Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) bigsee válasza psajti (#944) üzenetére


bigsee
addikt

Számlát kellett feltölteni.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#1002) samu74 válasza nagyokos008 (#989) üzenetére


samu74
addikt

A szolgáltatót hívd fel ,mond el hogy problémád van a mobilinternettel és küldjék el a telefonodra a APN beállításokat, aztán indítsd újra.Néha segít.

-----------

(#1003) natë


natë
nagyúr

Na, beszállok egy 5G-sel. Touchscreen hibátlan elsőre, kamerát (esetleges lencse hibát) nappal tudom tesztelni.

(#1004) leslien válasza natë (#1003) üzenetére


leslien
nagyúr

gratula hozzá... melyik régiós?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1005) natë válasza leslien (#1004) üzenetére


natë
nagyúr

Passz, töltőn van. Meglesem utána. A kamerától fázom még, de hátha mázlim lesz.
Xbox Series X-szel jött ma. :D

(#1006) psajti válasza natë (#1003) üzenetére


psajti
aktív tag

Más helyről milyen gyorsan megjött :C Bezzeg a Turbado.... Legközelebb máshonnan rendelek :W

(#1007) leslien válasza psajti (#1006) üzenetére


leslien
nagyúr

most itt is van... és lesz fekete péntek is... [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1008) psajti válasza leslien (#1007) üzenetére


psajti
aktív tag

Már mindegy mert már megrendeltem, csak a Marsról hozzák sajnos

(#1009) leslien válasza psajti (#1008) üzenetére


leslien
nagyúr

mikor rendelted?
szerk
elvileg akkor holnap már szállítani kéne....

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1010) grabber válasza Aliendej (#999) üzenetére


grabber
addikt

Mobilaréna tesztnél senki nem kötekedett,hogy ott miért írják,hogy meddig bírja. Előtte Samsungom volt. Szokásaim ugyan olyanok. Ugyanazt csinálom a telefonnal. De hogy 5 vagy 6 óra SOT az nem nagy különbség,de hogy 1 napig bírja vagy 2 az már nagy.

Többiek megírhatnák,hogy az 5G verzióval hogyan alakul az üzemidő.

[ Szerkesztve ]

(#1011) psajti válasza leslien (#1009) üzenetére


psajti
aktív tag

Múlt hét szerda, és a jelenlegi Turbados állás szerint lehet hogy csak a jövő héten jön meg.

Csak akkor még nem volt feltüntetve honlapjukon hogy jelen helyzetben a 2-5 munkanapon felül még plusz 4 nap lehet a szállítás. De mindegy most már várok türelmesen, csak nehezen megy már :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1012) Aliendej válasza grabber (#1010) üzenetére


Aliendej
tag

Pont erről beszélek. Nálad ami két napig bírja, másnál lehet csak 1 nap, akkor a tiéd 2x jobb? A körtét nem lehet az almához hasonlítani. Egy napot bőven kibír a 4500-as akku. Akinek nem annál legyen egy akkubank, vagy vegyen vissza a fényerőből, vagy ne használjon feleslegesen futó alkalmazásokat, valamint a BT, GPS, NFC és társait is ki lehet kapcsolni ha nincs rá szükség. Amúgy nem értem ez miért olyan nagy probléma, lehetetlennek tartom annyit nyomkodni egy nap hogy ne tartson ki estig.

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#1013) eami válasza Aliendej (#1012) üzenetére


eami
addikt

használat függő... ezelőtt 3 telefonnal és vagy 8 évvel ezelőtt fele ekkora akksival is elment 12 órát a film nézés úgy hogy minden wireless cucc be volt kapcsolva... felesleges egyéni preferenciák menténaakksi időthasonlitgatni.

[ Szerkesztve ]

(#1014) ollie válasza eami (#1013) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, csak 8 éve sokkal kisebb volt a kijelző.

***

(#1015) eami válasza ollie (#1014) üzenetére


eami
addikt

meg az akksi is. 8-12 órát most is mennek ezek a telók filmezessel.

