Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15751) Tim82 válasza Lenry (#15749) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az "AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning"-topikban valószínűleg ölni tudnának a leletekért... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15752) Top cat válasza hcl (#15750) üzenetére


Top cat
őstag

Van egy sánta ilyenem. Ez mennyit érhet?

Az ebay-en van 21k-ért is. Ez olcsóbb, de a szállítási díja nem semmi. :D

(#15753) hcl válasza Top cat (#15752) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Retro beárazás topic szerintem :)

@Pötyi : https://hardverapro.hu/apro/intel_486_dx_processzor_es_hutok/hsz_1-50.html
Példának.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15754) Pötyi válasza Tim82 (#15751) üzenetére


Pötyi
őstag

Abszolút nem vagyok képben retró árakkal. Írd már meg lécci privátban, hogy mennyit érhet egy eredeti intel lapban egy intel 486 DX 4X100-as?

Just for kíváncsiságból.

QNX is cool!

(#15755) Tim82 válasza Pötyi (#15754) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fogalmam sincs, én nem igazán retrózok, az ilyen jellegű igényeim kimerülnek egy PIII-as laptopban meg egy gépről-gépre vándorló DosBox könyvtárban. :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15756) BiP válasza Lenry (#15749) üzenetére


BiP
nagyúr

Aztamindenit!

Amúgy ja, amióta házban élünk, csomó olyat csináltam meg/kellett megcsinálnom, amiről álmomban nem gondoltam volna, mert alapból közöm sincs hozzá.
De egy elmozdult cseréphez vagy egyszerű javításokhoz nem hív az ember szakembert, hogy 5perc melóért tízezreket fizessen. Már ha eljön egyáltalán, hónapok múlva a sok ígérgetés után.
Anyáméknál inkább megcsináltam a csöpögő wc-t tartálycserével meg a mosogató alatt kicseréltem a csöpögő szifont/csöveket, mert ki tudja mióta várták a szerelőt. És nem egy agysebészet egyik sem, csak neki kell állni, némi józan ész, és összelegózza az ember.

(#15757) E.Kaufmann válasza Lenry (#15749) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Karácsonyi ajándékok lettek volna, de elfelejtették :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15758) totron válasza BiP (#15756) üzenetére


totron
addikt

Én már feladtam. A szakember szónak mágikus jelentése van, főleg a nők körében, mindegy, ha kóklert takar és drágáért nyelheted az ideget, más szájíze és keze munkája van abban, amit aztán napi szinten bámul a használója, mindenképp be kell vonni valakit. Mivé is lenne enélkül a fogyasztói társadalom.

(#15759) hcl válasza totron (#15758) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Merakkor szépesz jólesz :D
Az mindegy, hogy a mostani albérletünk is van olyan ronda, mint amikor én festettem ki az előző lakásomat :D (Az se volt szép, de ingyé' vót' )

Mutogatni való hater díszpinty

(#15760) bambano válasza BiP (#15756) üzenetére


bambano
titán

nemrég volt kisebb botrány a tecsőn két csatorna között.
az egyik azt javasolta, hogy csinálj villanyász melókat, a másik meg elmondta tényszerűen jogszabály idézettel, hogy miért ne.
például az elektromos hálózathoz nem nyúlhatsz hozzá törvénysértés nélkül.

tehát egy normális világban (tudom, hogy ez nem az), mindenhez kihívnak egy szakembert, aki normális áron minőségben megcsinálja a feladatot. esetleg még a héten, nem a következő ötéves tervben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15761) radio11 válasza bambano (#15760) üzenetére


radio11
tag

Ez az elmélet.
A gyakorlat meg az, hogy bizonyos munkára nem megy ki egy villanyász sem. Például panelházi régi alumíniumvezetékes rendszerein szerelni. Vagy egy csillárt meg két kapcsolót kicserélni. Egy teljes átvezetékelés már talán megindítja őket, de az igazi egy "zöldmezős" új ház, többnyire hétszámjegyű vállalási díjjal.
A másik kérdés a szakik minősége. A tecsőn meg fórumokon van egypár olyan szaki aki előtt le a kalappal, fejlődőképes, jogkövető stb. szóval példát mutat. Egy ilyenre becslésem szerint viszont jut 10 kókler akinek valamilyen csoda folytán van villanyszerelő papírja.
Egyik volt kollegám (elektrikus) mondta, hogy egy falubelije kért tőle villamos tankönyveket (2012 szeptemberben), mert menni fog jövő hónaptól villanyszerelő OKJ tanfolyamra. 2012 decemberben már tele volt szórólapozva a falu, hogy villanyszerelést, készülék bekötést, komplett kivitelezést stb vállal.......

