Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Cunaja válasza natë (#10650) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Nem. Az csak akkor kell, ha valami nem stimmel.
A Full rom, magától csinál FR-t, de ez csak OTA.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10652) joy_k


joy_k
tag

Szerintetek mennyire öli az aksit a gyors töltő? Én normált kaptam, de már gyors is van, most azzal töltöm. Köszi

(#10653) Cunaja válasza joy_k (#10652) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Ez félig off, meg nem is off. Nem teszem off-ba, mert akkor nem veszik észre!
A Huawei vezérigazgatója, Richard Yu elárulta az Ascend P7-es párizsi bemutatóján, hogy aggodalommal figyeli a gyors töltés érdekében tett erőfeszítéseket.
Yu a következőt mondta: "Ez a fajta töltés ahhoz vezet, hogy az akkumulátor gyorsabban elhasználódik a telefon használata során."
Ez főleg akkor probléma, ha az akksi el van rejtve mindenféle védőburok alá és nem cserélhetjük ki akkor amikor kedvünk tartja.

Pontosan ezért fókuszál a Huawei a hosszabb töltések közötti élettartamra, nem pedig a sebességre. Folytatják a fejlesztéseiket, hogy a lehető legjobb akkumulátorokat hozzák létre. Ugyan az a bizonyos egyszeri töltés már csak álom, de legalább egy napot bírjon ki a telefon úgy, hogy a nap végén nem kell fejvesztve rohangálni a töltő után.
Yu a végén még hozzátette, hogy "Nem sietjük el a gyorstöltők beszerelését a készülékeinkbe"

Nos, lehet ezt elfelejtette, amikor a P9 is készült. :Y

Technológia válasza!
Huawei alkalmazta!
Viszont mar ma is létezik olyan gyorstöltő technológia, ami a fix feszültségű, majd fix arámú töltés helyett végig fix feszültséggel tölt, viszont figyeli az aksi hőmérsékletet (a belső szenzor segítségével) es az alapján csökkenti az áram mennyiséget. Ha nem melegszik túl, akkor viszont végig annyival tolt amennyi a csövön kifér. Így sokkal gyorsabban lehet feltölteni egy aksit, de legtöbbször aktív hűtés kell hozza a károsodás elkerülésére. Ez a technológia már ma is elérhető, csak drága.
A P9-ben ez van beépítve, vagyis kontrollált gyorstöltést végez. Mielőtt károsodna töltés közben az akku, átkapcsol normál töltésbe.

[Forrás]

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10654) vhunor válasza Cunaja (#10653) üzenetére


vhunor
őstag

Yup, ezért szalad fel kb 90%-ig egész szép sebességgel, de a végét már normál tempóban tölti.

(#10655) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Jut eszembe, valamikor kérdezte valaki.

Téma!
Okostok kis ablak!
2 kép kell!
Egyik neve legyen cover_blurwallpaper_0.jpg mérete 570x1251 ez a blur
Másik neve legyen cover_wallpaper_0.jpg mérete 570x1251
A belső sd-n a HWThemes mappában van a téma fájl valami.hwt és a két képet a valami.hwt-n belül van egy wallpaper mappa és oda másolod, majd a téma alkalmaz. Ennyi!
A totalcommander progi simán bemásolja. A másik megoldás a valami.hwt átnevezése valami.zip-re és akkor kicsomagolod, bemásolod majd vissza zip-be és átnevezed valami.zip-ről valami.hwt-re és másolod a helyére.

Akku kimélésre még annyit, ha egy mappa neve elé . pontot teszünk, nem olvassa be állandóan a média server. Ezáltal kevesebbet eszik a telefon.

pl. .ikonok


Hisuite a PC-n.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10656) Septum15


Septum15
aktív tag

Írtam hogy nem működik rendesen a kamerám. Ezért szeretnék csinálni egy FR-t. Hogyan készíthetnék az összes appról, mentésekről könnyen backup-ot, amit könnyen vissza is rakhatok?
Jelenleg 378 van fent. Ha egy FR-t csinálok nem lesz fos az aku idő?

(#10657) Dzsozi56 válasza NandorHUN (#8598) üzenetére


Dzsozi56
tag

Helló!

Én is éppen erre szeretnék választ kapni. Most találtam ezt a hozzászólást. Már az x-edik skint töltöttem le a Huawei P9-re (fizetős és ingyenes egyaránt) a Google Play-ről, de megnyitás után csak egy zöld androidos figura jelenik meg a képernyőn 48.0dip vagy más elnevezéssel és a poweramp beállítások témák oldalon nem látható az új felszín, amit kiválaszthatnék! Ez azért is érdekes mert a szintén Google Play-ről letöltött "Blue dots" skint sikerült megjeleníteni!

