Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) icemad válasza Shalee (#8546) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem tök mindegy milyet veszel. Én vettem 5 eurós ébresztő órát, aminek a teteje qi töltő, az is simán feltölti éjszaka. Van még itthon baseus, nillkin meg valami Lidl cucc, talán silvercrest, meg egy egérpad beépített qi töltővel. Egyikkel sincs gond.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#8552) s4hu|SyD^ válasza kelly416 (#8545) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Hát igen, lehet én is valahogy erőt veszek magamon és ha legalább itthon vagyok nem nyomkodom. Sőt lehet ledobom a fitness órát is mivel ha itthon vagyok tök mindegy, nem igazán kellenek az értesítések. Ha valami borzasztó fontos úgyis hívnak. Csak már arra is nehezen veszem rá magam, hogy pöpecül belőjjem, hogy pl. ha az asszony hív vagy ír akkor viszont küldözgesse szépen az értesítéseket.
Inkább már csak arra használjuk a telefont, hogy kicsit kiszakadjunk. Két kicsi gyerek mellett értem, hogy néha kell valami nyugi, de a vicc, hogy ugyanazt a 3-4 dolgot(Facebook, Samsung Internet(ott is kb 3 oldal a max), mail) nézem meg egész nap. A kérdés, hogy minek...
De lassacskán lehet nekiállok belőni a rutinokat is meg alapból ezt a Digital Wellbeing dolgot kicsit testreszabni és kiszakadni ebből az időpocsékolásból.
Ha melóban nyomkodom az meg más. :DDD

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#8553) kelly416 válasza s4hu|SyD^ (#8552) üzenetére


kelly416
veterán

Na mondjuk én pont hasznát veszem a miband-nek. A telefon lehajítva sokszor a pc mellé, játszunk a fiammal, ha írnak vagy hívnak, látom ki keres. Ha olyan üzenet jön, meg sem mozdulok a teló irányába. Vagy ha még inkább olyan és hív, ki is tudom nyomni a hívást is karkötőről. Én inkább azt használom a teló helyett otthon, ha nem vagyok ügyeletben.

Egyébként megértelek, a két nagyobb 12 és 14 éves, de amikor sokkal kisebbek voltak, kellett az a kis "én idő". Bár ezt inkább egymástól loptuk amikor a gyerekek nem voltak a közelünkben. Most a kis fiam 2 éves, most is megpróbálom az "én időmet" gyerekmentes időszakban megélni, aztán többnyire sikerül, de néha olyan van, amit nappal kell megcsinálni, garázsban bütykölés mondjuk, akkor az sajna a gyerektől ellopva történik. Még. Majd ha jobb idő lesz, jön ki velem szerelni. :K Nekem meg eleve kikapcsolódás az ilyen.
Én nekiálltam pubg-ozni, hogy legyen "értelme" a telót nyomni, ha hajnalban felkelek mert korábkelő vagyok, vagy ha este van idő rá altatás után, tolok néhány kört és kikapcsolok, kiélem az agressziómat is. :P Én is meguntam a böngészőt, face meg csak muszájból van, azt nem pörgetem. Az Ali-ról meg leszoktam, károsan hatott a pénztárcámra. :DDD

(#8554) malna88


malna88
tag

Sziasztok!

Mikor az s9+om még csak megkezdte rögös útját a halál felé, már akkor tudtam hogy ilyen telefont szeretnék. Ez az út lassan a végéhez közeledik és én most realizáltam, hogy rengeteg verzióban kérhetném. Ár érték arányban tapasztalataitok alapján milyen párosítás éri meg hétköznapi használatban? Exynos 8gb ram és snapdragon 6gb ram van kb egy árban, mi ad többet normál használat mellett, a processzor vagy a RAM? Én most 6gb rammal teljesen jól elvagyok. Kamera szempontjából itt is vannak különbségek a procik között?
Illetve mennyire durva szerintetek most árak szempontjából még a karácsonyi hype? Meddig kéne kihúznom még az egyre gyorsabban merülő telefonommal?
Köszönöm előre is a segítséget.

s9+

(#8555) samu74 válasza malna88 (#8554) üzenetére


samu74
addikt

Nekem ez előtt S9+ volt,annál ez az exynos verzió is sokkal jobb.Kamerában pláne, a 120 Hz meg beszarás :) .Akksiban is lényegesen jobb.Mondjuk a snapi procist venném most,az takarékosabb mint az exynos.Ezen van itt inkább a hangsúly, mint a plusz ramon.

