Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) kengyel válasza Peat76 (#1349) üzenetére


kengyel
nagyúr

A Waze online módban sokkal jobb, valós adatokat tud közölni, persze kell a net hozzá. Én elég sokat használom, de még nem navigált rossz helyre, vagy téves útszakaszra.

kengyel

(#1352) MasterMark válasza kengyel (#1351) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs más csak online módja a waze-nek. :U

Switch Tax

(#1354) kengyel válasza MasterMark (#1352) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ami, az előnyére is válik.

(#1355) MasterMark

Igazad van, nem jól fogalmaztam az elejét.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#1355) MasterMark válasza kengyel (#1354) üzenetére


MasterMark
titán

Ez tény, ugyanez az előnye is, ami a hátránya is. Csak azért írtam, mert úgy írtad, mintha lenne más módja.

Switch Tax

(#1356) revolver válasza Peat76 (#1349) üzenetére


revolver
aktív tag

Szerintem a legjobb!

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#1357) viera válasza syIex (#1338) üzenetére


viera
őstag

Ez esetleg nem lenne jó?Két készüléket tud egyszerre tölteni de nem tudom,hogy az Apple Watch-hoz is jó lenne e. :F Amúgy erre én is kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1358) Madwe válasza viera (#1357) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, az awatchhoz spéci töltő kell. Amúgy ebayen meg amazonon meg alin van egy csomó ilyen tipusú töltő ami apple-re fókuszál, de részemről ezek mind felejtősek, nem kockáztatom inkább a termékeim épségét :D

(#1359) #55517184 válasza Madwe (#1358) üzenetére


#55517184
törölt tag

+1, én sem kockáztatnék.

[ Szerkesztve ]

(#1360) viera válasza Madwe (#1358) üzenetére


viera
őstag

Nem az Alisra gondoltam,hanem a Samsungra.Én sem vennék onnan töltőt.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1361) syIex válasza viera (#1357) üzenetére


syIex
veterán

Nem tartom kizártnak, hogy menne viszont ennyit nem adok érte. Talán majd, ha alma logó lesz rajta akkor. De akkor is csak azért, hogy legyen miért savazni az embert, hogy ki ad 150 dollárt egy toltőért, mert az almás..:C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1362) bepe79 válasza kengyel (#1351) üzenetére


bepe79
addikt

Tegnap jöttünk visszafelé Pestre Hévízről. Egész Hévíz fel van túrva, és a Waze simán benavigált volna a behajtani tilos táblán át a felmart aszfaltba és a markológépek közé...
Alternatív útvonal tervezésénél pedig azt mondta, hogy nem tud alternatív útvonalakat javasolni, mert nem tud kommunikálni a Waze szerverrel... mindezt aktív és működő 4G+ / LTE+ kapcsolat mellett, korlátlan mobilinternettel. Odafelé pedig még az utcát sem sikerült eltalálnia (Honvéd utva helyett József Attila utca)
Mindezeket bekapcsolt útinformmal, aktív 4g net mellett, folyamatos netkapcsolattal. Azt már meg sem említem, hogy néha késik az infó autóval menet közben vagy a telefon lassúsága (A5 2017) vagy a Waze lassúsága miatt.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#1363) viera válasza syIex (#1361) üzenetére


viera
őstag

26000ft szerintem még elfogadható,de ha nekem is almám lesz akkor biztos az AirPower-t választom. :K Persze ha addigra kiadják. :B

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1364) kleinguru válasza bepe79 (#1362) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen, nem tudom mi az oka, de egyre megbízhatatlanabb a waze. Ráadásul régebben a kritikus pontok előtt újratervezett. Mostanában nekem kell kézzel kikényszeríteni, ha éppen tud a szerverrel kommunikálni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1365) syIex válasza viera (#1363) üzenetére


syIex
veterán

Hát holnap lesz a Keynote azt már megvárom, hátha most bejelentik a kiadást. Ha nem akkor pedig beújítok valami ilyesmit, mert tavasz még arrébb van! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1366) viera válasza syIex (#1365) üzenetére


viera
őstag

Holnap lesz a Keynote?Nem is tudtam,én az új iPad-et várom most.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1367) syIex válasza viera (#1366) üzenetére


syIex
veterán

Lehet hülyeséget beszélek, de én úgy emlékszem. Most viszont rá kerestem és sehol nem írják...:DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1368) #55517184 válasza syIex (#1367) üzenetére


#55517184
törölt tag

:DDD Holnap a Huawei mutat be valamit.

