Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Stabi83 válasza joey04 (#749) üzenetére


Stabi83
senior tag

Hát akkor itt egy darabig még nem lesz dual SIM a dual SIM. Kíváncsi vagyok hányan fognak kínából hozatni telefont. Megint olyat erőltet az Apple ami még korai...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#752) joey04 válasza Jegesmaci81 (#750) üzenetére


joey04
titán

de mi ebben a vakság? :D
szimplán rosszul tudsz dolgokat és pontatlanul fogalmazol. nem arról van szó, hogy az apple király vagy csicska. ez ha nagyon basic szinten is, de szakmai kérdés.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#753) syIex válasza domos (#717) üzenetére


syIex
veterán

Sírok....:DD Szép munka. :C

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#754) joey04 válasza Stabi83 (#751) üzenetére


joey04
titán

Megint olyat erőltet az Apple ami még korai...

van sapka, nincs sapka. ha meg kivárják, hogy valami beérjen, elterjedjen, akkor meg ameddig nincs benne azért kapja savat mert másban már van, ha megkapja, akkor meg azért, hogy na végre hogy 400k-ért belefér, holott az umidigi xyz-ben 25-ért is benne volt már 3 éve...

amúgy meg:

miért vagy még itt? Oké, a véleményét mindenki elmondja, de most már hetek óta ezen a 2 szerencsétlen készüléken pörögni, és MINDEN topikba kifejteni, hogy mi szar benne, meg hőbörögni... vagy trollkodás, vagy hatalmas önszopatás...

miért csak szelektíven válaszolsz?

korábban is csináltad már ezt a topikban, hogy beszóltál vagy kérdeztél, a választ meg ignoráltad. ez mire jó? :F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#755) HUTCHDB válasza kali (#744) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

NINCS ESIM A TELEKOMNÁL!

Mindenki utána járhat maga is.
Én most hívtam fel 3x egymás után a telekomot.
3x különböző ügyintéző fogadta hívásomat és mindháromszor ugyanazt a választ adták.

DE BÁRKI ellenőrizheti ezt: 1414 -es számot kell felhívnia, 9, majd *, majd 2, és 1-es gomb.

ESIM nincs, és 2018. december 31-ig nem is lesz.
Egyik alkalommal a műszaki kollegákat is kértem pluszban és sikerült is velük beszélnem.
Azt mondták, hogy fejlesztés, tesztelés alatt áll, NEM ELÉRHETŐ AZ ESIM náluk, sem iPhone-hoz, sem Huawei órához, semmihez.
Mondtam, hogy egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő használja, erre a válasz annyi volt...NEM LEHETSÉGES! NEM MOND IGAZAT!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#756) Stabi83 válasza kali (#744) üzenetére


Stabi83
senior tag

Köszi de telefont nem szándékozom idén cserélni ;) Főleg nem csak azért hogy legyen egy órám. Max ha rá tudom venni a páromat végre a telefonja lecserélésére de erre nem sok remény van.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#757) syIex válasza Stabi83 (#751) üzenetére


syIex
veterán

Annyira nem eroltetes.. Külföldön sok országban elérhető már Amerikában pedig, ha jól tudom több, mint 2 éve ki van alakítva. Kínában pedig be van tiltva teljesen és mivel elég sokan viszik az almát ott így muszaj volt oda így megoldani. :))

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#758) Stabi83 válasza HUTCHDB (#755) üzenetére


Stabi83
senior tag

De neki van és megírta magának otthon a 12.1-et is szóval jobb ha elengeded a témát mert agyérgörcsöt kapsz!

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#759) gyuromoj válasza Stabi83 (#751) üzenetére


gyuromoj
veterán

Aztan ha majd jövőre mas gyártó is esim-et alkalmaz, akkor az nem lesz erőltetett? :U

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#760) Jegesmaci81 válasza HUTCHDB (#755) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Jó lenne ha végre megértenéd! Ha egy almamániás azt mondja hogy van esim akkor igenis van!

Amúgy szerintetek Kínában is csaknkésőbb lehet frissíteni két SIM foglalatra?

[ Szerkesztve ]

(#761) joey04 válasza HUTCHDB (#755) üzenetére


joey04
titán

köszönjük az információt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#762) domos válasza HUTCHDB (#755) üzenetére


domos
senior tag

Én nem vagyok képben a témában, de ha nincs eSIM akkor ez az oldal minek van? Telekom e-sim

Szerk.: Engem egyáltalán nem izgat a téma, csak akkor minek van az oldal? Számomra ez érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#763) HUTCHDB válasza gyuromoj (#759) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem vagyok az időben biztos, de a samsung egyik korábbi okosórája kb. 3 éve már tudta az eSim-et.