-----------

(#8556) kutga válasza malna88 (#8554) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem snapdragon. A ram plus miatt nem fog hiányozni a több memória.

Let the Zone take me if I am.

(#8557) icemad válasza malna88 (#8554) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én is a snapdragonos verziót ajánlom. Van itthon egy exynosos nekem, nem szeretem, bár az új frissítéssel már használható. A két fiamnak van egy egy snapdragonos, azokkal nincs semmi gondjuk.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#8558) caveman1


caveman1
tag

Sziasztok!

Többen írjátok, hogy a 12-es android frissítés már megérkezett a telótokra, nekem telekomtól vásárolt exynosos verzió van, erről esetleg lehet tudni valamit hogy mikorra várható? Mert nálam még egyenlőre semmi, a szoftverfrissítésre manuálisan rá szoktam nyomni naponta, hátha.. :)

Köszönöm ha válaszoltok!

(#8559) Eversmann válasza kutga (#8556) üzenetére


Eversmann
aktív tag

A Ram Plus-t a rendszer kezeli magától? Nem kell állítani semmit?

Life is better with a Titan

(#8560) icemad válasza Eversmann (#8559) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a virtuális ramra gondolsz, akkor nem kell állítani semmit. Android 11 óta a rendszer része mindegyik telefonon.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#8561) ginola válasza icemad (#8560) üzenetére


ginola
addikt

Van értelme ennek a funkciónak? Érdemes bekapcsolni?

(#8562) szemy94 válasza ginola (#8561) üzenetére


szemy94
senior tag

Nálam ki sem lehet kapcsolni :Y
Igaz S10 Lite 8GB van.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#8563) icemad válasza ginola (#8561) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem sem lehet kikapcsolni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#8564) jereti válasza malna88 (#8554) üzenetére


jereti
tag

A ram mérete elvileg a telefon sebességét befolyásolja, az appok elérését, a snap-os viszont minden tesztelő szerint kb 10 százalékkal takarékosabb, ennyivel tovább bírja ugyanaz a méretű az akksi. A frissítések nyomán egyik sem melegszik már jobban, mint a másik, vagyis ergo tök mindegy. Szerintem

(#8565) ginola


ginola
addikt

Szerintem nagyon jó lett az összefoglaló.
Miért jó az, ha wi fi esetén csak 2g hálózat van, hiszen akkor még woLTE sincs, ha jól tudom? Illetve ilyenkor hívás közben működik a mobilnet?

(#8566) kelly416 válasza ginola (#8565) üzenetére


kelly416
veterán

Azért jó, mert ha van wifi, nem kell a mobilnet, hiszen így is van internet. Tudod, wifi. Jellemzően internetmegosztásra használják az emberek. ;)
Azért jó a 2g hálózat, mert telefonálni ott is lehet, viszont általában sokkal erősebb a térerő, könnyebben tartja a telefon és nem merül annyira, mint 3g, 4g vagy majdan 5g hálózat esetén.

Ha hülyeséget írtam, majd kivajítanak, de én így tudom.

(#8567) exoduss


exoduss
tag


Sziasztok!
Nova nelkul a kezdokepernyon az ikonokat nem lehet egymashoz kozelebb igazitani? Illetve az oldalt jelolo kis pottyoket eltuntetni? Baromi idegesito, hogy rengeteg a kihasznalatlan hely a kijelzon. :U

[ Szerkesztve ]

(#8568) kutga válasza kelly416 (#8566) üzenetére


kutga
nagyúr

Cserébe jó doboz hangja van. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#8569) kelly416 válasza exoduss (#8567) üzenetére


kelly416
veterán

A kezdőképernyő rácsát is be tudod állítani 5x6 ikonra, ahogy az alkalmazások képernyőn is tudsz állítani.
Az indikátorokat asszem csak úgy tudod eltüntetni, ha csak egy kezdőoldalad van.

