Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) laszlolczka válasza natë (#11249) üzenetére


laszlolczka
őstag

A szabadság érzése,pl.a reklámblokkoló.Én legalábbis szeretem ha a telefont testre tudom szabni,az én igényeim szerint nézzen ki.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#11252) the_pimp válasza Roland861010 (#11247) üzenetére


the_pimp
senior tag

A rendszer stabilan megy, azzal nincs baj, de engem a reklámok borzasztóan zavarnak, és még van egy két dolog amivel finomítani lehet a dolgokat, nekem erre szükségem van, de anélkül is megvagyok most pl, amíg nincs rendes Root.

(#11253) Gabbbb válasza laszlolczka (#11251) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nem játszom telefonon, minden mást megvettem ad-free verzióban. kb. 5000Ft volt összesen. Böngészőnek meg Chromium alapú reklámblokkolóst használok. Összességében jobb, mint az adaway, mivel van egy csomó weblap, amit meg sem lehet nyitni adblock-al és így van lehetőségem a reklámok bekapcsolására.
Chromer-t használok "Chrome custom tabs" helyett és annak a szolgáltatója is reklám-blokkoltra van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#11254) the_pimp válasza Gabbbb (#11253) üzenetére


the_pimp
senior tag

Ezeket az appokat kipróbálnám, hol lehet beszerezni?

(#11255) Gabbbb válasza the_pimp (#11254) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Brave - play store (ezt használom most böngészőnek és custom tab providernek is)
Tugabrowser - XDA (gyorsabb, mint a Brave, de néha FC-ol)
Chromer - play store

[ Szerkesztve ]

(#11256) darál0w válasza Roland861010 (#11250) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a legfrissebb GYÁRI rendszert probálja felrakni mindenki az esetek 99%-ában

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11257) Gabbbb válasza WolfLenny (#11232) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Már most fél év lemaradásban vagy Google biztonsági frissítésekkel...

(#11258) Balzak83 válasza Roland861010 (#11250) üzenetére


Balzak83
senior tag

A sírást hogy érted? Itt mindenki max root-ig megy el, ahhoz meg recovery-t kell cserélni. A gyári rendszer rendben van, csak még a nougat béta állapotú. Emiatt többen visszamentek, ami nem egyszerű.

(#11259) Roland861010 válasza Balzak83 (#11258) üzenetére


Roland861010
addikt

De ha béta a rendszer minek adja ki a Huawei ,csak hogy szívassa a usereket ?
Amit még nem értek és ez nem csak itt van de ezt figyelem a legjobban mert eddig ez a telefon érdekelt volna leginkább az az aksi kezelése a 7.0-nák ami nem valami fényes pedig ez volt ennek a verziónak az erőssége elvileg (vagy tévedek?).
Erős fogalmazás volt a sírás de nem értem amúgy a felhasználói szokásokat és anno a G4-es és S6-os topikban sem értettem minek egy embernek 60-70 vagy akár 100 alkalmazás aminek a 98% vagy free vagy illegális módon szerzi be és ezért rootolja a telefon hogy abban lévő reklámokat blokkolja ... !Nem rátok értem hanem úgy átlagban!
Vagy nekem nem való okos telefon lehet mert én az emaileken meg a minisorozatokon és a böngészésen + legfontosabb fényképezésen kívül másra nem használóm a telefont!

Tudom sok mindenre lehet ma már egy telefont használni akár FTP szerverek kezelésére vagy az otthoni hálózat vagy gépek felügyelete akár DLNA-on való megosztás vagy kodi vezérlés de ez akkor is telefon .. igaz ki mire használja !
Én 6 éves gyereknek se vennék telefont de ez megint csak az én meglátásom!

Sokan túl reagálják ezeket ,vannak opciók amik elérhetők de közel sem tökéletesek csak ezt el felejtik közölni a gyártok mert úgy vannak vele mi adtuk ez van örüljetek de ha az le rántja az aksit vagy éppen bármi olyan hibát vagy anomáliát okoz a készülékben megy a sírás ...!