Kicsit régi bejegyzéshez kapcsolódtam, de örülnék ha ebben a témában nekem is tudna valaki segíteni!

Köszönettel:
Dzsozi 56

[ Szerkesztve ]

(#10658) Cunaja válasza Septum15 (#10656) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Lejárt a szerk. idő!

A gyári beállítások visszaállítását válaszd és ha végzett vele, akkor ne hozzál vissza semmi mentést, az új készüléket válaszd.
Ha teljesen felállt a rendszer, akkor már a Hisuite mentést visszarakhatod.

Egy dologra azonban figyelj, csak wifi hálózatnál csináld, mert leszívja egyből a mobilnetet ha nincs wifi.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10659) moleculez


moleculez
veterán

Az miért van, hogy a nav bar az néhol szép áttetsző (pl EVIE launcher), minden máshol meg egy fekete sáv kíséretében van? Témától függ, vagy mitől?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10660) hemaka válasza joy_k (#10652) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jo kerdes, en ki sem bontottam, egy 2 amperes Sony toltovel toltom, nem sietek sehova. :D

(#10661) dunc válasza natë (#10650) üzenetére


dunc
nagyúr

Én most se csináltam, és ok minden, ha lesz anomália akkor megy a reset, addig nem! ;)

(#10662) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Updater beadta a B378-at, mindjárt rakom fel :-) (L19c432)

[ Szerkesztve ]

(#10663) MM válasza Gabbbb (#10662) üzenetére


MM
őstag

Szintén zenész, L19 C432B360, most jött az értesítő B378-ról, de nap közepén munka közben nem merem bevállalni... Majd este! :)

[ Szerkesztve ]

(#10664) joy_k válasza Cunaja (#10653) üzenetére


joy_k
tag

Köszi szépen a részletes választ!

(#10665) richardb8308


richardb8308
csendes tag

Nekem is jelezte a telefon a 378-as update-et, ráeresztettem, eddig minden rendben. (L19C432)

People tend to forget the old adage; KISS. (Keep it simple stupid.)

(#10666) ruarua


ruarua
tag

Nekem LC19C432B166 semmi :(((

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#10667) C. Vieri


C. Vieri
tag

Én telóm is B166-on ragadt. Keress vissza, be volt linkelve az L19C432B182-es rom, azt fel tudod tenni 3 gombossal, HiCare-ben meg aztán felajánlja a B378-at.

(#10668) szendo777 válasza ruarua (#10666) üzenetére


szendo777
tag

Nálatok nincs az a jelenség mint nálunk a Honor 8-nál? Ha Telekomos aktív sim kártya van benne akkor nem jön a frissítés, de ha letiltod a Telekomost és van benne másik egyből megjön? :U

Honor 10 kék

(#10669) C. Vieri válasza szendo777 (#10668) üzenetére


C. Vieri
tag

Nem tudom, lehet a telekomos kártyával van baja, más simem nincs. Ha megjön a Nougat OTA-n, nem HiCare-en keresztül, és akkor se adja be, rápróbálok egy vodás vagy telenoros simmel, kiderül majd, az okozza-e.

(#10670) Septum15 válasza Cunaja (#10658) üzenetére


Septum15
aktív tag

Köszönöm. Nem fog elő jönni olyan hiba mint nálad (10 perc akuidő)?
Illetve így minden app mentése megmarad (pl. Játék mentése)

(#10671) Septum15 válasza Dzsozi56 (#10657) üzenetére


Septum15
aktív tag

Azért mert sok poweramp skint csak 5.0-ig frissítették. Azóta nem jöttek ki frissítések és ezért nem működnek

(#10672) gretzky77 válasza szendo777 (#10668) üzenetére


gretzky77
veterán

Nem igazán értem ezt a frissítés dolgot,de eléggé káoszosnak tűnik! Itt sokatoknak megjött ilyen olyan módon,sokatoknak meg nem. A P9 plus tulajoknak meg semmi egy ember jelezte eddig,hogy dual simes telora megkapta,rajta kívül pedig senki! Nekem telekomos a P9 plus de C432B181 van rajta és sehol semmi! Semmi bajom a mostani rendszerrel tökéletesen teszi a dolgát mégis furcsának találom ezt!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#10673) szendo777 válasza gretzky77 (#10672) üzenetére


szendo777
tag

Ha ez vigasztal szerintem nincs ember aki érti. :D

Honor 10 kék

(#10674) gretzky77 válasza szendo777 (#10673) üzenetére


gretzky77
veterán

Nem kell vigasztalni csak igen érdekes,hogy a jelenlegi csúcstelóikra nem jött még ki! Nem gond ha egy közel hibátlant fognak kitolni csak az érthetetlen mi alapján jön! Semmi gondom az MM-el,csak felettébb furcsa!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#10675) Krisz1531


