Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) tkonya válasza japy (#11900) üzenetére


tkonya
aktív tag

Total Commander.
Belső sd, HWthemes mappa, ezen belül ráböksz a letöltött hwt fáljra. Az adott hwt- belül preview mappa. Kiválasztod a megnézni kivánt képet, hosszan rajta tartodbaz újjad, majd választod a " kicsomagolás+megnyitás ezzel" lehetőséget.
Ennyi.

Motorola Edge 30 Fusion

(#11902) gianone válasza japy (#11900) üzenetére


gianone
őstag

Átnevezed zip-re, és onnan bármivel, ami azt kezeli. A benne lévő iconsszal ugyanaez.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#11903) migabi24 válasza japy (#11900) üzenetére


migabi24
nagyúr

Átnevezed zip-re a benne levő preview sima png csak azt kell megnyitnod

(#11904) the_pimp


the_pimp
senior tag

Használtok valami programot arra, hogy figyeljétek a havi adatkorlátot? Az enyém sajnos nem elsején indul, szóval a gyárival nem megyek sokra.

(#11905) papi77 válasza the_pimp (#11904) üzenetére


papi77
addikt

Nullázd le az adott napon,és állítsd be a limitet!

Az első: NOKIA 1611

(#11906) the_pimp válasza papi77 (#11905) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nougaton működik úgy? Ha jól emlékszem 6.0 az fixen elsejétől mért.

(#11907) malna88


malna88
tag

Sziasztok!

Nem gyári ablakos tokra tudok valahogy időjárást tenni és hátteret változtatni? Köszi!

s9+

(#11908) papi77 válasza the_pimp (#11906) üzenetére


papi77
addikt

Nougaton is fix hónap elején indul,csak le lehet nullázni!

Az első: NOKIA 1611

(#11909) laszlolczka


laszlolczka
őstag

(#11893 erre esetleg valaki tudja a választ?

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#11910) Cunaja válasza malna88 (#11907) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

[Itt írtam le.]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11911) the_pimp válasza papi77 (#11908) üzenetére


the_pimp
senior tag

Na de ha lenullázom, attól elsején megint nulláról indul, de nekem hetedike a forduló.

(#11912) papi77 válasza the_pimp (#11911) üzenetére


papi77
addikt

Ez igaz,de engem nem zavar mert addigra már elfogy a keret,és lassítják!

Az első: NOKIA 1611

(#11913) hemaka válasza the_pimp (#11904) üzenetére


hemaka
nagyúr

Telekom alkalmazás?

[ Szerkesztve ]

(#11914) gretzky77 válasza hemaka (#11913) üzenetére


gretzky77
veterán

Nekem pl céges számom van azon nem játszik ugye!
Amúgy nem pörgök rajta,de néha jó lenne pontosan látni hol tartok és más mobiloknál beállítható tetszőleges dátum!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#11915) hemaka válasza gretzky77 (#11914) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor maradnak a 3rd party programok vannak bőven, ott általában a forduló napot is be lehet állítani.
Egyébként tényleg fura, hogy egy ilyen pitiáner dolog kimaradt a rendszerből, nem is értem.

[ Szerkesztve ]

(#11916) the_pimp válasza hemaka (#11913) üzenetére


the_pimp
senior tag

Vodás vagyok, app nekem is mutatja, csak szeretem látni a Notification menüben.
Most van egy internet speed meter, de az hol ki hol be kapcsol.
(kifejezetten roaming miatt lenne fontos)

[ Szerkesztve ]

(#11917) kimi02


kimi02
őstag

Szerviz menüből is mehet a visszaállás 6.0-ra ?
Vagy mindenképp ajánlott a 3 gombos megoldás ?

(#11918) laszlolczka válasza kimi02 (#11917) üzenetére


laszlolczka
őstag

Mehet,de a sorrenddet be kell tartani.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#11919) Demizson92 válasza Balzak83 (#11897) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Probaltam poennak szánni, de úgy látom gyengére sikerult, vagy nem voltatok rá vevoek... sebaj :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#11920) gretzky77 válasza Demizson92 (#11919) üzenetére


gretzky77
veterán

Bocs :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#11921) kimi02


kimi02
őstag

Na , sikerült a visszaállás 6.0-ra.
Könnyebben ment mint gondoltam.

A frissítést , hogy lehet kilőni , hogy ne keresse az újat ?
Most telepíti a B182-öt ,ezek után nem akarom , hogy jelezze a B378-at.

[ Szerkesztve ]

(#11922) tkonya válasza kimi02 (#11921) üzenetére


tkonya
aktív tag

Beállítások, frissítések:
Kikapcsolod a frissítések automatikus keresését, manuálisan meg nem keresel többet még véletlenül se😃

Motorola Edge 30 Fusion

(#11923) laci1892 válasza Demizson92 (#11867) üzenetére


laci1892
senior tag

Igazából... Egy barátom Honor készülékével volt akku baj. A budapesti Huawei szerviz center kezeli azt is. Lényeg a következő. Azzal vitte be ( 6.0 rendszer Volt rajta) hogy jobban merül az akku. Sokat nem kérdeztek állítólag. 2 munkanap alatt ki cserélték.