[ Szerkesztve ]

(#11260) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Most akkor lássuk a medvét! :)
Biztonságos oeminfo csere L19-es készülékekre C432-re. Direkt nem telepítő zip-ben adom ki, mert akkor hajlamosak vagyunk sietni és kihagyunk egy biztonsági lépést.
Nem kezdem az elejétől, mert már mindenki eljutott odáig, hogy a blogban szereplő TWRP-t felrakta!
FIGYELEM: Mindenki a rendszerének megfelelő TWRP-t használja. Vagyis a TWRP-nél a blogon figyelje melyik rendszerre való.
A Nougatra véletlenül fel flashelt Marshmallow TWRP a telefon halálát okozza egyből.
Megjegyzés! Nem írom le a TWRP működését, mert aki nem ismeri, ne is kezdjen neki.!!!
Kezdjük:
1. Belépünk a TWRP-be mind 6.0 és 7.0 rendszeren.
2. Csinálunk egy mentést az oeminfo-ról és adunk a mentésnek egy nevet, L19_Eredeti_OEM
Fontos a _ ugyanis szóköz nem lehet a névben!
3. Csatlakozunk a PC-hez és lementjük egy biztonságos helyre a készült mentést.
Ami itt található a telefonon. Belső vagy külső tárolón. A külső ideálisabb akinek van. TWRP>BACKUPS>Sorozatszám>Dátum és az L19_Eredeti_OEM név.
Ebből kimentjük az eredeti 2 fájlt. oeminfo.emmc.win.md5 és oeminfo.emmc.win.
Most ezeket letöltjük és a telefonon a mentési mappában lévőket felülírjuk. [oeminfo.emmc.win C432]
[oeminfo.emmc.win.md5 C432]
Ezután TWRP, Visszaállítás (Restore) megkeressük a mentést L19_Eredeti_OEM és visszaállítjuk.
Innentől C432-es régió lesz.

Tudom ez így macera, de legalább mindenki lementi az eredeti oeminfót kényszeredetten is. ;]
Ha valaki nem érti, kérdezzen!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11261) Sungoo válasza Roland861010 (#11247) üzenetére


Sungoo
addikt

A hozzászólások 95 százaléka a rom mókolásról szól. :) De nem csak itt. Ez az android. Sokan ki szeretnék próbálni a benne rejlő lehetőségeket. Én gyárin vagyok, az üzemidőn kívül semmi bajom vele.

(#11262) the_pimp válasza Sungoo (#11261) üzenetére


the_pimp
senior tag

Amúgy érdekes ez az üzemidő, nem érzek különbséget még.

(#11263) ujtzjani válasza Cunaja (#11260) üzenetére


ujtzjani
tag

Köszönöm szépen a leírást. :R

E szerint oem info cserélve rendben lefutott... :C

Kérdésem az lenne... A következő lépés az hogy telefon kikapcs és 3 gombossal mehet a full B182-es rom?

(#11264) ruarua válasza Sungoo (#11261) üzenetére


ruarua
tag

Nem androidos fórumon meg hogy milyen tokot fóliát tegyen rá ;]

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#11265) Cunaja válasza ujtzjani (#11263) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Mi a buildszám, Ellenőrizted?
Van egy fél órás dolgom, de utána itt leszek!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11266) Gabbbb válasza Roland861010 (#11259) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ez a jellemző. Én úgy vagyok vele, hogy rootolt telefonon nem fogok tört appokat futtatni, meg amúgy is szeretem a frissítéseket boltból megkapni.
P9-em nem rootolt, de OP3-am az volt.

