Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Szakiii válasza HarleyCustom (#77) üzenetére


Szakiii
addikt

tehát bármilyen termék ami 400k az párhuzamba hozható egymással, érdekes elképzelés de ettől még butaság :)

(#152) kengyel válasza #55517184 (#149) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az nem semmi, lehet rajta meditálni. :) Akkor vigyázz az XS-re, azzal ne menj a tengerbe.

kengyel

(#153) HarleyCustom válasza Mrpingvan (#150) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"...Lásd az iPhonenak is van pl. 24k arany változatok, de azt sem hozzuk fel...."

Ja,lehet is kapni bárhol.Gsm-ekben,hivatalosan is,stb :U .... :N
Ne is hozd fel példának,még jó hogy.....

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#154) Stabi83 válasza Ijk (#144) üzenetére


Stabi83
senior tag

Droid fronton a több résztvevő miatt erősebb az árverseny így más a történet is. A Huaweit meg kapaszkodó márkának nevezni egy kicsit erős szerintem.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#155) HarleyCustom válasza Szakiii (#151) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Az.Butaság.Szerintem meg a Te "logikád" butaság. :U :N

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#156) Mrpingvan válasza HarleyCustom (#153) üzenetére


Mrpingvan
tag

A Mate 9 Porsche is CSAK a MediaMarktban elérhető, sehol máshol nem találtam (bár túl sok időt nem fektettem rá) szóval... tényleg limitáltnak mondható, szerintem. De miért mentél rá ennyire erre a telefonra? Csak nem tetszik, és nem mered bevallani? :D (vicc volt, nyugi)

[ Szerkesztve ]

(#157) norbi93


norbi93
senior tag

"Újdonság a 120 Hz-s érintésérzékelés, ez semmiképp sem összekeverendő a képfrissítési rátával, ami továbbra is 60 Hz maradt."

Ezt a tavalyi X is tudta, nem az Xs-ben hozták be :) [link]

(#158) HarleyCustom válasza Mrpingvan (#156) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Tetszik,miért is ne mondanám meg? :U Azt hiszed csak iphone-om volt mindig? Csak azért nem kell,mert nem bízom az androidban annyira,hogy kiadjak érte annyit. és a Huawei minőségében sem.De tény,hogy Tetszik!Külsőre!
Volt Mate 10 pro-m is.! Na bumm! ehhez mit szólsz? Rohadtul tetszik az is.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#159) Stabi83 válasza Mrpingvan (#156) üzenetére


Stabi83
senior tag

Engedd el.
Több ember is próbálja rávezetni hogy rossz nyomon jár ezzel a példával amit felhozott, de mi nem vagyunk elég értelmesek és beszélünk butaságokat...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#160) Szakiii válasza HarleyCustom (#155) üzenetére


Szakiii
addikt

vannak kategóriák, egy 7es bmw árát se fogják a vitara árához hasonlítani mert hülyeség, ennyire nehéz ezt átlátni? hiába nincs a max árán a porche desing attól még kategóriájuk egy nem az xs a kategóriája ennyi az egész.. telefonnál a méret adja a kategóriát mert más lényegi különbség nincs egy csúcs és csúcs között (általában) vagy maga a gyártó is így pozicionál hogy van egy kisebb és egy nagyobb csúcs készülék ahogy itt is és a huaweinél is az xs párja a p széria ott hasonlíthatod az árakat csak nem fog tetszeni

[ Szerkesztve ]

(#161) K0vasz


K0vasz
aktív tag

önmagában nem lenne ez rossz készülék - fele ennyiért, és még akkor is lehetne verni az asztalt az olyan hülyeségek miatt, minthogy az akksi egy napot se bír ki (2600 mAh, OMG), vagy hogy külön kell venni gyorstöltőt...