(#8570) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Hol tudom átállítani a havi mobiladat mennyiséget? A figyelmeztetést be tudtam állítani, de a 2 gigát 1 re nem tudtam sehol átállítani.

Üdv: Fishor

(#8571) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehet beállítani, hogy egy alkalmazás ne tegye alvó módba magát? Egy családkereső csak akkor frissít ha nyomva van a telefon. Android 11.

Üdv: Fishor

(#8572) Astery válasza Fishor (#8570) üzenetére


Astery
senior tag

Kapcsolatok, Adathasználat, Mobil adatok -> bekapcsolod, Száml. és adathasz. figyelmezt.

[ Szerkesztve ]

(#8573) kutga válasza Fishor (#8571) üzenetére


kutga
nagyúr

Az akkumulátor beállításait nézd meg, tedd be a soha nem alvó alkalmazások közé.

Let the Zone take me if I am.

(#8574) Fishor válasza kutga (#8573) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia, ezt próbáltam. Hozzá akartam ott adni, de nem volt a listában ez az alkalmazás. Ez hogy lehet? Pedig az alkalmazások közt ott van. Meg van az ahol az akku használatot lehet optimalizálni. Ott ki van véve a pipa, hogy ne optimalizálja. Lehet, hogy emiatt nincs az a listában? Ugyanakkor meg csak alszik mert ha nincs elővéve a telefon akkor nem frissít. Vagy legalábbis wifi mellett.

(#8575) csakb válasza Fishor (#8574) üzenetére


csakb
őstag

Pluszban még zárold is az appot. Azt próbáltad?

(#8576) kelly416 válasza Fishor (#8574) üzenetére


kelly416
veterán

Én alkalmazás menüben szoktam kikeresni az alkalmazást, ott bökök rá az akku menüre és állítom nem korlátozottra. Nekem az bevált eddig.

(#8577) samu74 válasza Fishor (#8574) üzenetére


samu74
addikt

Nézd meg hogy a memória optimalizálásban se legyen benne.
A kizárt alkalmazások közt legyen.Ha az akksi és ez se optimalizálja, nem kellene bezárogassa.

-----------

(#8578) Fishor válasza Astery (#8572) üzenetére


Fishor
senior tag

A figyelmeztetést be tudtam állítani. Csak magát a havi keretet nem tudom 2 gigáról 1 re átállítani.

(#8579) Fishor válasza csakb (#8575) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Nem. Azt hogyan lehet és mit jelent?

(#8580) Benoe77 válasza Fishor (#8578) üzenetére


Benoe77
őstag

Pedig ott van az, "set data limit":

(#8581) Fishor válasza Benoe77 (#8580) üzenetére


Fishor
senior tag

Igen, de az nem a havi mennyiség beállítása hanem a figyelmeztetésé. Esetemben 1 giga a havi limit és 600 mega a figyelmeztetés. De a telefon meg 2 gigát ír havinak,és azt szeretném átállítani 1 re.

(#8582) Sgr_A válasza Fishor (#8581) üzenetére


Sgr_A
addikt

Pedig ott kell beállítani

(#8583) Fishor válasza Sgr_A (#8582) üzenetére


Fishor
senior tag

Az adatkorlát lenne? Azt hittem az azt jelenti, hogy azt ha eléri akkor nem enged tovább netezni, holott a szolgáltató akkor is ad netet, csak lassabban.

(#8584) csakb válasza Fishor (#8579) üzenetére


csakb
őstag

Megmutatni egyszerűbb, mint körülírni: [link]

Nyisd meg az appot, hívd elő a legutóbbi alkalmazások funkciót (||| a navigációs sávon), és az app ikonjára hosszan bökve nyomj rá lenn az "Alkalmazás zárolása" opcióra.
Ekkor meg fog jelenni a lakat az app előnézetének jobb alsó sarkában.

Ami nálam így zárolva van, azt soha nem lőtte ki a rendszer.

(#8585) Fishor válasza csakb (#8584) üzenetére


Fishor
senior tag

Köszi, megcsináltam ezt is. Meg a memóriánál is beraktam a sose zárjon be kategóriába. Viszont még mindig csak bizonyos időközönként frissít. Szóval érdemi eredményt nem érzem, hogy elértem volna. Pedig akinek gagyibb telefonja van mindenkinek folyamatosan frissít. Mindenkinél update now van, egyedül ennél van mindig hogy 3 lerce 5 perce 19 perce stb. frissített. Pedig mi senki nem nézegeti, tehát másnak sincs ott a háttérben futó alkalmazások közt.

