Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) FattyDove válasza Namelesske (#2998) üzenetére


FattyDove
őstag

A Huawei CP60 tökéletesen megy. 10k környékén meg lehet venni (bár nekem 8-ért sikerült). Ne ilyenen spóroljon az ember, ha már futotta 200+k-s telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#3002) ZABHERO


ZABHERO
tag

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok, és ezen, illetve a xiaomi mi 10t pro-n agyalok.
Aki régebb óta használja, megtenné hogy leírja az eddigi pozitív illetve negatív tapasztalatait?
Előre is köszi !:)

(#3003) justmemory válasza ZABHERO (#3002) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

korábban írtam. Ez nekem még mindig - a frissítések után is - megállja a helyét.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3004) Namelesske válasza ZABHERO (#3002) üzenetére


Namelesske
addikt

https://lnxtech.blogspot.com/2021/02/samsung-galaxy-s20fe-4g-teszt.html
https://lnxtech.blogspot.com/2021/02/samsung-galaxy-s20-fe-4g-masodik-resz.html

tl;dr

Két hete használom a készüléket, ezek az első tapasztalataim:

A kamera nagyon jó, egyre több élethelyzetben veszem hasznát. Én sose voltam az a nagy fotós, de most már van értelme dolgokat megörökíteni.
Öröm használni a telefont, héten arra jöttem rá, a széles látószögű kamerával menő kis makró fotókat lehet csinálni.

A 120hz AMOLED kijelző zseniális, hiszen ha megszoktad ezután minden lassúnak tűnik.
A hangszórókban megvan az a kis plusz, ami miatt folyamatosan alacsonyabb hangerőre kell tekernem mert nagyon hangosan és szépen szól.

A teljesítmény szerintem rendben van, akkumulátor vígan kifogja bírni az átlagos irodai munkanapot. Az akkumulátor teljes töltéssel kb 5 óra játékot bír, ami lehetne picivel jobb, most érkezett a One UI 3.1 remélhetőleg javítani igyekszik majd ezt is.

Apropó One Ui, még mindig egy jól összerakott rendszer, jó választás lehet az FE mert az egyik leggyorsabb Samsung élményt adja az árához képest. Ezért is választottam ezt a telefont.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3005) World-Soft


World-Soft
senior tag

Na csatlakoztam én is a csapathoz, miután pénteken a tartalék telefon is beadta a kulcsot. Szerencsére az ország egyik utolsó ködös kék színűjét sikerült megtalálnom még a bezárások előtt.
Szerencsére olvasgattam előtte a csoportot, így tudok pár dolgot amiért nem kell rögtön még megijednem. Pl. az akkumulátor először még tanuló fázisban van. és társai.

Viszont pl. az ami nem tetszik az S7 edge után a alkalmazás váltó, ami szerintem sokkal felhasználóbarátlanabb. azt nem lehet visszaállítani?

A másik, hogy töltés alatt folyamatosan írja, hogy tart a tölts. Ezt hogy lehet kikapcsolni, mert 1 beégett képernyő után ezt nem igazán szeretném ott látni...

A kamera appban hol tudok én kézzel a kamerák között váltani? Tetszik, hogy van sok okos feature amit szintén ki kell még ismernem, de nekem ez is közéjük tartozna.

Érdemes Android 11-esre váltani? Olvasgattam is pár hibáról amit nekem úgy jött le, hogy egyik vagy másik frissítésből adódik. Ugye most direkt nem raktam még fel frissítést, mert akkor úgy is inkább formáznám a telót utána, és addig most büntetlenül pár napig ki tudom ismerni és ki tudok próbálni olyan dolgot is, amit utána esetleg fogom tudni, hogy az igazi belakáskor már nem tennék fel.

Köszi a válaszokat előre is.

(#3006) justmemory válasza World-Soft (#3005) üzenetére


justmemory
senior tag

A másik, hogy töltés alatt folyamatosan írja, hogy tart a tölts. Ezt hogy lehet kikapcsolni

Beállítás -> Kijelző -> Töltési adatok megjelenítése

Nekem nincs gondom a 11-es Androiddal illetve OneUI 3.1-el.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3007) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Üdv! S20 FE vásárlást tervezek, és ha jól látom a többség az 5G verziót ajánlja.
Miben jobb mint a sima Exynos verzió? Megér 30e pluszt?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#3008) leslien válasza Johnny194 (#3007) üzenetére


leslien
nagyúr

Megér 30e pluszt?

abszolút...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3009) World-Soft


World-Soft
senior tag

Köszi. Kinyomtam és este a töltésnél meglesem.

