Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) fkingrainbow


fkingrainbow
csendes újonc

hogy tudom megnézni a készülék sorozatszámát illetve a készülék ID jét?? :O

(#10052) xtmod válasza fkingrainbow (#10051) üzenetére


xtmod
senior tag

beállítások, legalsó menü.

(#10053) Cunaja válasza Smarci82 (#10049) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Ha HiCare dobja fel, akkor igen!
A Product kód legyen meg biztonság kedvéért!!!
A P9 Plusz topikban a hivatalos frissítés vágott tönkre egy telót, ami most szervízben van. Szolgáltató függő rom volt rajta.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10054) fkingrainbow


fkingrainbow
csendes újonc

Háát nemtudom addig sikerult megcsinálnom hogy fehér lett a telefonom képernyője aztán beirtam amit kellett a gépen a parancssoror dolgot meg a huawei oldalrol származó kódot de nem történt semmi. valami tanács?? :W

(#10055) Cunaja válasza fkingrainbow (#10054) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Nem azt írtam, hogy nyisd ki a BL-t csak a produkt kód legyen meg. Ha van már BL-kód is, akkor nyugodtan frissíthetsz, mert ha gáz van, akkor kitudjuk nyitni a BL-t.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10056) fkingrainbow


fkingrainbow
csendes újonc

jo sikerult továbbmennem. most kijött egy fekete képernyő rajta hogy unlock bootloader? szöveg utána meg hogy yes es hogy no. aztán azt irja következő lépésnek hogy :

Fontos, hogy a zárás előtt a gyári recovery-t rakd vissza a rootcsomagból!

A bootloadert ugyanott tudod bezárni, ahol kinyitottad, a cmd ablakban. A változás annyi, hogy az alábbi kódot írod be:

fastboot oem relock XXXXXXXXXXXXXXXXXXX (az X-ek értelemszerűen a Te bootloader unlock kódod helyettesítik)

Fontos, hogy ezzel a módszerrel RELOCKED állapotú lesz a bootloader melyet észlelhetnek adott esetben a szervizben.
Ha ezt el akarod kerülni, használd a DC Unlocker nevű programot. A tennivalókat világosan közli a program.

ézt a részt nem nagyon értem hogy kell zárás elött visszarakni a gyári recoveryt??

(#10057) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Témázással megoldhatóvá vált a wifi ikon melletti üres hely Nugáton :-)

[link] Innen letöltitek a Pixel témát, majd EMUI theme editor bétában kicserélitek benne a betűtípust.

[ Szerkesztve ]

(#10058) Cunaja válasza fkingrainbow (#10056) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Most felraktál TWRP-t?

A zárással egyenlőre ne foglalkozzál, mert nyom nélkül csak FULL rom, vagy a DC-unlokker zárja be. A relocked parancsot felejtsd el.

Szerk.
Módosult az összefoglaló!
Bekerült egy 4,3GB-os téma csomag.
Témázás:
A témázó alkalmazáson kívül a gyári EMUI rendszerhez az interneten több helyről is lehet témát szerezni, letölteni.
[Téma csomag]

:R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10059) Gabbbb válasza philoxenia (#10044) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Teljesen mindegy mennyibe kerül. Ezen az elven működő üvegfólia jó nem lehet, szerintem. Amúgy, amit én vettem 300Ft/darab áron azon pont ugyanolyan recés a kivágás a Huawei logónál, mint amit 6000eFt-ért ott volt a fórumtárs linkjében, fogadni mernék, hogy ugyanaz.

edit: Lehet nincs igazam, mert amit te linkeltél be, az annyiban más, hogy légrés a két szélén van és van szilikon ragasztóanyag a közepén is. Ez már lehet valamivel tényleg jobb(nem sokkal), de ez is csúnya a légrés miatt és a valóságban nem lesz ennyire szabályos egyenes formájú, annyi előnye van, hogy nem fog annyira könnyen leválni és rendben lesz az érintésérzékenység, legalábbis középen. :D

[ Szerkesztve ]

(#10060) fkingrainbow


fkingrainbow
csendes újonc

na letöltöttem a marshmallows bigyot és beraktam a mappába (adb) és azt irja hogy irjam be parancsba hogy adb devices. beirtam es ezt történt

'adb' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

most??

