Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) sparks


sparks
senior tag

Ma nekem is megérkezett az óra. Nagyon tetszik. Egyelőre az EU verziós szoft van rajta (így vettem EUSTOCK féle beszerzés), így ahogy látom MIFittel nem szinkronizál (és Google Fittel sem). Annyira nem nagy baj, mert a MiBand 2-vel úgyis kicsit össze akarom hasonlítani az alvásmonitorozást.
Ami viszont meglepett: nem is tudtam, hogy a compass mellett ott van benne egy légnyomás mérő is! Kétszer rákoppintva a compassra bejön a légnyomás adat és egy pár GPS adat is. Aksira kíváncsi leszek, mondjok ma egész nap nyúztam, így nem ezek a napok lesznek a mérvadóak.
Pulzusmérést majd a napokban tesztelem, van egy Polar BT mellkaspántom, kíváncsi leszek mennyire lesz eltérő az eredmény.

(#202) CSAVI38 válasza -h2o- (#134) üzenetére


CSAVI38
tag

nekem is megjött az óra. Direkt kínai verziót rendeltem mert olcsóbb és nekem kellene a MI FIT szinkronizálás is.

Az amazfitből találtam kínai verziót angolosítva. Ez a jó verzió akkor is ha a xda-s pacefield verziót használom és szeretném ha MIF FIT szinkon lenne vagy a google playest kell feltenni?

köszi előre is

(#203) -h2o- válasza CSAVI38 (#202) üzenetére


-h2o-
csendes tag

Az óra Q kódját ha beolvasod elvisz a letöltő oldalra. Nekem az van fent és angol.
A Google Play-es csak az angol FW-ű órához jó.

(#204) kakukkmarci válasza Steelers (#196) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Kicsit vegyesek az érzéseim. Alapvetően tetszik. Gondolkodtam, hogy "elállok a szerződéstől", mert vannak kontrák... Például; és ez nem az óra hibája, de nem szeretem, ha bármi a karomon van, elszoktam tőle. Most szokatom magam :)...
A másik, hogy borult időben, vagy sötétebb környezetben nehezen látható a kijelző. A karemelésre bekapcsoló kijelző 10-ből egyszer működik nálam. Szeretném, ha lenne egyénileg konfigurálható óra felület, ez csak hekkeléssel, főzött ROM-mal elérhető most (még).
A működéséről: A Strava alkalmazással nagyon jól kihasználható, ez nagyon bejön (lesz pár képernyőmentés is.). Bár az meg a pulzuson kívül az óra nélkül is képes regisztrálni az út adatait. És itt elérkeztünk a legnagyobb gyengeséghez: A pulzusmérése elég megbízhatatlan. Bár induláskor már jelezte párszor, hogy állítsam szorosabbra a szíjat, de az már így is határeset számomra kormányt fogva...
A mellkaspántos bringa komputer adataival összehasonlítható, látszik a különbség. Alapból kevesebbet számol.
A kalória adatok meg szerintem csak saccolásos értékek, kizárt hogy egy ennyire többváltozós környezetben ennyi érzékelővel pontosan számoljon. Így nem tartom hitelesnek és megbízhatónak...
A GPS-e elég pontos, minimális az eltérés, az időmérésben is volt különbség, bár induláskor együtt indítottam és a végén egyszerre állítottam meg, megállás sem volt út közben...[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#205) domedee


domedee
senior tag

A GPS track-et milyen formában lehet kinyerni belőle? GPX megy?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#206) CSAVI38 válasza -h2o- (#203) üzenetére


CSAVI38
tag

Köszi. Sikerült minden, felraktam pacefied romot is. minden faxán müxik. Eddig nagyon tetszik. Akinek nem éled az óra az próbálja a másik kézre állítani, mert nálam balkezesre rakva (ezen hordom) alig müködik, de ha jobb kézre állítom akkor 10-ből 9 szer jó.

Itt egy tök jó és részletes youtube bemutató azoknak akik szeretnék a pacefied xda-s romot feltenni. Ez full angol és mi fittel is szinkronizál.
[link]
hétvégén kiprobálom én is futással meg bringával.

(#207) doongoo válasza CSAVI38 (#206) üzenetére


doongoo
addikt

A mi fit szinkront hogyan lehet összehozni vele? Pacefied van fent és ha rámegyek a mifitben az óra hozzáadására, akkor simán megnyitja csak az amazfit apk-t. Ha amazfitről leválasztom, akkor meg reseteli magát az óra...

(#208) CSAVI38 válasza doongoo (#207) üzenetére


CSAVI38
tag

Ne a google play-es Amazfittel próbáld, hanem a kínai verzióval, mert csak azzal megy. Nekem fennvolt a MI FIT eleve, mert MI band 2 volt eddig, de így simán felismerte.

