Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Xaels válasza jacis (#799) üzenetére


Xaels
félisten

Ha a háttérben beragad 2-3 alkalmazás amik 100%-ra pörgetik a CPU-t akkor szerintem igen. SGS-nél a WiFi megosztás tud ilyesmit előidézni és ennek a mellékhatása tud lenni az irreális merülés is. Sajnos az Android marketen van 1-2 rosszul megírt alkalmazás ami okozhat ilyet.

Ha ezt ki tudjuk zárni akkor a szerviz elkerülhetetlen.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#802) Gólya.


Gólya.
tag

Debrecenbe egyik Voda boltba sincs :( A nagy meg nincs vasárnap pedig már venném :D

(#803) kecsetihunor válasza hami31 (#754) üzenetére


kecsetihunor
aktív tag

Nem tudom honnan veszed, de az GS2 nincs lehúzva sehol sem...
Nem semmi a HTC sem, de a Galaxy az szerintem jobb a Sensationnél, és a mobilarénás teszt is mutatja :)

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#804) Xaels válasza kecsetihunor (#803) üzenetére


Xaels
félisten

Ezért kár volt ide jönni. Kifejtettem már az SGS2 topikban is, hogy a 2 telefon egyenrangú csak az egyéni preferenciák döntik el a mérleget valamelyik irányba. Mindenki el tudja dönteni, hogy neki mi a fontosabb. Amúgy a szaksajtók is általában egyhangúan azt hozták ki konklúziónak, hogy mind a 2 készülék jó döntés csak mindkettő más szemszögből.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#805) scapegt válasza animoo (#797) üzenetére


scapegt
senior tag

Reggel húztam le töltőről, wifi, 3g felváltva, factory reset 2x, netezés, pár fotó. Most 20%-on áll az akku 5,5 óra üzemidő, durván 3 óra aktív használat után. Mit gondoltok, ez jó?

Még vm...a google szerverre mentés nem ér semmit, kezdhettem mindent a nulláról gyári visszaállítás után. Vagy én nem tom hogy kell használni, vagy tényleg nem jó semmire sem.

[ Szerkesztve ]

(#806) MerLinh


MerLinh
senior tag

Hali, nem tudjátok véletlenül hogy vmelyik bpi vodafonnál van-e még?

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#807) Xaels válasza scapegt (#805) üzenetére


Xaels
félisten

Ennyiből azért nehéz megállapítani. Elsőre kevésnek hangzik. Nekem mondjuk napról napra egyre jobban bejáratódik a telefon.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#808) scapegt


scapegt
senior tag

Mit gondoltok, ez tényleg gyári akku? Ennyiért nem rossz, ingyen postával.
HTC S akku

(#809) Xaels válasza scapegt (#808) üzenetére


Xaels
félisten

Annak tűnik. Töltőt is adnak hozzá?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#810) scapegt válasza Xaels (#809) üzenetére


scapegt
senior tag

Csak akku, de sztorno...természetesen Magyarország nincs a listában :W mintha nem is léteznénk...erről ennyit

(#811) Xaels válasza scapegt (#810) üzenetére


Xaels
félisten

Töltő nélkül amúgy sem kéne. A tököm sem cserélgetné a töltéshez az akkukat a készülékben. Én ehhez lusta vagyok :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#812) Xaels


Xaels
félisten

[link] Játékosoknak, akik szeretik a régi Super Nintendo-s korszakot. Ez tökéletesen jól működik a Sensation-ön :K ROM-okat meg találtok a neten elég sokfelé.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#813) scapegt


scapegt
senior tag

Este lehúztam a telót a töltőről, 100% volt. Kicsit tapiztam, leesett 98%-ig, eljött az éjfél, letettem aludni őt is (nem futott semmi progi, se wifi, se más nem volt bekapcsolva) és reggel 9-re 80%-ot mutat az akku :( Nem durva ez egy kicsit? :( 9 óra alatt csak az android merít 18%-ot? :O Most már egy napot sem bír ki (nem 24, hanem 12 órát sem!) ha kicsit netezek rajta, pedig itthon még a fényerő is csak közepesre van állítva, este pedig teljesen minimumra, kb 12%-ra. Nem is merném kipróbálni pótakku nélkül a navigálást 2 város között...ki sem bírná szerintem...

Szerk.: Azóta a semmi nyomkodástól pedig 79% lett...

