Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) vhunor


vhunor
őstag

Nekem az üzemidő jó a nougattal, viszont idegesítően gyorsan lövi ki az appokat memóriabol. Majdnem úgy, mint a nexus 5x... B182 sokkal jobb volt ebből a szempontból.

(#10552) ORCA58 válasza vhunor (#10551) üzenetére


ORCA58
addikt

Ez az új trendi. Nehogy már te döntsd el, hogy milyen alkalmazást akarsz futtatni. Vannak nálad okosabbak, majd ők megmondják a tutit! :W
A mai telefonok olyanok mint a magyar stadionok. Naponta jön újabb és újabb, nagyon drágák, de nem lehet megtölteni őket. ;]

(#10553) Balzak83 válasza ORCA58 (#10552) üzenetére


Balzak83
senior tag

Na ez jó hasonlat :C

[ Szerkesztve ]

(#10554) ViZo72 válasza ORCA58 (#10552) üzenetére


ViZo72
tag

"Ez az új trendi. Nehogy már te döntsd el, hogy milyen alkalmazást akarsz futtatni. Vannak nálad okosabbak, majd ők megmondják a tutit! "

Vicces, hogy pont most írod ezt, mivel pár hozzászólásoddal ezelőtt a fórumtársak éppen elmagyarázták kimi02-nek, hogy neki tulajdonképpen nem kell ilyen telefon, mert nem arra használja amire szerintük való...
:)

Nem vitaindítónak szánom, jobb a békésség, csak tényleg viccesen jött ki ez most. :)

Az a véleményem, hogy sokan használunk sokféle tárgyat, műszaki cikket amit nem feltétlenül használunk ki optimálisan, főleg nem mások szerint (nagy és drága autó, okos tv, okos telefon stb...)
Sokszor nem is racionálisan hozzuk meg a döntést a vásárlásról...

Írok már P9-ről is mert teljesen OFF topic lesz...

Szóval konkrétan én a P9-et NEM azért vettem mert mindenképpen szükségem volt egy erős, szép, viszonylag drága, tűrhető akkuidős telefonra.

Azért vettem, mert:
- az előző BB Z10-et bár szerettem és NÁLAM a célnak megfelelő volt (talán jobban is mint a P9) de az egyrészt kihaló ágra került, másrészt 3éves múlt, esetleg jöhetnek meghibásodások, lassan akkucsere stb.
- érdekelt másik platform is, főleg az elterjedtebbek a támogatottság miatt
- P9 korrekt hardvernek látszott (ez android vonalon fontosnak tűnik) és maga a kinézet is tetszett
- ez volt a felső határ amit meg tudtam/akartam fizetni, olcsóbbat (gyengébbet) nem akartam...

Kövezettek meg, de bevallom, hogy NEM HASZNÁLOM KI A TUDÁSÁT...
Illetve mégis, hiszen fent van a kommunikációs/üzenetküldő alkalmazások java része, használok banki alkalmazást, felhő szolgáltatást, jelszókezelőt stb...
DE...
Ezek java része csak kíváncsiság (valamennyire szakmai is), tudnék nélkülük élni.
Persze nálam az is benne van, hogy idősödve, az ember szeretne haladni/lépést tartani a korral, mert a mai világban könnyű lemaradni...

Voltak buta Nokia telefonjaim is mint sokunknak, nekem az is elég volt, és ma is elég lenne sok mindenkinek, csak hát változik a világ, meg a divat...

[ Szerkesztve ]

(#10555) ORCA58 válasza ViZo72 (#10554) üzenetére


ORCA58
addikt

Hogy miért vagyok felháborodva?
P9 lite-om van amiben 2 GB a memória. Ezt nem lehetett kihasználni, mert a rendszer nem engedte. Most a Nugat bétát nyúzom, az valami katasztrófa ezen a téren. A gyári alkalmazások kivételével minden leállít teljesítmény módban is. Sokszor 1GB !! a szabd memória, de hiába töltök be egy alkalmazást, mondjuk a Mesenger lit-ot úgysem kaphatok egy üzenetet sem, mert kidobja, kivéve, ha mondjuk naponta 2-3-4 néha 5 alkalommal meg nem nyitom. (Éjjel is fel kellene kelni hozzá!! :W ) Ennyi memória mellet 1-2 oldalt nem tud megjegyezni a Böngésző.
Azért vettem Huaweit, mert az előd, a Huawei G6 egy bombabiztos telefon volt. Csak használni kelet. Fele akkor memóriával sokkal több alkalmazást lehetett futtatni rajta gond nélkül.
Mondjuk ez is atom stabil, de csak nagyon nagy jóindulattal lehet okos telefonnak használni. Telefonálni SMS-t írni tökéletes, de ahhoz drága.
A teszt miatt tettem egy próbát. Az Alcatel OT995-re is feltettem azokat a programokat, amiket ebben próbáltam munkára bírni, és el is indítottam. Csak 0.5 GB a RAM benn, de napok múlva is működtek az alkalmazások, benn csücsültek a memóriában, igaz borzasztóan lassú már szegény az 1db 1,4 GHz-es proci és a kicsi és lassú memória miatt.
Unokáim Huawei Y5-esei is vígan futtatják a Messengert, Vibert stb.
Pár éve a Xiaomi telefonoknál olvasgattam, hogy leállít ezt, leállít azt, vagy hogy nem frissülnek az alkalmazások adati. Azóta meg lehet nézni, hova csúszott vissza a ranglistában, bár az árazása most is kedvező, és talán javultak is valamit ezen a téren. A kínai nem tanul más hibájából sajnos!

