-e olyant letölteni?
Esetleg valaki tud-e nekem segíteni? Van-e erre megoldás?

Xiaomi 10T Pro

(#408) doongoo válasza cneref69 (#407) üzenetére


doongoo
addikt

innen le tudod tölteni a kínai amazfit alkalmazást

(#409) cneref69 válasza doongoo (#408) üzenetére


cneref69
tag

Nagyon köszönöm, androidra tökéletes, esetleg IOS-hez is tudsz?

Xiaomi 10T Pro

(#410) doongoo válasza cneref69 (#409) üzenetére


doongoo
addikt

arra nincs tippem

(#411) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Rendeltem egy angol variánst, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

-még mindig fennáll, hogy a kínai "oksabb"?
-ha igen, rá lehet pakolni az angol verzióra a kínai fw-t?

Igazából nekem csak annyi kellene, hogy angolul tudjam használni, de legyen mifit/googlefit szinkronizáció.
Ha jól tudom, megoldható a fenti, jól tudom? Sorry, most nem olvastam végig a fórumot.

Everybody lies.

(#412) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Használja valaki iPhone-nal az órát? Az értesítések mennek? Gmail és Messenger lenne igazából fontos számomra.

(#413) sanyirigo válasza Barthezz2 (#411) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Szia,

a kínait valóban sűrűbben frissítik, és lehet rá angol nyelvet is varázsolni. A kérdés az, hogy melyik rom-mal telepített verziót kapod. Egy ideje lezárták a bootloadert, és azóta sajnos nem lehet váltogatni a kínai és az angol rom között.

Pixel 7

(#414) Barthezz2 válasza sanyirigo (#413) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, közben már olvasgattam itt a topik végét, hogy sajnos zárták a BL-t. No mindegy. Az meg csak akkor fog kiderülni, mi van rajta, ha ideér.

Everybody lies.

(#415) CSAVI38


CSAVI38
tag

Megjött angol verzióra az új firmware, ezzel már mennek a watchfacek, megy a wifis adat upload, meg a többi jóság gps stb.

(#416) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Néhány hét használat után gondoltam összefoglalom a tapasztalataimat. Gearbestről rendeltem az órát, volt rá valami akció illetve eltoltam rá a pontjaimat így 32.000 forint körül állt meg az ára. Nyomkövetés nélkül, ingyen postával kértem, annyit variáltam, hogy NL Post-os szállítást kértem ( nem tudom volt e ennek köze ahhoz, hogy végül nem fogták meg a vámon, így teljesen megérte az árát ). Kínai verziós, piros szíjas órát választottam a könnyebb romolás miatt, ami ugye a bootloader zárásával már mindegy, viszont azt kell mondjam nem fáj a szívem mivel az óra hozza az elvártat, sőt! 2 OTA frissítés már érkezett hozzá, egy egyből csomagolás után, egy pedig kb 2 hete. Jelenleg 1.2.20k verzión vagyok. Egy Nexus 5-tel használom amin pzoley féle android 7.1.1 fut. A párosítás könnyen és simán ment a kínai Amazfit Watch appal. XDA fórum alapján parancssorból angolosítottam egyből, minden simán ment. Maradt benne kínai karakter vastagon, de az OTA frissítések ezeken is ritkítottak. Mostani állapotában angolul nekem teljesen használható, néhány kevéssé zavaró helyen van már csak tyúkláb. Okos és sport funkciókat egyaránt használom és meglepően jól működik minden, ennél jóval több kompromisszumra számítottam. Pillanatok alatt megszoktam és nagyon kényelmes a használat, ha a kezemben a telefon és jön egy mail amit csak értesítési sávon jelez a telefon már inkább az órát nézem egyből mert látom a feladót és a tárgyat ( Google Inbox appal egyébként. ) A legtöbb értesítés WhatsApp-ból érkezik, itt egy dolog lehetne jobb szerintem, ha több üzenet jön egymás után ugyanattól a feladótól , akkor groupolja az értesítést és már csak azt mutatja, hogy 2 üzenet jött adott feladótól. Itt jó lenne ha az órán el lehetne olvasni minden üzenetet külön. Egyébként az ékezeteket is helyesen megjeleníti és az androidos ikonokat használja értesítéshez. Ha az értesítést elsöpröm az órán akkor a telefon értesítési sávjából is eltünteti nekem. A kijelző napfényben a legjobban látható, élmény ránézni. Sötétben a kézmozdulatra háttérvilágítást használom, tökéletesen működik. Ez futás közben is hasznos, csak magam elé emelem a kezem és felébred, real time mutatja az edzés adatait. GPS szabad téren 20-30 mp alatt talál műholdat, jelet még nem vesztett és legalább olyan pontos mintha telefonnal futnék. Az adatokat jól szinkronizálja az Amazfit Watch appal, a mai frissítésbe már a részletes szinkronizálás is bekerült. Strava appal én nem tudtam szinkronizálni, de hordok egy első generációs RGB-s MiBand-et is és a kínai MiFit appba magától beszinkronizálja az edzést az óra, ahol grafikonokkal, magyar nyelven lehet látni a részleteket. Itt a fórumon ajánlott kijelző védő fóliát is rendeltem, a minősége rendben viszont a mérete kb 1mm-rel kisebb, mint a kijelző, szóval ezért jár a mínusz pont. Az óra rezgése legerősebbre állítva nekem elég az értesítésekre, ébredni tuti nem erre fogok, nekem ahhoz kevés. Rendeltem egy mágneses fémszíjat is, ez végül nem vált be mert a csuklóm mozgására szép lassan elég laza állásba kerül. Leesni nem fog, de én szorosan szeretem szóval visszatettem a gyári szíjat. ( Ha valakit érdekel esetleg, keressen privátban ). Üzemidőt tekintve napi 30 perc futással ( ami közben ugye folyamatos a gps és a pulzus mérés ) és mindenről értesítve ( szerintem 200 értesítés kb naponta ) hozza a 4 napos üzemidőt. Watch face-eket töltöttem le itt a fórumon ajánlott helyekről, nekem jól működik mind. Ha nem az appban hanem az órán állítok be face-t akkor külön beállítási lehetőségek is vannak, érdemes ránézni. Találtam egy webes szerkesztő felületet, talán ez nem szerepel még a fórumon, innen is tölthetők egyedi face-ek.

