Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) hemaka


hemaka
nagyúr

Lehet valamelyik app valtja ki, bar en aztan tenyleg nem hasznalok sokat. :D

(#11852) japy


japy
őstag

Valaki tudna nekem linkelni egy oldalt ahol témákat lehet letölteni?

(#11853) the_pimp válasza Arenastag (#11845) üzenetére


the_pimp
senior tag

Bocsi, AliExpress volt, és itt is van:

2016 Newest 0.3mm Full Cover 3D Edge Curved Tempered Glass film For Huawei P9 5.2Inch Glass Screen Protector Films
http://s.aliexpress.com/EzIjiMZR

Már fent is van, az eddigi legjobb :)

(#11854) tkonya válasza Barto (#11850) üzenetére


tkonya
aktív tag

Igen van. Kolléganőmnek pár napja jelezte a telefonja a frissítést. C150-B361. OTA- jött neki.

Motorola Edge 30 Fusion

(#11855) Cunaja válasza japy (#11852) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Az összefoglalóban az is van.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11856) formax válasza a347 (#11788) üzenetére


formax
tag

Szia! Neked is, és minden P9 tulajnak szól a kérdésem: ajánlanátok-e ezt a telefont a Samsung S7-el szemben? Az ár most nem számít, a cég fizetné, a Vodafone flotta készülékekből lehet választani, erre a kettőre szűkítettem le választást.
Melyiknek jobb a fényképezője, sötétben is?
Melyik bírja tovább 1 töltéssel?

Ami számomra a P9 mellett szól:
- egyedibb megjelenés
- kicsit masszívabb ház (mérnökként gyakran járok építkezésekre - nincs szükségem strapakészülékre, de ez is szempont. A Samsung hátul is üveg megoldásától tartok egy kicsit.)
- ISO 1000 maximális érzékenység a fényképezőben
- nem áll ki az optika (igaz, tokot vennék rá, akkor meg mindegy).

Hátrány az S7-el szemben:
- gyártói támogatás, készülék megbízhatóság, stabilitás számomra ismeretlen
- osztott ablakos képernyő hiánya (ha jól tudom)
- optikai stabilizátor hiánya a fényképezőben
- a mobilarena teszt szerint sötétben túl világos képernyő - igaz ez?
- kisebb RAM (3GB vs 4GB)
- általában: a mobilarena teszt szinte minden szempontból 1 ponttal kevesebbet ad a P9-re, mint az S7-re.

[ Szerkesztve ]

formax

(#11857) Cunaja válasza formax (#11856) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Hirtelen cáfolat, egy kép.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11858) Barto válasza tkonya (#11854) üzenetére


Barto
aktív tag

A feleségemé a teló, rendetlenkedett a Viber, így csináltam egy FR-t.
build: c150b183
szerk.: Ez 6.0 (a droid).
A HiCare azonosítás meg nem jött össze. Az első sms megjött, utána megint kérte a kódot, a regi (2 perces) nem volt jó, kértem újat, az már nem jött meg. Most meg visszadob, sok kódkérés miatt. Pedig regelve volt a telefon.

Amúgy a HiCare nelkül nem frissül? Inkább úgy mondom, hogy amíg a nem csináltam meg az FR-t, addig rendben volt a HiCare account, de akkor sem dobta az update-t.

szerk.: Végig romoltam az életem az Samsung s1-en, s2-őn, az s4 mini is már 6.0-val szaladt, de ez most nem világos, hogy miért nem történik. Nem vagyok kezdő... :-(

[ Szerkesztve ]

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#11859) C. Vieri válasza formax (#11856) üzenetére


C. Vieri
tag

Hátrányokról:
- gyártói támogatás kifejezetten rendben van, jönnek a frissítések szépen, megbízható a teló és stabil
- Nougatban van osztott képernyő (ha most veszel, valószínű egyből jön is a frissítés 7-re, ahogy bekapcsolod)
- optikai stabilizátort én nem hiányoltam eddig sose, pedig fotózok relatíve sokat
- képernyő nekem sötétben is okés, de ez szubjektív nyilván
- 3 gb ram bőven elég, főleg a Huawei relatíve agresszív memóriakezeléséből fakadóan (1,5 gb ram kb mindig szabadon van nálam)

Meglepően sokan S7-et cserélték le P9-re amúgy korábban, érdemes visszaolvasni, írtak a pro-kontrákról.