(#1016) Aliendej válasza eami (#1013) üzenetére


Aliendej
tag

8 évvel ezelőtt is ilyen magas órajelű nyolc magos processzor, ugyanilyen gyors memória, ugyanekkora méretű, felbontású 120 Hz-es kijelző, és ugyanilyen Super AMOLED kijelző volt?
Ezek mind-mind többet fogyasztanak, nem elég csak az akkumulátor kapacitását nézni.

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#1017) floatr válasza Aliendej (#1016) üzenetére


floatr
veterán

Meg a memória management is lényegesen rosszabb ebben a tekintetben. Hasonló beállításokkal a Mate 10 Pro egy napot simán elszaladgált, ez viszont már délután enni kér.

Visszatérve az ujjlenyomat-leolvasós megjegyzésedre, tévedsz. Valami elképesztően rossz hibatűrése, vagy lényegkiemelő algoritmusa van, vagy maga a szenzor ennyire béna. A Mate szenzora néha még nedves ujjal is működik mióta megvan. Ugyanazzal az ujjal az FE egy fél nap után nyithatatlan; gyűrűs ujjal köhögve, de működik. De mondom, az A5 ugyanilyen béna volt, mint ahogy az akkukezelés is erősen arra hajaz. Gondolom a WiFi direct algoritmus is ugyanaz, és folyton beakad.

Valamelyik nap a lányom S9-ese, kezdett el bohóckodni, hogy nem akar tölteni, akárcsak a régi A3-asaik, amiket utána szervizbe kellett hordozni. Komolyan ezek a samsungok... mintha ezek lennének a kínai gagyik

(#1018) Aliendej válasza floatr (#1017) üzenetére


Aliendej
tag

Nálam gyakorlatilag ha normálisan illesztem akkor százból száz. Vagy vagy rosszul mintavételeztél, vagy az ujjaddal van a gond, vagy a készülékkel, érdeklődj a szervizben hátha tudnak segíteni. Típushibáról nem lehet szó, mert nálam rendesen működik.

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#1019) eami válasza Aliendej (#1016) üzenetére


eami
addikt

proci elvileg egyre kevesebbet fogyaszt az évek során, amúgy vide decode tipikusan alig fogyaszt valamit.

(#1020) Aliendej válasza eami (#1019) üzenetére


Aliendej
tag

A kijelző is kevesebbet fogyaszt? Az akkuhasználat legnagyobb százaléka a kijelző, a proci ennek csak a töredéke.

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#1021) natë


natë
nagyúr

Azt hol tudom beállítani, hogy a kijelző felvillanjon pl. messenger üzenet esetén?

(#1022) pgonzy válasza floatr (#1017) üzenetére


pgonzy
tag

Akkor miert nem adod el? Veszel egy huawei-t, megnyugszik a lelked, és nem itt hisztizel

(#1023) floatr válasza pgonzy (#1022) üzenetére


floatr
veterán

Nekem már akkor is nyugodt lenne a lelkem, ha a sz.rt nem magasztalnátok fel, mert eddig nem láttatok jobbat.

Huawei-t majd veszek akkor, ha megkapják megint a licenszeket, ha egyáltalán megkapják. Xiaomi-n meg OnePlus-on gondolkodtam még, de egyik sem volt a review-k alapján meggyőző.

(#1024) Aliendej válasza pgonzy (#1022) üzenetére


Aliendej
tag

:D :D :D
... azért, mert a hujavejen már nincs google csak hekkelve. Azt én is bírom mikor próbálja megmagyarázni a hülyeséget, hogy a Sájomi, a Hujavej és az összes kínai mennyivel jobb mint az S20. A kínaiak ugyanakkora akkuval kétszer annyit mennek, a negyede akkora szenzorral 100x jobb képet csinál (sőt, bármelyik DSLR-nél IS jobbat!), az IPS kijelzője is sokkal szebb a kínaiaknak mint bármelyik Super AMOLED.
Ja, és ezt egy PrintSCR-rel bizonyítja egy "szakmai" topicban!
:DD :DD :DD

floatr: próbáld már meg valahogy megérteni, hogy a hiba valahol az előbb felsoroltak között van, mert ha rossz lenne akkor mindenkinél rossz lenne.