(#15762) bambano válasza radio11 (#15761) üzenetére


bambano
titán

"Például panelházi régi alumíniumvezetékes rendszerein szerelni.":
ezért.
ha baj van, márpedig egy régi alumínium vezetékes rendszeren lesz baj, akkor mindig azt a villanyszerelőt veszik elő, aki utoljára babrálta a rendszert. tehát egy 30-40 éves rendszerrel a jelenlegi jogszabályok szerint két dolgot tudsz tenni:
1. nem babrálod, de imádkozol
2. egyben kihajítod az egészet és nulláról újrakábelezed és szerelvényezed.
köztes állapot nincs a büntetőjogi felelősség miatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15763) radio11 válasza bambano (#15762) üzenetére


radio11
tag

Bár ez a jogi felelősség inkább elméleti, mint gyakorlati jogi kategória.
Ha emberhalál vagy súlyos sérülés történik akkor persze megy a nyomozás, egy "jól sikerült" elektromos tűz esetén is, bár ott azért a bizonyíték nagy része megsemmisül. Egy kisebb kábelleégést meg a kutya nem fog jelenteni, főleg ha a "kivitelezés" svarcban történt.
Így de facto a köztes megoldás fog születni az esetek nagy részében (az 1-es ott úszik el, hogy a régi rendszer nem fogja bírni a nagyobb fogyasztókat, a 2-es meg a költsége miatt, panelt újramadzagolni egy horror, hacsak nem csővel szerelték anno tévedésból)

(#15764) hcl válasza radio11 (#15763) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Panelhoz ki se jön a villanyos. Azt mondja, hogy hangos. (Elkezd vésni, hiába van bejelentve a felújítás, valami idióta rá fogja hívni a rendőrt.)
Olyan utcában van a lakásunk, ami paneles rész, de mi egy téglaépületben vettünk. nem egy szakival külön meg kellett értetni, hogy az nem panel, akkor egyből hajlandó volt jönni.
De olyan is volt, amelyik közölte, hogy most nincs kedve vésni (amikor kijött felmérni).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15765) bambano válasza radio11 (#15763) üzenetére


bambano
titán

"Bár ez a jogi felelősség inkább elméleti, mint gyakorlati jogi kategória.": ezt te mondod. szemben azzal, aki ebből él.
[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15766) Tim82 válasza hcl (#15764) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érdekes módon ránk még sohase hívtak ilyenért rendőrt. Lehet, hogy van azzal valami véletlenszerű összefüggés, hogy napokkal a munkálatok előtt mindig kitettem nyomtatott szöveget a bejárati ajtóra és a postaládákhoz is, melyen feltüntettem, hogy kb. mettől meddig, milyen munkálatok, melyik lakásban is lesznek és előzetesen elnézést kértem az esetleges zajért/porért, ahogy szerintem kultúremberhez illik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15767) opr válasza Tim82 (#15766) üzenetére


opr
veterán

Meg a szerencsén. Ha van egy OLYAN szomszéd, mindegy mit csinálsz, úgyis gyorstárcsázón van neki a jard, már alig várja, hogy valakire végre kihívhassa...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15768) radio11 válasza hcl (#15764) üzenetére


radio11
tag

Az minden szakterületre igaz, hogy a húsosabb melókat szeretik preferálni. Olyan ez, mint a csirkemellfilé vs. csirke farhát, a csontos résszel sokan nem szeretnek vacakolni amíg ott van a filé. Nálunk is a burkoló húzta a pofáját mikor a WC-t csinálta, bezzeg a nappali-étkező-folyosó egybe járólapozását azt bírta, a négyzetméterár ugyanannyi de jobban esett neki az egybefüggő 60 nm-en dolgozni 1 napig mint a budin (fallal együtt ~10m2 csempe) egy napig.
Az viszont félelmetes, hogy 5 évvel ezelőtt 2500-3000Ft-ért burkolt a srác négyzetméterenként, most a szomszédnak 10e/nm áron meg fölötte akarnak jönni a szakik.

