Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Xaels válasza equinox777 (#998) üzenetére


Xaels
félisten

A gyári alkatrészek mindig drágák. De majd jönnek az olcsó kínaiak amikből egy tucat lesz egy ezres :DDD Full plasztikból, hogy könnyebb legyen a telefon és nem árnyékolja le az antennákat.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1002) mivan80 válasza Xaels (#1001) üzenetére


mivan80
aktív tag

Az antennák a hátlapba vannak integrálva, nem? Ha full plasztik lesz, még érdekesebb lesz a térerő / wifi antenna nélkül... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1003) Xaels válasza mivan80 (#1002) üzenetére


Xaels
félisten

Ironizáltam kicsit :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1004) Gólya. válasza scapegt (#989) üzenetére

3G nem megy állandón csak ha kell valami vagy ránézek netre, 30-40 perc telefonálás átlagban, kb egy fél óra AB vagy egyébb hülyeség + max 20 perc net de változó... energiagazdálkodási is nagyon jó :)

Nyöszörgés megszüntetve :) 2 kis lapocskát hajtogattam alá így atomstabil :)

(#1005) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Ahogy jönnek az újabb az tapasztalatok, egyre több hasznos infót kapok a telefonról, ami egyre jobban tetszik. Bár még bizonyos témákban van szórás, azért reménykedem :D

Az akku idő nálam sarkalatos pont a telefonnál. A jelenlegi Nokia 5800-asomat 4-5 naponta kell tölteni (3G kikapcsolva, átlag napi 40 perc telefonálás és 1-2 perc netezés mellett, éjjelre offline-ra kikapcsolvam (természetesen navigálással és zenehallgatással gyorsabban merül)).
Az utolsó hozzászólások között láttam hasonló felhasználót, mint én és ha tényleg 2 nap után még bírna 60-70%-t, az elég bíztatónak hangzik számomra (bár volt a fórumon ellenpélda is..).

A másik fontos dolog, a melegedés. A mostani telefonomnál annyira nem tapasztalom, bár ez nem is kétmagos, meg hatalmas kijelzős. Lehet érdemes lenne egy Sensation-t megfogdosni, hogy mennyire érezhető.

Legvégül pedig lenne egy kérdésem. Valahol láttam, hogy esetleg létezik szinkronizáló progi, ami a Nokián lévő cuccokat átpakolná a HTC-re. Erről tud valaki valamit mondani (névjegyzéket, sms-eket, át lehet-e vinni) ?

A témát továbbra is olvasom, mert egy ilyen telefon vásárlásakor szeretnék körültekintő lenni :)

A választ/tapasztalatokat a kérdéseimre előre is köszönöm.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#1006) Xaels válasza P1eTr0 (#1005) üzenetére


Xaels
félisten

A legnagyobb fogyasztó a készülékben a kijelző. Ha a 3G-t kikapcsolva tartod a nap nagy részében és csak telefonálgatsz akkor 2-3napot simán elmegy a készülék, csak jól meg kell választani milyen alkalmazásokat telepít az ember.

A melegedés minden esetben akkor keletkezik amikor komoly igénybevételnek van kitéve a telefon, de ha úgy használnád ahogy leírtad, nem igazán fog ez téged érinteni.

Az beépített lehetőség(Transfer), hogy a névjegyzéket, sms-eket és a naptári bejegyzéseket BT-n keresztül át tudod húzni más telefonokról bár eddig csak másik droidossal próbáltam. A listában az 5800 szerepel.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1007) Gólya. válasza Xaels (#1006) üzenetére

Nekem LEGEND-ről áthúzta névjegyeket... ami eleve Google névjegyzékbe van, és írta rá hogy többi cuccal ez nem kompatibilis , tehát se SMS, se semmi mást nem rántott át.. :S
Nokiáról E51költöztem én is androidra simán meg lehet oldani...

(#1008) MerLinh


MerLinh
senior tag

nem tudom hogy a google elmenti-e az smseket, de a sense mindent ment, smsk, contactok és kapcsolt társait, és még az útolag beírt xt9 szótár szavakat is, úgyhogy ha mostantól csak htcd lesz akkor meglesznek az smsek meg az általad kibővített szótár is feltéve ha használod a sense sync-et

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1009) Xaels


Xaels
félisten

ÚJ RUU: RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.35.401.1_Radio_10.43a.900 7.00U_10.51.9007.27_M3_release_198179_signed

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1010) MerLinh válasza Xaels (#1009) üzenetére


MerLinh
senior tag

Az éjjel felraktam, most tesztelem. De még mindig s off 1.17.0011 Aszem

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1011) Xaels válasza Xaels (#1009) üzenetére


Xaels
félisten

PYRAMID PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.17.0011
eMMC-boot
Jun 2 2011, 22:31:39

