Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Black Smile válasza laci1892 (#11725) üzenetére


Black Smile
csendes tag

Köszönöm :)

(#11752) bollizolee válasza MK VII (#11749) üzenetére


bollizolee
tag

Miért is ne lenne Otg kábel??? Fura én tudtam venni. :)

(#11754) alientroy válasza MK VII (#11749) üzenetére


alientroy
csendes tag

Köszi. Rosszul írtam. Arra lettem volna kíváncsi, hogy rendesen működik az adatátvitel a telefon és a pc között? Otg képes-e a készülék? Van otg kábelem. Jó fülhallgatóval gondolom jobb a zene film hangminősége vagy bt hangszóróval. A fontos hogy ne akadjanak a játékok, a böngésző és filmet is lehessen online nézni. Kamerát nem kérdezem az biztos jó. Elég mindenre a 32gb tárhely? Programokra gondolok. Zene stb sd_n lenne. Úgy hallottam hogy csak akkor kezeli az appokat ha a merevlemezes részre van telepítve.

YNWA!!!!

(#11755) alientroy válasza laszlolczka (#11748) üzenetére


alientroy
csendes tag

Köszönöm

YNWA!!!!

(#11756) Csaszi87


Csaszi87
tag

Köszi a segítségeteket! :R
Megvan a frissítés, egyenlőre tetszik az új felület. Ha nekem is gyorsan fog merülni akkor vissza rakom a 6-ot.
Még 2 kérdés:
Ezt az ocsmány Telekom boot animációt hogy lehet kikapcsolni?:/
Valamint minden ébresztésnél lemegy a fényerő teljesen, ezt be lehet állítani h megmaradjon ahol áll? Mert eddig ezzel nem volt ilyen baj.

(#11757) laci1892 válasza Csaszi87 (#11756) üzenetére


laci1892
senior tag

Kicsit aktívabb napom volt ma( sajnos ) reggel 7 kor vettem le a telefont töltőröl. Azóta 6 óra 1 perc képernyő időm van. Most vagyok ebben a pillanatban 16% akkun.
Szerintem elég jó.

(#11758) laci1892 válasza C. Vieri (#11721) üzenetére


laci1892
senior tag

Én csak a gyáriban bízom. Sajnos szívtam a fogam tavaly nyáron kocsiban mikor célba vettem Spanyolországot persze a semmi közepén az egyszál kábelem( nilkin) megadta magát miközben az akku 10%-on volt. Ezelőtti telefonom egy note 4 volt. Ahhoz tartozó gyári micro usb kábelt akármennyire nyuztam nem ment tönkre. Nem merem már a véletlenre bízni. Kocsiban van egy tartalék gyári xD :DD

(#11759) zsolti72837 válasza laszlolczka (#11742) üzenetére


zsolti72837
őstag

Akkor a 2 közül bármelyik jó lehet, igaz?

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#11760) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Pár hete van meg a telefon. Nagyon tetszik, viszont nem találom azt a beállítást hogy smart cover esetén(ablakos) tegye ki az értesítéseket. Email, sms stb.
A képeken abol a tokokat árulják látható.
Reklám vagy én nem találom?

Valamint a zárolt képernyőn váló zene ap navigálás sem működik mindig ( pocket cast, spotify).
Kb minden harmadik esetben megy. Ez másnál is ilyen vagy rosszul állítottam be valamit.

Segítséget előre is köszönőm.

PSN: sirarcheer

(#11761) jegenye77


jegenye77
addikt

7.0 án a váltakozó zártképernyőt, hogy lehet kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11762) MK VII válasza jegenye77 (#11761) üzenetére


MK VII
veterán

Ugyan úgy ahogy 6.0-n. Magazin feloldást kikapcsolod.

(#11763) jegenye77 válasza MK VII (#11762) üzenetére


jegenye77
addikt

Ja,hogy ugyan úgy!
Próbáltam párszor felfelé húzni zárt képernyőnél de valamiért nem ment.
Most már ok! :R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11764) Aldhissla565 válasza Csaszi87 (#11736) üzenetére


Aldhissla565
csendes tag

Csak kiváncsiságként, B183-ra vagy B360-ra ajánlotta fel a B361-et?