(#15769) Tim82 válasza opr (#15767) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tény és való, egy ideje már ott lakok, ahol, ismer a többi (régi) lakó, ettől még van a házon belül egy rakat új lakó, azok megtehetnék a felnyomásomat. Mégis működik a módszer valahogy...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15770) bambano válasza Tim82 (#15766) üzenetére


bambano
titán

volt a papír alján next-next-finish gomb? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15771) hcl válasza Tim82 (#15766) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor neked jó :D
Ez amúgy asszem a legtöbb társasházban kötelező is. Én is ki szoktam.
Nekem ezt villanyszerelő mondta :D
(A vizesünk meg azt, hogy az ilyennek ki kéne váltani a vállalkozóit, akkor jöhet a rendőr, nem tud mit csinálni :D )

@radio11 : Ezt autószerelő is csinálja. Inkább olajat cserél, mint hibát keres.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15772) Tim82 válasza bambano (#15770) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak happy finish, illetve no keyboard detected, press any key to continue.

hcl: rajtam kívül talán egy vagy két lakó szokta kiírni, pedig azért 6-8 lakást biztosan újítottak fel az elmúlt 2-3 évben a házban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15773) hcl válasza Tim82 (#15772) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fasza...

Mutogatni való hater díszpinty

(#15774) opr válasza Tim82 (#15769) üzenetére


opr
veterán

A mi tapasztalatunk az, hogy nem az új lakókkal szokott ilyen téren baj lenni, hanem a megkeseredett ősi biotechnológiás megfigyelődroidokkal.
A legdurvább fajtának zaj se kell, ha már egy ideje nem tudott jardot hívni senkire, kihívja poénból. Pl ránk anno kihívta hajnal kettőkor, hogy állandóan cigizős piálós hangos bulit tartunk és elege van. Namost, akkor volt 1,5 éves a gyerek, nyilván nem az van, hogy örülök, ha végre tudok aludni egyet, hanem minden este bulizunk. Bónusz, akkor laktunk ott 3 éve, ez alatt egyszer volt "buli", konkrétan póker a haverokkal. Gondolod mekkora üvöltözés volt. Mindenki síri kussban, figyel nagyon a mindenre és néha mond egy olyat, hogy fold, raise vagy all-in (check-et kopogtuk általában).
Tegyük hozzá mázlisták voltunk, nem volt sose rossz meg hangos a gyerek, az első pár hónapot kivéve, amikor újszülöttként nyilván sokat sírt, de akkor is mindig ugrottunk azonnal, sose sírt pár percnél tovább.

Külön örültünk, hogy mikor a jard becsengetett, felébresztette a gyereket is. Jó, 1,5 évesen ez már nem volt akkora gond, de akkor is.

Másnap közöltem vele, hogy még egyszer megjátszik egy ilyet, akkor utána megoldom, hogy konkrétan oka legyen hívni őket. Többé rám nem hívta, onnantól a másik gyerekes lakásra hivogatta, de ott meg olyan nyüzüge volt az apuka, hogy hiába mondtam neki a megoldást, nem ment oda a vénasszonyhoz "megbeszélni".

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15775) hcl válasza opr (#15774) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Másnap közöltem vele, hogy még egyszer megjátszik egy ilyet, akkor "
Ha ok nélkül kihívja, akkor nem vernek rá valamit? :F

Mutogatni való hater díszpinty

(#15776) szebe válasza Tim82 (#15766) üzenetére


szebe
őstag

Nincs is jobb annál, amikor onnan tudod, hogy felújít valaki a lépcsőházban, hogy 2-3 mocskos lábnyom vezet a lakáshoz.
Zavarni mondjuk max a mocsok zavart, lévén napközben nem voltunk otthon, de cetlit csak az ragasztott ki, aki mióta az eszemet tudom, ott lakott.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#15777) radio11 válasza opr (#15774) üzenetére


radio11
tag

Remélem pontosan idézem:

"Címet tudja. Papírja van. Ceruzája van. Főjelent. Kész! Tudod ez a három már elég indok, nem?" (Hofi Géza)
Sajnos a Géza bácsi poénjai mind a mai napig naprakészek.......