[ Szerkesztve ]

(#11267) ujtzjani válasza Sungoo (#11261) üzenetére


ujtzjani
tag

Nekem a 7-essel a bluetooth kezelésen kívül semmi gondom nem volt. Ez a gond a felhasználók kb 2%-át érinti szerintem. Használok okosórát, pulzusmérő pántot, autó kihagosítót. Tehát nekem ez fontos dolog, hogy rendben működjön. Hangsúlyozom NEKEM. Más ebből észre sem vesz semmit....
Ezen kívűl semmivel sem volt gondom. Ugyan ez a gond volt a B360 alatt is. Ezért is tértem vissza B182-re.
És a B378-at azért tettem fel hátha javították, de sajna nem.... :U

Szóval nem passzióból tér vissza az emberek többsége...

(#11268) moleculez


moleculez
veterán

A Google Assistant melyik play service verziótól van? Mert nekem még nincs, de kipróbálnám.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11269) ujtzjani válasza Cunaja (#11265) üzenetére


ujtzjani
tag

Kernel ver: EVA-C900B182_BOOT
AP Ver.: EVA-C900B182_SYSTEM ez sajna nem változott gondolom kellet volna C432-re... :U

Build az nem változott eddig is EVA-L19C432B182 volt és az is maradt.

(#11270) tkonya válasza ujtzjani (#11269) üzenetére


tkonya
aktív tag

Témák menü így már működik?

Motorola Edge 30 Fusion

(#11271) ujtzjani válasza tkonya (#11270) üzenetére


ujtzjani
tag

Maga a témázó app (gyári) működik ahogy eddig is de a letöltött, kiválasztott témát még mindig nem alkalmazza...

De az oeminfó után még nem tettem újra a romot csak TWRP-ből kilépve betöltött a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#11272) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

Cunaja

lehet olyat csinálni mint a P7-nél amikor telepítek appot mondjuk amit letöltöttem apk-t , a telepítés után törölje a fájlt? lehet írtam már egyszer csak nem neked :D

itt pedzegetik is egyébként: [link]

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#11273) the_pimp válasza ujtzjani (#11267) üzenetére


the_pimp
senior tag

Több eszköz esetén neked is manuálisan kell kapcsolódni újból?

(#11274) ujtzjani válasza the_pimp (#11273) üzenetére


ujtzjani
tag

Igen manuálisan kell az autó kihangosítóhoz. de a Polar-os pulzus övhöz nem is kapcsolódik egyáltalán.... Nem tudom párosítani... A feleségemnek S7 edge van és 7-es androiddal, és azzal simán ment... :U

(#11275) the_pimp válasza ujtzjani (#11274) üzenetére


the_pimp
senior tag

Engem ez borzasztóan zavar, hogy a már párosított eszközökhöz nem kapcsolódik automatikusan, ha bekapcsolom a Bluetoothot.
Illetve ez nem igaz teljesen, mert ez úgynézki nálam, hogy van 2 eszköz, az autóban a rádió, otthon meg egy bt hangszóró, ha rácsatlakozom az egyikre, akkor a másikra nem megy rá automatikusan. De az előzőre bármikor.
Nem értem ezt miért nem lehet javítani.

(#11276) ORCA58 válasza the_pimp (#11275) üzenetére


ORCA58
addikt

Az egyik oka, hogy ha nem írja meg a hibát senki, és nem is tudnak róla, miért foglalkoznának vele?
A másik, ami remélem nem igaz, nem érdekli őket.

(#11277) Shyciii


Shyciii
veterán

Sziasztok. Hol lehet kikapcsolni azt a funkciót, hogy a lockscreenen a notification-ök tartalmát ne mutassa? Jelenleg minden notification jelez ami megjön, de kiírja rá, hogy content hiding. Még EMUI 4-es alatt állítottam be, és most EMUI 5-ben kikapcsolnám, de nem találom. A programonkénti ki-vekapcs nem segít rajta, így valami központi beállítás kell hogy legyen.

(#11278) the_pimp válasza ORCA58 (#11276) üzenetére


the_pimp
senior tag

Remélem ez nem csak engem zavar a világon :)

(#11279) the_pimp válasza Shyciii (#11277) üzenetére


the_pimp
senior tag

Notification & status bar/Notification management/Jobb felül settings és ott lestz

(#11280) natë válasza Balzak83 (#11258) üzenetére


natë
nagyúr

Mitől lenne beta? Ezt valaki kitalálta, azóta mindenki ezt fújja.

