Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23001) elmouse


elmouse
aktív tag

Van egy HTC Sensation XE-m. Már megint porosodik a kijelzője, ezért vissza szeretném állítani a gyári állapotot.
Letöltöttem ezt: RUU_PYRAMID_LE_ICS_35_S_HTC_Europe_3.33.401.153_Radio_11.76A.3504.00U_11.24A.3504.31_M_release_281004_signed.exe
Ha elindítom, akkor elméletileg vissza kellene tennie a gyári ROM-ot, nem? Sajna meg sem szólítja a telefont. Mi lehet a gond? Lehet baj, hogy most MIUI ROM van rajta?
Ha a gyári ROM visszament, akkor hogyan kell az S-ON-t visszatenni?

Ka nama kaa lajerama!

(#23002) Kobun1980


Kobun1980
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2 év pár hónapos Sensationom.
Hétfőn jelentkezett nálam az a jelenség, hogy a képernyő közepén (kb a 20% területen) pixelhibás lett az LCD.
Az egy-két pixeltől a jelentős vízszintes vonalig össze-vissza.
Ez a jelenség az elmúlt két napban elkezdett látványosan terjedni (egyre szélesebbek a vonalak, ill. az alakzaton belül több helyen is megjelentek fekete pontban).
Kérdésem mit lehet tenni, lehet-e valamit csinálni ezzel, vagy csak megvárni amíg teljesen használhatatlanná válik, és lecserélni.
Amúgy semmi bajom nincs a készülékkel, lefele nem váltanék, és ha feltétlenül nem szükséges, most nem költenék el százxezer Ft.-ot egy olyanra, aminek nincs pixelhibája...

Előre is köszi!

(#23003) randras_83 válasza elmouse (#23001) üzenetére


randras_83
addikt

Gyanítom, hogy a ROM miatt nem akarja, de bootloaderből el kell indulnia a RUU telepítésnek.
Egyébként a CID-ednek megfelelő az a RUU??

@kobun1980: szvsz vidd el oda ahol vetted és kérdezd meg, hogy mit tudnak vele csinálni és mennyiért.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#23004) Kobun1980 válasza randras_83 (#23003) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Szia.

Sajnos az a gond, hogy kb. 2 hónapos volt a készülék amikor leesett, és eltört a kijelzőn a Gorilla glass.
Azóta volt garanciális javításon alaplap cserével, de a gari már ígyis-úgyis lejárt.
Amúgy kártyafüggetlenül vettem, 2 év garanciával, de nem szolgáltatós...

(#23005) kokler válasza Kobun1980 (#23004) üzenetére


kokler
aktív tag

Megoldás a pixelhibára, nem 100%, de 90%, hogy bejön. Nekem ilyen volt.

1. Telefon kikapcsol.
2. Fedlap le, akku ki, SIM ki, microSD ki.
3. Fedlap vissza.
4. Keresel egy kajásdobozt, ami vízmentesen zár és raksz bele egy jó nedvszívó papírtörlőt. Ha van silica gel csomagod akkor mellérakhatod.
5. Beleteszed a telefonod, majd lezárod a dobozt.
6. Beteszed a dobozt a hűtőbe minimum 12 órára.
7. Kiveszed, hagyod kicsit átmelegedni hátlap nélkül, majd visszarakod az akkut és bekapcsolod H-Boot-ig. Ott a fehér háttéren látod a pixelhibákat. Gyaníthatóan kevesebb lesz már most, de még marad bőven.
8. Folytatod addig, amíg el nem múlik mind.

Én 24 órákra tettem be és 4-5 napig tartott. A végén még 30 perc - 1 óra fagyasztót is kapott. Akkor nem fog visszajönni, ha elmúlik az összes fekete pixel!

GL!

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#23006) randras_83 válasza kokler (#23005) üzenetére


randras_83
addikt

Ezt nem mondod, akkor mehet egy tál rizsbe is..:):):))

https://www.flickr.com/randras83/

(#23007) Kobun1980 válasza randras_83 (#23006) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Vagy betonba :)

(#23008) Kobun1980


Kobun1980
aktív tag

Köszi, kipróbálom.

(Ezt meg hol találtad, hogy ez megoldás lehet? :) )

(#23009) kokler válasza Kobun1980 (#23008) üzenetére


kokler
aktív tag

Tavaly szeptember végén volt ilyen hibám és XDA fórumon találtam ezt a megoldást. Már két embernek továbbadtam baráti körben (Sensation - 1db, Defy - 1db) és náluk is működött ;)

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#23010) mpierre válasza kokler (#23005) üzenetére


mpierre
veterán

Ez nagyon beteg...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#23011) nimfas válasza mpierre (#23010) üzenetére


nimfas
addikt

elég "kokler" megoldás.... :DD

Bocs de ez adta magát :C

(#23012) elmouse válasza randras_83 (#23003) üzenetére


elmouse
aktív tag

Bevallom ebből nem sokat értettem .:)
T-Mobile-os XE-m van. Ahhoz melyik kell? Bootloader alól hogy kell elindítani?

