Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Blac1


Blac1
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám a telefonnal. Szeretném megkérdezni hogy ez szerintetek szoftveres vagy hardveres hiba. Írnék két példát a jelenségre. Itt a fórumon fent vannak az értesítés, levelek, kedvencek, stb. ikonok. Néha előfordul hogy amikor rábökők valamelyikre az beszürkül de nem csinál semmit.
Vagy a másik jelenség hogy egy alkalmazásban, például valamilyen játék megjelenik egy ablak amit X gombbal lehet bezárni. Rábökők és nem csinál semmit. Ezeket nem sűrűn csinálja de annyira igen hogy felfigyeltem rá.
Ha a telefon rendszerében bóklászok akkor nem csinálja ezt. Be van kapcsolva az érintésérzékenység, és ki van kapcsolva a véletlen érintés védelem.
A telefon Telekomos Snapdragon processzorral szerelt 4 G-s. Android 11
Szerintetek szervízbe kéne vinnem? 5 napja vettem.
Anno a Honor 8 csinált ilyet csak sűrűbben, és az a rendszerébe is csinálta. Akkor a szerviz azt mondta hogy náluk nem jött elő a hiba, ezért nem foglalkoztak vele. Utána P30 telefonom volt az szinte sose csinált ilyet.
Mi a véleményetek?
Előre is köszönöm.

(#8502) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok!
Akku beállításoknál van olyan, hogy a Gyorstöltést ki lehet kapcsolni. Szerintetek érdemes, vagy inkább érdemesebb kisebb teljesítményű töltővel tölteni?

Ugyanitt van olyan, amit be lehet kapcsolni, az Akkumulátorvédelem (A maximális töltöttség 85%-ra korlátozása, az akku élettartamának meghosszabbításához.) Ezt érdemes bekapcsolni?
Őszintén szólva szeretem 100%-al indítani a napot, így jön ki hogy nap végére 10-20%között van az akku szintje. De ha sokkal jobb ezt a beállítást használni, megpróbálom kímélni az akkut... :)

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#8503) kutga válasza tozo86 (#8502) üzenetére


kutga
nagyúr

Szia!

Szerintem hasznos a gyorstöltés, nap közben, amikor szükség van rá tényleg hamar feltölti az akkut. Minden más helyzetben hagyományos töltőt használok.

Az akkumulátorvédelem pedig szerintem jó marketing, de hosszútávon semmit nem használ az akkunak. :)

Let the Zone take me if I am.

(#8504) jUUh válasza Blac1 (#8501) üzenetére


jUUh
addikt

A PH! oldalai ilyenek, mobilról nálam pl. Hardverapró van, hogy igényel második rábökést mondjuk kategóriaválasztásnál. Játékban felugró ablak, reklám különösen ilyen, ott (szerintem) direkt nem érzékel elsőre, hogy megint rákattints, mellékattints, és átvigyen a program / játék oldalára.

Nekem ebből nem tűnik se hardveres, se szoftveres problémának.

#8502 tozo86:
Megosztó kérdés. Én személy szerint nem látom értelmét spórolni ezekkel, főleg ha mondjuk 2-3 évre tervezel a telefonnal. Vagy eladod addigra, vagy ha 2-3-4-5 év után észleled a problémát, kicseréled az akksit. Egyszerűbb, mint évekig azt lesegetni, hogy jaj most gyorsan - lassan töltsem, meg meddig. Persze ez magánvélemény, én nem kapcsolnék be semmit.

Samsung Galaxy S23+

(#8505) dionaea válasza s4hu|SyD^ (#8497) üzenetére


dionaea
őstag

Basszus lehet ez a baj. Exynos ba már az extra dimm működött az elején is csak főleg nyáron melegben.

Nem is gondoltam hogy ez ficsőr.