(#8586) jUUh


jUUh
addikt

Nem én akarok lenni az az ember aki...nade a január megintcsak eltelt november - december 1-es security patch-csel....

Samsung Galaxy S23+

(#8587) kutga válasza jUUh (#8586) üzenetére


kutga
nagyúr

Jól látod csak épp semmit nem tudunk tenni ellene. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#8588) jereti válasza Fishor (#8585) üzenetére


jereti
tag

Ha nagyon nem megy, használd a Google térképpel a helyzetmegosztást, widgetben meg kipakolhatod a családot az egyik képernyőre. Nekem bevált

(#8589) StarKiller89 válasza jUUh (#8586) üzenetére


StarKiller89
senior tag

jönni fog nemsokára, asszony S10e telója megkapta 3-4 napja
Android 11 is hamarabb jött neki

Samsung Galaxy S23

(#8590) jUUh válasza StarKiller89 (#8589) üzenetére


jUUh
addikt

Az addig oké, csak februárba a januári....úgy, hogy eddig decemberin voltunk.

Samsung Galaxy S23+

(#8591) Fishor válasza Fishor (#8585) üzenetére


Fishor
senior tag

Egyébként csinálja a frissítést, csak nem állandóan, hanem 2-5-10 ki tudja hány percenként. Csak fura, hogy akiknek meg gagyiphonjuk van azoknak folyton updated now felirat van, nem percekkel azelőtti.

(#8592) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Van aki talált már valami érdemlegeset az Android 12-ben?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#8593) kutga válasza s4hu|SyD^ (#8592) üzenetére


kutga
nagyúr

Igazából nem, ugyanúgy teszi a dolgát.

Let the Zone take me if I am.

(#8594) kutga válasza jUUh (#8590) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem továbbra is felesleges ezen agyalni. Ha nagyon zavar és feltétlen kell a frissítés akkor itt az iOS.

Let the Zone take me if I am.

(#8595) zsolez76


zsolez76
tag

Jött a januári frissítés. XEH

(#8596) kutga válasza zsolez76 (#8595) üzenetére


kutga
nagyúr

SD-re még nem.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#8597) dionaea válasza s4hu|SyD^ (#8592) üzenetére


dionaea
őstag

Nekem az akku jobb lett, de lehet az újra rakás miatt kB 20 % al.

És sztem gyorsabb picit.

Melegdest meg nem tudom

(#8598) jereti válasza s4hu|SyD^ (#8592) üzenetére


jereti
tag

Nekem a sokkal részletesebb rutinállítási lehetőség és az engedélykezelő (melyik app mikor mit használt áttekintése) ami nagyon tetszik a 12-ben. Eddig sem melegedett a telefonom, max az első 1-2 hétben, tavaly tavasszal fotózás közben, azóta egyáltalán nem érzek ilyesmit, igaz, nem is tolom ezerrel a játékokat rajta. Nekem is jött januári bizt. frissítés. Soha rosszabb telefont. Ja, és pár napja próbából bekapcsoltam a 85 százalékig töltést. Akkuszakértőktől kérdezném: ha kikapcsolom a gyorstöltést, azzal is növelem az élettartamot?

[ Szerkesztve ]

(#8599) kutga válasza jereti (#8598) üzenetére


kutga
nagyúr

ha kikapcsolom a gyorstöltést, azzal is növelem az élettartamot?

Igen.

Let the Zone take me if I am.

(#8600) s4hu|SyD^ válasza jereti (#8598) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Még mindig nem másztam annyira bele a rutinokba, hogy arról tudnék nyilatkozni, de a hétvégén felvázolom milyen rutinok kellenének.
Az, hogy be tudom állítani, hogy mi mit használjon az nekem is bejön, valamint, hogy mutassa, hogy használatban van a kamera, mikrofon is.
Sebessége jobb lett szerintem. Aksi meg passz, még használni kell pár napig.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.