(#10061) Cunaja válasza fkingrainbow (#10060) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Nem az adb mappában vagy, küldjél képet.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10062) fkingrainbow


fkingrainbow
csendes újonc

(#10063) Cunaja válasza fkingrainbow (#10062) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Látod, hogy nem az adb mappában vagy?
Ezt lásd a cmd(parancssor ablakban)
C:\adb>

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10064) MK VII válasza fkingrainbow (#10062) üzenetére


MK VII
veterán

Kezd ir i oda, hogy cd.. aztán enter, megint cd.. megint enter aztán cd adb, enter aztán ott írd be a parancsokat.

(#10065) fkingrainbow


fkingrainbow
csendes újonc

uhh deciki. köszönöm széoen :D

(#10066) philoxenia válasza MK VII (#10064) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hiába, aki nm Dos-olt anno.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10067) MK VII válasza philoxenia (#10066) üzenetére


MK VII
veterán

Ugye. :)
Sosem felejtem el mikor megjelent a Windows for Workgroups 3.11, kis flopikra mentettem le a suli gépéről és vittem haza az enyémre. :D

(#10068) philoxenia válasza MK VII (#10067) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerencséd, hogy még kiskorú voltál, másképp menne hozzád ki a szoftverrendőrség.... :D

Volt valahol szó olyanról, hogy a készített képeken lehet módosítani a fókuszt, ez hol érhető el?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10069) MK VII válasza philoxenia (#10068) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor tudod módosítani, ha makróban csinálod a képet.

(#10070) philoxenia válasza MK VII (#10069) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kipróbálom mindjárt. :)

Aha, "széles rekeszérték a kulcsszó" csak ez pro módban nem érhető el.. :D
Nem adott ki a Hüvely valami PC-n használható szerkesztőt a fotókhoz?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10071) Brut


Brut
tag

Lehet már volt, de a zárképernyőn meg lehet valahogy jeleníteni az időjárást?

(#10072) laszlolczka válasza Brut (#10071) üzenetére


laszlolczka
őstag

Meg AC display kell hozzá.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#10073) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ócsó P 9 Plus...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10074) Cunaja válasza philoxenia (#10073) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Mehet rá akkor a VIE-L09C432B361-es rom. Igaz? :P

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10075) philoxenia válasza Cunaja (#10074) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Te biztos rá tudnád szabni.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10076) redbiro válasza MK VII (#10037) üzenetére


redbiro
őstag

akkor ha jól értem, ha eddig nekem merült, akkor érdemi változás nem lesz pusztán a moddolt boot.img-től. :)

it never gets easier, you just go faster

(#10077) MK VII válasza redbiro (#10076) üzenetére


MK VII
veterán

Jól érted...
Nemsokára hazaérek és kicserélem a buildprop fájlt a Cunaja által módosítottra. Grafika, wifi meg egyéb dolgok lettek módosítva benne. Meglátjuk azzal mennyiben változik a kijelzőidő. Egy két nap és kiderül.

(#10078) kimi02


kimi02
őstag

Sziasztok !

Rezgés erősséget lehet valahol állítani ?
Mert nem találom.
:R

(#10079) hislah válasza kimi02 (#10078) üzenetére


hislah
aktív tag

Sajnos sehol. Én is ezzel szenvedek. Persze nem akkora a baj. De valaki magyarázza meg miért éreztem erősebbnek a rezgést Nougat alatt?!

(#10080) kimi02 válasza hislah (#10079) üzenetére


kimi02
őstag

Így elég gyengének érzem , de akkor ez van ezt kell elfogadni.
Előtte LG G2-öm volt azon lehetett.Bár még meg is van.

(#10081) philoxenia válasza kimi02 (#10080) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Érzékenyebb helyen tartsd... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10082) hislah válasza philoxenia (#10081) üzenetére


hislah
aktív tag

Nálam a nadrág zsebben szinte hatástalan a rezgés. A 7.0-nál viszont mindig megéreztem a rezgést...

