Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Fryskitt válasza Jegesmaci81 (#1099) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az itthoni szervizeket, főleg az iStyle-t hagyjuk, ez nem Apple értékrend, hanem a bivalybasznádi maffiózó vegyes boltos stílusa.... Volt szerencsém bécsi szervizekhez, egy kicsikét más a mentalitás.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1102) Wesder válasza Fryskitt (#1081) üzenetére


Wesder
félisten

Korrupt≠Kapitalista

Judas13
PPI≠a kijelző elbontásával

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1103) syIex válasza lugosi (#1098) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem ez tud segíteni a döntésben. De azért már várd meg, hogy meg is nézhesd! :))

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#1104) Fryskitt válasza Wesder (#1102) üzenetére


Fryskitt
addikt

Többek között... ezt nem olvastad. Én viszont egy kijelzőt sem akarok elbontani. ;]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1105) AttilaNokia válasza Fryskitt (#1095) üzenetére


AttilaNokia
tag

Igen, lehet hogy vannak bennem ilyen vágyak, nem mondtam hogy jó vagyok, de azért az is árulkodó, hogy ha valaki címzés nélkül mond valami csúnyát az Apple-ről, akkor rögtön megjelenik az önkéntesekből szerveződött testőrség, hogy megvédje a vállalatot, még akkor is, ha azért tudjuk jól, hogy az nem makulátlan. Kicsit majdnem olyan, mint a Pesti Srácokon kritizálni a Fideszt. :D

(#1106) syIex válasza AttilaNokia (#1105) üzenetére


syIex
veterán

Egy Apple fórum témában mit vártál? Hogy sorban állnak az Andorid userek flamelni? :B
Amint már írták is többen, tudja mindenki, hogy **** drága lett, de ez pont senkit nem érdekel mivel aki meg akarja venni úgyis megveszi.:U

[ Szerkesztve ]

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#1107) Fryskitt válasza AttilaNokia (#1105) üzenetére


Fryskitt
addikt

Droid oldalon is megy ugyanez, néz csak be oda.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1108) Wesder válasza Fryskitt (#1104) üzenetére


Wesder
félisten

LoL lemaradt az f betű.:))
Amúgy az Judas13-nak szólt, mert sàrozta a felbontàst, mert 6 éve ugyan annyi a PPI az iPhone-okban.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1109) Lacy6


Lacy6
senior tag

Tény hogy az Iphone ár/érték aránya borzasztóan rossz, és szerintem ez az ami kiveri pár embernél a biztosítékot. Engem soha nem zavart az ilyen. Mondjuk ha kávézóba megvehetem a kávét 150 Ft-ért és árulnak mellette egy más fajta kávét 3500 Ft-ért akkor úgy vagyok vele, hogy aki megveszi az biztosan megteheti. Mondjuk ennél a példánál maradva biztos hogy rácsodálkoznék ha egy csöves előttem a 3500 Ft-os kávét kéri ki. Valójában ez az ami különböző érzelmi reakciókat vált ki az emberekből és megpróbálják elmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1110) AttilaNokia válasza syIex (#1106) üzenetére


AttilaNokia
tag

Mindenki pont azt vesz, amit akar. Én például iPad mini fan vagyok, és komolyan az is csalódás nekem, hogy nem jelentettek be ebből újat, ugyanis azt meg is venném, lévén hogy most is van egy, csak már kezd öregedni. Amit viszont az iPhone-nal művelnek, az felháborító és a vevők maximális kihasználása, sőt, véleményem szerint megalázása. Ez a véleményem, és ezt tartom. Nem az a baj, hogy drága, hanem a kicsinyesség. Az, hogy egy 578 ezer forintos telefonhoz automatikusan kéne járnia a biztosításnak legalább diszkont áron, ha nem is ingyen. Vagy egy 300 ezer forintos telefonhoz ugyan adjanak már egy fóliát! Miért nem lehet legalább gesztusokat tenni, legalább egy kicsit feledtetni a tényt, hogy csak azért mert tényleg jó a hardver meg a szoftver, már mindent megtehetnek a vevőik pénztárcájával? Ez gusztustalan, és csak a birka fogad el mindent kritikátlanul. Persze mondhatod azt, hogy ezt már leírták százszor. És? Nem kell reagálni rá, ha uncsi.

