Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) MK VII válasza nukoc (#11650) üzenetére


MK VII
veterán

Tényleg nincs Full rom L19C432B136. Csak OTA frisítés.

B161 van ami Full rom..

[ Szerkesztve ]

(#11652) hislah válasza nukoc (#11633) üzenetére


hislah
aktív tag

Ők nem downgradeelnek.

(#11653) hislah válasza MK VII (#11651) üzenetére


hislah
aktív tag

Akkor akinek L19 van, azzal kell megpróbálni!

(#11654) MK VII válasza hislah (#11653) üzenetére


MK VII
veterán

Ezt most nem értem...

Szerk..
Na most értettem meg.. Tehát a B161-re gondolsz, hogy azzal kell megpróbálni. :)
Ennyi erővel a B182-őt is fel lehetne dobni akkor..

[ Szerkesztve ]

(#11655) richardb8308


richardb8308
csendes tag

Nos sikeresen életet leheltem a telefonba.

A következő módszerrel:

Letöltöttem a rollback romot, majd azt a háromgombos módszerrel feltettem.

Amikor felment akkor letöltöttem az L19C432B182-es updatet, és feltettem, ezzel a telefon visszaállt a 6.0-s androidra.

Ezt követően a telefon minden gond nélkül felajánlotta a L19C432B378-as updatet is.

Boldogságosság van. :DD :D :DD :D

People tend to forget the old adage; KISS. (Keep it simple stupid.)

(#11656) laci1892


laci1892
senior tag

Nos bő 3 hónap után meg van az első ( számomra) lényeges problémája a készüléknek. Sikerült szert tennem sok munka árán egy AKG K712PRo fejhallgatóra. Amin ezen a készüléken úgy szól mint a sokol rádió. Fun fact hogy LGg3 alatt is tesztelve lett a fejhallgató. Össze mérhetetlen a különbség. Az már meg csak külön szám hogy nincs equlizer. Hm....

(#11657) MK VII válasza richardb8308 (#11655) üzenetére


MK VII
veterán

Gratulálok..

Na akkor már megvan az első tesztalany aki köztes romra egyből a B182-őt húzta rá.

(#11656) laci1892
Na igen. Ha számít a hangzásvilág akkor a Lite-ot lett volna érdemesebb megvenned. Bár az meg kb minden másban van a P9 alatt, szóval akkor meg az lenne a gond. :D

[ Szerkesztve ]

(#11658) laci1892 válasza MK VII (#11657) üzenetére


laci1892
senior tag

Esélytelennek tartom hogy le cseréljem :DD túlzottan megszerettem más pontjait a telefonnak. De kicsit furcsának tartom hogy az olcsóbb készülékbe bele került az EQ ebbe nem :/ hm.. ez legyen a legnagyobb gondom vele :D

(#11659) philoxenia válasza laci1892 (#11658) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11660) richardb8308 válasza MK VII (#11657) üzenetére


richardb8308
csendes tag

Hát nem semmi menet volt, de végül sikerült a dolog.

Most úgy néz ki hogy mindene működik a készüléknek, értem ez alatt a témázást, és a többit ami másoknál problémát okozott. Nem hiányzik egyetlen applikáció sem.

People tend to forget the old adage; KISS. (Keep it simple stupid.)

(#11661) hislah válasza MK VII (#11657) üzenetére


hislah
aktív tag

Majd ha a téma választás német mond, akkor rájön, hogy mégsem sikerült. :)
Persze a B378 megoldja a problémát.

(#11662) darál0w válasza EndyCretu (#11641) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

külső screen lock appal, fogja kérni a kodot ujjlenyomatos feloldásnál, de 361-es romtol, már benne van a gyári app, amivel nem kéri

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11663) Williams válasza Sebibalu (#11645) üzenetére


Williams
aktív tag

A frissítést hol kell kikapcsolni, hogy ne ajánlgassa a 7-et?

(#11664) toldy


toldy
őstag

Nem tudom hogy szó volt e róla, de a vodánál is meg jött a nougat. Most frissült pár órája, EVA-L09C02B341 ami érkezett. Elsőre jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#11665) qwertz99 válasza Bkrisz9 (#11040) üzenetére


qwertz99
csendes tag

Szia, nekem is ilyen build számú telefonom van, és kérdezném, hogy megcsináltad a frissítést? Símán ment?
Köszi!

