Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) arzz


arzz
tag

Üdv mindenkinek !

Vasárnap hozzám került egy ilyen teló, kis szenvedés után sikerült az S-OFF, root és recovery, majd felment a Viper S rom OC kernellel.

Nektek mi a tapasztalatotok ezzel a rommal ? Nálam előfordult pár bud, többek között hogy fősulin nem tudtam fellépni a jelszóval védett routerre, csak külön segédprogival. Valamint ma volt egy olyan is, hogy magától bekapcsolt a vaku.
Ezek mellett még azt is észrevettem, hogy a töltés olyan 65% körül nagyon durván lelassul, és kb 6 órába telik mire feltöltődik. Az adapter, és a telefon akksi is hideg töltés közben, ami nekem gyanús.

Ti milyen rom-ot használtok ? Mi a véleményetek az Elegancia és a CM10 romokról ?

A korrekt üzlet mindig két elégedett féllel zárul.

(#21002) randras_83 válasza arzz (#21001) üzenetére


randras_83
addikt

Nálam Elegancia 3.6.0 fut SebFM kernellel, hibátlan.Volt ViperS is de azt hiszem még az 1.4 de az belassúlt, szóval nem maradt.

Próbálj meg kernelt cserélni, hátha az segít.

CM10 is volt, de hiányzott a sense, amúgy jó volt és gyors.

https://www.flickr.com/randras83/

(#21003) mpierre válasza arzz (#21001) üzenetére


mpierre
veterán

Két nap vipers 1.6.3 használat után, nagyon korrekt az akksi használata. Ondemandra állítva az alap kernelt ami jön vele (bricked talán...? semmi tuning, alapon is kellően gyors a teló) nagyon jó üzemidőt produkál. Napi ~1,5 óra wifin, folyamatos 3G, telefonálás, repgép mód soha. Adatot csak wifin letöltve. 80%-ról mostanra érte el a 9%-t. Ezt a két napot az alap akksival hozta ki magából.

Eddig jó.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21004) i.s válasza mpierre (#21003) üzenetére


i.s
tag

Én vipers-ről váltottam pár napja vissza az elegancia romra. Bosszantott hogy az elegancia elképesztően rossz készenléti időt produkált nálam, miközben ódákat zengenek mások róla.
Azt tanácsolták cseréljem le a kernelt SBFM-re. Gondoltam belevágok. Hát alig 3 óra alatt, szinte semmi használat mellett 27%-ot csökkent az akksi szint. Kipróbáltam még egy-két kernelt, de aztán úgy döntöttem megy vissza a viper's. És nem bántam meg. Viszonylag sok zenehallgatás, némi kis navigáció ( csak pár perc használat, hogy a helyszínre odataláljak ) itthon folyamatosan a wifin lóg és a lakást elhagyva 3G . Átlagos telefonálás és átlagban napi 1-2 óra net és így 1,5 napot elmegy a telefonom egy töltéssel. Messze lekörözi az elegancia és más eddig általam kipróbált ROM-ot. Gyorsasággal sincs gondom, sőt az elegancia egy néhányszor lefagyott. Szóval az 1.6.3 Viper's nagyon jól sikerült, csak ajánlani tudom.

(#21005) davidcsaba93 válasza i.s (#21004) üzenetére


davidcsaba93
aktív tag

Én is végül mindig a ViperS-nél kötök ki pedig kipróbáltam már mindent. A CM és MIUI romok is jók lennének de nálam állandóan bugoltak és zabálták az akksit :(
Reméljük egyszer lesz JB ViperS is :D

(#21006) swapout válasza T0rnad0 (#20999) üzenetére


swapout
tag

Hali!

Az volna a kérdésem, hogy ha feltelepítem a miui-hoz a 3.2.8-as frissítést recoveryből utána fel kell rakjam a goggleappokat is újból vagy azt nem kell??

(#21007) kurion válasza davidcsaba93 (#21005) üzenetére


kurion
senior tag

abban a JB-s dologban bízok én is :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#21008) kurion


kurion
senior tag

Valamilyen batteryfixet tudtok javasolni? Ynak555 kerneléből használom a 010b10-et és néha csinál olyat hogy gyorsan merül, aztán reboot után+10%-lesz.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#21009) T0rnad0 válasza swapout (#21006) üzenetére


T0rnad0
addikt

Fel kell raknod még egyszer.

Z Fold 4

(#21010) swapout válasza T0rnad0 (#21009) üzenetére


swapout
tag

Oké köszi!