(#11860) tkonya válasza Barto (#11858) üzenetére


tkonya
aktív tag

Az hogy hicare reg nélkül a frissítés megy-e, nem tudom. Nekem C432, neki C150, de mikor frissítettem sajátom fr után is tudtam újra hicare-t aktiválni. Igaz én emailt kértem nem sms-t. Ő C150-re nem is keresett frissítést, telefon "egyszer csak" jelezte.
Gondolom idővel nálatok is fogja, no para, nem maradtok le semmiről😃

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#11861) kbyte1024 válasza Barto (#11850) üzenetére


kbyte1024
addikt

Igen ota-n jött a Telekom is keszulekemre,tegnap.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#11862) kbyte1024 válasza formax (#11856) üzenetére


kbyte1024
addikt

Egyértelmű Samu s7

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#11863) natë válasza formax (#11856) üzenetére


natë
nagyúr

S7-et cseréltem le, nem véletlenül.Nagyon sérüléleny, nagyon kényes.

(#11864) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Sziasztok!

Egy honapja vásároltam én is egy P9est, nagyon tetszik, ez a Leica dupla kamera valami pöpec.. csúcs telefon nekem :)

Kérdésem lenne, lehet buta, de mégis kérdés:
Ti hogyan toltitek a telefont? Meddig hagyjátok lemerulni és meddig toltitek fel? Százalékokra gondolok.
Olvastam egy forumon, hogy valaki csak 70-80%ig nyomja fel

Koszi elore is!

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#11865) laci1892 válasza Demizson92 (#11864) üzenetére


laci1892
senior tag

Kár rajta stresszelni. 3 Évig garanciális. 2 év után úgy is le fogod cserélni p11-re vagy az utódra. Ha nem... akkor pedig szervízben úgy is cserélik. Ki cserélteted gari le járta előtt.

De 7.0 alatt... azért jobban merül a telefon. Ezt most kezdem észre venni én is. Remélem fognak dolgozni az ügyön.

[ Szerkesztve ]

(#11866) tkonya


tkonya
aktív tag

Nem tudom volt e róla szó, gondoltam megemlítem.
6-os alatti elérésre már nem emlékszek😃
7-es alatt a QR kód olvasó elérése:
Zárképernyőnél alúlról felhúzzuk a képet, majd a jobb szélső ikont válasszuk.

Motorola Edge 30 Fusion

(#11867) Demizson92 válasza laci1892 (#11865) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Gari alatt cserélik bármikor?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#11868) brainticket válasza laci1892 (#11865) üzenetére


brainticket
aktív tag

nálam is sajnos sokkal jobban merül 7.0 alatt.

(#11869) Barto válasza tkonya (#11860) üzenetére


Barto
aktív tag

:R

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#11870) SPatrik97 válasza formax (#11856) üzenetére


SPatrik97
kezdő

Szia! A családban van S7 (igaz, Edge, de nem sokban számít).
- A P9 támogatása utol sem éri az S7 szintjét. Az rendszeresen megkapja a biztonsági frissítéseket, ez nem. A rendszer stabilitása mèrföldekkel jobb itt a P9-en, az S7et sokat kell újra indítani, a wi-fi kapcsolata lényegesen gyengébb, viszont sokkal gyorsabb. A térerő szintén gyenge (hozzáteszem, ez első szériás Edge).
-Az optikai képstabilizátor tényleg hiányzik, ha sok dokumentumot fényképezel (mint pl én) akkor ne válaszd ezt semmiképpen. Valamint este is lényegesen szebb az S7, ez tény. Nappali képek ugyan olyan szintűek.
- A RAM bőven elég, az S7 is nagy előszeretettel zárja be az alkalmazásokat.
- Az anyaghasználat, meg maga az egész összkép miatt választottam ezt a telefont: ezt jó használni, amit tud azt jól tudja, amit nem tud az nekem nem bosszantó, nélkülözhetetlen. Az üzemidő hasonló lehet, talán az S7 itt is picivel jobb az AMOLED miatt (az Edge üzemidejét meg se közelítik). Ja és mégvalami: a kijelző nem egy kategória, az S7 lényegesen jobb minden téren: nem színhelyes, de napfényben jobban látni illetve este is sokkal kényelmesebb, a P9 kisüti a szemedet. Az S7 mindenben egy picit jobb: viszont ezt a telefont örömmel fogod használni, és nem mellesleg sokkal szebb is, ha lerakod az asztalra mindenki fogdossa és dicséri (az Apple--ös kollégák konkrétan el vannak ájulva). Én mindezek ellenére ajánlom a P9et, de ha a biztosat akarod, akkor S7 (az Edge az üzemidő miatt még jobb), ja és azt ha bele ejted a vízbe, akkor mosolyogva kiveszed a vízből, nem pedig anyázva és imádkozva.

