Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) Shyciii válasza Cunaja (#11150) üzenetére


Shyciii
veterán

Thx

(#11152) Cunaja válasza Shyciii (#11151) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Miért kérdezted?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11153) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Ha lehetne egy óriási kérésem hozzátok. Főleg a gyerekes topic lakókhoz. Ha tudnátok linkelni egy pár olyan képet ahol "pici gyerek" (2-5 éves) van lefotózva..... pont a ugráló , izgő -mozgó gyerek miatt kéne egy jó kamerás telefon. Kíváncsi lennék kinél mire volt képes a P9 ezen a téren! :R :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11154) Shyciii válasza Cunaja (#11152) üzenetére


Shyciii
veterán

Mert ha az EMUI 5-össel nem tértek át az F2FS partíció típusra, akkor utánanéztem volna, hogy van-e mód az új TWRP-vel átformázni, mert már előző telóimon is jobban muzskált F2FS-es, mint EXT4-esen.

(#11155) the_pimp válasza Cunaja (#11148) üzenetére


the_pimp
senior tag

Eszem ágában nincs, hiszek neked, inkább várok vele :R

[ Szerkesztve ]

(#11156) Cunaja válasza Shyciii (#11154) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Fentebb linkeltem képeket, a TWRP-ről. Viszont a system partíció EXT4.
Tessék itt egy teljes mentés!


[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11157) Cunaja válasza #32839680 (#10950) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Ez a Google hibája, mert más telefonokon is csinálja.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11159) Cunaja


Cunaja
Topikgazda


Adatvédelmi okokból kitöröltem a bejegyzésed, mert a csatolt képen az IMEI számok nem lettek kisatírozva.

Elvileg mehet, csak a régió a lényeg!
Szerk.

Kérj valakitől oeminfót, de legyen az eredeti mentve. Az egész romot nem árt menteni.
A TWRP Nougatra a blogon van már. Felrakod és mentesz mindent.
Ezután keresel olyat, akinek L19 van és van fent TWRP, az kitudja neked szedni az oeminfo.imt-t.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11160) Newlachka válasza Cunaja (#11159) üzenetére


Newlachka
őstag

akkor eva-l19c432b161 mehet fel?
vagy eva-l19c432b377 és onnantól kezdve c900 lesz?
kéne egy oeminfo is sztem? vagy nem?

(#11161) Newlachka válasza Newlachka (#11160) üzenetére


Newlachka
őstag

ha valakinek kellene EVA-l19c432oeminfo

(#11162) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Valaki próbálja már ki Nougaton, hogy Root hozzáféréssel megy-e a játék.
Township a neve. :R
Engem kitoltottak a játékból, de a fejlesztő nem válaszol, hogy miért történt.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11163) Shyciii válasza Cunaja (#11156) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez rossz hír. Ha a system partíció még mindig az elavult ext4-es, akkor sajnos az összeteljesítményt továbbra is visszafogja. Ezért érzékelem, hogy még mindig előfordul akár 1-2mp-es megtorpanás.

Rootolnám én a P9-et, de L19-esként erre még nincs lehetőségem B378-on sajni :)

[ Szerkesztve ]

(#11164) Gabbbb válasza Shyciii (#11163) üzenetére


Gabbbb
senior tag

A system partícióról csak olvasás történik, így alapból elég megkérdőjelezhető lenne az f2fs előnye. (egyik gyártó sem használ f2fs /system mappát, legtöbb custom rom sem) A megtorpanások, amiket tapasztalsz a Huawei által használt CPU scheduler miatt vannak, sajnos túl konzervatív, napi fél óra akku feladásával száguldana a készülék.

(#11165) Shyciii válasza Gabbbb (#11164) üzenetére


Shyciii
veterán

Ha a Performance módra gondolsz (ott írt a 6.0-ás EMUI fél órával kevesebbet, de 7.0-esben már ez sincsen), akkor ott is érzékelhető volt ez, vagyis erre hatástalan volt. Scheduler-t meg én magam nem konfigurálhatok, mert ahhoz kellene egy custom kernel, amit eddig telefonjaimhoz mindig kreáltak és cseréltem is(Xiaomi Mi4, Oneplus One, Oneplus 2, Nexus 5X), de P9-nél sajnos senki nem foglalkozik ezzel, így marad a gyárilag beépített 2-3 változat (gondolom bfq, cfq, performance), viszont egyik sem egy optimalizált scheduler.

[ Szerkesztve ]

(#11166) Gabbbb válasza Shyciii (#11165) üzenetére


Gabbbb
senior tag

A 6.0-ás teljesítmény mód is vicc kategória volt, sajnos. bfq, cfq etc. ezek I/O scheduler-ek, ilyen gond nincs.
Lenne egy jó kernel az tényleg hasznos lenne, nekem mondjuk a garancia miatt semmiképpen sem lenne opció.