(#21011) randras_83


randras_83
addikt

Most dobtam föl a Sultan kernelt, adok neki pár nap próbát, hátha. Amúgy akinek 1,5 napot megy a teló csak kiváncsiságbòl, automatán van a fényerő, és mennyin megy a proci?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#21012) mpierre válasza randras_83 (#21011) üzenetére


mpierre
veterán

Nincs auton. 1/3 fölé van állítva fixen, a proci 1512 max, meg 3xx ha nincs feladat.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21013) Gabenx15


Gabenx15
csendes tag

Sziasztok!
A testvérem nemsokkal ezelőtt kapott HTC Sensation készüléket.
Még eléggé kezdők vagyunk ilyen témában, és azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy tudnátok e olyan oldalt mutatni ahol van egy jó rom sense 4.0+ kezelőfelülettel, esetleg processzorhúzással?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#21014) i.s válasza randras_83 (#21011) üzenetére


i.s
tag

Én Viper's ROM-mal használom és 1566 MHz a proci, Bricked kernellel, a fényerő viszont automatára állítva. Így nagy biztonsággal megy 1,5 napot és használom elég rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#21015) T0rnad0 válasza randras_83 (#21011) üzenetére


T0rnad0
addikt

Nekem mindig fixálva van a fényerő kb 30%-on, a proci 1,5GHz-en megy.

Amíg jön az új MIUI, felraktam megint a Hypernonsense romot, még mindig jó gyors :K

Z Fold 4

(#21016) Kamikazeman válasza T0rnad0 (#21015) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

A hypernonsense felrakásnál pontosan melyik linkről töltötted le? Belinkelnéd!
Nekem most CM9 van fent és imádom, de néha újraindul és a logónál tovább nem tölt be ilyenkor, csak akku ki-be segít, ami gáz mert nem ébreszt és nem is érnek el. Ezért vmi kellene helyette, de csak a sense nélküli érdekel. A Hypernonsense-el vmi volt, de már nem emlékszem miért nem volt jó. Szóval a jól működő letöltési link kellene!

Köszi! :))

(#21017) Gabenx15


Gabenx15
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy megpróbáltuk a sensation bootloaderét unlockolni, és egy olyan hiába ütköztünk, hogy mikor a cmd-s részhez eljutunk, a parancsablak nem hoz ki sok betűt, hanem hogy waiting for device, pedig rávan csatlakoztatva, van valakinek valami ötlete?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#21018) nimfas válasza Gabenx15 (#21017) üzenetére


nimfas
addikt

Ha bootloader unlock alatt azt érted, hogy megvolt a temproot és S-Off-olni szeretnéd, akkor próbáld meg másik ControlBear verziót, én is azzal szívtam jó sokat. Majd elsőre sikerült :-D

(#21019) kurion válasza Gabenx15 (#21017) üzenetére


kurion
senior tag

Lehet hiányzik valamelyik driver. 12-be kiadott sensation Xe alaplapot kapott és a bl nyitás igy érdekes.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#21020) Gabenx15 válasza nimfas (#21018) üzenetére


Gabenx15
csendes tag

Nem igazán vagyok tisztába még ezekkel a fogalmakkal, a htc hivatalos honplapján szerettük volna unlockolni.
Lekellett tölteni sdk managert stb. Cmd-t elkellett inditani és bemásolni 1 szöveget elvileg sok szamot meg betut kikelett volna hoznia de elvileg nem találja a telefont pedig bootloaderben van és csatlakoztatva a gépre.

(#21021) nimfas válasza Gabenx15 (#21020) üzenetére


nimfas
addikt

Gratula... ha azzal csinálod akkor ugrott a gari... ha volt....

Ha nem volt már rá... az S-Off akkor is kell, anélkül nem fogsz tudni másik romot feltenni...

Ezt olvasgasd először...:

https://sites.google.com/site/sensationtudastar/s-off-1-27

(#21022) arzz


arzz
tag

Tegnap kipróbáltam a CM10-et. Valami észvesztően gyors, de pont egy olyan hibája van, amit én nem tűrök el... pocsék a kamera. Nem lehet átportolni a Sense kamerát ?
Jelenleg Elegancia rom van fent, de nem tetszik, úgyhogy ma újabb váltás következik.

A korrekt üzlet mindig két elégedett féllel zárul.