Végül egy a fenti helyen készített saját face ha tetszik valakinek.

Innen tölthető

(#417) porkiy válasza kekigyu (#416) üzenetére


porkiy
aktív tag

Köszi a leírást. Én pár hónapja használom, most kezdetem el unni a gyári face-ket, azt szeretném megkérdezni, h ha az általad linkelt webes oldalról letöltök egy wfz kiterjesztésű fájlt azzal utána mi a teendő, h megjelenjen az órán? Lehet valahogy egyszerűen, h megértsem elmagyarázni? :D

(#418) kekigyu válasza porkiy (#417) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Csak be kell masolni az oran a watchface könyvtárba.

(#419) -h2o-


-h2o-
csendes tag

Nekem is van 2db fém szíjam, amire nincs szükségem. Ha esetleg érdekel valakit, keressen meg.

(#420) sanyirigo


sanyirigo
senior tag

Sziasztok!

Ha valaki szeretne beta tesztelő lenni, az ezen a linken jelentkezhet. 1.3.3a verzó jelent meg tegnap.

Üdv.:
sanyirigo

Pixel 7

(#421) cneref69


cneref69
tag

Angol 1.3.3a verziós, hogyan tudom rávenni, hogy a hőmérsékletet Celsiusban írja ki?
Bocsi ha volt már, nem találom.

Xiaomi 10T Pro

(#422) buca84 válasza cneref69 (#421) üzenetére


buca84
őstag

Amazfit App - App Settings - Weather Settings - Temperature unit

(#423) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

tervezem ennek az órának az EU változatát beszerezni

Mennyire lehet vele egy erdőben / pl Bakonyi / túrát nyomon követni? Mér ilyen terepen is rendesen, pontosan?

Szinkronizálás/ táv, idő, alvásadatok... átvihetőek telefonra?/ Honor8 és vagy Iphone 6S

Kösz Árpi :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#424) sanyirigo válasza padi68 (#423) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Szia,

teljesen jó a gps az órában, még hegyek között sem veszít jelet. Az adatátvitelt az Amazfit app csinálja meg, és a Strava alkalmazásban tudod a részleteket megnézni (illetve az órán is).

Pixel 7

(#425) padi68 válasza sanyirigo (#424) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, kösz a gyors választ! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#426) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

mibilszerviz tag elérhetőségeit ismeri valaki? Hálás lennék ha valaki elküldené privátban.

Köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#427) cneref69 válasza buca84 (#422) üzenetére


cneref69
tag

Köszönöm :)

Xiaomi 10T Pro

(#428) padi68


padi68
senior tag

Szia, Német vagy magyar leírást hol találok?

Köszönöm :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#429) buca84 válasza padi68 (#428) üzenetére


buca84
őstag

(#430) padi68 válasza buca84 (#429) üzenetére


padi68
senior tag

Örök hálám!!!!!