Még egy kérdésem lenne közben:
A Samsung Pass másnál is ilyen rossz?
S7 Edge esetén pl. egy freemailnál (azért ezt írom, mert most ennél tapasztaltam) felajánlotta, hogy ujjlenyomat ellenében a tárolt belépési adatokat beírja. Most S20 FE esetén is ez meg van, viszont miután beveszi az újjlenyomatot szépen megnyomja az alatta lévő emlékezeterősítőt is. Konkrétan Freemainál nem tudtam belépni 4-5 próbálkozás utána sem így.
S7 Edge esetén ez meg volt odva rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#3010) ZABHERO válasza Namelesske (#3004) üzenetére


ZABHERO
tag

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
Ma sikerült megtapizni a media marktban, elég meggyőző, nálam az exynos-os verzió jönne szóba. Nem nagyon nyúznám a legújabb játékokkal szóval szerintem elegendő lenne ez a chipset. Olvasgattam a hsz-okat, mennyire gyakoriak a leírt hibák? Gondolok itt a melegedésre, az ujjlenyomat olvasó pontatlanságára, illetve a gyors merülésre...

(#3011) Namelesske válasza World-Soft (#3005) üzenetére


Namelesske
addikt

". az akkumulátor először még tanuló fázisban van. és társai."

Ezt azért nem kell túl gondolni. Azért írja hogy használati mód tanulása, hogy ki tudja írni mennyi ideig bírja 2 feltöltés között vegyes használatban. Az adaptív battery is egy szög egyszerű dolog, 3 nap után ha valamit nem nyitsz meg akkor bezárva marad a háttérben.

A szr akku az szr akku marad. Akárhogy szépítjük kamu AI-al. De valójában nem rossz akku, mer teljesen megfelel a többi flagshipnek. 6 óra SOT max.

Zabhero

Nem tudom, egy eszközről tudok nyilatkozni, az a sajátom. Szintén Exynos kiadás. Vannak hülyeségei de amúgy megbízható telefon hardveresen és szoftveresen is.

Ami nagyobb baj az az érintő kijelzőket érintő hiba aminek a következtében halott területek jelennek meg használat közben. Engem eddig egyszer kapott el a hiba, szerencse ghost touch nem volt.

Amúgy jó telefon, csak nagyon fel lett hypeolva hála az amerikai snapdragon verziónak ami tényleg jó (de más) készülék lett és az EU verzió nem tudja (akku, kamera, sebesség) amit a bemutatókban mondanak, ezért sokan csalódnak.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3012) World-Soft válasza Namelesske (#3011) üzenetére


World-Soft
senior tag

"Ami nagyobb baj az az érintő kijelzőket érintő hiba aminek a következtében halott területek jelennek meg használat közben. Engem eddig egyszer kapott el a hiba, szerencse ghost touch nem volt."
Erről tudnál kicsit mondani, hogy mi is ez, mert ezt nem hallottam még.
amúgy ha nekem reggeltök esti lefekvésig kibírja átlagosan, akkor megfelel. De még annyira nem győzött meg.

(#3013) Johnny194 válasza leslien (#3008) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Mi az amiben jobb az 5G-s verzió?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#3014) leslien válasza Johnny194 (#3013) üzenetére


leslien
nagyúr

csak olvass vissza nálam látsz ilyen panaszt ami előző hozzászólásokban van? ha nem akarod gyarapítani a panasz tábort akkor vedd az 5G ...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3015) kutga válasza Johnny194 (#3013) üzenetére


kutga
nagyúr

Röviden, Exynos helyett Snapdragon van benne, kevésbé melegszik, kevésbé merül.

Let the Zone take me if I am.