[ Szerkesztve ]

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#1025) novinyul válasza Aliendej (#1024) üzenetére


novinyul
veterán

Azért pont a Xiaomi nem rossz ;) Egyszerre használom az S20FE-t és a MI10T(Pro-t el sem hoztam tesztre), de igencsak ott van a szeren a MI10T. Ráadásul az ips panele az egyik legjobb amit eddig láttam telefonban. Az FE amoled panele hozza a kötelezőt, az ujjlenyomat olvasó pedig elég jó benne. Akkumulátor 4G hálózaton 4-4,5 óra sot, ennél többet az Exynos verzió nem fog tudni. A MI10T(5000mAh,ips panel, Snapdragon 865, 144Hz) 6 óra SOT-t hoz kényelmesen.
Ja és az FE még istenes a sima S20 szériához képest. Nálam az S20 1 hétig bírta, ekkora egy kotvány szar üzemidő mint azon van :((( Az U11-m körbe mosolyogta 3 éves létére.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1026) floatr válasza Aliendej (#1024) üzenetére


floatr
veterán

Bizonyára találkozol hülye emberekkel, de hiba lenne ebben az irányban folytatni. A huawei top készülékei egyértelműen jobbak sok tekintetben, amit először én sem voltam hajlandó elfogadni. Viszont GMS nélkül sokak számára nem tényező, nekem is ez a gondom. Vettem volna egy Mate 40 Pro, és mint hal a vízben, ha nem lenne az amcsi szivatás. Innentől kezdve kompromisszumos az egész.

A szenzor vagy a szoftvere gagyi, és ahogy látom az UH még gázosabb az S20-asokban, tele van a net panaszokkal. Lehet, hogy neked jobban kivehető a mintázat az ujjadon, de nekem ötből két ujjammal működik, miközben a fikázott huawei-el ez nem gond. Amúgy IT-s vagyok, nem géplakatos, ha a fizikai igénybevételre gondoltál, bár akkor a mate szenzora akkor még jobban jönne ki ebből. A vicc kedvéért egy ismerősöm mutatta, hogy még nyelvvel is fel lehet oldani a hátlapi szenzorral :) Nem mintha nyalogatni akarnám :D

Az akku miatt szereztem egy QI power bank-et. "Mobil" telefon

(#1027) natë válasza natë (#1021) üzenetére


natë
nagyúr

A nagy vitában valaki?

(#1028) floatr válasza natë (#1027) üzenetére


floatr
veterán

Kisegítő lehetőségek > speciális beállítások > értesítés villanással (és tsai)

Rémlik, hogy volt olyan funkció, hogy amikor levél érkezett, akkor egy fénycsík végig futott a képernyő szélén, de most nem megy a pimp.

[ Szerkesztve ]

(#1029) natë válasza floatr (#1028) üzenetére


natë
nagyúr

Köszi, de arra gondoltam, mint pl. iPhone-on felvillan, hogy milyen üzenet jött

(#1030) psajti válasza natë (#1029) üzenetére


psajti
aktív tag

Semmilyen értesítésnél nem megy? Always on display be van kapcsolva? Hirtelen arra tudok még gondolni, hogy ha esetleg megy az AOD akkor lehet nem ébreszti fel külön a kijelzőt ha értesítés jön.

Tényleg és a kamera most rendben van? Nincs lencsehiba?

Szerk.: Esetleg még az ujjlenyomatos beállításokban is érdemes lehet körül nézni, ugye iphoneon is volt több féle opció, hogy mutassa az értesíté szövegét is feloldás nélkül, vagy csak annyit mutasson biometrikus azonosítás nélkül, hogy jött értesítés de szöveget ne. Ki tudja, hogy esetleg itt nincs e eldugva olyan opció hogy a kijelző se villanjon fel :D

[ Szerkesztve ]

(#1031) Aliendej válasza natë (#1029) üzenetére


Aliendej
tag

Az AOD ha aktív akkor kiírja, az "Értesítés villanással" menüben pedig kiválaszthatod, hogy a Fényképező vaku, vagy a Képernyővaku jelezzen. Az értesítési ikonok is beállíthatók (Értesítések - Állapotsor) hogy semmi, a 3 legújabb, vagy az összes értesítés megjelenjen.