(#8506) Ronyn válasza Hikvision (#8492) üzenetére


Ronyn
senior tag

Mondjuk nem igazán értem, miért kell ezekhez külön appok(Fine Lock, Routines +), az összefoglalóban írt rutinok nagy részét (vagy mindet), pár kattintással be lehet állítani az alap Bixbyvel is

Ego sum... Ronyn 🧔

(#8507) jUUh válasza Ronyn (#8506) üzenetére


jUUh
addikt

Így igaz, a többi csak magához az importáláshoz kell.

Samsung Galaxy S23+

(#8508) kekedi válasza jUUh (#8507) üzenetére


kekedi
senior tag

Van olyan fórum vagy oldal, ahol esetleg ötletek tömkelege van a bixby rutinokról?

(#8509) jUUh válasza kekedi (#8508) üzenetére


jUUh
addikt

Passz, Google a barátod. ;]

Samsung Galaxy S23+

(#8510) s4hu|SyD^ válasza kekedi (#8508) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Azért elég kézenfekvő dolgok vannak benne. Nem nagy bonyolultság. Amit akarsz összeállítod.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#8511) kutga válasza s4hu|SyD^ (#8510) üzenetére


kutga
nagyúr

Egy darabig használtam az előre beállított rutinokat, aztán kikapcsoltam az egészet. Ettől persze lehet még valakinek hasznos. :)

Let the Zone take me if I am.

(#8512) kekedi válasza jUUh (#8509) üzenetére


kekedi
senior tag

Keresgéltem (kicsit), nem találtam. Gondoltam hátha itt van infó. :)
s4hu|SyD^
Igen, azzal nincsen gond, csak a topik gazda is adott ötletet az összefoglalóban, amire nem is gondoltam volna. Így úgy voltam vele, megkerdezem. :)

Majd ugyeskesem. :)

(#8513) Rinocerosz válasza kekedi (#8512) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Youtube-on lehet találni pát videót... legalábbis mikor megvettem az s20-at találtam.

(#8514) Rigormortiis válasza tozo86 (#8502) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én a gyorstöltéssel úgy vagyok, hogy akkor használom amikor tényleg kell, ami nálam ritka, mivel többnyire, átlagos felhasználással nálam két napot kihúz a telefon, ezért sem használom ezt a 85 százalékig töltést (úgy már rezegne a léc). Szerintem jobb az akksinak, ha csak feleannyi töltési ciklust teszünk bele, mintha gyakrabban, de csak 85 százalékig töltjük. A gyorstöltéssel meg úgy vagyok, hogy ha az égvilágon semennyire nem lenne kihatással az akksi élettartamára, akkor ez nem egy választható fícsőr lenne (elektromos autóknál kimondottan negatív hatással van az élettartamra, igaz más technológia).

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#8515) jereti válasza kekedi (#8508) üzenetére


jereti
tag

Én nagy rutin fan vagyok, ezért leírom, amiket én használok. Az egyik fajta a gombra induló - indítás kézzel - rutin (widgetként kitéve, hogy azonnal bekapcsolhassam őket):
"Éjszaka" (bluetooth, wifi, mobilnet, hely ki, alkalmazások bezárása összes, energiatakarék be, ne zavarjanak be - ne zavarjanak opcióban a családtagok vannak engedélyezve)
"Feloldva marad" (minimális értelme van, szeretem)
"Edge panel" (gyorsabb ezzel ki be kapcsolni, mint a beállításokban megtalálni, minimál akksi használatot spórol)
"Monitor opció" (ezzel a rutinnal a képernyő ébrenmaradást növelem 5 percre, ez munkaügyben szokott jól jönni, hogy ne aludjon el a kép)
"Csak telefon" (ezzel minden adatforgalmat, wifit stb kikapcsolok, pl, amikor itthon gép előtt dolgozom, a számítógép úgyis jelzi a mailt, vibert stb). Tudom, töltő is van itthon, mindegy, én szeretem ezt a rutint is
"Diszkrét" (ezzel egy gombnyomásra halk, azaz nem néma lesz minden csengőhang, értesítés stb. Van szitu, amikor ez jó)
"Kültér" (fényerő és hangerőnövelés, amikor a kertben dolgozom, de nem a zsebemben van a telefon)
A másik fajta rutinok pedig az automatikusak. Itt a fórumon vettem pl az ötletet, a youtube és a kamera használat esetén átkapcsoló 60 Hz-re (a Home Workoutnál is használom), ez is igazából akksikímélés, mert ezeknél felesleges a 120 hz. Automata rutin az is, hogy 30 százalék alatt átváltson energiatakarékosra, 16 százalék alatt pedig kikapcsol mindent, csak telefonálni lehet. Szintén rutin, hogy ha rácsatlakozik a kocsi bluetooth-jára, akkor bekapcsol a gps, nem kell külön az android auto miatt ezt is megnyomni, levételkor lekapcsolni. Végül van egy "töltés kész" rutinom, 99 százaléknál csippant egyet, hogy ha meghallom még este, lehúzzam a töltőről. Remélem, valamelyik hasznos tipp neked. Üdv.

