Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5252) zzola válasza #40993792 (#5251) üzenetére


zzola
félisten

Köszi!

Nem csak a szolgáltatások a bajom. Próbáltam elsődleges készülékként használni az iPhone-t, de nem tudtam megszokni. Jelenleg a céges SIM van benne...privát kártyáim peig egy Samsung S10+-ban vannak. Már bánom, hogy nem iPhone 8+-t vettem...

(#5253) tothferenc válasza zzola (#5252) üzenetére


tothferenc
senior tag

En is symbiant hasznaltam, 2013 ota van iPhone-om, ket eve pedig egy Mediapad M3-at mediafogyasztasra. De barmikor elcserelnem a droidos tabit egy iPadre 😂

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5254) orsacchiotto válasza orsacchiotto (#5207) üzenetére


orsacchiotto
tag

Ma reggel frissítettem 13.3 -ra. A jelenség nem javult meg. :((

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#5255) trobi28 válasza orsacchiotto (#5254) üzenetére


trobi28
addikt

Az ismeretségi körömben mindenkinek helyreállt (már az előző frissítéssel is a legtöbbjüknek), már nincs térerő és hívás eldobás problémájuk, mint ahogy nekem sincs :)
Javaslok egy gyári adatok visszaállítását. Én nyáron csináltam meg, mert már annyi mentésből költöztem, hogy kezdett gatya lenni a rendszer. Új eszközként beállítottam és sokkal jobb lett :)
Ok, hogy ez nem Android, de ennek is szüksége van néha egy kis "tisztításra" :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5257) orsacchiotto válasza #40993792 (#5256) üzenetére


orsacchiotto
tag

Most aktiváltam, elérhető az i8 -on is, a 13.3 -as ios -al. :))
Teszteltem, tökéletesen működik, hívásindítás - fogadás egyaránt. :DD

@trobi28 , ahogy aktiváltattam a Tkom. központtal a wifi hívást,
rendbe jött 4G, Volte hívás és térerő is. :C

[ Szerkesztve ]

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#5258) Skorpio.59


Skorpio.59
aktív tag

“Mennyibe kerül a Wi-Fi Hanghívás használata?
A VoWiFi technológia ingyenesen hozzáférhető, de az ezen keresztül létesített kapcsolatok (mobil hanghívások) az aktuális mobil havi díjas díjszabásnak megfelelően kerülnek számlázásra.”
Magyarul,hogy értsem: tehát ez sem ingyenes, hanem aktuális tarifa árban van.
Gyakorlati haszna annyi,hogy akkor is tudsz hívást indítani,ha nincs vagy gyenge a 4G lefedettség.Nemtudom,hogy jól értem-e?

Adj szárnyakat a kisgyereknek,de hagyd,hogy magától tanuljon meg repülni!

(#5259) orsacchiotto válasza Skorpio.59 (#5258) üzenetére


orsacchiotto
tag

Jól értelmezed.

"Gyakorlati haszna annyi,hogy akkor is tudsz hívást indítani,ha nincs vagy gyenge a 4G lefedettség.Nemtudom,hogy jól értem-e?"

Wifi elérhetőség kell, ha a mobilhálózat gyenge, vagy nincs.

Szerintem, eléggé elterjedtek és megfizethetőek a "korlátlan hívás" csomagok,
amikor nincs jelentősége a perceknek.

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#5261) Skorpio.59


Skorpio.59
aktív tag

Köszönöm a megerősítést!.. :R

Adj szárnyakat a kisgyereknek,de hagyd,hogy magától tanuljon meg repülni!

(#5264) tboldi válasza #94051840 (#5262) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 2023 már necces szerintem a 8-nak, ha mindenképp ragaszkodsz ehhez az évszámhoz, akkor inkább XR/XS/XS Max vagy 11/11 Pro/11 Pro Max legyen.

(#5267) chatran


chatran
őstag

Van esetleg egy összehasonlító videó az újabb illetve a régebbi iPhone-ok kijelzőjének karcállóságáról?
Egy éves múlt a 8-asom, amin már 4-5 zavaró mikrokarc van, pedig irodai munka mellett mindössze annyi terhelés éri a kijelzőt amennyi a farzsebből ki/be csúsztatás során keletkezik.
Korábban iPhone 5 és SE-m volt azt is ugyanígy védőfólia nélkül használtam és egy darab mikrokarc sem volt rajtuk.

(#5268) Mui


Mui
tag

Sziasztok! Van egy tavaly szeptemberi 8-om. Több hívásnál is előfordul hogy nagyon halkan hallom a másik felet, másnak hasonló gond? Mit lehetne tenni?