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1012) MerLinh válasza MerLinh (#1010) üzenetére


MerLinh
senior tag

illetve s-on, nem tudom miért írtam s-off-ot...^^ buszon nehéz gondolkodni munkába menet =)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1013) Xaels


Xaels
félisten

Úgy néz ki a DIVX lejátszásos bug megszűnt :D Az e-maileket is szépen szinkronizálja és piszok folyékony lett :D Semmi sem akasztja meg.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1014) equinox777


equinox777
csendes tag

Semmi különlegeset nem tettem vele,csak általában egy egész estét töltőn hagyom,és ez úgy látszik elég barátira növeli a használati időt.
Péntek óta még mindig nem töltöttem,és most 60%,pedig egy 20 percet már telefonálgattam,és marketen is lógtam...

"Ha a kenyér beszél,a morzsák hallgatnak... "

(#1015) equinox777 válasza Xaels (#1013) üzenetére


equinox777
csendes tag

Megkérdezhetem hogy ez az S off,S On dolog micsoda?

"Ha a kenyér beszél,a morzsák hallgatnak... "

(#1016) Xaels válasza equinox777 (#1015) üzenetére


Xaels
félisten

Ez a bootloader állapotát mutatja. Ha off-os akkor nincs lezárva, ha on-os akkor igen.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1017) equinox777 válasza Xaels (#1016) üzenetére


equinox777
csendes tag

Köszi :) Az enyém még a legelső gyors shop-os szállítmányból való,szóval akkor ezt este fel is rakom... Köszi :)

"Ha a kenyér beszél,a morzsák hallgatnak... "

(#1018) Xaels válasza equinox777 (#1017) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem is az első szállítmányból van a gyorsboltból. Kb. fél órája került ki az oldalra, hogy raktáron van és már jöttem is ki a boltból :D Szerencsém volt, mert nem voltam messze és mobilneten figyeltem egész nap mikor érkezik.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1019) MerLinh


MerLinh
senior tag

Viszont nekem a szinkronizáló jel nem akar eltünni. Pedig semmi nem szinkronizál épp. Tegnap mióta beállítottam mindent azóta ott van a jel

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1020) equinox777 válasza Xaels (#1018) üzenetére


equinox777
csendes tag

Én gyorsan chatben foglaltam le.
Mákunk volt,egy ideig utána nem lehetett kapni :)
Azt hiszem nagyon jól döntöttem amikor nem a Galaxy II-t választottam....

"Ha a kenyér beszél,a morzsák hallgatnak... "

(#1021) Xaels válasza equinox777 (#1020) üzenetére


Xaels
félisten

Hát igen. Nem sok érkezett belőle.

Én megnyomkodtam az SGS2-t is. Nem mondom, hogy rosszabb, de személyes preferenciáimnak nem felelt meg. A két telefon szerintem senkinek sem lehet rossz döntés, mindkettő gyártó kitett magáért. Csak azt nem tudom felfogni, hogy ezt a Samsung fanok miért nem képesek megérteni és mindig ferdíteni, fröcsögni. Egyesek viccesen viselkedtek az MA Kétmagos teszt topikjában is amikor ki merték hozni, hogy a HTC jobb kamerában. "Ti nem tudtok rendesen fényképezni"

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1022) equinox777 válasza Xaels (#1021) üzenetére


equinox777
csendes tag

Nekem a legnagyobb bajom a készülékházzal volt,nem értem meg hogy az a pár gramm amivel nehezebb az alu botítás nm fér bele.

Én nagy Samu-s vagyok,otthon majdnem minden az,de az első Galaxy úgy elvette a kedvemet,hogy egyértelmű volt visszaváltok a minőségre...

"Ha a kenyér beszél,a morzsák hallgatnak... "

(#1023) keIdor válasza Xaels (#1021) üzenetére


keIdor
titán

A Samsung fanatikusnál nincs rosszabb. A saját telefonjuk hibáit sem képes belátni néhány egyén. Amikor kiderül, hogy valamilyen hiba minden modellt érint akkor is találni néhány egyént aki vadul állítja, hogy már pedig a hiba nem is létezik. De mondjuk ugyanez volt 1 éve az SGS-nél is, nem is értem mit várok... a GPS hiba ott is "megkímélt" néhányakat, na persze, aztán a Samsung is mondta, hogy elb@szták...

Egyébként az SGS2 kamerája szerintem gyengébb is lett, mint az elődé, simán megverheti a Sensation, viszont szerintem mindkettő gyenge, ennél sokkal jobb kamerákat is láthattunk már a múltban sokkal kevesebb pénzért.