(#3016) Namelesske válasza World-Soft (#3012) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát van elvileg egy hiba, ami engem gyakorlatban nem érintett még komolyabban, amikor a zsebedből kivéve nem érzékel érintéseket. Például nem tudod megnyomni a space-t vagy nem tudod lehúzni a felső sávot, újraindítás után megjavul egy ideig. Nem tudják hardveres vagy szoftveres hibáról van-e szó. Elméletileg OneUI 3.1 javította, de erről semmilyen hivatalos elismervény se változáslista nem lett publikával a Samsung oldaláról.

Az akkumulátor rossz esetben 12-14 órát bír ki egy feltöltéssel, normál esetben amit én képernyőképeken láttam 15-16 óránként szokták az emberek tölteni. Térerő és használat függő a dolog.

Ami azt jelenti hogy reggel 6-tól este 10-ig nagyjából kibírja, ha módjával van használva. Egyhuzamban 6 órát bír kb.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3017) kutga válasza Namelesske (#3016) üzenetére


kutga
nagyúr

amikor a zsebedből kivéve nem érzékel érintéseket

Ez a véletlen érintések elleni védelem hibája, nem csak az FE-t érinti, és én is úgy hallottam, hogy a 3.1 javította.

Let the Zone take me if I am.

(#3018) Erdész85


Erdész85
csendes tag

Sziasztok!

Még decemberben a note 10 és a S20 FE közötti döntésnél MM-ba meghirdetett kedvező akció miatt az utóbbi telefont vettem meg. Van 1-2 dolog, ami miatt megbántam, de ettől még szeretem és nem cserélném le.
Az egyik a nagyon lassú, pontatlan ujjlenyomat olvasó és kezdetleges ujjlenyomat mintarögzítési rendszer. Nagyjából sikerült megszokni, hogy az ujjamat jóformán át kell nyomni a telefonon a feloldáshoz. A kikapcsolhatatlan kamera hangra meg a rendszer hang némításával sikerült ideiglenes megoldást találni. Egyetlen megoldatlan pont maradt, a ceruza hiánya, ami nagyon sokszor jól jönne.
Találtam pár „android kompatibilis” cerutát, de még nem találtam róla megnyugtató véleményt, tesztet. Szerintetek jó ehhez a telefonhoz? Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy ha jó hozzá, akkor mennyire ellenálló a ceruza hegyével szemben a kijelző, vagy a kijelző fólia? Melyik hegy kialakítást ajánlanátok az esetleges karcok, hegykopás minimalizálására?

(#3019) kutga válasza Erdész85 (#3018) üzenetére


kutga
nagyúr

Az ujjlenyomattal kapcsolatban nekem most már kifejezetten jó a kapcsolatom, se nem lassú, se nem pontatlan, igaz, párszor fel kellett vennem őket.

Let the Zone take me if I am.

(#3020) samu74 válasza Namelesske (#3011) üzenetére


samu74
addikt

Nagyrészt igazad van ,egységnyi pénzért nem azt kapjuk amit az amerikaiak.
Kamerában azért nem mondanám gyengébbnek. Most aki nem bízik a kínai telefonok minőségében/supportjában és egy össszességében jó telefont akár 200 körül android vonalon, sok alternatíva nem marad.

-----------

(#3021) Namelesske válasza samu74 (#3020) üzenetére


Namelesske
addikt

"Most aki nem bízik a kínai telefonok minőségében/supportjában és egy össszességében jó telefont akár 200 körül android vonalon, sok alternatíva nem marad."

Ezért is vagyok itt. :)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3022) leslien


leslien
nagyúr

aki szeretné az 5G venni [ Samsung Galaxy S20 FE 5G ] a lényeg ,h pecsét legyen a garancia jegyen is...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3023) World-Soft válasza kutga (#3017) üzenetére


World-Soft
senior tag

Nekem olyan volt most, hogy telefonálás után ment a vaku led. Tehát tuti telefonálás közben orba szájba nyomkodott mindent a fülem, mert nem kapcsolt le.

(#3024) kutga válasza World-Soft (#3023) üzenetére


kutga
nagyúr

Az meg a túlságosan érzékeny közelség érzékelő miatt van, jól rá kell nyomni az arcodra hogy kikapcsolja a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3025) samu74 válasza World-Soft (#3023) üzenetére


samu74
addikt

Az van ,hogy ha picit eltartod vagy olyan szögben van a fülednél akkor lehet ilyen.
Nekem még soha nem nyomkodott el semmit a fülem. Kicsit tartsd másképp mikor telefonálsz.