(#1369) kchris78 válasza Jegesmaci81 (#856) üzenetére


kchris78
veterán

siman lehet csinalni nagy sotokat is csak nem 100% os fenyerot kell tolni rajta. tudom ez sokaknak elkepzelhetetlen, de ha az ember kicsit lejjebb huzza sokat lehet sporolni es a retinajat se egeti ki a kijelzo... az eros es gyenge fenyero kozt legalabb 2x szorzo van fogyasztasban de lehet 3 is..

(#1370) bepe79 válasza kchris78 (#1369) üzenetére


bepe79
addikt

Az nem jó, úgy nem lehet villantani a fél millás telóval a csöves BKV-n a köki meg a népliget között, mert úgy nem veszik észre. ;]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#1371) #55517184 válasza kchris78 (#1369) üzenetére


#55517184
törölt tag

Nálam 5 óra felettieket hoz most automatán. Ez még mindig nem az iX szintje, de abszolút rendben van szerintem.

(#1372) viera válasza syIex (#1367) üzenetére


viera
őstag

Semmi gond,azért köszi.Egyébként októberben lesz,azt én is olvastam. :K

Good Kid: azt a valamit inkább hagyjuk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1373) Lacy6


Lacy6
senior tag

Hát én ezen a videón meglepődtem.
Nem gondoltam volna, hogy így utolérték üzemidőben az androidos telefonokat.
Komolyan csökkentették a hátrányukat.

A fényerővel nagyon sok iphone tulajdonos javít az üzemidőn.
Ismerőseim mind úgy állítják be, hogy alig lehet látni valamit a kijelzőből.
Kérdeztem már tőlük, hogy miért vagy egyáltalán hogyan lehet így használni telefont.
A válasz mindig az volt, hogy érzékeny a szemük és ezért vannak alacsony fényerőn :D
Mondom jól van.... :))

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1374) syIex


syIex
veterán

Nem tudom én az 5S óta olyan 85%-os fényerőn használom a telefonjaimat pedig az összes modell megvolt. Valamiért, ha lejjebb veszem már nem is élvezet annyira..:DDD Mondjuk én inkább töltöm többször egy nap, nem zavar különösebben és amúgy is, ha lehet akkor dokkolóban van a telefon...:U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1375) #55517184 válasza Lacy6 (#1373) üzenetére


#55517184
törölt tag

Utolérték? Hiába papíron kisebb akku, az optimalizálás miatt szerintem mindig is jobb üzemidőket hoztak. Pláne a Pluszok.

[ Szerkesztve ]

(#1376) syIex válasza #55517184 (#1375) üzenetére


syIex
veterán

Napi használat terén biztosan, de a battery testeken csak full terhelés van ami alatt tovább húzzák a C3PO-k...:DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1377) Lacy6 válasza #55517184 (#1375) üzenetére


Lacy6
senior tag

Még mindig nem érték utol csak megközelítették.
Rosszul fogalmaztam korábban.
A linkelt videóba látszik a különbség, csak gondolom nem nyitottad meg.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1378) kali válasza Lacy6 (#1377) üzenetére


kali
legenda

Nagyjából az iPhone XS Max akkumulátoros üzemideje is megközelíti a Note9-ét: [link] kontra [link]
(Ezeket az azonos feltételek mellett készített és kellően részletes teszteket jobban szeretem, több támpontot is adnak - külön a telefonálás, böngészés...stb. -, mint a folyamatos terhelésesek, amiket a videómegosztókon találni.)

[ Szerkesztve ]

(#1379) Madwe válasza Lacy6 (#1377) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szintetikus terheléses teszteken, igen. Csakhogy amit ilyenkor nem néznek s nem jön ki, az a valós használat. Minimum 1 nap alatt, még 6-10 órás SOT esetén is van 12-18 óra készenléti idő, amiben viszont verhetetlen az ios, emiatt közel azonos ha nem jobb a valós teljesítménye. Persze ha valaki folyamat játszik rajta, hamar lemerül, de átlagos használat mellett ált jobbak a való életben. De ez nyilván felhasználásfüggő is...

(#1380) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Urak váltott valaki iphone7-ről Xs-re? Érdekelne a tapasztalata, hogy megéri-e mennyire használható az Xs az után egykézzel, illetve az akkuidő számottevően jobb-e? Meg úgy az egész felhasználói élmény?