Viszont amint lemegy 100k alá a Sensation ára megyek kipróbálni.:) (veszek egyet)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1024) Xaels válasza keIdor (#1023) üzenetére


Xaels
félisten

Én nem is mondom, hogy tökéletes lett a Sensation kamerája, de ezzel sokkal könnyebb elfogadható képeket lőni mint a Desire-el volt anno. Hiába remegős a kezem, a gyors exponálás miatt nem mosódik el. Párom volt 1-2 képnél rákérdezett, hogy "ezt telefonnal csináltad?". Például.: [link] Ezt pár napja viharos szélben sikerült lőni ilyenre.

Amúgy a Samsung fanatikusoknál már csak 1-2 Nokia fan a rosszabb :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1025) equinox777 válasza Xaels (#1024) üzenetére


equinox777
csendes tag

A kamera kérdés vitán felül áll szerintem,olyan amilyen,elsősorban nem ennek használatára vettem.
Én még mindig az a hülye vagyok aki zenét is külön mp3 lejátszón hallgat,hisz az arra lett kitalálva...

Pillanatképek rögzítésére,és még többre is tökéletesen elég a Sensation kamerája,és ha belegondolunk pár éve még egy sima VGA felbontást is Istenítettünk.

A Sensation egy igazi Allrounder,mindenben megfelel,és nem feltétlenül akar a legjobb lenni egyes területeken,hanem inkább egy kellemes összképre törekszik.

"Ha a kenyér beszél,a morzsák hallgatnak... "

(#1026) keIdor válasza Xaels (#1024) üzenetére


keIdor
titán

Szép kép.:) A Nokia-sokat nem ismerem.

equinox777: A Sense miatt kezelésben viszont magasan a legjobb. Sőt szerintem a qHD is sokat dob, Magyarországon hivatalosan nem kapsz másik ilyen Android-ot ilyen felbontással. Tapasztalatból mondom, hogy sokkal több a haszna a magasabb felbontásnak, mint pl. az AMOLED feketéjének. Többet böngészel a telefonon, mint pl. filmezel... és a böngészésnél előny a magas felbontás, hiszen többet látsz a honlapból és a betűk is tisztábbak. A feketét meg pl. észre sem veszed, főleg nappal. Szóval vannak területek, ahol közepes, de vannak, ahol magasan a legjobb a készülék szerintem.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1027) Xaels válasza equinox777 (#1025) üzenetére


Xaels
félisten

Én sem hallgatok zenét telefonon. 3-4éve megvettem a Cowon D2-est egy iPod Touch(első gen) után és azóta nem tudtak olyan árban is megfizethető ketyerét mutatni ami jobban szólna és tovább bírná.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1028) Xaels válasza keIdor (#1026) üzenetére


Xaels
félisten

Nem mind sikerül ilyenre. [link] De azért ezt már ha klasszikus fotó méretben akarnám kinyomtatni, akkor teljesen tökéletes végeredményt kapnánk.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1029) keIdor válasza Xaels (#1028) üzenetére


keIdor
titán

WOW, ekkora méretben ezek nagyon szépek, főleg a színek. Ez tényleg jobb, mint az SGS2 kamerája. Főleg színeknél látszik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1030) Xaels válasza keIdor (#1029) üzenetére


Xaels
félisten

És egy cseppet sem értek a fotózáshoz, állványom sincs. Rá lehet amúgy nagyítani, ha kell. Az igazat megvallva ezzel már most több képet csináltam mint eddig az összes kamerás telefonommal összesen.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1031) equinox777 válasza Xaels (#1027) üzenetére


equinox777
csendes tag

Amúgy csak a nevekre visszatérve.Abban egyetértünk hogy zenei téren mindig is a walkman széria volt az egyik legerősebb.Én anno vettem is egy Sony mp4-et melyet egy fél éve Philips-re cseréltem.Mit mondjak,ég és föld,a Philips ezerszer jobban szól.
Változnak az erőviszonyok,és a nagy múltú név már nem feltétlenül garancia mindenre....

"Ha a kenyér beszél,a morzsák hallgatnak... "

(#1032) pupi28


pupi28
csendes tag

Üdv!

Öt napja nyomom a sensationt, és sajnos a wifi gond nálam is előjön :( előtte egy desirét használtam és ahhoz képest jelentősen rosszabb a jel vétel, ott ahol eddig gond nélkül neteztem most ledobálja és ez idegesít! :W Van valakinek ötlete mit lehet tenni? Úgyértem lehet ezen javítani?

Kösz

(#1033) adrenalinluv


adrenalinluv
csendes tag

A sense 3.0-ban van beintegrált magyar nyelv? :F

(#1034) equinox777 válasza adrenalinluv (#1033) üzenetére


equinox777
csendes tag

Van

[ Szerkesztve ]

"Ha a kenyér beszél,a morzsák hallgatnak... "

(#1035) equinox777 válasza pupi28 (#1032) üzenetére


equinox777
csendes tag

Én nem találkoztam ilyen problémával,a jelerősség megegyezik a volt Galaxy S-el.