(#1111) Madwe válasza Fryskitt (#1107) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, de itt gyakoribb sokkal. Csak a prózai okát nem értik :D Ott évente 1x valaki valamit kritizál s megvédik a szent csodacéget, itt naponta 1000+1 hsz érkezik apple haterektől akik kb sose fogtak ilyen eszközt s csodálkoznak ha hülyeséget beszélnek s kijavítják őket ;]

(#1112) kovbandi82 válasza AttilaNokia (#1110) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Valamelyik gyártó meg fülest nem ad.
A Samsung se ad tokot, viszont fülest igen...

(#1113) Tibee86 válasza Lacy6 (#1109) üzenetére


Tibee86
veterán

Komolyan ennyire frusztrál, hogy senki nem reagált semmit tegnap ugyanerre a kommentedre, hogy bemásoltad újra? :D

[ Szerkesztve ]

(#1114) Lacy6 válasza Tibee86 (#1113) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ne, de valahogy próbálom megfogni a lavinát. :D
Igazából érthetően megfogalmaztam mi a probléma, ezen kár vitázni.
A legtöbb vitának ez áll a hátterében, és ezen nincs mit magyarázni.
Csak sokan nem igazán tudják kifejteni, és ezért visszatámadtok, majd megy a cicaharc.
Pedig ilyen egyszerű ahogy leírtam....

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1115) AttilaNokia válasza kovbandi82 (#1112) üzenetére


AttilaNokia
tag

Az is egy ugyanilyen faszari cég, de ott legalább nem 300 rugónál indul a dili. Nem akarom összehasonlítgatni a cégeket, én most az Apple-ről beszélek, azt kritizálom. Gondolom a sokszor hivatkozott "szakmaiság" nem csak arról szól, hogy csak a legmélyebb megilletődöttség hangján lehet beszélni az Apple cég üzletpolitikájáról. Nekem a telefonokkal semmi bajom nincs, régebben volt nekem is, de megbántam, amikor rájöttem, hogy tulajdonképpen nem érte meg az érte kifizetett pénz. De ez az én bajom és értékítéletem. Amit viszont most csinálnak, az már rég túl van az értelmezhetőség határain, és rettenetesen buta dolognak tartom, ha valaki ezt védi, ugyanis hosszú távon csak magával baszik ki, és a végén azon veszi észre magát, hogy rohanhat Bécsbe kijelzőt cserélni egy kisebbfajta vagyonért, ha elejtette véletlenül a falunapon.

(#1116) Drp81


Drp81
aktív tag

Sylex1, azt hiszem ez volt az: [link]

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#1117) Lacy6 válasza Lacy6 (#1114) üzenetére


Lacy6
senior tag

Na, de hogy a témához is hozzászóljak...
Nekem tetszik a készülék és úgy alapvetően minden egyben.
A kamera és az üzemidő eléggé felzárkózott az androidos telefonokhoz képest.
Viszont jelenleg nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy megvegyek egy ilyen telefont.
Régebben mindig törekedtem a csúcskategória vásárlásra, mert annyira használhatatlan volt a középkategória.
Mára teljesen jól használható okostelefonokat lehet olcsóbban venni.
Én kb 140-150 ezerért gondolkoznék el rajta, szerintem az úgy még reális lehet.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1118) syIex válasza AttilaNokia (#1115) üzenetére


syIex
veterán

Bécsbe? :U

#1116 Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#1119) tothjozsi96 válasza AttilaNokia (#1115) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ha jobban megvizsgáltad volna a dolgot, Amerikában az ára a 64 gigás Xs-nek 1000 dollár, az nagyon nem 400 ezer forint.

A magyar árakkal van probléma, az iPhone árazása ugyanaz mint régen.

(#1120) AttilaNokia válasza syIex (#1118) üzenetére


AttilaNokia
tag

Bécsbe. Ha Magyarországon nem lesz hivatalos szerviz, és ha az Apple tényleg letiltja a 3rd party szervizekben javított eszközöket. Erről (is) beszélek, nem arról, hogy nem fussa rá, és annyira korlátolt vagyok, hogy frusztrációmban inkább ugatom.

(#1121) aujjobba válasza AttilaNokia (#1120) üzenetére


aujjobba
addikt

Ezt ugye te magad se gondolod komolyan?
Itthon leadod szervizbe, aztán hogy ők hová küldik tovább a kutyát nem érdekli.

Te a Toyota-t Japánba hordod márkaszervizbe, a VW-t meg Németországba?