(#8516) repist válasza pataig (#8491) üzenetére


repist
csendes tag

Nekem a digitalizált kártyával történő fizetés halt be. :(( Írtam nekik azt a választ kaptam, hogy dolgozznak rajta és hamarossan javítva lesz.

(#8517) StarKiller89 válasza kelly416 (#8490) üzenetére


StarKiller89
senior tag

amúgy tényleg szükséges még ez az újra belakás? őszintén szólva szervíz után is rühellem, hogy gyalulják az egész telefont... ez nem csak valami évekről visszamaradt dolog? rossz berögződés?

ismerek olyat aki még az új telefonja akksiját is "kisüti" :)) :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#8518) Badboys válasza StarKiller89 (#8517) üzenetére


Badboys
őstag

Szerintem nem kamu. 12 után egy csomó hiba lett szerencsére elég volt újra telepíteni a rosszul működő appokat. Igaz az órát e miatt teljesen gyalulni kellett.

(#8519) icemad válasza StarKiller89 (#8517) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálunk át sem veszi a szerviz, ha nem csináltál előtte fr-t.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#8520) kelly416 válasza StarKiller89 (#8517) üzenetére


kelly416
veterán

Nézd és döntsd el Te magad, normálisan merült-e a telóm ma vagy nyeletlen balta módjára tette?

(#8521) StarKiller89 válasza icemad (#8519) üzenetére


StarKiller89
senior tag

nálunk átveszik (Samsung Miskolc) még meg is kérdezik, hogy akarsz-e adatmentést...

kelly416: elhiszem neked, csak mindig elő-előkerül ez a téma és olvastam mindig a meg b verziót, speciel én is azok közé tartozom akik semmi változást nem vesznek észre...

Samsung Galaxy S23

(#8522) rbelme85


rbelme85
kezdő

Szép estét Mindenkinek!

20 nappal ezelőtt vettem egy Snapdragon 4G-s verziót. Azóta végig olvastam az összes hozzászólást. Tudom ritka az ilyen. :B Előtte 5 évig Honor 8-asom volt. Sajnos már nem volt olyan mint új korában... :)
Azelőtt pedig Samsung Galaxy S3 szintén 5 évig.
Nagyon bitang ez a mobiltelefon.
Android 11 volt rajta bekapcsolás után. Küzdöttem az értesítés beállításokkal. Nem volt se Messenger, se Viber, se Twitter, se Facebook jelzés ha jött valami. Ellenben SofaScore értesítések jöttek.
4 nappal ezelőtt frissítettem A12-re, utána egy hard reset s minden megoldott ezt követően.
Szóval ha valaki hasonló problémával szenvedett akkor ez lehet egy megoldás. ;)

SiemensM35i>Nokia3510>SiemensSL42>SharpGX10>Nokia6230i>Nokia7310Supernova>Nokia5800XperssMusic>SamsungGalaxyS3>Honor8>Samsung GalaxyS20FE-SD4g

(#8523) Dilikutya válasza StarKiller89 (#8517) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, fontos. Kb. 100-ból 10 expert fórumozónak. És minden 10000 tulajdonosból fórumozik 100. :)
Én sose csináltam, mégsem volt soha gond. Meg az nem is rendeltetésszerű, hogy nagyobb frissítések után újra kell telepíteni a rendszert (FR lényegében újratelepítés).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8524) ginola válasza Rigormortiis (#8514) üzenetére


ginola
addikt

"Szerintem jobb az akksinak, ha csak feleannyi töltési ciklust teszünk bele, mintha gyakrabban, de csak 85 százalékig töltjük"
Pont fordítva igaz!
Nem vagy tisztában mi a töltési ciklus.
Egy töltési ciklus a nullától 100 százalékig való töltés.