amúgy az androidnak az is az egyik nagy előnye, hogy ott az "ökoszisztémával" (google, ms cuccok stb.) nem vagy egy fix márkához láncolva, hanem ha olyanod van, nyugodtan választhatsz a többi márka több tucat készüléke közül olyat, ami tetszik

(#162) helixP


helixP
nagyúr

Amúgy azzal, hogy elhúznak a flagship árak, talán jobban odafigyelnek a középkategóriára, és kialakul egy megfizethető és jól használható mid-range vonal (természetesen nem almarészről).
Ahogy MKBHD is mondta, "Cheap phones are getting better, good phones are getting cheaper."
Ezért jó, hogy van ez a telefon :)

[ Szerkesztve ]

(#163) #55517184 válasza kengyel (#152) üzenetére


#55517184
törölt tag

Feleségemnél érdeklődtem mit szólna hozzá, de nem egy nagy iPhone-os, inkább a Samsung..

igyekszem 🙃 köszönöm :R

(#164) Stabi83 válasza K0vasz (#161) üzenetére


Stabi83
senior tag

Itt van a nagy ellentét a táborok között.

Android előnye hogy nyitott
Az iOS előnye meg hogy zárt.

Itt soha nem lesz egyetértés, csupán a stílust kéne moderálni m8nd a két oldalon....

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#165) HarleyCustom válasza Stabi83 (#159) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Már ne haragudj,de nekem mondták ELSŐRE azt,hogy butaságokat mondok. Én erre válaszoltam,hogy szerintem meg nem,mert én nem így látom a dolgot. De elfogadom más véleményét! Neked aztán meg kellett szólalnod...de legalább a cikkhez,vagy a témához szóltál volna... :U Egy ilyen böfögésnek sok értelme van.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#166) Mrpingvan válasza Stabi83 (#159) üzenetére


Mrpingvan
tag

Sokan elég... "agresszívan" állnak ehhez, az a baj, lásd (nem sértegetni akarom/akarlak) -Skylake-. Pont, hogy őt támogattam, mégis le lettem támadva. És az ilyenektől, persze, hogy azt hiszik az almafanok, hogy 24/7 azt akarja a közösség >70%-a, hogy mindenki ellenük van, és ezért ők is így állnak mindenkihez. Csak mondjuk ők is észrevehetnék azt, hogy ki akar rosszat és ki akar... nem rosszat (azért a "jót" túlzás lenne). Hogy ez pontos kinek a hibája, megint más kérdés. Vagy mindkettő tábornak ,vagy egyiknek se. Ezt már ők dönthetik el.

(#167) Stabi83 válasza helixP (#162) üzenetére


Stabi83
senior tag

Már a középkategória is bőven megfelel a napi használatra. Belegondolva egyedül a kamera amiben tettenérhető az elmaradás a csúcskategóriától, viszont pl az akkuidő jellemzően a középkategóriában jobb.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#168) -secret- válasza Stabi83 (#164) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Inkább a robotos oldalon kéne önmoderáció mert a zártság ellen az szól, hogy valaki 2018-ban nem tud mp3-at küldeni bt-n meg ikont formázni. :N

(#169) vasi89 válasza HarleyCustom (#153) üzenetére


vasi89
addikt

Akkor hasonlítsuk a Limitált kiadású oneplus 6hoz, ami 8/256os, csak indiában és kínában volt kapható, átszámítva 230ezerért. Talán kamerában alulmarad kicsit az Xs-hez képest, de annál jobban optimalizált droid nincs, szóval mindent tud amit az XS, kivéve a 3D arcolvasás de hát ezért az ár különbségért elnézhetjük. :) de amúgy ez csak 1 példa arra, hogy minden nézőpont kérdése. Ha valaki ésszerűen vesz telefont az nem fog ennyit kiadni érte, akkor sem ha milliói vannak. De aki többnek akar látszani az megfogja venni minimálbér mellett is 400ért az iphonet. Habár szerintem több senki nem lesz attól mert iphoneja van de talán magyarországon hiszik legtöbben az ellenkezőjét. Ezért is kerül 10-15%al többe nálunk mint bármelyik szomszéd országban.