Bocs de ezt ki kellet adnom magamból!

[ Szerkesztve ]

(#10556) Pano válasza ORCA58 (#10555) üzenetére


Pano
addikt

Úgy néz ki, hogy a nougatban kicsit túltolta a Huawei a "később se lassul be a telefon" algoritmust.

(#10557) MK VII


MK VII
veterán

Ma érkezett meg az egyik tokom amit rendeltem nem rég csájnából.
Nagyon pofás darab.
Bársonyos a tapintása és masszívan rajta van a telefonon. Meg vagyok elégedve. Érdekes, hogy a képen milyen világos a tok. Sokkal mélyebb lilásabb élőben... Szép na.


Persze nem egy strapa tok, de már untam a bumfordiságát az előzőnek.
Rendeltem még egy ilyen kialakításút csak bőrrel van kívülről behúzva... Remélem hamarosan megjön az is. :)

[ Szerkesztve ]

(#10558) hemaka válasza ORCA58 (#10555) üzenetére


hemaka
nagyúr

Majd fixszaljak, kar ezen ennyit idegeskedni, vagy rakd vissza a 183-at. Mar iPhoneon megtanultam, sosem szabad feltenni a friss rendszert, mert merul mint a fene, meg tele van szarral. :D

(#10559) novinyul


novinyul
veterán

Ma csatlakozok hozzátok èn is, S7-ről váltottam. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#10560) ORCA58 válasza hemaka (#10558) üzenetére


ORCA58
addikt

Akkor hogyan lesz tesztelve, ha senki sem teszteli? :F Valakiknek be kell vállalnia!

(#10561) MK VII válasza novinyul (#10559) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv a P9 táborban. Vannak már itt akik S7-ről jöttek. :K
Ha kérdésed van tedd fel. ;)

(#10562) laszlolczka válasza novinyul (#10559) üzenetére


laszlolczka
őstag

Én is,csak edgéről.Nagyon jól döntöttél.Sok jó teló van de ez a legjobbak közé tartozik.Nincs az a rohadt Knox,tudud rootolni,bl nyitni zárni.A telo gyors,a fényképezője a legjobbak közé tartozik.Egyszóval jól döntöttél.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#10563) natë


natë
nagyúr

S7-ről szintén :DD
Van érezhető hátránya a -1 Gb memóriának? (pl Honor 8-hoz képest)

[ Szerkesztve ]

(#10564) laszlolczka válasza MK VII (#10557) üzenetére


laszlolczka
őstag

Mi pénz volt?Nekem is tetszik.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#10565) laszlolczka válasza natë (#10563) üzenetére


laszlolczka
őstag

Én nem tapasztalom a hiányát,a 3gb.bőven elég.Van akinek a 8 is kevés lenne.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#10566) ViZo72 válasza MK VII (#10557) üzenetére


ViZo72
tag

Tokok:

ipaky Royal Blue:
[link]
Pontosan illeszkedik de a kijelző fölé nem nagyon ér, talán csak egy hajszálnyit, igaz körbe van fóliázva a telefon, az is vastagítja kicsit. Ha nem lenne fólia, talán max. 1 mm-re érhet a kijelző fölé vagy annyit se...
A hangerő és ki/be kapcsoló gombokat nehezen találom el, mert saját anyagából van kicsit kidomborítva, tehát nem a telefon saját gombjait kell tapogatni...
Nem egy vastag tok, tehát nem lesz bumfordi a telefon tőle, viszont jobb a fogása, nem annyira csúszós.
(A gyári szilikon tok, na az csúszós...)

Bőr övcsipeszes:
[link]
Ez nem volt olcsó, de korrekt kivitel, számlával, bőrmintával, kezelési/ápolási útmutatóval jött Lengyelországból...
Nekem fura ez a karcos, kopottas "mintázat", minden meglátszik rajta, de állítólag a bőr ilyen.
Érzésre nagyon masszív, minőségi kidolgozás, viszont nem aktív tehát kijelzőt nem zárja és nem oldja fel...