Ka nama kaa lajerama!

(#23013) randras_83 válasza elmouse (#23012) üzenetére


randras_83
addikt

Szóval a lényeg, hogy valószószínű a MIUI miatt nem indul, nekem ugyan ez volt a baj, CM 10.2-vel ha csak rádugtam a telefont a gépre és futtattam a RUU-t nem csinált semmit.

Kikapcsolod a telefont és hangerő le+ bekapcsoló gombot nyomva tartod, így belép a bootloaderbe, ha ezután indítod a RUU-t akkor már meg fogja találni a telefont, viszont szerintem van neki saját T-nyomis RUU-ja...

Eredetileg volt benne pár T-mobilos app nem?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#23014) randras_83 válasza randras_83 (#23013) üzenetére


randras_83
addikt

Lejárt a szerk. idő, Töltsd le a Terminált és üsd be ezt:

getprop ro.cid

Na ez után kiírja az eredeti CID számot, amihez meg kell keresned a megfelelő RUU-t és utána mehet a szervibe.:)

https://www.flickr.com/randras83/

(#23015) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Tiszta agyrém van most nálam. Tegnap érkeztem Londonba és ahol lakom ott van wifi. Ami érdekes, hogy folyamatos wifi full jelerősség mellett(1 méterre a routertől) nincs állandó kapcsolatom. Tehát a jelet tartja, de olyan, mintha szakadozna a netelérés lassú, vagy néha be sem tölti a lapokat. 3 browserrel is próbálta, de a playből töltve sem más a helyzet. Más eszközön semmi gond a nettel, tehát a router jó.

Valami ötlet?

Más hálózaton semmi gond. Nem szeretik egymást a routerrel?

(#23016) elmouse válasza randras_83 (#23014) üzenetére


elmouse
aktív tag

Azt írja_ HTC__032. Ez az EastEurope. Hol találok ilyet?
BTW tök hülyének érzem magam. :)

Ka nama kaa lajerama!

(#23017) kokler válasza nimfas (#23011) üzenetére


kokler
aktív tag

Nem sértődöm meg, régi nick és csak azért sem fogom leváltani. Gondolj bele, mit kapok külföldön ha valamit multiban játszunk ;]

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#23018) nimfas válasza kokler (#23017) üzenetére


nimfas
addikt

Nem is bántásból mondtam... :-)

Csak annyira adta magát a dolog.

(#23019) elmouse válasza elmouse (#23016) üzenetére


elmouse
aktív tag

Sikerült feltennem egyet. 4.0.3-as android és 3.6-os sense, Viszont T-Mobile dolgok nincsenek benne. Az a baj, nem emlékszem hogy egyáltalán voltak-e.
Most jön az S-ON! :)

Ka nama kaa lajerama!

(#23020) elmouse válasza elmouse (#23019) üzenetére


elmouse
aktív tag

Siker. Locked és S-ON.

Ka nama kaa lajerama!

(#23021) randras_83 válasza elmouse (#23020) üzenetére


randras_83
addikt

akkor kész, szerintem.:)

én simán elfelejtettem az S-ON-t... :D :D :D

https://www.flickr.com/randras83/

(#23022) Kobun1980 válasza kokler (#23009) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Urak!

Besz**ás, de működik a dolog.
Tegnap este kapott egy fél óra mélyhűtőt, majd egész éjjelre egy simát, és a sok száz pixelhiba helyett egy darab egybefüggő, max. 20 pixeles vonal maradt!! :C
Ami viszont fura, nem tudom ezzel van-e összefüggésben, az az, hogy a reggel 77%-om után most egy hívás előtt kikapcsolt, és gyakorlatilag 20 percen keresztül nem tudtam bekapcsolni, Reset-elte magát folyamatosan, majd miután kivettem az SD kártyát, sikerült bekapcsolni.
Most tölt, mert 18%-ot írt az akksi (Anker max. fél éves).
Ötlet??