(#762) domos!
Hívd fel őket, vagy vegyél egyet és írj róla, hogy hogyan működik az XS-sel!
(Jelenleg arról megy a diskurzus, hogy vannak olyanok, akik megelégedéssel használják, ennek ellenére nagyon úgy néz ki, hogy nem is él ez a szolgáltatás.)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#764) joey04 válasza domos (#762) üzenetére


joey04
titán

ne hazudj!!négy4

meghackelted a telekom az oldalát, csak hogy idegesítsd!! ;] :DDD

mondjuk igaza van, mert fizikailag valóban nincs esim a telekomnál, de most se korábban sem a jövőben. se máshol. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#765) Stabi83 válasza gyuromoj (#759) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ez úgy lenne normális ha először lenne szolgáltatás aztán a gyártók szépen felűlnének a vonatra. Az e-SIM nem egy világmegrengető technológia de MÉG nem érkezett meg ide. Egyszerűen fogalmazva jó hogy tudja az XS és az XS Max de jelenleg olyan mint ha nem is lenne Dual SIM. Hiába jönnek 2019-ben az 5G mobilok is attól még nem lesz gyorsabb évekig a neted itthon, mégis az első aki piacra dobja az 5G mobilját a farkát fogja méregetni mint szűz gyerek a leánykoliban.

Az Apple is több készüléket eladhatna pl a magyar piacon ( de sok más piacon is ) ha a valódi dual SIM készülékeket forgalmazná.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#766) HUTCHDB válasza domos (#762) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Engem izgat a dolog, mert ezen múlik az XS Max megrendelésem, de jelenleg én (tehát nem más, meg fórum, meg kommentekben írtak alapján) a telekomtól személyesen, és a telefonos ügyfélszolgálaton is azt az információt kaptam, hogy nincs.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#767) Stabi83 válasza HUTCHDB (#766) üzenetére


Stabi83
senior tag

B megoldás hogy megpróbálsz egy kínait beszerezni. De az tényleg jó kérdés hogy azon aktív e már a Dual SIM funkció vagy ott is meg kell várni a 12.1-et és ha igen akkor az mikorra várható.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#768) joey04 válasza HUTCHDB (#766) üzenetére


joey04
titán

telekom oldaláról az infó:

"SIM-kártyák száma 2 (Az eSIM technológia használatát egy még idén érkező szoftverfrissítés teszi majd elérhetővé)"

szóval ennyit nem tudsz várni, ezen múlik a dolog, PONT most lett ez ennyire fontos, pedig évek óta jelen vagy az iphone topikban userként. de ez a 2.5 hónap már nem fér bele. csak ezen múlik a dolog. értem. :R

765: Az Apple is több készüléket eladhatna pl a magyar piacon ( de sok más piacon is ) ha a valódi dual SIM készülékeket forgalmazná.

na mert az pont érdekli őket, hogy a magyar piacon mennyit adnak el. :DDD

btw már így is hiány van néhény verzióból. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#769) HUTCHDB válasza Stabi83 (#767) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nincs Kínában élő ismerősöm, a netes vásárlás igen rizikós szerintem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#770) kali válasza HUTCHDB (#755) üzenetére


kali
legenda

Van, de majd csak kifogsz olyan ügyintézőt is, aki képben van az eSIM teszt kapcsán.
A korábban linkelt tagon kívül, ős is használja már egy ideje: [link]
Az oldalára sem véletlenül tette ki a szolgáltató már több hónapja az eSIM infókat, elérhetőséget...stb. (Linkelték előttem, nem ismétlem meg, ha nem muszáj.)

[ Szerkesztve ]

(#771) joey04 válasza kali (#770) üzenetére


joey04
titán

volt aki betette a képet a papírról amit kapott, meg hogy hogy kell aktiválni, stb, stb tök szépen. de ezek után a stílusa miatt nem fogom neki előkeresni. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#772) HUTCHDB válasza kali (#770) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Értem, meg is néztem a huawei órát is, hivatkoztam erre is, amikor érdeklődtem náluk.
Megteszed, hogy felhívod a telekomot, hogy saját magad meggyőződsz róla?

A másik dolog ami az én szempontomból lényeges, az a használat közbeni működése a két kártya kezelése, vagyis le is kellene ezt tesztelni.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#773) #55517184 válasza jozsi252 (#734) üzenetére


#55517184
törölt tag

Kicsit "bumszli",de kinek mi, én a gyári szilikon mellett tettem le a voksom (a bőr sérülékenyebb szerintem), a telefonnal együtt rendeltem az Apple-től, itthon nem nagyon vannak még készleten, max raktárról, de az ugyanúgy 2 nap, mint a hivatalos shopból.