(#15778) opr válasza hcl (#15775) üzenetére


opr
veterán

Nem, mert lehet névtelen bejelentést tenni. Annyira meg nem csinálja sokszor, hogy konkrétan utánamenjenek ki az.

radio11 #15777: úgy úgy. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15779) hcl válasza opr (#15778) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fasza :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#15780) Tim82 válasza opr (#15774) üzenetére


Tim82
nagyúr

a megkeseredett ősi biotechnológiás megfigyelődroidokkal.

Voltak nálunk is ilyen lakók. Mára kihaltak. :DDD

Most is vannak "mindenrőltudniakarokésállandóancsekkolomalépcsőházat"-típusú (ős)lakók (természetesen idős nénik), de meglepő módon ők kedvesek, mármit nem szoktak senkit se felnyomni, mondhatni l'art pour l'art üzemmódban tolják az őrszolgálatot, komoly hátsó szándék nélkül.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15781) radio11


radio11
tag

1. § Mindenki a saját dolgával foglalkozzon először is
2. § Igen, a sajátjával.
3. § Ha valakivel bajom van akkor azt direkt módon jelzem neki pofa to pofa, ha nem reagál rá esetleg akkor jelentgetek. Ha nem követ el bűncselekményt vagy engem éppen nem zavar a viselkedése akkor goto 1.§

(#15782) qnadam válasza opr (#15774) üzenetére


qnadam
veterán

rám bezzeg a barátságos "akkor hívjál rendőrt" felhívásomra se hívnak ki senkit :( se a kretén szomszéd, aki azzal vádolt, hogy én fúrok (nem én fúrtam)(de akkor tegnap biztos én fúrtam!)(tegnap se)(kihívom a rendőrt!)(hívjad bzmg), se a biztiőr a sparban (itt nem szabad fényképezni!)(elnézést, nem fogok többet.)(de törölje is le a képeket!)(nem törlöm, mert csak messengeren küldtem, nálam nincsenek meg)(na mutassa csak!)(nem mutatom)(de mutassa meg! meg kell mutatnia)(hívjon rendőrt, neki nagyon szívesen megmutatom)(öaöööö de itt nem szabad fényképezni!)(tudom, már mondta, elsőre is értettem. nem hívja a rendőrt akkor?)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15783) qnadam válasza Tim82 (#15780) üzenetére


qnadam
veterán

nálunk egy ilyen néne volt az emeleten, pont a lift mellett. bármi zajt hallott, már nyitotta résnyire az ajtót és lesett kifelé feltűnés nélkül, hogy mi történik. ilyenkor mindig hangos és vidám jónapotkívánokkal köszöntöttem :D
volt nálunk egy ideig egy ideiglenes gazdikereső fiatal pitbull. nagyon cuki volt egyébként. mentünk sétálni, néni persze rögtön nyitja az ajtót, majd nem bír magával, és hirtelen feladja az álcát, és mondja, hogy jajjjdeszép kutya, ez kuvasz, ugye? háát, ha a kuvasz definíciót kicsit lazábban vesszük (mondjuk szőrös állat négy lábon), akkor végülis lehet az. ááá, ilyet mégse kellene mondani. de az igazságot se, mert még kitalálja, hogy veszedelmes harcikutya, aztán rendőrséget hív ésvagy infarktust kap. végül annyit mondtam neki, hogy pomerániai dajkakutya. elhitte.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15784) hcl válasza qnadam (#15783) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOOOL :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#15785) F.E.K.. válasza bambano (#15760) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"elektromos hálózathoz nem nyúlhatsz hozzá törvénysértés nélkül."