(#21023) randras_83 válasza arzz (#21022) üzenetére


randras_83
addikt

mindenki dicséri a vipers-t ma lehet felrakom unalom ellen. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#21024) kurion válasza randras_83 (#21023) üzenetére


kurion
senior tag

én Vipert használok és szerintem is jó :D próbáltam már én is CM-eket meg Eleganciát is, de mindig visszatértem.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#21025) i.s válasza randras_83 (#21023) üzenetére


i.s
tag

Szerintem jobb mint az elegancia. Nekem az elegancia fagyott és nem találtam a telefon és a ROM-hoz illő kernelt és ezáltal az üzemidő minimális használat mellet is 5- 6 óra alatt 30% körülire esett vissza. A vipers-t reggel vettem le a töltőröl, jó nem sokat de használtam + a wifi, illetve a 3G folyamatosan ment és most tartok 86%-on. Nem rendkivüli eset a mai. Átlagos használat mellett estére 65-70 %-ra szokott a készenléti idő visszaesni. 1,5 napot simán elketyeg.

[ Szerkesztve ]

(#21026) arzz


arzz
tag

Most fogom felrakni az Android revolution-t :) A Sense 3.6 valahogy jobban bejön mint a 4. széria.
Este írok beszámolót.

A korrekt üzlet mindig két elégedett féllel zárul.

(#21027) kurion válasza arzz (#21026) üzenetére


kurion
senior tag

HA megoldható engem érdekelne egy ugyan olyan beállítások mellett készült kép összehasonlítás a Sense 4.1 és a Sense 3.6 között.

Ha nem megoldható nem gáz, hétvégén ha lesz időm megcsinálom én .

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#21028) arzz válasza kurion (#21027) üzenetére


arzz
tag

Megoldható, már fenn van a Sense 3.6, és amennyire dalolták hogy lagmentes, stb, ahhoz képest kb ugyanaz mint a gyári -.- a rosie akadozik itt is. Azt hiszem megy vissza a Viper.

A korrekt üzlet mindig két elégedett féllel zárul.

(#21029) arzz


arzz
tag

Sense 3.6

Sense 4.0

Van köztük különbség, de alapvetően ugyanazt tudják, mind2 félrefókuszál, 1x jobban, máskor kevésbé

A korrekt üzlet mindig két elégedett féllel zárul.

(#21030) swapout válasza arzz (#21028) üzenetére


swapout
tag

Én pontosan ezért untam meg a sense romokat! Legyen az Vipers vagy Elegancia, nekem volt szerencsém mindegyikhez és 7 hét után szörnyen belassultak, egyszerűen nem lehetett használni a telefont! Úgyhogy ha jót akartok akkor miui android! Én azt használom közel egy hete, nincs laggolás, nincs lassulás, az akku nem merül vészesen gyorsan, és kb hetente jön ki a frissítés hozzá! T0rnad0 fórumtárs javaslatára cseréltem kernelt is így valamicskét tovább is bírja az akksi! Úgyhogy hagyjátok a memóriazabáló senset! :K

[ Szerkesztve ]

(#21031) arzz válasza swapout (#21030) üzenetére


arzz
tag

Kérnék róla 1 linket, meglesem ! :R

A korrekt üzlet mindig két elégedett féllel zárul.

(#21032) swapout válasza arzz (#21031) üzenetére


swapout
tag

Ez a legfrissebb rom:
[link]
Ez pedig a hozzá tartozó multilanguage:
[link]
Illetve kell még neked a gapps is:
[link]

Célszerű beregisztrálnod a miuiandroid.com-ra ott megtalálsz mindent!

[ Szerkesztve ]

(#21033) arzz válasza swapout (#21032) üzenetére


arzz
tag

XDA-s cikk nincs róla ?

A korrekt üzlet mindig két elégedett féllel zárul.

(#21034) swapout válasza arzz (#21033) üzenetére


swapout
tag

Azt nem tudom! De ha van kérdésed kérdezz hátha tudok segíteni! Akár püben is! De a miuiandroid.com-on mindent megtalálsz ami érdekel téged!!

[ Szerkesztve ]

(#21035) arzz válasza swapout (#21034) üzenetére


arzz
tag

Írok ! :)

A korrekt üzlet mindig két elégedett féllel zárul.

(#21036) swapout válasza arzz (#21035) üzenetére


swapout
tag

ment pü!

(#21037) T0rnad0 válasza Kamikazeman (#21016) üzenetére


T0rnad0
addikt

(#21038) Kamikazeman válasza T0rnad0 (#21037) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

Köszi!
A 130120_zip kellett és kész is?
Stabil, minden ok vele?