[ Szerkesztve ]

(#814) Drenadar válasza scapegt (#813) üzenetére


Drenadar
veterán

próbáld ki légyszíves mi van akkor, ha flight módba teszed, wifi, BT off, egy ra alatt is merül e, kikapcsolt kijelzővel :)
legalábbis én itt már csak arra tudok gyanakodni, hogy az antennája eszi az aksit, mert szar a térerő és váltogatja a GSM-et és a 3Gt... vagy hülyeség?

(#815) scapegt válasza Drenadar (#814) üzenetére


scapegt
senior tag

Ha este airplane-re teszem is zabálja az akkut...próbáltam már :(

De a kedvedért kipróbálom most :)

[ Szerkesztve ]

(#816) Drenadar válasza scapegt (#815) üzenetére


Drenadar
veterán

valami ott csak eszi a cuccost :)
vagy egész egyszerűen selejtes az aksi. airplaneben kikapcsolt kijelzővel nem nagyon eshetne töltöttségi szint.

(#817) scapegt válasza Drenadar (#816) üzenetére


scapegt
senior tag

Ha nézem a Process Monitorban a CPU-t, ugrál össze-vissza, még akkor is, ha nem fut semmi, csak maga a rendszer. Így ugrálnak a százalékok kb.: 2-4-14-24-3-2-6-10-30-5-2-1-2-3-....írhatnám még...valami folyton zabálja, ezért merül le. Na de könyörgöm, ha nekem kellenek ezek a progik, akkor mit csinálhatnék vele? Egyébként sem tudom mi eszi így, mert nem látni egyiken sem a progi szerint, hogy hirtelen csekkolna vmt aztán leállna.

Van esetleg vknek tippje egy fullosan monitorozó progira? Ami írná, hogy mi indul csak úgy el magától és zárul be, vagy ami netre menne, stb. Egyébknét widgetjeim alig vannak, szinte csak ikonokat tettem az oldalakra, amiből jelenleg 2 teljesen üres.

(#818) scapegt


scapegt
senior tag

Eszembe jutott valami...mit gondoltok, milyen nehéz lenne kivitelezni egy olyan progit/widget-et a Sensation-re, hogy mérné, mennyit telefonáltam összesen, de csak a kimenő hívásokat számolná, és lehetne megadni kivételeket, hogy kiét ne számolja, valamint lehetne nullázni akkor, amikor akarom. Hova lehet ilyennel fordulni?

(#819) Drenadar válasza scapegt (#818) üzenetére


Drenadar
veterán

ajánlom figyelmedbe a Droidstat progit. ezekre teljesen jó! sőt többre is!Katt

(#820) scapegt válasza Drenadar (#819) üzenetére


scapegt
senior tag

Nem tudom kipróbálni még 30 percig :D Segítenél addig abban, hogy van-e benne olyan, hogy kizárok vkt a számlálásból? Az a lényeg, hogy van havi 100 perc lebeszélhetőségem, de 4 embert ingyen hívok, őket nem kéne számolni, mindenki mást viszont igen, esetleg még a 1270-et nem, azt sem fizetős ugye. Ha ilyen nincs benne, nem jó nekem :(

(#821) Drenadar válasza scapegt (#820) üzenetére


Drenadar
veterán

ezeket mind be tudod állítani... free percek, free calls, free sms, ki mennyibe kerül, adatforgalom, minden... nullázás, manuális korrekció.... ez a progi, asszem minden ilyesmit tud :) (én is flottában vagyok, ezek nálam is be vannak állítva)

(#822) scapegt válasza Drenadar (#821) üzenetére


scapegt
senior tag

Ok, köszi, kipróbálom, csak 36-ig nem nyúlok a telóhoz, nézem offline módban mennyit merül az akku (fentebb beszéltem egy kollégával :) )

(#823) scapegt válasza Drenadar (#816) üzenetére


scapegt
senior tag

1 óra nem piszkálás és offline mód után 1%-ot esett, most 78%-os az akku. De nekem úgy rémlik, hogy este csináltam már így és akkor is sokat merült. Mondjuk lényegtelen, mert ha csak offline módban nem merül annyira, akkor nincs értelme az egész okostelefonnak, mivel el sem tudnak érni...pffff