Mármint miért nem? A méretlen részen szerelhetsz... Feltéve, hogy értesz hozzá... (Persze felelősséged az van)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#15786) KROK640 válasza Lenry (#15749) üzenetére


KROK640
veterán

nekem ilyenem van :

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#15787) bambano válasza F.E.K.. (#15785) üzenetére


bambano
titán

nálunk a méretlen rész az a folyosó és a társasházi gerinc.
a lakásom az teljesen mért rész.
szerintem lelőnének, ha a méretlen részhez babrálnék.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15788) KROK640 válasza BiP (#15756) üzenetére


KROK640
veterán

Szakember/mester?
Már írtam valamikor a fórumba erről.
Ezt amit leírok errefelé csinálja kőműves, vízvezetékszerelő, asztalos, gázos, stb.
Kihívod, mert valamit megakarsz csináltatni. Azt mondja ok, jön "megnézi". Már azóta megtanultam ez jót nem jelent... Mond egy időpontot, késik minimum fél órát. Ekkor jön a "megnézi" fázis, ami az elvégzendő munka előtt/munkaterületen hümmögve sétál és nézelődik egy 10-60 percet. Ezután időpontot egyeztet veled, hogy mikor jön elvégezni a munkát. A pofátlanabbjai ezután tartják a markukat 1-5 ezer ft "megnézésre" meg ha anyagár is van akkor ezenfelül minimum előlegre. A kevésbé pofátlanabbja főleg ha nincs anyagár, csak csendben elkullog. Mindkettő mond egyébként egy árat ilyenkor, amiről biztos lehetsz benne, hogy NEM fogja betakarni a munkát, hanem a végeredmény több lesz, ez csak egy irányár, mindegy mit mond.
Aztán késve vagy megjelenik elvégezni a munkát, vagy nem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#15789) bambano válasza KROK640 (#15786) üzenetére


bambano
titán

volt valami betű, ami szerint meg lehetett 160MHz-en hajtani vagy nem...
nekem is van még itthon, lehet, hogy nem is egy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15790) F.E.K.. válasza bambano (#15787) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ááá, jogos, elírtam :D

A mért részen (azaz az óra után) szerelhetsz. Ha vállalod a felelősséget (mármint ez nem opcionális, hanem ha hozzányúlsz és rád lehet bizonyítani, akkor tiéd a felelősség).

Az sem árt, ha értesz is hozzá, de jogilag nincs tiltva...

(Jópár házat megcsináltam az évtizedek alatt a családban, még nem zártak börtönbe be miattuk :DDD )

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#15791) KROK640 válasza Tim82 (#15766) üzenetére


KROK640
veterán

Ez a normális módja a dolgoknak.

van egy szomszédom, akivel amúgy soha semmi bajom nem volt, sőt jóban vagyunk. Nála most felújjítás van, type-c munkásokkal, május vége óta.
Összetörték hátul a kerítést, plusz lepakolták a felrakott tüzifát (úgy 20 mázsa felaprítva tüzifának) a teraszról, mert "útban" volt (a saját telkemen! egy kérdést sem tettem fel, csak azt látom, hogy szorgalmas kormos lábak a kertemben pakolják a fámat), teleszemetelték elöl-hátul a kertet, de olyat megcsinált, hogy bejött a kertembe könnyíteni magán, és ha már ott volt akkor a fél üveg kóláját az ablakpárkányomban hagyta, és hasonlók.
Annyit nem mondott, hogy elnézést vagy ez vagy az kéne ... jóban vagyok a szomszéddal, de szerintem lesz egy beszélgetésem vele, mert ő sem szólt, hogy majd mindenféle egzotikus(nak nem mondható) etnikum fog járkálni a telkemen, és hogy egyáltalán is nézzem már el a dolgokat.

Ráadásul május vége óta ez van, mindennap reggel 6-tól fúrnak faragnak, 11 fele abbahagyják, majd délután 3-4 fele még egy kicsit, hétköznap, hétvégén egyaránt, (amúgy szerintem új metróvonalat építenek, és kézi fúróval, máshoz kizárt h ennyit kelljen fúrni, esteleg tömör tömbökből a ház belső helységeit faragták ki), amikor fent van az állványon, akkor én nemcsak a por miatt zárhatom be az ablakom, hanem azért is mert, hegyezi a fülét a kis kormoslábú, hogy én kivel mit beszélek (kiszűrődik a zaj). [Ha már itt tartunk múltkor az ereszcsatornával "megkoppantotta" az ablakom, amin egy szép nagy repedés is lett (dupla üveg, egyik fele tejüveg, kb 1×2 méter, de alakra kell vágni, szóval nem olcsó), annyit nem hallottam a munkásoktól "hogy elnézést". A dolog azóta sincs rendezve, csak a felelős nem akar előkerülni.
Szóval, zaj, kosz, kár... eddig ez járt velük.
és még nincs vége, mert még most erkélykorlát csere is, meg minden ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#15792) KROK640 válasza opr (#15767) üzenetére