[ Szerkesztve ]

(#10567) laszlolczka válasza ViZo72 (#10554) üzenetére


laszlolczka
őstag

Hiddel nagyon sokan nem használjuk ki a teló képességeit,köztük én sem.Szeretjük ki próbálni az újat más gyártók telóit.Én egy darabig biztos maradok a márkánál.Amire én használom azt tökéletesen tudja,+ jó kamera+ nagyon jó minőség.

[ Szerkesztve ]

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#10568) Newlachka válasza laszlolczka (#10567) üzenetére


Newlachka
őstag

Én sem használom ki!

DE, nekem azért van top kategóriás telefonom mert úgy élek és vélekedek, ha már küzdök a mai "magyar bürokráciával" és a megélhetőséggel, na meg azért gürcölök,hogy amit megkívánok/nunk azt megvegyem.
Amikor a P6 volt csúcs készülék az elsők között voltam, amikor a P7 volt csúcs készülék akkor is az elsők között voltam,és így van ez a P9-cel is.
Igazából ellennék még most is a P7-tel, mert nincsenek nagy igényeim, a fényképezőt nem használom szinte,és az RR3 elmenne azon is.
Nem érdekel,hogy antutuba csak 85 ezret tud nekem az a lényeg,hogy ha valami kell akkor menjen.
Havi szinten beszélek vagy 6-8 órát rajta, meg játszok ennyi.
Az sem izgat,hogy mikor merül le, mert lassan már a buszon is tölteni lehet a telefonokat.

(#10569) laszlolczka válasza Newlachka (#10568) üzenetére


laszlolczka
őstag

+1.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#10570) MK VII válasza laszlolczka (#10564) üzenetére


MK VII
veterán

Ezt rendeltem. Pár száz forint volt.
Bár egyre kevesebb van már neikik. Ahogy látom P9-re már nincs is...

(#10571) laszlolczka válasza MK VII (#10570) üzenetére


laszlolczka
őstag

Köszönöm,legfeljebb várok.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#10572) novinyul válasza MK VII (#10561) üzenetére


novinyul
veterán

Köszi :) Volt már Huawei G7-P8, szóval nem lesz gond a rendszerrel. Az S7 nagy csalódás :( előtte egy G5-m volt, de mèg az is jobb volt(szerintem) Az hogy itt 3GB ram van, nem fog kijönni(S7 szabad ram 1,3GB mindig) szóval elègnek kell lenni mindenre. Itt egyedül a GPU a gyenge láncszem, de nem játszom, így ez is pipa :) Majd holnap vagy csütörtökön belakom(fólia+tok megy fel)
7.0 fent van, tiszta belakás lesz, már költöznèk nagyon.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#10573) natë


natë
nagyúr

Független dual simes 360-ra nem kellene jöbbie OTA az új (37x) verziónak?

(#10574) Sungoo válasza natë (#10573) üzenetére


Sungoo
addikt

Minden nap nézem én is, eddig semmi.

(#10575) natë válasza Sungoo (#10574) üzenetére


natë
nagyúr

A Huawei firmware finder megtalálja.

(#10576) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez se az igazi:[kép]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10577) natë válasza natë (#10575) üzenetére


natë
nagyúr

Ha ezzel ferakom az OTA 378-at rendben lesz?

(#10578) japy válasza natë (#10577) üzenetére


japy
őstag

Na erre én is kíváncsi lenék! :F

(#10579) hemaka válasza ORCA58 (#10560) üzenetére


hemaka
nagyúr

A betara gondoltam, de igazad van egyebkent jogos a kerdesed. :)

Feldobtam a HiCareban levo B378-as frissitest, ha mar ott volt megnezzuk milyen. :D

(#10580) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Szerintetek P9re nem lesz 4K videó rögzítési lehetőség? Most olvastam, hogy Honor V9- re lesz, hasonló hardverrel. Lumia 930-ra is egy szoft frissítés hozta. Hardveresen tudhatja?

(#10581) novinyul válasza Pinyo16689 (#10580) üzenetére


novinyul
veterán

Mèg ha tudná is, őszintén minek? :U

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#10582) Pinyo16689 válasza novinyul (#10581) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Lumia 930-on a videókból lehetett képeket kivágni, és egy 4K felbontású videó esetében ez fénykép ( persze mobilos) minőséget hozott. Így nem kellett elkapni a pillanatot, csak megkeresni a videóban.

[ Szerkesztve ]

(#10583) malna88


malna88
tag

Sziasztok!