Namelesske az is benne van a dologba, hogy sokan megszerettük ezt az új felületet, és aki előtte S szériás telefont használt sokkal nem adja lentebb mint az FE.Helyén kell kezelni azt is pl. ha előtte valaki egy középkategóriás telefont használt és annak a fogyasztását hasonlítja ehhez.Ebben egy combos proci van ami sokat fogyaszt. Ennyi.Az olvasó az S20 és 21 szériában se jobb,és úgy egyikben sem ami a kijelző alatt van.Csak mielőtt valakit csalódás érne, jobb ezekkel is tisztában lenni. :)

-----------

(#3026) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ma is szépen alakul az üzemidőm... :(((

Mire ezt megirtam már csak 10%. Délután fél háromkor...

(#3027) Namelesske


Namelesske
addikt

Nem csak te szívsz vele :D

https://youtu.be/xLjhGsnSN10?t=296

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3028) leslien


leslien
nagyúr

megérkezett a Marci biztonsági frissítés.... egyetlen wgy gond van csak még mindig nincs Google Feed sajnos...
egyébként ahogy nézem minden maradt .... számomra tökéletes...

egyéb jön vmi új verza 780G ... [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3029) Namelesske


Namelesske
addikt

Exynos 990

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3030) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Még eredeti 10-es Android van rajta, de bele futottam félig meddig az általatok írt fényérzékelő problémába.
Néztem a telót, majd egyik videó nézhetetlenül villogot. Másodpercenként 2-3 alakalommal. Ha megállítottam a videót a készülék egy ideig villogot tovább.
Lehúztam az állapotsort kicsit állítottam fényerőn, majd vissza videóba de amint elindítottam kezdte újra. Ha az előlapi kamerát letakartam, akkor jó volt, ha elvettem a kezem, akkor újra kezdte.
Újra állapot sor, és most valóban állítgatta a fényerőt ahogy írtátok, de ekkor ilyen kb 1másodperces lassú ciklusban. Rákoppintottan egy fényerőre, majd vissza a videóhoz. Amint elindítottam újra kezdte.
Ha más videót indítottam, akkor nem csinálta.
Ez a sűrű villogás nem egyezik azzal amit írtatok.
Ez mi lehet és miért kötődik ez esetben egy adott youtube videóhoz, de úgy, hogy utána nem csak a videó, hanem az egész készülék vibrál egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#3031) World-Soft válasza World-Soft (#3030) üzenetére


World-Soft
senior tag

Néztem mást és most ugyanaz a videó már nem hülyéskedik.

[ Szerkesztve ]

(#3032) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
A Beállítások -> Google ->Fiókszolgáltatások-on belül nektek is hiányzik a Google Pay menüpont?

(#3033) justmemory válasza World-Soft (#3032) üzenetére


justmemory
senior tag

Nekem sincs ilyen menüpontom.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3034) World-Soft


World-Soft
senior tag

Valaki szokta a google fordítót használni?
Nem tudom eldönteni, hogy ez a készülék szoftverje, az új Adroid, vagy a fordító miatt van:
- S7 Edge esetén kimásoltam egy szöveget (akár az inteligens kijelölővel egy képről), és a tartalmát vágólapra tettem, akkor be volt állítva, hogy egy lebegő fordító gomb elő jöjjön és kint volt pár másodpercig.
- Ha rányomtam akkor fordította a szöveget, ha nem, akkor eltűnt.
- Most hiába engélyeztem, csak akkor jön elő, ha előre az értesítési sorból kikeresem és engedélyezem. És nem is tűnik el az ikon, csak ha mint egy FB Massengert le húzom a kijelző aljára.

(#3035) s4hu|SyD^ válasza World-Soft (#3034) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Én S7E-n sem tudtam, hogy van olyan. Kicsit írhatnál milyen S7Edge-ről váltani privátban is akár. Én az FE 5g-t tervezem beszerezni. Kamera, akku, sebesség, méret mennyire zavaró stb.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3036) FattyDove válasza World-Soft (#3032) üzenetére


FattyDove
őstag

Nekem ott van

(#3037) s4hu|SyD^ válasza World-Soft (#3034) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Androidban van védelem szerintem. Míg megtanulja, hogy sűrűn használod. Messenger-rel is volt nekem olyan amit leírtál, hogy a buborékot mindig engedélyezni kellett, hogy az appok előtt lehessen.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3038) samu74 válasza World-Soft (#3030) üzenetére


samu74
addikt

Vibrálás lehet a HDR video miatt is.Főleg a youtube videóknál.