(#209) kerxy válasza CSAVI38 (#206) üzenetére


kerxy
senior tag

Ez a másik kézre állítás jó ötlet, nekem így jobban éled (pedig bal kezen van és arra volt beállítva eddig)!

(#210) tau_ba válasza Tailorzsolt (#200) üzenetére


tau_ba
tag

Koszi a valaszt. Par uj kerdes:

1. Ha a Gmail-re nem kulon appot hasznalsz, hanem az Iphone sajat levelezo kliensebe van integralva, akkor gondolom megjelennenek rendesen az oran is a levelek.

2. Lehet valaszolni az uzenetekre/levelekre az oran magan, vagy csak a telon?

3. Ha felveszed a bejovo hivast az oran, akkor tudsz az oran keresztul beszelni (van benne mikrofon)?

4. Zenehallgatas telefon nelkul hogyan mukodik? Hasznalnam mondjuk futashoz/edzeshez es praktikus lenne ha nem kene a telot is cipelni.

5. Akku ido hogyan alakul nalad?

(#211) Tailorzsolt válasza tau_ba (#210) üzenetére


Tailorzsolt
tag

1. Ha a gmail a sajat levelezőn keresztül jön, akkor megjelenik a levél tartalma is, nem csak az eleje,

2. Nem lehet válaszolni az üzenetekre, csak olvasni lehet,

3. Nem lehet felvenni a hívást, csak némítani, vagy elutasítani,

4. Az óra belső szabad tárhelyére (kb. 2,2 Gb) felmásolod a zenéket egy USB káblen keresztül. Hallgatni bluetooth fülhallgatón keresztül lehet. Szóval a telefont nem kell magaddal vinni futáshoz.

5. Két hét tapasztalata alapján:

Én éjszakára már kikapcsolom az órát, az első héten aludtam órával, hogy teszteljem az alvásfigyelést, ami remekül és pontosan működik. Ekkor mértem többször pulzust is és szabadban használtam pár órát a GPS-t is. Így kb 4-5 napot bírt az óra automata világítással

Most, a második héten nem használom a kijelző világítást, egyszer-egyszer kapcsolom este automatára. Ilyenkor úgy működik, ha ránézek az órára és a csuklómat magam felé fordítom, akkor kapcsol be. Így most jelen állás szerint 6 napja és 16 órája töltöttem fel és most 20%-on van még, de mint mondtam kb este 10-től reggel 6-7-ig kikapcsolt állapotban van. Szóval így kb 7-8 napot bír.

(#212) CSAVI38 válasza doongoo (#207) üzenetére


CSAVI38
tag

Én innen töltöttem le, mert amikor pont telepítettem az órát, akkor valamiért nem ment a qr kódos letöltés.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#213) tau_ba válasza Tailorzsolt (#211) üzenetére


tau_ba
tag

Koszi szepen.

(#214) tau_ba


tau_ba
tag

Ossze van esetleg foglalva valahol, hogy mik a kulonbsegek az EU es a kinai verzio kozott? Ha az olcsobb kinait rendelem, akkor ugyanugy lehet angol firmwaret tolni ra? Milyen hatrany er, ha a kinait valasztom?

(#215) doongoo válasza CSAVI38 (#208) üzenetére


doongoo
addikt

Kínaival próbálom. Bár lehet, hogy az a gond, hogy az óra alapból csak EU-s, és hiába tettem erre a pacefied-et ennek ellenére nem lehet mifithez csatolni (hiába mutatja magát most A1602-nek)

(#216) kerxy válasza tau_ba (#214) üzenetére


kerxy
senior tag

Én úgy tudom hogy a leíráson, dobozon kívül a rom picit más és nagyjából ennyi :)

(#217) tau_ba válasza kerxy (#216) üzenetére


tau_ba
tag

Magyarul ha veszek egy kinai verziot, akkor teljes erteku angol menuset lehet krealni belole?

(#218) -h2o- válasza tau_ba (#217) üzenetére


-h2o-
csendes tag

A PACEfied ROM pont erre való. Kínai verzióból angol (vagy más) nyelvű menüset csinál.
A kínai ROM-ot gyakrabban frissítik, több mindent tud, mint az angol.

(#219) tau_ba válasza -h2o- (#218) üzenetére


tau_ba
tag

Koszi. A PACEfied akkor altalaban lekoveti a kinai ujitasait is?

(#220) -h2o- válasza tau_ba (#219) üzenetére


-h2o-
csendes tag

Igen. Az XDA-ról max. 1-2 nappal a gyári megjelenése után már letölthető a PACEfied változat.

(#221) doongoo válasza doongoo (#215) üzenetére


doongoo
addikt

Sikerült végre mifithez csatolnom egy kis kerülővel...

