Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) HarleyCustom válasza joey04 (#1450) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
Ez így igaz! :K

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1452) kali válasza joey04 (#1450) üzenetére


kali
legenda

Mert az adott tekintetben tudatlan ügyintézők által elmondottakra hagyatkoztak.<br/>Az persze nincs rendben, hogy a szolgáltatónál az ügyintézők egy része nincs képben bizonyos szolgáltatásokkal kapcsolatban, viszont ha itt a fórumon többen is írják egymástól függetlenül, hogy működik, használják, akkor nem kellene kapásból hazugnak titulálni őket...<br/>A lényeg, hogy akinek ilyen/megfelelő iPhone-ja van és a szoftveres...stb. feltétel is adott, igény esetén elindíthatja a Telekom fiókba bejelentkezve már online is a hagyományos SIM-ről az eSIM-re történő átváltást: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#1453) csatoth79 válasza Wesder (#1446) üzenetére


csatoth79
tag

Igazad van de azért szakmaibb,mint a telefon fikázása a fórumban,és azért biztos érdekli az embereket ez is :D

(#1454) joey04 válasza kali (#1452) üzenetére


joey04
titán

iszont ha itt a fórumon többen is írják egymástól függetlenül, hogy működik, használják, akkor nem kellene kapásból hazugnak titulálni őket...

erről van szó

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1455) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

6S-t cserélném, de nem tudom megéri-e XS-t venni X helyett, nettoba vasarolnam kb 50e a különbség, GSM boltból szabad venni, a gari gondolom ugyanúgy Apple

(#1456) Peat76 válasza DuDieHUN (#1455) üzenetére


Peat76
őstag

50e.ft a különbség, hogyne érné meg,

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#1457) spider80 válasza Peat76 (#1456) üzenetére


spider80
őstag

A X és a Xs között netto 50 ezer szerintem. Nem feltétlenül éri meg.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#1458) kleinguru válasza DuDieHUN (#1455) üzenetére


kleinguru
addikt

Neked kell eldönteni. Ha szeretnéd használni 2 simmel, akkor mindenképp. Ha videózol vele és számít a stereó hang, akkor is. Ha sokat fotózol, akkor is érdemes.

Minden más esetben ha a fentiek (remélem nem hagytam ki semmit) neked nem fontosak, akkor nem éri meg a +50K-t.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1459) -secret- válasza spider80 (#1457) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Akkor most nézz szürke nettó árakat. 100k különbség... :U

(#1460) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

X ~220e
XS ~270e

Természetesen GSM boltban, ami gondolom eléggé szurke :)

Színből jól olvasom, hogy a silver jobban kopik mint a space grey?

(#1461) MasterMark válasza DuDieHUN (#1460) üzenetére


MasterMark
titán

A silver nincs festve, arról mi kopna? Az üveg, vagy a rozsdamentes acél?

Switch Tax

(#1462) DuDieHUN válasza MasterMark (#1461) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

Bocs, nem jól írtam, tehát azt olvastam hogy sérülékenyebb, jobban latszodnak a karcok

(#1463) -secret- válasza DuDieHUN (#1462) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

A kereten csak.

(#1464) bok92


bok92
addikt

Csak beköszönök, hogy itt vagyok én is két napja már. :) Igaz egy Max-szal, de nagyon bejön eddig. Hiányzott már az iOS. :))

(#1465) Hitch


Hitch
aktív tag

Sima xs és max között mennyi a valós üzemidő különbség?
Előre is köszönöm.

(#1466) Peat76 válasza Hitch (#1465) üzenetére


Peat76
őstag

Szinte semmi!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#1467) Hitch válasza Peat76 (#1466) üzenetére


Hitch
aktív tag

Köszönöm szépen.

(#1468) kengyel


kengyel
nagyúr

Egy dolgot figyelek már egy ideje, telefonbeszélgetéseknél, nálam nincs HD-hang. Akár hálózaton belül, vagy más hálózatba telefonálok. Előtte Samsung volt, ott napi szinten hallottam.
Valakinél van ilyen ?

kengyel

(#1469) HarleyCustom válasza Hitch (#1465) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem tudom. Sima Xs-em van.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1470) lugosi válasza Peat76 (#1466) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez biztos?

(#1471) joey04 válasza Hitch (#1465) üzenetére


joey04
titán

1,5-2 óra kb átlagos használattal.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1472) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Srácok egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, mert totál bizonytalan vagyok a témában.