Krisz1531
újonc

Sziasztok!
Ma én is kaptam egy frissítést - EVA-L19C432B378, jelenleg pedig C432B182 van rajta. Egy biztonsági mentést gondolom érdemes csinálni. A régi telóm már nem frissült, ameddig nálam volt, ezért érdeklődnék, hogyan működik ez. Rámegyek a Frissítések menüpontban a Gyors frissítésre, gondolom szépen letölti, telepíti. Kell-e bármit csinálnom, vagy megcsinálja magától? Kell-e gyári adat visszaállítást, vagy FR-t csinálni telepítés után? Az akksi hiba itt is előjön-e? Érdemes-e egyáltalán frissítenem?

Bocsánat a sok kérdésért, lehet lesz köztük pár hülye kérdés is, de inkább biztosra mennék... :)

(#10676) MK VII válasza gretzky77 (#10674) üzenetére


MK VII
veterán

A topikból valaki rákérdezett a huawei-nél....
Valahogy IMEI alapján küldik ki a frissítéseket.
Igen tudom, ez megint egy másik olyan infó amivel nem lehet mit kezdeni. :)

(#10677) Cunaja válasza Krisz1531 (#10675) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Mentés soha nem árt, mert az ördög nem alszik csak pihenget, azért pirosak a szemei. ;]
Az OTA frissítés nem érinti az adatokat, minden marad ahogy volt, csak frissebb verzió lesz fent.
A Full rom gyalulja a rendszert.
Az FR felesleges, csak ga gond van akkor, de azt is adatok mentése után érdemes nyomni.
A gyári recovery wipe, csak adatot töröl, de a belső tárolót nem piszkálja.
A gyári beállítások visszaállítása, töröl mindent. Itt érdemes a beállítás új telefonként funkciót választani, a mentést később visszarakni Hisuti programmal.
Ha az utóbbit választod, nem lesz akku hiba.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10678) Septum15 válasza Septum15 (#10670) üzenetére


Septum15
aktív tag

Megcsináltam végül az FR-t. Köszönöm a segítséget. Sajnos nem oldódott meg a kamera problémája. Van esetleg még valakinek valami ötlete?
Ha nem sikerül megoldani, akkor jövőhéten el küldöm majd a szervizbe

(#10679) vhunor válasza MK VII (#10676) üzenetére


vhunor
őstag

Mint minden más gyártó és szolgáltató.

(#10680) japy válasza Septum15 (#10678) üzenetére


japy
őstag

Valószínű a készüléked hibás!

(#10681) Dzsozi56 válasza Septum15 (#10671) üzenetére


Dzsozi56
tag

Szia!

Ezt akkor el is fogadnám, ha nem az lenne a tájékoztatóban, hogy "Követelmény: Android
2.3 és újabb", illetve "Az alkalmazás kompatibilis az összes eszközével."
Ez annál is inkább elfogadhatatlan mert sok esetben a tetsző és igényes kinézetűért még több száz jó magyar forintot is elkérnek!
Nem ártana az ismert gyártók jelentős eladott példányszámot felmutató telefonjain legalább a fizetős temékeket tesztelni!

Dzsozi 56

(#10682) hemaka válasza ruarua (#10666) üzenetére


hemaka
nagyúr

HiCare-ben sincs? Nekem ott dobta fel tegnap reggel.

(#10683) MK VII válasza vhunor (#10679) üzenetére


MK VII
veterán

Az oké. Csak, hogy mégis milyen szisztéma szerint sorolják az IMEI-t?

(#10684) Septum15 válasza Dzsozi56 (#10681) üzenetére


Septum15
aktív tag

Én is hasonlóan éreztem, amikor váltottam erre a telefonra. Ugyan ez volt a problémám és egy hosszabb keresgélés után jöttem rá, hogy ez a baj.
A másik baj a poweramp-al, hogy már nem nagyon fejlesztik, ezért skinek se nagyon fognak már jönni, hiába nagyon jó app.