(#5269) tothferenc válasza Mui (#5268) üzenetére


tothferenc
senior tag

Nalam semmi ilyesmi.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5270) bendi007


bendi007
tag

szinte semmit nem hallok amit beszélnek a vonal másik felén,mi lehet a gond(nincs lehalkítva)

(#5271) JamesLavelle


JamesLavelle
tag

Hello, lenne pár kérdésem, előre is köszi ha valaki értelmesen és knstruktívan válaszol.

Betelt a telefonom (iphone 8) és valami iszonyatosan nehezen tudok tárhelyet felszabadítani: ha PC-re kötöm, a fotóknak csak egy töredékét mutatja (ez lehet, hogy PC probléma, bár nem hiszem), ráadásul ugye a többi fájlhoz se windows intézőn, sem itunes-on keresztül nem férek hozzá, így törölni sem tudom őket. Ha a telefonon bemegyek a beállításokba, akkor egy csomó appra kiírja, hogy mennyi helyet foglalnak a vele kapcsolatos adatok (tehát nem maga az app mérete), de fogalmam sincs, hogy hogyan lehetne azokat törölni. Ugye van az "offload app", de az ha jól sejtem az appot törli, viszont a hozzá tartozó adatokat nem (aminek fogalmam sincs, hogy mi értelme). Pl a Vibernél azt írja ki, hogy 650 MB (az app 130 MB-os méretén felül) - oké, hogy ebben benne vannak a fényképek, de ennyi fényképet azért nem osztottam meg - hogy lehet ettől megszabadulni? Vagy például Google Drive 4GB - de fogalmam sincs, hogy ez hogy jött össze.

A másik - ami biztos volt már, csak én nem találtam - , hogy a repülési üzemmód ki-be kapcsolása után automatikusan visszakapcsolja a wifit és a bluetooth-t, még akkor is ha a beállításokban azt korábban kikapcsoltam -ami rohadt idegesítő (tehát hangsúlyozom, hogy nem csak a control panelben kapcsoltam ki).

Egy másik dolog, hogy amikor sms-t, vagy mást írok, akkor rendszeresen elfelejti, hogy magyarra volt állítva, és automatikusan visszaugrik spanyolra vagy angolra.

Nagy segítség lenne, ha valaki tudna ezekben segíteni.

(#5272) okoska74 válasza JamesLavelle (#5271) üzenetére


okoska74
senior tag

Én pl. az iTunest nem szeretem ezért az Syncios -t használom fájlok átvitelére pc - telcsi között. Ha lementettem a fényképeket, zenéket, videókat, stb. akkor a telefonról törlöm, majd a Nemrég törölt mappából is törlöm a képeket mert még 30 napig tárolja, hogy vissza lehessen állítani.
Én pl. használom az OneDrive -t és a GoogleDrive -t is tárolásra. Ha nincs letöltve az app a telcsire akkor fel kell telepíteni az áruházból és utána a megosztással át tudod küldeni bármelyikre vagy akár szinkronizálhatod is.

A másik - ami biztos volt már, csak én nem találtam - , hogy a repülési üzemmód ki-be kapcsolása után automatikusan visszakapcsolja a wifit és a bluetooth-t, még akkor is ha a beállításokban azt korábban kikapcsoltam -ami rohadt idegesítő (tehát hangsúlyozom, hogy nem csak a control panelben kapcsoltam ki).
Nem tudom téged miért bánt, hogy bekapcsolja ami kell neki? Úgyis csak addig működnek amíg kel neki és elég jól működik. Akksi idő pl. szinte semmi amit fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#5273) JamesLavelle válasza okoska74 (#5272) üzenetére


JamesLavelle
tag

Szia, köszi, megnézem ezeket!
Az automatikus bekapcsolás nem bánt, inkább csak idegesít, mégpedig azért, mert szeretem én eldönteni, hogy mi legyen bekapcsolva és mi nem.

(#5274) Skorpio.59


Skorpio.59
aktív tag

Sziasztok!
No én is bekapcsoltattam a voWifi szolgáltatást(Telekom).Rögtön van is több kérdésem:Ilyenkor automatikusan át áll “WLAN Call”-ra ha wifin van,akkor is ha a mobilhálózat elérhető és megfelelő a térerő? Mert nekem ezt teszi.Nem arról volt szó,hogy csak akkor vált át ,ha nem megfelelő térerőt érzékel?Van valamilyen opció,hogy melyiket preferálja elsődegesnek ilyenkor?Hogy érthető legyek,most látható a térerő jel is és a WLAN Call jel is a főképernyőn.Vagy az,hogy mindkettőt jelzi,az csak a lehetőséget jelzi,hogy van ez és van az is?
Remélem érthető voltam!