(#11281) ujtzjani válasza ORCA58 (#11276) üzenetére


ujtzjani
tag

Na erről csak annyit hogy az első frissítést követően B360 Elég sokat leveleztem a HUAWEI szervízzel aminek a vége az lett hogy küldtek 2 linket hogy csináljam meg a Rollback-et és jó napot... Persze mindezek előtt beszéltem telefonon az ügyfélszolgálattal is...

Én nem mondom hogy nem foglalkoznak vele de akkoriban kerestem rá megoldást a neten és nem voltam egyedül a gondommal persze megoldás nem volt...

Ezért is reméltem hogy a B378 megoldja de nem...

Vissza tértem a régire persze nem teljesen olyan volt mint amikor megvettem a telefont mert egy jó pár alkalmazás nem volt már meg a gyáriak közül... És ami megmaradt PL a témaváltás az sem megy...
Szóval nagyon megbántam a verzió váltást....

(#11282) hislah válasza ujtzjani (#11281) üzenetére


hislah
aktív tag

B136-ra mentél a Rollback ROM után? Ha nem, akkor tuti azért nem megy a témázás. Én azzal szívtam napokig, hogy kihagytam ezt az alapvető lépést. Rollback rom, majd B182 es minden szar volt... :(

(#11283) ujtzjani válasza hislah (#11282) üzenetére


ujtzjani
tag

az jó csak L19 re sehol nem lelek Full B136-ot...

(#11284) ORCA58 válasza ujtzjani (#11281) üzenetére


ORCA58
addikt

Több telefon fórumát is olvasgatom, és bizony találkozni olyan problémával, amely az adott márka minden darabját érinti, a fél világ jelez a gyártónak, és akkor sem csinálják meg soha. Ehhez kell szegény tulajnak a ROOT és egy ügyes ember segítsége, ami a hibát orvosolja, vagy megtanul együtt él a hibával. Végső esetbe földhöz vágja (nem ezt a szót szokták használni) a telefont. :(((

(#11285) ujtzjani válasza ORCA58 (#11284) üzenetére


ujtzjani
tag

Igen ez nagyon szomorú dolog jelen esetben még maradok Android 6-on mert ott minden ok. De egyszer gondolom kell frissíteni... És legyünk őszinték nem hinném hogy ez a Bluetooth gond nagy valami lenne kijavítani annak aki ért hozzá mert ez a szakmája... :(((

(#11286) einhorn87


einhorn87
csendes tag

Sziasztok!Egyre több helyen olvasom hogy teljesen fel vannak már háborodva a Telekomra hogy ennyi ideig húzza a Nougat frissítést!Köztük én is így vagyok vele hiszen majdnem minden szolgáltató kiadta már P9-re egyedül a Telekom nem és sok emberrel egyetemben én is megbántam hogy ott vettem P9-et.Nincs valakinek új infója itthon mikor lesz frissítés?

(#11287) the_pimp válasza einhorn87 (#11286) üzenetére


the_pimp
senior tag

Akkor képzeld el, hogy én, aki gyári függetlent vett, még hivatalosan nem kapott frissítést.

(#11288) the_pimp válasza ujtzjani (#11285) üzenetére


the_pimp
senior tag

Pont erre próbálok valami külső programmal megoldást találni. De amúgy ahogy te is mondtad, nem lenne nagy durranás kijavítani.

(#11289) einhorn87 válasza the_pimp (#11287) üzenetére


einhorn87
csendes tag

Az is eléggé gáz,hiszen van aki már több mint 1 hónapja megkapta,és ez így nagyon nem normális! Az biztos hogy innentől kezdve több szolgáltató függő telefont nem veszek! Ezelőtt Xperia Z2-em volt,ott ha kiadtak valami frissítést 1-2 nap és megkaptam,ja és független volt.Szóval bocsánat ha valakit zavar hogy kifejtettem a véleményem de igenis nem így kellene ennek működnie.