(#11765) oggy71


oggy71
tag

Na végre az éjszaka én is megkaptam a "csodálatos" telekomtól a Nougatot (b361) !

[ Szerkesztve ]

(#11766) Csaszi87 válasza oggy71 (#11765) üzenetére


Csaszi87
tag

Akkor most már 1 cipőben járunk :D
Ezt a telekomos boot animációt ki lehet valahogy kapcsolni? Mert engem nagyon zavar.
Tavaly 1 hétig használtam iPhone 6S-t, a kezelő felület a beállításokban stb nagyon arra hajaz már.

Viszont ami feltűnt eddig és pozitív, hogy a wi-fire sokkal gyorsabban felcsatlakozik mint előtte.
Amin pedig meglepődtem és még most sem tudom, hogy van az a csengőhangom: Ugyan is mp3 volt beállítva ami a micro sd-n volt, de azt is teljesen legyalultam és ugyan úgy szól tovább az Ocean drive, hol ott az egész telefonból törölve lett :D Pedig a gyári hangokból van beállítva az egyik jelenleg csengőhangnak.
Na ez hogy lehet?

(#11767) MK VII válasza Csaszi87 (#11766) üzenetére


MK VII
veterán

Telekomos boot animációt csak másik buildre való átállással lehet megoldani, illetve rootolni kell hozzá a telefont.

(#11768) somigergo válasza sirarcheer (#11760) üzenetére


somigergo
csendes tag

Gyári a tok?
Nekem az és nincs gond a zene kezeléssel. Az elmulasztott hívásokat és smseket addig mutatja, amíg egyszer fel nem nyitod a tokot. Utána már nem. Tehát csak a két felnyitás között történt elmulasztott hívásokat és smseket mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#11769) oggy71 válasza Csaszi87 (#11766) üzenetére


oggy71
tag

A telekomos vinnyogás engem nem zavar bekapcsoláskor, mert ritkán kapcsolom ki, viszont még nem tudok nyilatkozni a Nougatról, mert csak este tudom letölteni, (2,51gb), gyors wifi híján.

(#11770) philoxenia válasza somigergo (#11768) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam eleinte csak az órát mutatta, most mióta az időjárást megnéztem, azt is. Gondolom az alkalmazásoknál lehet engedélyezni az értesítést.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11771) rafis83 válasza Csaszi87 (#11766) üzenetére


rafis83
tag

Szerintem a Google elmentette neked a csengőhangot szinkronizációkor, és vissza is állította.

(#11772) sirarcheer válasza somigergo (#11768) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Gyári Huawei. Akkor.megnézem kinyitás előtt. :)

PSN: sirarcheer

(#11773) Septum15


Septum15
aktív tag

Múlt hét hétfőn feladtam a telefont postára, és ma kaptam meg.

Hát....
Kurvára jó a szerviz.
Szerda hajnalban kapták meg, péntek éjfélkor már a postánál volt.
Elsőnek SW frissítés, majd teszt, és végül kicserélték a teljes hátsó kamerát.
Elsőnek nagyon féltem, de nagyon nagyon megvagyok elégedve a szervizzel.

:C :C :C :R :R :R

Másik dolog:
Közben megkaptam a c150b361 frissítést OTA-n keresztül.
Én vissza szeretnék térni a c432b378-ra.
Hogyan tehetem ezt meg?
Vissza kell mennem 6-ra és onnan elölről kezdeni, vagy egy egyszerű 3 gombos módszerrel rá mehet elsőnek a c432b361, majd OTA-n a c432b378?

(#11774) laci1892


laci1892
senior tag

Zene probléma megoldva 128GB-os pono playernek köszönhetően​. Most karácsonyig zsíros kenyér 😂xD

[ Szerkesztve ]

(#11775) Cunaja válasza Septum15 (#11773) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Szia!
Te vagy a bizonyíték arra, ami a blogomban van! Garanciális állapot visszaállítása! :C

Nehogy ráküld a C432B361-et, mert egyből kakukk lesz.