(#170) Mrpingvan válasza Stabi83 (#164) üzenetére


Mrpingvan
tag

Nagy +1 :R

(#171) Pjotr


Pjotr
senior tag

iPhone 7 használtan nagyon korrekt telefon most. Aki jó árban keres almát, az talál, pont a lassú avulas miatt. Részemről 5s volt új telefon, utána nem éreztem, hogy ér annyit. Most Android, de 150 plafonnal. Kinek mi a preferencia. Azt azért el kell fogadni, hogy ha a haszonkulcs állandó, az előállítási ár pedig nő, akkor ami eddig volt 300*1.3=400 most 400*1.3=433 és arra jön euró, áfa kiskereskedelmi haszon stb. Nyugaton mondjuk még mindig nem gond 1000 dollárt kifizetni érte. Ez tartja őket ott, ahol, nem a hazai lojális közönség...

[ Szerkesztve ]

(#172) HarleyCustom válasza Szakiii (#160) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Én értem mit mondasz.
De én úgy látom,hogy ameddig egy gyártó kiad egy telefont és azt lehet kapni bárhol,esetleg 400 ezerért,mint egy iphone Xs-t,addig az ugyanaz a kategória és nem más. És itt most a PD-ról beszélek!Nem másról!Csak azt hozom fel példának! Mostmár kevés helyen lehet kapni,MM,mert kifutó model.De még mindig 350ezer.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#173) HarleyCustom válasza vasi89 (#169) üzenetére


HarleyCustom
veterán

De nem hasonlítom,mert én csak a Huawei Mate 9 porsche design-ról beszéltem és beszélek! Nem érteni magyar?

De megértem és elolvastam,amit írtál.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#174) helixP válasza Stabi83 (#167) üzenetére


helixP
nagyúr

Teljesen egyetértek. Azokat a szolgáltatásokat, hardvereket, amiért többe kerül a felsőkategória, a felhasználok 10%-a használja. Persze nem felesleges dolgok, de 2-3-5 év múlva ezek a "prémium fícsörök" lemásznak a középkategóriába, és megéri megvenni majd.
Erről van egy marha jó videóösszefoglaló :)

[ Szerkesztve ]

(#175) HarleyCustom válasza Stabi83 (#164) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"...csupán a stílust kéne moderálni..."

Magadat is beleértve...ugye?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#176) HarleyCustom válasza -secret- (#168) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1 :K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#177) vasi89 válasza HarleyCustom (#173) üzenetére


vasi89
addikt

oké, én elengedem a témát. Ezzel a fajta elszántsággal nem tudok azonosulni és nem is akarok :R

(#178) HarleyCustom válasza vasi89 (#177) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:R Béke!

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#179) S e t h


S e t h
nagyúr

Kudos ezért a meglepően objektív tesztért, jó volt olvasni!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#180) Navaren válasza vasi89 (#169) üzenetére


Navaren
aktív tag

Szerintem ezt az "Az ember azért vesz iPhone-t, mert attól többnek érzi magát" attitűdöt lassan felejetsük már el.
Lehet, hogy 2010-11 körül ez még komoly tényező/jelenség lehetett, de azért manapság bőven a tévhit kategóriája már.

Hidd el, az ember vagy azért veszi meg, mert az évek alatt hozzászokott, megszerette, és elvárja azt a bot-egyszerű kezelhetőséget, amit ez a cucc a márkatárs kügyükkel akár együttműködve nyújtani tud, és a nyílt rendszer előnyei pedig hidegen hagyják, miközben 'neadjisten' meg is engedheti magának, vagy pedig valamilyen indok miatt elcsábult, többnyire a rendkívül agresszív marketingnek köszöngetően (aminek nyilván volt valamilyen előzménye is a korábbi telefonja kapcsán) és adott neki egy esélyt. Pont.