(#774) Stabi83 válasza joey04 (#768) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ahogy írtam sok más piacon is!!!

Ha választhatnál egy valódi Dual Sim és egy fél Dual SIM készülék között melyiket vennél? Így nem aknázza ki szerintem a lehetőségeit.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#775) Stabi83 válasza HUTCHDB (#769) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem rizikósabb mint ha emagról vásárolsz. Persze ne valami nevenincs oldalról rendelj. De ha vársz egy kicsit tuti hogy itthon is kapható lesz boltban, világgarival.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#776) Stabi83 válasza HUTCHDB (#772) üzenetére


Stabi83
senior tag

Jelenleg tényleg nem elérhető de volt egy időszak nem.is olyan rég amikor limitált számban de megvásárolható volt. Ha most akarsz venni akkor készlethiányosként jelöli.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#777) joey04 válasza Stabi83 (#774) üzenetére


joey04
titán

ne várd el, hogy válaszoljak, ha a feltett kérdésem re te sem tetted meg.

778: olvass vissza, nehogy már én keresgéljek...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#778) Stabi83 válasza joey04 (#777) üzenetére


Stabi83
senior tag

Költői kérdés volt feléd.
Amúgy melyik kérdésedre nem válaszoltam?

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#779) Giovan! válasza Stabi83 (#765) üzenetére


Giovan!
addikt

Hálistennek az Apple leszarja a magyar piacot. Nehogy már azért ne rakjon bele egy technológiát a készülékeibe, hogy a magyar piacnak (és "sok más piacnak" LOL) megfeleljen. Azt megértem, hogy ezzel egyelőre felesleges vagánykodni, mert nem működik. De én nem láttam a topikban egy hsz-t sem ami az Apple-t istenítette volna, mert "végre feltalálta az e-simet" :DDD

Ha más vezet be valamit, akkor merész újító. Ha a köcsög alma, akkor meg rohadjon meg, mit vagánykodik. Durva hely ez a topik.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#780) kali válasza HUTCHDB (#772) üzenetére


kali
legenda

Nem telefonálok ilyenkor, legfeljebb holnap olyannak, aki tényleg illetékes, de attól függetlenül meggyőződésem, hogy a teszt valós dolog és éltek is vele jó páran, amellett nem életszerű, miszerint sok ember hazudna egymástól függetlenül a használattal kapcsolatban.

(#781) HUTCHDB válasza Giovan! (#779) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mint írtam, nem az iPhone vezette be...esim már évek óta van.
A megoldás príma, semmi gond nincs ezzel, sőt!
A működését kellene már látnunk tapasztalnunk, hogy hogyan működik, vagyis azoknak, akiket érdekel egyáltalán a 2 kártyás használat.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#782) joey04 válasza HUTCHDB (#781) üzenetére


joey04
titán

melyik széles körben elterjedt telefon támogatja az esimet?

A működését kellene már látnunk tapasztalnunk, hogy hogyan működik, vagyis azoknak, akiket érdekel egyáltalán a 2 kártyás használat.

Pont úgy, ahogy a 2 fizikai simet kezelő kínai xs max.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#783) Stabi83 válasza Giovan! (#779) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem tudom mit szedsz de állj le vele!

Baromira nem erről beszéltem de látom téged csak a feszkókeltés érdekel.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#784) syIex


syIex
veterán

A Product RED szilikon tok valóban időt álló a bőr tokkal ellentétben? Azt olvastam, hogy ez max halványabb lesz, de nem szinezodik el. Ezt néztem ki a Max-ra, de jó lenne egy kis megerősítés. :U

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#785) Drp81 válasza Stabi83 (#736) üzenetére


Drp81
aktív tag

Persze majd pont Magyarország miatt csinálnak szimpla simes készülékeket, mert itt mindenben 20 évvel le vagyunk maradva. Mi csak egy porszem vagyunk nekik.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#786) Stabi83 válasza joey04 (#782) üzenetére


Stabi83
senior tag

A válasz az hogy egyik sem.

Oka? Mert még a szolgáltatók sincsenek erre felészülve?!

Ezek eszközök amik működéséhez először az alapokat kellene megteremteni. Ez nem olyan mint amikor bevezette a nanoSIM-et az Apple és egy egyszerű vágásal akár otthon is megoldhattad a dolgot!

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#787) Giovan! válasza HUTCHDB (#781) üzenetére


Giovan!
addikt

Ezért tettem idézőjelbe azt a részt, mert én is tudom hogy régi technológia.

Stabi83, igen, lételemem a "feszkó", ezért járok androidosként iPhone topikba eszet osztani...