Gondolkodok még az Xs max-on mert ha már 400 ezret kiadok az a 440 a nagyobb kijelzőért nem lenne sok, de félek, hogy nem lenne az már nekem kényelmes, a plus méretei se nagyon álltak nekem kézre. Xr-nél is az a bajom, hogy az is jóval nagyobb már fizikailag, mint a 7, plusz a kijelző alacsony ppi-je és a 3gb ram is szájhúzásra ad már okot nálam, max az akkuidő szólna mellette.

köszönöm :R

(#1381) syIex válasza GeneraL_XTX (#1380) üzenetére


syIex
veterán

Nekem 7 Plus-t követett tavaly a X és nem mondanám túl nagynak a kezemet, de tökéletesen tudtam egy kézzel használni. Most a X-et követte a Xs Max ami viszont teljes egészében két kezet igényel viszont ez a hatalmas és gyönyörű képernyő minden érzést feledtet...:C Én bátran ajánlom mind a kettőt, ha már egyszer kiadod érte a pénzt utána nem fogod megbánni.. Csak elengedni nehéz azt a sok Szent Istvánt....:DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1382) Wesder válasza GeneraL_XTX (#1380) üzenetére


Wesder
félisten

Egy centivel magasabb mint a 7 szerintem nem gàz. Cserébe az egész kijelző.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1383) GeneraL_XTX válasza Wesder (#1382) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ezt most az Xs-re érted? Mert az még annyival se, hivatalosan 5,3mm a magasság különbség.

No de nekem nem is igazán az számít, hanem a Plus telók nekem szélességben voltak kényelmetlenek. Most az Xs 3,8mm-el szélesebb csak, a Max viszont kicsit több, egy cm-el amit azért már soknak találok.

És ez a bajom amúgy az Xr-el is, hogy hiába a két telefon között kellene lennie méret tekintetében valami ideális középútnak számítana, de pont szélességben (75,7mm) közelebb áll a Max-hoz(77,4mm) mint a sima Xs-hez (70,9mm) :(

[ Szerkesztve ]

(#1384) syIex válasza GeneraL_XTX (#1383) üzenetére


syIex
veterán

Ha a Plus modell széles volt akkor a Max is az lesz. Szinte ugyan akkora és fogás terén is majdnem az csak még nehezebb is..:U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1385) lugosi válasza bepe79 (#1362) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes mert ugyanez a tapasztalatom. Régebben mindig waze-t használtam, mert etalon volt a dugó, baleset és egyebek figyelése terén, de mostanában én is egyre-másra futok bele olyanokba, amik nem felhasználói hibák (értem ez alatt, hogy a felhasználók küldtek be rossz adatokat), hanem program- vagy szerverhibák.
Úgy jártam a múltkor, hogy olyan aszfaltfelújításnál, ami akkor már kb 2 hete ment, úgy tervezett, hogy merőlegesen keresztezzem a felújítás alatt álló utcát. Azaz, azon az utcán, amin én haladtam, a kereszteződés előtt és után nem volt útfelbontás, csak keresztben azon az utcán, aminek a kereszteződésén át kellett volna haladnom. Tudtam, hogy ott van a felújítás keresztben, és jelezte is, de áttervezett rajta. Gondoltam, hogy megyek arra, amerre mutatja, mert biztos tud valamit, hogy mondjuk egy sávon át lehet hajtani. Nem lehetett, teljesen evidensen nem, mivel az utamat keresztező utcában egy árok húzódott és le is volt zárva, el kellett kezdeni összevissza kanyarogni egy építési terület mellett. Régebben ilyeneket nem csinált, és a városon belüli közlekedésnél is újabban olyan javaslatai vannak, hogy az jut eszembe rendszeresen, hogy "bolond leszek követni". Pl a múltkor a Hungária krt-ra mentem, és nagy volt a forgalom a körúton, reggeli órák, azt javasolta, hogy forduljak le balra, haladjak párhuzamosan a körúttal, majd keresztezzem, és jöjjek vissza egy bal-bal-jobb kanyarral. A cél kb. 800m-re volt. Perceken belül odaértem természetesen úgy, hogy semerre se kanyarogtam le.
Lassan úgy érzem, hogy több évnyi waze használat után át kell térnem valami másra, nem tudom, hogy az apple térképek mennyire jó itthoni navigálásra, de azzal teszek majd egy próbát.

(#1386) #76385920 válasza lugosi (#1385) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nekem a Waze egy Debrecen-Nyírtass útvonalat odafele egész jól megoldott, viszont visszafele egy jó kis kanyarral akart visszahozni elkerülve Nyíregyházát Nagykállón keresztül...Ezért van nálam Waze is meg Here is.