[ Szerkesztve ]

(#1122) #76385920 válasza AttilaNokia (#1120) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ez nem hinném, hogy bekövetkezik.

(#1123) csatoth79 válasza AttilaNokia (#1110) üzenetére


csatoth79
tag

Én megvettem és nem érzem hogy kihasználtak volna :DD
Én döntöttem úgy évekig tartó android után,hogy kipróbálom méretben megfelel nekem az xs és a kamera meg jó.
Aztán képzelje el mindenki ha majd megunom veszek egy drága drága androidos telefont,ez meg megy a fiókba :)
Kellene egy idegesít az apple topic szétb@ssza az agyam az árazásuk topik és akkor nem lenne hogy 5 órát nem ülök le gép elé és hogy érdemi információhoz jussak végig kelljen olvasnom 100!!! bejegyzést :D
Aki akarja megveszi aki akarja nem veszi nem kötelező,ha kötelező lenne az kihasználás lenne :DD
És mindenki képzelje el vettem egy gyorstöltőt 2500ft vezeték nélküli töltőt 1500ft-ért és megvettem az eredeti IPHONE XS bőrtokot!!!! 19990ft-ért szeretem ha kihasználnak :DD

(#1124) Wesder válasza csatoth79 (#1123) üzenetére


Wesder
félisten

Fogadok bajor szűzlànyok munkàltàk meg azt a bőrtokot, azért ilyen kellemes az àra.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1125) AttilaNokia válasza aujjobba (#1121) üzenetére


AttilaNokia
tag

Ez kezd fárasztó lenni, lévén hogy engem még teoretikusan sem érint a probléma, de teszek még egy kört. Az Apple azt tervezi, hogy letiltatja a külső szervizeknél kikalapált készülékeket. Tehát, ha Magyarországon nem nyitnak boltot, szervizt (vagy később), akkor nem az lesz, hogy berepedt kijelzőjű mobiloddal becsattogsz az i-Dokihoz, hanem elküldöd a bécsi szervizbe, ahol majd megjavítják neked osztrák árakon. Világos, vagy kapok még egy autós példát?

(#1126) Wesder válasza AttilaNokia (#1125) üzenetére


Wesder
félisten

Elviszed a iStyle-ba, vagy az iCenterbe, ők meg tovàbbküldik HIVATALOS szervízbe. Van még kérdés?:U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1127) AttilaNokia válasza Wesder (#1126) üzenetére


AttilaNokia
tag

Van. Vajon milyen árakat fog az Apple meghatározni egy szervizre, ha nem kell versenyeznie a 3rd party szereplőkkel? Nem kell válaszolni: Olyat, amilyet akar. És olyat is fog. Mert megteheti. És még örülni is fognak neki. :)

(#1128) aujjobba válasza AttilaNokia (#1125) üzenetére


aujjobba
addikt

Az iStyle, iCentre, a szolgáltatók hivatalos viszonteladók/szervizek.
Hozzájuk adom le, itthon. Aztán majd ők küldik ahova akarják, nem kell Bécsbe mennem.

[ Szerkesztve ]

(#1129) Jegesmaci81 válasza AttilaNokia (#1127) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Én itt Androiddal nem példálóztam de nézd már meg hogy a hivatalos Samu szerviz milyen árakon dolgozik. A kóklereket meg eleve kitiltanám minden szakmából.

(#1130) AttilaNokia válasza aujjobba (#1128) üzenetére


AttilaNokia
tag

... és várhatsz rá két hetet, meg fizetheted az Apple által meghatározott árat meg a hivatalos viszonteladó költségeit. Én ezt nem tartom annyira user friendly-nek, de persze én korlátolt vagyok. Sokan mondják rám.

(#1131) Giovan! válasza tothjozsi96 (#1119) üzenetére


Giovan!
addikt

Idejön birkázva meg csordázva, közénk sercenti magas lóról a bölcsességét, és csodálkozik amiért nem az ő pártjára állnak a iPhone tulajok. De ő nem troll, csak a véleményét írta be (amit ha hatszor nem olvastam el ebben a topikban majdnem szóról szóra ugyanúgy leírva, egyszer sem).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1132) csatoth79 válasza Wesder (#1124) üzenetére


csatoth79
tag

Nagyon remélem :DD :DD
Kicsit érezni rajta a punc1juk illatát is szóval tutira megérte :D

(#1133) aujjobba válasza AttilaNokia (#1130) üzenetére


aujjobba
addikt

Összegezve:
1. Drágák az új készülékek. Igen, tudjuk.
2. Ha összetöröm drága szervizelni. Igen, tudjuk.