(#824) scapegt válasza scapegt (#822) üzenetére


scapegt
senior tag

Hehe...ha be akarom rögzíteni hogy kiket hívok ingyen, a második kontaktnál lefagy a progi és kényszerítetten leáll :D vagyis igazából fut tovább, de kitörli amit addig csináltam...(nincs ma jó napom)

Esetleg vm alternatíva? :F

(#825) Cyberpunk válasza scapegt (#813) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez nem egyedi eset én is jártam már így igaz én a DHD-val. Valami szinkronizálgatni akar állandóan a háttérben. Állítsd be a manuális szinkron-ra azt nézd meg úgy.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#826) scapegt válasza Cyberpunk (#825) üzenetére


scapegt
senior tag

Már megcsináltam, mégis merül...hátha egy sim kártya csere megoldja, már rákérdeztem a Vodánál.

A progi pedig...ha esetleg másnak is lesz vele gondja...elég röhejes, de csak olyan embert lehet betenni az "ingyen hívom" listába, akinek van fotója :D így már működik. Akinek FB-on nem volt fényképe, annak tettem most a telóra és így már nem fagy ki a progi :D

[ Szerkesztve ]

(#827) Drenadar válasza scapegt (#826) üzenetére


Drenadar
veterán

sajnálom nálam nincs ilyen baja a droidstatnak, van bent képes és nem képes is a free call listába... :| sajnálom.

(#828) Xaels


Xaels
félisten

Nekem 15 órája megy akkumulátorról és 72%-on van. 3G-t nem szoktam kikapcsolni, este 1-2%-ot ha csökken. Igaz olyankor óránként nézi csak a leveleimet és 3 óránként az időjárást. Nappal viszont fél óránként és óránként. Ebben a 28%-os csökkenésben volt telefonálás és böngészés(Opera Mobile) is. Pulse RSS olvasó használat is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#829) BennyRay


BennyRay
tag

Én is boldog tulaja lettem egy Sensation-nek. Vodánál vettem, hadd kérdezzem meg, hogy lehet, hogy mégis kártyafüggetlen a készülék? (próbáltam telenoros és T-s simmel is, mindkettővel működik)

(#830) Xaels válasza BennyRay (#829) üzenetére


Xaels
félisten

Úgy, hogy kártyafüggetlenül árulják :D A sima EU változatok megjelenése előtt lehetett már Vodás független készüléket venni ami csak annyiban tér el, hogy van egy szolgáltatói üdvözlőképernyő.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#831) BennyRay válasza Xaels (#830) üzenetére


BennyRay
tag

Semmi Vodára utaló nyomot nem láttam rajta, amíg bootol, addig is csak annyit ír ki, hogy htc, sehol semmi Voda felirat. Persze nem hiányzik :)

Akkor a SW-frissítésekkor is független verziókat keressem? (bocsánat a láma kérdésekért, első androidos telefonom, idáig iPhone-nal ilyesmi nem merült fel)

(#832) Xaels válasza BennyRay (#831) üzenetére


Xaels
félisten

A hivatalos frissítés a HTC-nél OTA-n megy. Settings(Beállítások) / About Phone / Software updates.

Egyelőre nincs OTA-n frissítés csak RUU van. Ha nincs Vodás kezdőképernyőd akkor valszeg a sima EU-s RUU kell neked ha nem a legfrissebb a verziód.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#833) BennyRay válasza Xaels (#832) üzenetére


BennyRay
tag

Köszönöm szépen!

(#834) Kobun1980 válasza BennyRay (#829) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Szia Benny!

Elképzelhető, hogy ismerlek egy másik fórumról? ;)

[ Szerkesztve ]

(#835) BennyRay válasza Kobun1980 (#834) üzenetére


BennyRay
tag

Amennyiben a CQC-6 betűkombináció jelentéssel bír számodra, akkor igen :)

(#836) MerLinh válasza BennyRay (#835) üzenetére


MerLinh
senior tag

Hadd kérdezzem már meg hogy mennyiért vetted és millyen csomagban? Árlistában 115ért szerepel legolcsobban, viszont a vodafone oldlán piszkálgattam a csomagokat és ott pl a vodafon smart csomagokkal olcsobb, csak webshopon még nem elérhető. Most ezen vacilálok hogy meddig várjak.

