Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) ZalaWeb.hu


ZalaWeb.hu
újonc

Sziasztok! Honnnan lehet nougatot letölteni, ha a készülék nem ajánlja fel P9-re?

[ Szerkesztve ]

Weboldal fejlesztés - karbantartás - egyedi szoftver - Facebook marketing - webvideó

(#11602) cizella


cizella
csendes tag

Sziasztok,

pár héten belül szeretném lecserélni a telefonomat. A megadott paraméterek alapján, némi árkorlát-lazítással többek közt a P9-re kaptam tippeket az orientációs topikban. Élőben végignézve a kínálatot jelenleg ott tartok, hogy ő a legesélyesebb utód. Úgy sejtem, hogy ebben az árfekvésben jobban összerakott telefon nemigen fog kijönni tavasszal. Ami miatt van némi kétségem: ez a céltopik nekem úgyszólván kínaiul van, szinte semmit nem értek a kommentekből. A mostani Xperiát 4 évvel ezelőtt bekapcsoltam, azóta semmi olyat nem csináltam vele, amihez komoly szakértelem kéne. Az a kérdésem, hogy mennyire bonyolult a P9 kezelése, kell-e hozzá speciális tudás, van-e olyan része, amit nehéz megszokni mondjuk egy Sony-hoz képest.

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#11603) Septum15 válasza cizella (#11602) üzenetére


Septum15
aktív tag

Nem szükséges semmilyen nagyobb szaktudás. A romolást csak azok csinálják akik türelmetlenek, vagy szeretik ezt csinálni, de alapvetően egy normál felhasználónak semmi szüksége nincs rá.
Az egyetlen nagyobb különbség a 2 telefon kezelésében az a EMUI lesz, ha használtál már iOS eszközt, akkor nem lesz nagy dolog, ha nem akkor 1-2 nap alatt simán meg lehet szokni

(#11604) Septum15 válasza ZalaWeb.hu (#11601) üzenetére


Septum15
aktív tag

Ha nagyon sűrgőss neked, akkor manuálisan fel lehet rakni, de ez nem egy rövid folyamat.
[Link]
De én a helyedben inkább megvárnám, amíg ki adja a szolgáltatód

(#11605) richardb8308


richardb8308
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni némi segítséget mert elakadtam, egy L19-es gyárilag független készülékről van szó amin a B378-as rom van fent. Cunaja leírása alapján bootloadert nyitottam, majd feltettem a TWRP-t amiatt, hogy a duplakoppos ébresztést be tudjam kapcsolni. A TWRP-nél sajnos csak a boot-ról készítettem mentést a recovery-ről, és a többiről nem. Cunaja leírása alapján módosítottam a fájlokban a megadott sorokat, majd felmásoltam, jogokat beállítottam. Ezt követően telefon újraindít, de a vár menüpont nem jelent meg. Gondoltam mivel a telefonon tárolt összes adatomat törölte a TWRP telepítését követően nagyobb bajt nem okozhatok, úgyhogy adtam neki egy FR-t amit mint utólag kiderült nagyon nem kellett volna.

Ugyanis a telefonról gyakorlatilag eltűnt minden, beleértve a billentyűzetet is. Csak hang vezérlés van, amivel lehetetlen bejelentkezni bármilyen Google fiókba.

Ezt követően Cunaja elküldte a gyári recovery.img-t amit fel is tettem, illetve teljes EVA-L19C432B378 romot. Letöltöttem az update.zipp fájlt, majd kicsomagoltam, és az SD kártya gyökerébe belepakoltam, 3 gombos módszerrel próbáltam volna feltenni, de folyamatosan Software install failed.

Hogyan lehetne a telefonra visszavarázsolni a gyári romot?

People tend to forget the old adage; KISS. (Keep it simple stupid.)

(#11606) the_pimp válasza richardb8308 (#11605) üzenetére


the_pimp
senior tag

Amennyire én tudom, még nincs L19 re root, én is arra várok.
Cunaja is a leírásban L09 en csinálta. Azt felesleges volt csinálni.
Azt viszont jó lenne tudni, hogy pontosan mit ír ki?
Sd kártyára tetted a dload mappát?