A két kínai imádó egyből kiugrott a bokorból, elfogadhatatlan számukra a tények. Megmagyarázzák, hogy az IPS jobb mint az AMOLED, a kisebb fényképező szenzor jobb még a fullframe gépeknél is, az S20 pedig egyszerűen: "kotvány szar". No comment, ez mindenről árulkodik, téged (még jobban) mutogatni kéne.

floatr: a fitymával feloldás se maradjon ki, nyalogatni nem illik a telefont. (tőled se vennék telefont...) "nekem ötből két ujjammal működik" - tehát lassan átmegy, hogy a hiba nálad van, köszönöm. Valóban nem kell messzire mennem hogy hülye emberekkel találkozzak.

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#1032) natë válasza Aliendej (#1031) üzenetére


natë
nagyúr

Ha az AOD nem always on, nem megoldható, hogy felvillantsa az értesítés ikonját, mint iOS-en? Tehát ne kelljen dupla kopp hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1033) floatr válasza natë (#1029) üzenetére


floatr
veterán

Azt írják, hogy az edge lighting lecseréli a notification-t, ha be van kapcsolva

#1031 Aliendej
Te vagy beájulva a telefontól. Kotvány szarnak nem mondta senki, de pár dolog a használhatatlanság határán billeg. Nyilván nehéz megérteni, hogy ha 2/5 feloldási aránnyal működik, míg a másik 5/5, akkor ezzel van "némi" gond. A további értelmezésbeli problémákkal további jó szórakozást

[ Szerkesztve ]

(#1034) leslien válasza natë (#1029) üzenetére


leslien
nagyúr

ezt próbáltad? [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1035) natë válasza leslien (#1034) üzenetére


natë
nagyúr

:R

Edge lightning fix is működik

(#1036) leslien válasza natë (#1035) üzenetére


leslien
nagyúr

tökéletesen működik igaz kell a. pro ...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1037) siege5 válasza floatr (#1033) üzenetére


siege5
aktív tag

Ha elfogult akkor irhat neki bárki, legyen az felhasználó, tesztelő vagy szólhat ellene bármilyen teszt, sem fogja engedni, hogy nem mindenkinek ugyanolyan a preferenciája, Vagy az ingerküszöbe.

(#1038) Aliendej válasza siege5 (#1037) üzenetére


Aliendej
tag

Nem jól vette le a mintát, vagy genetikailag gyenge és itt vergődik még most is az ujjlenyomattal. A "kotvány szart" is idéztem, de ez a szerencsétlen az írásjeleket se ismeri és olvasni se tud. Ráadásul kínai-fan is nem érdemes vitába szállni. Egy dologban viszont igazat kell hogy adjak neki: "nem kell messzire mennem hogy hülye emberekkel találkozzak."

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#1039) siege5 válasza Aliendej (#1038) üzenetére


siege5
aktív tag

Én most épp arra céloztam, hogy te vagy elfogult és kár vitázni emiatt. Én is próbáltam a telót, sőt ami azt illeti több márkából is volt már, nem ragaszkodom úgy bizonyos magasztalt típushoz mint sokan, inkább a jót keresem. Így saját tapasztalatból is tudom, hogy van ami jobban sikerül van ami kevésbé. És ezt el kell tudni fogadni. Ez az s20 fe egy jó teló senki nem akarja lealacsonyitani, de főleg jó kezdeményezés a Samu részéről, azonban több olyan sebből vérzik ami és ezt el kell fogadni nem mindenki számára emészthető. Proci, melegedés, akkuidő, szoftveres bakik, láttam lencsegondot is, a fantomerintés gondok, ujjlenyomat érzékelő kialakitás. És ha már az utóbbi volt téma, akárhogy is erőltetjük egy fizikai leolvasó jelen állapotában biztosabb precízebb megoldás, de nem feltétlen kényelmesebb és itt el lehet dönteni kinek mi felel meg jobban. A többire is hasonlóak vonatkoznak. Az általad bóvli kínai telók megint másban jók, nem jobbak nem rosszabbak csak más igényt elégítenek ki. Sajnos hiába 200 300 vagy több egy teló még mindig ott tartunk, hogy egy nagy általánosságban mindenkinek megfelelőt még mindig nem sikerült letenni egyiknek sem az asztalra.