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#837) Kobun1980 válasza BennyRay (#835) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Valahogy sejtettem, hogy te lehetsz... a név elég egyértelmű.
Aztán tapasztalatokat kérünk!
Nekem valószínűleg jövő héten lesz meg. :))

(#838) BennyRay válasza MerLinh (#836) üzenetére


BennyRay
tag

80 eFt-ért vettem Vodánál 2 év hűséggel 100 Plus Surf csomaggal (4000 Ft/hó, 100 perc Voda irányba, 1000 sms Voda irányba, 100 MB, utána lassítás). Persze ez a csomag relatíve speciális esetben értelmes, pl nálam mind a haverok, mind az sms-ezni szerető barátnő vodás.

(#839) MerLinh válasza BennyRay (#838) üzenetére


MerLinh
senior tag

értem köszi akkor valszínüleg én is megveszm hamarost mert annyiért láttam a neten is vodafone smart 200zal, csak a webshopon ügye nem lehet még megrendelni, azt hittem csak arra lenne érvényes

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#840) BennyRay válasza Kobun1980 (#837) üzenetére


BennyRay
tag

Háát, iPhone-hoz képest az oprendszer kissé kusza, bár nagy gond nincs vele, pár nap után kezdem megszokni. Az építési minőség is gyengébb, de szvsz azért egész jó. A 4,3" képernyő viszont érezhetően nagyobb, mint a 3,5", legfőkébb azért választottam ezt a kiváncsiság mellett egy újabb iPhone helyett.

Máshoz nem tudok viszonyítani, mert az előző telót 3 évig használtam, a cégesek meg említésre se méltó alapSamuk, bár azokból elhasználtam 4-et 4 év alatt :)

(#841) scapegt válasza MerLinh (#839) üzenetére


scapegt
senior tag

Lehet webshopban is venni Sensationt (nézegetni kell, mert egyszer ott van, egyszer nincs), enyém is onnan van (első nap megrendeltem június 06-án), sőt, a netes rendelés miatt 2e Ft-tal olcsóbban kaptam meg és lejött még egy ezres azért, mert a mostani számom már majdnem 2 éve megvan (1 évre ezer ft jár), így én 77e Ft-ért ingyen futárral kaptam meg az enyémet majdnem 2 hete :) Ennyiért szerintem nagyon baráti :)

[ Szerkesztve ]

(#842) MerLinh válasza scapegt (#841) üzenetére


MerLinh
senior tag

nekem 80ért is baráti 2-3e nem oszt nem szoroz egy ilyen telefonnál, Hd2 megvettem másfél éve 160ért ez ahhoz képes üdítő ár=)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#843) zoma2 válasza Xaels (#788) üzenetére


zoma2
csendes tag

Köszi a tippet.
Feltettem a Task Killert és 1-2 napi tapasztalatom idáig jó. Most nem merül gyorsan az akku. Még tesztelem.

(#844) cyber86


cyber86
őstag

Valami infó még mindig nincs, hogy telenornál mikor lesz kapható?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#845) szirtesp válasza cyber86 (#844) üzenetére


szirtesp
tag

Azt már én is nagyon várom :D
Gondolom ha lejár a vodafon elsőbbsége (juli első hete kb.)
Remélem nem adják majd túl drágán

(#846) Xaels válasza zoma2 (#843) üzenetére


Xaels
félisten

Örülök, hogy segítettem. Még a Desire-el volt sokszor olyan, hogy a facebook alkalmazás állandóan újraindult a háttérben. A Task Killer csak azért jó, mert egyszerűbb vele nyomon követni a futó alkalmazásokat mintha mindig a beépítettel szenvedne az ember. Sensation-nél nekem a MAPS volt ami mindig újraindult a háttérben 1.24 alatt pedig GPS és egyebek ki voltak kapcsolva.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#847) cyber86 válasza szirtesp (#845) üzenetére


cyber86
őstag

Hát én is remélem nem lesz drága.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#848) MerLinh


MerLinh
senior tag

nah nekem is sikerült megkaparintanom ezt a csodát, vodánál vettem én is és a dolgait sem látom rajta (voda logo) 1.17 s-on
és a djuice-os kártya tökéletesen megy^^

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#849) jacis válasza MerLinh (#848) üzenetére


jacis
nagyúr

Szia. Függetlenül adják a vodánál? :Y
Ha igen akkor én is beruházok egyre.....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#850) MerLinh válasza jacis (#849) üzenetére


MerLinh
senior tag

jajah most már általam is megerősítve ^^

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.