-----------

(#3043) World-Soft válasza s4hu|SyD^ (#3037) üzenetére


World-Soft
senior tag

#3037 s4hu|SyD^
Reméljük ez változik.
Az a fura, hogy egy Android7-es telóra felteszem, akkor ott most is ugyanígy meg. Itt meg, úgy kel külön kéri, és a messengerhez hasonló eltüntetés van, ami az Adroid 7-es telónál nincs. Sőt ott van 1 menüponttal több is a beállításoknál. Mindkettőn pont az a verzió van, és marhára nem tudom eldönteni, hogy a működés, pl androidfüggően változhat, esetleg átmeneti dolog amit írtál, vagy netán az S20 FE SW-jében van valami ami ezt okozza.

#3038 samu74
Az a fura, hogy utána meg megjavult. És a másik, hogy nem pusztán a videó villódzott, hanem utána minden. pl. átváltottam másik alkalmazásta vagy csak nem full kijelzőn volt a videó.

Amúgy még egy kérdésem lenne, hogy nektek mi a tapasztalatotok a 120HZ-s kijelző módról. Minden esetben jól működik nektek? Én pl. azt látom, hogy Telegram Plus esetén ha görgetek pont 120Hz-nél láthatóan remeg a szöveg. Ha visszateszem 60-ra akkor meg jó.

És tényleg:
Maga a Samsung böngésző nálatok is nagyon rossz? Nem tudtam egyenlőre ez is böngészőhiba vagy másra vezethető vissza, de van, hogy random szövegtömböknél, vagy formázott szövegeknél elkezd beszaggatni. De ami durvább és ma vettem észre, hogy egy cikkben volt egy sima álló képes reklám és mikor az a kijelzőn látszott, akkor képes mondjuk teljesen darabossá válni a görgetés (meg-meg akad és mondjuk 10-20 lépésben lehet jó esetben átgözgetni a kijelzőn, ami után újra gördülékeny lesz a böngésző). És gáz, hogy egy nem "erőműves" alsó közép kategóriás kínai készüléken ez nem jön elő.

Így a 4 nap alatt látok elég durva hibákat. Hétvégén tervezek frissíteni, és formázni, és kíváncsi leszek ezek megmaradnak -e.

(#3044) brazor válasza leslien (#3028) üzenetére


brazor
tag

Ha minden igaz az új verzió, 4g model lesz, annyi különbséggel, hogy exynos 990 helyet, 2100 lesz benne. Ha az árazás is marad, akkor egy nagyon jó ajánlat lesz a 4g-s verzió majd.

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#3046) Namelesske válasza brazor (#3044) üzenetére


Namelesske
addikt

Az elég retek egy húzás lenne tőlük fél évvel az FE után elavulttá tenni.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3048) leslien válasza brazor (#3044) üzenetére


leslien
nagyúr

na erre kíváncsi.leszek... bár az inkább a S21 FE lesz sztem...
inkább Snapdragon verzára tippelnék...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3049) Erdész85 válasza kutga (#3019) üzenetére


Erdész85
csendes tag

Hétfő este jelezte a telefon, hogy elérhető a kövi frissítő csomag. Telepítés után jelentősen javult az ujjlenyomat olvasó érzékenysége és fürgébb lett a telefon is.

(#3050) Badboys válasza Namelesske (#3046) üzenetére


Badboys
őstag

Sajnos bármit megtehetnek következmények nélkül. Már elég, ha a kettősséget nézzük. Gyakorlatilag eléggé megosztóra sikerült ez a telefon. Azért egy ilyen árkategóriába tartozó készüléktől joggal elvárható lenne korrektebb működés Sajnos ez hibáktól hemzseg. A samu helyében adnék egy vissza vásárlási lehetőséget. Gondolom nem kevesen élnének a lehetőséggel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.