BL megint nyit>TWRP fel a Nougatra való>C432oeminfó felrakása és EVA-L09C432B361 FULL rom és a B378.
Ha felnyomtad a TWRP-t csinálj egy teljes rendszermentést, aminél 0-át látsz azt nem kell bepipálni.
Ha valamit nem értesz, holnap este leszek gépnél. ;)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11776) oggy71


oggy71
tag

Elsőre tetszett a Nugát, aztán szép lassan megtaláltam ami nem tetszik, pl. az ébresztő beállítása tök béna ezzel a fehér háttérrel, eltűnt a kedvenc fekete témám, a kedvenc gyári ébresztődallamom.., eddig ennyi, majd megszokom..

(#11777) dud998 válasza oggy71 (#11776) üzenetére


dud998
őstag

Nekem egyszerűbb volt a dolog, mert ahogy kivettem a dobozból, szinte azonnal jött a Nougat.
Így nem is ismerem az előző rendszert, nem tudom mi lett jobb vagy rosszabb.
Nekem ebben az állapotában tökéletes a telefon, nagyon patent minden. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#11778) papi77 válasza oggy71 (#11776) üzenetére


papi77
addikt

Olyan témát ami fekete hátterű nougatra is tudsz letölteni!

Az első: NOKIA 1611

(#11779) Csaszi87


Csaszi87
tag

B183 volt rajta előtte.

Közben a csengőhangom rendeződött: Beállítottam újra 1 gyárit és már azon szól.
Fogalmam sincs h 1 teljes gyalulás és ráfrissítés után hogy maradhatott meg csengőhangnak 1 mp3 fájl ami törölve lett...

rafis83: Az éppen logikus lehet.

Én eddig nem bántam meg a frissítést, az üzemidővel sincs egyenlőre problémám. kopp-kopp...

Néha csinál még olyan hülyeséget h ébresztéskor leveszi a fényerőt teljesen, és nekem kell vissza húzni. Ezt akkor is csinálta mikor új volt a telefon a régi droiddal, lehet majd itt is szépen kinövi és elmúlik :D

[ Szerkesztve ]

(#11780) Fürkész válasza dud998 (#11777) üzenetére


Fürkész
tag

Én majd 1 hónapig használtam 6-ossal, mielőtt frissítettem. Még a boltban kapott egy Huawei "okostokot", aminél nagyon tetszett, hogy mikor a spotify zeneáruházból hallgatok zenét, akkor ott is tudom, a tok kinyitása nélkül lapozni a számokat, sőt a lemezborítót is mutatta az ablakban. Ez a 7-esre váltással eltűnt , hiába volt bekapcsolva. így mindig nyitogathattam a tokot számléptetésnél. Hamar meg is utáltam a 7-est
Illetve azt még nézd, nézzétek meg, hogy az időjárás működik-e dual módban, vagyis ha nem vagyok otthon, akkor két hőfokot kellene mutatnia, az otthonit, és ahol épp vagyok. Ez sem akart működni már a 7-esen, mert bárhol voltam akkor is azt mutatta, hogy otthon vagyok. 6-oson meg jó volt még.

[ Szerkesztve ]

(#11781) philoxenia válasza Csaszi87 (#11779) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Google fiókodba mentette a beállítást. Nálam a P7 -en telepített programok nagy részét alapból felrakta szó nélkül.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11782) Balzak83


Balzak83
senior tag

Olvastam tegnap a P10 tesztet. Pofás telefon lett, de annyit nem fejlődött, hogy rohanjak érte. Egy dolog viszont eszembe jutott. Mi van, ha a P9et szándékosan nerfelték, hogy az üzemidő ne érje el a p10 szintjét. Oké, hogy még új a nougat, jöhet jobb build. De a Huawei begyűjtött pár millió tesztórát a userektől a bétában, kizártnak tartom, hogy ne tudnának a SoT csökkenésről.

[ Szerkesztve ]

(#11783) sirarcheer válasza Fürkész (#11780) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Szia!

A spotify nekem sem megy, de az időjárás (ha nem otthon vagyok) ketté osztva megy.
Ezen nem állítottam semmit, alapból így csinálta.