(#11607) laci1892 válasza cizella (#11602) üzenetére


laci1892
senior tag

Hogy őszinte legyek igazából semmi bonyolult nincsen benne nem igényel különösebb szaktudást a használata. Átlag felhasználóként root és ehhez hasonló kérdéssel nem kell foglalkozz. Maga a menürendszere értelemszerűen más azonban ( de ez szubjektív) sokkal felhasználó barátabb, mint a Sony készülékeki. Intuitívabb ráadásul nagyon sok kis apró dolog van ami a mindennapjaid, vagy csak a készüléken végzett munkád könnyebbé teszi. Elég sok telefont és rendszert próbáltam már ki de azt gondolom jelen pillanatban, hogy az IOS után... Android fronton az EMUI a legkényelmesebb rendszer. Nagyon hajaz az iPhone-ra de pont ez miatt sok hasznos funkció került a telefonba. csak jól járhatsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#11608) richardb8308 válasza the_pimp (#11606) üzenetére


richardb8308
csendes tag

Root nem volt, csak bootloadert nyitottam. Igen az FR-re nem volt szükség, ezzel csak ártottam magamnak. :((( meg a készüléknek is.

Igen az SD kártya gyökerébe készítettem egy dload mallát, majd abba átmásoltam az update.zip-ben található fájlokat és mappákat.

Ezt követően próbáltam újra telepíteni a 3 gombos módszerrel. a telepítő el is indul 5%-ig jut, mad kiiírja hogy Software install failed. Ezt követően lehetőség van a reboot-ra.

Próbáltam azt is, hogy a dload mappában csak az update.app van, de ugyan az az eredmény. Holnap még kipróbálom azt, hogy a dload mappa a belső tárhely gyökerébe kerül és úgy próbálom meg a 3 gombossal az újratelepítést.

People tend to forget the old adage; KISS. (Keep it simple stupid.)

(#11609) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Kedves cunaja kolléga. Ha nem túl nagy kérés akkor gondolnàl ránk is akik 6os droidon vannak egy duplakoppal? :))

(#11610) papi77 válasza laszlolczka (#11586) üzenetére


papi77
addikt

Tetszik,hogy a beállításoknál is kék a háttér!

Az első: NOKIA 1611

(#11611) the_pimp válasza richardb8308 (#11608) üzenetére


the_pimp
senior tag

Ha a telefon tárhelyére teszed, nem fog működni.
Szerintem az a baj, hogy egyből 378 at raksz fel, előbb a 182 kéne, utána már a rendszerből tudni fogod frissíteni 378 ra.

[ Szerkesztve ]

(#11612) richardb8308 válasza the_pimp (#11611) üzenetére


richardb8308
csendes tag

Egy próbát megér a dolog mindenképpen.

Viszont a 182 az még 6-os Android, azzal nem lesz külön probléma?

People tend to forget the old adage; KISS. (Keep it simple stupid.)

(#11613) the_pimp válasza richardb8308 (#11612) üzenetére


the_pimp
senior tag

Én úgy tudom, hogy a b182 már 7.0. De ha visszakeresel, nekem is cunaja kolléga magyarázta el pár napja.

(#11614) tkonya válasza the_pimp (#11613) üzenetére


tkonya
aktív tag

Szia,

C432B182, az az utolsó 6-os dorid verzió, az még nem 7-es.

Motorola Edge 30 Fusion

(#11615) Sebibalu válasza the_pimp (#11613) üzenetére


Sebibalu
őstag

A 182 még 6-os :)

(#11616) the_pimp


the_pimp
senior tag

Igaz! Bocsánat, elnéztem, de ettől függetlenül megy!

Itt is írta Cunaja #11014

(#11617) richardb8308 válasza the_pimp (#11613) üzenetére


richardb8308
csendes tag

Ahogy a többiek is mondták, ez valóban a 6-os utoljára kiadott verziója.

Ami itt kérdés, hogy egyszerűen próbáljam meg a letöltött update.app-ot az SD kártya gyökerébe tenni a dload mappába aztán hajrá?

Mert most 7-es van fent, a 182 pedig 6 tehát verzió váltás, így szerintem kellene egy rollback csomag is, vagy rosszul gondolom?

People tend to forget the old adage; KISS. (Keep it simple stupid.)

(#11618) MK VII válasza richardb8308 (#11617) üzenetére


MK VII
veterán

Ha Nougaton vagy akkor kell egy rollback valóban. Utána C432B136.

(#11619) hislah válasza Sebibalu (#11609) üzenetére


hislah
aktív tag

Az összes Huawei telefon, összes ROM valtozatánál ugyanígy kell beállítani. Viszont van akinél működik, van akinél nem, pl nálam. :(

(#11620) the_pimp válasza richardb8308 (#11617) üzenetére


the_pimp
senior tag

Ezt már átadom valaki igazi szakértőnek :)
(Akkor most van egy nem működő 7.0 amit újra szeretnél tenni?)