(#8525) szilvaspet válasza ginola (#8524) üzenetére


szilvaspet
tag

Én már vártam ezt a töltés korlátozó funkciót, szeretném, ha minél tovább tartana ki az akksi a telefonomban. Mert bár 2 évente én is lecserélem, de általában a családban valaki tovább használja, és két-három évig még nagyon jó szolgálatot tehet egy ilyen kategóriás telefon a következő felhasználónál. Én az S10-et cseréltem erre, mert 1,5 év alatt 80%-os lett az akksi. Két kártyával használtam, alapból nincs nagy akksija, sokat töltöttem navigáció közben az autóban - nem jöttem ki vele sokszor a munkaidő végéig sem.
Az autós navigáció szerintem kifejezetten az a felhasználási mód, amikor ez a korlátozás hasznos lehet.
Az AccuBattery alkalmazást az FE-nél az első nap óta használom (október óta), új korában 95%-ra becsülte az akksi tényleges kapacitását, kb. 1,5 hónap után írta ki hogy 100%-os az akksi, mindvégig úgy töltöttem, hogy az alkalmazás értesített a beállított töltés (esetemben ez is 85% volt) elérésekor. A Samsung gyári korlátozása ezt kényelmesebbé teszi és úgy gondolom nem véletlenül hozták be ezt a funkciót.
Az AccuBattery szerint a 85%-ig töltés 0,25 ciklusú elhasználódásnak felel meg, a 100%-ra töltés pedig 0,91-nek:

Szerk.: És persze tudom hogy lehet akksit is cseréltetni, az is egy megoldás, sőt az s10 gari lejárta előtt valószínűleg én is bepróbálkozom majd az akku cserével, főleg hogy továbbra is használatban van és lesz is talán még sokáig az a készülék..

[ Szerkesztve ]

(#8526) kekedi válasza jereti (#8515) üzenetére


kekedi
senior tag

Szia.
Nagyon szépen köszönöm! :) :R
Vannak benne jó dolgok/ötletek.

(#8527) ginola


ginola
addikt

120hz helyett 60hz olyan alkalmazásoknál, ahol nincs értelme a 120hz-nek, például Kamera, YouTube.
Még milyen más alkalmazásoknál nincs értelme a 120 Hz-nek?
Eddig kamera appokat és a youtube vanced és music, amit felvettem.
Pl. google térképet is érdemes felvenni?

szilvaspet
"az első nap óta használom (október óta), új korában 95%-ra becsülte az akksi tényleges kapacitását, kb. 1,5 hónap után írta ki hogy 100%-os az akksi"
Azt hogy' csináltad?
Nálam november vége óta van ez a telefon és 95 százalékos az app szerint. A GT Master akkuját sajnos nem képes felismerni az accubattery.
A 80 % már csere érett. Egyébként mikor rakod rá töltőre, hány százaléknál?

[ Szerkesztve ]

(#8528) ricsike_p20 válasza StarKiller89 (#8517) üzenetére


ricsike_p20
tag

Posztszovjet berögződés. :D pár éve nem csinálok ilyesmit, de mindegyik telefon normálisan mükszik.. :D

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#8529) szilvaspet válasza ginola (#8527) üzenetére


szilvaspet
tag

Kb. 1,5 hónap alatt lépkedett fel a becsült kapacitás számláló 100%-ra és természetesen még mindig annyi, de hát 3 hónap az még nem mérvadó. Először én is kicsit csalódott voltam a 95%-os értéken amúgy. A nagyobb kapacitású akksi és a takarékosabb rendszer miatt a 85%-ból 20-30% meg szokott maradni az esti töltésig, de van amikor 20% alatt teszem töltőre, viszont egész éjszakás töltésen a 3 hónap alatt szerintem 10 alkalomnál nem volt többször - most már nem is lesz.
A töltési módszerek összehasonlításához a kb. másfél évet itt ki kell várnom, ezért is direkt így fogom végig tölteni az FE-t.