Ui. : kijelző alatti ujjlenyomatnál elég sok minden bezavarhat ez is okozhat gondot, van akinek belefér alkalmazkodik, van aki inkább keres más lehetőséget, de ez eléggé off már

[ Szerkesztve ]

(#1040) novinyul válasza Aliendej (#1038) üzenetére


novinyul
veterán

Egy igazi zseni zsömle vagy :)) Tudsz is mindent :R 20 év alatt mennyi ilyen billentyű huszár akart okos lenni, de személyesen a boltba már nem volt végtelen tudás. :) Na de hála istennek,jóval több az értelmes ember akiknek lehet segíteni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1041) Aliendej válasza novinyul (#1040) üzenetére


Aliendej
tag

A végtelen tudású kotvány sz@r még jól is áll neked nyulam-bulam! :) Egy költő veszett el benned.

siege5: "az s20 fe egy jó teló senki nem akarja lealacsonyitani" - te olvasod is a két billentyűhuszár kotvány zseni-zsömi okoskodását, vagy csak nekem írogatsz? Nem vagyok elfogult, de olvasni is rossz, mikor a paraméterek alapján bizonyos tekintetben gyengébb tudású kínait próbálják bemesélni, hogy mennyivel jobbak. Vezesd át őket az óccókínai topicba ott istenítsék az elvakult haverjaikat, itt már kezdenek unalmassá válni!

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#1042) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Közben vettem egy mi10T-t.Igen, a kijelző beállítva nagyon durván szép.Még nem láttam ennyire jól megkomponált IPS kijelzőt. :K

(#1043) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Itt lassan takarítás lesz :D

(#1044) floatr válasza ProEvoFan (#1042) üzenetére


floatr
veterán

Pedig pont az IPS volt az egyik tényező, ami miatt nem akartam azt venni...

(#1045) leslien


leslien
nagyúr

Snapdragon verzióhoz most ezt a Gcam ot használom....
majd vki ír hozzá megfelelő configs7...
direkt link az első!!!
GCam_7.2.010_Urnyx05-v2.2.apk
[link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1046) novinyul válasza ProEvoFan (#1042) üzenetére


novinyul
veterán

Jó telefon lett a MI10T. Egyedül a kamera ami jobb a FE-ben, esetleg kényelem szempontjából a vezeték nélküli töltés és a DEX megléte ami szempont lehet a vásárlásnál.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1047) Rinocerosz válasza ProEvoFan (#1042) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ezt feltétlen ide kellett írni... borzolva a kedélyeket. Főleg annak fényében, hogy azért a legtöbb tesztelő elmondása szerint szép, de nem ér fel az Oledhez.
Az iPhone 11-nek is szép az ips kijelzője, de elmarad az Oledtől akárhogy is nézzük. Valószínűleg a Xiaomi is inkább az Oledet használná, de akkor magasabb lenne az ára.

(#1048) floatr válasza Rinocerosz (#1047) üzenetére


floatr
veterán

A 10 Pro és ultra is amoledet kapott, elég vaskos az árazásuk

(#1049) Rinocerosz válasza novinyul (#1046) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Hiányzik még az Ip védetség, sd kártya foglalat is ha jól tudom. A samsung 3 év főverziót biztosít + biztomsági frissítések. (S7 nem rég kapott, de a fórumozók szerint az s6 is kapott)
Persze ez érzékeny téma, de a One ui egy igen csak szépen kidolgozott felület lett és igen csak sok lehetőséget kínál.
A miui meg hát legyünk őszinték a dizájnerek sokat nézegették az IOS-t. Mondjuk nem csoda mivel a vezetőség is inkább a konkurens almát használja ;] .

Úgyhogy nem rossz az a xiaomi, de nem is véletlen van alá árazva.

(#1050) gatto_


gatto_
senior tag

Települ a legújabb frissítés. Ez a harmadik 3 hét alatt amióta megvettem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.