Baj van :D Komoly a baj... B378, telefon asztalon, semmi aktivitás, majd egyszer csak egy percnyi rezgés után újraindult. Valami ötlet? köszi

s9+

(#10584) Newlachka válasza Pinyo16689 (#10582) üzenetére


Newlachka
őstag

nem hiszem hogy lenne.
vagyis ha lenne 4k akkor már menne most is

malna88: nyugodj meg semmi gond nincs. ha még egyszer csinálja akkor factory reset

[ Szerkesztve ]

(#10585) Pinyo16689 válasza Newlachka (#10584) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Tesztelgetem a két gépet (P9-Lumia930) és most úgy látom, a Lumia részletgazdagabb fotókat készít. Nem sokkal, de mégis...

(#10586) natë válasza Pinyo16689 (#10585) üzenetére


natë
nagyúr

Ez viccnek is rossz. :D

(#10587) Pinyo16689 válasza natë (#10586) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Jó fényviszonyok között? Miért? A Lumia valóban elvérzik rossz fények között, de szerintem jó fények között jó kis masina, nem gondolod? De a P9 is remek fotókat készít!

(#10588) natë válasza Pinyo16689 (#10587) üzenetére


natë
nagyúr

Jó telefon volt a 930 a maga idejében, akkoriban jó kamerával, de nincs egy kategóriában a P9-cel.

(#10589) Pinyo16689 válasza natë (#10588) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Most cseréltem le egy P9-re Lumiát, és elégedett vagyok vele. Lehet, hogy a különböző képalkotó algoritmusok miatt érzem úgy, hogy jobb a lumia, mert a színvilágot és a zajszűrés mértékét már a Lumián megszoktam, és a P9 lényegesen másabb. Vagy nem értek hozzá, és hülyeségeket írogatok. :-)

(#10590) MK VII válasza Pinyo16689 (#10587) üzenetére


MK VII
veterán

Nappali viszonyok közt, valóban nem kell szégyenkeznie a L930-nak. Még ma is remek képeket lehet csinálni vele.
A P9 előnye az éjszakai képekben jön ki. :)



(#10591) Pinyo16689 válasza MK VII (#10590) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Azt nem szerettem benne, hogy lassú volt az autófókusz. Mire megtalálta magát, és fényképezett, elmúlt a pillanat. Ez a gyerekeim fotózásánál nem volt éppen szerencsés. Sokszor tovasuhanó csíkokat fotóztam...

(#10592) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt


Miért nem tudom a "nincs" opciót választani? És a sima "Húzás" vagy mi volt a neve, eltűnt.. Ha kikapcsolom az ujjlenyomat funkciókat akkor sem engedi..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#10593) tkonya válasza Ferenczi Áko (#10592) üzenetére


tkonya
aktív tag

Váltsd át mintára, akkor egy kódot is meg kell adnod. Zárd le a kijelzőt, majd mikor újra felnyitod alsó sorban azt hiszem van lehetőség a kód beÍrására. Miután beírtad elvileg a "nincs" lehetőség ismét aktív lesz.

Motorola Edge 30 Fusion

(#10594) MK VII válasza tkonya (#10593) üzenetére


MK VII
veterán

Ekő' baszni hozzá párszor a mintát és akkor kéri a kódot.
Utána jelenik meg a nincs opció..
Elvileg... :)

(#10595) MM válasza Pinyo16689 (#10591) üzenetére


MM
őstag

P9 nem csak sokkal gyorsabban fókuszál, hanem sokkal rövidebb záridővel is -> kevesebb elmosódott gyerekfotó! :)

Hamarosan megtapasztalod...

(#10596) tkonya válasza MK VII (#10594) üzenetére


tkonya
aktív tag

Innen vettem:
De mivel nekem ezzel nem volt dolgom, így biztosra sem írhattam, hogy működik :)

[Nincs opció feloldása]

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#10597) MK VII válasza Pinyo16689 (#10591) üzenetére


MK VII
veterán

Gyerekfotózás 1.
Gyerekfotózás 2.
Felhívnám a figyelmet f.lorand tesztképgyűjteményére.. Csodálatos képeket csinált ezzel a kis ketyerével. :)

(#10598) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm a segítséget, de sajnos ugyan úgy inaktív maradt a "nincs" opció.. :(

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#10599) MK VII válasza Ferenczi Áko (#10598) üzenetére


MK VII
veterán

Lite topikban is valaki írta, hogy így sem jött helyre a dolog..
Valami megoldás volt rá, de nem találom...
Ha megtaláltam jelzek..

Sajnos különösebben nem tudok róla nyilatkozni, mert nekem ilyen gondom nem volt még... Nekem ott a Nincs opció rendesen..

[ Szerkesztve ]

(#10600) Ferenczi Áko válasza MK VII (#10599) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Sikerült, bár nem volt könnyű.. Hitelesítési adatok törlése, 2 alkalmazás ami PIN-el volt zárolva, feloldottam, elbäsztam a mintát, utána kérte az említett biztonsági kódot és utána átállt a "nincs" opcióra.. De elég sokat szarakodtam vele..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.