Nem kötekedni akarok, de pont ezek miatt a hsz-ek miatt nézik majdnem instant hülyének szakmai fórumokon azt, aki az iPhone mellett teszi le a voksát - mert nyilván mit sem tud a nyílt android adta szabadságról, amit töredékáron megvehet, és a hülyéje még villogni is akar a nem létező státusszal.
Pedig hidd el nekem, ezek az emberek legfeljebb csak egy csekély százalékot tesznek ki a vásárlóközösségből, viszont baromi bicskanyitogató ám iSheep-nek degradálódni, csak mert ilyen (vagy egyéb apple) telefonod van.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#181) Stabi83 válasza HarleyCustom (#175) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem jobban mint téged...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#182) kengyel


kengyel
nagyúr

Ami az árat illeti, van HA-oldalán 310-ért ,teljesen korrekt papírokkal, ott jóval kevesebbért lehet venni.

#183) -secret-

A " leírás " szerint nem, aztán ki tudja...... :U

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#183) -secret- válasza kengyel (#182) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ott valami sántít az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#184) Stabi83 válasza Navaren (#180) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ezért írtam hogy mind a két oldalon vannak ilyenek. Én is használtam Apple ökoszisztémát a munkám miatt és akkor tényleg jó volt az iPhone. Még most is sok dolgot szeretek benne ezért is nem adom el.
Azokat akik munka miatt használnak ilyen eszközt vagy a megszokás miatt meg is értem.
A bajom azzal van ha úgy reagálbak hogy azért vesznrk, vettek iPhone telót mert az android egy szar.
Elég lenne annyi reakció hogy neki jobban bejön az almás megoldás.
Ez igaz a másik oldalra is!

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#185) MasterMark


MasterMark
titán

Akik a jajde zart dologgal dobaloznak, tudjak egyaltalan, hogy mit is jelent hogy zart?

Switch Tax

(#186) tomboy0013 válasza Navaren (#180) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem android-ot sem bonyolultabb használni azon alap dolgokra amire ezeket az átlag használja. Ott több az opció illetve teste lehet szabni jobban a funkciókat, de nem kötelező.

(#187) dilajoska1 válasza -secret- (#168) üzenetére


dilajoska1
őstag

Azért nem csak ennyit jelent a nyitottság! ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#188) Mrpingvan válasza Navaren (#180) üzenetére


Mrpingvan
tag

Sajnos, ez még mai napig megvan, igaz sokkal kisebb réteggel. Az olyan emberek, akik a telefont kb. csak telefonálásra használják, SMS, email, és mondhatni semmi más (pl. üzletemberek egy része), megveszik csak a "márka" miatt. Lehet, hogy ahhoz van szokva, de amikre ők használják, nem lenne más droidon. Régebben szolgáltatónál dolgoztam, és sajnos tényleg így van.
Persze, ahogy telik az idő, és az okostelefonok funkció egyre alapabbak lesznek, hozzá nem értő embereknek is, így ez a réteg egyre kisebb lesz. De még mindig vannak.

Nem olyan rég az egyik szolgáltatónál dolgoztam és egyszer, amikor egy vezető beosztású nő hosszabbított nálam szerződést, és vett egy iPhone 7t vagy 8t (nem emlékszem :( ), a Huawei P9-se helyett, ami tökéletesen működik és szerette is, megkérdeztem, hogy miért. Azt mondta, hogy vannak olyan üzlettársai akik szerint olyannal nem szabad bízniszelni, akinek nem iPhoneja van.
Tudom, hogy úgy hangzik, de nem kitaláció. Ezzel nem azt mondom, hogy minden Applefan/használó/... ilyen, de vannak ilyenek. Sajnos.
Persze, pont fordítva is lehet ilyen. Márkától függetlenül ez egy borzasztó és 0 IQ-s hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#189) zeon.hu válasza -secret- (#168) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Meg pár dolgot még nem tud, ami a másik oldalon évek óta megvan...
Azért ezt se hallgassuk el, kolléga :D

#?*@&!