PSN: sirarcheer

(#11784) Fürkész


Fürkész
tag

Lehet, hogy van ROM-ok közt is különbség.Talán az is számít, hogy én nem szolgáltatónál vettem az enyémet.
Másik zavaró dolog ami még eszembe jutott, hogy indításkor akár 2x is beüthettem a PIN kódot, olyan lassan lépett túl. Beütöm, leokézom , erre lekapcsolta a kijelzőt. Visszanyomtam, erre még mindig ott volt a PIN-es billentyűzet.
Spotify okostok kezelés hiánya engem nagyon zavar, mert nagyon megszoktam, és kényelmes .Melóban, CNC gép pakolása közben szoktam zenét hallgatni, és olyankor csak félig kivettem a zsebemből és léptettem. 7-essel meg, kivesz kinyit...

[ Szerkesztve ]

(#11785) Fürkész


Fürkész
tag

Sajnos sikerült elszúrnom a visszaállást 6-osra, így szervízbe kellett küldenem. Ezzel kapcsolatban volna kérdésem. Most néztem, hogy nem is pénteken, hanem csütörtökön küldtem fel Pestre (az éjszakás műszak átka), és a postán azt mondták, hogy kell majd kapnom SMS-t mikor átveszik, De még semmi nem jött, pedig ennyi idő alatt oda kellene, hogy érjen, vagy legkésőbb ma. Ez tényleg így van? Jött mindenkinek üzenet mikor átvették?

[ Szerkesztve ]

(#11786) bandi0000 válasza Fürkész (#11785) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem kapsz sms t csak akkor mikor majd postázzák

Xbox One: bandymnc

(#11787) Fürkész válasza bandi0000 (#11786) üzenetére


Fürkész
tag

Köszi a választ !
Akkor félretájékoztattak, pedig a postán telefonszámot és e-mail címet is kértek, és tisztán emlékszem, hogy a hölgy mondta kapok SMS-t mikor odaér. Illetve olvastam itt, hogy valaki írta mikor ért a szervizbe a telefonja, és mikor kapta vissza. Ebből gondoltam, hogy ő is kaphatott üzenetet az átvételről.

[ Szerkesztve ]

(#11788) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!

Nekem a kék színű, dual sim-es verzió van, amit az Euronicsba vettem.
2 hét használat után a következő a véleményem. Megjegyzem előtte Galaxy S7 volt.

- Küllemre rendben van, főleg a hátulja. Még mindig szoknom kell, hogy alul van a gyártói felirat. Sokszor fordítva akarom megfogni.
- Az ujjlenyomatolvasó nagyon király. Sokkal jobb, mint a Samsungé.
- A bontatlannak tűnő dobozból kivéve már rajta volt a kijelzővédő fólia, ami azért elég csúnyácska, de legalább van.
- Rögtön Nougat 7.0-ra frissítettem így nincs összehasonlítási alapom a 6-hoz képest.
- Térerővel semmi gond. 20-as és 30-as fullon. A Samsunggal azért voltak hálózati problémák.
- Kamerája megfelelő, bár a Samsung marha gyors pixelfókusza azért nagyon hiányzik. A selfi kamera mintha nem lenne elég nagy látószögű.
- Zavar, hogy nem tudom kikapcsolni a gyors töltést. Nem szeretném az akkut idő előtt tönkre vágni. Az autóstöltőről való működése elég hektikus.
Ugyanolyan körülmények között egyszer rendben van, normálisan tölt, egy óra múlva, mikor újra autóba ülök, pedig már nem tudja feltornázni a százalékokat, hanem lassan csökken a töltöttség. Teljesen X akta.
- A rendszerműködés azért nem olyan gördülékeny. Sokszor tapasztaltam akadást. Persze lehet, hogy ez inkább a Nougat sara.
- Sajnos a 3000mA nagyon kevés a dual sim + navi+headset felállásnál. Gyorsan merül. Ezért lenne fontos, hogy megbízhatóan tudjam tölteni az autóban.

Összességében a 140 ezret megérte a telo, de azért van néhány hibája, amit remélem valahogy tudnak majd javítani.

[ Szerkesztve ]

(#11789) Fürkész válasza bandi0000 (#11786) üzenetére


Fürkész
tag

Felhívtam a Huaweit, mert MK VII írta nekem, hogy alapban mindig a legfrissebb szoftvert teszik rá, nekem meg nem kell a 7-es,. de az ügyintéző szerint már visszaküldték, de most sem jött üzenet.