(#222) csepi.peter válasza doongoo (#221) üzenetére


csepi.peter
csendes tag

Leírnád, hogy miként sikerült? Szinkronizálás is működik?

[ Szerkesztve ]

(#223) doongoo válasza csepi.peter (#222) üzenetére


doongoo
addikt

Próbálom röviden:
- EU verziós volt az óra
- frissítettem OTA a legfrissebb verzióra (1.3.1)
- ezután feletttem a pacefied 1.2.11 romot és hozzá a xiaomi marketből a kínai amazfit appot
- minden beállítgattam és ezen belül volt olyan opció az activity sync alatt, hogy mifitben vagy midongbn szeretném látni az adatokat
- mifitre mentem de manuális szinkronizálás után semmi
- midongra mentem, eldobott a xiaomi marketre és letöltette velem az appot
- belépéskor ebben ki lehetett választani, hogy a xiaomi accounttal lépjen be, ezután manuális szinkron után mutatta is az edzés adatokat
- ezután töröltem az amazfit alkalmazás adatait a telóról és amikor újra beléptem, már volt lehetőségem ide is a xiaomi accounttal belépni (első belépéskor nem rémlik, hogy lett volna)
- eztán a manuális szinkron után már meg tudtam nézni az edzés adatokat a mifitben (futás menüpont alatt)
- bónusz: utána leválasztottam mifitben a Mi Band2-t és helyette párosítottam azamazfit watchot (miBand meg megy tovább a notify appal)

Ezek után az óra működik rendesen, értesítések jönnek, edzés adatok meg mennek a mifitbe

(#224) csepi.peter válasza doongoo (#223) üzenetére


csepi.peter
csendes tag

Egyből a pacefied 1.2.11-re frissítetted? Rel6 vagy Rel7-re?

Köszönöm!

(#225) doongoo válasza csepi.peter (#224) üzenetére


doongoo
addikt

rel.6-ra frissítetten, mert csak abból van full install csomag.
Azóta már megcsináltam a frissitést rel.6-ról rel.7-re is (csak kellett hozzá egy másik USB-kábel, a gyárit használva sérült valami a másolásnál és md checksum hibát dobott)

(#226) csepi.peter válasza doongoo (#225) üzenetére


csepi.peter
csendes tag

Köszönöm! Megcsináltam, működik, de a szinkronizálás még eléggé nyögvenyelős.... :-)

(#227) doongoo válasza csepi.peter (#226) üzenetére


doongoo
addikt

Ha biztosra akarsz menni, akkor amazfitből nyomsz egy manuális sync parancsot (az óra ikon mellett). Ezután nálam eddig mindig megjelent azonnal mifitben az edzés adat. Különben csak egy kis késéssel.

(#228) domedee válasza domedee (#205) üzenetére


domedee
senior tag

A #205-re tud valaki válaszolni?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#229) -h2o- válasza domedee (#228) üzenetére


-h2o-
csendes tag

A Sport alkalmazás adatbázisában ilyesmiket tárol (tehát kinyerhetőek a pozíció adatok is):

(#230) csepi.peter válasza doongoo (#227) üzenetére


csepi.peter
csendes tag

Frissítettem a rel.7-re. Ez megoldotta a frissítés problémákat. Amint elindítom az MI Fit alkalmazást, egyből befrissíti és pontosan az látszik rajta, mint az órán is.

(#231) -h2o- válasza csepi.peter (#230) üzenetére


-h2o-
csendes tag

Akkor azt nekem is fel kell tennem, mert 1.2.8 alatt eléggé "hol megy, hol nem" a frissítés...
A legutolsó aktivitást pedig most valamiért sehogyan sem akarja szinkronizálni. Illetve a MiFit-ben
nem jelenik meg, de hibát is jelez a mifit "Nem sikerült lekérni az adatokat". Van most valami hiba?
Tegnap óta ezt csinálja.

(#232) csavi43 válasza -h2o- (#231) üzenetére


csavi43
csendes újonc

Nekem a legfrisebb van fent mégsem szinkronizálja át tegnap este óta, nekem is az írja nem tudja letölteni. Alvás, lépés megy csak a futás nem

[ Szerkesztve ]

(#233) -h2o- válasza csavi43 (#232) üzenetére


-h2o-
csendes tag

Dettó!
Ezek szerint - remélhetőleg átmeneti - központi hiba okozhatja.

(#234) csepi.peter válasza -h2o- (#231) üzenetére


csepi.peter
csendes tag

Nekem ezekkel a verziókkal működik rendesen. A Rom verzió pedig a 1.2.11c.