Adj szárnyakat a kisgyereknek,de hagyd,hogy magától tanuljon meg repülni!

(#5275) tothferenc válasza Skorpio.59 (#5274) üzenetére


tothferenc
senior tag

Nekem csak akkor valt at, ha gyenge(bb) a terero. De nem teljesen mindegy, hogy min van?! :) Igy is, ugy is elernek. A rendszer donti el, melyik a jobb kapcsolat, es ugy valjananketto kozott. Igen, a terero jelet (ha van minimalis) jelzi a wlan call mellett nekem is. Ha repulosbe rakom, csak a repulo jel van mellette ertheto modom, mert ilyenkor nincs kapcsolat az adotoronnyal.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5276) Skorpio.59 válasza tothferenc (#5275) üzenetére


Skorpio.59
aktív tag

“De nem teljesen mindegy, hogy min van?!“..
Persze,hogy nem mindegy,hogy mi van...mert ahogy látod,nálad nem az van ami nálam... :) vagy lehet ,hogy még is?

[ Szerkesztve ]

Adj szárnyakat a kisgyereknek,de hagyd,hogy magától tanuljon meg repülni!

(#5277) zmtTom


zmtTom
tag

Megéri e még iphone 8at venni ha nem fontos a kamera? Illetve melyik üzletekben lehet megvásárolni 1 év jótálással és a második évre szavatossággal?
Köszönettel, :R

(#5278) okoska74 válasza zmtTom (#5277) üzenetére


okoska74
senior tag

Szerintem megéri kiváló telefon. 3-6 évig még biztosan támogatva lesz.

iStyle, iCenter azt hiszem a többi helyen csak az egy év gari van rá. Majd kijavítanak ha tévedek.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#5279) zmtTom válasza okoska74 (#5278) üzenetére


zmtTom
tag

Köszönöm szépen

(#5280) b.kov válasza okoska74 (#5278) üzenetére


b.kov
senior tag

Szerintem iOS14-15 borítékolható, de onnan felfelé már nem vagyok benne teljesen biztos. Az iOS15-tel fogunk elérni a 4.frissített főverzióhoz, ami elképzelhető, hogy a támogatási ciklus végét fogja jelenteni. Én inkább 2-3 év támogatást mondanék, viszont ez nem jelenti azt, hogy utána kukába kell dobni. :)

+ (#5277) zmtTom
Ettől függetlenül szerintem még mindig egy jó vétel a 8, ha jó árban talál az ember. Esetleg ha annyira nem sürgős, lehet érdemes megvárni még a jövő évet (a pletykált SE2 miatt gondolom elsősorban).

(#5281) maximuss

Mi újság az ios 13.3-mal, megoldotta már a 4g eldobás problémáját? 12.4.1-en vagyok (Telenor), de most már napi szinten cseszeget a frissítéssel....

(#5282) Giovan! válasza maximuss (#5281) üzenetére


Giovan!
addikt

Én novemberben vettem a készüléket, azóta csak ios 13-al használom, és egyszer sem tapasztaltam hálózati problémákat.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#5283) Norbi. válasza maximuss (#5281) üzenetére


Norbi.
őstag

megoldották, igen.

(#5284) Noukoum válasza maximuss (#5281) üzenetére


Noukoum
veterán

Nálam megy normálisan

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5285) lugosi válasza okoska74 (#5278) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A +6 évet szinte kizártnak tartom támogatásban, ha az alatt pl. ios frissítést értünk.

(#5286) josik


josik
aktív tag

Sziasztok. Gmail app beállításban tudna segíteni valaki? A probléma: csak a bejövő levelek mappába érkező leveleket jelzi. Én viszont bizonyos címekről érkező leveleket külön mappába érkeztetek. Ezekről azonban nincs értesítés. Sehol nem találom hol lehetne beállítani a “cimke értesítéseket”. Kb egy hónapja használom a 8plust. Megörököltem a gyerektől... :-) Eddig tetszik. Előre is köszi a segitséget.
BUÉK!!

Te is fiam Bluetooth...

(#5287) orsacchiotto válasza josik (#5286) üzenetére


orsacchiotto
tag

A "Minden bejövő" mappát állítsd be, úgy elméletileg jó kell legyen.