Javaslatod?
Írd le kérlek, hogy birka fanboy vagyok, kinyílhatna már a szemem, és hogy sokkal jobban járnék egy Mi8-cal, csak hagyjuk már ezt az egészet, leírták már előtted millióan, köszönjük az észrevételeket, viszlát.

Több mint ezer hsz van már itt, de semmit nem tudtam meg erről az átkozott telefonról, pedig érdekelne, csak a hozzád hasonlók hadakozásait olvashatom unos-untalan.

(#1134) AttilaNokia válasza Giovan! (#1131) üzenetére


AttilaNokia
tag

A lőtéri kutya nem kérte, hogy a pártomra álljanak az iPhone tulajok. :P

(#1135) Tibee86 válasza AttilaNokia (#1134) üzenetére


Tibee86
veterán

Akkor mi a célod? Hittérítéshez ez kevés lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1136) Wesder válasza aujjobba (#1133) üzenetére


Wesder
félisten

Ha semmit sem tudtàl meg eddig a telefonról, akkor olvasd el a tesztet.;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1137) AttilaNokia válasza aujjobba (#1133) üzenetére


AttilaNokia
tag

Tetszik ez a királyi többes, te is nyilván azoknak a táborát erősíted, akik magabiztosabbnak érzik magukat, ha többen állnak mögötte. :)

(#1138) aujjobba válasza Wesder (#1136) üzenetére


aujjobba
addikt

Azért gondolom azt nem vitatod, hogy egyetlen ember párnapos tesztje alatt nem jön ki minden, amit valós felhasználók mindennapi használatból eredő tapasztalatból elmondanak.
Volt már nem egy olyan telefonteszt, amiben minden szép és jó volt, a telefon pörgős és fasza, aztán valós használatban meg kiderült hogy belakva belassul és idegesítő bugjai vannak.

(#1137) AttilaNokia: olyan vagy mint a többi, ha nincs már érved személyeskedsz.
Igen, magabiztosabbnak érzem úgy magam, pont mint a birkák, tehát birka vagyok, iSheep. Győztél, engem lebeszéltél, meggyőztél. Pusztulj már ki innen.

[ Szerkesztve ]

(#1139) Wesder válasza aujjobba (#1138) üzenetére


Wesder
félisten

Természetesen tiszában vagyok vele.
Gyere vissza 1-2 hét múlva, addigra a trollok is éhenhalnak mert nem lesz ki etesse őket.:K

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1140) AttilaNokia válasza aujjobba (#1138) üzenetére


AttilaNokia
tag

Chill, bro. Csak beszélgetünk, nem kell rögtön bepöccenni! :)

(#1141) aujjobba válasza AttilaNokia (#1140) üzenetére


aujjobba
addikt

Jóvan Tesa, nevegyed már komolyan a kipusztulást, ez csak ilyen topikszleng.
Majd ugorj be egy sörre valamikor!

(#1142) syIex válasza AttilaNokia (#1120) üzenetére


syIex
veterán

Az iStyle hivatalos retail te okos és van meg azon kívül is más itthon... :B

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#1143) kovbandi82 válasza aujjobba (#1133) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Az vagy...
Szerintem adjunk el minden  cuccunkat és:
1: vegyünk egy kínai gyártó mobilját szigorúan Apple designal, sőt turbózzuk fel IOS témával és osszuk az észt mekkora gáz az . Persze évente cserélgessük.
2: adjunk el minden  cuccunkat, és vegyünk félévenként egy Ulefone vagy hasonló szemetet és menjünk a nagyobb kínai gyártók topicjába, hogy mekkora balfaszok hogy 60k-t adnak azért, amit én 20k-ért megvettem. Ha igaz ha nem.
3: adjunk el minden  cuccunkat és vegyünk egy butatelefont, egy GPS-t és egy fényképezőt és menjünk minden okostelefonos topicba lehülyézni mindenkit, hogy okostelefon nem is kell.
#1125: mondjuk amekkora adóterhek vannak itthon lehet a Bécsi szervíz cakk-pakk olcsóbb lenne mint a hazai.