"Ha a kenyér beszél,a morzsák hallgatnak... "

(#1036) pupi28 válasza equinox777 (#1035) üzenetére


pupi28
csendes tag

Akkor ez egyedi hiba lenne?

(#1037) equinox777 válasza pupi28 (#1036) üzenetére


equinox777
csendes tag

Jó kérdés,én igazából extrém melegedéssel sem találkoztam,pedig páran panaszkodtak már erre is.

"Ha a kenyér beszél,a morzsák hallgatnak... "

(#1038) pupi28 válasza equinox777 (#1035) üzenetére


pupi28
csendes tag

Van valami teszt amit lefuttatok és kideríthető, hogy ez egyedi hiba?

(#1039) equinox777 válasza pupi28 (#1038) üzenetére


equinox777
csendes tag

Próbáld meg a wi-fi analyzert,de ezzel az a legnagyobb probléma hogy csak úgy lenne valósan ellenőrizhető, ha két Sensation ugyanazt a wi-fi-t használná.

"Ha a kenyér beszél,a morzsák hallgatnak... "

(#1040) MerLinh válasza pupi28 (#1038) üzenetére


MerLinh
senior tag

Az attól függ hogy fogod, ha a kamera körül letakarod akkor gyengül a wifi jel.

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1041) Gólya.

HTC Sensation Meteor hordtáska PO S621 szerezni kéne esetleg ilyet rá?! Nincs valaki még itt Debrecen környékéről aki tokba gondolkodik, és rendelnénk többet hogy postaköltség jobban jöjjön ki....

(#1042) stufen2 válasza Xaels (#1024) üzenetére


stufen2
tag

Szép virága van annak a szivarfának amúgy....jó kép lett.
Na azért az ájfónosok se semmik, a sznobiznums legmagasabb iskolája némelyik, mert mindegyik isteníti az almát és a többit szarnak véli. A hibájukat meg miért ismernék el? Hiszen Steve Jobs is azt mondta, amikor kiderült, hogy bizonyos fogásnál elmegy a térerő , hogy: "Fogják másképp!..."

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#1043) pupi28


pupi28
csendes tag

Ha már a tok szóba került azt mondják van valamilyen tok ami erősíti a WiFi jelet erről hallott már valaki?

(#1044) stufen2 válasza pupi28 (#1043) üzenetére


stufen2
tag

sztem kacsa, már csak azért is, mert a tokot nem hinném hogy hozzá lehet kapcsolni, burkon keresztül a wifi jeladójához

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#1045) Gólya. válasza pupi28 (#1043) üzenetére

:C :DD Olyan nincs :(

(#1046) equinox777


equinox777
csendes tag

1.35.401.1 rávarázsolva :) Tényleg szebben pörög a Sense UI,érezhetően folyékonyabb a megjelenítése...

"Ha a kenyér beszél,a morzsák hallgatnak... "

(#1047) Xaels válasza equinox777 (#1046) üzenetére


Xaels
félisten

Igen mintha felpörgették volna kicsit. Egy 1,1GB-os DIVX-et próbáltam Mobo Player-rel és vitte hanggal mindennel együtt gond nélkül.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1048) Gólya. válasza equinox777 (#1046) üzenetére

Ti mire raktátok rá? Nekem vodás de független...

(#1049) Xaels válasza Gólya. (#1048) üzenetére


Xaels
félisten

Nekünk Speedshopban vett független volt. Én 1.28.401.1-re raktam fel az 1.35.401.1-et elvileg ez neked is jó, ha nincs Voda üdvözlő képernyőd.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1050) scapegt válasza Gólya. (#1048) üzenetére


scapegt
senior tag

Enyém is Vodás, gondolom független ez is, kipróbálni nem tudom, nincs más sim kártyám, de ma délelőtt én is sikeresen frissítettem 1.28.401.1-ről 1.35.401.1-re Xaels kolléga segítségével :) Viszont az akkum még így is durván merül :(

Az akkuról pedig...a gyors akkumerülésem miatt felkerestem online chaten a HTC-t, ahol egy Richard nevezetű emberke azt mondta, ingyen elpostáznak egy új akkut :) Ha azzal sem jó, vigyem vissza a Vodába és küldjem szervizbe. Először azt tanácsolta, hogy a Voda úgyis visszaveszi 1 hónapon belül...persze, mondtam neki, hogy Magyarországon 3 nap van arra, amire Angliában 1 hónap..elég röhejes azért, hogy eleve lenyúlják a kiskeresetű magyart és cseregarancia is csak a tizede más országokéhoz képest...szóval most várom az új akkumat :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.