(#11167) Shyciii válasza Gabbbb (#11166) üzenetére


Shyciii
veterán

Hopp, tényleg megkevertem a cpu governorokat az io schedulerekkel. Szal gyáriból gondolom az ondemand, performance, powersave, conservative lehet. Jobban örülnék ha custom kernel lenne mondjuk Intellidemand-al, vagy interactivex-el, esetleg zzmove-al.

(#11168) sebijani1982 válasza Cunaja (#11136) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Köszi a leírást.
Megjegyzés: 136-ról egyből 182-re frissít a telefonos frissítő, így nem kell külön a 170-es?

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#11169) the_pimp


the_pimp
senior tag

B378 on tapasztalt valaki olyan jelenséget, hogy a location néha magától bekapcsol?
Biztos valami Google cucc, mert eddig ilyet nem láttam.

(#11170) ORCA58 válasza the_pimp (#11100) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem azért nem jelez, mert időközben leállította az alkalmazást?

[ Szerkesztve ]

(#11171) the_pimp válasza ORCA58 (#11170) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nem állíthatta le, mert alkalmazás kezelőben védetté tettem.
De utóbbi időben még a 6.0-n is csinált hasonló jelenséget, igazából lehet az app bugos. :F

(#11173) brainticket válasza Pano (#11172) üzenetére


brainticket
aktív tag

nekem ma jött OTA frissítés a dualsim telómra (Ausztria) EVA-L19C432B378

(#11174) philoxenia válasza brainticket (#11173) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig azt hittem kelet felől jön... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11175) ferrari0819 válasza brainticket (#11173) üzenetére


ferrari0819
tag

Nekem is EVA-L19C432B360 van most korai próbaverzióval hazai MediaMarkt-os. Akkor hamarosan várható nekem is, bár naponta csekkolom még semmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#11176) romeo155


romeo155
csendes tag

Sziasztok , egy független L09 es telón jelenleg B182 rommal használom, teljes elégedetséggel ,de frissítés érkezett a B378 . Kérdezném van valami tapasztalat ,hogy muzsikál az új frissités ? érdemes engedni ? A készülék a B182 vel is számomra tökéletesen működik .

(#11177) darál0w válasza the_pimp (#11169) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nálam van ilyen, még nem jártam utána mi csinálja...hétvégén meg nézem

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11178) C. Vieri


C. Vieri
tag

B378 ma olyat csinált, hogy sétáltam utcán, zene ment, számot akartam ugrani fülesen lévő gombbal, nem reagált, ill. csak megállította zenét és újraindította a dupla gombnyomásról. Elővettem és épp újraindult a teló... B166 és B182 alatt sose csinált ilyet. Gyanakodva várom, mi lesz a továbbiakban.

(#11179) Balzak83


Balzak83
senior tag

Hát, az 5e forintos xprotector üvegfólia is egy nagy csalódás. Recseg ropog, nem fekszik fel, és szar az érintés érzékelés is. Vissza lehet kérni ezektől a vételárat? A 2 dolcsis üveg jobb volt esküszöm. Bánom hogy lecseréltem

(#11180) ujtzjani


ujtzjani
tag

Segítsetek.

Van valakinek tapasztalata Polar H7-es pulzus merő mellkas pánttal? Frissítettem a telefont android 7re szépen kezelte is a mellkas pántot frissítés után. Gondoltam egy factory reset nem árthat így reset-eltem. Azóta nem tudom bluetooth - on párosítani a pántot. Érdekes hogy, a huawei watch-om gond nélkül megy bluetooth-on.
EVA-L19C432B182-ről mentem EVA-L19C432B378-ra.
Mi a csuda lehet ez? :F

(#11181) philoxenia válasza ujtzjani (#11180) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A pántot is resetelted?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11182) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Messengeren akarok videót küldeni, de mindig hibát ír. Mit kell beállítani?

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#11183) hislah válasza zsolti72837 (#11182) üzenetére


hislah
aktív tag

A netet... :)

(#11184) the_pimp válasza zsolti72837 (#11182) üzenetére


the_pimp
senior tag

Most kipróbáltam, nálam megy b378 on.

(#11185) SPatrik97


SPatrik97
kezdő

Sziasztok! Nem tudok rájönni, hogy az Istenben lehet DLNA-n keresztül bármit is ráküldeni TV-re. Képet, zenét, videót. Tudtok segíteni ebben?

Ui: a TV rendesen be van állítva, egy S7 Edge és HTC M8 tökéletesen megy, ez meg nem akar. Igazából az ikont se találom amivel a kapcsolatot létesíteni lehetne. Előre is köszi srácok! 😊

Szerkesztés: a TV egy LG 49UB850V, a rendszer pedig Android 6

[ Szerkesztve ]

(#11186) redbiro


redbiro
őstag

használ valaki pushbulletet?
a nougatra frissítés óta a pc-n nem jönnek meg az sms-értesítések.
minden mást szépen megmutat, kivéve az sms-t.