(#23023) randras_83 válasza Kobun1980 (#23022) üzenetére


randras_83
addikt

az akksik nem szeretik a hideget...vagy anélkül raktad be?

https://www.flickr.com/randras83/

(#23024) Kobun1980 válasza randras_83 (#23023) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Szia,

Természetesen akksi nélkül.
7 körül indultam el, 9-ig semmi, aztán elkezdett szarakodni.
Most értem vissza a melóba, 100%-ra töltött, SD kártya nélkül úgy néz ki műkszik. Az lehet, hogy az SD csinálja? (Én furcsállanám, de ki tudja....)
Basszus. Telefonálni próbáltam, de kikapcsolt. Ezt csinálta reggel is :W :W
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#23025) princesama2


princesama2
tag

Sziasztok valaki tudna segíteni hogy mi történhetett?
Játszok a telefonommal [sense xe] (true skate játékkal) egyszer csak lefagyott a telefon kiszedtem az aksit újra betettem azóta nem kapcsol be és a led se világít töltésnél.
[qhsusb_dload ot akkor látom ha bedugok 1 drótot és hozzá érintem a memkari fedeléhez (pont mind amikor rootoltam)]

Telefonon ViperS 3.1.2 volt (először a 3.1.1 et tettem fel majd frissítettem 1.2 re) Azóta eltelt 1-2 hét kb szal nem hiszem hogy az baszott volna oda neki

(#23026) randras_83 válasza princesama2 (#23025) üzenetére


randras_83
addikt

Na ez így érdekes....próbáltad a softbrick helyreállítást?
Vagy keresd meg edenyke-t ő szerintem látott már ilyet közelebbről is.

https://www.flickr.com/randras83/

(#23027) randras_83


randras_83
addikt

Ha valakinek szervizben lenne a telója:

[link]

https://www.flickr.com/randras83/

(#23028) kokler válasza Kobun1980 (#23024) üzenetére


kokler
aktív tag

Ugye hagytad felmelegedni kellőképpen? Ha hidegen kapcsoltad be és kicsapódott a pára, akkor lehet gond vagy ha olyan hidegnek ítélte a procit, ami nem is lehetne akkor is kikapcsolhat! :K

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#23029) princesama2 válasza randras_83 (#23026) üzenetére


princesama2
tag

Elvittem szervizbe ott mondták hogy lehet j-tagolni kell [ahogy olvasgattam szerintem is]

Viszont már csak annyi kérdésem maradt hogy mitől kaphatott bricket?
Nem bírta a viperS 3.1.2-őt? Vagy 1 játék miatt? Vagy mert game közbe mikor lefagyott kikaptam az aksit?

(#23030) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

beleolvastam az első hsz-be :) láttam, hogy van root és miegyébb.... vannak jó főzött romok eme készülékre is? ha igen segítenétek nekem, egy linkkel és egy leírásos linkkel és tovább nem is zavarok, defynél csináltam már ilyesmit, most egy jó barátom senzésönjét gondoltam felfrissíteni, ha létezik rá stabil főzött rom

köszönöm előre is a segítséget

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#23031) randras_83 válasza princesama2 (#23029) üzenetére


randras_83
addikt

Hogy mitől lett brickes, fogalmam sincs, sajnos, QHSUBS_DLOAD módos megoldással nem próálkoztál, lehet az megoldja, bár elvileg az akkor jó ha FW frissítés közben száll el a telefon...

@zsolt19900: [link]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#23032) princesama2 válasza randras_83 (#23031) üzenetére


princesama2
tag

De próbálkoztam sajnos linux nem látta a telefont...
Egyedül windows7en tudtam előhozni QHSUBS_DLOAD-t.
Meg mindent próbáltam amit írtak xda-n hogy töltsem 6-8 órát 1huzamba stb

Pont ez a gond hogy 5letem sincs h miért szállt el másnak általában frissítés vagy rootolás közbe hal meg a teló

Jah még 1 kérdés mivel ti gondolom többet foglalkoztok a telefonnal:
Mennyit érhet most a teló? (mármint ha jó állapotban van)
[se ibeats se + memkari csak teló és alap cuccok?]

Jah és köszi az eddigi segítséged!

(#23033) csikoszo


csikoszo
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:

CM10.1 van a kicsikén :C és szeretném frissíteni, de nem találom, hol
kell kikapcsolni a Gyors Boot-ot. :W :F

Ha valaki tudja a választ, kérem ossza meg velem :R :R

Előre is köszönöm

(#23034) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!
Én is beálltam végül a sorba, megszereztem magamnak egy Sensation-t. :) Mivel látom, hogy nincs még publikus Sense 5, csak Ivicask dolgozgat rajta a háttérben, ezért gondoltam, hogy én is elkezdem, hátha hamarabb végzek. :)

SebastianFM kernelét használom, mivel mással nem kompatibilis a hang működéséhez szükséges lib.