(#11290) hemaka válasza einhorn87 (#11289) üzenetére


hemaka
nagyúr

Gondolom nekik azert tart tovabb, mert a gagyi telekomos applikaciokat is meg bele varazsoljak. A Telenorosban is van nemi szemet(jatek demok), de nem veszes, meg hamar meg is erkezett a frissites.

(#11291) Pankiii


Pankiii
tag

Hali! Megvártam P10 bemutatóját, hátha elérhető áron lesz, de nem. P9 viszont 130 ezerért jól hangzik, ennyiért nem látok más vetélytársat ilyen méretben, kamerával. Ez a hardver meg kamera 2-3 évig szerintem elegendő lesz. Van valami negatív tapasztalat, ami esetleg mégis eltántoríthatna a vásárlástól?

(#11292) jeni


jeni
félisten

Szia!
Tudom nem ez a milyen mobilt vegyek topik,de hátha kapok használható infókat.
Gondolkodom egy ilyen P9 megvételén.
Mi ér többet a 4GB ram vagy a nagyobb proci? Természetesen még egy számítana az a videó része mennyire kajak-e?
Összerakásban a P9 a jobb. A másik kettő a Honor 8 és a S7 sima lenne. Még képben lenne az One+3 de azt nem tudom hol javítják?

[ Szerkesztve ]

(#11293) Gabbbb válasza jeni (#11292) üzenetére


Gabbbb
senior tag

A Onplus termélelet az Arvato Bertelsmann szervizeli Németországban. Az rma lefolyása relatíve gyors, viszont a szervíz semmivel sem jobb, mint a Telemax, elég hanyag munkát végeznek.

[ Szerkesztve ]

(#11294) dud998 válasza jeni (#11292) üzenetére


dud998
őstag

Szia!

Nem azért mert ez a P9 topic, de szerintem maradj ennél. :K
Nem fogod megbánni. A Samu ujjlenyomat olvasója nem az igazi, ez hibázás nélkül és fénysebességgel működik. Már kint van rá a Nougát, nekem is azzal van és semmi baja. Illetve a Samunál sokat olvasom, hogy baj van a térerővel, látszólag van, de jön az sms a nem fogadott hívásról. Itt semmi ilyen nincs és tökéletes a hangminőség is. Én imádom ezt a telefont és nem tudok rosszat mondani rá. :DD

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#11295) the_pimp válasza Pankiii (#11291) üzenetére


the_pimp
senior tag

Én a gps el nem vagyok elégedett. Ettől függetlenül használható készülék nagyon.

(#11296) bb_bence


bb_bence
csendes tag

Köszi a válaszokat, nem győztetek meg (mondjuk ez volt a cél :DD ), marad a 6-os droid.

Amit nagyon hiányoltam:
-több gyors parancsikon (nekem napi használatra sajnos nem elég a 9)
-osztott képernyő
-menü (bár ehhez már hozzászoktam)

De ezek nekem nem érik meg a rosszabb képernyőidőt, meg ezt a kinézetet (nyilván szubjektív, de szerintem az EMUI 5 baromi csúnya ezekkel a fehér felületekkel, meg az új ikonokkal, és a kék színnel).

(#11297) somigergo válasza einhorn87 (#11289) üzenetére


somigergo
csendes tag

Üdv!

Ha sz vigasztal, még én se kaptam a vodás p9re frissítést. B137-en áll... :(

[ Szerkesztve ]

(#11298) the_pimp válasza bb_bence (#11296) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nálam amúgy az app drawer kifagy valamiért, csak ha ios módban van akkor hajlandó menni.
De nem izgat, mert amúgy is novat használok.

(#11299) Shyciii válasza the_pimp (#11279) üzenetére


Shyciii
veterán

Ohh a kis fogaskerék. Totál nem vettem észre. Nagyon köszönöm! :)

(#11300) Roland861010 válasza Pankiii (#11291) üzenetére


Roland861010
addikt

130-ért már S7-is van....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.