(#190) <Lacy85> válasza HarleyCustom (#148) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Pedig van. :K
Amíg a sima 64GB-os XS Max árából veszek egy Note 9-et (talán ez megfelelő példa, mint csúcsmodell, de már ebben sem vagyok biztos :D ), meg még egy S8-at is hozzá tudok dobni, addig hiába jössz itt egy limitált szériás Mate-tel, amit egy tervezőstúdióval karöltve adtak ki.

Az meg már csak hab a tortán, hogy a Mate 10 PD-t is megkapod max 250-ért...

(#191) Stabi83 válasza MasterMark (#185) üzenetére


Stabi83
senior tag

Lehet hogy félreérthetően fogalmaztam.

Azt értettem a dolog alatt hogy egy kézben van minden ( hardver, szoftver ), gyakorlatilag emiatt olyan optimalizációt érhetnek el amit a droid a rengeteg résztvevő miatt soha ( csak a google a fix résztvevő azon kívül rengeteg megoldás és gyártó van ). Ez előny és hátrány is egyben.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#192) -Skylake- válasza HarleyCustom (#172) üzenetére


-Skylake-
addikt

Egyre durvabb amit osszehalucinalsz itt.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#193) HarleyCustom válasza -Skylake- (#192) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Köszi.
Esetleg a telefonnal kapcsolatban van tapasztalatod? Megoszthatnád,ha már használod és itt vagy...mert gondolom azért vagy még itt. Nálad jól működik? Mid van? Xs,vagy Max?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#194) logitech1


logitech1
tag

Nagyon szép,de az ára :N

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#195) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

VLC Playerrel minden formátum elérhető, nem?
Annyira nem kell túrni érte az App Store-t.

(#196) -Skylake- válasza HarleyCustom (#193) üzenetére


-Skylake-
addikt

Origi iphone -> 3g -> 3gs -> 4 - 4s -> 5 -> 5s -> 6. En eddig mentem, csaladban most szuleim 8-at hasznalnak meg novemberig, utana fordul az elofizu, abbol 2 xs lesz. Az elmult 10 evben az egyetlen vagyok a nagycsaldi korben (unokatestverek , keresztszulok) aki droidon van, annyi iphone volt mar nalunk hogy hegyet lehetne epiteni beloluk. Tabletbol csak ipad. Hidd el, lattam mar iOS-t, nem csak kepen. Ez nem valtoztat sem azon, hogy az ios jo rendszer, sem azon hogy faszsag amirol te beszelsz.

Egyebkent termeszetesen androidot hasznalok telefonkent.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#197) Wesder válasza -secret- (#168) üzenetére


Wesder
félisten

Mégis ki az aki még ezzel érvel 2018-ban, de most komolyan?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#198) MasterMark válasza Wesder (#197) üzenetére


MasterMark
titán

Gyakorlatilag meg mindig ez megy mindenhol...

Switch Tax

(#199) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Az a baj hogy az árazás is egy azon dolgok közül amit más gyártók is átvesznek. Miközben kielégítő user élmény már 50-60ezerért is elérhető lenne.

Samu meg Huawei meg a többi már rég megy velük együtt, és ezért haragszok leginkább rájuk.

Ha majd a Xiaomi is beleér a 2kba, asszem lesz itt baj. Applenek nem lesz probléma a milla se. Ez volt az idei telók üzenete. És ha tényleg 3,5 k lesz a HM20pro, akkor az üzenet átjött megint.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#200) HarleyCustom válasza -Skylake- (#196) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Jól olvasom? Mit beszélek? :N
Te jó ég!
Nem süllyedek le a szintedre.

Tehát nem használsz Xs-t. Pedig azt hittem.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.