[ Szerkesztve ]

(#235) -h2o- válasza csepi.peter (#234) üzenetére


-h2o-
csendes tag

Nekem a MiFit-ből a 2.2.12-es van és a frissítés keresése azt mondja, hogy naprakész.
Te honnan töltötted le?

(#236) doongoo válasza -h2o- (#235) üzenetére


doongoo
addikt

már a play store-on és a xiaomi marketen is 2.3.0 van fent...

(#237) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Na nekem is már a vámon van az óra, direkt kínai verziót vettem a mi fit miatt. Ez fogja váltani a szeretett MS Bandemet, mert szegényke már nagyon haldoklik.

Laci

(#238) csavi43 válasza -h2o- (#235) üzenetére


csavi43
csendes újonc

Nem tudom mi a gond, nálam mindenből a legfrissebb van de amióta nyomtam egy beltéri futást, azóta nem szinkronizálja a futás adatokat. Minden más átmegy mi fit-be és maga a futás is megjelenik a lépéseknél mint tevékenység, de hiába.nyomom a futásnál a előzményeket azt írja nem tudja letölteni és nem mutat semmi adatot. Nem tudom mit ronthattam el. Már nyomtam órán factory resete, feltettem újra amazfitet és Mi Fitet, de semmi változás. Nektek milyen telefonnal megy, nekem redmi note 3 se telom van

(#239) csavi43 válasza csavi43 (#238) üzenetére


csavi43
csendes újonc

Midong-ot is feltettem és ott teljesen jól mutatja. mi fit lesz a hunyó de nem tudom mi a gondja

[ Szerkesztve ]

(#240) domedee válasza -h2o- (#229) üzenetére


domedee
senior tag

Köszike! Csak az egy dolog, hogy kinyerhető, de ha attól még nem kap az ember direkt szabványos gpx formátumot, akkor sokra nem megyek vele... Ez nem az, amit elvárok bármilyen "fit" eszköztől. Ezzel sajnos még mindig ugyanott lennék, mintha nem is lenne kinyerhető.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#241) Cathfaern válasza domedee (#240) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Stravával tud szinkronizálni, onnan meg kiexportálható gpx formátumba. De azért jah, ez így még körülményes egy picit.

(#242) -h2o- válasza domedee (#240) üzenetére


-h2o-
csendes tag

Annyit kérdeztél, hogy milyen formában lehet kinyerni a GPS adatokat.
Egy kis programozással megoldható a GPX formátum is, de alapból nem tudja.

(#243) -h2o- válasza csavi43 (#239) üzenetére


-h2o-
csendes tag

Tegnap nekem már ment a MiFit-ből.
A 2.3.0 van fent jelenleg. Telepítés után az Állapot lapon nem jelentek meg az aktivitás adatok, de
a bal felső sarokban az emberkére bökve kiírta az eddig megtett km-eket, arra nyomva pedig a részleteket.
Ezek után már az Állapot lapról is elérhetővé váltak az adatok.

(#244) CSAVI38 válasza -h2o- (#243) üzenetére


CSAVI38
tag

Már nekem is müködik, gondolom ez MI FIT probléma volt. Közben már felraktam a 1.2.13 az órára meg 1.3.3 Amazfit Watch-ot. Van egy új watchface, meg lehet upload-olni az óráról is közvetlenül. Most már minden f*sza.

(#245) csepi.peter válasza CSAVI38 (#244) üzenetére


csepi.peter
csendes tag

Az Amazfit watch 2.3.3-at honnan töltötted le? Sehol nem találom.....

(#246) CSAVI38 válasza csepi.peter (#245) üzenetére


CSAVI38
tag

XDA-s forumban volt, egyébként innen, ez dev változat tehát béta, de eddig nem volt vele gond, ezzel viszont megy a óráról az upload opció is
[link]

(#247) csepi.peter válasza CSAVI38 (#246) üzenetére


csepi.peter
csendes tag

Köszi, felraktam. Valami azért csak nem stimmel. 2 napja nem szinkronizálja az alvás és a lépés adatokat.... Remélem egyszer kijön hozzá egy stabil szoftver.....

(#248) CSAVI38 válasza csepi.peter (#247) üzenetére


CSAVI38
tag

Jó az csak vedd le a párosítást mi fit ből és párosítsd újra és lőn..

(#249) csepi.peter válasza CSAVI38 (#248) üzenetére


csepi.peter
csendes tag

És tényleg! :-) Köszönöm! Mondjuk még nem egyformák az adatok, de ma volt firmware update+ alkalmazás frissítés is. Ezt még betudom annak.

(#250) porkiy


porkiy
aktív tag

Sziasztok, lehet az, h csak a kedvencekhez berakott telefonszámokon hívók nevét írja ki az óra, a többit nem függetlenül attól, h +36-tal, vagy 06-tal kezdődik-e?
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.