Nade:
- A drága, felhasználóközpontú és alázatos droidos gyártók nem tehetik meg, hogy a telefonjukat drágán adják, mert akkor az user lelép a konkurenciához! Ami ugye szigorúan nézve nincs az Applenak.
- A kóklerek rontják a cég hírnevét. Pont ezért zárta le a Xiaomi a bootloadert a telefonjain, nem tudom vágod-e a témát. A hivatalos szervíz az hivatalos szervíz, aki kóklerhez viszi így járt. Ha nem is gyári, de gyárival megegyező minőség ezután is beszerezhető lesz!

Mellesleg egy fólia meg egy gagyi tok ha boldogságot okoz, keress olyan gyártót. Felőlem a headsetet is kihagyhatnák, csak adnának bele egy Ipad töltőt! Na az fasza cucc :D

(#1144) collecting válasza AttilaNokia (#1137) üzenetére


collecting
tag

Téged sokat és sokan bántottak az iskolában gyerekkorodban? :F

(#1145) Jegesmaci81 válasza aujjobba (#1133) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Mit szeretnél tudni? Esetleg ha kérdezel válaszol valaki/mindenki! 😁

(#1146) Misi1979


Misi1979
őstag

2 napja kaptam kézhez az új mobilomat, XS/arany/256GB.

X-ről váltottam, konkrétan 47e forintba került a csere.

-Gyönyörű ez az új szín!
-a face id tényleg sokkal gyorsabb, bár alapból sem volt lassú. Még így, hogy csak 2 napja ismerkedik az eldurvult arcommal, érezhető a sebességnövekedés.
-A kamera tényleg jobb, amikor makrózik az ember, főleg ott tűnik fel a részletgazdagság.
-Az ESIM miatt felhívtam a telekomot, nekem is év végét mondtak..
-akku egyelőre nem olyan jó, mint az X-nél, de 2 naposan ebből még nem vonnék le következtetéseket, indexel a háttérben stb.
-a kijelző tényleg szebb, színeit tekintve, de ez csak akkor jön elő, ha mellé rakod az X-et
-"smoothabb" érzés lapozgatni, böngészgetni vele. Fura ezt írni, mert az X is tökgyors mobil..
-videózást még nem próbáltam

Nekem így megérte, pláne, hogy fogytán volt a garim az X-re. De itthoni listaáron nem vettem volna meg szerintem.. Tudom, 47 ezer forintért vehettem volna egy uulefone vagy sziamiaju csodát..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#1147) UnA válasza Misi1979 (#1146) üzenetére


UnA
Korrektor

vehettem volna egy uulefone vagy sziamiaju csodát..

A kettő nagyon nem ugyanaz – de persze a mobilt használd sokáig :)

(#1148) Wesder válasza Misi1979 (#1146) üzenetére


Wesder
félisten

Nem igazàn értem hogy egy 300k-s mobil hogy lehet egy 47ezreshez hasonlítani, na de mindegy. Az ülepfón szintjén meg a Dugi van, hogy pontosítsunk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1149) collecting válasza Madwe (#1093) üzenetére


collecting
tag

Ehhez az autos, felnis dologhoz visszaterve ez pl nem ugy van, ahogy irod. Illetve nem teljesen, mert bar a kozponti egyseg valoban nem tilt le, de pl a teligumi szettemet felnistul, gumistul a markaszervizben kell megvennem, mert a felniben vannak a nyomaserzekelo szenzorok, amiket kalibralni kell, hogy kommunikaljon az auto visszajelzo rendszerevel. Megcsinaltathatnam valami gumiszervizben is a felnicseret, de akkor folyamatosan guminyomas-hibat mutatna a muszerfalon. Szoval ki van ez jol talalva..

(#1150) Misi1979 válasza Wesder (#1148) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem hasonlítottam én ezeket a csodakészülékeket semmihez, csupán annyit mondtam, hogy bár marha drágák az ájfonok, ez tény, viszont ha az ember nem az itthoni árakon vásárol ÉS jó áron el tudja adni a régi telefonját, akkor máris ott van, hogy "kevés" pénzért hozzájuthat minden évben az aktuális modellhez.

Az idézőjel szól annak, hogy tisztában vagyok, hogy a 47e forint sok embernek nagyonis jelentős összeg, annyi, amennyiért működőképes és mindennapi használatra alkalmas mobiltelefonokat lehet venni.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.