Ami megy:
- RIL (mobilhálózat)
- Szenzorok
- Kamera (részben)
- Kijelző
- LEDek
- Nincsenek mérethibák, mivel a Desire 600 ROMját használtam, ami ugyanúgy qHD

Ami még nincs:
- Hang
- WiFi
- GPS
- Bluetooth

Jelenleg ennyi, kérdésem lenne, hogyha véletlenül hamarabb végzek, és sikerül még a hang/WiFi kombót megoldanom, akkor tegyem itt közzé? :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#23035) zsolt19900 válasza randras_83 (#23031) üzenetére


zsolt19900
őstag

nagyonremek köszi szépen :) akkor a második fele, egy fasza romot tudsz/tok nekem linkelni amit érdemes feltenni?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#23036) enginev3.0 válasza csikoszo (#23033) üzenetére


enginev3.0
félisten

CM-ben nincs gyors boot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23037) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali !

Egy htc sensationre szeretném feldobni a legfrissebb cyant ami stabil tudnátok segíteni ?
A készülék alap 4.0.3-van rajta.
látom hogy a roothoz kell s-off meg cwm és akk utána mehet.
Vagy valaki tudna segíteni ? linkelni vmi magyar leírást vagy valami ? s-off kötelező vagy már lehet csak root aztán többi ? szóval help légyszi ! :D

szép napot !

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#23038) enginev3.0 válasza beloadjoker (#23037) üzenetére


enginev3.0
félisten

https://sites.google.com/site/sensationtudastar/

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23039) nimfas válasza szezso15 (#23034) üzenetére


nimfas
addikt

Várjuk szeretettel :-)

Jó munkát!

(#23040) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali !

Ilyenkor mi a teendő ? itt áll már egy 10 perce kb

/virtualboxban van de felraktam htc drivereket fast boot kinyomva debug bent és csak töltés kiválasztva/

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#23041) enginev3.0 válasza beloadjoker (#23040) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kezd újra, valami nem engedi továbblépni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23042) beloadjoker válasza enginev3.0 (#23041) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hali !

Most meg ilyet dobott :

kétszer újraindul és utána rossz az egész. betölt de kezdőképernyő sötét csak felül a státuszbár látszik ..
na megpróbálom majd állüógépen meg win7-en is ha nem jön össze..
Ja és ebből csak factory resettel tudom visszahozni a telót hogy működjön

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#23043) enginev3.0 válasza beloadjoker (#23042) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha szerintem lehet a wm hibája

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23044) beloadjoker válasza enginev3.0 (#23043) üzenetére


beloadjoker
őstag

Ja remélem, kipróbálom állógéppel is.

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#23045) randras_83 válasza beloadjoker (#23044) üzenetére


randras_83
addikt

milyen op.rendszerrel próbálod?
Szerimtem a VM is okozhat gondot.

@(#23032) princesama2: elvileg ha a két érintkezőt zárod, akkor marad a QHSUBS_DLOAD és linux alatt is látni kellene...

Ebben az állapotában nem sokat ér. A simák mennek 30-35 körül szerintem egy jó állapotú XE-t meg el lehet sózni 40-45 körül.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#23046) beloadjoker válasza randras_83 (#23045) üzenetére


beloadjoker
őstag

Win xp-vel próbálom. De átmegyek haverhoz és majd ott gpen megpróbálom még valami valaki be tudná linkelni az 5.0.2.0-es cwm-et a készülékhez ? Biztos csak béna vagyok de itt [link] ha rámegyek a "HERE"-re akkor átdob egy ilivides hulladékra ahonnan nem tudok letölteni ...

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#23047) randras_83 válasza beloadjoker (#23046) üzenetére


randras_83
addikt

szvsz ne cwm-et rakj föl, hanem 4ext-et.

egyébként, ha linux van a gépeden, miért VM-ből próbálod S-OFF-olni, miért nem simán linux alól???

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#23048) beloadjoker válasza randras_83 (#23047) üzenetére


beloadjoker
őstag

Mert béna vagyok és nem tudom hogy kell linux alól :D :D
akk rakom azt nekem m1 csak cyanogenmodot tudjam feldobni, megszoktam hogy samunál cwm kell

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#23049) randras_83 válasza beloadjoker (#23048) üzenetére


randras_83
addikt

Hehe.:))

Nézd meg itt

https://www.flickr.com/randras83/

(#23050) beloadjoker válasza randras_83 (#23049) üzenetére


beloadjoker
őstag

Sajnos nem jön össze, nekem Backtrack 5 van fent és az ubuntu lucid alapokon nyugszik szóval 10.04, ott meg azt írja hogy 12.04 kell és az az alatti nem jó :/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.