(#1387) #55517184 válasza GeneraL_XTX (#1380) üzenetére


#55517184
törölt tag

A Max szerintem is nagy lesz neked, ha a Plus kényelmetlen volt. XS viszont jó. Gesztusvezérlés, FaceID könnyen megszokható, felhasználói élmény szempontjából pozitív (nálam legalábbis).

Akku szempontjából a Max-szel persze jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#1388) joey04 válasza viera (#1363) üzenetére


joey04
titán

AirPowert várhatod :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1389) kchris78 válasza GeneraL_XTX (#1380) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem a diamond pixel miatt nem jobb az xs/max ppi-je sem sokkal.

(#1390) kchris78 válasza kchris78 (#1389) üzenetére


kchris78
veterán

pontositom a max eseten valamivel jobb a ppi...

(#1391) viera válasza joey04 (#1388) üzenetére


viera
őstag

Azért írtam ha addigra kiadják,de szerintem az nem mostanában lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1392) GeneraL_XTX válasza kchris78 (#1389) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az mit takar pontosan? :D

Amúgy az se tiszta nekem, mert mindenhol mast írnak hogy ez most OLED kijelző vagy a samsung es tsai által ezer éve hasznalt Samoled? :D

(#1393) HUTCHDB válasza GeneraL_XTX (#1392) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Biztos, hogy nem teljesen ugyanaz a technologia.
A tesztben is csak annyi szerepel, hogy oled, mig masik telefonnal jelzik, hogy amoled. (Pl. Huawei, vagy OP)
A szinei jobbnak tunnek az iphone-nak, foleg a feher, kevesbe megy at mondjuk rozsaszinbe, vagy kekes iranyba.
A fenyeroben viszont elmarad a samutol, bar ez lehet itt iphone-nal nem engedi a szoftver tul magas fenyerore.
(Samu 1000 nit vs. iphone 700)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1394) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Még egy kérdés, fastcharge.

Most szervaltam hugomtol egy hüvely p20 lite-hoz való fastcharge-os töltőfejet, most létezik hogy ha rádugom a lightning kábelt akkor működni fog a gyorstöltés xs-en majd? :D

[ Szerkesztve ]

(#1395) Drp81 válasza kchris78 (#1390) üzenetére


Drp81
aktív tag

XS-nek és a Max-nek ugyanaz a ppi értéke.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#1396) kleinguru válasza GeneraL_XTX (#1380) üzenetére


kleinguru
addikt

Érdemes váltani, előrelépés kesz sok szempontból, amit nagyon nehéz megszokni az a méret a control center elérése nekem 2 kezes lett és hülye helyen is van. Sokat használnám a homekit miatt.

Az apple pay használata is bénább és lassabb lett. Sokkal jobb volt még az ujjam az olvasón terminálhoz tartottam működött (ma is elfelejtettem), hogy itt dupla power “belenéz”, aztán lehet érinteni csak.

Fentiektől eltekintve jobb lett minden, mint i7-en (kivéve, hogy itt elég volt kifizetni a 64-es verziót, i7 128GB-os volt).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1397) Fr3eWar válasza GeneraL_XTX (#1394) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Persze,

A töltés sebessége csak attól függ, hogy mekkora teljesítményű a töltő, az hogy az 5V-ot mekkora áramerősség mellett (A) tud biztosítani. A telefon pedig X teljesítményig tud felvenni töltést, ez jelenleg nagyjából 18W a györstöltésre képes iPhone-ok esetén. Efelett már "felesleges" mert többet tudna leadni a töltő, mint amit fel tud venni a telefon. Baj nem lesz belőle csak esetlegesen pénzkidobás.

Hogy vizuálisan is érthető legyen:

(#1398) Madwe válasza HUTCHDB (#1393) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az amoled az sima oled, csak a samsung marketingje hívja ugy, technikailag ugyanaz a poled kijelző...

(#1399) kchris78 válasza GeneraL_XTX (#1392) üzenetére


kchris78
veterán

pentile: [link]

(#1400) HUTCHDB válasza Madwe (#1398) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Maga a samsung amoled sem ugyanaz mar, az elmult kb. 10 evben folyamatosan valtozott.
Nem tudom, illetve nem neztem utana, de nem hinnem, hogy egyforma lenne a kijelzo.
Ami ez iranyba mozditja a gondolkodasomat, az a temaindito tesztben szereplo adat:

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.