[ Szerkesztve ]

(#11790) Balzak83 válasza a347 (#11788) üzenetére


Balzak83
senior tag

Akkura is jár a 3 év, ha tönkremegy akkor küldd vissza nekik a telefont cserére. Vagy hirdesd meg cserére egy hagyományos gyári 2A-s töltőre a sajátod, szerintem sokan cserélnének veled. Az autós töltőd mennyivel tölt? Ha usb-s próbáld meg a saját kábelével, hátha az megoldja a gondot.

(#11791) philoxenia válasza a347 (#11788) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A navi nagyon merít minden készüléket.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11792) a347 válasza Balzak83 (#11790) üzenetére


a347
aktív tag

Inkább az a furcsa, hogy egyszer tud annyi töltést felvenni, hogy felfelé kússzon a töltöttségi szint, máskor meg nem.
Egyébként saját, gyári kábelével használom és kipróbáltam már több autós töltőt is.
Jelenleg ezt használom:

https://www.mobilasz.hu/shop/cikk/82775

Bármelyik kimenetéről töltöm, a jelenség ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#11793) philoxenia válasza a347 (#11792) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a töltésfelvétel változik, hanem a fogyasztás töltés közben. A GPS vevő nem mindegy milyen környezetben dolgozik. Ha végképp rossz a helyzet, a fényerőt vedd le a legminimálisabbra, ahogy még tudod használni. A telefont pedig úgy helyezd el, hogy minél könnyebben találjon műholdakat.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11794) Pinyo16689 válasza a347 (#11788) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Érdekes, nekem nem laggol, pedig nem is a gyári launcher használom. Mikor akad neked?

[ Szerkesztve ]

(#11795) Fürkész


Fürkész
tag

Nekem is volt hasonló! PC-re dugva is merült a telefon pedig nem futott semmi rajta , mobilnet meg GPS se.
Újra kellett indítani, hogy észhez térjen.

(#11796) brainticket válasza a347 (#11792) üzenetére


brainticket
aktív tag

a legtöbb mai telónál ez kb normális hogy így tölt, egyérszt nagyban függ attól hogy közben használod-e, illetve főleg attól hogy mennyire melegszik a telefon.
Ha túl meleg akkor visszavesznek a töltési erősségből. pl. amikor az autóban navi+headset felállásnál gondolom igénybe van véve rendesen, és ezért melegszik is eléggé, és mivel alapból jó forró a teló, ezért a töltést is csak óvatosan küldi rá, nem a maxon.
persze valahol ez gáz, hogy pont akkor amikor kéne akkor nem tölti eléggé, de ez a legtöbb telefonnal így van, egyedül a oneplus dash charge megoldása jobb szerintem ilyen szempontból, úgy is reklámozták hogy használat mellett is maxon tud tölteni, és autós töltőjük is van.

(#11797) a347 válasza philoxenia (#11793) üzenetére


a347
aktív tag

Szinte csak Pesten autózom, nagyjából ugyanazon az útvonlakon. Volt ezelőtt több telefonom is, amit ugyanígy használtam (z5 compact, Lenovo Vibe, Samsung Ace) és ha töltőre raktam őket soha nem fordult elő, hogy a töltöttség csökken. Egy 2.4A töltővel nem lenne szabad merülnie.

(#11798) a347 válasza brainticket (#11796) üzenetére


a347
aktív tag

A gyorstölés alatt is melegszik a telefon, mégsem veszi vissza, max az utolsó stádiumba, de akkor sem a melegedés miatt.. Egyébként pedig többször is megnézem menet közben, hogy melegszik-e a telo, pont a töltési mizériáim miatt, de nem igazán tapasztaltam túlzott melegedést.

(#11799) philoxenia válasza a347 (#11797) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a Samu tabommal fordult elő, hogy újra kellett indítani, de az egyáltalán nem töltött hálózatról sem akkor. Csak merült.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11800) a347 válasza Pinyo16689 (#11794) üzenetére


a347
aktív tag

Teljesen rapszodikusan csinálja. De valószínűleg a Nougat kiforratlansága lehet a ludas, vagy pár alkalmazás még nem lett hozzáigazítva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.