(#11621) richardb8308 válasza the_pimp (#11620) üzenetére


richardb8308
csendes tag

Igen, pontosan van egy nemmműködő 7-es Android amit szeretnék életre kelteni.

People tend to forget the old adage; KISS. (Keep it simple stupid.)

(#11622) SPatrik97


SPatrik97
kezdő

Vodefone-osok! Itt van nekünk is a hetes. Ha igaz az üzemidő csökkenés már előre félek (nekem kb most vannak max 4ora kijelző időim, akkor itt lesz vagy 2).

(#11623) richardb8308 válasza MK VII (#11618) üzenetére


richardb8308
csendes tag

Az L19-es verzióhoz használható ugyan az a rollback ami Cunaja leírásában található?
Illetve az L19C432B136-os full rom merre lelhető fel, mert azt sajnos nem igazán találtam meg.

[ Szerkesztve ]

People tend to forget the old adage; KISS. (Keep it simple stupid.)

(#11624) malna88 válasza MK VII (#11618) üzenetére


malna88
tag

Szia!

Jól értem, hogy Rollback nem lehetséges bootloader nyitás és TWRP telepítés nélkül? A huawei kínai kód küldős oldala már működik amúgy? Köszönöm!

s9+

(#11625) EndyCretu


EndyCretu
csendes tag

Sziasztok! Ma reggel kellemes meglepetés ért! Üzenetben közölték hogy frissíthetem a készülékemet EMUI 5,0 és Android 7.0-ra! Na ná hogy benne voltam! Vodafonos vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#11626) MK VII válasza malna88 (#11624) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Nem kell... A Rollbackhoz pont nem kell semmi... Ez egy hivatalos köztes rom.
Nougatra háromgombossal vagy szervizmenüből fel kell tenni, ilyenkor C900B300 lesz a build.. Utána mehet fel szintén háromgombossal a C432B136 aztán a B182 vagy 183..

(#11627) redbiro válasza MK VII (#11626) üzenetére


redbiro
őstag

az updatert lehet tiltani valahogy root nélkül?
hiába nem adtam meg neki a permissiont, újra és újra jön hogy adjam meg neki.
ha meg engedni fogom, akkor meg az új update-tel fog piszkálni.:)

it never gets easier, you just go faster

(#11628) MK VII válasza redbiro (#11627) üzenetére


MK VII
veterán

Húúú.. Én ezt nem tudom sajnos.
Cunaja talán meg tudja mondani.

(#11629) cintula187 válasza philoxenia (#11529) üzenetére


cintula187
addikt

Amúgy egy ilyen merítés után gondolom a garancia bukó. Van ebben is ilyen beázást "igazoló bizbasz"? :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#11630) Gabbbb válasza cintula187 (#11629) üzenetére


Gabbbb
senior tag

van benne

(#11631) nukoc válasza MK VII (#11626) üzenetére


nukoc
újonc

Sziasztok!

Én is a "visszalépésre" készülök független L19-en.
Tegnap letöltöttem a két fájlt a Huawei magyar oldaláról.
Az első a C900B300 Rollback Package, a második a C432B182.
Ha a C900B300 után a B182-t telepítem háromgombossal, működni fog?
Kihagyható a C432B136, amit egyébként nem is találtam a hivatalos oldalon?

Valahogy tartok ettől az egésztől, de nagyon nem jött be az EMUI5.
A témaváltási hiba is aggaszt...

(#11632) hislah válasza nukoc (#11631) üzenetére


hislah
aktív tag

Nem hagyható ki a B136! Anélkül rossz lesz a telcsi. Témaváltás és egyebek.
Viszont nincs elérhető B136os rom sehol. :(
Pedig ma délelőtt sokat kerestem. :(

[ Szerkesztve ]

(#11633) nukoc válasza hislah (#11632) üzenetére


nukoc
újonc

Ezt miért nem tudják a Huaweinél?
Rákérdeztem pont a témaváltásos hibára, azt mondták, nem kaptak semmi negatív visszajelzést.

(#11634) redbiro válasza nukoc (#11631) üzenetére


redbiro
őstag

én L09-en visszamentem tegnap és egyelőre nem bántam meg.
akku tesztet majd nyomok a hétvégén amikor nincs benne kockázat.

it never gets easier, you just go faster

(#11635) kimi02 válasza hislah (#11632) üzenetére


kimi02
őstag

Már mint L19-hez nincs rom ?