(#11924) laszlolczka válasza laci1892 (#11923) üzenetére


laszlolczka
őstag

A jó szerviz igy dolgozik. :K

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#11925) laci1892 válasza laszlolczka (#11924) üzenetére


laci1892
senior tag

Egyébként ez nekik is jó. Kínai telefon mivoltja ellenére korrekt, gyors szervíz háttérrel rendelkezik ami vásárláskor komoly érv tud lenni a márka mellett. Nem fogok flamelni de sajnos ez sok nagyobb márkánál nem mondható el. Persze tisztelet a kivételnek!! 1- 2 hónapja pixel hiba jelent meg a készülékemen. Be vittem majd 2 nap alatt kicserélték a kijelzőt. Gyári fóliával meg támogatva :DD
Jó úton jár a Huawei.. 👊

[ Szerkesztve ]

(#11926) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Hát srácok, nem vagyok itt túl aktív, mert abból már kinőttem, hogy naponta buzeráljam a telót, de pár napja jelezte a telefon hogy megjött a major update a T-s P9-emre. Féltem leszedni, mert azért követem az itt leírtakat, és eddig nem sok jót olvastam, bár az igaz, hogy sokak a főzött/innen-onnan leszedett félkész Nugátot hekkelték fel türelmetlenül.
Szerintem jó lett. Nem merül gyorsabban mint az előző. Az újítások tetszenek, gyors és repül minden. Van ami grafikailag jobban tetszett az előzőben, de ezt is meg tudom szokni.Még csak 2 napja van fent, de eddig semmi komoly hibát nem fedeztem fel. Van itt olyan T-s kolléga akinek van komoly gondja valamivel?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#11927) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ezen meglepődtem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11928) MK VII válasza PAtr0n (#11926) üzenetére


MK VII
veterán

Mármint milyen főzött, innen-onnan leszedett Nougat-ra gondolsz? Mert olyan nincs... Csak hivatalos Huawei által kiadott Nougat van.. :K

(#11929) PAtr0n válasza philoxenia (#11927) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igen, Multi-Core műveletekben az egyik legerősebb a Hisilicon Kirin 955. De azt is nézd, hogy az órajele is magasabb ;)

MK VII:
Lehet csak én értettem félre, hogy hónapok óta megy itt a romolgatás mindenféle főzőtt verzióval. Valszeg akkor gyári volt mindegyik :B
De a lényeg az, hogy a gyári T-s szoftverrel eddig semmi bajom nincs.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#11930) philoxenia válasza PAtr0n (#11929) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A 4-ben singleben is megelőzte mindet...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11931) moleculez


moleculez
veterán

Hogy kell biztonsági mentést csinálni úgy, hogy egy HR után a lehető legkevesebb veszodseg legyen a belakás? 6.0, root nélkül.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11932) Gabbbb válasza moleculez (#11931) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Huawei backup-al sd kártyára.

[ Szerkesztve ]

(#11933) Cunaja válasza moleculez (#11931) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

HiSuite a PC-n.
Belső tárolóról legyen külön mentésed.

Itt csak én főszögetek a konyhában! ( Romolok ) Az összes rom amit itt rakosgatnak fel az emberkék, az hivatalos.
Azért hiszed, hogy Custom rom, mert nem mindenki várja meg az OTA frissítést, inkább felrakja magának, esetleg visszatér 6.0-ra.
Szerintem egyedül nálam van jelenleg is Custom rom, amit folyamatosan csinálgatok.
Az XDA-n a srácok nagyon ügyesek, csak nekem nem tetszik a rom, azt szétbontom, némileg átvariálom és megy a telefonomra. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11934) ORCA58 válasza Cunaja (#11933) üzenetére


ORCA58
addikt

Pár hónapja ugyan de kipróbáltam a HiSuite mentést PC-n. Nekem az adatvesztést okozott.
Konkrétan a névjegyeknél. Van olyan ahol 2-nél több dátumot is használok, azokat szépen elfelejtette. A HiSuite-ban sem jelent meg. Eddig ezt csak a Google mentés tudta visszaállítani, de ott meg néha teljes névjegyek tűnnek el, és már nem egyszer fordult elő. :W