Köszönöm! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#431) P. Laci1975


P. Laci1975
tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék,hogy az EU verziós óra szinkronizál e a mi fittel? És a Magyar nyelv megoldható e rá? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#432) padi68 válasza P. Laci1975 (#431) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, igen szinkronizál, magyar nyelvről nem tudok....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#433) sanyirigo válasza P. Laci1975 (#431) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Szia! Magyar nyelv tényleg nincs rá, de a Mifit-re sem nagyon lesz már szükség. Az órához tartozó appot is frissítették, és minden megtalálható benne amit eddig csak a Mifit-be tudtál megnézni.

Pixel 7

(#434) ciceroo válasza sanyirigo (#433) üzenetére


ciceroo
tag

ezt kicsit ki tudnád részletezni?
sajnos iOS-re me még nem jött frissítés :(

(#435) wocsok


wocsok
tag

Azt tudja valaki miért nem írja ki a telefonszámokhoz tartozó nevet az óra? A névjegyekhez a hozzáférés megadva...

(#436) sanyirigo válasza ciceroo (#434) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Androidon már minden tevékenység tökéletesen látható, és szépen részletezi is. Nem kell már a Mifit ahhoz, hogy részletesebb információt kapjál. Hamarosan szerintem IOS is megkapja.

Wocsok: a telefonszámok a telefonodba +36-tal vannak beírva?

Pixel 7

(#437) kispumi


kispumi
csendes tag

Sziasztok!

Ki lehet kapcsolni azt a funkciót, hogy kézmozdulatra bekapcsol a kijelző? Alvás közbeni fordulásnál kicsit zavaró... :)

Köszi a válaszokat.

(#438) sanyirigo válasza kispumi (#437) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Szia,

én ezt úgy oldom meg, hogy kikapcsolom a világítást éjjelre az órán. Valóban nagyon zavaró tud lenni.

Pixel 7

(#439) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Sajnos már többször jártam úgy, hogy nem szinkronizál az óra a telefonnal.
Az Amazfit alkalmazásban az Activity Sync fülön Data sync-et nyomva megindul a szinkronizálás (látszólag) de marad egy régebbi dátum és nem megy fel a friss edzésadat. Próbáltam mindent újraindítani, de nem jött helyre. Aztán megszüntettem a párosítást és újra párosítottam. Ekkor az a bosszúság, hogy minden adat és beállítás is törlődött az óráról. Így a szinkronizálandó adat is...
Valaki járt már hasonló cipőben? Ha legközelebb így járnék, van- e más módszer arra, hogy meginduljon a szinkronizálás ???

noob... rooter... geek

(#440) buca84 válasza sanyirigo (#438) üzenetére


buca84
őstag

Ezt hol/melyik menüben csinálod?

(#441) StLui


StLui
veterán

Kicsit nehézkesen akaródzik a töltése az órának, létezik, hogy csak a nagyobb töltők elég erősek neki, inkább 2A-esek mint az 1?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#442) sanyirigo válasza buca84 (#440) üzenetére


sanyirigo
senior tag

A felső menüt lehúzod az órán, és ott balról a harmadik ikon a világítás. Azt kell nyomkodni (automata, teljes fény, fél fény és kikapcs).

(B)StLui(/B): Nem hinném, hogy ez gond lenne, hiszen a laptop USB is tölti. A pedig csak 1 ampert tud. De próbáltam már hálózatról is tölteni 1 amperes töltővel, és azzal se volt gond.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7

(#443) buca84 válasza sanyirigo (#442) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Akkor ezt automatizálni nem lehet, csak ki-be kapcsolni.

(#444) sanyirigo válasza buca84 (#443) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Sajnos igen. Ezt el kell játszani esténként. Az lenne a jó, ha a "ne zavarjanak" üzemmód ezt is tartalmazná.

Pixel 7

(#445) buca84 válasza sanyirigo (#444) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Hát igen...

(#446) Terka0812 válasza buca84 (#443) üzenetére


Terka0812
csendes tag

Ha fél fényre kapcsolod, akkor kapcsolódik ki az a funkció, hogy az óra háttérvilágítása felvillan, ha az arcod elé emeled. De ha a gombot megnyomod az oldalán, vagy kettőt koppintasz a kijelzőre, akkor bekapcsol a háttér világítás. Én így használom.

[ Szerkesztve ]

(#447) buca84 válasza Terka0812 (#446) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Az a Backliight: Awake , ugye?

(#448) sanyirigo válasza Terka0812 (#446) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Köszi az infót. Ezt én sem tudtam :R

Pixel 7

(#449) Terka0812 válasza buca84 (#447) üzenetére


Terka0812
csendes tag

Igen. Szívesen. :)

(#450) buca84 válasza Terka0812 (#449) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!

Amúgy a dupla kopp be van állítva és nem nagyon akaródzik működni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.