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#5288) josik válasza orsacchiotto (#5287) üzenetére


josik
aktív tag

Köszi a választ. Nekem olyan nincs, vagy nem találom. Az értesítéseknél az összes új email van beállítva. A címkebeállításoknál pedig nincs értesítés beállítási lehetőség.

Te is fiam Bluetooth...

(#5289) orsacchiotto válasza josik (#5288) üzenetére


orsacchiotto
tag

A Gmail megnyitása után, bal felül 3 vonal, érintés, majd ezt a képet kell látnod.
vagy a legfelső "MINDEN BEJÖVŐ", vagy felülről a 9. "Összes e-mail",
kijelölésével jónak kellene lennie.

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#5290) josik válasza orsacchiotto (#5289) üzenetére


josik
aktív tag

Köszi a választ. Nálam felül az olvasatlan van, alatta pedig a minden nevű mappa ami mutatja a nagy inbox mappa tartalmát.

Te is fiam Bluetooth...

(#5294) Zeth


Zeth
csendes tag

Sziasztok!
Telefon váltás előtt állok, és ezt a típust néztem ki magamnak (iPhone 8 )Az oka, hogy kb ez az a telefon ami még kompaktnak mondható, erős, és nincs rajta notch. Azt szeretném megkérdezni hogy kb meddig fog még támogatást kapni (nekem a két év már bőven megfelelne), illetve hogy az akku hogy bírja. A SOT is érdekelne, ha valaki meg tudná mondani. Amúgy átlagos felhasználásra lenne. Napi pár óra netezés, 1-2 óra zene, és kb ennyi.
Szeretném hogy ez a teló beváljon, mert lassan ott tartunk hogy nincs 6" alatt semmi értékelhető. Jó, ott az S10e , de most Samsungból nem kérek többet.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#5296) ILLDisPozed válasza Zeth (#5294) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Szia!
Ilyen felhasználás mellett lazán kibírja az egy napot gond nélkül.
Nekem 2017 november óta van meg és még egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy lecserélném pont a fent említettek miatt.

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#5297) Giovan! válasza Zeth (#5294) üzenetére


Giovan!
addikt

Sok Safarival, kevés reddittel és facebookkal, meg némi játékkal nekem a napi 6-7 óra képernyőidő is meg szokott lenni. Nyílván nem minden nap ugyanannyit van használatban, de velem még nem fordult elő, hogy egyazon nap alatt kétszer kellett volna töltőre tennem. Szerintem ez bőven jó ettől az aksimérettől.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#5298) Zeth


Zeth
csendes tag

Akkor ez így nagyon jó! Igaz, még eddig sose volt iPhoneom, a rendszert biztos szokni kell, de annyi baj legyen. Meg ha tényleg lesz iPhone 9 / SE2 , akkor még az utódja is meglenne :D
Zsolt_72 , ILLDisPozed, Giovan!
Köszönöm a segítséget!   

[ Szerkesztve ]

(#5299) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Sziasztok!

iPhone 8-am van már egy ideje, de előfordul egy idegesítő hanghiba. Sokszor, amikor telefonálok, panaszkodnak a másik oldalon, hogy nem hallanak, szakadozik a hangom, néha olyan, mintha víz alól vagy távolból beszélek.

Androidos telefonnal ugyanezt nem produkálja. Vodás SIM és a hiba nem köthető egy
helyhez. Több helyen, több ember is jelezte.

Próbáltam 4G, 3G üzemmódban is, a hiba elő jön néhány perc alatt. Kipróbáltam a telefon zajkioltásának ki és bekapcsolását is, de az sem segített.

A mikrofon minden appban jól működik, csak hívás alatt "vacakol". Mikrofon nyílás tiszta.

Találkozott valaki már ilyennel? Javasolták a full "reinstallt" és egy másik szolgáltató kártyáját is ki lehetne próbálnom...

Ha valaki járt ilyen cipőben, írja le, hogy mi oldotta meg a problémát! Ha semmi nem segít, megy gariba a szervizbe.

Még egy kérdés. Tudom a 2 GB RAM kevés, de nektek nem tűnik úgy, hogy szinte minden programváltásnál újra tölt mindent? Fura 4-6 GB-s android után. Tudom-tudom 2 GB kevés, de szinte 2-3 programváltás után már látszik az újratöltés..

Üdv,
János

(#5300) bendi007


bendi007
tag

Sziasztok ,a segítségeteket szeretném kérni.I8 ról le kellene vennem minden képet pc-re(win 10).Valaki leírná pontosan,hogy csináljam.Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.