(#11666) kenny123 válasza papi77 (#11649) üzenetére


kenny123
addikt

Ugyanazon használat mellett biztosan kevesebbet bír nekem legalábbis. Ugyanazok a programok vannak "védve", használati szokások sem változtak. :(
Firefox-al kapcsolatban valami? :)

yo

(#11667) cizella válasza Septum15 (#11603) üzenetére


cizella
csendes tag

köszi :)

@laci1892 neked is köszi, jó eséllyel ennél maradok.

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#11668) richardb8308 válasza hislah (#11661) üzenetére


richardb8308
csendes tag

A téma váltás is működött nálam mind a B182-n mind pedig miután felkerült a B378. :)

[ Szerkesztve ]

People tend to forget the old adage; KISS. (Keep it simple stupid.)

(#11669) hemaka


hemaka
nagyúr

Reggelre kikapcsolt a telo, mert ugy lemerult, de nem is baj, mert kivancsi voltam a gyorstolto mennyit pumpal bele: 30 perc -> 42%

(#11670) the_pimp válasza hemaka (#11669) üzenetére


the_pimp
senior tag

Szia,

Gyárilag járt hozzá, vagy vetted?

(#11671) hemaka válasza the_pimp (#11670) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azt kaptam hozza gyarilag.

(#11672) the_pimp


the_pimp
senior tag

Azt valaki tudja, hogy Nougat alatt hogy tudom kikapcsolni a homegombra bejövő Google nowt?

(#11673) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok! Frissült a teló szoftvere. Na azóta nem működik a screen off alkalmazásom és másik sem amit kipróbáltam. Vagyis az működik, de utána az ujjlenyomat olvasó nem oldja fel, mert valami rendszergazdai zárolást emleget és csak kóddal lehet feloldani. Ha leveszem a screen off alkalmazást minden megy normálisan.

Ja és továbbra sem oldja fel USB kábelen az ujjlenyomatolvasó ha rádugom a telót, szóval ez egy varázslat. Néha megtaposnám, pedig szeretem.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#11674) Liliom9 válasza weinmaker (#11673) üzenetére


Liliom9
tag

Már sokszor volt róla szó. Töröld le a Play áruházból letöltöttet és használd a gyári beépítettet. Parancsikonként "Képernyőzár" néven találod. Nekem a lista legvégén van (akkor is ha betűrend szerint rendezem).

(#11675) weinmaker válasza Liliom9 (#11674) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszönöm szépen! Én nem olvastam még itt, de akkor megkeresem. :R

Közben meg is csináltam, tökéletes!

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#11676) Liliom9 válasza weinmaker (#11675) üzenetére


Liliom9
tag

Lehet a Honor 8 topikban volt róla szó. Mind2 fórumot követem, így néha nem vagyok biztos mit hol olvastam. De örülök, hogy sikerült. :-)

(#11677) MK VII válasza weinmaker (#11675) üzenetére


MK VII
veterán

Valószínűleg azért nem olvastad, mert write only-ba vagy.. Szóval azért nem olvastad, mert nem olvasod a topikot.
Az utóbbi két napba több hsz is erről szól... Kicsit olvasgathatnád többet a topikot.

Az usb kábeles ujjlenyomatos feloldós dolgod meg rejtély... Nekem feloldja mindig, akár simán töltőn akár gépre dugva van.

[ Szerkesztve ]

(#11678) knox83


knox83
senior tag

A kevesebbet bír kifejezés új értelmet nyert: összehasonlítottam a kettőt ugyanazon paramétereknél (képernyő, cella, tétlen) a hetes 25%on volt, a hatos 80!! Egyszerűen magátol lemerül kb 50%ot, míg a hatos néhány százalékot. (Semmi nem húzza a telefont, mindent átnéztem, alig van bármi telepítve) Ez több mint siralmas.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#11679) Newlachka válasza knox83 (#11678) üzenetére


Newlachka
őstag

mikor telepítetted?
itt is érvényes,hogy kell idő mire beáll.

mindenkinek:amúgy meg nem hiszem el,hogy ennyire akkub*zik vagytok. ha valamit használsz az le is merül.
elsők között voltam aki felrakta a b360 bétát, elsők között voltam aki felrakta a b378-ot és érdekes módon nekem teljesen hibátlan, egész napos mobilnet mellett 3 óra kijelző idővel 50%-ra merülök este 6ra..