KROK640
veterán

Az biztos. Úgy 3 éve történt, hogy barátnőmmel a Tóciban sétáltunk. OK, hogy november volt, meg sötét, de leültünk egy padra beszélgetni. Másnap, valahogy ismét odaültünk pont. Erre egy nyanya konkrétan ránkhívta a rendőrséget, hogy mi rendszeresen drogozunk, meg gyújtogatunk(!) az ő ablaka alatt.
A legközelebbi ablak is 30 méterre volt tőlünk, az sem az övé volt.
A rendőrnek persze vázoltuk h semmi olyan nincs, meg semmi illegálisat nem találtak nálunk, de akkor is kínos volt az egész nekünk.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#15793) hcl válasza bambano (#15787) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"nálunk a méretlen rész az a folyosó és a társasházi gerinc."
Hejj, az is lehet mért, ha van valami főmérő :D Van, ahol van.

@bambano : Jaja, az 5x86 szinte mindig ment eggyel feljebb, 160MHz-et a legtöbb tudta.

@KROK640 : ". A pofátlanabbjai ezután tartják a markukat 1-5 ezer ft "megnézésre" meg ha anyagár is van akkor ezenfelül minimum előlegre. "
Egynek se adtunk még semmit, egy se kért ilyet. A legtöbbjének megmondtuk, hogy árajánlatot, írásban, és akkor valószínűleg ő is fogja csinálni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15794) BiP válasza KROK640 (#15791) üzenetére


BiP
nagyúr

Ilyenkor elvileg a szomszéd lenne az, ha nincs más, hiszen ő a megbízó.
De az álmoskönyv szerint szomszéddal nem jó rosszban lenni, így óvatosan kell ezeket kezelni/leboltolni.

(#15795) bambano válasza KROK640 (#15788) üzenetére


bambano
titán

"A pofátlanabbjai ezután tartják a markukat 1-5 ezer ft "megnézésre"": engem már gyanúsított meg vállalkozó, hogy az ő árajánlatát odaadtam másnak, aki ezért tudott olcsóbbat adni. szóval az, hogy némelyik árajánlatért is kér pénzt, az emiatt van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15796) Lenry válasza bambano (#15760) üzenetére


Lenry
félisten

az elektromos hálózathoz nem nyúlhatsz hozzá törvénysértés nélkül.

mármint a saját házamban a saját vezetékeimet sem baszogtathatom?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15797) Top cat válasza Lenry (#15796) üzenetére


Top cat
őstag

Bebaszna. Szerintem a méretlen részre gondolt.

(#15798) bambano válasza Lenry (#15796) üzenetére


bambano
titán

a fent linkelt videó alapján nem. egész pontosan azt csinálsz vele, amit akarsz, csak utána megfelelően akkreditált szakemberrel biztonsági felülvizsgálatot kell csinálni. azt viszont (szintén a fenti videó alapján) nem fogod megkapni tákolt hálózatra, érthető okokból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15799) F.E.K.. válasza Lenry (#15796) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A mért rész a tied, a méretlen a szolgáltatóé (az óra előtt méretlen, utánna mért).

A mért részt babrálhatod, csak tarsd a hátad ha valami balul sikeredik ( meg ha túléled. De ha más hal bele, akkor te leszel a felelős ha bizonyíthatóan te okoztad).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#15800) F.E.K.. válasza bambano (#15798) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Le is lehet nyilatkozni, hogy az érvényes szabványok betartásával készült az elektromos hálózat. Igaz, ehhez már kell legalább egy érvényes szakvizsga (azaz az adott feszültségű hálózatra érvényes) bizonyítvány törzsszámának a csatolása).

Ezt leginkább teljesen új hálózat létesítése esetén kérik, ha bővítés/átalakítás vagy felújítás történik azt nem vagy köteles jelenteni (mert az a te tulajdonod).

Többnyire nem is szokták jelenteni...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.