[ Szerkesztve ]

(#8530) ginola válasza szilvaspet (#8529) üzenetére


ginola
addikt

Szóval azt mondod valószínűleg még javulni fog nálam a 95%-os érték?
Az akkunak nyilván az lenne a legjobb, amennyiben lithiumos, a 40 és 80% közötti töltöttség. Bár ez a mindennapok során nem feltétlenül kivitelezhető. Például ipari használatban gyakran 65 és 75% közé töltik a cellákat, műholdak esetében így extra hosszú az akku életciklusa.

(#8531) kutga válasza StarKiller89 (#8517) üzenetére


kutga
nagyúr

Sosem csináltam. 12 óta sem merül jobban a teló. :)

Let the Zone take me if I am.

(#8532) ppancser válasza zoltan77 (#8466) üzenetére


ppancser
csendes újonc

+1 a Ringke Onyx tokra. Nemcsuszik a kèzben, èrzödik hogy minösègi darab ès ami szàmomra fontos volt a tok vàlasztàsànàl nem bileg ha lerakom az asztalra :DD
Kb 2napja van a telon az elsö ilyen tipusu tokom eddig flip tokom volt az S7 edge-n azt nagyon szerettem sajna az ehez kèszült flip tokbol kivagtak 1darabot ugy màr anyira nemnèzki jol szerintem.

Gratula az összefoglalohoz @jUUh :C

[ Szerkesztve ]

(#8533) zoltan77 válasza StarKiller89 (#8517) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Én nem csináltam resetet 12 után, jelenleg nincs gond vagy rendellenes működés. Akkumlátor időhöz egy kis információ.

[ Szerkesztve ]

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#8534) zoltan77 válasza ppancser (#8532) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Nagyon szeretem ezt a tokot, és a kamerát is jól védi, spigen üvegfólia is passzol hozzá. :R

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#8535) ppancser válasza zoltan77 (#8534) üzenetére


ppancser
csendes újonc

Èn a gyàri flip-et akartam de azaz ablak nagyon eltàntoritott
FR-et nekem is kimaradt eddig nemtünt fel hogy jobban merülni

(#8536) samu74 válasza kutga (#8531) üzenetére


samu74
addikt

Sőt! :) Nagyon is jól sikerült.

-----------

(#8537) kelly416 válasza StarKiller89 (#8521) üzenetére


kelly416
veterán

Én sem szoktam, mert lusta vagyok. De most látszólag kiköveteli magának. Eddig közel sem merült ilyen mértékben. Veszíteni nem sokat veszítek vele, fél napot az életemből. Ennyit megér, töltöttem sokkal több időt már utólag érdektelen dolgokkal.

(#8538) jereti válasza szilvaspet (#8525) üzenetére


jereti
tag

Elfogadom a véleményed, de nem teljesen értem, nem a telefon van értünk? Én legalábbis nagyobb gondnak érezném, ha 85-ről kezdve a napot, esetleg hiányozna estefelé a kraft, amikor előre nem kiszámítható okok miatt nem tudom tölteni, és szükség lenne a telefonra. Egyszerűen nincs arányban a két érv. Szerintem. De persze mindenki úgy tesz, ahogy jónak tartja.

(#8539) s4hu|SyD^ válasza jereti (#8538) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Egy átlagos napon megmaradna az a 15%, de mi van, ha valami baj van. Én messze járok melózni. Igaz ott is tölthetem, de nem akarok azon agyalni, hogy van-e elég %. Valamint asszony itthon, van 2 kisgyerek, inkább cserélek akkor 3 év után telefont nem 5.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#8540) jereti válasza s4hu|SyD^ (#8539) üzenetére


jereti
tag

Ezt gondolom én is. Lehet, hogy az akksinak jót tesz a 85 százalékig töltés, de nekem, aki megvette és használja, aligha, ha olyan szituba keveredek, hogy kellene még 15 százalék.