(#10083) csabbikaa válasza Gabbbb (#10057) üzenetére


csabbikaa
csendes tag

Hú ez király!!! :C

(#10084) redbiro válasza MK VII (#10077) üzenetére


redbiro
őstag

okés, várom az eredményt.
ettől függetlenül a rootnak szerintem nekiugrom, ártani nem árt.:)

it never gets easier, you just go faster

(#10085) Cunaja válasza redbiro (#10084) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Sőt, csak használ ha érted miért jó. ;)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10086) redbiro válasza Cunaja (#10085) üzenetére


redbiro
őstag

hát én még HTC desire-rel kezdtem a rootot meg a romolást, azóta ez az első telefonom amit nem rootoltam első nap. :)
de ezt is csak azért mert nincsenek custom romok.

it never gets easier, you just go faster

(#10087) Cunaja válasza redbiro (#10086) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Vannak, csak nem érdemes csinálni bármit is, amíg friss a Nougat.
Ha a kernel forráskódját kiadják, akkor lesz normális TWRP és lehet majd nandroid mentést csinálni. Azzal már könnyebb az élet.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10088) cintula187


cintula187
addikt

Nmem konkrétan P9 kérdés,de hátha van ötlet. Az előző telefonról átköltözve pár telefonszám hiányzik. Tökmindegy, hogy a gyári vagy 3rd party alkalmazással nézem, pár szám nem jött át. Pedig a google fiók leszinkronizálta a névjegyeket.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#10089) redbiro válasza Cunaja (#10087) üzenetére


redbiro
őstag

igen, van xda-n egy pár, de az én szívemhez az AOSP áll közel, az meg nincs.
a moddolt stock kevésbé hoz lázba, de ha csinálsz majd, azért ki fogom próbálni. :)

it never gets easier, you just go faster

(#10090) mongoose01


mongoose01
tag

Sziasztok volna egy kis problémám,most b360 as rom van a telefonomon,és nem tudok feljebb frissíteni végigmegy szépen a frissítés de mégis a 360as marad a telefonon a finderrel frissítenék.mi lehet a gond?

zte blade-motorola defy-htc desire hd-sony ercsson ray-lg g2 mini-s4-p7-p8-p9-nexus 6p

(#10091) Cunaja válasza redbiro (#10089) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Nekem az alap rom a kang romok, azokból szoktam mókolni. Paramétereket megváltoztatom, lefordítom, system-et kicsit átrendezem, pucolok és bele rakok dolgokat.
Optimalizálom a telefonhoz teljesen. :)

Milyen B360? L09 vagy L19?

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10092) mongoose01 válasza Cunaja (#10091) üzenetére


mongoose01
tag

L09 c432b360 a bulid szám

zte blade-motorola defy-htc desire hd-sony ercsson ray-lg g2 mini-s4-p7-p8-p9-nexus 6p

(#10093) philoxenia válasza cintula187 (#10088) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindenféle nézetben nézted?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10094) cintula187 válasza philoxenia (#10093) üzenetére


cintula187
addikt

hogy érted?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#10095) Cunaja válasza mongoose01 (#10092) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Akkor miért firmware finderrel frissítesz?
Az összefoglaló elején ott a Nougat frissítés menete, vagy a nevem alatti blogra kattintva.
Olvasd el és alkalmazd. :R
Nem 5 perc egy ilyen leírást összehozni, ezért kérlek olvasd, ne dolgozzak feleslegesen. :R
A B361 és a B378 is kétlépcsőben települ.

Kicsit átírtam az összefoglalóban a Nougat szövegrészt!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10096) mongoose01


mongoose01
tag

bocsi hogy lusta voltam nem tudtam hogy frissült a leirás ,meg is találtam a megoldást köszi szépen,am nem semmi ez a leírás gratula érte :) :R

zte blade-motorola defy-htc desire hd-sony ercsson ray-lg g2 mini-s4-p7-p8-p9-nexus 6p

(#10097) kimi02


kimi02
őstag

Amúgy jó ez a "kis" telefon.
Most 3 nap 23 óránál járok és 2 óra 12 perc kijelzőidő. 51% akku.

(#10098) philoxenia válasza cintula187 (#10094) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem az összes névjegy 515 a telefon pedig 415. A 100 különbség a Google névjegyek.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10099) Cunaja válasza kimi02 (#10097) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Itt járok a direkt akku teszten!
21óra 51 perc és reggel 4-től 18:30-ig folyamatos mobilnet is volt, azóta wifin vagyok.
Most nem volt véletlenül sem PC-n.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10100) hislah


hislah
aktív tag


Fórumozok, olvasok, pötyögök. :)
Persze B182 alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.