(#11680) jegenye77


jegenye77
addikt

Nekem tegnap frissült B341 - re.
Azóta többször észreveszem, hogy alvó módból mikor elindítom, kiírja, hogy csatlakozik a wifi hálózathoz. Nem értem miért csatlakozik mindig újra mikor a beállításoknál a wifi ébrentartása alvó módban - mindig en van.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11682) hemaka válasza Newlachka (#11679) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nálam a 183 meg ez is kb. 5-6 órát bír azonos felhasználással. Meg amúgy sem érdekel, ha naponta töltőre kell rakni, az eddigieknél is mindig így volt. Használom aztán jól van, főleg így hogy gyorstöltő van hozzá, mire letusolsz és elkészülsz is bele pumpál legalább 40%-ot.

De nekem a régi ios copy emui amúgy se jött be azzal a béna értesítési sávval, szóval csak akkor váltanék vissza, ha ez használhatatlanul bugos volna.
Na mindegy, végülis mindenki úgy gányolja a mobilját ahogy akarja. :)

(#11683) darál0w válasza Newlachka (#11679) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem vagy egyedül...nálam sincs semmi probléma, bár nem vagyok a minden nap töltögetős hardcore user...inkább többet telefonálok, de összejön kb 4 orás képernyőidő 2-3 nap alatt, és sosem vagyok 20% alatt...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11684) knox83 válasza Newlachka (#11679) üzenetére


knox83
senior tag

Két hete. Azért szerintem nem mindegy, hogy kényelmesen elindulok bárhova a hatossal, vagy remegek mert leránt 60%ról. A rendszer tényleg gyors, de kb az s4emet idézi. Azt utáltam mint a szxrt.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#11685) Newlachka válasza darál0w (#11683) üzenetére


Newlachka
őstag

itt nem a hardcore user-ságról van szó, hanem arról,hogy mindenki folyamatosan nyomkodja a telefonját ahelyett,hogy nézelődne, vagy "élne" kicsit a világban.
mindenki lehajtott fejjel sétál ahelyett,hogy élvezné azt,hogy szabadban van,és ki lehet kapcsolni egy kicsit.
nem kell szívre venni, nem azért mondom,de aki nem tudja annyi időre lerakni a telefont(1-3óra egy nap),hogy kibírja estig, az nagyon is kocka.De ha megkérdezné valaki valamelyik ilyen embertől,hogy az előző utcasarkon az első ember a buszmegállóban milyen kabátban volt csak hümmögne.
5-7 éve még nem ez volt. Az emberek felemelt fejjel sétálgattak,és élvezték a körülöttük lévőket. most meg kocka mindenki.
Nem nem vagyok 50 éves(26 vagyok) és technika ellenes,de mindenki gondolkodjon el azon,hogy hova halad azzal, ha a boltig is a telóját nyomkodja.
és ismét ott tartunk,hogy akku így akku úgy,de már 2000x ki lett vesézve,hogy ha valami gond van frissítés után mehet a hard reset. ha nem jó megint.

ezért is kezdem hanyagolni ezt a fórumot is,mert csak sírni jár ide az emberek 80%-a.
Még nem tartunk ott technikailag,hogy 3-4 napos akkuk legyenek a telefonokban. 1 napos és kész!
most ezt leírtam,és egy jó ideig írni sem fogok megint. mert úgyis csak a lehurrogás fog jönni.
Ha már valaki folyamatosan azt lesi,hogy 42 perccel hamarabb lemerült a telója akkor ott nagy a baj!

(#11686) C. Vieri válasza knox83 (#11684) üzenetére


C. Vieri
tag

Nekem most éjszaka, éjféltől reggel fél 9-ig 62%-ról lement 36-ra. Ez azért nem hinném, hogy normális, főleg, hogy B166-on, B182-n 2-3% ment le ennyi idő alatt maximum. És már direkt leszedtem minden app-ot, amit frissítés óta szedtem le, minden ugyanolyan, mint előtte. És mindig több energiát fogyaszt a "Telefon-tétlen", mint a kijelző. Nem vagyok akkubuzi, de én is sokszor utazok, pont ennek örültem P9-cel, hogy nem kell vinnem power banket, hogy ne dögöljön le a telefon nap végére.