(#8541) szilvaspet válasza jereti (#8540) üzenetére


szilvaspet
tag

Természetesen megértem az érveiteket, ez a módszer nekem megfelelő, van elég tartalék az akksimban (hozzá kell tennem, hogy a napközbeni esetleges töltés esetemben könnyen elérhető). Csupán azt akartam leírni, hogy nekem bejön ez az funkció és használom.

(#8542) jereti válasza szilvaspet (#8541) üzenetére


jereti
tag

Egy jó barátom egyébként a te iskoládat követi, veled ért egyet. Ő az S8-asát a kezdetektől nem engedi 80 százalék fölé, és elmondása szerint a mai napig elvan vele két napig. Vagyis neki meghálálta a litium-ion. Az elektromos, hibrid autókat is felhozta példának, hasonló elv mentén. Talán irodában dolgozva én is ezt csinálnám. Viszont a prérin nem mindig van power, ezért töltöm tele.

(#8543) Sgr_A válasza jereti (#8542) üzenetére


Sgr_A
addikt

Akkor nagyon nem használja az s8-at ha elmegy neki 2 napot

(#8544) jereti válasza Sgr_A (#8543) üzenetére


jereti
tag

Lehet. Mobilnetet, wifit csak akkor kapcsol, ha valamit meg akar nézni, egyébként csak a bluetooth aktív neki mindig. Viszont elég sokat beszél.

(#8545) kelly416 válasza jereti (#8544) üzenetére


kelly416
veterán

De a sok beszéd 2g-n jó térerővel nem igazán meríti, viszont így legalább nem sok értelme van az okostelefonnak. Vagyis van, és részben igaza is van. Többünknek kellene kiszakadni a telefon mellől, vagy legalább sokkal kevésbé függeni, csak nem erre halad a világ és én sem. Tudom, mit kéne, de néha nagyon erőt kell vegyek magamon, hogy úgy is csináljam.

(#8546) Shalee


Shalee
csendes tag

Sziasztok!

Van valami ajánlott vezeték nélküli töltő a telefonhoz? Sosem volt még, és szeretném kipróbálni ezt az opciót.

[ Szerkesztve ]

(#8547) tozo86 válasza ppancser (#8532) üzenetére


tozo86
tag

Nekem Nillkin Super Frosted van rajta. Tetszik mert vékony és nem növeli annyira a teló méretét. Viszont ez a Ringke tok ütésállóbbnak tűnik, lehet hogy majd beszerzek egy olyat is.

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#8548) kelly416 válasza Shalee (#8546) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem bármelyik Samsung gyártmány az rlső körben ajánlott, de én gond nélkül használok ali-ról rendelt Baseus töltőt, meg Ugreen kábelt, illetve Xiaomi kábeleket is.

(#8549) ppancser válasza tozo86 (#8547) üzenetére


ppancser
csendes újonc

Ha gondolod nèz meg egy videot a yt-on az Onyx-rol sztem nagyon minösègi datab. Elölröl a kijelzö aljàn ès tetejèn kicsit vastagabb igy ha lerakod leforditva akkor se a kijelzö sèrülne. Hàtul a kamerasziget körüli rèsz ès a 3kis "làbacska" azonos magassàgu igy abszolut nem billeg.
Èn eredetileg gyàri flip tokot akartam itt kèrdeztem rola vàlaszt sajna nemkaptam. Nèztem nèhàny videot ami nemigazàn gyözöt meg de nembàntam meg az Onyxot :))

(#8550) samu74 válasza tozo86 (#8547) üzenetére


samu74
addikt

Ja,a Ringke tokok nagyon frankók, az asszonynak olyan van az S10-en,tartós és jól véd. Nem mellesleg jól is néznek ki.

-----------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.