(#10685) Septum15 válasza japy (#10680) üzenetére


Septum15
aktív tag

Én is erre gondoltam.
Van a magyarországi huawei-nek egy chat felülete vagy email címe, ahol ugyan azt el lehetne érni mint ha felhívnám őket?

(#10686) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Egyszerű zene lejátszót keresek aminél be lehet állítani, hogy a zeneszámok végét és elejét összemixelje.
Köszönöm.

(#10687) joy_k


joy_k
tag

Sziasztok! Eva-l19-es felhasználóktól kérdezem, hogy van valami különbség a 360 és 378 között, érdemes fel rakni? Automatikusan ajálta fel nekem. Köszi

(#10688) Exom


Exom
tag

Meg tudnátok mondani, hogyan tudok csengőhangot rendelni egy adott névjegycsoporthoz?

(#10689) Sungoo válasza joy_k (#10687) üzenetére


Sungoo
addikt

Pont ezt akartam kérdezni. :) Milyen változást, "ficsőröket" hoz a 378?

Illetve nekem nem talál frissítést! :D

[ Szerkesztve ]

(#10690) laci1892


laci1892
senior tag

Telenorra jött a 378-as update :3

(#10691) hislah válasza MK VII (#10683) üzenetére


hislah
aktív tag

Szolgáltatóként, illetve régiónként máskor és máskor érkeznek a frissítések. Gyakorlatilag szerintünk össze vissza, de a Huaweinek biztos van valami ütemterve.

(#10692) gretzky77 válasza hislah (#10691) üzenetére


gretzky77
veterán

Ezt el is fogadnám de a plus topicban volt akinek már B181-et ajánlott fel,volt aki B170-en volt és páran B160-on ragadtunk úgy,hogy nem is ajánlott frissitést még a 170-et sem! Valamennyi készülék Telekomos!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#10693) HIJ


HIJ
őstag

Használ itt valaki samsung gear s3 -at a p9 -ével?

(#10694) Balzak83 válasza joy_k (#10687) üzenetére


Balzak83
senior tag

Korábban mintha arról lett volna szó, hogy újabb a biztonsági szint, illetve natív képernyőzár ikon is került bele. Meg gyorsabb lett a rendszer. A két utolsót meg tudom erősíteni, a biztonsági szintet bevallom nem figyeltem. Sajnos a memóriával nagyon takarékoskodik, ezért ugyanúgy kihajigálja az appokat, mint korábban. De a sebességre tényleg nem lehet panasz.

(#10695) Roland861010


Roland861010
addikt

Szevasztok!
Tervben van egy p9 vagy p9+ a G4-em helyett.
Pár kérdésem lenne:
1.Normál használat mellett mennyi az átlagos kijelző idő?
2.A szelektív fókusz működik rendesen mert láttam olyan régebbi tesztet ahol rendesen küszködött!?
3.Maga a kamera minősége fel veszi a versenyt a többi csúcs telefonnal?
4.Tán ez a legfontosabb a WI-FI és a mobilnet jel erősség rendben van?
Anno volt P8-am ami egy S6-ot váltott és le mosta a samsungot ilyen téren.
5.Van olyan bolt ami független és 3+3+3 -garanciával árulja persze nem 180ezres megjelenési áron?

Üdv
Roland

(#10696) migabi24 válasza Roland861010 (#10695) üzenetére


migabi24
nagyúr

A G4-et már a P8 is lenyomta nemhogy a P9

(#10697) MK VII válasza Roland861010 (#10695) üzenetére


MK VII
veterán

Helló.
1. Kijelző idő, normál jasználat mellett, 5-8 óra közt. Azért ekkora intervallumot írtam, mert mostanában Nougat alatt többeknél kevesebb lett.
2. Szelektív fókusz? :F
3. Bőven. :K
4. Hármos GSM antenna van benne. Jó a térerő és a wifi is.
5. Nézni kell az árakat. Nemrég volt MM-ben 135 körül.

(#10698) moleculez


moleculez
veterán

Nagyon idegesít ez a kamera lagg. Nincs kedvem emiatt HR-t csinálni, segítene ezen újratelepíteni csak a kamera appot?

Szerk: app cache és app data törlés megoldotta

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10699) Roland861010 válasza migabi24 (#10696) üzenetére


Roland861010
addikt

Azért kamarában nagyon el maradt a G4-hez képest!

(#10700) Roland861010 válasza MK VII (#10697) üzenetére


Roland861010
addikt

Igen mármint amikor te állítod az elmosódás mértékét.
Volt olyan video ahol próbálták be állítani de csak félig mosta el a hátteret.Vagy csak felesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.