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#11187) zsolti72837 válasza hislah (#11183) üzenetére


zsolti72837
őstag

?

(#11184) the_pimp: Nekem az eredeti van rajta, de folyton hibát dob.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#11188) Gabbbb válasza redbiro (#11186) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Jogosultságok a telefonon rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#11189) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Az utolsó 6 hozzászólás ON és nem off. :R

Szerk.
Nézte már valaki root hozzáfésnél megy-e?
[Township].
Kíváncsi lennék rá, mert kivagyok tíltva. :R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11190) redbiro válasza Gabbbb (#11188) üzenetére


redbiro
őstag

igen, azt ellenőriztem, aztán kikapcsoltam-bekapcsoltam, appot letöröltem, újraraktam, újraengedélyeztem mindent.
elfogytak az ötleteim.

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#11191) tkonya válasza SPatrik97 (#11185) üzenetére


tkonya
aktív tag

Szia,
Nekem philips 7109-es tv-m van. Alapesetben tv-n "forrás", ezen belül hálózat tallózása (DLNA) választás után megjelennek az elérhető médiaszerverek. Telefon csak akkor jelenik meg ebben a listában, ha a telefonon elindítom a "philips my remote" alkalmazást, ez után a telefonon tudok tallózni képek, videók, zenék között. Adott tartalomra bökve megjelenik a tv-n. Hozzáteszem videó betöltése lassú, akadozó a lejátszás, ez lehet a tv miatt van,de mélyebben ezzel nem foglalkoztam.
Wifi 2.4Ghz, 5Ghz-en nem tudok még képernyőt tükrözni sem, gondolom a tv csak a 2.4-et tudja, vagy mi😃

Mindez 7-es droid alatt, de 6-os alatt is így működött nálam.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#11192) sebijani1982 válasza Cunaja (#11189) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Üdv!
A te leírásod alapján rootolt és 7.0-ra frissített P9 EVA-L09-n megy a játék. Nem volt még fent, a letöltést/telepítést is gond nélkül megcsinálta, utána 8-10 percet játszottam vele.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#11193) SPatrik97


SPatrik97
kezdő

És tényleg. Köszönöm, le kellett tölteni az LG programját és így működik nagyon jól. A wifi-nél lényegtelen, hogy 5ghz vagy 2,4. Nekem a telefon 5 ghz-n van, de a TV LAN kábellel megy. A lényeg hogy egy router-ről menjen.

Ezer hálám, ha nem mondod hogy kell alkalmazás, nem jöttem volna rá, mert hiába írtam be a Google-be, az emberek nem foglalkoznak ilyennel. 😀

(#11194) tkonya válasza SPatrik97 (#11193) üzenetére


tkonya
aktív tag

Nálam lényeges, mert tv is wifit használ😃

Motorola Edge 30 Fusion

(#11195) the_pimp válasza Cunaja (#11189) üzenetére


the_pimp
senior tag

Én megnézném szívesen, de még nem rootoltam, amint mondod hogy lehet, már csinálom is :R

(#11196) Cunaja válasza sebijani1982 (#11192) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

:R
Akkor azért tiltottak ki, mert a lányom és én is ugyanabba a városba léptünk be, különböző gmail fiókról és ezt gyanusnak találták. :W
Megkeresem a régi mentésemet, amivel még a saját városomba léptem be. 73-as szinten vagyok és nem fogom újrakezdeni. 2015 Március óta megy a játék. :((

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11197) ujtzjani


ujtzjani
tag

B378-at a rollback ugyan úgy megy mint a B360-ról?
Hogy ne ragadjak C900-on mindenképp kell bl nyitás vagy elég ha 182ből full romot teszek 3gombossal?

(#11198) tkonya válasza ujtzjani (#11197) üzenetére


tkonya
aktív tag

Abban az esetben ha C432B378-ról indulsz, akkor rollback után C900B300 lesz. Ezután három gombossal mehet a C432B136. Emlékeim szerint volt aki jelezte, nagyobb verziószám esetén (C432B1XX) probléma volt a telefon működésével.

szerk:
L09,L19, rootolt-e, független vagy szolgáltatós?? Ez sem mindegy. Bl nyitás rollback esetén nem kell.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#11199) ORCA58 válasza the_pimp (#11171) üzenetére


ORCA58
addikt

Azért amikor sokáig nem használod és üzenete sem kaptál, nézd meg a Fejlesztői lehetőségek->Futó szolgáltatásokban bent van-e. Ha ott nincs akkor a tárolt folyamokat is megnézheted.
A P9 Lit estén hiába teszem védetté, előbb utóbb akkor is leállítja, bár a 3GB-os telefonoknál kisebb az esélye, de már hallottam olyanról, hogy ott is leállított ezt azt. Ez a 7-es esetében fokozottan előfordulhat sajnos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.