(#11688) erikke17


erikke17
őstag

Erősen firtatom én is, hogy visszalépek 6-ra. Borzasztó 2 órás kijelzőidő mobilneten, máskor simán elvoltam 2 napot egy töltéssel 4-5 óra kijelzőidőkkel.

Most meg szégyenlem használni ahogy merül :W Megvárok még egy update-t javul e ha nem rollback..

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#11690) MK VII válasza C. Vieri (#11686) üzenetére


MK VII
veterán

Ez elég egyedi azért, hogy ennyit merül éjszaka.
Nekem bekapcsolt wifivel is max 5%-ot merül.
Nálad bizonyosan valami szívja az akkut.
Google helyelőzményeket érdemes kikapcsolni meg a fiókodban a Drive szinkronizálást és egy két dolgot amit nem használsz.

[ Szerkesztve ]

(#11691) C. Vieri válasza MK VII (#11690) üzenetére


C. Vieri
tag

Ki van lőve mindkettő, menni fog egy FR, hátha az megoldja, valszeg valami összeakadt. De használat közben is láthatóan gyorsabban merül.

(#11692) the_pimp válasza Newlachka (#11679) üzenetére


the_pimp
senior tag

Attól függ hogy használod, én azt vettem észre b378 nál, ahogy spotify bekapcsol, onnantól mint a Titanic.
Ez 6.0 esetén nem volt így.
Ha csak telefonálok meg üzenetek stb akkor kb ahogy te is mondod, bár most 42% és 3 óra képernyő idő.

(#11693) laszlolczka válasza Newlachka (#11685) üzenetére


laszlolczka
őstag

+1.Nekem 7 alatt is megvan a bő 5 órás kijelző idő.Ha 4 lenne azt is elfogadnám.A P9 még így is bőven a jók között van.Igaz a teló rootolva,azok az alkalmazások amiket nem használok törölve.Csak sötét témákat használok.

[ Szerkesztve ]

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#11694) malna88 válasza laszlolczka (#11693) üzenetére


malna88
tag

Nekem sajnos 7 alatt csak végig wifivel, jó térerővel van meg az 5 óra, annál sose jött össze több. Nem is az 5 óra a baj, hanem mikor valami rendezvényen fényképeznél, és az hatványozottan jobban szívja az akksit (alapból is rengeteget evett a kamera)
Az lenne a jó, ha a végleges verzióban már ez javítva lenne azért. Mikor várható amúgy szerintetek?

s9+

(#11695) laszlolczka válasza malna88 (#11694) üzenetére


laszlolczka
őstag

Szerintem a 378 a végleges,hogy oszt javítások mikor érkeznek az jó kérdés.Tökéletes szoftver-rom sajnos nincs és nem is lessz.De ahogy olvashatók a különböző fórumokon máshol vannak gondok.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#11696) kimi02 válasza malna88 (#11694) üzenetére


kimi02
őstag

Ez egy napos üzemidőre vonatkozik az 5óra ?

(#11697) Sungoo válasza #32839680 (#11689) üzenetére


Sungoo
addikt

Akkor nem csak az enyém szar! :D Egyre erősebben fogalmazódik bennem az elhatározás, hogy megy a levesbe a pékilenc. :K

(#11698) japy válasza Sungoo (#11697) üzenetére


japy
őstag

És azt hiszed a másik telefonok jobban teljesítenek? Hát el kell hogy keserítselek,a többi sem fogja megrengetni a világot! Sőt!

[ Szerkesztve ]

(#11699) TomKiss


TomKiss
tag

Szerintem akinek "gondja" akad az akkumulátor üzemidejével frissítés után, még nyugodtan várjon egy kicsit, frissítse az alkalmazásait.
Kijött a 7es droid, kell egy kis idő, míg az app-ok utána futnak és megfelelően fognak működni.Az appok többsége még 6os droidra van optimalizálva, így valahol érthető, hogy a 7esen nem úgy teljesítenek, ahogy korábban.
Persze mindenki a droidra fogja a dolgot, de nem azzal van a hiba....
szerintem

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#11700) brainticket válasza brainticket (#11434) üzenetére


brainticket
aktív tag

vettem tegnap gyorstöltőt a körúton a huawei szervízközpontban, 2076 Forint volt, kábel nélkül,
kábellel 5500, az nem éri meg sztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.