(#21039) T0rnad0 válasza Kamikazeman (#21038) üzenetére


T0rnad0
addikt

Kell még hozzá az Addons fájl is,az is ott van, csak ki kell lépned a főkönyvtárba. Tegnap estig vol fent, sürgősen kellett wifi tethering, valami miatt nem ment. Lehet a kernel miatt, nem volt időm próbálgatni, visszaraktam a MIUI mentésem. De nagyon gyors és stabil, próbáld ki.

Z Fold 4

(#21040) Kamikazeman válasza T0rnad0 (#21039) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

ok! Köszi

Akkor tehát Miui a javaslat!

[ Szerkesztve ]

(#21041) T0rnad0 válasza Kamikazeman (#21040) üzenetére


T0rnad0
addikt

Mondanám, hogy igen,de Hypernonsense azért gyorsabb, meg biztos csak a kernel miatt nem ment a megosztás.

Z Fold 4

(#21042) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Úgy döntöttem, erőt veszek magamon, és meglesem, mit tud a legújabb Elegancia. Utoljára a 2.3.1 volt fenn, most a v3.6 beta került fel, de azt kell mondjam: veszett gyors, és stabil. Üzemidőben egy picit rosszabb az előzőnél ( az viszont überelte az összes eddigit ), de még épp jó. Eddig semmi jele nincs a bétaságnak, remélem nem is lesz.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#21043) arzz


arzz
tag

Én most tettem fel a miui-t, amit swapout kolléga ajánlott ebben a bejegyzésben, és én továbbra is az államat keresem a földön.

Lehengerlő a kamera minősége, úgy fókuszál ahogy kell, és lőttem vele pár olyan képet, hogy sok ember azt gondolná, hogy igazi kamerával készültek :)

Érdemes kipróbálni, nálam most tuti maradni fog 1 darabig :)

A korrekt üzlet mindig két elégedett féllel zárul.

(#21044) elmouse válasza swapout (#21030) üzenetére


elmouse
aktív tag

Pontosan így vagyok én is. Kipróbáltam az Eleganciát meg a ViperS-t is ,de mindegyik belassult egy idő után. Most MIUI-zok 3 napja. Meglátjuk.
Milyen Kernel-t használsz?

[ Szerkesztve ]

Ka nama kaa lajerama!

(#21045) Beri


Beri
addikt

Üdv mindenkinek!

Vateráztam egy ilyen telefont. A dobozból kivéve szomorúan konstatáltam, hogy ezen is egy csodálatos hulladék haxolt szoftver fut (CM-X mEMBER's choice 1.0.0). Kezdetnek egy vakuval ellőtt kép után instant leállt a telefon. Nyomtam egy gyári állapot visszát, majd töröltem az sd kártya tartalmát (igen, a beállításokban, nem kézzel). Most ott tartok, hogy nem mountolja fel a kártyát, hiába nyomkodom, hogy mount (igen, a beállításokban, ugyanott), viszont bíztat, hogy nyugodtan kivehetem a telefonból. Hiába veszem ki és rakom vissza, nem old meg semmit. Újraindítás sem segít.

Mit csináljak ezzel? Van olyan haxolt rom, ami nem ekkora kupac marhatrágya? Mi a baj a gyári szoftverrel, hogy boldog-boldogtalan ilyen random romokat pakol fel?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21046) randras_83 válasza Beri (#21045) üzenetére


randras_83
addikt

próbáld meg recoveryből mountolni, vagy próbáld meg egy másik sdvel, vagy formázd mg sdformaterrel, amúgy dobj föl egy másik romot,

https://www.flickr.com/randras83/

(#21047) Beri válasza randras_83 (#21046) üzenetére


Beri
addikt

amúgy dobj föl egy másik romot
Melyik másikat?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21048) randras_83 válasza Beri (#21047) üzenetére


randras_83
addikt

én az elegancia-ra szavazók, de tehetsz rá ICS-t is. :)
azt azért nézd meg, hogy milyen recovery van rajta, soff-e, hboot. csak a biztonság kedvéért. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#21049) Beri válasza randras_83 (#21048) üzenetére


Beri
addikt

Stabil romot akarok. Gyárival lennék a legboldogabb valószínűleg.

azt azért nézd meg, hogy milyen recovery van rajta, soff-e, hboot. csak a biztonság kedvéért
4EXT Recovery Touch v1.0.0.3 van fenn.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21050) kurion


kurion
senior tag

Nem tudom kinek mennyire örömhír de portolható a készülékünkre az Ubuntu phone. Annyi a nehézsége hogy még meg kell oldani hogy SD-re telepítse fel a romot. Azt írták minden készüléken menni fog amin hibátlanul képes menni a CM10.1 , :C

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.