A fene sem érti, hogy egy egyszerű mentést képtelenek tökéletesen megoldani, amit egy kezdő programozónak sem szabad elhibáznia.
Amit rögzíteni lehet, azt mindet el is kellene menteni. A Google saját csv fájlja is hibás volt, eddig azzal sem lehetett mindent visszaállítani, az is igaz e miatt már régen meg sem próbáltam.
A legidegesítőbb az, hogy az app-ok elmentett adatait rengeteg telefonon nem lehet elmenteni, csak Root-al!
Mi ezzel a céljuk nem tudom. A Huawei Backup sem 100%-os e téren, mert már volt olyan alkalmazás (egy játék) amelynek nem mentette el az adatait. Szegény gyerkőc el is volt keseredve rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#11935) Cunaja válasza ORCA58 (#11934) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Sajnos igazad van, az adatoknál. Ugyanis az ember nem másnak akarja elmenteni az adatait, hanem saját magának.
Valami adatvédelmi irányelv baro.....g miatt nem állítják be úgy, hogy az összes adat mentve legyen.
A gyári appokat elmenti rendesen, de a külső alkalmazások data/app mappában lévő adatait azt nem. :W
Ha nem akarod a gyerkőc tombolását látni, akkor pedig érdemes root hozzáférést használni és pl. a Titanium Backup progival menteni.
Sajnos a Huawei a Nougat rendszernél már teljesen más kódolást használ a rom felépítésénél és ezért a titkosított partíciók elérése sokkal nehezebb, ezáltal a root is az.
Jelenleg megbízható root Nougatra csak a Kangvip romban van, de ott az ujjlenyomat olvasó nem megy sajnos.
Szétbontottam a kernelt és benne van a meghajtója, de valamiért nem megy.
Az XDA-n is van egy pár Custom rom, azokban is csak fél root van, de legalább mennek a dolgok csak alapon.
Jelenleg is egy Custom romot csinálgatok az XDA-s romok vegyítésével. Egyikben ez nincs, másikban az nincs és most átírogatom őket, meg néhány dolgot változtatok.
AZ L09-es Nougatra van fél root, de sajnos az L19-en ez nem stabil, rendszerösszeomlásokat okozz.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11936) Zsoltg4s


Zsoltg4s
tag

Sziasztok.
L19 független készüléken visszaállás 7.0-ról, 6.0-ra szeretném megcsinálni.
A hivatalos oldalon csak két rom található.

Első lépésben fel ez:HUAWEI P9 Rollback Package (EVA-L19, from Android 7.0 EMUI 5.0 to Android 6.0 EMUI 4.1, C900B300, Hungary)

Majd szintén háromgombossal ez:HUAWEI P9 Firmware (EVA-L19, Android 6.0, EMUI 4.1.1, C432B182CUSTC432B182)

Ez így jó lesz?
Köszi a segítséget előre is...

(#11937) Cunaja válasza Zsoltg4s (#11936) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Csak akkor csináld ha megtalálod valahol az EVA-L19BC432B161 FULL romot. A B182-nél egy csomó minden hiányozni fog.
Sajnos a romot nem találja senki. :W

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11938) Zsoltg4s válasza Cunaja (#11937) üzenetére


Zsoltg4s
tag

Köszi.
Tehát egyenlőre tökéletesen visszaállni nem lehet?
Mi fog hiányozni? Nem pótolható máshonnan?

(#11939) laszlolczka válasza Cunaja (#11937) üzenetére


laszlolczka
őstag

Mester irtam privit.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#11940) C. Vieri válasza Cunaja (#11937) üzenetére


C. Vieri
tag

Hazaérek feltolom a linkjét B161 FULL-nak, megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#11941) Cunaja válasza C. Vieri (#11940) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Te egy zseni vagy !
Az L19 társadalom nevében :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11942) C. Vieri válasza Cunaja (#11941) üzenetére


C. Vieri
tag

Korai volt az öröm, most már nem él a link... Nemrég még ment. :( Kutatok tovább, hátha újra rábukkanok!

(#11943) C. Vieri válasza C. Vieri (#11942) üzenetére


C. Vieri
tag

Közben eszembe jutott, lehet le van töltve asszony gépén, ahogy hazaér, megnézem, és feltöltöm valahova. :D

(#11944) kimi02


kimi02
őstag

Sziasztok.
Vissza állás után érdemes csinálni egy FR-t és új telefonként indítani?

(#11945) Cunaja válasza kimi02 (#11944) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Új telefonként érdemes.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11946) kimi02 válasza Cunaja (#11945) üzenetére


kimi02
őstag

:R

(#11947) Zsoltg4s válasza Cunaja (#11941) üzenetére


Zsoltg4s
tag

Közben én is hívtam az ügyfélszolgálatot. Azt tanácsolták, hogy vigyem be a Józsefkörúti üzletbe és ott garanciába visszaállítják 6.0-ra. De előtte próbáljak egy gyári visszaállítást. Csak előtte töröljem a gmail fiókom, mert visszaállítás után nem biztos, hogy enged belépni.

(#11948) Cunaja válasza Zsoltg4s (#11947) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Ha
Megszerzi az EVA-L19C432B161 FULL Romot, akkor nem kell bevinni.
Roolback rom>B161 Full>B182 és tökéletes lesz.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11949) Liliom9 válasza Cunaja (#11948) üzenetére


Liliom9
tag

Innen még leszedhető:

EVA-L19C432B161

(#11950) Cunaja válasza Liliom9 (#11949) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Valaki kapja már le magának, mert telóról vagyok. :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.