[ Szerkesztve ]

(#11871) pepe1150


pepe1150
csendes tag

Sziasztok,
van egy apró, ám annál zavaróbb hibája a P9-emnek.
Van rajta egy gyári ablakos tok és amikor valaki hív, egyszerűen nem lehet látni a hívó fél nevét, olyan alacsony a fényereje ilyenkor, hogy a név nem látszik. Ha tok nélkül használom, akkor ugyanez a helyzet.
Egyedül sötét szobában lehet látni így a hívó fél nevét. Autóban ülve vagy pl az utcán egyszerűen nem látom, hogy ki hív.
Hard reset már volt, az okos ablakos tok is be van kapcsolva, és a B378-as rom van rajta. Ja és a szemem is jó :)

van valakinek valami ötlete?

előre is köszönöm!

péter

(#11872) formax válasza pepe1150 (#11871) üzenetére


formax
tag

Köszönöm a részletes leírást. Van még időm, megnézem élőben mindkettőt.

formax

(#11873) hemaka válasza pepe1150 (#11871) üzenetére


hemaka
nagyúr

Meg en sem leltem meg a mikentjet, de foleg most, hogy mar jon a jo ido, eleg idegesito, ezert inkabb kezzel allitgatom a fenyerot.

(#11874) pepe1150 válasza hemaka (#11873) üzenetére


pepe1150
csendes tag

Hát az is megoldás, csak valljuk be, nem túl szórakoztató.

Akkor nem egyedi a probléma :W

Érdemes visszatérni 6.0-ra?

(#11875) a347 válasza formax (#11856) üzenetére


a347
aktív tag

Én "csak" az aktív dual sim miatt cseréltem le az s7-et. Mindenben jobb a Samu, kivéve a hálózati problémák, az ujjlenyomatolvasó és a beégésveszély, ha túl sokat navizol vagy böngészel.

(#11876) dunc


dunc
nagyúr

Egy telefonnál a legfontosabb szempont a telefonálás, és ebben a P9 magasan jobb, térerő stb, P9 nem hazudik, és a pokolból is telefonálsz. Olyan helyen is maxon használom a 4Gt ahol a többi kollégám sétálgat hogy használni tudja a telefonját!

(#11877) the_pimp válasza dunc (#11876) üzenetére


the_pimp
senior tag

Sajnos ez a navigációról nem mondható el :(

(#11878) dunc válasza the_pimp (#11877) üzenetére


dunc
nagyúr

Több navival is használom, teljes elégedetséggel.
Igo szüli., térkép, vaze.

(#11879) japy válasza the_pimp (#11877) üzenetére


japy
őstag

Nincs semmi baj a navigációval!

(#11880) tkonya válasza the_pimp (#11877) üzenetére


tkonya
aktív tag

Igot vettem meg, 6-os, 7-es alatt is gond nélkül működik.
Mi a gond nálad?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#11881) formax válasza dunc (#11876) üzenetére


formax
tag

Egy telefonnál. Nekem ezek multimédiás számítógépek, rengeteg más funkciója legalább olyan fontos, mint a telefonálás, ilyenek pl.
- fotózás, képnézegetés
- navigáció, térkép
- internet, email, szöveges üzenetek
- számológép
- dokumentum néző (szerződések, tervek, táblázatok)
- e-napló (e-építési napló)
- futás naplózás
- angol tanulás
- zene, film
- Biblia, e-könyv
- jegyzetelés
- stb.

Szóval, köszi, a Tiéd is fontos szempont, de a fentieket mind szeretném, ha min. 2-3 évig kiszolgálná az új telefonom. Egyébként úgy látom, mindkét telefon megfelelő, csekély a különbség. A tesztek és vélemények alapján, szerintem egy picivel jobb telefon az S7, a P9 viszont sokkal szebb. Na majd meglátom.

formax

(#11882) redbiro válasza the_pimp (#11877) üzenetére


redbiro
őstag

ezt azt hiszem sokadszorra írod be, de már elsőre is válaszoltam, tényleg jó szándékkal.
vidd el szervizbe, ez hardveres hiba.

it never gets easier, you just go faster

(#11883) Viktor0610 válasza redbiro (#11882) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor hogy szapulhatná a készüléket? ;]

Samsung Galaxy A54

(#11884) dunc válasza formax (#11881) üzenetére


dunc
nagyúr

Telefonról van szó, ez az elsődleges, tudom mit tud a telefon, és mik a képességei.

(#11885) formax válasza dunc (#11884) üzenetére


formax
tag

Más a felfogásunk, semmi baj.

formax

(#11886) dunc válasza formax (#11885) üzenetére


dunc
nagyúr

Értem amit írsz, egy telefon több mint teelfonásra alkalmas eszköz, de az alap, hogy mint telefon a hívásokba toppon legyen.