Kamera alkalmazás beállításain belül meg lehet adni a Formátumok menüpont alatt, hogy Nagy hatékonyságú vagy Leginkább kompatibilis. Mióta ezt bevezették az IOS-be, mindig a Leginkább kompatibilis verzióban használtam a készüléket, mert volt mindig elegendő tárhelyem és szeretem eredeti formátumban a felvételeket megőrizni.
Eddig beértem a FULL HD-s videókkal, viszont a 256GB-os tárhely esetében váltanék 4K rögzítésre, de ez annak a függvénye, hogy Leginkább kompatibilis beállítás legyen kiválasztva.
Ha a Leginkább kompatibilis beállítást választom ki és úgy rakom 4K-ba a videózást, akkor a telefon automatikusan lekezeli egy Nagy hatékonyságú beállítás váltással? Kicsit homályos ez a dolog és nem akarom beszívni egy rossz formátumba mentéssel, amit nem tudok lejátszani.

Köszi a felvilágosítást előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#1473) MasterMark válasza Dzsuri89 (#1472) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, át fog állni Nagy hatékonyságúra. De ez miért gond?

Van beállítás, hogy mikor átmásolod, akkor átkonvertálja.

Illetve miért ne tudnád lejátszani? :F

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1474) Dzsuri89 válasza MasterMark (#1473) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Hol van ez a beállítás az átmásolásnál?
Próbaképpen feltöltöttem OneDrive-ra egy 4K-sat és azt .mov fájlformátummal töltötte a felhőbe.

Azért feltételeztem, hogy nem játsza le, mert a tömörítettet nem minden eszköz játsza le tudtommal, pl TV pendrive-ról, ilyen esetekre gondoltam.

(#1475) MasterMark válasza Dzsuri89 (#1474) üzenetére


MasterMark
titán

Fotóknál van a beállítás, legalul.

A Leginkább kompatibilis is .mov, csak más a kódolása.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1476) Dzsuri89 válasza MasterMark (#1475) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nagy nulla értelme van ennek a 4K 60 FPS-nek. Kizárólag csak a telefonon lehet lejátszani, vagy 4 féle lejátszó programot próbáltam Windows 10-es PC-én, de egyik se akarta megmutatni a videót. Hang volt, képnek nyoma se. :D Ami nagyon fura, hogy gépről bejelentkeztem az iCloud-ba és a Fotók részből letöltöttem gépre a videófájlt, akkor a 4K helyett (150MB) egy sima HD (8 MB) butított videót töltött le. A FullHD 60 FPS-es videónál meg az egész szépen lejött csont nélkül.

(#1477) MasterMark válasza Dzsuri89 (#1476) üzenetére


MasterMark
titán

Sima HEVC a kódolása, MPC-HC alapból viszi...

Switch Tax

(#1478) Peat76 válasza Dzsuri89 (#1476) üzenetére


Peat76
őstag

Nekem valami elképesztő a 4k 60fps, Sony 4K HDR tv-n! A minőség szinte demó anyag minőség, csak ámulok, ámultunk a tv előtt! HEVC kodek, 50-60Mbps a bitráta, egyszerűen gyönyörű!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#1479) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

-

[ Szerkesztve ]

(#1480) kengyel


kengyel
nagyúr

A #1468- ra valaki ?😀

Igen, 4G - re van bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#1481) -secret- válasza kengyel (#1480) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hang és adat be van kapcsolva?

(#1482) kengyel válasza -secret- (#1481) üzenetére


kengyel
nagyúr

Talán még egy dologra gondolok, Telekomos készülék, Vodafone kártyával használva. Elvileg, ennek semmi köze nem lenne hozzá.

kengyel

(#1483) HarleyCustom válasza kengyel (#1482) üzenetére


HarleyCustom
veterán

A Vodafone-nál van VoLTe?
Úgy tudtam nincs.
Asszem csak a Telekom tudja.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1484) kengyel válasza HarleyCustom (#1483) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nem is az lenne, hanem sima HD- hang, ami a 3G- lehet hallani. Ez idáig nekem volt, de most az iPhone-n, nem hallom. Így is jó a telefon beszélgetés hangminősége, csak úgy sokkal tisztább a hangminőség.
[link]

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#1485) HarleyCustom válasza kengyel (#1484) üzenetére


HarleyCustom
veterán

A Telekom VoLTe a HD hang tulajdonképpen. Nem vált vissza 4g-ről 3g-re. Ez a lényege.
Vodafone,Telenor nem ad ilyen szolgáltatást úgy tudom.