(#11636) laszlolczka válasza nukoc (#11633) üzenetére


laszlolczka
őstag

Azért mert ez nem telefon hibája.User hiba.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#11637) makaveli666


makaveli666
senior tag

Nekem feldobta a teló a frissítést. Vodafone. Nem hicaren keresztül.

(#11638) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Sziasztok!
Ma 15:30-tól hétfő reggelig nem leszek!
Privát üzikre sem válaszolok!
Kellemes hétvégét mindenkinek!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11639) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Azt valahogy ki lehet kapcsolni ezeken, hogy lelockolt képernyőmél ne vegye be a hosszan kikapcsoló gombot? Sokszor előfordul, hogy zsebben benyomódik a a gomb és vagy kikapcsol vagy újraindul a teló...

(#11640) the_pimp válasza Cunaja (#11638) üzenetére


the_pimp
senior tag

Akkor hétfőig még marad a Nougat :)

Jó hétvégét!

(#11641) EndyCretu


EndyCretu
csendes tag

Sziasztok!
Szóval ez a frissítés jól jött meg minden de egyelőre csak azt a hibát észleltem hogy az új lenyomat feloldó után még pin kódot is kér amit eddig nem kért. Tudom ezzel a témával ha a memóriám nem csal akkor foglalkoztatok csak azt nem tudom mire jutottatok. Szóval engem egy kicsit ez zavar és ki szeretném iktatni csak sehol sem találtam rá. Segítségeteket előre köszönöm!

(#11642) the_pimp válasza EndyCretu (#11641) üzenetére


the_pimp
senior tag

Ez tényleg volt téma. Nálam mindig is úgy volt, hogy újraindítáy után kell csak, utána már nem.

(#11643) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Az elmúlt pár héten nekem is megjött a legújabb hivatalos frissítés, Android 7-el.
Az normális hogy frissítés után ugyanolyan használat mellett lényegesen kevesebbet bír az akksi?

Illetve, egy picit égetőbb dolog:
Ugye rendszeresen mozzilát használok youtube-ra, mert megy zártképernyőn is. Illetve ment.
Mostanában akárhogy "lelakatolom", benntartom memóriában, stb, lezárom a képernyőt 1-5 percen belül elhallgat a youtube. Telefon felold, mozzila megnyit és azonnal folytatja. Ha nem zárom le, megy gond nélkül végig.
Ha valaki tudna segíteni...

Köszi,

Máté

yo

(#11644) nukoc válasza hislah (#11632) üzenetére


nukoc
újonc

Akkor ez azt jelenti, hogy a független L19-en jelenleg nem tudok visszaállni egy teljes funkciójában maradéktalanul jól működő B182-re?

(#11645) Sebibalu válasza nukoc (#11644) üzenetére


Sebibalu
őstag

Tedd fel a rollbacket. Tedd vissza a gyárit ami elsönek is rajta volt. Frissitsd 182-re. Én ugyanezt csináltam L09-en :) . Utána hogy ne ajánlgassa a 7-et a frissitö szépen kikkapcsoltam a frissités keresést :DD

[ Szerkesztve ]

(#11646) C. Vieri válasza Sebibalu (#11645) üzenetére


C. Vieri
tag

Valakinél így nem működött a témaválasztás. Ezért vadászok ezerrel továbbra is L19-re való B136-os firmware-re én is, de nulla sikerrel eddig, egy link se él gyakorlatilag. :/

(#11647) ORCA58 válasza EndyCretu (#11641) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha a bekapcsoló gombbal kapcsolod le akkor elméletileg nem kér kódot. Ha egy külső lock alkalmazással akkor mindig, mert nem kompatibilisek a rendszerre. Használd a gyárit, amit a mini alkalmazások közt találsz.

(#11648) Newlachka válasza C. Vieri (#11646) üzenetére


Newlachka
őstag

de van hw_init.zip amiből fel lehet tenni az appot twrp-ből és akkor menni fog!

(#11649) papi77 válasza kenny123 (#11643) üzenetére


papi77
addikt

Az akku témát más sokan írták,hogy kevesebbet bír 7- el.
Nekem viszont inkább jobban bírja.
Nem lehet,hogy valami progi zabálja nálad?

Az első: NOKIA 1611

(#11650) nukoc válasza Sebibalu (#11645) üzenetére


nukoc
újonc

De nem tudom, mi volt rajta elsőnek. Gondolom B136. Azt meg hislah kolléga sem találja L19-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.