(#11887) laszlolczka válasza a347 (#11875) üzenetére


laszlolczka
őstag

Mondjuk én S7 Edgéről jöttem,de hogy mindenben jobb az nem fedi a valóságot.Pl újlenyomat olvasó-amoled-akad a rendszer- root-hangminőség telefonálás közben stb-minőség.Csak az elmúlt 5 évben volt kb. 10-12 Samsung telefonom,de soha többet.Szerintem van amiben a Samsung jobb,van amiben a Huawei.De hogy mindenben az bátor kijelentés.A vizállóság 64 évesen számomra 0.

[ Szerkesztve ]

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#11888) papi77 válasza dunc (#11886) üzenetére


papi77
addikt

Egyet tudok érteni...s7-et váltottam!
Már nem olyan vészes a térerő dobálás mint régen,de azt a heti 1-2 alkalmat sem tudtam elviselni.

Az első: NOKIA 1611

(#11889) the_pimp


the_pimp
senior tag

Miután felraktam a 7.0 t, egy napig olyan volt a navigáció, gps teszt alapján is, hogy nem találtam rajta fogást, aztán csináltam egy fr t. Azóta használtam, nem rossz, de közel se mondanám tökéletesnek.
Most utazok pár helyre a következő napokban, külföldön, és p9 is lesz a navigáció, na majd most tesztelem :)
Amennyire emlékszem, az s5 gyorsabban találta meg a pozíciót, és pontosabb navigált.
Én csak akkor kapcsolom be a locationt, ha kell, előfordult már hogy bekapcsolás után, amikor kellett, akkor elég sokat vacakolt, mire helyre állt.

(#11890) japy válasza Cunaja (#11855) üzenetére


japy
őstag

Igen megtaláltam csak nem jön le,mert mindig azt írja túlléptem a keretet.

(#11891) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok!
Telekomos P9 Plusom van,semmi gondom vele nagyon jó készülék de sokáig nem tudok a seggemen maradni így ma feltettem hirdetni! Nem minden áron akarom cserélni,inkább kíváncsiság! Makulátlan,telekomos full dobozos be van regelve a 3+3+3 év gari!
Kaptam egy ajánlatot gondoltam megosztom veletek,mert mostanaban S7-el van összevetve a P9,igaz nekem Plus van. Ugyanilyen paraméterekkel rendelkező S7 edge volt az ajánlat ( tehát makulátlan,garis,telekomos) rá kellett volna fizetnem ami lehet nem is gond,de megkérdeztem mennyit? Hát a válasz kissé meglepett! Szerintetek mi a reális amit rá kéne fizetni?
Hozzáteszem volt S7 edge-m már, nem ájultam el tőle,igaz sose voltam Samu fan! Nem lesz S7 edge csak kiváncsi vagyok mit mondtok!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#11892) Luser2000 válasza gretzky77 (#11891) üzenetére


Luser2000
addikt

Max. 15 eFt.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11893) laszlolczka


laszlolczka
őstag

.A két CP verziónál az a balong rendben van?

[ Szerkesztve ]

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#11894) gretzky77 válasza Luser2000 (#11892) üzenetére


gretzky77
veterán

Na hát akkor kb jól gondoltam a 10-15e ráfizetést,hogy az a reális!
Ehhez képest az ajánlat úgy szólt S7 edge = P9 Plus+40e, hát megmondom őszintén igen viccesnek találtam az ajánlatot és természetesen megköszöntem az érdeklődést és szép estét kívántam!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#11895) laszlolczka válasza gretzky77 (#11894) üzenetére


laszlolczka
őstag

Jól tetted,az már nagyon sok.szerintem is max. 15,de inkább 10 a reális.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#11896) Demizson92 válasza gretzky77 (#11891) üzenetére


Demizson92
aktív tag

9 év garancia??? :Y

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#11897) Balzak83 válasza Demizson92 (#11896) üzenetére


Balzak83
senior tag

Jajj, ez fájt. Nézz már utána mit jelent, mielőtt beírkálsz!

(#11898) gretzky77 válasza Demizson92 (#11896) üzenetére


gretzky77
veterán

Lehet kicsit hiányosak az ismereteid a telefonnal kapcsolatban?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#11899) Viktor0610 válasza Demizson92 (#11896) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

3 - 3 - 3 garancia jobb kifejezés lett volna.
Bővebben: [link]. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#11900) japy


japy
őstag

Milyen programmal lehet megnyitni a hwt. kiterjesztést? A letöltött állományokat szeretném megnézni és csak a nekem tetszőt szeretném rárakni a telefonra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.