Ráadásul telefonálásnál mindkét félnek Telekomosnak kell lennie,hogy a HD hang (VoLTe)működjön.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1486) kengyel válasza HarleyCustom (#1485) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez pontosan így igaz, a Vodafone 3G-n, csak a HD hangot tudja. Na ezt a dolgot nem hallom, ha Vodán belűl telefonálok.

[link]

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#1487) kali válasza HarleyCustom (#1485) üzenetére


kali
legenda

A 3G HD hang az - adott mind a három hazai szolgáltatónál -, ahol feltétel, hogy mind a két félnek megfelelő készülék és meghatározott (honos 3G) hálózat kell hozzá.
A Telekomos VoLTE akkor is működik, ha a másik fél készüléke, előfizetése, vagy az általa használt hálózat (mert 3G-n vagy 2G-n lóg) nem képes rá, olyan formában legalábbis, hogy a megfelelő fél a központig VoLTE telefonál, azt is jelzi ki a készüléke, onnan pedig a másik félnek megfelelő módon megy tovább a hang.

kengyel: Ha megfelelő hálózatról telefonálsz és a másik fél is, illetve az ő telefonja is 3G HD képes, akkor valamelyik előfizetéssel lesz gond.
Vannak hibalehetőségek, például hordozott számoknál volt sok gond egy ideig ilyen tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#1488) kengyel válasza kali (#1487) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt írtam én is, és most ezt nem hallom. Arra voltam kíváncsi, hogy az XS-tudja e, de tudnia kellene. Mind a két előfizetés ugyan az, ( RED ) és simán van a 3G-kapcsolat.

Mindegy, jó ez így is ! :K

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#1489) kali válasza kengyel (#1488) üzenetére


kali
legenda

A telefon biztos tudja, bár most csak a Telekom kapcsolódó listájában néztem meg, de ott szerepel az XS.

(#1490) kengyel válasza kali (#1489) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor minden oké, biztos a hálózattal van valami. Köszi !

kengyel

(#1491) lugosi válasza HarleyCustom (#1485) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A Telekom VoLTe a HD hang tulajdonképpen."

Nem, ez két külön dolog. HD hang van 3G-n is.

(#1492) HarleyCustom válasza lugosi (#1491) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Igazad van.
Hang LTE-n,ezt jelenti a VoLTE. 4g-ről nem vált vissza.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1493) Peat76


Peat76
őstag

SwiftKey-t használok, viszont többször magától gondol egyet és vissza áll a gyári billentyűzetre! Ti meg vagytok elégedve a gyári billentyűzettel? Nekem jobban bevált a SwiftKey, viszont válogat a rendszer!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#1494) aujjobba válasza Peat76 (#1493) üzenetére


aujjobba
addikt

Meg vagyok elégedve a gyárival, a gépelés helyett a diktálás lehetőségével meg főleg.
Jelszavakat úgy tudom nem enged a rendszer 3rdparty billentyűzeten beírni.

(#1495) lugosi válasza aujjobba (#1494) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jelszavakat nem enged, így van.

(#1496) Peat76 válasza aujjobba (#1494) üzenetére


Peat76
őstag

A diktálás tényleg meglepően jól működik, köszönöm a választ, használ valaki Spotify vagy Apple Music-ot, melyik a jobb? Van egyáltalán különbség?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#1497) Jegesmaci81 válasza Peat76 (#1496) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Én Spotify-t használok családi csomagban. Nem tudom melyik a jobb de a Sotifyt több termék támogatja a lakásban míg az Apple Music-ot nem. Még a 3 hónap ingyenes próbát sem használtam ki. A spotifyon is van 1 próbahónap. Szerintem használd mindkettőt aztán amelyik jobban tetszik azt tartsd meg. Ne felejtsd el lemondani azt amelyik nem kell mert automatikusan vonja a havidíjakat.

(#1498) HarleyCustom válasza Peat76 (#1496) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Spotify. Szerintem a legjobb.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1499) Jegesmaci81 válasza HarleyCustom (#1498) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Minőség szempontjából szerintem a Tidal a legjobb. Sajnos drága.

(#1500) Peat76 válasza HarleyCustom (#1498) üzenetére


Peat76
őstag

A premium ha jól láttam már 5 euró havonta?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.