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#788) joey04 válasza Stabi83 (#786) üzenetére


joey04
titán

csak jelzem, hogy mostantól feleslegesen írsz nekem. :R

790: nem hiszti, de nem konstruktív veled a beszélgetés, hogy szelektíven válaszolsz csak a kérdéseimre. nem látom értelmét a további kommunikációnak veled. semmi hiszti ne aggódj. azért annak örülök, hogy eret nem vágsz...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#789) Stabi83 válasza Drp81 (#785) üzenetére


Stabi83
senior tag

Látom te sem olvasod el amit írok csak kiválasztasz egy részt amit kifordítasz és belekötsz.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#790) Stabi83 válasza joey04 (#788) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ja a szakmai érv elfogyott ( bocsi nem is volt ) jön a hiszti és a durci.

Valahogy ki fogom bírni anélkül hogy eret metszenék magamon....

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#791) kovbandi82 válasza Stabi83 (#747) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Várjál még azzal, hogy nem az Apple a hibás, valamelyik lelkes fórumtárs megszakérti ezt is.
Egyébként kiváncsi leszek ezek után mi jön. Áron - anyagminőségen - akksiidőn - esimen túl vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#792) S e t h válasza judas13 (#670) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nincs ebben semmi meglepő, az Apple mindig is emocionális alapokra helyezte az értékesítést és ez bizony mindkét oldalon érzelmeket vált ki, nem hiába pörögnek mindenhol az ilyen topikok. Tavaly is téma volt már az x ára rengeteg helyen, nem csak Magyarországon, de most szintet lépett a cég és ezt egyre kevesebben hagyják szó nélkül.
Amit sokan nem értenek, ez még mindig nem a termék ellen irányul, hanem a cég pofátlansága ellen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#793) Stabi83 válasza kovbandi82 (#791) üzenetére


Stabi83
senior tag

Attól nem félek hogy nem lesz már téma.
Kössünk most bele a csomagolásba csak hogy tudjanak savazni még páran ;)

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#794) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Amúgy az árral kapcsolatban én annyit hozzátennék, hogy kicsit nyugatabbra egy nagyobb előfizetői csomag mellé gyakorlatilag ingyen vágják hozzád a szolgáltatók a telefont, nálunk meg a legnagyobb csomag mellett is max az ár 25-30%-a jön le. Közepes méretű csomagok mellett meg kb. semmi. Szerintem ez az igazán elgondolkodtató.

You are not prepared.

(#795) Stabi83 válasza DaveNo1 (#794) üzenetére


Stabi83
senior tag

Amíg az emberek jelentős része divatcikket lát ezekben és nem használati eszközt addig ez így is marad.

Mindenki arra költ amire akar, de az elgondolkodtat amikor szórakozóhelyen cigit tarhál valaki kezében a vagyont érő csodatelefonal. Sajnos ez itthon jellemző mentalítás.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#796) Drp81 válasza Stabi83 (#789) üzenetére


Drp81
aktív tag

Ok, akkor kiválasztok mégegy részt: nem azért piacvezetők, mert először dobtak piacra esimes készüléket. Egyébként is a Samu a piacvezető a mobileladásokban, nem az Apple...
Akarod, hogy kiválasszak még több részt? :)

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#797) szabogabor10 válasza HUTCHDB (#755) üzenetére


szabogabor10
veterán

Csak a szokásos inkompetens ügyintézők. Sajnos sok van náluk. Van eSIM, és Huawei órahoz lehet kérni is. És iPhone-hoz is lesz, nagy valószínűséggel még idén (bár ez az Apple-ön is múlik),

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#798) Stabi83 válasza Drp81 (#796) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ezt hogy is raktad össze??? Hol és milyen összefüggésben is írtam ilyet?

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#799) Stabi83 válasza szabogabor10 (#797) üzenetére


Stabi83
senior tag

Kérhetsz Huawei Watch 2-höz csak nem kapsz ;)
Pár hozzászólásal ezelőtt leírtam amit tudok erről de ezek nem 100%-os infók.
Az viszont tény hogy jelenleg a Watch 2 e-SIM-el nincs készleten ( vagy legalábbis forgalomban )

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#800) Drp81 válasza Stabi83 (#798) üzenetére


Drp81
aktív tag

736-ban: “közben verik a mellkasukat hogy piacvezetők már megint mert mindenki előtt dobták piacra az e-SIM-es készülékeket.”

Csak erre reagáltam...

Különben sem kötekedés volt egyik hozzászólásom sem, ne támadj már nekem. Csak kijavítottalak, mert ezeket rosszul gondoltad szerintem.
De hagyjuk...

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.